Úterý 17 duben 2018
Otevřený dopis předsedovi ODS Petru Fialovi   
Pridal tk Úterý 17 duben 2018 - 18:14:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pane předsedo,

Vaše vyjádření z poslední doby mě naplňují nesmírným smutkem. Smutkem nad tím, kam až může inteligentní a vzdělaný člověk klesnout. Předpokládám, že jako profesor víte něco o logice a že by vám měla sloužit ke správné orientaci. Pak ale nechápu, proč ji nepoužíváte?

Vezmeme si kauzu Skripal. V řádu minut se vědělo, že byl otráven Novičokem. Jak je to možné, když to potvrdily dvě laboratoře až po týdnech, přičemž prý ta třetí určila jinou látku? V řádu několika hodin se vědělo, že za otravou stojí Rusko. Přitom ani dnes není žádná laboratoř schopna potvrdit, odkud látka pochází.

Že prý Novičok mělo jen Rusko. Výroba Novičoku byla v Uzbekistánu a likvidovali ji Američané. Složení je obecně známé. Laboratoř, která určí, o jakou látku se jedná, navíc tak rychle, má zřejmě referenční vzorek, se kterým ten zkoumaný může porovnat. Takže opravdu jen Rusové? Prý jen Rusové měli motiv.

Proč ho chtěli zlikvidovat až teď, proč už ho nezlikvidovali dávno, třeba ve vězení? Proč by ho likvidovali právě Novičokem a ne jiným, na západě běžně používaným jedem? Nebo nožem, pistolí, vyhozením z okna, přejetím autem ....?

Domníváte se, že Rusové se vyžívají v masochismu, že měli zájem na další eskalaci rusofobního šílenství? Nemohla být ta eskalace šílenství záměrem spíše někoho jiného? A jak byli vlastně Skripal s dcerou otráveni? Na lavičce, od kliky u domu, z pohankové kaše,.. tedy? Jak to, ze přežili otravu nejsilnějším jedem na světě?

Teď už to vlastně víme, Novičok v nejčistší podobě naředila ho londýnská mlha. O Johnsonově odhalení, že příkaz dal sám Putin, zřejmě není třeba diskutovat. Tak co, žádné pochybnosti?

Pokračujme tedy posledním „Asadovým” chemickým útokem. Proč to udělal, když se kromě jedné skupiny islamistů v Dúmě dohodl s ostatními, že odejdou a evakuace civilistů už dávno začala? Jaký by měl ten útok vojenský smysl? Neměl by civilnímu obyvatelstvu ukazovat raději vlídnou tvář, aby získal další budoucí voliče? Nebo že by i on trpěl nějakou formou masochismu, případně má sebevražedné sklony a chce se nechat zabít spektakulárně i s celým národem? A nebo, protože Rusko o všem ví, nechce tímto rozpoutat světovou válku, když měl Novičok tak zanedbatelný dopad?

Jak se na místo tak rychle dostaly Bíle přilby a byly připraveny zachraňovat a zároveň filmovat? Jak je možné, že jsou vždy na správném místě ve správný čas, jako i před rokem, kdy také Asad vyhrával a pak si to tak pokazil? Kdo jsou ti dobří lidé, jsou to naši přátelé? Jak se tedy mohou pohybovat mezi bojovníky IS, an-Nusry a podobných teroristických skupin a nic se jim nestane? Nebo k nim patří?

A my jim přesto věříme? Proč, protože jsme v boji proti Rusku na společné lodi? Co důvod, že Asad nechce, aby Američané ze Sýrie odešli a překazil Trumpovi jeho plány? Nakonec tu máme současný americký úspěch se zničením Asadových skladů chemických zbraní. Je dobře, ze Trump použil krásné, chytré a také humanitární rakety, protože nedošlo k žádnému zamoření okolí. Nebo tam nic nebylo? Ani teď logika nezabírá? Pak mám jediné vysvětlení. Dnes je v politické praxi přikázané logiku ignorovat. Vždyť na nelogická obvinění logicky reagovat nelze.

Zkusme to tedy s právem, to by mělo byt jednodušší. Teoreticky vždy platí presumpce neviny. Měla by platit i v mezinárodním právu. Chápu dobře, že z tohoto pravidla byli vyloučeni naší nepřátelé, tj. Rusko, Sýrie, Írán ...? U nich lze postupovat obráceně, odsoudit, potrestat a pak jako hledat důkazy? Ale kdo o tom rozhodl? Jakákoliv intervence by měla byt schválena RB OSN.

Tento i předchozí útok na Sýrii byl snad odsouhlasen v OSN nebo byl proveden na žádost legitimní syrské vlády? A jsme u dalšího problému. Kdo rozhoduje, která vláda je legitimní, voliči příslušné země nebo ji musí odsouhlasit USA, případně další západní mocnosti? To jen k dřívějším prohlášením, že Asad je nelegitimní.

Stejně jako dříve jsme zbavili legitimity Saddáma i Kaddáfího. Vlastně i života. A s nimi i přes milion dalších lidí. A co mezinárodní právo? Na někoho je používáno jako bič, vyvolení stojí nad ním. Protože jak jinak by mohly zůstat bez trestu agrese v Iráku či Libyi se statisíci mrtvých a miliony uprchlých, zničené státy, miliardové škody? Ještě taková maličkost k Sýrii, kdo tam povolil USA budování základen a vojenské operace? Takže jsme se vrátili k zákonům džungle?!

A na závěr bomba z vašich úst: „Nelze ji (Sýrii) přenechat Rusku.” Jak si to vlastně představujete? Jako že by to tam měli Američané rozbombardovat na prach i s ruskými vojáky? Že by jaderný konflikt stál za to? Doufám, že tak bujné sny nemají ani v Pentagonu. Jenže i další a další opakování stejného scénáře, teď třeba opět v Idlíbu, který ještě dlouho bude velkým vhodným jevištěm s ochotnými herci a rozsáhlým komparzem pro podobné inscenace, mohou vést k výše uvedenému definitivnímu konci. A co takhle nechat Sýrii Syřanům, to by nešlo?

Vy zastupujete podle výsledku voleb cca 12% našeho obyvatelstva. Zkuste se těch lidí zeptat, zda si přejí jadernou válku s Ruskem. Možná budete překvapen a řeknou Vám, že ne. Ať se zkusí zeptat i další Vaši kamarádi z demokratického bloku, třeba nějaké bezmozky najdete.

Pane profesore, já jsem přesvědčen, že kdyby G.W.Bush, Blair a Sarkozy hnili za svoje zločiny v báni, a hrozilo to i jejich následovníkům, že bychom neměli žádné další přesvědčivé důkazy „mimo jakoukoliv pochybnost” nebo alespoň „vysoce pravděpodobné” od tajných služeb a žádné další agrese na základě podvodných záminek. Pak by opravdu platilo právo. To byste se bál byt solidární s nějakými lumpy, protože i falešná solidarita by mohla být trestným činem.

