Čtvrtek 26 duben 2018
NIC SE NEDĚJE, ALE ZVYKEJTE SI! K sobotnímu útoku cizinců v centru Prahy   
Pridal tk Čtvrtek 26 duben 2018 - 12:21:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tuto sobotu večer na zahrádce restaurace v samém centru Prahy, pár kroků od Národní třídy, napadlo sedm cizinců personál restaurace. Nejhůře dopadl číšník, který skončil na jednotce intenzivní péče. V pondělí večer policie pachatele dopadla na pražském letišti. Podle dostupných záběrů jsou muži jednoznačně neevropského etnického původu.

Lidé se rozhořčují na sociálních sítích, což je navýsost logické. Je ale bohužel téměř jisté, že ačkoli tohle zdaleka nebyl ojedinělý případ, v bezpečnostním nastavení, které má údajně za cíl ochranu občanů, se nic zásadního nezmění.

Je potřeba si uvědomit, že tohle je teprve začátek. Lidé u nás obecně ještě naštěstí nemají tolik zkušeností s cizími civilizačními elementy, a tak mohou někdy reagovat naivně. Stejně tak reagovali zaměstnanci restaurace v centru Prahy, u nichž by se čekala větší zkušenost.

Ale dost možná právě dlouhodobá frustrace z chování některých typů lidí je vyprovokovala až k neopatrné reakci, která vyústila v konfrontaci, v níž proti dobře vycvičeným, všehoschopným cizincům neměli šanci. Samozřejmě se přitom projevila i česká holubičí povaha převážné většiny kol dokola „očumujících“ lidiček.

Skutečně mají pravdu sluníčkáři, že mnozí Češi málo znají cizince z jiných kultur, a proto jsou xenofobní. Kdyby je znali lépe, byli by xenofobní mnohem více. Nedovedou si zatím totiž představit bezohlednost, agresivitu a brutalitu v genech a chování těchto lidí. Na Západě už pochopili, že vyhnout se konfrontaci s nimi lze jedině neustálým ustupováním jejich požadavkům a přáním. Funguje to tak nejen na úrovni celých států, ale i v případě běžného mezilidského kontaktu ve veřejném prostoru. Už mnoho let jezdím do Paříže a pozoruji, jak rapidně a rychle se situace zhoršuje.

Když pominu no-go zóny, o jejichž faktickém vyjmutí z dosahu francouzského zákonodárství se již napsalo mnohé, vnímám rozdíl mezi Prahou a Paříží v kontextu se sobotním napadením číšníka. V Paříži k takovým situacím dochází velice výjimečně, neboť autochtonní obyvatelstvo ukázněněji vyklízí prostor, a každé další posunutí hranice ve svůj neprospěch s tichou rezignací respektuje.

Domácí Francouzi jsou velmi opatrní, aby nenarušili rozpínající se veřejný prostor vetřelců. Vědí totiž velmi dobře, že v případné konfrontaci nemohou obstát. Ve hře jsou totiž jen dvě varianty jejich porážky: Buď dostanete na hubu a skončíte v nemocnici (to je možná ještě ta lepší varianta), nebo se budete bránit, a pokud se vám podaří nějakým způsobem uspět a zachránit si život a zdraví, bude to nutně za cenu zranění nebo dokonce smrti agresora. A ouha! Okamžitě se z vás stane rasista, nacista a tak dále a velmi pravděpodobně skončíte ve vězení. Ve francouzském vězení, kde každý druhý, koho potkáte, bude muslim. Tak si vyberte.

Ostatně známe to i od nás. Muž, chránící lidi před agresivním útočníkem v Chomutově, byl nedávno odsouzen na neuvěřitelných 12,5 roku let. Jen proto, že jím zabitý agresor byl Rom. Zkusme si jen představit situaci v obráceném gardu: Běloch najíždí autem do skupiny lidí a je zneškodněn statečným Romem. Ten vzápětí dostává Řád Bílého lva, Řád čestné legie a nakonec o něm ČT natočí medailonek do „Galerie elity národa“.

Jsme vedeni k jedinému – nebránit se. Zapomeňte na spravedlnost. Jsme jako lovná zvěř, odsouzeni předat svou zemi agresorům. V rámci systému s tím nelze dělat prakticky nic. Jedinou nadějí jsou zásadní systémové změny.

Jestli je pravda, že pachatelé pražského útoku byly občany Nizozemí, je to jen dobrá ilustrace onoho velkého nebezpečí, kdy civilizačně přestává být rozdíl mezi částmi západní Evropy a Tureckem nebo Afghánistánem. V této situaci je krajně nebezpečné, že nemáme možnost sem určité typy lidí nepouštět, neboť nepřijíždějí z jihu nebo z východu, ale ze západu – s občankou EU, v nekontrolovatelném a stále masivnějším počtu. Jestli se Západ nějakým Zázrakem nevyléčí ze své chronické deindividuace, nezbude nám, kterým na Evropě ještě záleží, než se, rádi nebo neradi, od EU prostě odstřihnout.

Václav Jan

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/vaclav-jan-nic-se-nedeje-ale-zvykejte-si-k-sobotnimu-utoku-cizincu-v-centru-prahy/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSedm “statečných” z Holandska zmlátilo v Praze číšníka, ale všichni okolo se jenom dívali, nikdo nezakročil a lidé si natáčeli akci na mobily   
Pridal tk Čtvrtek 26 duben 2018 - 06:04:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sedm “statečných” z Holandska zmlátilo v Praze číšníka, ale všichni okolo se jenom dívali, nikdo nezakročil a lidé si natáčeli akci na mobily. Teprve kopanec do hlavy číšníka zmobilizoval jednoho z přihlížejících. A o pár bloků dál začala neziskovka hledat ubytování pro migranty v českých domácnostech. Máš volný pokoj? Pronajmi ho uprchlíkovi!

