Pátek 20 duben 2018
Ruský reportér natočil rozhovor s chlapcem, který účinkoval ve videu Bílých přileb v nemocnici v Dúmě po zinscenovaném chemickém útoku!   
Pridal tk Pátek 20 duben 2018 - 06:31:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský reportér natočil rozhovor s chlapcem, který účinkoval ve videu Bílých přileb v nemocnici v Dúmě po zinscenovaném chemickém útoku! Bílé přilby polévaly děcka vodou a rozdávaly jim datle a koláčky! Česká vláda, Babiš, Kalousek i Stropnický naletěli už druhému hoaxu z americko-britské produkce! Plejáda užitečných idiotů autorizovala raketový úder proti svrchované zemi na základě zpovykaného videa!

Ruskému válečnému zpravodaji Jevegeniji Poddubnému se v Sýrii povedl opravdu husarský kousek. Podařilo se mu najít a natočit rozhovor s 11-letým chlapcem Hassanem Diabem, který účinkoval ve zinscenovaném videu Bílých příleb, které bylo natočeno v nemocnici v syrském Dúmá po údajném chemickém útoku. Na základě tohoto videa provedly USA, Velká Británie a Francie raketový útok proti základnám syrské armády.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/265614180

Nyní o týden později se však podařilo ruskému novináři najít přímo jednoho z účastníků scén, které byly natočeny na videu Bílých přileb. Malý Hassan v rozhovoru popisuje, jak se všechno seběhlo. Někdo začal na ulici křičet, že lidé mají jít okamžitě do nemocnice. Když tam Hassan se svojí matkou došel, neznámý člověk ho popadl a začal ho polévat vodou a pomocí pumpičkové nádobky stříkali dětem i nějaký roztok nebo plyn do očí, protože i oči prý byly zasaženy chemií a musely být ošetřeny. Děti netušily, co se s nimi děje.

Po celou dobu byl v nemocnici televizní štáb Bílých přileb, který natáčel celou situaci přímo na místě. Děcka byla polévána vodou od hlavy až k patě a za své účinkování nakonec dostaly datle, rýži a koláčky. Lékař popisuje, jak celá situace proběhla v nemocnici. Na ošetřovnu vtrhli neznámí lidé, začali křičet o tom, že došlo k chemickému útoků, popadli hadici a začali všechny lidi polévat vodou. Do nemocnice začali proudit lidé zvenku, protože neznámí lidé v ulicích burcovali ostatní obyvatele, aby honem rychle běželi do nemocnice, že došlo k chemickému útoku.

Jakmile se lidé v nemocnici objevili, hned jim lidé z Bílých přileb začali lít vodu na hlavu. Panika a hysterie, kterou to vyvolalo, neměla obdoby. Na základě tohoto videa, které zachycuje paniku, provedly USA , Velká Británie a Francie, bez mandátu Rady bezpečnosti OSN a bez prošetření nezávislými experty, 13. dubna raketový útok proti Sýrii, který vzápětí podpořila i česká vláda, nejprve ústy ministra zahraničí Martina Stropnického, poté i ústy ministryně obrany Karly Šlechtové a nakonec i ústy premiéra v demisi Andreje Babiše.

USA a spojenci porušili Chartu OSN, čeští politici pochválili USA za agresi proti svrchované zemi a teď je usvědčuje ze zločinu 11-letý chlapec

Útok spojenců na Sýrii se dostal i do jednání poslanecké sněmovny ČR, kde se poslanci hádali o to, jestli Česká republika je nebo není transparentní partner pro USA, když Andrej Babiš nejprve úder v Sýrii uznal za správný, aby v neděli po schůzce s Milošem Zeman naopak pronesl, že výroky ministra zahraničí a ministryně obrany nebyly stanoviskem české vlády jako celku. Naprostá tragikomedie české vlády je poté zarámována výše uvedeným videem v úvodu článku, kde každý může vidět, že chlapec, který prý byl zasažen chemickou zbraní, je zcela v pořádku a jak sám vypovídá, jediné, co se onoho osudného dne stalo, byl kýbl vody, který mu na hlavu vylil zaměstnanec Bílých přileb v místní nemocnici. Signálem pro paniku byla jakási exploze, na jejímž místě byli lidé, kteří potom z místa v klidu odešli. Nikdo neumřel, nikdo nepostrádá své blízké, nikdo neoplakává mrtvé, žádní totiž nejsou.

