Pondělí 30 duben 2018
Reakce pirátského poslance Mikuláše Peksy na návrh Andreje Babiše k zahájení disciplinárního řízení   
Pridal tk Pondělí 30 duben 2018 - 19:25:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Praha, 30. dubna 2018 - Jako poslanec českého parlamentu a člen Výboru pro evropské záležitosti cítím potřebu bránit nejen zneužívání českých peněz, ale rovněž i zneužívání evropských dotací. O to více, když je pro tento čin vyšetřován český premiér v demisi.

Mé vyjádření, tedy konstatování faktu a o trestním stíhání inženýra Babiše za zneužití evropských peněz, za které mě pan inženýr nyní posílá k disciplinárnímu řízení, se uskutečnilo na společném zasedání delegace sněmovního Zahraničního výboru a předsednictva švédského Výboru pro evropské záležitosti.

Řeč zde byla mimo jiné i o rozpočtovém výhledu Evropské unie na následující sedmileté období a reformě evropské zemědělské politiky. Premiér, který je trestně stíhaný za dotační podvod by neměl v Bruselu dojednávat dotace ve výši stovek miliard. A co více, vlastník obrovského agropodniku by vůbec neměl dojednávat dotace v oblasti zemědělství.

Chápu, že pan premiér nechce, aby se o jeho střetu zájmů v zahraničí mluvilo. Ve fungující demokracii by ale takový premiér dávno odstoupil a morální zásady by mu vůbec nedovolily takto ponižovat politickou kulturu v zemi.

Premiér, který je stíhán za to, že si pravděpodobně financuje soukromé letovisko za zpronevěřené evropské peníze, je pro Piráty přesně tím důvodem, proč bychom s hnutím pana Babiše nemohli vstoupit do koaličních jednání.

Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKime, nevzdávej se svých zbraní!   
Pridal tk Pondělí 30 duben 2018 - 19:05:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po té, co Trump signalizoval ochotu sejít se se severokorejským vůdcem Kim Čong-ungem, začalo se rychle uvolňovat i napětí mezi Severní a Jižní Koreou. Prvními náznaky zlepšování vztahů byly XXIII. zimní olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu v únoru t.r., kde si Kimova sestra potřásla rukou s jihokorejským prezidentem. Následně z Jižní Koree přestaly neustálé trapné provokace automobily s bloky reproduktorů zaparkovaných u hranic, ze kterých řvala jihokorejská propaganda. A tento týden došlo k historickému setkání jihokorejského prezidenta Mun Če-ina a severokorejského vůdce Kim Čong-una na nejstřeženější hranici světa. Kim dokonce poprvé překročil hraniční čáru do Jižní Koree.

Brzy dojde k historickému setkání nejvyšších státníků Severní Koree a USA, Kim se setká s Trumpem.

Zní to všechno příliš dobře aby to byla pravda? Ano, zní. Nic není zadarmo a Západ podmiňuje svou ochotu spolupracovat „maličkostí“: Chce, aby se Severní Korea navždy vzdala svého jaderného programu.

Soudě podle hladkého průběhu dosavadních jednání řekl bych, že Kima nový vývoj situace těší. Mainstreamová média nám pravidelně líčí Severní Koreu jako místo hrůzy, komunistického teroru a hladomorů občanů a Kima rutinně staví na roveň největších diktátorů dějin a teď najednou se objevují fotky rozesmátého severokorejského vůdce, kterému nekape z huby ani krev, ani vzteklá pěna. Že on ten Kim nakonec ani nevraždí nemluvňata a život v Severní Korei bude možná také malinko jiný, než jak nám jej roky líčí média.

Faktem je, že režim Severní Korei nejen, že přežil 70 let neskutečně drsné mezinárodní izolace, ale dokonce v té izolaci dokázal vyvinout jadernou zbraň. Je to zásluhou mimořádných schopností a obětí Korejců nebo projev životnosti socialistického zřízení? Odpovězte si každý za sebe, ale úspěch bývá často výslednicí více faktorů. O tom, že severokorejský stát navíc není ekonomicky zadlužen, jako jsou zadluženy „moderní“ západní státy, snad ani nemluvím.

