Pondělí 23 duben 2018
Raketový útok proti Sýrii měl zamezit vyšetřování chemického útoku expert OPCW   
Pridal tk Pondělí 23 duben 2018 - 16:35:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministři zahraničí Ruska a Číny se zúčastnili společné tiskové konference po jednání v Pekingu, které se věnovalo situaci na Korejském poloostrově po rozhodnutí KLDR zastavit jaderné a raketové testy. Rovně se mluvilo i o Sýrii.

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov prohlásil, že raketový útok, který provedly USA, Francie a Británie proti Sýrii, měl zamezit Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) vyšetřit údajné použití otravných látek ve městě Dúmá ve východní Ghútě.

„Obě strany velmi negativně posuzují raketový útok Spojených států a jejích spojenců na území Syrské arabské republiky. Jedná se o hrubé porušení mezinárodního práva," řekl Lavrov na tiskové konferenci po schůzce se svým čínským protějškem Wangem I.

„Dokonce i ty země, které musely říct slova podpory k útoku (…), k tomu byly přinuceny. Většina z nich si velmi dobře uvědomuje, že se jedná o nepřijatelný způsob řešení těch nejzávažnějších mezinárodních krizí," řekl Lavrov.

Inspektoři OPCW by měli odvádět svou práci v syrském městě Dúmá bez vnějšího tlaku. Rusko bude trvat na tom, aby navštívili všechna místa, kde údajně došlo k chemickému útoku, dodal Lavrov.

Zdroj: https://sptnkne.ws/htGT

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDrahošovy duchaplné perly   
Pridal tk Pondělí 23 duben 2018 - 14:11:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jakkoli byl dříve pan Prof. Ing. Jiří Drahoš, PhD. kýmsi, tedy přesněji předsedou Akademie věd ČR, byla to persona, která zas až tak veřejnosti nebyla známa a pokud ano, pak jen zcela příležitostně. Ve veřejném životě a politice zvlášť byl outsaidrem, i když o sobě tvrdí, že politikem byl, protože prý už s titulu svého postavení s nimi občas mluvil. Měl však své místo, svou funkci, pracoval tam, kde mohl uplatnit svou kvalifikaci a odbornost. Nicméně, jakkoli se o něm vědělo do jisté doby málo, dnes se toho o něm již ví mnohem více a pohříchu to není vždy zrovna všechno jen to pozitivní.

Buďme však upřímní, kdo jsme naprosto perfektní, každý máme nějakou tu chybičku, ovšem zase ne každý se dere za vidinou slávy, moci, peněz jako právě pan Drahoš.

Neúspěšná kandidatura na post prezidenta republiky mu však paradoxně zcela neočekávaně přinesla značnou popularitu.To zvedlo jeho sebevědomí, zjistil totiž, že se o něj jistá část veřejnosti až mimořádně zajímá, stal se celkem brzy populární, přičichl ke slávě, obdivu, penězům a to i přesto, že volby samotné pro něj, ale i mnoha jiných, nedopadly tak, jak si dělali čáku. Nicméně způsob, kterým se pan Drahoš jako kandidát na prezidenta prezentoval, zaujal také kromě té jisté části veřejnosti i osobnosti veřejného, kulturního a politického života, kteří v něm spatřovali nemalou naději. Rétorika pana Drahoše jim natolik zaimponovala, že mu začali věnovat mimořádnou pozornost, neboť zjistili, že to je přesně člověk, kterého pro své cíle potřebují, tedy člověk ohebný, falešný, prolhaný, domýšlivý, neupřímný, nečestný, netaktní a hlavně, že je výrazně prozápadní, protiruský, protizemanovský.