Jako v děsivé kovbojce z Divokého západu si museli připadat lidé v blízkosti zahradní restaurace ve Vladislavově ulici v Praze o víkendu, když skupina sedmi arabských mužů, kteří žijí v Holandsku, surovým způsobem napadla číšníka místní restaurace. Celý incident začal vcelku banálně, když skupinka sedmi Arabů si sedla ke stolům na zahrádce místní restaurace a začali konzumovat svůj vlastní alkohol, který si přinesli. Podle informací se jednalo o plechovky s pivem. Číšník, který nebyl seznámený s arabskou kulturou, celou skupinu Arabů z místa okamžitě vykázal s tím, že nejsou hosty restaurace. Zatím nebylo možné číšníka vyslechnout, ten totiž leží v kritickém stavu v nemocnici, ale je velmi pravděpodobné, že došlo přesně k tomu, čemu se říká “střet kultur”. Tady je potřeba upozornit na jednu důležitou anomálii, kterou by měli vzít v potaz všichni provozovatelé restaurací v ČR.
V arabském světě neexistují hospody v takovém pojetí, jaké známe v západních zemích. Protože konzumace alkoholu je v islámských zemích zakázána, existují pouze tzv. čajovny a také jídelny. Typickým znakem takových zařízení je to, že do nich smíte přijít a sednout si s vlastním jídlem nebo s vlastním pitím a místní obsluha si vás nevšimne, dokud na ní nezavoláte. Pokud nezavoláte, má se za to, že jste si přišli jenom sednout nebo si odpočinout. Poprvé jsem to zažil v Jordánsku před lety, kdy jsem zůstal úplně v šoku, že v restauraci seděli lidé, kteří si tam nosili lahve s balenou vodou a sedali si dovnitř, protože tam bylo chladno a stín. Nikdo je nevyháněl, i když si nic neobjednali. Něco takového v západním světě nespatříte a mám silné podezření, že to, k čemu došlo o víkendu v Praze, byl právě důsledek střetu dvou kultur. Jakkoliv se to zdá neuvěřitelné, Arabové zjevně nepochopili, že jsou v Evropě, a že se musí přizpůsobit zvykům západní společnosti i v takové věci, jako je návštěva restaurace.

Už brzy i v Česku: Tables are reserved for paying customers and patrons only!

Číšník, když spatřil, že sedm Arabů obsadilo židle a přinesli si pití s sebou, rozhodl se je hned vyhodit. Není jasné, jestli jim před vyhozením z restaurace vysvětlil, že “seats / tables are reserved for paying customers and patrons only”, což je nejdůležitější věta, kterou se musí číšníci v západní Evropě naučit jako první po nástupu do práce, právě pro tyto situace. Ale bez ohledu na to, jestli jim vysvětlil nebo nevysvětlil české restaurační zvyklosti, je naprosto otřesné, k čemu došlo následně poté. Arabové totiž pochopili svůj vyhazov ze zahrádky jako diskriminaci a rasismus.

Zjevně vůbec nepobrali, že si mají něco objednat k pití nebo k jídlu u číšníka, aby tam mohli sedět. Vzduchem začala létat sprostá slova, v angličtině, částečně v arabštině a podle svědků došlo mezi útočníky a personálem restaurace ke slovní výměně. Ta však záhy přešla v kopance a údery pěstmi. Po krátké rvačce skončil číšník na zemi a Arab ve žlutém tričku do něho bušil pěstí. Když se číšník snažil vstát, útočník ho kopl do hlavy a číšník padl hlavou prudce dozadu a rozbil si hlavu o dlažbu. V nemocnici podstoupil operaci a podle posledních informací je stále ve vážném stavu.

Německé restaurace ve větších městech dávají na stoly vícejazyčné tabulky, že místa k sezení u stolů jsou vyhrazena jen pro platící zákazníky. V arabské kultuře je normální sednout si do čajovny zadarmo, na západě to možné není, lidé si musí něco objednat, i kdyby to měla být jenom minerálka a nic víc. Tyto rozdíly kultur však nesmí vést k tomu, že někdo přizabije číšníka a ostatní okolo se na to jen dívají. Útok Arabů mně vůbec nepřekvapuje, v západních zemích jsou takové útoky na denním pořádku, jenom se o nich nepíše. Arabové napadají pejskaře v německých a nizozemských parcích, protože pes je podle Koránu nečisté zvíře, k potyčkám dochází v obchodech, kde Arabové předbíhají ženské zákaznice u pokladen, protože žena nemůže mít přednost před mužem, a když se to někomu nelíbí, vypukají potyčky a rvačky. Nikdo o tom nepíše, protože v západních zemích je uplatňována silná autocenzura.

Sedmička Arabů mlátila bělocha a jeho vlastní soukmenovci se na to dívali s odstupem, někteří dokonce vytáhli mobily a hned nahrávali záběry na sociální sítě

Česká média se mohou pominout z toho, k čemu došlo v Praze, jako by to bylo něco neznámého, co se v Evropě neděje každý den. Mně však znepokojuje na celé událostí jiný aspekt, a to je naprostá apatie okolních přísedících, kteří na pohodu s limonádou a brčkem v puse sledovali celou bitku, jiní stáli opodál a pohotově vytáhli telefony a natáčeli celý útok z bezpečné vzdálenosti. Teprve až ve chvíli, kdy arabský útočník ve žlutém tričku kopl číšníka do hlavy a ten si rozbil hlavu o dlažbu, teprve potom vylétlo z pozic diváků několik lidí a spěchali na místo činu. Jenže, jak je možné ze záběrů vidět, nespěchali tam kvůli tomu, aby zabránili rvačce, ale aby pomohli číšníkovi s rozbitou hlavou na zemi. A to je sakra rozdíl. Pokud by to borec ustál a nerozbil si hlavu o dlažbu, dám ruku do ohně, že by bitka pokračovala vesele dál a ostatní kolemčumící by si dál na pohoďáka usrkávali ze svých brček limonádu.

Arabové to vědí, že řízení na 5. prioritě zcela zdegenerovalo bílou rasu a západní civilizaci. Bílá rasa je v Evropě v pozici poslední fáze Calhounova experimentu s bílými myšmi, děsivé video a článek jsme před časem publikovali zde https://aeronet.cz/news/video-desivy-experiment-dr-calhouna-ze-60-let-odhaluje-autoregulus-populacni-exploze-proti-kteremu-neexistuje-obrana-bila-rasa-kopiruje-experiment-vedce-a-jeho-hordy-bilych-mysi-cz-titulky/ , rozhodně si video zhlédněte, abyste viděli, kam spěje civilizace bílého muže. Jak myslíte, že by dopadla podobná potyčka v 50. letech minulého století v USA, kdyby černoši mlátili bílého číšníka? Okamžitě by celá restaurace vystartovala na pomoc a spolu s restaurací celé město. Jenže dnes po více jako 60 letech je už Amerika jiná a dnes by to i v USA dopadlo stejně, jako to dopadlo o víkendu v Praze. Dotknout se snědých cizinců, to by smrdělo obviněním z rasového útoku, do toho se nikomu nechce. Takže všichni sedí, čumí, jiní natáčí na video, čumí strážníci na kamerách, než tam někoho pošlou, i když mají stanici za rohem, “hosté” z Holandska spustí “arabskou férovku” sedm na jednoho a do akce vystartuje postarší pán až ve chvíli, kdy je po všem a běží polozabitému číšníkovi na pomoc, když už jsou borci s arabskou krví na odchodu.