Média nám roky líčí Severní Koreu jako největší ohrožení míru na zemi. Tvrdí nám, že Severní Korea chce zaútočit na zbytek světa, vybombardovat jadernými zbraněmi nejen Jižní Koreu, ale i Japonsko, Evropu a dokonce i Ameriku. V předstíraném strachu z „nevyzpytatelného vůdce“ pořád počítají, kam až doletí poslední Kimovy rakety a snaží se vyvolat paniku, strach a nenávist. Taková blbost!

Nikdo nenapíše, že Kim má ty zbraně ne pro útok, ale jako obranu před útokem Západu.

Vzkaz pro Kima

Poslyš, Kime, je vždycky dobře, když strany zasednou k jednacímu stolu a snaží se urovnat spory rozhovory. Je dobře, že ukazuješ přátelskou tvář a snažíš se o vybudování přátelštějších vazeb, ale pro všechno, co je ti svaté, nevzdávej se toho jediného, co máš. Nevzdávej se jaderných zbraní.

Nemáš se Západem zkušenosti. Věz, že máš co do činění s nejodpornější, nejzrádnější, nejlicoměrnější, nejnenávistnější chátrou, jakou země zrodila. Ti, se kterými se chystáš jednat, nejsou lidé. To je ztělesněné, zhmotnělé zlo v nejčistší podobě. Nemůžeš jim věřit ani kolik je hodin. Podívej se, jak dopadli jiní, kteří jim nelízali boty: Saddam Hussein, Muammár Kadáfí, Slobodán Miloševič, Hugo Chávez a desítky dalších. Ti všichni byli podvedeni, zrazeni a potupně zavražděni. A víš proč? Protože neměli to, co má tvoje země: jadernou zbraň. Ta bomba, to je tvoje jediná záruka, že si na tebe ta sebranka nedovolí. Vzdej se bomby – a skončil jsi. Tebe zlikvidují, zemi vykradou, vyrabují a rozvrátí, jako to dělají vždy. Možná tě nezabijí. Možná tě nechají dožít, jako nechali dožít Gorbačeva poté, co rabujícím západním hordám vydal Sovětský Svaz, budou se tvářit jako přítelíčkové, ale ve skutečnosti tebou budou pohrdat. Pro ně nejsi a nikdy nebudeš rovnocenný partner. Pro ně jsi představitel země, kterou si chtějí podrobit. A rozvracet funkční státy, to oni umějí dobře. Vlastně nic jiného neumějí, vědí jen jak ničit a rabovat.

Mají vyzkoušené postupy a metody. Nejprve dostane tvoje země půjčky z MMF nebo jiné západní entity. Ty půjčky budou podmíněné nevýhodnými a likvidačními podmínkami. Pak se v zemi usadí stovky parazitujících neziskovek, které začnou ovládat dění ve státě. Spolu s neziskovkami vstoupí do země nadnárodní korporace a začnou ničit a dusit všechno, co fungovalo. Dojde k zničení vzdělanosti, začnou útočit na to nejdůležitější, co tvoří národ: na rodinu. Za par let tu zemi nepoznáš. Pravda, regály obchodů budou plné zboží v krásných obalech a tví lidé to budou zpočátku vítat, než si uvědomí, že přišli o duši. A o budoucnost.

Chápu, že tě štve rozdělení Koree. Že bys rád viděl zase jednu Koreu, vždyť tam na jihu jsou stejní lidé jako u vás na severu, hovořící stejným jazykem a se stejnou historií. Kdyby bylo možné, aby si Korejci zvolili sami vlastní cestu, bylo by to pro vás to nejlepší. Ale Jižní Korea není svobodná země, je to okupované území. Pokud by ke spojení došlo za současných podmínek, nebude to znamenat rozšíření tvé vlády tam na jih, ale naopak – přidruží vás k okupovanému území. Jen se podívej, jak dopadlo Německo.

Nevěř Trumpovi! Trump je jen maňásek v rukou temných vládců v zákulisí. A i kdyby nebyl, musí být deprivant, protože ten západní systém je udělán tak, že jedině nejhorší a nejbezohlednější z deprivantů se dostanou do čela. Nevěř Mun Če-inovi. Ten je navíc maňáskem maňáska Trumpa, je představitelem okupované země, rozhoduje nanejvýš o tom, jakou si vezme kravatu. Ostatně jako všichni maňáskové v tomto podivném panoptiku zrůd zvaném „západní diplomacie“. Jsou bezcharakterní a bezohlední všichni jeden vedle druhého, každý se snaží urvat jen co nejvíc pro sebe, nejde jim o osud států, v jejichž čele stojí, jde jim o to, aby se udrželi co nejdéle tam, kde jsou.