Americký prezident, všichni západní partneři a většina západních médií se stala obětí zinscenovaného videa, které dramaturgicky zinscenovala neziskovka White Helmets, kterou financují západní země a kterou založil britský operativec MI6, článek o historii Bílých přileb jsme přinesli zde: https://aeronet.cz/news/chemicky-utok-v-syrskem-duma-opet-vede-k-britske-tajne-sluzbe-mi6-a-britskemu-zakladateli-bilych-prileb-a-raedu-salehovi-operatorovi-white-helmets-a-cia-skripalova-rodina-se-dostane-do-usa/ . Celá česká zahraniční politika se stala obětí zinscenovaného videa a v podstatě nás ani nepřekvapí, že ministr zahraničí Martin Stropnický je nyní hospitalizován v nemocnici, protože asi každému by se udělalo nevolno, když by zjistil, že američtí a britští partneři opět využili českou vládu jako užitečné idioty.

Vražedný a smrtící ruský Novičok prý otrávil Sergeje Skripala a jeho dceru Julii. Česká vláda v rámci solidarity s Londýnem vyhostila 3 ruské diplomaty. O týden později však byla Julia, uprostřed noci a potají, z nemocnice propuštěna a nyní je podle ruských médií držena na britské vojenské základně, prý na vlastní žádost, ze strachu o svůj život. Samotný Sergej Skripal se také zotavil, nikdo neumřel. Česká vláda tak naletěla britské zpravodajské hře proti Rusku poprvé.

Česká vláda ohrožuje bezpečnost lidu České republiky svojí nebezpečnou a agresivní zahraniční politikou. Miloš Zeman by měl okamžitě zakročit proti kovbojské zahraniční politice Babišovy vlády v demisi!

Jenže přišel druhý chemický útok, v syrském Dúmá. Česká vláda opět vyjádřila solidaritu, tentokrát s USA a podpořila Trumpův raketový útok na Sýrii za údajný chemický útok syrských vojsk v Dúmá. Najednou se ale ukazuje, že týden po úderu se objevuje svědek, který je naživu a vypovídá o tom, že žádný chemický útok se nestal, nikdo nic neviděl, jenom Bílé přilby každého polévaly vodou v místní nemocnici a pořizovaly u toho video záznam. Česká vláda tak v krátké době po kauze Skripal naletěla britským a americkým partnerům už podruhé. Éto děbily, to se opravdu nedá jinak hodnotit a znovu se ukazuje, že česká politika je, až na výjimky, hotový Augiášův chlév, kde se každý ohání demokracií a humanismem, ale jakmile američtí a britští partneři a páníčkové zavelí, ti samí čeští politici si rázem s demokracií a humanismem vytírají zadky.
Přesně podle tezí Václava Havla o humanitárním bombardování, bez mandátu Rady bezpečnosti OSN, stejně jako v roce 1999 během bombardování Bělehradu, tak i dnes v roce 2018 v Sýrii, nemají čeští poslanci a politici problém ve jménu humanismu bombardovat cizí svrchovanou zemi a na základě zinscenovaných videí odpalovat v odvetě rakety s plochou dráhou letu a potom se hádat v poslanecké sněmovně o tom, jestli česká vláda je nebo není transparentním partnerem USA.

Až budou na Česko padat bomby na základě pouhého podezření nějaké velmoci…

Rád bych viděl reakci, až by nějaká země střílela rakety na Prahu, na Plzeň, na Brno a namísto mandátu RB OSN by tyto údery obhajovala slovy, že “s největší pravděpodobností” je Praha viníkem něčeho strašného. Ve chvíli, kdy země, která zažila rok 1938 a také 1968, začne obhajovat kroky cizí velmoci, která bez souhlasu OSN operuje v mnoha zemích světa a odpaluje rakety proti suverénním zemím, tak v takovém okamžiku taková země se stává spolupachatelem mezinárodního terorismu.

