Neděle 29 duben 2018
U Ratha nejde o sedm milionů, ale o 260 miliard!   
Pridal tk Neděle 29 duben 2018 - 07:10:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rath není idiot, tak proč děláte idioty z nás?

Vladimír Kapal

Nehodlám se hádat s těmi, kteří neumějí nic jiného nežli dštít na všechny a všechno oheň a síru a plivat na každého, kdo má jiný názor jedovaté sliny. Davida Ratha rád nemám. Několikrát převlékl politický kabát, byl dokonce v ODS, ale především se choval před kamerami jako hulvát. Dělal jsem s ním několik materiálů do různých novin včetně poměrně dlouhého rozhovoru. A byl jsem překvapen, když jsme seděli po obědě u stolu, jeho příjemným a kultivovaným chováním. Byl to zcela jiný Rath, nežli když vystupoval v parlamentu. Byl však velice, a to prosím zdůrazňuji, velice inteligentní. Málokdo z politiků, a že jsem jich zpovídal několik, se tak chytře dokázalo vyvléci z nepříjemné otázky, jako on.

Na druhé straně se na kraji choval jako carský gubernátor, obklopil se jenom leštiči klik, a to platilo i na okresech, do vedení okresních výborů ČSSD se ve Středočeském kraji nemohl dostat nikdo, kdo by mu nebyl bezmezně oddán a neposlouchal na slovo. Zkrátka, byl politikem naprosto stejného ražení, jako předešlý hejtman Petr Bendl, s nímž jsem rozhovory dělal také. Jediný rozdíl byl v tom, že Rath mi připadal opravdu chytřejší. Navíc jsem ho nikdy na vlastní oči neviděl opilého, jako Bendla v Nehvizdech.

Ve středu, 15. května jsem se bavil s člověkem (jméno uvést nesmím, slíbil jsem to a dodržím to), který zná policejní praktiky u nás do nejmenších detailů. Tvrdil mi, že pokud existuje politická objednávka z nejvyšších míst, dokáže policie, po dlouhodobější přípravě, zlikvidovat každého. Naprosto každého, opakoval. A Rath byl, podle něho, pravicové vládě neskutečným trnem v oku.

Dokonce mi tvrdil, že kdyby tehdy prezident Klaus nepodepsal Lisabonskou smlouvu, čekal by ho stejný osud. Ne, že by z něj byl „udělán“ korupčník, ale prý by se to zahrálo na psychickou strunu. Zkrátka, udělali by z prezidenta blázna a kvůli zdravotnímu stavu by byl z funkce odstoupen. A Klaus nakonec podepsal.

Onen člověk mi vyprávěl, jak to chodí při policejních prohlídkách domů. Je tam sice ze zákona přítomen nezávislý svědek, ponejvíce to bývá starosta obce, ale je mu určena, spolu s obviněným, jedna místnost, ze které nesmí vyjít. Většinou oba hlídají dva až tři policisté, zatímco ti ostatní lítají po domu a pouze přinášejí různé předměty a ptají se, kde a jak k nim obviněný přišel. Prý se občas stává, že obviněný, který chce kvůli nižšímu trestu s policií spolupracovat a ke všemu se přiznal, některé z předmětů nepoznává a tvrdí, že je doma nikdy neměl.

Ten člověk mi tvrdil i to, že kdybych se i já stal někomu z nejvyšších míst natolik nepohodlný, že bych mu byl mimořádně nebezpečný, nebyl by pro policii vůbec žádný problém ze mne udělat nebezpečného zločince a seděl bych. Až bych zčernal.

A teď si shrňme dostupná fakta.

Nejdříve se tvrdilo v médiích, a to muselo vzejít s policejních kruhů nebo ze státního zastupitelství, neboť nikdo jiný tyto podrobnosti ani vědět nemohl, že se u Ratha našlo pět milionů v krabici od bot. Jenomže tam by se asi ani v pětitisícovkách tolik peněz nevešlo. Nevím, nikdy jsem takovou sumu pohromadě ani neviděl a neumím si ji ani představit. A tak najednou z krabice od bot byla krabice na víno. Vymysleli si obě verze jenom novináři nebo se původní informace pro větší důvěryhodnost musela změnit? A najednou se z pěti milionů stalo milionů sedm. Jak se mohly obě sumy tak rychle změnit? Že by pět mega bylo málo? Rath tvrdí, že se mu krabice od vína na několik minut ztratila z očí, nejdříve byla zavřená, pak mu ji přinesli otevřenou i s penězi. Proč ji policie neotevřela před ním a nepořídila videozáznam?

