Sobota 21 duben 2018
Tahle země není pro starý   
Pridal tk Sobota 21 duben 2018 - 11:00:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdepak jste na to přišli? Vy jste nám v práci čučeli za zády pod ruce? Tak leda houby, protože zrovna na těch jste většinou ještě byli a teď tady čtu takové hovadiny. Mluvíte tak i o svých rodičích a prarodičích? Já doufám, že ne, protože pak už je to jen k zabalení a zlomení hole nad vámi. Pokud ve vás zbyla kapka slušnosti, tak ty svoje tam nepočítáme a potom mi jistě vysvětlíte, proč tam počítáte ty ostatní. Jsem ženská zvědavá a chci to pochopit.

Stát musí sehnat 33 miliard na vyplacení důchodů. Ještě před dvěma lety bylo v sociálním fondu na důchody 70 miliard. Haló, poslanci, kam jste ty prachy zase nastrkali? Že by do svých bezedných kapes? Já tedy nevím, ale kdyby i české domácnosti hospodařili jako vy,tak jsme všichni někde tam, kde končí záda.

Poslední dobou do mých uší plynou slova, a já se hodně moc stydím za ty, co je s takovou nehoráznou samozřejmostí vyslovují. Slyším je z televize, čtu je v novinách i na internetu a všechny jsou docela dost štvavé. Způsobí jen další rozkol mezi mladou generací a těmi, co už si svoje odpracovali a tak by měli mít nárok na důchod, klid a dožít důstojně, jak se na člověka sluší. Jsme snad ještě pořád lidé. Nebo už ne?

Dnešní důchodci si za všechno mohou sami. Jo, neměli prý přitakávat bývalému režimu a vzbouřit se a bylo by to úplně super, protože dnešní omladina by si teď žila bezstarostně v kapitalismu a létali vy jim pečení holubi do huby. Důchody měly být vlastně sníženy na polovinu, protože za minulého režimu pořádně nepracoval, všichni si váleli v práci šunky, rozkrádali socialistické vlastnictví, a proto si důchod nezaslouží.

Já se vás ptám:

Kdepak jste na to přišli? Vy jste nám v práci čučeli za zády pod ruce? Tak leda houby, protože zrovna na těch jste většinou ještě byli a teď tady čtu takové hovadiny. Mluvíte tak i o svých rodičích a prarodičích? Já doufám, že ne, protože pak už je to jen k zabalení a zlomení hole nad vámi. Pokud ve vás zbyla kapka slušnosti, tak ty svoje tam nepočítáme a potom mi jistě vysvětlíte, proč tam počítáte ty ostatní. Jsem ženská zvědavá a chci to pochopit.

Podle mne je to tak:

Dnešní důchodci si na svůj důchod vydělali poctivou prací a neexistovalo, aby se někdo vyhnul placení, protože všichni pracovali, a všichni si na důchod platili. Ano, my jsme tam museli a hotovo. Všichni, mladí i staří. Kdo nedělal, šel do basy za příživu. Neplatil někdo alimenty? Šel si sednout do basy také. Něco jsi provedl, následoval trest. Jasně, byli mezi námi nemakačenka a zloději, prostě kriminálníci všeho druhu. Přesto se nenacházeli děti v popelnicích, přestřelky na náměstí a honění v autech po městě. Byla prostě jiná doba. Já si přeji jen jedno, začtěte už konečně dělat sami něco pro tento stát a ne jen nadávat na důchodce. Těm už moc času nezbývá, tak proč jim ho neustále znepříjemňovat.

Něco dat:

Důchodový systém byl ve chvíli převratu 1989-1990 přebytkový, a to natolik, že až do minulého roku na něm bylo dle zdroje z Rady seniorů ČR-časopis doba seniorů 70 miliard Kč. Podle téhož zdroje si v minulém roce Topolánkova vláda z tohoto fondu půjčila 23 miliard a slíbila, že je do konce roku vrátí.