Opět zde vidíme, jak fungují západní mainstreamová média, která plně a ochotně převzala materiály Bílých přileb a mediálně je prezentovala západní veřejnosti takovým způsobem, že to stačilo k provedení raketového úderu proti třetí zemi, a to bez mandátu Rady bezpečnosti OSN. A potom se někdo diví, že mainstreamová média ztrácí kredit a důvěru veřejnosti. Právě tyto kauzy jsou hlavní příčinou toho, že mainstreamové zpravodajství už v dnešní době má pouze charakter propagandy a placených dezinformací, které jsou vysílány na objednávku. Potom nás ale nemůže překvapovat, že mrtví ožívají (v kauze Skripal), a že těžce zraněné děti po chemickém brutálním zásahu rozdávají pohodové rozhovory. Mainstream dnes vlastní oligarchové, kteří jsou napojeni na státní nebo globální moc. A nikdo se nemůže divit, že mainstream se stává obětí inscenací neziskovek stejně, jako se obětmi stávají vlády jednotlivých zemí.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/video-rusky-reporter-natocil-rozhovor-s-chlapcem-ktery-ucinkoval-ve-videu-bilych-prileb-v-nemocnici-v-dume-po-zinscenovanem-chemickem-utoku-bile-prilby-polevaly-decka-vodou-a-rozdavaly-jim-datle/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael pokračuje v blokování a sabotáži mírové dohody v Sýrii   
Pridal tk Pátek 20 duben 2018 - 06:09:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je dobře známo, že Izrael podporuje tzv. opozici operující v Sýrii od samého počátku syrské krize v roce 2011 se záměrem svrhnou legitimní vládu Bašara Asada. Dalším cílem Tel Avivu je získat plnou kontrolu nad Golanskými výšinami, které předseda vlády B. Netanjahu v současné době využívá k tomu, aby zajistil militantům ze Sýrie zásobování zbraněmi.

Kromě toho, bojujícím džihádistům, kteří se snaží zlomit válku roztrhanou zemi, je poskytována zdravotní péče v izraelských nemocnicích. "Izrael vždycky stál na naší straně hrdinným způsobem," potvrdil Moatas al-Golani, mluvčí povstalecké skupiny Liva Fursan al-Joulan, také známé jako Rytíři z Golanu. "Nepřežili bychom bez finanční pomoci Izraele, zásobování potravinami a zbraněmi."

Je třeba poznamenat, že Izraelské Obranné Síly zřídily speciální polovojenské výcvikové tábory, a v nich předávají vojenské a teroristické dovednosti a využívají je i pro radikální indoktrinaci. Podle vojenských zpravodajů Inside Syria Media Center izraelská armáda poskytuje rebelům zbraně a střelivo, stejně jako zpravodajskou podporu a plnou leteckou podporu.

Izraelské letectvo (IAF) uskutečnilo více než 100 útoků na Hizballah a na pozice Syrské Arabské Armády. IAF navíc zintenzivnilo svou činnost provedením leteckého útoku na syrskou leteckou základnu T-4 9. dubna a rovněž na letecké základny Aš-Šajrat a Ad-Dumayr dne 17. dubna 2018.

Navíc se nedávno objevily nové důkazy o rostoucím zásobování radikálů spojených se Svobodnou syrskou armádou (FSA) za strany Izraele. Tato pomoc spočívá především v poskytování výzbroje, ale i peněz na nákup munice na černém trhu.

Místní aktivisté uvádějí, že koncem března a počátkem dubna došlo ke zintenzivnění kontaktů mezi izraelskými zpravodajskými službami a představiteli syrských ozbrojených skupin působících v oblasti Izraelem okupovaných Golanských výšin. Izraelci předali militantům jakési tašky, krabice a kufry neznámého obsahu, pravděpodobně munici, léky a potraviny.

Domníváme se, že to byla další šarže tzv. pomoci syrským militantům řízeným Izraelem. Tel Aviv se tak snaží maximalizovat podporu, aby je připravil na ofenzivu syrských jednotek a libanonského Hizballah na jih oblasti al-Kuneitra.

Je zřejmé, že podporou opozičních skupin v jižní Sýrii chce Izrael zablokovat a sabotovat nejen mírové urovnání konfliktu, ale také demilitarizaci syrsko-izraelské hranice na Golanských výšinách kterou vyžaduje Dohoda o demilitarizaci mezi Izraelem a Sýrií.