Pojďme však o kousek dále v čase.

Potom přišla bomba, v médiích se objevilo, že se u Ratha pod podlahou našlo třicet milionů korun. A národ se zvedl. Takových peněz v době, kdy většina lidí počítá každou korunu. A Rath a s ním celá ČSSD je pomalu na odpis. Najednou se však objevila jiná informace, že se peníze našly pod podlahou v domě ředitelky kladenské nemocnice Pancové. Tedy naprosto odlišná informace od té původní. A také se objevilo, v médiích, že si sebou policisté přivezli rovnou počítačku peněz. Copak je nemají jenom banky, ale i policie? Nevím. A jak věděli, že se tam najde tolik peněz, že je nutná počítačka? Velmi, ale opravdu velmi by mě zajímala čísla bankovek, aby se zjistilo, ze kterého zdroje vlastně bankovky pocházejí. Možná by to bylo velice zajímavé.

Vzpomeňme též na rok 2006 a na slavnou Kubiceho zprávu a „opomenutí“ Ivana Langera, který ji nechal „omylem“ před novináři otevřenou právě na té nejdůležitější stránce. Nakonec se ukázalo, že celá zpráva byla jen bublina vypuštěná ve správném čase a socialisté tehdy volby nevyhráli tak, jak by je asi vyhráli, nebýt onoho Kubiceho dílka. Ministrem vnitra se stal Langer a za krátký čas byl Kubice odejit z funkce. Že by mouřenín splnil úkol a musel odejít?

A Kubice je opět na scéně, tentokrát jako ministr vnitra. A opět je před volbami, zatím jen před krajskými, ale i ty jsou důležité. A opět jsou preference levice ohromné. Nic nového pod sluncem, že by toto latinské rčení platilo stále? A je to vše jen náhoda?

Lidé nejsou idioti, ale umějí myslet a také to dělají. Pokud nejsou bigotní a zaslepení pravičáci, musejí jim být všechna tato podivná fakta podezřelá. Davida Ratha jsem neměl nikdy rád, už v době jeho působení ve funkci předsedy Lékařské komory. Osobně jsem rád, že konečně zmizí z politické scény, ale na druhou stranu je za jeho likvidací až mnoho podezřelých faktů. Jak jsem již uvedl, Rath nebyl idiot a jen naprostý idiot by se choval tak, jak popisují policisté a média. Věřím, že čistý nebyl, vždyť zákon o zadávání veřejných zakázek sám o sobě evokuje korupci, ale zároveň věřím, že člověk jeho typu a inteligence, by si úplatky ze zakázek dokázal ošetřit přinejmenším tak, jako to dělal třeba Řebíček, Bém, ale i Kalousek nebo dokonce Drobil, u kterého se jednalo o miliardu. A nesmím zapomenout ani na odkloňovače Kocourka. Ti všichni, ale i mnoho dalších, běhají po svobodě a policie je na ně krátká. A nebo, že by u nich nebyla ona politická vůle, jak mi o tom vyprávěl onen člověk z úvodu?

Politici a novináři, kteří se o této kauze vyjadřují tak, jak se vyjadřují, z nás dělají idioty. Protože jenom idiot by mohl věřit tomu, že by tak vysoce postavený politik konal jako člověk vyšedší z páté třídy. Za idiota se nepovažuji, stejně jako za něj nepovažuji většinu národa, tak proč je z nás dělají? Že by se opět jednalo o preference?

Věřím a pevně doufám, že lidé jak v krajských, tak i parlamentních volbách na pokusy o diskreditaci levice nezapomenou a této squadře, která se chce u moci udržet stůj co stůj, to pořádně spočítají.