Jenže to nehrozí. Vy a vám podobní jste dokonce schopni se bez uzardění ohánět pravdou, láskou a morálkou. Přitom jste pravdu vyměnili za lež, lásku za nenávist a morálku za zvrhlost. Stále však nejsem schopen pochopit jednání politiků. Jestli tomu co říkáte opravdu věříte, zda jste přinuceni či motivováni to říkat nebo zda je to jen nějaká politická hra. Protože vaše jednání je šíleně neodpovědné a speciálně v zahraničně politické oblasti jde zcela zásadně proti zájmu všech občanů, byť si to mnozí, dobře zpracovaní,neuvědomují. Evropa žije v míru přes sedmdesát let a lidé si zvykli to považovat za samozřejmost. Přestali chápat mír jako nejvyšší hodnotu. Až jim dojde, do jakého neštěstí je současná evropská a především americká politická reprezentace táhne, poženou ji svinským krokem. Doufejme, že prozřou dřív, než bude pozdě, a že budou důrazní.

Je prokázané, že vzdělání, inteligence a morálka a charakter jsou mnohdy veličiny, které mají u konkrétních osob diametrálně odlišnou úroveň. U politiků to, bohužel, platí dvojnásob. Proto na Vás apeluji, najděte alespoň poslední zbytky cti v těle a změňte některé svoje názory nebo běžte od toho a neškoďte.

S pozdravem

ing. František Chomát

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStephen Lendman: Rusko v. Amerika: dobro v. čiré zlo   
Pridal tk Úterý 17 duben 2018 - 17:30:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Geopolitický záznam obou zemí hovoří jasně: Ruská federace žádnou jinou zemi ještě nenapadla, zatímco Amerika vede své agresivní války proti suverénním nezávislým státům, se snahou proměnit je na prozápadní státy loutkové, permanentně. Nespočitatelné miliony mrtvých, další ztráty a materiální destrukce dříve nepředstavitelných rozměrů tuto nemilosrdnou cestu za světovou hegemonii Ameriky dosvědčují.

Amerika je největším globálním potupitelem lidských práv v historii Světa, mimo jakoukoli kontrolu jednající hegemon, snažící přivlastnit si nikým neomezenou totální nadvládu, ignorující principy vlády práva, neohlížející se na lidské ztráty a jednající s těmi nejzranitelnějšími nehumánně. Je to národ směřující k neomezené tyranii a ohrožující přežití lidstva.

S tím, jak inspektoři Organizace pro zákaz chemických zbraní zahajují svou práci v syrském městě Duma, obvinila ruská kancelář této organizace Washington, že ještě předtím, než komise OPCW na místo dorazila, se pokouší „autoritu OPCW pří šetření domnělého plynového útoku v tomto městě podkopat“.

Ruská kancelář OPCW k tomu dodala: „Rusko znovu a znovu opakuje, že trvá na vnějším nezasahování do práce komise OPCW i na tom, že všem jejím členům zaručuje bezpečnost“.

Americký představitel OPCW Kenneth Ward lhal, když řekl, že Moskva „už možná předmětné místo plynového útoku v Dumě zfalšovala“ a žádal, aby OPCW „syrskou vládu chemického teroru“ odsoudila.

Jestliže inspektoři OPCW v Dumě žádnou známku po domnělém útoku, jak jej Washington, Británie a Francie ohlásily, nenajdou, je jasné, co bude následovat.

Rusko bude obviněno z toho, že všechny pozůstatky po plynovém útoku „vymazalo“. A to bez ohledu na to, že každý chemik vám dosvědčí, že totální vymazání pozůstatků plynového útoku krátce po jeho provedení, je nemožné.

(K Lendmanově článku připojuje P.C. Roberts tuto poznámku: cenný pohled S. Lendmana. Mám však obavu, jestli nepodceňuje schopnost Washingtonu ohnout si OPCW tam, kam bude potřebovat).

Vybral a přeložil Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričané lžou světu do očí, ruská televize usvědčila Pentagon z šíření dezinformací...   
Pridal tk Úterý 17 duben 2018 - 06:20:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američané lžou světu do očí, ruská televize usvědčila Pentagon z šíření dezinformací. Washington tvrdí, že všechny rakety zasáhly cíle, ale syrské letiště Dumer je nedotčené! Zastaralá syrská PVO čarovala, až bude disponovat komplexem S-300, západ a Izrael trefí šlak! Stropnický varoval před dezinformacemi, jenže jediné dezinformace přichází od amerických “partnerů” a z Kavčích hor!

Ruská televize už v sobotu uveřejnila reportáž z vojenského letiště Dumer v Sýrii, na které Američané vypálili 12 raket Tomahawk. Ruský televizní štáb přijel na místo hned po údajném úderu a nestačil se divit. Letištní plochy jsou nepoškozené, budovy jsou nepoškozené, letadla a stíhačky jsou nepoškozené. Syrská protivzdušná jednotka vyzbrojená letitým sovětským PVO systémem Buk sestřelila v Dumeru Američanům všech 12 Tomahawků, a tím ukázala americkému Pentagonu zdvižený prostředníček. Sami si pusťte video a posuďte sami, jaká je realita.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/265017803

Americký Pentagon však zatvrzele prohlašuje, že všechny americké a britské rakety zasáhly v Sýrii své cíle. Výše uvedené video to ale zcela prokazatelně vyvrací. Tyto lži Pentagonu ochotně přebírají západní mainstreamová média a od nich i české mediální domy a také Česká televize, která celou sobotu od rána až do neděle pořád opakovala obrazové záběry z nočního ostřelování města Luhansk na Ukrajině z roku 2015, protože si nebyla schopná ověřit pravost videa na YouTube. Psali jsme o tom zde: http://infokuryr.cz/news.php?extend.21322.2

Američané nedisponují naprosto žádným obrazovým materiálem, přestože v Damašku a v Homsu měli své štáby a zpravodajské týmy, které chtěly natáčet spektakulární podívanou, kterou ihned zavčas přes satelitní spojení přenesou do světa médiím. Jenže, co se nestalo. Žádné exploze, ohně, požáry a výbuchy se nekonaly, s výjimkou explozí na nebi, když syrské protivzdušné rakety sestřelovaly Američanům a Britům jejich křídlaté rakety. Štáby CNN, MSNBC, Reuters, AFP, ty všechny byly na místě, ale nenatočily nic, co by mělo “production value” a spektakulární charakter.

Západní média už v sobotu dopoledne zachvátila panika, protože všechny televize chtěly materiál a obrazové záběry výbuchů, ale nic nebylo k dispozici. Namísto toho začaly přicházet informace o tom, že syrská PVO sestřelila 71 raket z celkových 103 nebo 105 kusů, které Američané a Britové poslali na Sýrii. Syřané byli vyzbrojení protiraketovými systémy Buk, S-125 a S-200, což jsou zastaralé PVO systémy z dob Sovětského svazu. Přesto však s nimi dokázali vyřadit téměř 70% všech raket, které Američané a Britové vystřelili.

Česká televize si naplivala do vlastního hnízda, protože ukazovala celou sobotu občanům v ČR brutální genocidu a raketovou baráž Porošenkovy ukrajinské armády proti civilistům v panelácích v Luhansku v roce 2015!