České “myši” dostaly lekci a Arabové si to teď mezi sebou řeknou, že Češi jsou slabý mančaft, lze je celkem v klidu mlátit přímo pod kamerami městské policie v Praze. Na letišti v Ruzyni je navíc identifikovala jistá paní, zatímco kamerový detekční systém na rozeznávání obličejů za desítky milionů korun nedetekoval vůbec nikoho, prostě Česko je zemí tunelů, které vyplouvají na světlo až ve chvíli, kdy se ukáže, že něco nefunguje, co by fungovat mělo, když je to potřeba. Občanská pasivita českého národa je ubíjející. Někdo sice namítne, že v Praze je hodně cizinců a turistů, že třeba v restauraci a okolo stáli cizinci, ale i kdyby to byla pravda, i ti cizinci byli běloši a stáli tam jako pecky a dívali se, jak skupinka Arabů likviduje číšníka v zástěře. Co kdyby jeden z těch Arabů vytáhl nůž a číšníka podřezal? Přestali by potom okolostojící čumilové natáčet na mobily a běželi by mu na pomoc? Anebo by s hrůzou začali utíkat pryč, dál, opodál, kde by se zastavili a znovu by začali natáčet?

Máš volný pokoj? Pronajmi ho migrantům, radí česká neziskovka!

Degenerace je už tak prolezlá západní civilizací, že zástupci vlastního druhu si importují do svého prostoru cizince právě z jiných kultur, kdy potom hrozí zásadní kulturní střet. Na internetu se už před časem rozjel nový neziskový projekt s názvem Uprchlíci, vítejte! a jejich webové stránky naleznete zde https://uprchlici-vitejte.cz/ . Celý projekt spočívá v poskytování bytů a ubytování v České republice pro potřeby migrantů. Za projektem stojí nezisková organizace Sdružení pro integraci a migraci, se sídlem Baranova 33, 130 00, Praha 3, IČO: 26612933. Máte volný pokoj? Neziskovka vám pomůže ubytovat migranta a pomůže vám i se získáním sociálních dávek pro ubytovaného, ze kterých vám bude migrant platit komerční nájem. Jedná se o model převzatý z Německa, kde je tato forma ubytování uzákoněna, v ČR zatím ne a obchází se to různými cestami a dotačními tituly z rozpočtových kapitol jednotlivých ministerstev. A kdo projekt řídí?

Magda Faltová je ředitelkou Sdružení pro integraci a migraci – nezisková organizace poskytující bezplatné poradenství migrantům v ČR. Dále je členkou správní rady evropské sítě PICUM (Platform of International Cooperation on Undocumented Migrants) a na národní úrovni předsedkyní Výboru pro práva cizinců Rady vlády pro lidská práva. Je spoluautorkou podnětů, komparativních a národních zpráv v oblasti migrace, ekonomické migrace, integrace, pracovních práv migrantů, nezletilých bez doprovodu, detencí a ochrany lidských práv migrantů.

Martin Illner je jedním z ředitelů investic v CDC Group – rozvojové finanční instituci vlády Spojeného království. Má francouzské a americké právní vzdělání, navštěvoval vojenskou akademii West Point a studoval MBA na Columbia University v New Yorku. V minulosti vedl řadu společností v ČR včetně Oracle, Fortuna Loterie a potravinářskou firmu. Vedle toho podnikal – spoluzaložil, řídil a prodal dvě středo-evropské internetové firmy. Narodil se v Praze, ale spolu se svými rodiči uprchnul před komunistickým režimem do USA.

Michal Sikyta je studentem politologie na Vídeňské univerzitě. V průběhu svého bakalářského studia se specializoval na mezinárodní právo, a také na region Středního východu a Severní Afriky. Se dvěma kolegy vybudoval projekt Uprchlíci vítejte (Flüchtlinge Willkommen) v Rakousku. Od jeho vzniku v lednu 2015 do dubna 2017 vedl projekt ve Vídni. Podílel se na rozvoji organizace Vielmehr für Alle!, která poskytuje komplexní bezplatné služby uprchlíkům – především v oblasti vzdělání, bydlení, práce a zdraví.

Tomáš Jungwirth absolvoval Právnickou fakultu UK a studia demokracie a lidských práv v jihovýchodní Evropě na univerzitách v Bologni a Sarajevu. Působí v Konsorciu nevládních organizací pracujících s migranty, vedle toho je analytikem Asociace pro mezinárodní otázky. Zabývá se migrační, azylovou i integrační politikou a zeměmi západního Balkánu. V minulosti pracoval jako učitel na gymnáziu nebo manažer politických kampaní.

Milan Votypka je absolventem sociální antropologie na FF UPCE a studoval etnologii v makedonské Skopji. Zabýval se otázkou sociálního vyloučení a tvorbou národní identity malých evropských národů. Je místopředsedou organizace Pomáháme lidem na útěku, v jejímž rámci se zúčastnil roční mise jako terénní koordinátor české dobrovolnické pomoci v Srbsku. Pracoval jako učitel v africkém Kamerunu a podporuje místní projekty zabývající se ekologií a trvale udržitelným rozvojem.

Jak sami vidíte, mladá generace našeho národa se chová podobně, jako poslední generace myší v Calhounově experimentu. Neschopnost národa bránit se cizím elementům vede k apatii a strnulosti, k nezájmu o ochranu životního prostoru. A absolventi vysokých škol, dříve elit národa, se nově věnují tomu, jak národ a kulturu úplně zahubit importem cizí destruktivní migrace. Nerad to říkám, ale takových obrazů a událostí budeme postupně vidět více a více. Arabové budou v Česku mlátit místní domorodce a ostatní se na to budou dívat a budou si to natáčet na video, aby ho mohli večer hodit na Facebook nebo Instagram.

Děsivé memento z Chomutova: Hrdina dostal za zastavení romského teroristy v dodávce 12 let natvrdo!