Vzpomínáte ještě na několikeré zatčení příbramského podnikatele a evidentního mafiána Starky? U jeho zatčení figurovala dokonce URNA. A jak to dopadlo? Nic na něj nevyhrabali, uměl si to ošetřit. Dokonce podal na český stát žalobu u soudu v Haagu a chce sto milionů jako odškodnění. A dostane je, uvidíte. Obávám se, aby celá kauza Rath po čase nedopadla podobně.

U Ratha nejde o sedm milionů, ale o 260 miliard!

David Rath je politickým vězněm a nikdo mi nevymluví, že to je jinak. Pokud by to bylo tak, že naše policie pod vedením Kubiceho a jeho nohsleda Červíčka, opravdu odstíhá všechny tunely páchané politiky, musela by být ve vězení i Vlasta Parkanová, Drobil, Vondra, Bendl a další a další politici. Možná to chtěl udělat Lessy, a tak byl odstraněn.

U Davida Ratha jde, podle mého názoru, o něco úplně jiného. Za jeho zatčením a nakládáním s ním hůře než s Breivikem je Kalousek. V tomto přesvědčení mě utvrdil sám nejlepší ministr financí galaxie, který svými návrhy jenom potápí českou ekonomiku a okrádá lidi. Jako důkaz svého triumfu nad svým největším kritikem a odpůrcem Rathem uspořádal se svými spolustraníky pochod, při zahájení kampaně do krajských voleb, pochod z Rathových Hostivic do Buštěhradu.

1 Níže popsaný projekt mocenského a hlavně finančního ovládnutí českého zdravotnictví byl připravován několik posledních let a to v USA. Čekalo se na to až se ODS dostane do vlády a prosadí se zákony k dokončení celého projektu. Je zbytečné se zabývat nesmyslnými řečmi o tom, že zdravotnictví není zadarmo. To lépe než reformátoři, vědí všichni ti, kteří si jej pravidelně měsíc co měsíc ( a rok od roku víc) ze své mzdy pravidelně platí a věděli to pochopitelně i v předchozím systému. Princip je velmi jednoduchý. Chce to založit akciovou zdravotní pojišťovnu, kam bez práce každý měsíc natečou milióny Kč ze zdravotní daně. Potom stačí udržet tyto peníze ve zdravotní pojišťovně. Vybrat a nezaplatit je jistě sen každé pojišťovny. Sen nemocných je být zdravý. Ale uvádět jako příklad levnosti a efektivnosti USA je opravdu hodně nepovedený vtip. V žádném případě „reformátorům“ nejde o zdravotnictví o zdraví pacienta, ale jen o peníze, které z něj mohou vyrvat, což prokazují svými skutky. Zatím, zatím,.. jde jen o divadlo pro lidi – asi tak, jako nám to předvádějí advokáti při soudních vystoupeních. Líbivou demagogii teď zakrývají skutečné cíle, ale že jsou vyloženými parazity stejného kalibru jako jejich předchůdci z jiných odvětví je však více než jasné . Ve skutečnosti se řídí strategií klíštěte, které se přisaje na svého hostitele a když se dostatečně napilo, samo se pustí a odpadne. . (jako vedlejší produkt přitom vypustilo do krve hostitele borelie a jiné ochromující nakažlivé organismy, které se samy šíří a organismus pomalu rozkládají zevnitř.)

Byl to Kalouskův výsměch a jeho césarovský triumf!

David Rath byl totiž jediným poslancem v celé sněmovně, který viděl Kalouskovi a Hegerovi pod prsty při jejich snaze zprivatizovat zdravotní pojišťovny. Věděl, jak to chtějí udělat a důrazně na to upozorňoval. A měl pravdu, vždyť první kroky ke zprivatizování pojišťoven již nastaly. Sloučily se tři soukromé zdravotní pojišťovny v jednu. Zatím jen tři.

Všechny zdravotní pojišťovny dostávají ročně na dvě stě šedesát miliard korun, tedy pokud lze Rathovi, který tuto cifru veřejně v televizi před svým zatčením veřejnosti sdělil, věřit. A to už je pořádný balík peněz. A právě proti tomu Rath bojoval. Věděl totiž, co by nastalo, pokud by se to těm dvěma podařilo.

