Čtvrtek 19 duben 2018
Jedovatá látka z kauzy Skripalových byla patentována v USA   
Pridal tk Čtvrtek 19 duben 2018 - 04:41:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupce RF v OPCW Alexandr Šulgin prohlásil, že látka, kterou podle tvrzení britské strany byli otráveni v Salisbury Sergej a Julia Skripalovi, byla vyrobena a patentována v USA jako chemická zbraň.

Během středečního jednání výkonné rady OPCW v Haagu Šulgin ukázal účastníkům jednání dokument úřadu pro patenty a obchodní značky USA (United States Patent and Trademark Office) z 1. prosince roku 2015. Podle Šulginových slov se úřad v minulosti obracel na příslušný ruský úřad, který má na starosti patenty, s prosbou o „prověření patentovatelnosti vynálezu, jehož autorem je americký vědecký pracovník T. Rubin".

V dokumentu se jedná o vynález zvláštní kulky s nádržkou pro jedovatou látku.

„Princip fungování kulky je založen na vybavení dvěma komponenty, které spolupůsobí při střelbě. Toto se dá vyčíst v oficiálním americkém dokumentu na stránce 11: „Minimálně jednou z aktivních substancí, které mohou být zavedeny do této kulky, mohou být podle výběru následující nervové agenty (nerve agents) včetně tabunu, sarinu, somanu, cyklosarinu, VG, VM, VR, VX a — pozor! — agenty patřící k typu Novičok (A-234 —poz.red.)", oznámil Šulgin. Podle jeho názoru žádost o patent potvrzuje, že v USA se patentovaly látky typu A-234.

„Jinými slovy tento dokument potvrzuje, že ve Spojených státech nervově-paralytické látky typu Novičok (A-234) se nejen vyráběly, ale dokonce byly patentovány jako chemická zbraň. Přičemž to nebylo až tak dávno, ale pouze před několika lety — patent je datován 1. prosincem roku 2015", dodal Šulgin.

Podle jeho slov ve vyhledávači elektronického zdroje google.patents.com podle klíčového slova „Novichok" lze najít přes 140 patentů vydaných v USA, „spojených s použitím a ochranou před jedovatou látkou A-234.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hrMa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaponsko poprvé odhalilo informace o více než 3000 členech vojenské jednotky č. 731   
Pridal tk Čtvrtek 19 duben 2018 - 04:37:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Japonská média 16. dubna oznámila, že japonská občanská společnost předevčírem prohlásila, že japonský Národní archiv zveřejnil na její žádost obsah složky japonské vojenské jednotky č. 731, včetně skutečných jmen a osobních informací 3607 členů této jednotky. Je to poprvé, kdy Japonsko zveřejnilo informace o členech vojenské jednotky č. 731 v tak velkém měřítku.

Tato občanská společnost se jmenuje Asociace pro žádost o udělení akademické hodnosti vojenským lékařům z jednotky č. 731. Tato společnost informovala o tom, že ve složce jsou zapsána skutečná jména a osobní informace 3607 členů jednotky č. 731, včetně hlavních členů – 52 vojenských lékařů a 49 techniků. Takzvaní „technici" jsou autoritativní učenci z japonských vysokých škol, kteří tvořili jádrovou sílu jednotky č. 731 pro vývoj biologických zbraní.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuská vláda slíbila podporu ruským společnostem, které jsou postižené sankcemi ze strany USA   
Pridal tk Čtvrtek 19 duben 2018 - 04:31:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský premiér Dmitrij Medveděv včera řekl, že vláda slíbila podporu ruským společnostem, na které jsou uvalené sankce Spojených států.

Podle zpravodajské agentury ITAR-TASS se Medveděv v Moskvě setkal se členy Ruské federace průmyslových podnikatelů a uvedl, že vláda bude podporovat ruské firmy, jež jsou uvedeny na seznamu sankcí v USA. Hlavní prioritou je udržení podnikové produkce a pracovních míst. Rusko by mělo tato podpůrná opatření změnit na rozvojová opatření, čímž by se podpořil dlouhodobý rozvoj společnosti.

Medveděv sdělil, že ruská vláda a společnosti by měly hledat opatření proti sankcím.

Americká vláda nedávno uložila sankce několika ruským občanům a právnickým osobám.

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová v pondělí řekla, že Spojené státy zvažují zavedení dalších sankcí vůčii Rusku a příslušná rozhodnutí budou učiněna v blízké budoucnosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIMF zveřejnil nejnovější zprávu WEO   
Pridal tk Čtvrtek 19 duben 2018 - 04:29:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní měnový fond (IMF) včera zveřejnil nejnovější zprávu World Economic Outlook (Světový ekonomický výhled, WEO), která vypovídá o tom, že globální růst za rok 2017 činil 3,8 %. To je nejrychlejší růst v uplynulých 7 letech. Současně IMF předpokládá, že letos a v následujícím roce dosáhne světový růst hodnoty 3,9 %. Čínský ekonomický růst by měl pro rok 2018 a 2019 udržovat hranici 6,6 %, respektive 6,4 %. Zpráva WEO dále uvádí, že opatření na obchodní omezení a proti omezení může oslabit důvěru i zničit normální proces globálního růstu.

Podle WEO trvalý silný ekonomický růst v eurozóně, Japonsku, Číně a Spojených státech, zvlášť investiční a obchodní rychlý růst, stimuloval obnovu světového hospodářství. Zpráva předpovídá, že v letošním a příštím roce bude americký ekonomický růst činit 2,9 % a 2,7 %. Ekonomický růst v eurozóně by měl podle zprávy v roce 2018 a 2019 dosáhnout 2,4 %, respektive 2 %.

Mezinárodní měnový fond se domnívá, že se v roce 2019 americké rebalancování rozšíří asi o 150 miliard amerických dolarů. Hlavní ekonom IMF Maurice Obstfeld tvrdí, že se v obchodní napjaté situaci mohou různé státy ještě vyhnout obchodní válce prostřednictvím multilaterálního způsobu.

Obstfeld poukázal na to, že vklady obchodu do globálního ekonomického růstu a potírání chudoby jsou očividné. Podle něj také v obchodní válce nemůže žádný stát zvítězit. Je nutné řešit neshody a účinně stimulovat otevřenější obchod v multilaterálním rámci.

Nejnovější zpráva WEO také vypovídá o tom, že se globální vzájemná závislost trvale zvětšuje. Multilaterální spolupráce je správným způsobem na vyrovnání se s obchodní správou, klimatickými změnami, epidemiemi, internetovou bezpečností atd. Bez toho se naopak svět nemůže rozvíjet.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína je ochotna hrát konstruktivní roli v mírovém řešení nukleární otázky na Korejském poloostrově   
Pridal tk Čtvrtek 19 duben 2018 - 04:25:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying 18. dubna znovu zdůraznila, že čínská strana vítá přímý dialog mezi KDLR a USA. Současně uvedla, že čínská strana je ochotna nadále hrát konstruktivní roli v mírovém řešení otázky na Korejském poloostrově.

Americký prezident Donald Trump podle zprávy před několika dny prohlásil, že se s Kim Čong-unem setká na začátku června nebo dřív. V současnosti se rozhoduje mezi pěti místy pro setkání. Hua Chunying 18. dubna na tiskové konferenci v odpovědi na dotazy novinářů řekla, že dobrý začátek znamená polovinu úspěchu. Čínská strana si přeje pozitivní výsledky přímého dialogu mezi KLDR a USA.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2805 sec,0.1259 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,904kB