Možná ty nejsi jiný. Nevím, neznám tě. Ale můj instinkt mi říká, že nebudeš tak jednoznačně špatný, jako ta svoloč, se kterou se chystáš jednat. Prostě proto, že ses to zatím neměl kde naučit. A nikdy jsi nad sebou nepoznal drtivou botu skutečných temných vládců světa.

Pochybuji, že ten vzkaz někdy budeš číst. Ale musel jsem ti to napsat. Nevzdávej se své bomby!

Autor: Vladimír Stwora

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/04/7576-kime-nevzdavej-se-svych-zbrani.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOVČÁČEK tvrdě: Vy špíno z ČT a ostudo české žurnalistiky! ČT patří k těm, kteří chtějí válku?!   
Pridal tk Pondělí 30 duben 2018 - 07:26:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Že je Česká televize a její zpravodajství největší novinářská žumpa, ví už v české kotlině kde kdo, od malých dětí počínaje.

Tato stanice placená z našich vlastních peněz lže od rána do noci a vytváří falešné a dehonostující pořady na osobnosti v české politice, které mají jiný názor než neomarxistická linie vedení ČT.

Kanálie vysílané ve zpravodajství s falešnými záběry bombardování a chemických útoků jsou jen malý odraz toho, co nám neustále tento kanál cpe do našeho podvědomí.

Dnes už musí být člověk velice opatrný na to, co slyší z obrazovky ČT.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč bulvár v souvislosti s nelegály uvádí Soukupa a Jágra?   
Pridal tk Pondělí 30 duben 2018 - 07:03:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Reklama na cizí účet!

Jak nenápadně vmanévrovat někoho " do řečí"? Stačí vložit do nadpisu jméno "nepřítele" a připojím totální špínu. Že ten podvod a osoba v nadpisu nemá nic společného? No a co. Tím nakydám hnůj na protivníka, (nebo přilákám čtenáře) aniž čelím trestnímu oznámení a tvrdému postihu. Prý je to tržní, demokratický souboj. Skutečně?

84 „nelegálů“ v nejluxusnější budově Česka! Stavěli byty pro Jágra i Soukupa, policie cizince zadržela

Jaromír Soukup leží v žaludku stále více podvodníkům a gaunerů. Pravděpodobně je zatím neprůstřelný, takže jít proti němu a Barrandovu v otevřeném boji je výpad neproduktivní. A tak stejně jako ve válce, kde armáda před útokem vypouští falešné signály a "zkusmé balónky", i zde každý soudný chápe, že výstavba a koupě zákazníkem jsou naprosto dva různé protipóly.

Ale proč veřejnost "nenaladit" falešným signálem a začít Soukupa okopávat?

Pointa a důkaz

Všimněte si, že například zde není jméno developera, stavitele a dalších, kteří jsou za zločiny a nelegály zodpovědní, ale zdůrazní se Jaromír Soukup a Jágr, kteří si v objektu něco koupí, či pronajmou. A dnes Jaromír Soukup a Barrandov šije do zločinů na 200%, tak proč veřejnosti nenakydat na něj nějaký hnůj.

Pouze formou, kterou právní systém netrestá, ale pro společnost znevěrohodní.

Kdo si toho všimne. Prostě:

84 „nelegálů“ v nejluxusnější budově Česka! Stavěli byty pro Jágra i Soukupa…

http://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-krimi/539072/84-nelegalu-v-nejluxusnejsi-budove-ceska-staveli-byty-pro-jagra-i-soukupa-policie-cizince-zadrzela.html

Vážně, ale vážně tam ani Soukup, ani Jágr nelegály nezaměstnává. Přesto už se ví, že díky jim je zde zvýšená kriminalita. Podpráhově...