Americký systém

Nastal by americký systém. Tam je to tak, že majitelé pojišťoven určují lékařům koho léčit, jakým způsobem léčit a kolik mohou nebo smějí do toho kterého pacienta pustit peněz z pojišťoven. Navíc si americké soukromé pojišťovny samy stanovují výši pojistného, a to je tak vysoké, že téměř polovina občanů USA na zdravotní pojištění vůbec nemá. I tento údaj pochází z veřejných zdrojů a právě zdravotnictví a jeho nutná reforma byla hlavním argumentem Baracka Obamy v předvolebním boji a toto téma nastolil i nyní.

Tahle vláda, ať už v podání ODS nebo TOP 09 chce jediné, připravit pro své kamarádíčky miliardáře, co nejlepší podmínky, aby mohli ještě více bohatnout, a to jde jenom tak, že se okrade většina národa. Klausovou privatizací přišel stát o biliony korun, padají cifry i přes dva biliony. Už nám nezbylo téměř nic, všechno patří zahraničním majitelům a jejich zisky odcházejí z republiky. Na čem by mohli různí Chrenkové a spol ještě více zbohatnout? Na zdravotním pojištění, lépe řečeno na zdravotní dani. A proto se Heger a Kalousek snaží zdravotní pojišťovny nacpat do nenasytných rukou soukromníků.

Tomu ale ve sněmovně bránil právě Rath. Ať už je jakýkoliv narcis, hulvát či arogant, v tomto případě měl velkou pravdu. A tak musel zmizet ze scény. A opět to mu posloužil, jako v roce 2006, mouřenín Kubice. Ratha zavřeli a ačkoliv u nás dle ústavy platí presumpce neviny, Rath byl médii předem odsouzen. A jde to tak daleko, že je mu bráněno v jeho ústavním právu, a to v práci ve sněmovně.

Pokud by měla být naše Ústava dodržována a platily by zákony, musel by být David Rath dovážen na každé jednání sněmovny, měl by právo hlasovat a vůbec plnit zákonnou funkci zvoleného poslance. Takhle je levice oslabena o jeden hlas.

2 Mezinárodní skupina Appian Group (exm.Koláček) získala stoprocentní podíl v holdingové společnosti Medicon, které patří síť lékáren a zdravotnických zařízení, například pražská poliklinika Budějovická, zastřešuje polikliniky, lékárny, léčebnu dlouhodobě nemocných nebo developerskou firmu.. Finanční hodnota transakce nebyla zveřejněna. Transakci již bez námitek schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, přestože jde o zřejmou snahu o ovládnutí našeho zdravotnictví. V držení mateřské společnosti Medicon je už 97,5 procenta akcií nestátního zdravotnického zařízení Centromed a 100 procent diagnostického a terapeutického centra DTC Praha. Appian Group, jehož klíčový majetek představuje strojírenská skupina Škoda Holding. Dále vlastní sázkovou kancelář Chance, V minulosti Appian vlastnil Mosteckou uhelnou

V současném rozpoložení sněmovny je to velice důležitý hlas. A proto mu to je znemožněno. Návrh poslance Humla, aby byla dodržena Ústava a Rath mohl ve sněmovně řádně pracovat, byla pravicí zamítnuta.

Proč asi?

Kdysi, při prezidentské volbě Václava Havla, byl na jeden jediný den uvězněn poslanec Sládek. Hlasoval by totiž proti Havlovi, a ten by nebyl zvolen. Také kvůli vymyšlenému obvinění. Případ Ratha je totožný. Za čtyři měsíce vazby nebyl obviněn. Zřejmě se Kubiceho policii ještě nepodařilo vyrobit takové důkazy, které by obstály před soudem.

Mám v rodině schopného ajťáka a udělali jsme si pokus. Namluvil jsem na diktafon několik různých informací a on má slova přes počítač srovnal tak, že měla úplně jiný význam. A vůbec nic jsem nepoznal, nebylo to totiž možné. I tohle dnes dokáže šikovný expert a počítač. Takže nějaké odposlechy mohly být docela klidně patřičně upravené. Neříkám, že byly, říkám, že mohly.