Nevrátila nic. Současná vláda by měla zjistit, kam ty peníze zmizely, než půjdou od válu a zase nás ovládne nějaká politická, vyč.raná strana. Kdyby se totiž peníze důchodcům nerozkradly a nepoužily medvěda, mohlo být peněz dost až do roku 2040 i při valorizování.

Od „sametky“ slibovaly všechny vlády, že oddělí sociální fond od státního rozpočtu. Neudělala to ani jedna z nich. Ono by jim nezůstalo pak na jejich konat, na zlaté padáky a na trafiky všeho druhu. Tak kradou i z toho, na co si nikdy nevydělali a co jim nikdo nedovolil sáhnout.

Byli jsme docela bohatá země a teď? I mimino, co se sotva narodilo, dluží této zemi skoro 200 000. To je fakt dárek do života. Vzhledem k tomu, že jsme si zvolili zloděje, kriminálníky, podvodníky a hajzly, nemáme nic. Makali jsme a jsme dlužni! Ale komu co dlužíme? Sami sobě? Nějak mi to hlava nebere. Máme se bát krachu? Tak to si nemyslím. On je totiž už fakt čas na to, dát o sobě vědět, že nehodláme dělat za 8500 minima, platit všude samé poplatky a cpát daně do bezedných panděr politických zmetků.

Milena Doušková

zdroj: http://www.na-septande.cz/jak-vidim-deni-kolem-sebe/tahle-zeme-neni-pro-stary

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDůchodová reforma jako podvod století   
Pridal tk Sobota 21 duben 2018 - 10:55:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Důchodová reforma bývala kdysi velkým tématem. Pak načas nějak vysublimovalo. A náhle se opět vrací. Mluví o něm vláda. A nedávno o něm mluvil i guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Prohlásil: „Mělo by se občanům zdůrazňovat, že státní důchod tu není od toho, že budete mít životní úroveň téměř nezměněnou, až půjdete do penze. Ten je tady od toho, abyste nespadli do bídy.“

Mnohé politiky to nazvedlo ze židle. Smutné. Protože já už si skoro myslela, že to, co guvernér prohlásil, je každému jasné. Že zrovna tohlenikoho ze židle nezvedne. Ne že bych příliš často s guvernérem souhlasila, ale v tomhle má jednoduše pravdu. Kdo s ním nesouhlasí, jenom nechápe základní ekonomické zákonitosti a snad by raději ani politikem neměl být. To ovšem neznamená, že se nám politici nebudou snažit ve volbách opět prodat myšlenku, že vědí, jak důchodovou reformu vyřešit, aniž by to bolelo.

V poslední době je docela populární myšlenka garantovaného příjmu. Vychází z očekávání, že v příštích letech vytlačí roboti téměř polovinu lidí z trhu práce. Lidé se jim nebudou schopni v produktivitě vyrovnat a (údajně) se z nich stanou nezaměstnatelní. Aby tito nezaměstnaní a nezaměstnatelní nebyli žebráky nebo teroristy, chtějí jim politici nabídnout garantovaný příjem. Konečně se tak má levici naplnit pohádka o pečených holubech, kteří padají sami do huby.

Lidé s garantovaným příjmem podle téhle představy nebudou chodit do práce, peníze budou dostávat od státu za to, že jsou jeho občani a chodí volit své vládce, a pracovat budou roboti. Vznikne jedna univerzální dávka, která nahradí všechny ostatní. To má údajně přinést řadu pozitiv. Krom toho, že lidé nebudou muset vstávat s otravným budíkem, budou mít i víc času, začnou se zase množit a sportovat.

Ponechme stranou jednoduchý fakt, že kdo není vystaven ani minimálnímu stresu a nutnosti shánět si obživu, zakrní, zblbne a naopak se množit přestává – to je víc biologicko-filozofická otázka. Jednodušeji zodpověditelnou otázkou je, kde na to vzít. A jak jsme se dopočítali*)– je to pro český státní rozpočet naprosto neufinancovatelné, má-li to fungovat tak, jak si zastánci garantovaného příjmu představují. Respektive nemá-li se idea garantovaného příjmu smrsknout jen na jakési životní minimum. Ještě jinak řečeno: Garantovaný příjem je nesmysl.