Závěrem mi dovolte upozornit na skandální rozsudek soudu v Ústí nad Labem, který poslal na 12 a půl roku do vězení Petra Bendu, zaměstnance vězeňské stráže, který vloni v hrdinském činu zastavil romského útočníka v dodávce, který na místním sídlišti v Chomutově najížděl do lidí. O kauze jsme vloni informovali v našem článku. Namísto medaile za hrdinství od prezidenta republiky se dostal do kriminálu. Sami si představte, jaké peklo ho nyní ve vězení čeká, bývalý bachař nyní v pozici vězně. A i tohle je jeden z důvodů, proč lidé nechtějí do potyček se snědými útočníky zasahovat. Nyní byla spuštěna petice za osvobození Petra Bendy, podepsat ji můžete zde: http://infokuryr.cz/news.php?extend.21449.2 . Naše redakce je přesvědčena, že prezident republiky Miloš Zeman by měl zvážit milost pro Petra Bendu, protože se snažil zabránit teroristickému útoku na sídlišti v Chomutově. Pokud národ nechrání své hrdiny a místo toho je kriminalizuje, potom je s národem konec.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/sedm-statecnych-z-holandska-zmlatilo-v-praze-cisnika-ale-vsichni-okolo-se-jenom-divali-nikdo-nezakrocil-a-lide-si-nataceli-akci-na-mobily-teprve-kopanec-do-hlavy-cisnika-zmobilizoval-jednoho/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIstanbulská úmluva a Dublin IV. = dvojnásobná genocida českého národa   
Pridal tk Čtvrtek 26 duben 2018 - 05:44:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Istanbulská úmluva = kradení dětí od 1. července? Ano, je to možné.
Letos v květnu nejdéle do poloviny roku má být ratifikovaná Istanbulská úmluva, kterou podepsal premiér B.Sobotka a J.Diensbier. Sám osobně Istanbulskou úmluvu dlouhodobě podporoval a aktivně se zasazoval se o její přijetí Českou republikou.

V lednu 2016 ministr Dienstbier převzal za vládu petici s 9 000 podpisy organizace Amnesty International podporující přijetí Istanbulské úmluvy proti násilí na ženách i v ČR. Ministr, do jehož gesce patří i Oddělení rovnosti žen a mužů ÚV ČR, na setkání s představitelkami nejen Amnesty International ale i dalších ženských organizací a neziskovek připomněl, že vláda se k tomuto úkolu staví kladně.

Letos do poloviny roku má dojít k její ratifikaci. Oč se jedná?

Jedná se o smlouvu, která jako např. ve Finsku a Norsku umožňuje speciálním sociálním službám vloupat se do domů a bez soudu na bázi tzv. „prevence“ krást děti z jakékoliv rodiny, školy či školky jenom proto, že užívají výrazy jako máma a táta a ne rodič. Ukradené děti potom kočují mezi tzv. adoptivními rodinami homosexuálů a sadomasochistů. Současně existuje přísný zákaz medializace rodinných tragédií, sebevražd a tyranizování dětí, ukradených těmito sociálními službami. Přesto se v Norsku během jednoho roku dostaly na veřejnost informace o 59 ukradených dětech, které spáchaly sebevraždu. Matky ukradených dětí ze zoufalství propadají alkoholu, narkotikům a páchají sebevraždy.

Gender ideologie zavádí tzv. práva, podle kterých má dítě „právo“ si určit, zda je děvčetem nebo chlapcem. Rodiče mohou být kontrolním orgánem GREVIO, vytvořeným českou vládou, trestáni odnětím dítěte například i za to, že dítě pravdivě řekne, kým skutečně je, a ne tím, co mu do hlavy naprogramovali gender ideologové. Školní osnovy na všech stupních vzdělání už budou programovat výuku a tréninky s cílem vtělovat tuto gender ideologii nejen do myšlení dětí a mladé generace, ale i do jejich způsobu jednání, aby tak byly vykořeněny tzv. zastaralé „stereotypy“. Za stereotypy je pokládáno například to, že žena zaujímá v rodině roli matky a muž roli otce. To už je podle genderu nedovolený stereotyp, který má za následek tzv. domácí násilí. V podstatě zdravá rodina, která na těchto tzv. stereotypech funguje, je už podle nové ideologie mimo zákon. Mechanismem GREVIO bude nucena, aby tyto stereotypy vykořenila, jinak jí budou děti odňaty. Pod rouškou tzv. odstranění domácího násilí.

Dalším bodem je legalizace migrace z důvodu pohlaví, to znamená, že každý migrant může požádat o azyl, když se označí za pronásledovaného kvůli rodové identitě. Na závěr protiprávní tečkou je, odevzdání pravomocí a dozoru nad dodržením této smlouvy neziskovkám. Istanbulská úmluva dokládá povinnost vyškolit a vycvičit jednotky, které budou držet nad rodinami odborný dozor, zasahovat do domácností a rozhodovat o výchově našich dětí.

O této smlouvě vím již dva roky, tenkrát jsem si ji vytiskla a ležela mi na stole. Přemýšlela jsem, co mám udělat, napsala i e-maily některým poslancům, ale zcela bezvýsledně. Když jsem ji dala přečíst známým, divili se, že něco takového může existovat. Čas ubíhal a trošku se na ni pozapomnělo. V únoru mi přišel e-mail, že na Velikonoční pondělí budou manifestace. Po demonstracích s dětmi, jsem vůbec neměla chuť někam jít. Ale 26.3. mi kamarád poslal video s výzvou a za jakým úmyslem to má být – Istanbul. Ten co mi leží na stole. Už jsem neměla to svědomí mlčet a nic nedělat. Byla jsem rozhodnuta a prvním krokem bylo toto.

Když jsem to dala na FB a svůj úmysl, do 2 minut se mi nabídl kamarád, zda budu potřebovat aparaturu. Tak se vše dalo do pohybu. Zajistit shromáždění, propagaci, aby tam někdo přišel a hlavně čím oslovit. Nejlépe, jak zapojit další, je udělat petici. Když jsem hledala na internetu, tak ji měli pouze Slováci. Přišel mi na mysl známý novinář, který mou prosbu přijal a pomohl ji sestavit, aby měla vše, jak se patří. Oslovit další do petičního výboru nebylo jednoduché, ty, co jsem měla vybrané nereagovali, čekat se nedalo, tak jsem oslovila p. V. Vítovou, která je trošku více známá než já. Do třetice to byl můj spolehlivý kamarád, který mi řekl: „nechoď okolo horké kaše.“

Na Velký pátek byla vypuštěna do světa. Na Facebooku, e-maily, Messengrem. A také se současně chystalo Velikonoční pondělí. Nabídli se mi další tátové na pořadatele, maminky k petičním stánkům i od Vsetína a Kroměříže. Sami se hlásili, zda je potřeba pomoci.

Tak proběhlo první setkání rodin v Olomouci, ale i Brně, Praze, Ostravě, Zlíně, Uherském Brodě. Dokonce bylo i video. Původní úmysl s peticí se setkat až za měsíc, to je dlouhá doba a informace musí ven mezi lidi. Tak jsme hned 5. dubna my matky a babky vyrazily s petičním místem k vlakovému nádraží v Olomouci. Ještě ten den po návratu, při kávě jsem založila Fb stránky: https://www.facebook.com/tradicni.rodina/.

Další den jsme pokračovaly a i v sobotu u Kauflandu.