Už po zatčení Ratha jsem se informoval u známého bývalého vysokého policisty, plukovníkem byl, než odešel znechucen od policie, zdali lze na bankovkách zjistit otisky prstů. Už tenkrát mi sdělil, že objevit. Rath má v ruce posudek, že na žádné bankovce, ale ani na krabici od vína není žádný jeho otisk.

Zajímalo mě také, zdali policie podle čísel bankovek v krabici od vína bude zjišťovat jejich původ. Mám informaci, že bankovky pocházely z ostravské banky. Nikde jsem se ale nedozvěděl, zdali policie podle záznamů z kamer, neboť jsme sledováni na každém kroku, zjistila, kdo vlastně ony peníze vyzvedl. Buďto tuto informaci policie tají nebo se prostě nehodí do krámu.

Zkrátka, v kauze Rath je podle mého názoru tolik nejasností, podivností, že jsem nabyl dojmu, že celý jeho případ je vykonstruovaný. Navíc, když již existují znalecké posudky na všechna výběrová řízení z inkriminované doby a případů a pokud Rath ve sněmovně nelhal, dokládají, že se v těchto případech rozkrádání nezúčastnil, a proto se domnívám, že je politickým vězněm.

Zdroj: https://tadesco.cz/20577-2/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA: 11 kongresmanů naléhá na trestní stíhání Clintonové, Comeye, Lynchové a šesti dalších   
Pridal tk Neděle 29 duben 2018 - 06:58:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
11 kongresmanů naléhá na trestní stíhání Clintonové, Comeye, Lynchové a šesti dalších. (Getty Images)

V USA se odvíjí silný boj o moc mezi demokraty a republikány, který se odráží v politice, ale i v médiích. Od volebního období se přetřásá případ údajného zasahování Ruska do průběhu prezidentské volební kampaně.

Na jedné straně obviňují demokraté Trumpa ze spolupráce s Ruskem – a na druhé straně dochází k vyšetřování Obamova kabinetu, který měl údajně vykonstruovat obvinění Trumpa, aby mohl nechat odposlouchávat jeho volební tým.

Nyní jedenáct členů kongresu žádá trestní vyšetřování vrcholných členů Obamova kabinetu včetně Hillary Clintonové, Jamese Comeye a Loretty Lynchové.

V dopise zaslaném 18. dubna 2018 generálnímu prokurátorovi Jeffovi Sessionsovi a řediteli FBI Christopheru Wrayovi zákonodárci poukazují na celkem osm konkrétních úředníků.

Dopis obsahuje seznam potenciálních trestných činů, které jsou postihnutelné peněžitou pokutou a odnětím svobody. Zákonodárci se opírají o důkazy, které vypluly na povrch po nástupu Donalda Trumpa do úřadu prezidenta.

Členové kongresu obviňují bývalého ředitele FBI Comeyho z pochybení při vyšetřování a obstrukcí v případu úniku e-mailové korespondence Hillary Clintonové. Tehdy měl údajně rozhodnout o jejím zproštění viny ještě předtím, než vyslechl ji samotnou a 17 dalších klíčových svědků. Dále také z křivé přísahy, neboť o tomto rozhodnutí během výpovědi pod přísahou lhal. Comey také zapříčinil únik utajovaných informací příteli s úmyslem dostat je do médií, prohlašují kongresmani.

Také požadují vyšetřování bývalé ministryně zahraničí Hillary Clintonové za zakrývání plateb v rámci prezidentské kampaně, které uskutečnila skrze právní firmu do společnosti Fusion GPS. Tato společnost měla vypracovat opoziční průzkum zaměřený na vytvoření složky dnes známé jako Steelův dokument obsahující podvržené informace a nepotvrzená prohlášení o současném prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Zákonodárci dále obviňují bývalou generální prokurátorku Lorettu Lynchovou za obstrukce a pochybení během vyšetřovací, kdy měla údajně vyhrožovat informátorovi v případu Uranium 1 s cílem zamezit mu v rozhovoru s vyšetřovateli.

Další obvinění směřují na bývalého ředitele FBI Andrewa McCaba, který měl údajně několikrát křivě svědčit pod přísahou a povolil únik informací v rozporu s politikou FBI. Zasedání dalo McCabovi výpověď na základě stejných obvinění.