To jsou vlastnosti, které ideálně vyhovují lidem z pražské kavárny, havloidům, pravdoláskařům a ostatním, kteří jsou tzv. na opačné straně pomyslné barikády, tedy ti, kteří nesouhlasí s M. Zemanem, A. Babišem, prosazují antiruský a antičínský kurz, lidé, kteří jsou ideologicky (a často i finančně) závislí na západní politice. Pan Drahoš svou ješitností, licoměrností, zbabělou ochotou sebe i republiku obětovat zájmům západní moci a kapitálu, projevujíc neskrývanou loajalitou k západní police, k SSA, NATO a EU zkrátka člověk, kterého jim poslalo samo nebe. Je to pro ně naděje, že nastane-li situace a ČR se ocitne bez prezidenta (což nelze vyloučit), pan Drahoš by byl tím, který by, podle jejich představ, mohl zaujat jeho místo. Nepochybuji, že mnozí občané již zjistili, jakými morálními, charakterovými, lidskými, demokratickými a vlasteneckými vlastnostmi pan Ing. Drahoš oplývá, jaký je vlastně člověk, nicméně jaký pan Drahoš skutečně je, o tom vypovídají jeho výroky:


- Ve stejnou dobu, kdy se na Hradě koná slavnostní mše za kardinála Berana, vystupuje prezident této země s pozdravem “soudružky a soudruzi” na sjezdu komunistů. Té strany, která Berana 16 let věznila a nakonec vyštvala do exilu. Větší symboliky netřeba. (Zatímco sám by jistě neváhal, pokud by byl pozván, účastnit se spolu s pány Hermanem a Bělobrádkem sjezdu Německého Landsmančaftu!)

- Takřka po půl století se konečně splnilo přání Josefa kardinála Berana. Přání být pohřben ve své milované zemi. Splatili jsme tak konečně dluh vůči této významné osobnosti našich dějin. (Mnoho povyku pro nic. Paradoxně, někteří z nich by zase nejraději vyobcovali z Česka bývalého prezidenta E. Beneše).

- Můj dnešní rozhovor pro Seznam o politické situaci v České republice a našich plánech v rámci spolku #SpolečněproČesko. Jsem skutečně přesvědčen, že za "mě" bychom už vládu dávno měli. ( No, podle jeho představ by všechno, ale úplně všechno bylo a šlo úplně jinak. Vždyť vládnout je tak prosté! Není nad falešné sebevědomí a nezkrotnou domýšlivost).

- Kádrování ze strany soudruhů už jsme tady jednou měli. Nerad bych znovu zažil dobu, kdy nám budou komunisté diktovat, co je a není správné. Stačí, že jim premiér nadbíhá a prezident se rovnou nechá pozvat na jejich sjezd. (Že by závist? Apropó, prezident se nenechal pozvat, ale byl prostě pozván a on pozvání přijal. Ostatně, kdykoliv a kamkoliv je pozván pan Drahoš, nikdy neodmítne a navíc přijde i rurku v ruce i se svou „manažerkou“, paní Drahošovou. Je totiž neskromný a o výhody z pozvání se s ní vždy podělí. Kdo umí, umí. Kdo ne....)

- Moje loňská návštěva stejného domova pro seniory probíhala naprosto odlišně - jako přátelská debata s klienty i personálem. Pro agresivní chování Tomia Okamury se před pár lety vžilo jedno velmi trefné přirovnání "šmejdi". (S těmi tituly „šmejdi“ bych byl opatrný, protože na rozdíl od Drahoše pan Okamura nejedná ani úlisně, ani falešně a neupřímně, ale mluví na rovinu a pravdivě. Jen se to panu Drahošovi špatně poslouchá).

- To, že tento pán (Okamura) ovlivňuje sestavování vlády, je prostě špatně. Kam se dá ještě klesnout?(Pan Drahoš se zřejmě obává, že by mohl šlápnou do jeho lejna! To by byla teprve katastrofa!)