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1602-proc-bulvar-v-souvislosti-s-nelegaly-uvadi-soukupa-a-jagra

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaroslav Bašta: Provokace a dezinformace v době postfaktické   
Pridal tk Pondělí 30 duben 2018 - 06:44:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V časech, kdy jsem vyrůstal, jistým způsobem ještě doznívala Druhá světová válka. V kinech se většinou promítaly válečné filmy, ve škole se toto téma probíralo nejen v hodinách dějepisu. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Takže jsme se učili i o provokaci, která zadala Hitlerovskému Německu záminku k napadení Polska 1. září 1939 a tím zahájení II. světové války. Bylo to přepadení vysílače v Gliwicích údajnými polskými vojáky.

Jak se posléze ukázalo, šlo o akci zorganizovanou Reihardem Heydrichem a Heinrichem Müllerem, velitelem gestapa, v níž příslušníci SS v polských uniformách 31. srpna přepadli vysílačku a odvysílali v polštině výzvu o boji proti Němcům. Pro větší přesvědčivost celého podniku na místě zanechali několik zastřelených vězňů koncentračního tábora v Mathausenu, samozřejmě v polských uniformách. Záminka k dlouho připravovanému útoku na Polsko byla na světě a válka mohla začít.

V roce 1968 se již v průběhu Pražského jara náhle probudila sovětská propaganda, a začala psát a mluvit o nebezpečí ozbrojené kontrarevoluce v Československu. Dozvídali jsme se o tom, jak je naše země zaplavena množstvím amerických a západoněmeckých špionů, kteří připravují okupaci naší země americkou armádou. Pamatuju se, že jsme se těm zprávám smáli jako nesmyslným hloupostem.

Pak přišly informace o tom, že blízko našich hranic s Německem se našly v úkrytech v bílých batozích americké ruční zbraně. Také jsme se tomu pobaveně smáli. Zakrátko přišla invaze pěti armád Varšavské smlouvy a smích nás přešel.

Od té doby jsem si pamatoval, že podobné provokace představují pokus o vyvolání ozbrojeného konfliktu, a že na jejich původce se vždy přijde až po skončení války, jedno zda světové nebo studené jako v československém případě. Zároveň jsem si všiml, že tyto akce byly dobře naplánované a provedené tak, že vyvolávaly pochybnosti jen o motivaci údajných pachatelů, nikoliv o události samé.

Z tohoto úhlu pohledu nové tisíciletí nezačalo 1. 1. 2001, ale až 11. 9. téhož roku. Nález nepoškozených pasů pachatelů nejhoršího teroristického útoku v dějinách zřejmě osudově předznamenal budoucí dění. Nastolil dvě základní pravidla pro všechny další podobné události:

1) viník je znám okamžitě, nejlépe ještě před činem,
2) následné vyšetřování je dlouhé a nic neobjasní.

Pravda, jedna pozitivní výjimka existuje – tou bylo pátrání po zbraních hromadného ničení v Iráku, kvůli kterým v roce 2003 začala invaze.

Ty se, jak známo, nikdy nenašly. Zato se zjistilo, kdo o nich podával tak dramatické informace a proč. Šlo o íránského agenta, jehož prostřednictvím se Teherán pomstil Saddámovi Hussajnovi za krvavou válku z osmdesátých let.

1) viník je znám okamžitě, nejlépe ještě před činem,
2) následné vyšetřování je dlouhé a nic neobjasní.

Saddáma porazili a nechali popravit Američané, kteří v té dlouhé a kruté válce na Středním Východě celou dobu podporovali Irák proti Iránu. Orientální lstivost neradno podceňovat.

Všechno ostatní již probíhalo dle výše popsaných pravidel. V létě 2014 ještě nedopadly trosky letadla na zem na východní Ukrajině, a již byl znám pachatel. Od té doby běží protiruské sankce a vyšetřování, obojí bez výsledku. Vloni v dubnu v Sýrii organizace Bílé přilby natočila působivý „dokument“ o chemickém útoku a vzápětí přilétly střely Tomahawk. Ještě než se to začalo řádně šetřit. Není tedy divu, že jsme se v letošním roce dočkali ve městě Dúma reprízy. Tentokrát naštěstí bez dětských mrtvol, zato se spoustou křiku a vody.