Sophie Mangalová
Inside Syria Media Center / Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZásadní věc k církevním restitucím, která potěší SPD, komunisty a možná i ateisty   
Pridal tk Pátek 20 duben 2018 - 06:01:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Posledním legislativně správným dokumentem vycházejícím z tisícileté právní uzance vztahu mezi státem a církvemi byl Zákon č.50./1874 říšského zákoníku, který jasně stanovil, že katolická církev je pouze správcem, nikoliv vlastníkem, majetku, nacházejícího se na teritoriu Rakousko -Uherské monarchie a při této správě je zcela závislá na příslušných státních úřadech monarchie.

Tento zákon byl doplněn ustanovením, č.47/1885M ř.z. o dotaci katolického duchovenstva z náboženského fondu zavedením tzv. kongruy, tedy nejnižšího příjmu duchovního přiměřeného jeho stavu. Nařízení č.17/1886 ř.z. ustanovuje, žen řád maltézských rytířů potřebuje k majetkovým převodům státní souhlas.

Všechny tyto zákonné normy vycházeli ze základní, tisíc let platné, historické zvyklosti, kterou z důvodu hluboké neznalosti historie ,ale možná i úmyslně, dnešní politici nerespektují. Církevní hodnostáři, kterým jsou tato nezpochybnitelná fakta bezpochyby známa, o nich pochopitelně mlčí. Tou zvyklostí je skutečnost, že tzv. majetek církve vznikal na základě lenního vztahu. Panovník, nebo šlechtic, tyto statky uděloval církvi jako léno, které může být nejen uděleno, ale i odňato. Léno tedy neznamenalo vlastnictví, ale správu propůjčeného majetku. Panovníkem takto založené církevní statky - kláštery, fary, kostely atd. a pozemkové vlastnictví k nim náležející, byly zvláštním druhem panovníkova resp. sekulárního jmění.

Po skončení třicetileté války 1648 byl westfálským mírem uzavřeným v Munsteru uspořádán vztah církve v rámci Svaté říše římské německého národa, jejž součástí byl i český stát, ve smyslu nadřazenosti státu nad církví. Císař Karel VI. zakázal r.1723 církvi získávat nemovitosti. Vycházel z téhož principu jako panovníci francouzští. Jeden z Ludvíků jej vyjádřil stručně a jasně „ stát jsem já“.

Císařovna Marie Terezie v rámci centralizace impéria dala katolickou církev, zejména správu diecézního a řádového jmění, pod tuhý státní dozor. Styk mezi duchovenstvem a římskou kurií byl povolen pouze prostřednictvím ministerstva zahraničních věcí. Zavedla placetum regium- zveřejňování papežských bul pouze se souhlasem státu. Církevní nadace byly věnovány armádě a školství. Zádušní jmění zatíženo kontribucí a půda zdaněna stejně jako panská. Roku 1769 byl církevní majetek na základě tzv. amortizačních zákonů postaven pod dozor státu, nemovitosti mohla církev kupovat pouze se státním souhlasem a bylo jí zakázáno posílat peníze do ciziny.

Její syn císař Josef II. šel ještě dál. Zavedl do josefinského státního práva ustanovení vycházejících z lenního práva, že totiž „ církevní statky nepřestaly být statky státními“. Církevním orgánům ponechal jen řízení jejich hospodářského provozu pod státním dozorem. Následně provedl rozsáhlou sekularizaci církevního majetku. Majetek zrušených klášterů byl prodán v dražbě a výtěžek šel do císařem ustavených náboženských fondů, základu Náboženské matice, což byly ve skutečnosti zemské státní fondy spravované ve prospěch církve.

Celou akci nejkřesťanštějších panovníků, a jak se v rakouské hymně zpívalo, panovníků Hospodinu „nejvěrnější říše“, svým způsobem dokončil r.1809 císař František II, který církvi nařídil vydat všechno zlato a stříbro z kostelů státu. Vyžadoval to státní zájem- byla válka.

Po revoluci 1848 se církvi v důsledku konkordátu trochu ulevilo a církev začala být považována za prohabsburgskou. Nicméně konkordát z roku 1855 vyhlášený císařským patentem č.195/1855 ř.z. sice prohlásil jmění náboženského a studijního fondu za vlastnictví církve, ale pod jejím jménem jej spravoval stát.