Pokud chce člověk dosáhnout cíle, musí mít tako cestu a strategii a tu vypracoval třetí člen petičního výboru, byla to dobrá volba. Spolupracovali jsme spolu celý minulý rok a cítila jsem, jak jsme na jedné vlně. Udělali jsme i internetovou petici, zde:

https://www.petice24.com/chceme_zachovat_tradini_rodinu_odmitame_ratifikaci_istanbulske_umluvy_a_dublinu_iv

Ovšem zkušenosti s peticemi nás dovedly s kamarádem k myšlence založit občanskou iniciativu s názvem „Tradiční česká rodina“, abychom dostáli svého slibu, že zamezíme ratifikaci. Napsali jsme dotaz všem poslancům a jen 11 nám odpovědělo, většinou jen na otázku o Dublinu IV., málokdo i k Istanbulské úmluvě.

K větší propagaci patří také web, kterého se ujal, a začala další tvořivá práce. Dnes se stále ještě dotváří. Ovšem čas kvapí a musí se pracovat intenzivně a efektivně.

Jak tak člověk někdy brouzdá po netu, najde věcí. Ne, že bych se nudila, ale děti mi daly neocenitelnou radu, chceš něco vědět? Vygůgli si to. Takže jsem zjistila, že při jednání PS ze dne 12.12.2017 poslanec Leo Kuznar navrhl bod k jednání Dublin IV. a přitom upozornil na „žlutou kartu EU“: Chci tady upozornit, že podle informací kolegů z europarlamentu jsme promeškali dobu takzvané žluté karty. Opět jsme promeškali dobu žluté karty. A chci tady upozornit, že se řítíme do stejného problému jako tzv. zbraňová vyhláška nebo zbraňové restrikce, které byly dlouhodobě diskutovány a mediálně publikovány jako varovný příklad, jak bychom neměli v rámci Evropské unie jednat. Vláda dle mého názoru v této věci přistoupila trošku opožděně k těmto problémům, proto bych rád znal to stanovisko a jasné kroky vlády, jak bude postupovat, abychom se nedostali do stejných problémů a stejného vleku událostí jako zbraňovou vyhláškou nebo novelizací v rámci Evropské unie. Viz celé jednání: http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/004schuz/s004002.htm

Co to je žlutá karta EU?

http://www.europarl.europa.eu/atyourservice/cs/displayFtu.html?ftuId=FTU_1.2.2.html

V odkaze:

Kontrola ze strany vnitrostátních parlamentů

Na základě čl. 5 odst. 3 druhého pododstavce a čl. 12 písm. b) Smlouvy o EU dbají vnitrostátní parlamenty na dodržování zásady subsidiarity v souladu s postupem uvedeným v protokolu č. 2. V rámci tohoto postupu (včasného varování ex ante) mají všechny vnitrostátní parlamenty nebo všechny jejich komory ode dne postoupení návrhu legislativního aktu osm týdnů na to, aby předsedům Evropského parlamentu, Rady a Komise zaslaly odůvodněné stanovisko, v němž uvedou, proč podle nich dotyčný návrh není v souladu se zásadou subsidiarity. Pokud jsou tato odůvodněná stanoviska podpořena nejméně jednou třetinou všech hlasů přidělených vnitrostátním parlamentům (jeden hlas na komoru u dvoukomorových parlamentů a dva hlasy u jednokomorových parlamentů), musí být návrh přezkoumán („žlutá karta“).

Ve zkratce: je to období 8 týdnů, kdy se mohou vyjádřit obě komory parlamentu tj. PS a Senát

Další projev byl

18.1.2018 kdy vystoupil Václav Klaus v PS.

Závěr proslovu: Poslanecká sněmovna vyjadřuje zásadní nesouhlas, varuje, zavazuje vládu ČR, aby všemi prostředky bránila přijetí a implementaci Dublinu IV. a hájila suverenitu ČR v otázce migrační a azylové politiky. Co udělá tedy vláda?

Jak se postaví k ratifikaci Istanbulské úmluvy? Stále se mluví o Dublinu IV. a o Istanbulské úmluvě nic!

Týká se „žlutá karta“ i Istanbulské úmluvy?

Na vládu se nelze absolutně spoléhat, protože zákon o GDRP slíbil A. Babiš, že dá k projednání do PS do poloviny února a dal ho až 21.3. Jeho veletoče, kdy ráno, v poledne a večer říká pokaždé něco jiného, hlavně, že z toho bude prospěch. Zamotán do spárů lží.

Poslankyně Markéta Pekarová Adamová: Dobrý den, dámy a pánové, dovolte mi, abych řekla jenom několik stručných informací o našem postoji k tomuto návrhu zákona.

Obecně, když začnu tím, což už tedy tady také mnohokrát zaznělo, tak se domnívám, že opravdu je velmi tristní, že až dva roky poté, co víme, jak to nařízení zní, a víme, jak tedy dopadá i na české občany, se teprve projednává zákon ve Sněmovně. Já jsem ostatně na toto téma interpelovala jak pana premiéra Babiše, tak pana ministra Metnara už v lednu tohoto roku. Tehdy mi pan Babiš slíbil, nebo odpověděl, že do poloviny února bude zákon ve vládě. Stalo se tak ve skutečnosti až 21. března, takže byť ten slib byl dán, tak řekněme nebyl minimálně dodržen. A my tedy až teď v dubnu 2018 stojíme před tím, že nám od května, nebo od konce května, začíná platit evropské nařízení, ale do naší legislativy teprve teď projednáváme, jak dopadne. A samozřejmě že ten zákon tím, že naštěstí nebude projednáván v devadesátce, což si myslím, že je velmi rozumné i vzhledem k tomu, jak slyšíme jednotlivé výtky z mnoha stran, tak bude platit až později než samotné nařízení, a obávám se, že to bude jenom matoucí a přinášet celou řadu problémů.

Co také jsem už tehdy v té interpelaci vyčítala oběma interpelovaným, byla nedostatečná informovanost, resp. to, že byť chápu, že mezi minulým volebním obdobím a současným se vyměnili lidé na postech ministrů, tak už v loňském roce, už v minulém volebním období měla určitě probíhat informační kampaň, měla vůči firmám, neziskovým organizacím, školám, ale i dalším institucím a organizacím probíhat celá řada řekněme osvětových kampaní, protože když si vzpomenete na to, jak probíhala kampaň třeba k takovému zavádění elektronické evidence tržeb, a že to nebyla určitě malá a levná záležitost tehdy a dopadala na mnohem menší výsek společnosti, tak tentokrát se opravdu dá hovořit o zanedbání. http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/012schuz/s012184.htm

Nyní PS nezasedá, jsou týdny výborů, variabilní a poslanecký, nejdříve začne 21.5., což na nastudování takového dokumentu je velice málo času. Zase budou skučet jako nyní u GDRP, že na to je málo času.