Pentagon v panice ihned zahájil mediální Damage Control a začal šířit do světa informace, že všech 105 raket zasáhlo cíle v Sýrii. Tu samou informaci ihned převzala Česká televize, opět tuto informaci neověřila a vrchol stupidity a ostudy předvedl ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický, který na tiskové zopakoval, že úder v Sýrii byl úspěšný a stoprocentní a současně varoval před dezinformacemi a falešnými videi. Tato slova na tiskové konferenci přitom pronášel zrovna ve chvíli, kdy Česká televize pořád dokola točila na ČT24 záběry na jakési noční město s explozemi a vydávala to za záběry z útoku USA a Británie v Sýrii. Ve skutečnosti však šlo o záběry brutálního masakru ukrajinské armády ze dne 12. února 2015, když Porošenkova junta nařídila již tehdy demoralizované ukrajinské armádě dobýt Luhansk všemi prostředky. Ukrajinská armáda tak v ten večer zahájila palbu z raketometů Grad na sídliště na západním okraji města.

Spektakulární exploze a výbuchy z Luhansku uchvátili na YouTube tzv. clickbaitery. To jsou lidé, kteří vydělávají peníze na reklamě tím, že přilákají na své video tisíce a miliony lidí, aby na něj klikli a spustili ho, i když obsahuje nepravdivý obsah nebo jiný obsah, než který je avizovaný v titulku videa. Mainstreamová média totiž neměla k dispozici žádné záběry ze Sýrie, které by byly přitažlivé. Redaktor BBC v přímém přenosu si dokonce posteskl, že co to má znamenat, když většina záběrů z útoku v Sýrii zachycuje pouze rakety, jak stoupají vzhůru ze země k noční obloze a potom záblesky na nebi. Žádné exploze budov na zemi, žádné výbuchy, nic. Pentagon začal doslova šílet, protože CNN na tiskovce Pentagonu zcela nezvykle a ostře zaútočila na Pentagon, aby vysvětlil, proč nejsou k dispozici obrazové materiály z amerických zdrojů, ze zdrojů Pentagonu, z dronů, z letadel, prostě cokoliv, co by mohlo ukázat obrázky explozí a výbuchů zasáhnutých letišť, skladů a budov. Pentagon na to reagoval slovy, že úkolem armády není pořizování mediálních záběrů.

Bašár Asad přijede do Ruska, aby dojednal nákup systémů S-300, zatímco Stropnický varuje před dezinformacemi

Syřané dokázali se zastaralými systémy sestřelit tolik raket, že v Pentagonu někdo dostane kartáč, o tom není pochyb. Moskva už oznámila, že Sýrii poskytne moderní systém S-300, zřejmě po návštěvě Bašára Asada v sibiřském Chantimansijsku, kam byl pozván Vladimirem Putinem na návštěvu. Právě v Chantimansijsku je zkušební polygon pro raketové systémy S-300 a S-400, takže je jasné, proč Vladimir Putin pozval Bašára Asada právě tam. Zřejmě dojde k podpisu smlouvy o dodávkách komplexů S-300 pro syrskou armádu. Jenže americké lhaní o stoprocentní úspěšnosti zásahů je ochotně přebíráno vazalskými státy USA, především potom ze strany Babišovy vlády v demisi. Česká republika byla jednou z prvních, která podpořila americký a britský útok v Sýrii a vzápětí zato přišla pochvala od amerického ministra zahraničí, který za to poděkoval ministru zahraničí v demisi Martinu Stropnickému. Postavit se na stranu země, která bez mandátu RB OSN zaútočila na suverénní zemi, je zrada a do značné míry i trestný čin.Příprava a podněcování útočné války je podle § 406 a § 407 Tr. Z. zločinem, a to i podle § 408, protože útok na Sýrii neproběhl ani pod mandátem NATO jako akt kolektivní obrany, ale jednalo se o útok jednoho z členů NATO (USA) proti třetí suverénní zemi. Postavení se českých politiků na stranu USA ve věci jejich úderu na Sýrii je proto trestným činem. Nejenom, že útok proběhl v době, kdy do Damašku přijeli experti OPCW, aby vyšetřili údajný chemický útok v Dúmá, ale tento úder proběhl bez mandátu Rady bezpečnosti OSN a bez jasného stanoviska a nálezu nezávislé skupiny expertů, zda-li vůbec k nějakému útoku došlo. Takovéto gangsterské chování mezinárodního terorismu je běžné u Američanů, ale je šokující, že se k tomu připojuje i český ministr zahraničí, který tím porušuje nejen zákon o podněcování k útočné válce, ale zároveň pošlapává Chartu OSN. Herci by opravdu neměli lézt do politiky, Stropnický je toho otřesným důkazem.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/americane-lzou-svetu-do-oci-ruska-televize-usvedcila-pentagon-z-sireni-dezinformaci-washington-tvrdi-ze-vsechny-rakety-zasahly-cile-ale-syrske-letiste-dumer-je-nedotcene-zastarala-syrska-pvo/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZbyněk Fiala: Ohňostroj na rozloučenou   
Pridal tk Úterý 17 duben 2018 - 06:10:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Raketový úder na Sýrii byl nejspíš plichtou v souboji mezi těmi, kdo by vtáhli USA do nějaké další pozemní války, a prezidentem Donaldem Trumpem, který by naopak ze Sýrie co nejdříve zmizel. Jinou věcí je, že čeští občané mohou jen přihlížet, jak je jejich vláda stále ochotnější někoho bombardovat.

Rád bych věřil, že raketovým úderem do prázdna nabídl americký prezident Donald Trump Sýrii ohňostroj na rozloučenou. S kým jsem naopak hrubě nespokojen je česká vláda v demisi a její hlasitý potlesk akci, pro kterou neexistuje jiné zdůvodnění než vnitropolitické problémy kdesi za mořem. Tady by měli mít naši občané větší slovo. Takové chování vlády přímo vyžaduje,aby občané měli k dispozici obecný zákon o referendu s možností vyjadřovat se k mezinárodním závazkům.

Nejprve se však chvíli věnujme tomu, co se stalo v Sýrii. Podle New York Times byl autorem útoku s nulovými škodami a nulovým rizikem ministr obrany Jim Mattis. To zní věrohodně a potvrzuje to dosavadní ministrovo chování. Ačkoliv tento generál z irácké války vstupoval do Trumpova týmu s pověstí “krvavého psa”, jeho role je v současnosti opačná. Od vzteklého běsnění tu mají v týmu jiné. Pozornost médií mají poutat agresívní výlevy nového poradce Johna Boltona, jako pokus o sjednocení národa kolem vlajky. V jeho stínu pak Mattis dohlédne, aby se nic nebezpečného nestalo.