Nicméně pro populistické politiky je natolik fascinující, že se jej pokouší realizovat. Ve Švýcarsku proběhlo o garantovaném příjmu referendum a Švýcaři ho odmítli. Nyní na vzorku populace probíhá test s garantovaným příjmem ve Finsku. Fantasti mluví o daních z robotů, jako by to byly nové peníze kryté zlatem a ještě spadlé z nebe. Ty by měly garantovaný příjem zaplatit. Realističtější lidé mluví o tom, že by stačilo zrušit všechny neziskovky a peněz by bylo dost. Ovšem mýlí se také. Na garantovaný příjem je potřeba tolik peněz, že peníze pro neziskovky jsou kapkou v moři.

Garantovaný příjem je stejná fikce jako bezbolestná důchodová reforma. Nebo jako fungující komunismus. Jsou to všechno jen socialistické pokusy, které z principu nemohou vyjít, protože opomíjejí, že aby ekonomika fungovala, musí existovat určitá míra soutěživosti, tedy konkurence. To je ten hnací motor, který generuje peníze. Bohužel ještě než se ukáže, že tyhle pokusy jsou stejně hloupé jako pokusy o zavedení komunismu, budou velmi drahé a jen přispějí k finančnímu kolapsu těch, kteří už dnes jsou předlužení a jedou na hraně.

A úplně analogicky skončí i případný fantas jménem bezbolestná penzijní reforma. Pokus o bezbolestné řešení rovná se neřešení. A to se rovná rozvrácení naší kultury kulturou jinou. Tou, která má děti. Děti jsou totiž zatím jediným známým způsobem, jak může celá populace v důchodu rozumně a dlouhodobě fungovat na lepší úrovni než na prostém existenčním minimu. „Všimnul“ si toho už i MMF: Ten vyzval vyspělé ekonomiky, aby své důchody „vyřešily“ přijetím imigrantů.

To je ovšem zrovna tak fantaskní nápad jako věřit v garantovaný příjem. Data a poměrně jednoduchá analýza ukazují, že dnešní typ imigrace problém se stárnutím populace vůbec neřeší. (Že by to snad MMF nevěděl...?!) Jde totiž o to, že imigrace taková, jaká existovala třeba v 70. - 80. letech, skutečně byla pro hostitelskou zemi výhodná. Například Jugoslávci přicházející do Německa tamní ekonomiku rozpohybovali. Stejně tak Češi migrující do USA se do tamního trhu zapojili v průměru dokonce lépe než původní obyvatelé. Důvod byl ten, že tehdy migrovala hlavně elita, které v despotických režimech nemohla plně využít svých nadprůměrných schopností. Dnes naopak v průměru častěji výchozí zemi opouštějí lidé, kteří již v domovině mají problémy uplatnit se na trhu práce. Cílové země proto jsou voleny nikoliv tak, aby nabídly uplatnění na trhu práce, nýbrž aby nabídly sociální zabezpečení. Jinými slovy, dnešní typ migrace neřeší důchody, naopak s imigrací počet ekonomicky neaktivních lidí ještě roste.

Bohužel vysvětlovat dnešním voličům, že dvě děti jsou technicky pro důchody málo, je nepopulární, a tak se naděje obrací k testování pitomostí. Politici hledají zdroje snad už dvacet let a ještě žádné nenašli. Čekat na reformu připomíná čekat na Godota nebo na objev perpetuum mobile. Pokusy o penzijní reformu jsou historií chyb.