Představení znovu splnilo svůj účel, takže nové krásné a chytré rakety našly své cíle na syrském území. Tentokrát je nevystřelovaly jen Spojené státy, nýbrž také Velká Británie a Francie. Když se usadil prach po jejich dopadu, začalo se vyšetřovat, zda se v Dúmě opravdu odehrál chemický útok, jak tvrdí Bílé přilby, nebo to celé byla předem připravená provokace, což již tři neděle před incidentem (!) říkal náčelník ruského generálního štábu Gerasimov.

Přikláním se k tomu, že pravdu má on. Souběžně totiž probíhala další aféra, ve které pozitivně známe od počátku pouze jedno jediné – možného pachatele, jímž je překvapivě zase Ruská federace. V britském Salisbury otrávili nejjedovatější známou bojovou chemickou látkou bývalého britského agenta (a bývalého kádrováka GRU) Skripalja a jeho dceru. Záběry, které již skoro dva měsíce ukazují média, mi však velmi připomínají natáčení surrealistických skečí Monty Pythonů. Na snímcích osoby v protichemických oblecích zkoumají lavičku, na níž nalezli otrávené. Není divu, smrtelná dávka Novičoku je pět tisícin gramu plynu v metru krychlovém. O pár metrů dál však stáli hasiči bez masek, předtím kolem lavičky poskakovali holubi.

Bezprecentní útok bojovými chemickými látkami na území členského státu NATO, který vedl ke vzájemnému vyhoštění několika set diplomatů ze států Aliance a Ruské federace a málem aktivoval článek 5 Severoatlantické smlouvy, měl tedy poněkud bizarní průběh z hlediska chemických i fyzikálních zákonů. Stejně jako ten v syrské Dúmě.

Tím se obloukem vracím k začátku svého komentáře. Měli bychom si pamatovat, že v minulosti podobné akce stály na počátcích velkých ozbrojených konfliktů. Ovšem, na rozdíl od těch dnešních, měly výrazně lepší scénář i režii. Třeba to bylo tím, že dříve bylo třeba brát ohled na veřejné mínění. Končí komentář Jaroslav Bašta.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItalské Miláno - uprchlíci přepadávají Italy za použití brutálního násilí ...   
Pridal tk Pondělí 30 duben 2018 - 06:37:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
MILÁNO. NOC PLNÁ BRUTÁLNÍHO NÁSILÍ A OPĚT V REŽII IMIGRANTŮ. Čtyři násilná přepadení v noci ze čtvrtka na pátek. Výsledkem jsou tři zranění a jeden mrtvý. Maročané bez dokladů byli dopadeni. Byli zadrženi, zrovna když si právě dávali snídani v McDonaldu za peníze, o které okradli své oběti. Šlo o dva imigranty, Maročany, Abderahima Anasse a Saada Otmani, kteří připluli k italským břehům v roce 2017.

V minulosti už takto v páru "pracovali", měnili si identity, potřebná povolení k pobytu neměli.

Mezi okradené patří např. milánský architekt, který přišel o doklady a iPod, dalším okradeným byl občan Peru, ten přišel o mobil a navíc byl zraněn skleněnou lahví v obličeji. V nemocnici Niguarda se léčí i Ital, 31 let, který jim se jim také nešťastně připletl do cesty. Bohužel po sobě zanechali i jednoho mrtvého Bengálce, 22 let, který byl v Itálii již pět let a živil celou rodinu. Pracoval jako číšník v jednom baru v ulici Dante. Osudnou se mu stala noc, kdy se vracel domů...

Zdroj: milano.repubblica.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKauza Sarkozyho může být klíčem, proč USA a jejich spojenci bombardovaly Libyi   
Pridal tk Pondělí 30 duben 2018 - 06:30:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Francii probíhá korupční vyšetřování bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho. Ten měl údajně na svou předvolební kampaň dostávat kufry peněz od Muammara Kaddáfího. V době arabského jara se však Francie postavila tvrdě proti svému bývalému spojenci. Chtěl Sarkozy odstranit Kaddáfího, aby zametl stopy?

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy se těšil dobrým vztahům s libyjským diktátorem Muammarem Kaddáfím. Přesto Francie byla jednou z vůdčích zemí, které prosadily svržení jeho režimu. Podle novináře Joe Penneyho z The Intercept probíhající vyšetřování Sarkozyho korupční aféry může odhalit skutečné motivy francouzské intervence v Libyi.