A to co nyní řeší - mateřskou pro vysokopříjmové skupiny, zajištění, pojištění, zmírnění kuřáckého zákona, aj., no, samé "důležité věci" a nám jde o naše děti! O řádění Grevia v ČR, o další rozmach Juvenilní justice.

Další zajímavé skutečnosti jsou, že od 1.1.2018 děti od 15 let nemusí pracovat ani studovat, zajímavá koncepce od MPSV. I kurátoři žasnou. https://zpravy.idnes.cz/socialni-ochrana-deti-prirucka-pravo-studium-drogy-ministerstvo-prace-13v-/domaci.aspx?c=A180328_091924_domaci_pmk

Další zajímavé skutečnosti jsou, že od 1.1.2018 byl navýšen přídavek pěstounům o 50%, takže na jedno dítě nyní stát vyplácí 12 000 na dvě děti 18 000 Kč. https://www.dobrarodina.cz/novinky/492-velky-prehled-zmeny-v-davkach-pestounske-pece-od-1-ledna-2018

Přitom jeden z pěstounů může pracovat. Nemáme nic proti náhradní péči, ale není tako částka přemrštěná? Při postižení se ještě navyšuje. Při osobním setkání s pěstounkou, nechápala, proč jim bylo přidáno, když dosavadní výše byla postačující. Je také tak zajištěna péče v klasické rodině, kde je, jedno dítě postižené, je také taková? Jaká ke mateřská? Jak jsou zajištěné matky samoživitelky?

Jen slyšíme, že nejsou peníze a na toto jsou? Ano, jsou! Odkud? Z Norských fondů.

https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2017/nove-obdobi-ehp-a-norskych-fondu-29497

Cituji: V novém programovém období obdrží Česká republika 184,5 milionů EUR (cca 5 miliard Kč). Podporu získají projekty zaměřené především na vědu a výzkum, ochranu životního prostředí, kulturní dědictví a spolupráci v kultuře, veřejné zdraví, vzdělávání a spolupráci v justici. Oproti předchozímu období bude kladen ještě větší důraz na lidská práva, inkluzi Romů a rozvoj občanské společnosti. Nové období též přináší velké možnosti pro bilaterální projekty.

Spolupráce v Justici? Důraz na lidská práva? Inkluze Romů? To si už každý odpovězte sám.

Takže nemůžeme si pomoci, vidíme to jenom my nebo i druzí, že je vše nachystáno k ratifikaci Istanbulské úmluvy? Chceme? Každý rozumný člověk ji nechce. Máte možnost pomoci.

Petice zde:

https://www.petice24.com/chceme_zachovat_tradini_rodinu_odmitame_ratifikaci_istanbulske_umluvy_a_dublinu_iv

Co dělat dále? Psát, setkávat se s poslanci, senátory, my jsme je volili, oni mají možnost zasáhnout a jedná se také o jejich děti. Pokud dostanou hodně dotazů, musí reagovat v PS. Aby odmítli ratifikaci Istanbulské úmluvy, seznamovat je s rizikem této úmluvy. Tlakem na politiky dosáhnout cíle.

Dnes nám jde o naše děti, zachování rodiny, proto chceme sjednotit rodiny.

Na víře, politické příslušnosti nezáleží. Děti mají všichni. Jsme matky a otcové, milující své děti. Sjednocení rodin, to je už síla.

V důsledku by došlo třeba i ke zrušení tradic, třeba i krojů, vždyť tam je žena ženou a muž mužem. Když v zahraničí jsou tak pohoršeni naší pomlázkou. Strašné týrání. Týrání? Kdy se lidé navštěvují, kluci musí říci koledu, dostanou výslužku, všichni se baví. Děvčata den předem barví vejce, ještě dříve se chystají krásné kraslice. A „někdo“ se chytne jen toho nepatrného švihnutí proutkem a z komára udělá velblouda. Nemají to, neznají kouzlo, podstatu. Zrození nového života.

Probuďme se do nového života, usilujme o zachování naší tradiční rodiny, chraňme své hodnoty.

Každý může se přidat a udělat shromáždění rodin na první neděli v měsíci ve svém bydlišti, může udělat petiční místo, může oslovit své okolí s peticí. Nebo dojet, tam kde to bude

nejblíže. Každá aktivita je vítaná, protože kapka ke kapce ve výsledku udělá moře. Informovat a informovat.

Již druhé setkání rodin v Olomouci 6.5. v 15.00 na Horním náměstí u sloupu Nejsvětější Trojice, naší památky UNESCO, je už nahlášené. Dnes se nahlašuje Brno. Kde všude budou, záleží jen na nás.

Dáme to? To ať si odpoví, každý z nás. Sama za sebe, říkám udělám možné i nemožné. Pro své děti, vnoučata i pro vaše dítka.

Ivana Schneiderová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPetice - milost pro Petra Bendu, hrdinu z Chomutova   
Pridal tk Čtvrtek 26 duben 2018 - 05:32:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poté, co byl odsouzen Petr Benda, hrdina, který loni v Chomutově zastavil útočníka s dodávkou, jsme spustili internetovou petici za jeho omilostnění.

Petici naleznete zde:

https://www.petice24.com/milost_pro_bendu

My, níže podepsaní občané, žádáme prezidenta ČR Miloše Zemana, aby omilostnil Petra Bendu, popřípadě aby zcela zastavil jeho soudní proces.

Dne 27. května 2017 začal jeden z Romů v Chomutově najíždět autem do okolních zaparkovaných aut i do lidí na chodníku. Tento čin byl svým provedením srovnatelný s teroristickými útoky v západní Evropě, při kterých je auto také často používáno jako zbraň. Místní občan Petr Benda tento útok uviděl z okna a rozhodl se jej zastavit. Útočníka zastřelil svojí legálně drženou zbraní, čímž zřejmě zachránil životy lidí stojících na chodníku.

Namísto uznání a ocenění za tento hrdinský čin se však v našem režimu dočkal trestního stíhání - aktuální rozsudek zní 12,5 roku za mřížemi. Tento precedens může vést i k tomu, že se lidé začnou bát chránit své blízké při podobných útocích a raději je nechají zemřít, než aby jim hrozila desetiletí za mřížemi za zneškodnění útočníka.

Pane prezidente Zemane, ve svých projevech často kritizujete terorismus a hlásáte nutnost jeho řešení. Dokažte proto, že svá slova myslíte vážně, a nedovolte, aby zneškodnění teroristů bylo kriminalizováno. Využijte svého práva a udělte Petru Bendovi milost, popřípadě zcela zastavte soudní proces s jeho osobou, bude-li tento proces pokračovat.