- Vláda trestně stíhaného premiéra s extremisty a komunisty pod patronací současného prezidenta? Děkuji, nechci! (Ale vládu s vlastizrádnými Hermanem, Bělobrádkem, Gálem, Němcovou, Farským atd., by bral, že? )

- Je úžasné, kolika lidem není lhostejná politická situace v naší zemi a neváhají svůj názor veřejně vyjádřit. Celé situaci se však dalo předejít: stačilo, aby prezident nepověřil sestavením vlády trestně stíhaného člověka. Kdyby aspoň platilo, že chybami se člověk učí... (Co bych za to dal, kdyby se tohoto přísloví držel sám pan Drahoš!)

- Máme už více než pět měsíců po volbách a další snaha o sestavení vlády končí nulovým výsledkem. Mají dotyčné strany vůbec zájem se domluvit? A kde je aktivní prezident, když je ho zrovna potřeba? (Na Hradě, pane Drahoši, na Hradě!)

- Chování prezidenta představuje bezpečnostní riziko pro český stát. Je dobře, že na to upozornil nejen včera bezpečnostní, ale dnes i evropský výbor Senátu. Potřebujeme pojmenovávat věci jejich pravými jmény! (Správně, tak to pojmenujme: v případě zvolení pana Drahoše prezidentem a jeho následné chování by nepochybně představovalo mnohem větší bezpečnostní riziko pro český stát, než které údajně představuje M. Zeman. Obavy pana Drahoše jsou z toho, co dělá prezident Zeman, naprosto plané, neboť on činí jen to, co mu přikazuje vlastenecké cítění a odpovědnost vůči občanům, které ovšem pan Drahoš postrádá).

- Je důležité, že s námi naši spojenci počítají. Česká republika patří na Západ! (No jak pro koho, ale pokud chce pan Drahoš na Západ, nikdo mu přece nebrání, že?)

- Vyhoštění ruských diplomatů je jedinou správnou odpovědí na nehorázná tvrzení ruské diplomacie. Jsem rád, že se česká vláda alespoň symbolicky připojila k obraně svého spojence. Na rozdíl od našeho prezidenta, který se rozhodl na území Česka hledat novičok.( A tato osoba mohla být i naším prezidentem! Uf, že jsme ale měli štěstí!)

- Chtěl bych poděkovat Danielu Hermanovi za jeho rozhodnutí. Pana Hermana si dlouhodobě vážím a přeji si, abychom se na podzim potkali na půdě Senátu.(Nebo jak již zmíněno, spolu na přátelském setkání s landsmančaftem v Mnichově! Pokud se stanou oba senátory, jako že je to pravděpodobné, tak ten senát bude stát za ...)

- Dnes jsme založili spolek Společně pro Česko. Jde o spolek otevřený všem, kteří se chtějí podílet na rozvoji a obraně demokracie ČR a kteří chtějí pracovat na vizi, jež tento stát nutně potřebuje. Pojďte do toho s námi! (Jistě se najdou lidé, kteří by se na takové vizi rádi podíleli, ale s panem Drahošem? To sotva! Nebo ještě lépe - nikdy!)

- Členství v Evropské unii je zdrojem prosperity naší země. Naprostá většina vývozu směřuje do členských států EU. Měli bychom v EU aktivněji prosazovat naše národní zájmy; k tomu potřebujeme sedět u stolu, kde se tvoří podstatná rozhodnutí. (Škoda, že neřekl, u jakého stolu a s kým, protože pokud v této věci koná M. Zeman, tak takové jednání napadá a ostouzí!)

- Dlouhodobě odmítám kvóty pro přerozdělování migrantů. O tom, zda a koho přijmeme na území státu, musíme rozhodovat sami. Migrační krizi musíme čelit ochranou hranic EU, spoluprací s tranzitními státy, eliminací pašeráků a pomocí lidem v místech, kde krize vzniká. (Zde není od věci připomenout jeho vyjádření, pronesené v rámci volební kampaně, že nějakých 2600 imigrantů by nemělo být pro Českou republiku problém přijmout!)