Podobnou argumentaci jsem našel také na cenami ověnčeném zahraničněpolitickém serveru Lobelog.com. Ten se opírá o zpravodajství listu Wall Street Journal před útokem, ze kterého je zřejmé, že Mattis brzdí i Trumpa. “Ultrajestřáb” Bolton podporoval Trumpovy výzvy, aby úder byl mnohem tvrdší, ale Mattis se snažil vyhnout ruské a íránské odvetě. “Pro tuto chvíli se zdá, že Mattis tento spor vyhrál a díky němu není pravděpodobné, že operace, která byla dvakrát větší než ta předchozí, drasticky zvýší napětí mezi USA a Ruskem.”

https://lobelog.com/trump-shoots-the-rest-of-us-ask-questions/

Když pak prezident Trump raketový útok ohlašoval, dal najevo, že se nemíní hrnout do další války a že Spojené státy tu nejsou od toho, aby řešily tamější problémy: “Sebevětší množství americké krve a výdajů nemůže zajistit trvalý mír na Středním východě. Je to problémové místo. Můžeme to trochu vylepšit, ale problémy tam prostě jsou,” řekl.

https://www.nytimes.com/2018/04/14/world/middleeast/syria-airstrikes-analysis.html

Ostatně Trumpovi stačí problémy, které jsou doma. V Sýrii, která je beztak v troskách, se střílelo po prázdných budovách, aby Trump mohl předvést vlastenecký zápal a okázalé protiruské chování a upustil trochu páry z pokusů prezentovat ho jako Putinova muže.

Ptáte se, jak k tomu Syřani přijdou ? A koho by to podle vás zajímalo? Obyvatelé vzdálených zemí přece představují jen mihotavé stíny na obrazovkách v obýváku. V televizi se toho semele, neberte všechno vážně. A když se realita vsákne do vylepšených příběhů, klíčová už není pravda, ale umělecký dojem. Proto to tak láká šoumeny a herce.

Skutečnost je nuda. Není divu, že vojenští a zpravodajští veteráni, kteří události pozorují se zkušeností svého řemesla, mají tak malý ohlas. Na serveru Veterans Today můžeme sledovat, jak jsou zděšeni z nesmyslů v oficiálních zdůvodněních útoku:

„K výrobě chlóru už přece pěkně dlouho nepotřebujete žádné vědeckovýzkumné zařízení. Veterans Today publikoval reportáž z naprosto primitivní džihádistické výrobny /chemických zbraní/ ve Východní Ghútě. Koalice Spojených států přitom podle všeho vůbec neuvažuje o tom, že by její džihádističtí spojenci měli a používali chemické zbraně. To už je za hranicemi představivosti.“

https://www.veteranstoday.com/2018/04/14/was-the-us-attack-timing-on-syria-a-diversion-from-trump-legal-problems/

Jacob Shapiro na serveru Geopolitical Futures poukazuje na to, že hned tři země využily příležitosti jak v Sýrii vykydat svá vnitropolitická svinstva. „Zapojila se i Británie a Francie. Do syrské války však tento úder žádnou změnu nevnese, zúčastněné země sledovaly hlavně své politické cíle doma.“

https://us11.campaign-archive.com

Nejlíp to vyjádřil jako obvykle Jan Schneider na závěr své vynikající analýzy na Parlamentních listech: „Trump se snaží dokázat, že je silný a protiruský, přitom však ví, že největšího nepřítele má doma. Spojené státy si tak řeší své vnitropolitické problémy na účet cizích zemí. Možná by bylo nejefektivnější, kdyby své skutečné nepřátele Trump vybombardoval doma.“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Pamatujete-co-se-psalo-v-roce-2015-Pane-Stropnicky-pane-Babisi-Jan-Schneider-predklada-analyzu-k-chemicke-Syrii-532128

Je tu však bohužel ještě další vláda, která by si přála, aby syrské trosky zasypaly její domácí politické problémy. Je to Babišova vláda v demisi. Logiku to nemá, tady odkazuji na vynikající Schneiderův blog. Já bych však rád tu domácí složku ještě trochu rozdmychal. Naše otrocké přikývnutí agresívní akci několika dezorientovaných spojenců z NATO je mimořádně silným argumentem v současném sporu, zda zákon o obecném referendu má obsahovat i možnost, aby se lidé vyjadřovali k mezinárodním závazkům ČR. Tedy i k našemu členství v NATO.

V tuto chvíli je to bohužel Babišova vláda, kdo šlape po závazcích, které jsme podepsali při vstupu do této organizace. A je to bohužel pouze KSČM, kdo má odvahu upozornit, že jednáme v rozporu s prvním článkem této smlouvy:

Článek 1

S mluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě Spojených národů, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být zapleteny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebopoužití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů.

Česká vláda – ale nejen ona – přistupuje k tomuto závazku příliš lehkomyslně, protože je to pohodlné. Sýrie je daleko, a kdyby to nakonec vyneslo i nějaké vedlejší komplikace, jako pohyb uprchlíků, bude to vítaná příležitost jak ukázat svaly a tvářit se jako ochránce klidu na práci. Kdyby však byla vláda vystavena riziku, že její chování bude občany odmítnuto, chovala by se mnohem odpovědněji. A nemohla by mít ministry obrany z ochoty nebo ministry zahraničí na půl úvazku.

V situaci, kdy jsou závazky ze smlouvy NATO porušovány, je povinností vlády nikoliv uctivě panáčkovat, ale ostře se ohradit a žádat nápravu. Jako třeba Německo, které syrský ohňostroj nepodpořilo a žádá nejprve seriózní vyšetření údajného incidentu s chemickými zbraněmi.

NATO je navíc aktuální nejen probíhajícími pokusy seřadit členy za agresívní cíle USA bez ohledu na původní smysl organizace jako spojenectví na ochranu míru. Nemělo by nám uniknout, že pomalu dobíhá dvacetiletý termín nepřerušitelného členství. Přísolušná podmínka je zakotvena v předposledním článku smlouvy:

Článek 13

Po dvaceti letech platnosti smlouvy může kterákoli smluvní strana odstoupit od smlouvy rok poté, co podá vládě Spojených států amerických zprávu o vypovězení smlouvy, a ta podá informaci vládám dalších smluvních stran o uložení každé výpovědi.

Česká republika vstoupila do NATO v březnu 1999, do konce dvacetiletí tedy zbývá rok času. V každém případě lze v tomto článku vycítit povinnost s občany znovu probrat smysl tohoto našeho spojenectví. Nemusí to vyústit do referenda o dalším členství, stačí, když vláda prosadí, že toto členství má pro nás i příštích dvacet let smysl tím, že naši bezpečnost zvyšuje, nikoliv snižuje tím, že zvyšuje počet nepřátel a ohnisek napětí, s jejichž důsledky si pak nevíme rady.

Jistěže toho česká vláda nedosáhne sama, musí hledat spojence a vytvářet koalice, ale musí to být koalice ve prospěch mírového řešení mezinárodních sporů, nikoliv koalice s nešťastníky, kteří vydírají okolí svou nesnášenlivosti nebo vidí vzdálenou válku, ať už v Asii nebo v Evropě, jako nástroj pro prosazení mocenských a obchodních priorit.

I pro vládu pak bude výhodnější, pokud bude jednat s jasnou domácí podporou za zády. Bude-li moci poukázat na fakt, že pokud se jí snaha o mírovou rekonstrukci NATO nezdaří, občané mohou v referendu škodlivé spojenctví odmítnout.