Vláda Petra Nečase se o reformu pokusila, ale tlačila ji silou a naprosto ji zpackala. Výsledkem bylo, že ji následující vláda zrušila, což byla další chyba, protože to nejhorší, co se může důchodové reformě stát, je, že ji neustále někdo mění. Je u ní totiž potřebná důvěra obyvatelstva. Jak mohou ale lidé reformě věřit, když jedna reforma střídá druhou.? Přece si někam neodložím peníze na čtyřicet let, aby bylo za čtyři roky všechno jinak!

Vládní politici už od ledna prohlašují, že důchodová reforma je pro ně stěžejní. Neumím si představit, jak ti, kteří nedokáží půl roku na čtyři léta sestavit vládu, chtějí sestavit na dalších čtyřicet let důchodovou reformu. Mluví o Státním důchodovém úřadu. Z toho aby jeden dostal osypky: Další úřad. Už jste někdy viděli, aby existence nového úřadu vygenerovala existenci nových peněz? To je snad odklon od trajektorie vymírající společnosti, kde má práce a zábava přednost před dětským smíchem?

A tak dojdeme k jedinému závěru: Každý si musí spořit sám. Kdo to nechápe, jednou zapláče.

Markéta Šichtařová

*) viz kniha Robot na konci tunelu (Šichtařová & Pikora), strany 255 - 264

Zdroj: https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=659413

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdborníci z OPCW se nechtějí setkat s obyvateli Dúmy, kteří jsou ochotni vypovídat   
Pridal tk Sobota 21 duben 2018 - 10:42:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odborníci z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPWC), kteří dorazili do Sýrie 14. dubna, se odmítají setkat s obyvateli Dúmy, uvádí korespondent Sputniku.

Damašek od prvního dne zaručoval misi pro zjištění skutečností používání chemických zbraní v Sýrii bezpečný pohyb po městě. Specialisté však nedorazili na místo předpokládané mimořádné události. Nenavštívili nemocnici v Dúmě, kde je údajně poskytována pomoc zraněným následkem chemického útoku.

Zástupci organizace se odmítají setkat i s otcem chlapce Hasaana Diaba, který je ochoten podat svědeckou výpověď, že žádný chemický útok nebyl.

Syrská vláda se obává, že se specialisté omezí na „distanční" zkoumání důkazů, jako to bylo v případě předchozího zinscenovaného chemického útoku v Chán Šajchúnu, a pak se vrátí do Haagu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hsYy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínská vláda převzala pomocný projekt od Světového potravinového programu   
Pridal tk Sobota 21 duben 2018 - 10:39:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Libanonu se včera uskutečnil ceremoniál, na kterém čínská vláda oficiálně převzala pomocný projekt od Světového potravinového programu (WFP).

Čínský velvyslanec v Libanonu Wang Kejian a zástupce agentury Světového potravinového programu v Libanonu Dominique Heinrich odděleně jménem čínské vlády a WFP podepsali potvrzení o převzetí pomocného projektu.

Wang Kejian řekl, že Čína oceňuje práci Světového potravinového programu ve zmírnění humanitární situace syrských uprchlíků v Libanonu. Čína chce pokračovat v neustálém zmírňování humanitární krize v Sýrii a bude podporovat politické řešení syrské problematiky.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNositel Nobelovy ceny za ekonomii USA: USA by měly respektovat rozvojová práva Číny   
Pridal tk Sobota 21 duben 2018 - 10:36:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joseph Stiglitz nedávno v New Yorku řekl, že USA by měly respektovat rozvojová práva Číny.

V New Yorku nedávno proběhl Summit o obchodních vztazích na vysoké úrovni mezi Čínou a USA, na kterém Joseph Stiglitz řekl, že Čína je rozvojová země a Spojené státy by měly respektovat rozvojová práva Číny.

„Spojené státy by měly respektovat rozvojová práva Číny. Čínská strategie Vyrobeno v Číně 2025 je otevřený inkluzivní systém pro zahraniční investice. Ačkoli je Čína obrovská rozvojová země, její příjem na obyvatele je jen jedna pětina příjmu Američanů. Proto se musí rozvíjet," řekl Stiglitz.