- Naše spojenectví se státy NATO je nejsilnější zárukou naší bezpečnosti. Budujeme i silnou armádu, ale je naprostou iluzí se domnívat, že bychom se za všech okolností dokázali ubránit sami. A bezpečí je podmínkou existence suverénní České republiky.(Obávám se, že s pomocí pana Drahoše toho také moc nedokážeme!)

- Byl jsem nominován občany, ne politickými stranami, jak tvrdí paní hejtmanka Jermanová. Díky podpisům více než 140 tisíc občanů této země je změna na Hradě možná.(Byla by možná, ale jen fyzicky, protože politicky by to šlo do kopřiv! Ale zase nás pan Drahoš přesvědčuje, že za něho by bylo všechno růžově a OK! Ta jeho ješitnost a namyšlené ego fakt nemá konkurenci!)

- V poslední době se objevily nové útoky směřující na moji kampaň; směřují především k tomu, že přispěvatelé ode mě budou žádat protislužby. Jasně odpovídám, že všichni dárci mě podpořili zcela nezištně, což potvrzuje jejich společné prohlášení. (A tomu jako máme věřit? Vždyť ani kuře nehrabe zadarmo!)

- Před šesti lety odešel člověk, jehož jméno se stalo symbolem boje za svobodnou demokratickou společnost. Jeho ideály nesmí být zapomenuty.

Václav Havel,5.10.1936 – 18.12.2011.(Tak na ty jeho „ideály“ se opravdu, ale opravdu nedá zapomenout!)

- Na prezidentské standartě je od roku 1920 vepsáno heslo "Pravda vítězí". Dnes bohužel čím dál častěji vítězí "fake news". Byl bych rád, aby se masarykovský duch cti a slušnosti vrátil a udělám pro to vše, co je v mých silách. (To by se musel najít jiný Drahoš, protože ten současný s tím jeho evidentním „fake news“ to bude sotva možné!)

- Ukázka, jak nemá vypadat osobní aktivita hlavy státu. Můj názor je opačný: sankce mají smysl, anexe Krymu je v rozporu s mezinárodním právem.( Iá, Iá, Iá, aneb Když to říká Drahoš, tak to asi bude pravda, že?)

- Dnes je Mezinárodní den seniorů. Někdy svým blízkým můžeme udělat radost třeba jen tím, že jim zavoláme a řekneme, že na ně myslíme.(Z jeho pohledu by stačilo na seniory jen myslet, on už je na zbytek života zajištěný víc než dost. Já ale říkám, že jenom myslet nestačí, že je třeba pro seniory také něco konkrétního udělat).

- Každý rok si den naší státnosti s úctou připomínám. Buďme hrdí na svoji zem. Na svoje hrdiny. Buďme dobrými Čechy. (Tak to říká ten pravý, který by byl za mrzký peníz ochoten vlast vyměnit za loajalitu k západním mocnostem, k USA a NATO! Proto by měl s (falešnou) hrdostí k své zemi být velice opatrný.)

Toto je výběr z „velkorysých, velkohubých a duchaplných“ názorů, úvah a myšlenek zveřejněných panem Drahošem na stránkách Twitteru. Červené v závorkách je pak můj „nemístný“ komentář! Jak patrno, pan Jiří Drahoš má „zatím“ namířeno do Senátu, stejně jako zmíněný pan Herman. Pokud si dáme dohromady vize těchto pánů, co od nich můžeme v budoucnu očekávat?

Jiří B a ť a , 21. dubna 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBudeme zase za aktivní blbečky? Německo chce výjimku z amerických protiruských sankcí. A co ty, Kalousku?   
Pridal tk Pondělí 23 duben 2018 - 06:32:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Deník Wall Street Journal napsal, že představitelé německé vlády usilují o výjimku pro německé firmy z nových sankcí USA proti Rusku. S americkými protějšky o tom mají jednat německý ministr financí Olaf Scholz a německá kancléřka Mekrelová.