Teprve Zákonem č.103/1862 ř.z .dochází k právní likvidaci lenních vztahů, ale to podstatné z těchto vztahů, podřízenost církve státu a to, že církev pod dohledem státu pouze spravuje jeho majetek, bylo zachováno i v následujících zákonech upravujících vztah státu a církve. Krátce nato císařským patentem č.115/1867 ř.z. je vztah státu a církví a včetně majetkového vlastnictví upraven tak, že církve a náboženské společnosti mají právo se samostatně a svobodně spravovat, ale jsou podřízeny všeobecným státním zákonům, z čehož plynulo, že římskokatolická církev je korporací veřejného práva a smí nabývat jen majetku určitého druhu ( pro kultovou činnost, vyučování , dobročinnost), církevní majetek je pod státní ochranou a státním dozorem vykonávaným finanční prokuraturou a podléhá v některých případech státnímu schvalování. O tom, že stát v případě potřeby hospodařil i s kultovním majetkem jako se svým svědčí známé rekvizice zvonů v případě války.

Roku 1870 ruší monarchie jednostranně konkordát z r.1855, začal soupis církevního majetku, který trval 10 let , a vše vyústilo v úvodu zmíněný Zákon č. 50./1874 ř.z. uvalující opět na církev a jí spravovaný státní majetek přísný státní dohled.

První republika převzala rakouské církevní zákonodárství včetně Zákona č.50/1874 a v zápětí provedla prostřednictvím Zákona č.215/ 1919 pozemkovou reformu v rámci které odňala církvi 234 119 ha půdy.

Revize první pozemkové reformy byla předmětem Zákona č.142/1947.Jeho realizace byla vázána na soupis pozemkového majetku, který však byl ukončen až v únoru 1948. Vlastní převzetí začalo u prvních případů ( olomoucké arcibiskupství) až v březnu 1948. Zákonem č.46/1948 Sb. ,komunistická vláda tento proces výrazně narušila. Jelikož církve neměly z čeho existovat vznikl Zákon č.218/1949 o hospodářském zabezpečení církví. Církve přišly o veškerý pozemkový a další majetek a jako náhrada vznikl závazek státu hradit duchovním osobní požitky.

Heslo „ co bylo ukradeno, musí být vráceno“ zní v případě církevních restitucí poněkud dogmaticky. Církev je vlastníkem pouze toho majetku, který ji věřící, jeho skuteční vlastníci, darovali, který si zakoupila, nebo vybudovala vlastní prací. Ostatní majetky jen spravovala , neboť zůstaly i po přijetí výše zmíněných úprav vztahu církví a státu vlastnictvím panovníka, resp. státu.

Zapsání takového majetku do katastru nemovitostí a tím založení vlastnického práva by bylo krádeží, neboť nejde o restituce, tedy navrácení majetku původnímu vlastníkovi. Z tohoto pohledu je diskutabilní i finanční náhrada. V žádném případě by neměla být vyplacena za majetek, který církev pouze spravovala. Republikánská a komunistická vláda jen pokračovaly v tuhé linii nastavené vůči církvi již ve druhé polovině 18. století Habsburky.

Církve, především katolická, šikovně využily slabosti demokratických vlád posledních dvaceti let, podobně jako v minulosti při oslabení moci panovníka. V tom jim vždy ochotně sekundovali „ čeští páni“, neboť z takové privatizace vždy „ukáplo“ něco i jim. Dějiny však dokazují, že tyto procesy nebyly nevratné, resp. nekorigovatelné. Pokud k takové korekci poslední úpravy vztahu stát církve dojde, mohly by se východiskem z krize stát principy na nichž se zakládá Zákon č.50/1874 ř.z. a příslušné prvorepublikové zákony. Nemohla by nic namítat ani církev , ani ateisté.

Autor: Václav Makrlík

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPlán EU vychází na 100%. V Německu je mezi mladými 15 let pouze 64% skutečných Němců ...   
Pridal tk Pátek 20 duben 2018 - 05:55:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na webu nykysuomi.com vyšel článek finského politika a europoslance ze strany Praví Finové Jussiho Halla-aho. Finský politik v článku upozorňuje na společenskou a národní katastrofu evropských národů. Kdy díky politice EU, a lokálních politických elit, jsou evropské národy vystaveny populační tiché genocidě a jsou nahrazování masou migrantů z Afriky a islámského světa ...