Zbyněk Fiala

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZločinec vždy usvědčí sám sebe lhaním – jako nyní USA, Francie a Británie   
Pridal tk Úterý 17 duben 2018 - 05:56:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čím dál více vše nasvědčuje tomu, že v Dumá se žádný útok chemickými zbraněmi nestal. Očití svědci, obyvatelé Dumá, lékaři z nemocnice a další potvrzují, že žádné oběti žádného útoku chemickými zbraněmi v nemocnici nejsou a nikdy nebyli. Desítky lékařů přímo na místě potvrzují, že nenalezli žádné oběti ani žádné stopy po údajném útoku chemickými zbraněmi. Mayová ve snaze udržet propagandistickou lež při životě ihned kontruje tvrzením, že údajný útok chemickými zbraněmi byl proveden pomocí vrtulníků. A protože podle Mayové „rebelové“ (islámští teroristé podporovaní zejména USA, Británií, Francií, Německem a Saudskou Arábií) žádné vrtulníky nemají, je to "důkaz", že se útok stal a spáchala ho syrská armáda. Co na tom, že se žádný útok nikdy nestal – syrská armáda má vrtulníky a to je "důkaz", že se útok stal.

Koneckonců, důkazem, že Rusko otrávilo Skripala Novičokem bylo to, že ve Skripalově domě morčata chcípla žízní pod dohledem britské policie. Že Vám to nedává smysl? A nejste Vy náhodou nějaký ruský agent? :-D

Vzhledem k tomu, že se zřejmě vůbec žádný útok nestal, přichází válečná propaganda rychle se záchrannými historkami. USA urychleně vznáší absurdní obvinění, že Rusko zničí důkazy útoku chemickými zbraněmi. Bylo by zajímavé vědět, jak to asi tak provedou. Možná ruská armáda naloží polovinu města (domy, půdu, silnice...) do nákladních letadel a tajně tu polovinu města odveze. Protože jinak než kompletním „zmizením“ všeho co bylo v jakémkoli, byť i sebemenším styku s chemickými zbraněmi nelze zlikvidovat stopy těchto chemických zbraní.

Politici a presstituti lžou dál a dál – ale už ani britští čtenáři té propagandě nevěří.

Britský Daily Mail publikoval další díl propagandy. V dalším propagandistickém videu zde malá dívka, jedna z údajně ošetřovaných údajných obětí, vypráví svoji – nezlobte se – naučenou roli. Odhadem pěti, šestiletá dívenka zde začíná své vyprávění – s ústy ve svém širokém dětském úsměvu začíná vyprávění „schovávali jsme se ve sklepě před bombardováním...a pak shodili barel, ten ale nevybouchl, ale udělal šššššš...když jsme šli spát, letadla začala bombardování a byli jsme pokryti prachem a pak jsme nemohli dýchat vzduch a dýchali jsme pach krve“. A u toho všeho se směje, protože i jí samotné asi ty pitomosti připadají směšné. Ale politikům západních zemí a presstitutům to směšné nepřipadá.

Pak prý podle pressittutů vyběhla ze sklepa a běžela domem nahoru a pak prý zkolabovala. Co nám tedy dívka říká. Vynechejme absurdní slovní obrat „dýchali jsme pach krve“ jako „dětský“ popis dýchaní vzduchu s prachem. Pokud dívka nelže, pak LETADLA shodila barel, který udělal šššššš, všichni v krytu pak šli spát a pak začalo bombardování a ona dýchala pach krve. Mayová ale tvrdí, že barel shodily vrtulníky. No, nějak si to holky špatně domluvily. To se malým dětem stávám, že lžou naprosto průhledně. Jen je divné, že britskou premiérkou může být malé dítě, které naivně a průhledně lže.

Ok, takže do domu spadl barel a vypustil jedovaté látky, možná chlor, možná směs chloru se sarinem, možná směs chloru s jinou nervově paralytickou látkou nebo kdovíco s čím ještě západní prolhaná propaganda přijde. Nikoho v domě to nezajímalo a všichni šli klidně spát. Pak se probudili při dalším bombardování. Podle presstitutů pak, když se lidé v domě probudili, zjistili, že již několik hodin leží uprostřed mraku bojových chemických látek a tak vyběhli na schody. Tam zkolabovali. Ale oplachování vlasů vodou z hadice a řev „Bílých přileb“ jim zachránilo život. Možná také dávka britské mlhy stříknutá do pusy.

Co je ale velice zajímavé – už ani britští čtenáři nevěří propagandě vlastní vlády – podívejte se na diskusi na Daily Mail pod zmíněným „článkem“.

Ve válečném ryku „svobodným“ médiím hlavního proudu úplně unikla informace, že podle tajné zprávy Organizace pro zákaz chemických zbraní nebyl Skripal otráven Novičokem ale látkou BZ – kterou ani SSSR ani Rusko nikdy nemělo ani nevyrábělo, zato tuto látku měla Británie a USA. Ministr zahraničí Ruska Lavrov tuto informaci zveřejnil, protože západní propaganda si vybírá jen to, co se jí hodí do obviňování Ruska, a tuto důležitou informaci západní propaganda i západní politici zamlčeli. Použití látky BZ vysvětluje, proč byl Skripal paralyzován ale v pohodě přežil. Nepomohlo mu ani britské zdravotnictví, nejvyspělejší na světě, a nepomohla mu dokonce ani britská mlha, nejvyspělejší mlha na světě.

To už jsou pitomosti jako „důkaz“ zveřejněný před několika dny. Britská rozvědka prý zachytila tajnou zprávu, kde někdo ze Sýrie posílá do Moskvy zprávu „balík dorazil“ a dvě osoby „úspěšně odjely“. Což je jasný důkaz, že Skripal byl otráven Novičokem vyrobeným ze syrské pohanky. Nebo tak něco.

Jen tak mimochodem, proč drží britská vláda Skripala i jeho dceru pod zámkem a bez kontaktu s vnějším světem? Že by se britská lež zhroutila jako domeček z karet, kdyby Skripal promluvil? Má pravdu zajímavá teze Jaroslava Štefce, že Skripal pašoval pro Brity chemické zbraně islámským teroristům v Sýrii ale vše vyzradil Rusku? A Británie se ho proto zbavila a umlčela ho navždy pod záminkou „ochrany“?

Mayová, Trump i Macron se chytili do vlastních pastí. Lhali tak dlouho, že už jim nezbývá nic jiného, než buďto potupně rezignovat a omluvit se, nebo eskalovat celou situaci kupením nových a nových lží, přebíjením jednoho svého válečného zločinu dalším a dalším a dalším.

I Pentagon musel přiznat, že nemá žádné důkazy, že by byly nějaké chemické otravné látky použity při nějakém útoku v Dumá. Ale Trumpova administrativa, Macron i Mayová „statečně“ a čím dál pitoměji lžou a lžou a lžou.