Minulý měsíc byl Sarkozy zadržen policií a vyslýchán v případě údajného nelegálního financování Muammara Kaddáfího jeho předvolební kampaně v roce 2007. Kromě toho je bývalá hlava Páté republiky obviňována z ovlivňování vyšetřování Kaddáfího kauzy.

V roce 2012 francouzský portál Mediapart zveřejnil dokumenty, které podepsal šéf tajné služby Kaddáfího režimu Moussa Koussa a jež dokládají, že Sarkozy dostal 50 milionů eur na svou předvolební kampaň v roce 2007. Později francouzské úřady potvrdily, že se jedná o pravý podpis.

„Po tomto odhalení Ziad Takiéddine, obchodník se zbraněmi francouzsko-libanonského původu, jenž pomohl Sarkozymu organizovat svou první návštěvu Libye v roce 2005, ještě když byl ministr vnitra, u soudu dosvědčil, že na konci roku 2006 a začátkem roku 2007 z Libye doručil Sarkozymu kufry nacpané miliony eur, když ten se připravoval na svou předvolební kampaň," píše Penney.

Tuto skutečnost potvrdil v rozhovorech s novináři i bývalý libyjský premiér Baghdadi Mahmudi. Kromě toho francouzské úřady zkoumají ručně psané poznámky ropného ministra Kaddáfího vlády Shukriho Ghanema, které popisují tři platby Sarkozymu o celkové částce 6,5 milionů eur. 29. dubna 2012, týden po prvním kole prezidentských voleb, ve kterém se Sarkozy ucházel o druhý termín, byl Ghanem nalezen mrtvý ve Vídni.

Jeden z dalších Libyjců, kteří měli údajně organizovat platby, byl ředitel libyjského investičního portfolia Bašír Saleh, jenž byl tajně vyvezen z Libye do Paříže krátce po svržení Kaddáfího. Přestože byl na něj vydán zatykač Interpolu, tak svobodně žil v Paříži. Když to vyšlo na veřejnost, tak se ukryl v Jihoafrické republice. Nicméně letos v březnu, poté co jeho spojenec prezident Jacob Zuma rezignoval, byl zastřelen. Saleh měl údajně nejdetailnější záznamy nelegálních peněžních transferů, které měl vyměnit za svou záchranu z revoluční Libye.

Mohla být francouzská intervence snahou zamést stopy, které vedou k Sarkozymu? Když již bylo evidentní, že Spojené státy chtějí v Libyi zasáhnout, tak se Francie postavila do čela této kampaně. Paříž tvrdě prosazovala cestu, při které bude vše spojené s Kaddáfím zničeno.

„Francouzský prezident, který stanul v čele Evropy ve vojenské intervenci proti Kaddáfímu, chtěl kompenzovat diplomatické chyby v Tunisku a Egyptě a byl nejspíše rozzuřen neúspěšnou zbrojní zakázkou s Kaddáfím," píše autor článku. „Teď to vypadá, že Sarkozy chtěl změnit příběh tak, aby vzbudil dojem, že stál v čele demokratické intervence proti Kaddáfímu," dodává.

Autor: Joe Penney

Zdroj: The Intercept
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWADA odhalila seznam těch, kdo nejvíc porušuje dopingová pravidla. Rusko není ani v TOP 5   
Pridal tk Pondělí 30 duben 2018 - 06:24:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světová antidopingová agentura (WADA) zveřejnila zprávu o porušení pravidel o dopingu v roce 2016. Jde o 1 595 potvrzených dopingových případů, které zahrnují sportovce ze 117 zemí.

Z 1 595 případů uvedených ve zprávě mělo 1 326 testů pozitivní výsledek, zatímco zbývajících 269 porušení ze strany sportovců a sportovního personálu „pocházelo z vyšetřování a zpravodajských informací založených na důkazech".

Sedmdesát devět procent přestupků v roce 2016 bylo spácháno sportovci mužského pohlaví. Nejvíce porušení bylo zaregistrováno v atletice (205). Pak následuje kulturistika (183), cyklistika (165), vzpírání (116) a fotbal (79).