Dopis kongresmanů také doporučuje započetí vyšetřování vrcholových úředníků FBI Petera Strzoka a Lisy Pageové ve věci jejich účasti na odstranění jména prezidenta Baracka Obamy z prohlášení o zproštění viny ve věci uniklé e-mailové zprávy Clintonové.

Další obvinění zahrnují Comeye, McCaba, bývalou výkonnou generální prokurátorku Sally Yatesovou a bývalou zástupkyni úřadující generální prokurátorky Danu Boenteovou, které měly údajně podepsat příkaz k započetí sledování dobrovolníka z Trumpova volebního týmu Cartera Page.

Ivan Pentchoukov

zdroj: http://www.epochtimes.cz/2018042524134/USA-11-kongresmanu-naleha-na-trestni-stihani-Clintonove-Comeye-Lynchove-a-sesti-dalsich.html

https://www.theepochtimes.com/11-congressmen-urge-criminal-probe-of-clinton-comey-lynch-and-6-others_2497967.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak se příslušník Československé státní bezpečnosti stal analytikem CIA   
Pridal tk Neděle 29 duben 2018 - 06:45:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V roce 1984 byl v New Yorku zatčen československý rozvědčík, kterému se podařilo proniknout do CIA. Pak přiznal, že Američané potlačovali svobodu jiných zemí.

Karel Köcher je neobyčejná osoba, o tom není pochyb. Jeho osud ukazuje, že život je naprosto nepředvídatelný. Mohl by si člověk, kterého od doby studia na střední škole kontrolovaly bezpečnostní orgány, představit, že se stane úspěšným špionem StB?

Köcher se narodil v Bratislavě v roce 1934. Jeho otec byl vídeňský Čech a matka Slovenka židovského původu. V roce 1939 se rodina přestěhovala do Prahy, kde Karel začal studovat na gymnáziu. Dobré chování v té době neměl. Poté co komunisté přišli v roce 1948 k moci, Köcher upoutal pozornost bezpečnostních orgánů. Podle některých informací byl členem skupiny, která navázala kontakty s americkým agentem, aby získala podporu od velvyslanectví USA.

Po zkouškách se Karel Köcher stal studentem Karlovy univerzity, kde studoval fyziku a matematiku. Navíc také studoval kinematografii. Tentokrát byl pod pečlivou kontrolou kontrarozvědky, která ho považovala za nespolehlivou osobu. Absolvent UK kvůli tomu nemohl získat cestovní pas, a proto se mu nepodařilo začít pracovat v misi OSN v Kamerunu.

Tehdy si Köcher uvědomil, že řešením jeho problémů je práce ve státních bezpečnostních orgánech. Jeden z jeho kamarádů, který tam již pracoval, byl schopen podat zprávu o slibném absolventovi Karlovy univerzity, který dobře ovládá cizí jazyky. Köcher byl přijat, absolvoval studium StB a brzy mu byl přidělen nový úkol.

V roce 1965 Karel Köcher a jeho manželka Hana odjeli do Spojených států. Köcher měl pověst disidenta a získal práci v Radio Free Europe. Kromě toho v USA Köcher absolvoval University of Indiana a získal doktorát z Kolumbijské univerzity. Na Kolumbijské univerzitě také našel vlivné známé. Jedním z profesorů tam byl Zbigniew Brzezinski, budoucí poradce pro národní bezpečnost prezidenta Cartera, jeden z ideologů americké zahraniční politiky. Není divu, že si Köchera všimli příslušníci CIA. V roce 1970 získal Köcher a jeho manželka americké občanství.

Od roku 1972 pracoval v CIA jako překladatel a analytik. Je zajímavé, že se několikrát hádal se svým vedením v Praze, protože nechtěl svědčit proti českým disidentům. Později Köcher uváděl, že informoval své nadřízené o přípravě Ameriky k jadernému konfliktu a pokusu o verbování sovětských diplomatů v Latinské Americe. Jeho manželka se v té době zabývala šperky v New Yorku, což udělalo jejich rodinu dost bohatou.