Autoři petice:

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie
Bc. Jan Sedláček, místopředseda Národní demokracie

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská televize je nástrojem propagandy   
Pridal tk Čtvrtek 26 duben 2018 - 05:27:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obavy o podstatu veřenoprávních médií vzbouřily v minulých týdnech český mediální a politický rybníček. Nesahejte nám na Českou televizi! Je ohrožena její nezávislost!

Ale lze tady vůbec o nějaké nezávislosti mluvit? A kromě nezávislosti je na pořadu dne ještě jeden pojem, ve vztahu k médiím velmi podstatný: nezaujatost, objektivita. Jako by už tuto druhou vlastnost od současných médií nikdo nečekal, opakuje se slovo nezávislost jako mantra, o jejímž obsahu už málokdo uvažuje. Jestliže nezávislostí lze chápat tvůrčí svobodu či neodvislost od mocenských nebo majetkových struktur, potom nezávislost médií není nic jiného než pouhá chiméra.

Nikoho by ani nenapadlo mluvit o nezávislosti v případě soukromých médií - tam jsou finanční vazby jasně dané a z nich vyplývají i zájmy, které tato média hájí, a nevyhnutelně z nich plyne tvůrčí forma či programová skladba. V případě médií veřejnoprávních však máme falešný pocit, že patří nám všem občanům a že jejich zájmy také hájí. Poskytuje prý veřejnou službu. Tento falešný koncept je nám vtloukán do hlavy v podstatě po celých téměř třicet let naší polistopadové existence, ruku v ruce se zhoubným vlivem havlovské, nepolitické politiky.

Nesmyslnost a neuchopitelnost pojmu veřejná služba pak vytváří pohodlné vzduchoprázdno, v němž se mohou pohybovat rozličné názorové skupiny s cílem upevňovat si, aniž by byly komukoliv odpovědné, svoji politickou moc. Falešná představa, že média, která vlastně patří všem, musejí být automaticky nezávislá a nezaujatá, jim pak poskytuje výhodnou obrannou pozici kdykoliv, kdy se někdo pokusí vazby a politické cíle té či oné skupiny odkrýt.

Česká televize není nezávislá. Je zaujatým propagandistickým nástrojem nositelů kolektivismu a etatismu, současného post-demokratického socialismu, eurofederalismu či lépe řečeno euronacionalismu, multikulturalismu a v neposlední řadě antikapitalismu. Programová skladba, zejména co se týká publicistiky, toto zaměření České televize odhaluje v celé nahotě.

Kolik lidí by se vydalo na Václavské náměstí demonstrovat, kdyby Česká televize začala vysílat programy, v nichž by se fašismus či komunismus líčil v pozitivním světle, jako něco vnitřně morálního, správného, třebaže zatím politicky nedobře uchopeného? Pobouření veřejnosti by bylo na místě. Jenomže přesně tohle Česká televize dělá, v základní myšlenkové rovině obhajobou principů, na nichž tyto dvě ideologie stojí. V zásadě pak už nezáleží na tom, zda politickou implikací těchto principů bude fašismus či komunismus, nebo zda povedou jinými cestami k méně brutálním, ve své podstatě však stejně svobodu pošlapávajícím politickým směrům, jakým bezesporu je i dnešní "eurodemokratura". Naopak zastáncům svobody je prostor v této prý nezávislé, nezaujaté televizi poskytován jen velmi zřídka.

A kolik lidí by šlo demonstrovat, kdyby se Česká televize pokoušela cíleně indoktrinovat děti a vychovávat z nich poslušné zastánce silného, na vše dohlížejícího, a vše objímajícího státu?

Ale počkat! Ono se to děje!

Například 13. března odvysílal dětský kanál Déčko (patřící pod ČT) zábavně-vzdělávací pořad (Bankovkovi, epizoda Daně: http://decko.ceskatelevize.cz/bankovkovi), v němž se pokusil dětem vylíčit hroznou a bezútěšnou realitu světa bez daní, a vysvětlit jim, za co všechno můžeme (ne, musíme!) být státu vděčni. Kdo by bez daní stavěl silnice? Kdo by odvážel odpad? Kdo by produkoval energii? Kdo by nás chránil před zvůlí vykořisťovatelů, nenasytných kapitalistů, když ne stát? Děti, střezte se svobody! Odmítejte trh! Nenáviďte kapitalismus! Stát je váš přítel!

Česká televize samozřejmě nestydate a nadto ještě hloupě lže. Zda může fungovat stát bez daní (může; viz Ayn Randová: Government Financing in a Free Society), zda se má stát starat o výstavbu silnic či odvoz odpadu (nemá!), a jaký je vlastně jediný racionální účel státu (obrana před násilím) nemá smysl zde obšírně vysvětlovat - není to účelem tohoto textu, a bylo o tom napsáno mnoho článků i knih, v nichž je účelnost (von Mises, Rothbard) i morálnost (Randová) čistého kapitalismu dostatečně vysvětlena. Argument, který se jako nit táhne propagandou České televize, tedy "kdo by stavěl silnice, když by se o to nestaral stát", je již dnes okřídlenou metaforou omezeného uvažování etatistů, neschopných si připustit, jak fungují tržní mechanismy, je-li jim umožněno se plně projevit.

V poslední době tu a tam dostávají v médiích prostor zastánci trhu, svobody a kapitalismu, ať už prostřednictvím sociálních sítích nebo soukromých médií. Myšlenka svobody je stále hlasitější a projevuje se sama, živelně a přirozeně. Odpůrci svobody, kolektivisté a etatisté, tak chtě nechtě musejí přejít do protiútoku - mají k tomu vhodný nástroj, tak zvaná veřejnoprávní média s falešným puncem nezávislosti a objektivity.

Skutečně chceme takovou Českou televizi, která provádí soustavnou, cílevědomou ideovou masáž a vystavuje propagandě i malé děti? Jestliže je v této zemi respektována svoboda projevu (což už je dnes diskutabilní), potom mají samozřejmě všichni zastánci kolektivismu a silného státu plné právo šířit své myšlenky. Ale měli by to dělat na svoji odpovědnost, za své peníze a především čestně, nikoliv skrytě za maskou média, od něhož lidé naivně očekávají nezávislost. Médium, které by platil štědrý filantrop bojující za nastolení korporativismu, fašismu či jakékoliv jiné varianty socialismu ve světě, by samozřejmě nebylo nezávislé - a nikdo by to od něj nečekal. Stejně jako bychom to správně neměli čekat od České televize - která svoji programovou náplní bezpochyby bojuje za pevné nastolení korporativismu, fašismu či nějaké jiné varianty socialismu.