První místo na seznamu nejhorších pachatelů obsadila Itálie. Sportovci z této země se v průběhu roku 2016 dopustili 147 porušení. Itálii následovala Francie a USA, které mají 86 a 76 dopingových přestupků. Austrálie se 75 dopingovými případy a Belgie se 73 jsou na čtvrté, respektive páté příčce. Rusko, které bylo západními státy opakovaně obviněno z dopingu, skončilo na šestém místě spolu s Indií a „výsledkem" 69 oficiálně potvrzených porušení.

Dopingový skandál, který vybuchl po Olympijských hrách v Soči v roce 2014, podkopal reputaci a důvěryhodnost Ruska. Důsledkem bylo uvalení spousty sankcí, přičemž zákaz účasti mnoha sportovců na Olympijských hrách v roce 2018 byl posledním z dlouhého seznamu opatření proti Rusku.

Kvůli údajnému dopingovému systému podporovanému státem Ruská antidopingová agentura (RUSADA) a Národní atletická federace (RUSAF) zůstávají suspendovanými mezinárodními sportovními řídícími orgány.


Zdroj: https://sptnkne.ws/hwYW
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Rusko zase roznesli na kopytech“: reakce médií a politiků na svědky z Dúmy   
Pridal tk Pondělí 30 duben 2018 - 06:02:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko a Sýrie přivezly do sídla Organizace pro zákaz chemických zbraní 17 obyvatel Dúmy, včetně slavného chlapce Hassana, který je „filmovou hvězdou organizace Bílé přilby“, na jehož základě přiletěly do Sýrie Tomahawky a díky kterým experti ruského vojensko-obranného komplexu nyní pečlivě studují modernizované vzorky americké rakety.

Svědci uvedli, jak bylo natočeno video o chemickém útoku, a Rusko jim k tomu poskytlo pódium. Bylo nemožné tomu zabránit, a proto vyspělá země svobodného světa zakázala účast na této události jak sobě, tak i ostatním podřízeným státům.

Před brífinkem stálý zástupce USA při OPCW okamžitě informoval představitele „spojenců" a zakázal jim přijet, což vedlo k tomu, že nikdo z nich v sále nebyl.

Zde si můžete přečíst reakce světových médií na tuto situaci:

Deník Japan Times napsal: „Rusko je obviněno z hanebné maškarády, za prezentaci obyvatel Dúmy ve snaze dokázat, že chemický útok byl narafičený."

The Times: „Hanebná maškaráda rodiny z Dúmy."

Mirror: „Rusko představuje jedenáctiletého syrského chlapce jako „svědka", aby „dokázalo nepravdivost chemického útoku."

ABC News: „Rusko je obviňováno z hanebné maškarády s údajnými svědky syrského chemického útoku."

New York Daily News: „Rusko bylo obviněno, že se snaží vyvrátit syrský chemický útok."

The Washington Post: „Británie a Francie považují ruské informace za trik."

Nakonec je třeba dodat, že ani v takové podobě se zpráva o tom, že „Rusy zase nachytali v nestydaté lži", nedostala na hlavní stránky svobodných médií. Zůstaly někde v pozadí…

Na první pohled tady nic nového není. Před 19 lety přece došlo k masakru v Račaku, kdy Srbsko obvinili z masové vraždy mírných kosovských Albánců. Nesprávní běloruští odborníci tehdy provedli znalecký posudek a dospěli k závěru, že do Račaku byli přivezeni a převlečeni do civilního oděvu zabití extremisté. Ale včas se objevili správní finští experti, kteří za naléhavé účasti Kurta Volkera (ano, již tehdy byl hvězdou konfliktů) vydali správný posudek. Byli zavražděni mírní obyvatelé, je nutné bombovat Bělehrad. Text finských expertů je dodnes držen v tajnosti, ale koho to už dnes znepokojuje — všechno bylo uděláno dávno.

Před patnácti lety byla známá zkumavka Colina Powella. Dokonce účastníci kárné války v Iráku přiznali, že zkumavka byla lží, ale koho to už dnes znepokojuje — všechno bylo uděláno dávno. Irák byl roznesen, v důsledku čeho se zrodil IS, zahynulo od 150 do 600 tisíc lidí, země se změnila na minové pole, všechno je v pořádku.