Později Köher přiznal, že tehdy viděl, jak Američané omezují svobodu jiných zemí. Kromě toho v jednom ze svých rozhovorů bývalý špion řekl, že některé skupiny v USA chtěly konflikt, včetně jaderného. Nadměrná síla Spojených států se mu dokonce zdála hrozbou.

V roce 1984 byli manželé zatčeni za špionáž. Existuje verze, že byl Köcher zrazen generálem KGB Olegem Kaluginem, který nyní žije v USA. Jestli je to tak nebo ne, se asi nedozvíme. Nicméně Köcher a jeho manželka strávili ve vězení 14 měsíců. Je zajímavé, že státním zástupcem ve věci Köchera byl budoucí starosta New Yorku Rudy Giuliani.

V roce 1986 byli vyměněni za sovětského disidenta Natana Šaranského. Během Studené války byla výměna vězňů obviněných ze zpravodajské činnosti praktikována relativně často. Tato operace se uskutečnila na mostě Glienickier na hranici západního Berlína a NDR. Po návratu do Prahy Köcher začal pracovat v Prognostickém ústavu ČSAV.

Köсher je kontroverzní osoba. Někteří ho považují za dvojitého agenta, ale on sám to nepřiznal. Nicméně viděl práci speciálních služeb na obou stranách železné opony a jeho slova o americké politice ukazují, že ne vždy pokrokový Západ se choval tak demokraticky, jak se dnes mnozí pokoušejí předvádět.

Jevgenij Alexandrov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA daly Evropě ultimátum   
Pridal tk Neděle 29 duben 2018 - 06:31:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA postavily Evropu a Kanadu před ultimátum v „obchodní válce“: buď budou země souhlasit s kvótami ze strany americké vlády nebo budou na zboží z těchto zemí uvalena tvrdá cla. Uvádí to agentura Bloomberg.

Spojené státy trvají na tom, aby spojenci souhlasili s přijetím právě kvót, které mají udeřit po zemím Evropy a Kanady méně než celní poplatky.

„Prosíme všechny, aby přijali kvóty, když ne tarify," řekl ministr obchodu USA Wilbur Ross. Vybrat si ze dvou zel je nutné do 1. května — právě tento den začnou platit omezení. Evropská unie se zatím definitivně nerozhodla.

„Obchodní válka — to je hra se ztrátami pro každého," uvádí agentura slova belgického ministra financí Johan Van Overtveldt, který vyzval své kolegy v EU, aby zachovali klid a našli řešení, které všem umožní vyhnout se ztrátám.

Agentura uvádí, že se Evropa ocitla před těžkou volbou: buď bude souhlasit s kvótami USA, které porušují pravidla Světové obchodní organizace (WTO), nebo se dostane do situace s omezujícícmi cly, které odporují jak pravidlům WTO, tak i pravidlům samotné EU.

Zdroj: agentura Bloomberg, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov: Nedávné události ukázaly, že ne všichni si přejí mír v Sýrii   
Pridal tk Neděle 29 duben 2018 - 06:28:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministři zahraničních věcí RF, Íránu a Turecka po jednání v Moskvě 28. dubna vystoupili na společné tiskové konferenci a sdělili svůj názor na řešení syrské krize.

Na tiskové konferenci ministrů zahraničí tří zemí, jež jsou garanty celonárodního příměří v Sýrii, se úvodního slova ujal šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Zdůraznil, že k raketovému útoku Spojených států, Francie a Británie proti Sýrii dne 14. dubna došlo ještě před tím, než experti z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) mohli provést vyšetřování na místě údajného chemického útoku v Dúmě ze 7. dubna.

Lavrov uvedl, že tyto útoky „vážně zhoršily situaci" a svědčí o tom, že americká prohlášení o tom, že podporují územní celistvost Sýrie, „jsou pouhými slovy, která zřejmě maskují plány na přeformátování Blízkého východu a rozdělení Sýrie na části".

Dále ruský ministr podotkl, že mírové úsilí nemá být doprovázeno podmínkami, které vytyčují některé opoziční síly, podle nichž má syrská vláda rezignovat. Tyto podmínky „jsou velmi destruktivní", uvedl Lavrov.