Pár faktů z jeho článku:

Švédsko: na konci roku 2017 mělo 10 113 000 obyvatel, ale pouze 8 236 000 z nich se narodila ve Švédsku a pouze 6 935 000 mělo oba rodiče narozené ve Švédsku. Takže odhadem kolem 3 000 000 obyvatel Švédska jsou minimálně částeční imigranti ....

Ukázka nárůstu masy neevropských migrantů ve Švédsku. První údaje je z roku 1990 a druhý z roku 2017:

Syřané z 6 000 na 172 000.

Iráčané z 10 000 na 141 000.

Somálci z 1 400 na 66 000.

Afgánci z 500 na 44 000.

Mezi narozeními dětmi tvoří dětí rodičů se švédským občanstvím pouze 68,5%. A to včetně imigrantů, kteří již získali švédské občanství!

A takto je to v celé Evropě. V sousedním Německu žije již pouze 85% etnických Němců a u děti mladších 15 let tvoří Němci již jen 64%!!!

Naplňuje se tak přesně to, předčím jsem již v roce 2015 varoval ve své knize Eurabia - Mýtus nebo realita? Tedy to, že evropské národy jsou programově vedeny k populační genocidě a dobrovolné sebevraždě a mají být nahrazeni masou migrantů z Afriky a islámského světa. A ten zbytek původních Evropanů se má asimilovat s novými kolonizátory ...

Autor: Lukáš Lhoťan / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakousko přitvrzuje a zahajuje kontrolu na německé hranici   
Pridal tk Pátek 20 duben 2018 - 05:45:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakousko by mohlo zahájit náročnější kontroly na hranicích s Německem v rámci své nové přísnější politiky.

„V zájmu ochrany našich obyvatel je logické, že zintenzivníme kontroly," řekl Herbert Kickl, člen pravicové Strany svobody v Rakousku, rakouským novinám Salzburger Nachrichten.

„Od 1. července se může stát, že budeme provádět kontroly (a cestovat) směrem k Německu," dodal politik.

„Záměrně jsme si dali za cíl bojovat proti nelegální migraci, a také proti zneužití azylu," řekl rakouský kancléř Sebastian Kurz, kterého citovaly noviny Deutsche Welle.

V rámci nové migrační politiky byl představen nový návrh zákona, podle kterého žadatelé o azyl budou muset zaplatit poplatky za vyřízení azylu (840 EUR nebo 1 040 USD) a policisté budou moci zabavit mobily migrantů, díky kterým by mohla být určena jejich identita a země původu a zkontrolovány záznamy z trestních rejstříků.

Návrh zákona byl schválen kabinetem, ale parlament ho musí ještě přijmout.

Po začátku krize obdrželo Rakousko přibližně 150 000 žádostí o azyl. Od roku 2016 zavedla Vídeň každoroční tabulku počtu žadatelů o azyl, ve které určuje, kolik migrantů je připravena přijmout do země. V roce 2018 se toto číslo rovná 30 000.

Zdroj: Salzburger Nachrichten, Sputnik, Deutsche Welle

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMoskva obvinila USA z vízové blokády   
Pridal tk Pátek 20 duben 2018 - 05:40:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva nevylučuje, že v souvislosti s vízovou blokádou, kterou vytvořili proti ruským občanům orgány Spojených států, mohou země zůstat bez letecké dopravy, je uvedeno v komentáři informačního oddělení ruského ministerstva zahraničí.

Na ministerstvu je stav vydávání povolení k vstupu velmi deprimující. Oficiální čekací doba pro pohovor, která se v srpnu 2017 zvýšila na 85 dní, je nyní osm měsíců. Žádání o vízum se stává nesmyslným, říká ministerstvo zahraničí.

„Nedá se ani vyloučit, že obě země zůstanou bez letecké dopravy. Aeroflot, což je jediný dopravce, který pravidelně lítá mezi Ruskem a USA mohou být pozastaveny, protože lidé zažívají rostoucí obtíže při získávání amerických víz," píše se v prohlášení.

Ministerstvo zahraničí zdůraznilo, že tato omezení porušují rusko-americkou dohodu o letecké dopravě z roku 1994, která má zabezpečit včasné poskytnutí všech potřebných dokumentů pro personál v letadlech.