V zoufalé snaze ubránit svoje vrcholné posty i přes zjevnou neschopnost a morální nezpůsobilost vykonávat jakoukoli veřejnou funkci, je toto trio schopno situaci vyostřit – možná až na hranu jaderné války.

Lidstvo tak bude možná vyhlazeno díky tuposti těchto tří potentátů. Smutné.

I ti jezdci z apokalypsy byli alespoň čtyři.


Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon12 vlastizrádců!!!   
Pridal tk Úterý 17 duben 2018 - 05:50:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
12 vlastizrádců!!! JE TO VŮBEC MOŽNÉ??? NAŠI "REPREZENTANTI"!

Pro uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů hlasovalo v EU 18.5.2017 těchto 12 vlastizrádců:


1. Telička ................. ANO

2. Ježek .................... ANO

3. Charanzová ........ ANO

4. Dlabajová ............ ANO

5. Zdechovský ........ KDU - ČSL

6. Šojdrová ............... KDU - ČSL

7. Svoboda ............... KDU - ČSL

8. Štetina .................. TOP09

9. Niedermayer ....... TOP09

10. Polčák ................. STAN

11. Poc ...................... ČSSD

12. Poche ................. ČSSD


Tak hlasují naši volení zástupci v EU - proti zájmům ČR!
Je to skvadra vlastizrádců, kteří by se měli vzdát občanství
a zažádat si o německé, když s nimi táhnou za jeden provaz.

Dobrovolně hlasovat proti vlasti je vlastizrada a král by je za to nechal bez milosti popravit. Škoda, že nemáme krále. Patří do stáda ultra sviní.

To je na okamžité odvolání a trestní řízení, neboť jdou proti zájmům našeho státu. Zajímalo by mě, kolik za toto hlasování proti naší republice pobrali!!

PŘEPOSÍLEJTE CO NEJVÍC!!!

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak země NATO sabotují OSN. Buď ty sám tou změnou, kterou chceš ve světě vidět   
Pridal tk Úterý 17 duben 2018 - 05:37:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnešní blog bych rád věnoval skutečnostem, které nejsou na první pohled až tak zřejmé, ale jako páchnoucí bahno leží v samotném základu našeho života.

Ne, není konec hádkám, konspiracím, obviňováním. To jenom pravda se těžce dere na povrch smrduté a zatuchlé louže.
Šílená jízda na horské dráze pokračuje.

Ti z nás, kteří ještě včera byli nazýváni hanlivě konspirátory a dezinformátory, jsou dnes v právu.

Ti druzí, kteří na ně házeli kopce hnoje a pasovali se do rolí morálních ochránců světa se ukazují býti zcela nedůvěryhodnými lháři a šiřiteli fake news.

Rusko vzneslo obvinění na britské tajné služby z fingování chemického útoku v Sýrii.

Ruský reprezentant při OPCW prohlásil, že provokace s chemickými zbraněmi v Sýrii byla provedena nevládní organizací, které Velké Británie a USA platí za spolupráci.

„Všechno se provádělo podle scénáře, který byl připraven ve Washingtonu. Není žádných pochyb o tom, že Američané hrají „první housle" v tom všem. Spojené státy, Spojené království a Francie a některé další země se po „fakeovém" příspěvku od Bílých přileb a jejich kolegů v Dúmě, hned vrhly na syrské autority s obviněními," prohlásil Alexandr Šulgin.

Připomeňme, že ještě 13. března generální štáb RF informoval o tom, že protiasadovští bojovnici, připravují inscenaci chemického útoku v Sýrii. Komu chemický útok poslouží je snad všem jasné.

V kauze Skripal, stále více a více vyplouvají na povrch, informace, které případ otrávení bývalého dvojitého agenta Skripala a jeho dcery staví do poněkud odlišného světla. Zdá se, že tato akce je od začátku podvodná. Dle Rusů je to akce tajných služeb Velké Británie (pravděpodobně MI6). „Otrava bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Británii byla provokací amerických a britských tajných služeb“, prohlásil šéf ruské zahraniční rozvědky Sergej Naryškin. Chování Washingtonu vůči Moskvě podle něj znamená, že je možné začít hovořit o návratu období studené války.

Látka, jejíž vzorky Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) na žádost Británie sama v Salisbury sesbírala, podle zprávy dosahovala „vysoké čistoty“. O jakou látku přesně šlo a odkud pocházela, ale zpráva OPCW neuvádí - to je uvedeno v důvěrné verzi dokumentu určeném pro členské země OPCW – tedy i Rusko. Aniž by zpráva tehdy něco konkrétního uvedla Británie měla jasno. Byl to novičok. Od toho okamžiku začala hysterická a štvavá kampaň proti Rusku.

Musím smutně konstatovat, že na britskou, nepodloženou zprávu se chytil sám urputný bojovník proti dezinformacím Jakub Janda. Tomu bylo jasné, že se jedná o novičok, protože to kdosi řekl v Londýně...Experti z mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) dnes potvrdili závěry britských úřadů ohledně identity jedu novičok, který byl použit při útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii. „Chtěli jste důkazy? Tady jsou,“ reagoval na tuto zprávu na sociální síti ředitel think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda a vyzval „konspirační teoretiky, aby skočili do zdi“. Dnes může skákat do zdi sámpan Janda, protože evidentně skočil na dezinformaci, kterou urputně šířil. Ale jak víme, nebyl to pouze sám Jakub Janda. Šiřitelů fake news bylo nepočítaně.

K celému problému se na videu vyjádřil Sergej Lavrov ruský diplomat a politik, ministr zahraničních věcí Ruské federace. Lavrov na videu dokazuje, že Skripalovi nebyli otráveni novičokem, ale látkou BZ, která je ve výzbroji armád USA, VB a dalších zemí NATO.

Lavrov: Skripalovi byli otráveni látkou BZ, ne “NOVIČKOM“Ale navraťme se k těm prvopočátkům – bublajícím a smrdutým bažinám. Těmi smrdutými bažinami jsou nezákonné války zemí NATO. Je šokující a velmi smutné, když zjistíme jak země NATO sabotují OSN. Podle Charty Organizace spojených národů od konce II. Světové války a založení OSN platí celosvětový zákaz válek. Z tohoto zákazu existují pouze dvě výjimky: Za prvé platí právo na sebeobranu. Za druhé smí být proti některé zemi vedena válka na základě výslovného mandátu Rady bezpečnosti OSN. Odhlédneme-li od těchto dvou výjimek, je vedení války již více než 70 let zakázáno.

Realita je však jiná. Na naši planetě zuří četné války a konec vojenských konfliktů není v dohlednu. Mezi země, které vedou války, patří také země NATO, největší vojenské aliance na světě, které v čele s USA během posledních 70 let vyprovokovaly řadu nezákonných válek a vždy z nich zcela beztrestně vyvázly.

Dr. Daniele Ganser je švýcarský historik a badatel v oblasti mírového hnutí, specializuje se na světové dějiny po roce 1945 a mezinárodní politiku. Ve své knize Nezákonné války popisuje na příkladu 13 zemí, jak byly v minulosti a jsou v přítomnosti vedeny nezákonné války a opakovaně jsou porušovány zásady vyslovené v Chartě OSN, a tím je záměrně sabotován zákaz vedení válek.