Wall Street Journal uvádí, že „německý průmysl lobbuje ve vládě Merkelové, aby [...] s USA vyjednala, že se nestanou obětí zhoršených vztahů mezi Washingtonem a Moskvou“.

Největší německé průmyslové společnosti jako Siemens, Daimler nebo Volkswagen mají společné podnikatelské záměry s lidmi, na které se vztahují americké snakce.

„Němečtí manažeři tvrdí, že sankce mohou ohrozit mnohaleté společné podniky, odradit banky od financování nových projektů v Rusku a případně způsobit německému průmyslu ztráty ve výši stovek milionů euro,“ píše deník.

Připomeňme, že Německo udržuje navzdory nejrůznějším protiruským sankcím s Ruskem čilé obchodní styky. Míra vzájemného obchodu mezi oběma zeměmi vzrostla ze 45 miliard euro v roce 2016 na 54,5 miliard euro v loňském roce a německé firmy investovaly v posledních letech v Rusku 20 miliard euro.

Autor: Testosteron / freeglobe.cz

Zdroj: interia.pl
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBruselská totalita na rozcestí   
Pridal tk Pondělí 23 duben 2018 - 05:43:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes se zdá být bruselská totalita na rozcestí. Doposud šlo všechno jako po másle. Měkká totalita hýřila svými přednostmi a občané zobali nevoleným vyvoleným členům bruselského politbyra a jejich nesčetným prodlouženým rukám či převodovým pákám doslova z ruky. Pravidelné volební výsledky jsou toho výmluvným, smutným svědectvím.

Pak ale udělali soudruzi chybu. Přehnali svou bohorovnost a začali tlačit na pilu. Výsledkem je migrační krize, která probouzí evropskou veřejnost z ideologického opojení. Maskovaní totalitáři všech zemí Západu bijí na poplach : Pozor na extremisty, populisty, fašisty a nacisty ! Humanisté všech členských zemí EU bděte !

A najednou se ukazují slabiny měkké totality. Otevření hranic masám muslimských dobyvatelů, proložené demagogickými a troufalými proslovy o mírumilovném islámu jako budoucnosti Evropy, už bylo přece jen silné kafe. Soudruzi podcenili sebeobranné instinkty Evropanů. Nálada se zhoršila a elity mají bobky z voleb.

Co teď ? Přitvrdí soudruzi ? Náznaky tu jsou. Zpřesňuje se legislativa osvědčeného dvojího metru a boje proti takzvané nenávisti. Vyhrožuje se cenzurou a formuje se myšlenková policie. Ta fyzická je například v Německu nucena tolerovat, ne-li přímo podporovat teror levičáckých “ antifašistických “ bojůvek proti odpůrcům šíleného migračního merkelismu. Třeba bude klid na práci vyžadovat vedle zastrašování a pendreků i nepokryté zfalšování či rovnou zrušení voleb. Nelze ani vyloučit přeladění na totalitu tvrdou.

Anebo hydra neomarxistické totality padne a na zbídačený Západ se vrátí zdravý rozum. Vše je otevřené. Nezdá se, že bychom žili zrovna v nudné době.

(Převzato z knihy “ Vyšší humanita, nebo totalita ? Rozhovor o politice EU. “ )

Zdroj: http://pravyprostor.cz/bruselska-totalita-na-rozcesti/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKněží se postavili mezi demonstranty a policii v Jerevanu   
Pridal tk Pondělí 23 duben 2018 - 04:56:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kněží se postavili mezi demonstranty a policii na hlavní třídě v Jerevanu, uvádí korespondent Sputniku.

Když se demonstranti přiblížili k policejnímu kordonu na třídě Maštoce, mezi ně a policisty se postavili kněží. Policisté požádali zástupce duchovenstva, aby přesvědčili demonstranty, aby se ti rozešli do svých domovů, a prohlásili, že nedovolí porušovat pořádek.