Zároveň Moskva nedokáže pochopit pokusy Washingtonu ospravedlnit nárůst čekací doby kvůli „nedostatku pracovních sil" v konzulárních úřadech. Jak bylo uvedeno na ministerstvu, orgány USA provádějí tuto politiku „vědomě a záměrně" jako dodatečnou tlakovou páku.

„Úřady jako by se bály, že Rusové přijíždí obyčejným Američanům otevřít oči o absurditě protiruské propagandy, kterou jim podsouvají, a proto záměrně brání kontaktům mezi lidmi," píše ve zprávě z oddělení ministerstva.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hsy9


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts:Jak nám naše vláda lže   
Pridal tk Pátek 20 duben 2018 - 05:19:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Chlapec, který na videu o domnělém chemickém útoku v syrském městě Duma účinkoval jako oběť, řekl ruskému televiznímu štábu, že ho jacísi lidé požádali, aby šel do nemocnice. Když vešel do nemocniční budovy, jacísi lidé ho popadli a začali mu hlavu polévat vodou.

Panika, strach, ječící lidé a vyděšené děti sehrály hlavní roli na záběrech videa, pořízených jakoby těsně po plynovém útoku v Dumě. Video pořídila tzv. Revoluční skupina města Dumy, předala je dál a mainstreamová média je pak už od 7. dubna rozšiřovala po celém světě.

Tato Revoluční skupina města Dumy je jednou z organizací, jež jsou napojeny na rebely, spolupracující s Bílými helmami, které jako první ohlásily, že za předmětným chemickým útokem v Dumě stojí syrská armáda.

Jednou z hlavních postav na záběrech videa je vodou polévaný chlapec, a ti, kteří jej polévají, účinkují jakoby v rolích záchranářů. Z videa není jasné, zda jsou to lékaři z nemocnicer či aktivisté nějakých lidskoprávních organizací, anebo příslušníci Bílých helem. Ti poslední zřejmě ale video pořizovali a pak je rozeslali médiím, včetně britského Reutera.

Pracovník ruské rozhlasové stanice VGTR Poddubny řekl, že chlapce z videa vyhledal a zjistil následující: Jde o 11 letého Hassana Diaba, který se 7. dubna spolu se svou matkou nacházeli v suterénu svého domu. V okamžiku, kdy mu matka říkala, že musí vyjít ven, aby sehnali něco k jídlu, ozval se před domem hluk a někdo tam křičel, že všichni musí jít do nemocnice. Chlapec i s matkou se tedy se zástupem dalších lidí vydali na cestu k nemocnici, vešli dovnitř nemocniční budovy, kde se chlapce chopili jacísí muži a začali ho polévat vodou.

11 letý Hassan Diaba potvrdil, že on je tím chlapcem z videa a rozhlasovému redaktorovi Poddubnému se svěřil, že byl ze situace, ve které se v nemocnici znenadání ocitl, náramně vyděšen.

Nyní je už v naprostém pořádku a o nějakých následcích po prodělaném plynovém útoku se u něj nedá hovořit.

Později toho dne vyhledal syna jeho otec, který prohlásil, že toho dne o žádném plynovém útoku neslyšel. „Šel jsem za manželkou a synem do nemocnice a tam jsem je na prvním poschodí nalezl. Ptal jsem se jich, co se stalo, a oni mi řekli, že lidé před domem křičeli cosi o plynovém útoku a řekli jim, ať jdou do nemocnice, kde se prý lidem, kteří tam přijdou, budou rozdávat datle a pečivo.

Jeden ze zdravotníků, který měl toho dne v nemocnici službu, řekl, že byl překvapen, když se do nemocnice zničehonic přivalil zástup lidí. Někteří z nich začali druhé lidi polévat vodou a křičeli „chemický útok, chemický útok, ale my jsme žádné známky po chemickém útoku na lidech nepozorovali. I když je pravda, že jsme toho dne měli v nemocnici víc lidí s dýchacími problémy, což byl následek zvýšené prašnosti v ulicích po bombardování a dělostřelbě“.
Video, které Rusové s 11 letým Hassanem Diabou natočili, hodlá ruský velvyslanec u OSN Nebendzja předložit příštímu zasedání Rady bezpečnosti.