Autor barvitě popisuje jak NATO porušuje veškerá možná ustanovení a závazky. Všímá si nezákonné války proti Íránu v roce 1953 – Nezákonné svržení Mosadekovy vlády 19. srpna 1953.

Pak přišla nezákonná válka proti Guatemale v roce 1954 -Prezident Arbenz svržen v rámci operace, řízené CIA.

Dále následovala nezákonná válka proti Egyptu v roce 1956, kdy Izrael, Francie a Velká Británie útočí…

Vzpomeňme nezákonnou válku proti Kubě v roce 1961. Vražedné úklady a zápalné bomby, které padaly na Kubu...Vylodění v Zátoce sviní ...OSN v průběhu invaze selhává…

Následuje nezákonná válka proti Vietnamu v roce 1964 – Válečná lež o incidentu v Tonkinském zálivu v roce 1964, manipulace CIA s masovými médii…

..A následují další nezákonné války. Afghánistán v roce 2001, Irák 2003, Libye v roce 2011, Ukrajina 2014 a rozšiřování NATO směrem na východ, Jemen v roce 2015, nezákonná válka proti Sýrii…

Sýrie vstoupila do Organizace spojených národů v roce 1954 jako zakládající člen. Když však v zemi v roce 2011 vypukla brutální válka, nedokázala mírová organizace Sýrii ochránit. Státy z oblasti Perského zálivu, Katar a Saúdská Arábie, se tehdy v součinností se zeměmi NATO – Spojenými státy, Velkou Británií, Francií, Tureckem a Německem .- pokusily svrhnout prezidenta Bašára al-Asada.

V médiích států NATO v Evropě i Severní Americe je syrský prezident Bašár al-Asad líčen jako „novodobý Hitler“ nebo „řezník z Damašku“. Šlo o válečnou propagandu, jejímž účelem bylo morálně ospravedlnit změnu režimu v Sýrii. Nepovedlo se. Váleční jestřábi přitom zapomínají, že Charta OSN násilnou změnu režimu striktně zakazuje, a že historická realita je často mnohem komplexnější, než tvrdí propaganda NATO.

Hlavní důvod vypuknutí války v Sýrii spočívá podle švýcarského historika Gansera v tom, že země NATO – Spojené státy, Velká Británie, Francie a Turecko – usilovali o změnu režimu v Damašku a svržení Asada. Mnohé operace probíhaly ve skrytu a pro veřejnost zůstávaly dlouho nepostřehnutelné. Nyní jsou však již dostupná historická data, která dokazují, že válka v Sýrii je ve skutečnosti tajnou válkou NATO. „Depeše ministerstva zahraničních věcí, publikované prostřednictvím Wikileaks, dokládají, že Bushova vláda usilovala o destabilizaci v Sýrii a že tyto snahy měly přesah až do období Obamovy vlády,“ odhalil americký investigativní novinář v dubnu 2016.

Podle autora knihy Nezákonné války, se vedla válka v Sýrii o ropovody a plynovody. K tomu, aby dosáhly změnu režimu, potřebovaly NATO – Spojené státy, Velká Británie, Francie a Turecko – spojence přímo na místě. Nalezly je ve dvou monarchiích z oblasti Perského zálivu – Kataru a Saúdské Arábii.

Protože nechtěly vyslat do bojů svoje vlastní vojáky, používaly země NATO a monarchie z oblasti Perského zálivu ke svržení Asada jako pozemní jednotky radikální džihádisty z různých zemí. Křesťanům v Evropě a ve Spojených státech se na první pohled zdá neuvěřitelné, že by země NATO cvičily džihádisty a zásobovaly je zbraněmi. V Bílém domě ještě dnes tvrdí, že jsou to umírnění rebelové. To je podle autora knihy bláznivé. Historik Hirsh tvrdí, že americký boj proti Asadovy posiluje džihádisty. „Ve světle protiteroristické strategie je to, co děláme, prostě nesmyslné,“ soudí nezávislý analytik Hersh.

NATO se nepodařilo svrhnou Asadův režim, nepodařilo se ovládnou plynovody a ropovody. Díky vojenskému zásahu Ruska zůstal Asad u moci a NATO nedosáhlo svého cíle, kterým mělo být ovládnutí Blízkého východu a absolutní kontrola nad plynem a ropou. Už chápete tu nenávist vůči Rusku?

Rusko si dovolilo až příliš hodně vůči impériu USA a NATO. Ač bylo a je na území Sýrie zcela legálně v souladu s Chartou OSN, je zde také NATO, které Chartu OSN zcela sabotují.

Ano, nezákonné války, provokace a jednostranná propaganda jsou stále zde. Lid spojených národů by měl uchránit budoucí pokolení od metly války, která dvakrát za našeho života přinesla lidstvu nevýslovné strasti…

Raketový útok na objekty v Sýrii, který podnikly USA, Velká Británie a Francie, je v rozporu s mezinárodním právem a americkou ústavou, praví se v prohlášení vedoucích činitelů americké Asociace pro kontrolu zbraní Derila Kimballa a Toma Countrymana.

Experti vyslovili zejména znepokojení kvůli tomu, že raketový útok na Sýrii byl podniknut bez speciálního povolení Kongresu USA.

„Rozšířené tvrzení, že prezident má právo na podniknutí vojenských akcí výhradně podle vlastního rozhodnutí, nastoluje otázky ohledně dodržování ústavy a vzbuzuje znepokojení ohledně eventuálního rozhodnutí prezidenta iniciovat válečné akce proti jiným zemím, včetně Severní Koreje, což může vést k nasazení jaderných zbraní," říkají experti.

Charta OSN zná dvě explicitní výjimky, kdy je možné zahájit válku. Tou první je výkon sebeobrany, kdy se stát brání proti ozbrojenému útoku. Tou druhou výjimkou je právě mandát RB OSN, která je jediná zmocněná k tomu, aby umožnila výkon opatření za použití ozbrojené síly.

Potom je několik dalších výjimek, které jsou diskutované, ale které v mezinárodním právu explicitně zakotvené nemáme a jednou z možných o které bychom mohli uvažovat je tzv. humanitární intervence, která byla používána třeba v případě Libye. I ona má ale své podmínky a ty v tomto případě nebyly rovněž splněny. Humanitární intervence v Libyi vedla ke změně režimu, což bylo rovněž protizákonné. Samotná existence humanitární intervence je velmi problematická a většina států, jak se ukazuje s existencí této výjimky nesouhlasí.

Je jasné, že drtivá většina z nás po válkách netouží.

Nechceš válku?