Slovo fašismus je zde plně na místě. Jedním z hlavních atributů fašismu je fungování nevolených politických institucí, které žijí vlastním životem mimo politickou kontrolu, přesto se však na politickém životě a vůbec dalším směřování státu valnou měrou podílejí. Česká televize funguje jako podpůrný propagační nástroj pro současný politický směr. Vytváří svoji vlastní politickou agendu, prohlubuje si svůj politický vliv. Není odpovědná žádnému voliči a je kontrolována jen oborovou radou, tedy Radou pro televizní a rozhlasové vysílání. Verdikt je zřejmý: Česká televize je fašistickou institucí, hrozbou svobodě i demokracii v této zemi.

Odtud pramení zoufalý jekot intelektuálních a kulturních autorit napojených na veřejnoprávní média. Jejich volání po mobilizaci veřejnosti na obranu nezávislosti ČT si tedy musíme správně přeložit. Volají nás na obranu jejich politického vlivu. Neměli bychom se jimi nechat zneužít.

----

Poznámka: Nedávno kdosi z českých politiků navrhoval zestátnění České televize. Byla by to o něco lepší varianta, než je současná veřejnoprávní mlha, protože státní televize by byla alespoň teoreticky pod dohledem voličů a její ředitelé, potažmo ti, kteří by je jmenovali, by nesli svoji politickou odpovědnost. Jediným čistým řešením, které by dokonale pročistilo vztahy a odhalilo vazby, a hlavně by Českou televizi postavilo na roveň ostatním médiím, je však pouze důsledná privatizace.

Luboš Zálom

Zdroj: https://zalom.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=655285
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSaúdská Arábie vyzvala Katar, aby poslal vojska do Sýrie   
Pridal tk Čtvrtek 26 duben 2018 - 05:06:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Katar musí poslat svá vojska do Sýrie, pokud nechce přijít o americkou vojenskou podporu, prohlásil v úterý ministr zahraničí Saúdské Arábie Adel al-Džubajr.

„Katar musí zaplatit za přítomnost amerických vojsk v Sýrii a poslat svá vojska do Sýrie dříve, než se americký prezident vzdá ochrany Kataru, kterou zajišťuje vojenská základna USA na jeho území," uvádí slova al-Džubajrova tiskové středisko saúdského MZV.

Podotkl, že když USA přestane Kataru zajišťovat bezpečnost, bude tamní režim svržen dříve než za týden.

Od loňského června Saúdská Arábie, Egypt, SAE a Bahrajn přerušili diplomatické vztahy s Katarem, obvinili ho z podpory terorismu a ukončili s ním veškeré spojení. Pokusy Kuvajtu usmířit své sousedy v regionu nebyly úspěšné.

Zdroj: https://sptnkne.ws/huJ8

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická politika „zahledění dovnitř" ohrožuje růst ekonomik v dodavatelském řetězci   
Pridal tk Čtvrtek 26 duben 2018 - 05:02:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Náměstek oddělení Mezinárodního měnového fondu (MMF) pro oblast Asie a Tichomoří Markus Rodlauer nedávno v rozhovoru uvedl, že americká politika „zahledění dovnitř" ohrožuje růst ekonomik v dodavatelském řetězci, což nakonec poškodí americkou ekonomiku.

Markus Rodlauer uvedl, že obchodní válka přinese dvojité ztráty. Globální ekonomiky včetně Číny a Spojených států využívají otevřeného multilaterálního obchodního systému. Domnívá se, že význam čínské ekonomiky pro světové hospodářství se zvyšuje. Čínská podpora globalizace a volného obchodu má důležitý význam. Čínská ekonomika se pohybuje správným směrem. MMF zůstává optimistický ohledně ekonomického výhledu Číny. Věří, že rozdíl mezi Čínou a rozvinutými ekonomikami se bude i nadále snižovat, Čína si udrží poměrně vysokou míru růstu produktivity a bude pokračovat v prosazování hospodářských strukturálních reforem. Tyto faktory podpoří střednědobý ekonomický výhled Číny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Singapuru začal 32. summit ASEANu a série jednání   
Pridal tk Čtvrtek 26 duben 2018 - 04:59:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
25. dubna byl v Singapuru zahájen 32. summit ASEANu a série jednání. Představitelé a zástupci deseti členských zemí ASEANu budou diskutovat o podpoře inovačního rozvoje, výstavbě chytrých měst, posílení spolupráce v oblasti internetové bezpečnosti a o dalších tématech.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump: Spojené státy vyšlou delegaci do Číny k jednání o obchodní otázce   
Pridal tk Čtvrtek 26 duben 2018 - 04:57:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká delegace pod vedením ministra financí Stevena Mnuchina a obchodního zástupce Roberta Lighthizera přijede v několika následujících dnech do Číny, kde bude jednat o obchodní otázce s čínskou stranou. 24. dubna to řekl americký prezident Donald Trump.

Donald Trump téhož dne před bilaterálním zasedáním s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem uvedl, že Čína a Spojené státy zaujímají k tomuto jednání svědomitý postoj.

Čínské ministerstvo obchodu se vyslovilo v tom smyslu, že čínská strana už dostala zprávu Spojených států o jednání v Pekingu. Čínská strana to vítá.

Jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky, které nedávno skončilo, apelovalo na různé státy, aby bránily unilateralismu a chránily multilaterální obchodní mechanismus.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN vyzval mezinárodní společenství ke společnému budování a udržování míru   
Pridal tk Čtvrtek 26 duben 2018 - 04:56:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
24. dubna proběhlo zasedání Valného shromáždění OSN pro výstavbu a udržování míru, na kterém generální tajemník OSN António Guterres vyzval mezinárodní společenství ke koordinované akci na pomoc dotčeným zemím k realizaci a udržování míru.

António Guterres na slavnostním zahájení uvedl, že za posledních třicet let stále víc zemí trpí násilnými konflikty. Před dvěma lety Valné shromáždění OSN a Rada bezpečnosti přijaly dvě usnesení a zavázaly se k zachování míru ve všech fázích a úrovních konfliktu. Doufá, že toto setkání přinese větší impulz k provádění příslušných rezolucí.

Předseda 72. Valného shromáždění OSN Miroslav Lajčák v projevu uvedl, že OSN potřebuje novou myšlenku na realizaci trvalého míru, aby nejen vyřešila a uspokojila skutečné potřeby zemí, kde probíhá konflikt, ale také vynaložila větší úsilí na podporu zemí při udržování dlouhodobého míru. Zdůraznil, že prioritou musí být prevence konfliktů.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2798 sec,0.0648 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,128kB