Joseph Stiglitz uvedl, že Čína slíbila další rozšíření svého otevírání se a neustále uvolňuje kritéria pro vstup zahraničních investic a odstraňuje mnoho původních omezení. Americká opatření na obchodní protekcionismus nepomohou v rozvoji americké ekonomiky a nakonec přinesou řadu negativních dopadů na vývoj, zaměstnanost a spotřebu v USA.

Zdůraznil, že Spojené státy a Čína dosud nedosáhly dvoustranné investiční dohody a členové WTO dosud také nedosáhli mnohostranné investiční dohody. Pokud tedy existuje nesouhlas mezi Spojenými státy a Čínou v investiční oblasti, měly by být vyřešeny prostřednictvím dvoustranných jednání. Ať už se jedná o obchod nebo investice, měla by americká vláda přijmout racionální přístup k hledání konsenzu prostřednictvím dialogu a konzultací s Čínou v otázkách, jako jsou obchodní pravidla a ochrana duševního vlastnictví.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChristine Lagardeová: Obchodní konflikty ovlivňují celosvětový hospodářský růst   
Pridal tk Sobota 21 duben 2018 - 10:30:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jarní setkání Světové banky a Mezinárodního měnového fondu v letošním roce se uskutečnilo v americkém Washingtonu. Šéfka MMF Christine Lagardeová včera na tiskové konferenci řekla, že dynamika cyklické globální expanze zůstává silná, ale eskalace obchodních konfliktů a kolísání finančních trhů přinášejí rizika zhoršení. Zainteresované země by měly usilovně pracovat na vytvoření otevřeného mnohostranného obchodního systému založeného na pravidlech.

Lagardeová na tiskové konferenci vysoce ocenila současné rozvojové tempo světové ekonomiky, ale na druhou stranu vyjádřila obavy z dopadu obchodních konfliktů na světovou ekonomiku.

Christine Lagardeová uvedla, že k udržení cyklického hospodářského vzestupu musí tvůrci politik dělat tři věci. Za prvé provádět strukturální reformy. Za druhé je potřeba vytvořit větší prostor pro činnost a politiku v dalším hospodářském útlumu. Za třetí je nutné odstranit všechna ochranářských opatření.

"Každá země by měla přezkoumat vlastní politiku a měla by usilovně pracovat na podpoře otevřeného a multilaterálního obchodního systému založeného na pravidlech. Mezinárodní měnový fond chce poskytnout dialogovou platformu pro všechny ekonomiky, aby se dosáhlo lepší spolupráce."

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMun Če-in: KLDR by měla podepsat mírovou dohodu   
Pridal tk Sobota 21 duben 2018 - 10:28:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jihokorejský prezident Mun Če-in včera řekl, že Severní Korea by měla dokončit příměří a vydat prohlášení o skonečné bitvě a podepsat mírovou dohodu.

Mun Če-in uvedl, že KLDR demonstruje mezinárodnímu společenství svou vůli o odstranění jaderné energie a ukazuje Jižní Koreji její pozitivní ochotu k dialogu. Severní Korea i Spojené státy se k dialogu staví rovněž pozitivně, ačkoliv se jedná jen o počáteční fázi. Mun sdělil, že úspěšné uspořádání dvou summitů mezi Jižní Koreou, KLDR a USA bude vyžadovat odvážnou představivost a tvůrčí řešení.

Uvádí se, že Severní a Jižní Korea se dohodly na setkání vedoucích představitelů v Domě míru v Pchanmundžomu na jihokorejské straně na 27. dubna. Uskuteční se tak třetí summit mezi oběma Koreami. Navíc 9. dubna americký prezident Donald Trump novinářům sdělil, že se s Kim Jong-unem sejdou v květnu nebo nejpozději na začátku června. Přesný čas ale ještě stanoven není.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3214 sec,0.1480 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,954kB