Po střetnutí demonstrantů s protestujícími v Jerevanu bylo hospitalizováno sedm lidí, sdělili v tiskové službě Ministerstva zdravotnictví Arménie. Podle údajů úřadu v nemocnicích ještě zůstávají tři účastníci mítinku, kteří byli zraněni během střetnutí 16. dubna.

V neděli v hlavním městě Arménie pokračovaly mítinky proti tomu, že byl zvolen do funkce premiéra bývalý arménský prezident Serž Sarkisjan. Ve čtvrti Erebuni se policisté pokusili rozehnat průvod, což vedlo ke srážkám s protestujícími. Byly použity speciální prostředky: granáty emitující světlo, dýmovnice. Několik lidí bylo zraněno. Bylo zadrženo více než 200 účastníků mítinku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ht4h

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinští radikálové vyhnali Romy z Lysé hory v Kyjevě   
Pridal tk Pondělí 23 duben 2018 - 04:49:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Aktivisté nacionalistické organizace S14* rozehnali tábor Romů na Lysé hoře v Kyjevě a také spálili jejich stany a věci. Informuje o tom Espreso s odkazem na koordinátora organizace Sergeje Mazura.

Organizace požádala, aby Romové opustili park už 19. dubna. „S14* spolu se zástupci městského úřadu znovu předložili ultimátum, aby opustili park do zítra," oznámil Mazur. Romy varovali, že v případě nesplnění požadavků „ je požádají jinak".

Nicméně tábor v parku opustila jen část Romů. Podle slov Mazura po „přesvědčivých zákonných argumentech se ostatní také rozhodli opustit zakázané území". Aktivisté řekli, že uklidili po táboru všechny odpadky, stany a pak všechno spálili.

* Zakázaná extremistická organizace zařazená do seznamu mezinárodních teroristických organizací.

Zdroj: Espreso, SputnikSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChemický útok v Sýrii je pravděpodobně podvrh, tvrdí svědci   
Pridal tk Pondělí 23 duben 2018 - 04:39:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Veterán německé žurnalistiky Uli Gack v živém vysílání německé televize ZDF heute prohlásil, že „chemický útok v Dúmě je s největší pravděpodobností podvrh“. Novinář se opírá o množství provedených rozhovorů z místa události.

Spojené státy, Francie a Británie motivovaly svůj raketový útok v Sýrii použitím chemických zbraní Asadovou armádou proti civilnímu obyvatelstvu ve městě Dúmá. Přestože na místo ještě nedorazil vyšetřovací tým, spojenci tvrdili, že jsou zcela přesvědčeni, že za chemickým útokem stál Asadův režim. Někteří novináři, kteří se dostali na místo události, však tuto verzi nepotvrzují.

ZDF heute: „Svět pořád neví, zda v Dúmě byly použity zakázané chemické látky. Zpravodaj ZDF Uli Gack se nám hlásí ze Sýrie. Byl jste dnes v největším uprchlickém táboře a mluvil s mnoha lidmi. Co jste slyšel o útoku?" Gack: „Velké množství lidí je přesvědčeno, že chemický útok v Dúmě je s největší pravděpodobností podvrh."

ZDF je německá veřejnoprávní televize a její zprávy patří mezi ty nejsledovanější v Německu. V jejím vysílání Gack prohlásil, že mu někteří svědkové řekli, že islámští povstalci své oběti zabili chlórem, natočili je a pak tvrdili, že se jedná o „Asadův chemický útok". Mnozí lidé, se kterými mluvil, je však přesvědčeno, že k chemickému útoku ani nedošlo.

Jak upozorňuje portál Zero Hedge, tato verze se shoduje s vyšetřováním, které provedl Robert Fisk z Independent, jenž byl prvním západním novinářem, který se dostal do Dúmy. Fisk dříve v úterý napsal: „Je tu hodně lidí, se kterými jsem mluvil uprostřed trosek, kteří říkají, že ‚nikdy nevěřili‘ v příběhy o plynu, jež, jak tvrdí, vymyslely islamistické skupiny."