Jak poznamenal Gándhí: „Buď ty sám tou změnou, kterou chceš ve světě vidět.“

Emil Kalabus


Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/sergej-skripal-utok-novicok-provokace-rusko-rozvedka-usa-britanie-1fg-/zahranicni.aspx?c=A180404_100600_zahranicni_ane

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Opil-se-Bozkovem-Vazne-informace-ohledne-Syrie-a-stret-s-Jakubem-Jandou-stran-Skripala-531825

Kniha Nezákonné války – Jak země NATO sabotují OSN. Autor -Dr. Daniele Ganser

http://czechfreepress.cz/emil-kalabus/sok-na-ct24-pravni-pohled-na-americky-utok-na-zakladnu-v-syrii.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVláda má vždy pravdu   
Pridal tk Úterý 17 duben 2018 - 05:26:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vláda prohlásila, že jsme přijali dvanáct emigrantů. Víc ani ťuk. Nedávno bylo hezky, tak jsem vyrazil do Prahy. Brzy po obědě. Hned na cyklostezce ve Vysočanech, asi 1 kilometr procházky, jsem potkal tu jednoho, tu dva, tu tři netuzemce.

Za netuzemce nepovažuji Slováky, Ukrajince, Poláky, Bulhary, Rusy a Vietnamce. Přestoupil jsem pak na tramvaj. Od Spalovny ke „Kyslík Aréně“ jsem odhadl počet netuzemců ve voze asi na šest. Na chodníku a na křižovatce Harfa jsem se ani nestačil divit. Možná deset. Pak mi to došlo.

Vedle křižovatky Harfa ve Vysočanech, je totiž Odborné technickohospodářské učiliště – COP. Je zřejmě proslavené po celém světě. Kam se hrabe Oxford. Kdo chce v životě něco znamenat, tak musí vystudovat toto učiliště.

Všichni mladí muži, od obratníka Raka k obratníku Kozoroha touží po absolvování tohoto učiliště. Kdo ho nemá, jako by nebyl. Zřejmě se sem sjížděj zájemci, kteří dorazili i kamkoliv do Evropy. Pak mě napadlo, že asi není přestávka ve vyučování. Tak proto jich vidím tak málo!

Na Palmovce je též „Fortuna“. Vevnitř podávali sázky dva vetchý důchodci. Kromě nich tam podávali sázky i čtyři mohutní občané s pigmentem pastelky číslo 12. Nepatřili k sobě. Každý pak šel pryč jiným směrem. Takže zřejmě výpomoc, co tito občané od státu dostanou , odevzdají majiteli „Fortuny“. Republika nepřijde ani o korunu.

Pak jsem to vzal metrem na Smíchov k „ Andělu.“ Vyjel jsem z metra po schodech na náměstí. Změnil jsem se asi na solný sloup. Jako bych byl býval cestoval prostorem. To přeci není možné. Podle toho co znám z filmů a televise, jsem si připadal, že asi jsem na Kubě, na nějakém náměstí v Havaně. Podle složení občanů v mém okolí.

Pohled mi sklouzl do oblak. Na protějším věžáku jsem až nahoře uviděl velký nápis „Anděl“. Prozřel jsem.. Nejsem na Kubě, ani na Haiti. Zhluboka jsem si oddychl.

Oldřich Fischer

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo chce Brno? Prokletí, anebo požehnání? Výzva brněnskému biskupovi   
Pridal tk Úterý 17 duben 2018 - 05:23:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážený pane biskupe,

obrací se na Vás Byzantský katolický patriarchát v otázce vulgární a rouhačské hry, hrubě urážející našeho Pána a Spasitele, který vzal na sebe naši lidskou přirozenost a na kříži ve velkých bolestech zaplatil za naše hříchy, aby nám otevřel cestu do věčného života. Plánované divadelní představení svým rouháním svolává prokletí nejen na herce a iniciátory, ale i na všechny křesťany a občany Brna. Brňané čekají na Vaše jasné slovo.

V životě člověka, který nese určitou zodpovědnost, přijde situace, kdy musí jednat buď jako hrdina, anebo je z něho zrádce. Do této situace jste nyní postaven. Od Vás, jako biskupa Brna, Bůh na prvním místě očekává rozhodný krok proti rouhání a k záchraně křesťanství. Kdo jiný by se měl jasně postavit za Krista než Vy, jako duchovní pastýř svěřeného lidu? Jinak na Brno, ne už pro rouhačské divadlo, ale pro Vaše mlčení, dopadne Boží prokletí.

Alibistické prohlášení nestačí! Patriarchát se už obrátil s výzvou i na ČBK. Různí aktivisté se obrátili na vedení města.

Ale co konkrétně Vy máte učinit? Vyzvěte své kněze a věřící i všechny křesťany města Brna ke křesťanské manifestaci pod heslem:

BRNO – ANO Ježíši Kristu!

NE nemorálnosti a islamizaci!


Kněží z Brna mohou kromě toho ve svých farnostech doporučit vytvoření stráží s plakátem, a to na několika frekventovaných místech v Brně. Současně mohou získávat podpisy pro petici proti představení urážejícímu Spasitele a proti plánované islamizaci.

Vážený pane biskupe diecéze Brna,

kéž Vám Bůh dá moudrost a sílu k odvážnému kroku za Ježíše Krista! Věřící Moravané Vám to nikdy nezapomenou!

+ Metoděj OSBMr
+ Timotej OSBMr

Biskupové sekretáři Byzantského katolického patriarchátu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTakhle se vydělává! Německá politička dostane desítky milionu za ubytování uprchlíků ...   
Pridal tk Úterý 17 duben 2018 - 05:18:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německé úřady garantují političce Andrea Horitzky z Křesťanskodemokratické unie Německa (CDU) během sedmi roků 2 400 000 EURO (PŘES 60.000.000 Kč) za provozování ubytování pro uprchlíky a azylanty. Wir schaffen das! Na celý případ upozornil německý deník Bild a je to fakt chuťovka. Křesťanská demokratička se totiž vůbec nezajímá o možnost ubytovat turisty.

Má jediný cíl - co nejvíce uprchlíků, protože za ně ji úřady velmi štědře zaplatí. Cely případ se odehrává v Kolíně nad Rýnem a ukazuje proč nemůžeme věřit politikům, že chtějí uprchlíky zastavit, když toho nejsou již několik let schopni a jen to pořád slibují a jak se ukazuje, tak mnozí z nich na tom i velmi dobře vydělávají velké peníze. No prostě uprchlický kapitalismus aneb prodej svou zemi jak děvka protože stejně za pár roků již při svém věku nebudeš na živu ...

No a kdyby náhodou zrovna žádní uprchlíci nebyli, tak i tak slíbilo město Kolín platit této vychytralé političce 80% pronájmů prostor hotelu, tedy i kdyby byl prázdný!

V samotném Kolíně nad Rýne je podobných zlatých dolů, tedy hotelů pro uprchlíky, 18 a je v nich ubytováno přes dva tisíce uprchlíků.

A například ve Frankfurtu nad Mohanem je podobných zlatých dolů 20. Tedy proč by němečtí politici a neziskovky měli reálně zastavit příliv uprchlíků, když na nich takhle báječně a rychle silně bohatnou legálně ze státních peněz? Kdoví kolik podobných zlatých dolů je u nás v ČR ...

Autor: Lukáš Lhoťan

Zdroj: Bild.de, eurabia


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3050 sec,0.0682 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,126kB