Vybral a přeložil Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU kritizuje USA za to, že zvýšené tarify narušují globální obchod   
Pridal tk Pátek 20 duben 2018 - 05:08:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Komisařka EU pro obchod Cecilia Malmströmová včera uvedla, že zvýšené tarify USA na dovoz produktů z oceli a hliníku naruší celosvětový obchod a mohou podkopat vyhlídky světového hospodářského růstu. Podle Malmströmové jde o čistý protekcionismus.

Cecilia Malmströmová ve Štrasburku sdělila médiím, že zvýšení tarifů USA ohrožuje oživení světové ekonomiky a obchodu. Brusel a Washington stále vyjednávají ohledně osvobození od daní z oceli a hliníku. EU doufá, že dostane trvalé výjimky bez podmínek. Zdůraznila však, že EU neudělá žádné ústupky pro trvalou výjimku před termínem vyjednávání, který připadá na 1. května. Malmströmová také vyjádřila znepokojení nad nedávným čínsko-americkým obchodním napětím.

Prezident Spojených států Donald Trump 8. dubna oznámil, že kvůli dovozu výrobků z oceli a hliníku je ohrožena americká národní bezpečnost. Na základě toho Spojené státy uloží 25% a 10% clo na dovážené výrobky z oceli a hliníku. 22. března USA uvedly, že dočasně osvobodí Evropskou unii, Argentinu, Austrálii, Brazílii, Kanadu, Mexiko a Jižní Koreu od těchto tarifů, období výjimek skončí 1. května.

V reakci na toto opatření Čína předala Spojeným státům žádost o konzultaci v rámci mechanismu pro řešení sporů WTO na počátku dubna a formálně zahájila proceduru o řešení sporů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFED: Americké podniky se obávají celního opatření   
Pridal tk Pátek 20 duben 2018 - 05:06:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Federální rezervní systém (FED) včera zveřejnil průzkumnou zprávu o celostátní ekonomické situaci. Podle této zprávy se od března do začátku dubna letošního roku americké hospodářství mírné rozšířilo. Přesto se však americké podniky v mnoha odvětvích obávají opatření Trumpovy vlády ohledně zdanění.

Zpráva uvádí, že americké hospodářství má stále optimistickou perspektivu, ale některá odvětví včetně zpracovatelského průmyslu, zemědělství a transportu mají obavy ohledně celního opatření Trumpovy vlády.

Zpráva ukazuje, že se v rámci FED cena zboží zvýšila. Z nich cena oceli se velmi zvýšila v důsledku opatření 232 na dovoz výrobků z oceli a hliníku. Americké podniky všeobecně předpokládají, že se v budoucích několik měsících cena zboží zvlášť oceli a stavebních materiálů nadále zvýší.

Většina analytiků FED má optimistický postoj k americkému hospodářství a domnívá se, že se inflace ještě navýší. FED možná urychlí rytmus zvýšení úrokových sazeb.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVyšetřovací delegace OPCW vyslala bezpečnostní skupiny do Sýrie   
Pridal tk Pátek 20 duben 2018 - 05:05:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrské ministerstvo zahraničí uvedlo, že vyšetřovací delegace Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v úterý 17. dubna vyslala bezpečnostní skupiny do syrského města Duma v damašské východní oblasti Ghúta, aby prošetřila místní bezpečnostní situaci a připravila podklady pro následující práci odborníků ohledně zjištění použití chemických zbraní v této oblasti.

Syrský viceministr zahraničí Faisal Makdad v pondělí řekl, že syrská vláda chce spolupracovat s OPCW a poskytnout veškeré nezbytné zázemí. Generální tajemník OPCW Ahmet Ümzücü sdělil, že již 9 členů vyšetřovací delegace dorazilo do Damašku. Syrská vláda řekla, že 22 svědků akceptuje vyšetřování v Damašku. OPCW doufá, že členové delegace se dostanou do města Duma co nejrychleji.

7. dubna došlo ve východní oblasti Ghúta k možnému útoku chemických zbraní. Syrské ministerstvo zahraničí o tři dny později konstatovalo, že syrská strana už oficiálně pozvala delegaci OPCW na vyšetřování do této oblasti.

V reakci na možný chemický útok zaútočily 13. dubna USA, Velká Británie a Francie na syrská vojenská zařízení. Některé státy však pochybují o legitimitě této vojenské akce. Mezinárodní společenství apelovalo na spravedlivé vyšetřování této události v Sýrii.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2907 sec,0.1057 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,066kB