Dříve právníci Spolkového sněmu napsali ve své zprávě, že spojenecký útok v Sýrii byl porušením mezinárodního práva. Jeho motivace, která měla být reakcí na použití chemických zbraní, byla označena jako „nepřesvědčivá".

Zdroj: ZDF heute, Zero Hedge, Sputnik, Independent

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdyž západní média skrývají pravdu. Proč se nehodí pravda o chemickém útoku?   
Pridal tk Pondělí 23 duben 2018 - 04:33:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Západní média raději zveřejňují ty informace, které se jim hodí. Ukázalo to odhalení fejkového chemického útoku v syrské Dúma, o které se zasloužili ruští novináři.

Ruští novináři dokázali, že všechny hrozné záběry dusících se dětí je cynická fušeřina. Stačilo málo. Zajet do obce Dúma, která je označována za místo útoku, a zeptat se místních.

Ruským novinářům se podařilo najít chlapce z videa organizace Bílé přilby, který měl být zasažen jedovatou látkou. Nebyl. A novinářům řekl, jak celý videoklip tak zvaní humanitární aktivisté natáčeli. Proč to ale neudělala demokratická západní média?

Břetislav Olšer, známý publicista a šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz má na to svůj názor. „Je to v podlé a lživé rétorice amerických politiků," řekl v rozhovoru pro Sputnik. Jako příklad uvedl amerického prezidenta Donalda Trumpa, který všem médiím prohlašoval, že uzná Krym ruským územím, a pak skutek utek.

A co sdělovací prostředky? Pan Olšer to vidí následovně: „Protiruská média v západních zemích včetně Česka musí hájit tuto oficiální linii, proto píší jen účelové lži, aby je dobře ohlídalo NATO, co přece umí nejlíp humanitárně bombardovat. Viz nedávno ještě třetí pozicí nejvyšší americký politik Ryan přiletí do Česka na dovolenou, aby v rámci ní měl projev v české sněmovně, přičemž naši politici si blahem učůrávají do kalhot. Stroponickým počínaje a Jandou z Evropských hodnot konče. Pak nebyl problém, aby si zpět odletěl i s údajným hackerem Nikulinem vydaným patolízalem Českem do diktátorských USA."

Známý český publicista říká, že zprávám o Sýrii, které se objevují ve sdělovacích prostředcích, nedůvěřuje. „Od začátku ne a mám k tomu své pádné důvody. Byl jsem v Sýrii, v Libanonu i na Golanských výšinách po šestidenní válce," odkazuje se na své zkušenosti z regionu Olšer.

Jak říká, je zcela prokázáno, že média nemluví pravdu. Slyšet relevantní argumenty na Západě nikdo slyšet nechce, ani když jsou tak zřetelně a jasně vidět, jako v případě s odhalením lži o chemickém útoku ve východní Ghútě. Nedávný raketový útok západní trojkoalice měl pouze zahladit stopy a zbavit Západ zodpovědnosti za používání chemických zbraní teroristickými bojůvkami.

„Kdo chce Asada zkrátka dostat, tomu stačí odpálit pár plechovek nervového plynu sarinu, aby mohli požádat USA o posílení protitankovými a protiletadlovými zbraněmi a municí. Stejně tak se postupovalo před pěti lety, dnes je tento způsob „boje" jako přes kopírák. Velkohubému Donaldu Trumpovi se od jeho huby práší jedna lež za druhou; chová se jako mafiánský boss, hypoteticky jako Al Capone, co nechal zavraždit tisíce lidí, ale do vězení šel nakonec jen za daňové podvody," říká Břetislav Olšer.

Alena Novotná

Zdroj: https://sptnkne.ws/ht6K

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2446 sec,0.0714 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,005kB