Loni byly stejně známé Rodčenkovy zkumavky. Ty samé, které Rodčenkov, jak se právě zjistilo, na vlastní oči neviděl a nic takového netvrdil. Ale koho to už dnes znepokojuje — všechno bylo uděláno dávno. Rusko bylo zbaveno vlajky a oficiální reprezentace, je po ZOH, všechno je v pořádku.

Minulý měsíc byli otráveni a následně umírali Skripalovi ve Velké Británii. Ti samí, kteří se náhle uzdravili, ale dosud před všemi skryti — počínaje médii až po ruské zástupce. Ale koho oni teď znepokojují — 150 ruských diplomatů je již vyhoštěno a sankce kvůli „chemickému útoku v Salisbury a dalším činům" již zavedeny.

…Všechno je to tak. Ale je velký rozdíl mezi tím, co bylo a tím, co je.

V roce 1999 žádní běloruští experti nezachránili Srbsko, které bylo rozdrceno a zašlapáno do země.

V roce 2003 nic nezachránilo Irák, který byl rozdrcen a zašlapán do občanské války.

Zrovna v roce 2018 vše dopadlo jinak, jak se očekávalo.

Tedy formálně se všechno podařilo: připluly letadlové lodě, vzlétly letouny, vystartovaly nové a chytré rakety. Vedoucí hlavní svobodné země podal zprávu, že Rusko lže, a všechny rakety se efektivně trefily (ten fakt, že vesměs rakety, které se dostaly určených cílů, byly v docela celistvém stavu předloženy lživými ruskými médii — to je fuk).

Ale háček je v tom, že ve skutečnosti to všechno narazilo na jev pod názvem „dnešní Rusko". Tenhle jev, jak se zjistilo, mění všechno.

Je možné do nekonečna naříkat, že „Rusko neodpovědělo na útok ze strany USA", ale existují fakta. Jakoby potrestaná silným západním raketovým bičíkem Sýrie pokračuje v návratu svého území pod státní kontrolu. A ten fakt, že daný postup bude dokončen, pochyby nevyvolává.

Jednoduše řečeno, Rusko zablokovalo Západu jednu možnost. Jde právě o přivedení reality do shody s jeho velkými stoprocentními vítězstvími v informačním prostoru. A nechalo mu jenom ten samý informační prostor. A zde, jak vidíme, Západ má stále všechno v pořádku. Stoprocentní vítězství je vybojováno, Rusové jsou usvědčeni z viny, neřest je potrestána, ctnost triumfuje.

…Ostatně vystrkováním Západu z reality se ruská agrese neomezila. Navíc fakticky razantně zardousila jednu z jeho hlavních deklarovaných hodnot — svobodu slova.

Protože v situaci, kdy kvůli citování ruské (syrské a tak dále) pozice mohou být svobodná média oficiálně vyšetřována kvůli šíření fakových zpráv a obviněna občanskými institucemi z „retranslace ruské propagandy", budou málokterá média riskovat.

Jak můžeme vidět na vlastní oči, ve výsledku skoro nikdo neriskuje. Všechna hlavní svobodná média disciplinovaně předávají certifikovanou pravdu, která je pro ně zformulována. Stejnými slovy a stejnými formulacemi.

Možná, že to zevnitř také vypadá jako triumf nad Ruskem. Zvnějšku to však spíš vypadá jako zakuklení.

Autor: Viktor Marachovskij

Zdroj: https://sptnkne.ws/hwWq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump a vůdci Jižní Koreje a Japonska telefonicky diskutovali o situaci na Korejském poloostrově   
Pridal tk Pondělí 30 duben 2018 - 05:53:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump a vůdci Jižní Koreje a Japonska včera telefonicky diskutovali o situaci na Korejském poloostrově.

Jihokorejský prezident Mun Če-in a nejvyšší představitel KLDR Kim Čong-un se 27. dubna setkali v Pchanmundžomu. Trump ohledně toho vedl telefonický rozhovor s Mun Če-inem. Trump se domnívá, že budoucí mír a prosperita Severní Koreje závisí na úplném, ověřitelném a nezvratném opuštění vývoje jaderných zbraní.

Donald Trump řekl, že současná situace se vyvíjí velice dobře. Proto se s Kim Čong-unem sejde v květnu nebo nejpozději na začátku června. Přesné datum setkání ale zatím nebylo stanoveno.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2702 sec,0.0826 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,062kB