Podle něj sobotní vyjednávání pomohou více konsolidovat úsilí tří zemí dodržet rezoluci 2254 Rady bezpečnosti OSN, která volá po příměří a politickém urovnání v Sýrii. Lavrov zdůraznil, že OSN může sehrát významnou roli v podpoře procesu z Astany.

Za prvé podle něj OSN může dát opozici jasně najevo, že nesmí vytvářet aliance s džihádistickými skupinami. Dále může přes své humanitární agentury pomoci Syřanům vrátit se zpět k normálnímu životu a nemá poskytovat pomoc výhradně těm oblastem, které má pod svou kontrolou opozice.

Nakonec se Lavrov vyjádřil ke kritice platforem v Astaně a Soči ze strany de Mistury. S ohledem na to, kolik toho tyto platformy dosáhly, je podle ruského ministra tato kritika zvláštní, a poznamenal, že deklarace ze Soči je hlavním nástrojem, který má de Mistura, aby naplnil svůj mandát v syrské otázce v souladu s rezolucí 2254 RB OSN.

Íránský ministr zahraničí Džavád Zaríf ze své strany sdělil, že mírový proces z Astany je hlavním prostředkem, jak v Sýrii nastolit mír. Krize nemá vojenské řešení, zdůraznil Zaríf. Další summit v Astaně se bude konat v květnu a bude projednávat výměnu zajatců.

Zaríf dále poznamenal, že jako oběť chemických útoků Teherán odsuzuje využívání těchto zbraní jakoukoliv stranou a doufá, že mise OPCW odhalí pravdu.

Turecký ministr zahraničních věcí Mevlüt Cavusoglu zopakoval, že jeho země podporuje územní celistvost Sýrie. Dále vyzval, aby každý člen světového společenství včetně těch, kteří se snaží torpédovat politický proces, podpořil mírové úsilí.

Cavusoglu naléhal, aby všechny teroristické organizace včetně kurdské YPG, kterou Ankara považuje za teroristickou skupinu, opustily navždy syrské území a vrátily ho syrskému lidu. Dále obvinil Washington z podpory kurdských teroristických organizací v Sýrii.

Ještě před tiskovou konferencí šéf ruské diplomacie poznamenal, že „události z minulých týdnů ukázaly, že to vypadá, že ne všichni si přejí mír v Sýrii". „Pokaždé, když se objeví naděje na usmíření, je tato naděje sražena k zemi," dodal Lavrov.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hwDD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump opět vyvíjel tlak na Německo v oblasti obranných záležitostí NATO a obchodu mezi USA a Evropou   
Pridal tk Neděle 29 duben 2018 - 06:23:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump se 27. dubna setkal v Bílém domě s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. U této příležitosti znovu vyvíjel tlak na Německo v oblasti obranných záležitostí NATO a obchodu mezi USA a Evropou.

Donald Trump téhož dne odpoledne na tiskové konferenci řekl, že Spojené státy nesou „nadměrnou tíhu" vojenských výdajů NATO, přičemž NATO více přispívá Evropě než USA, proto by členské země NATO, včetně Německa, měly uvolnit víc výdajů na obranné záležitosti NATO.

Angela Merkelová uvedla, že do roku 2019 budou výdaje na obranu Německa tvořit 1,3 % německého HDP a přiblíží se 2% cíli.

O obchodu mezi USA a Evropou Donald Trump řekl, že vtahy v této oblasti mezi USA a Německem i EU nejsou „rovnocenné", americký obchodní deficit s EU dosáhl 151 miliard amerických dolarů. Doufá, že mezi Spojenými státy a Evropou vzniknou „spravedlivější" a „rovnocennější" vztahy.

Na otázku, zda Donald Trump slíbil prodloužení lhůty pro osvobození zemí EU od cla na ocel a hliník, nereagovala Merkelová aktivně a uvedla pouze, že „o tom rozhodne prezident Trump."

Trump a Merkelová navíc hovořili o íránské jaderné otázce. Merkelová uvedla, že íránská jaderná dohoda je „první krok" ke zpomalení vývoje íránských jaderných zbraní. Řekla však, že tato dohoda není „dostatečná" a že Evropa a Spojené státy by měly „postupovat společně", aby se s tímto problémem v budoucnu vyrovnaly

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3436 sec,0.1538 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,190kB