Úterý 01 květen 2018
P.C.Roberts: Co lze udělat?   
Pridal tk Úterý 01 květen 2018 - 18:48:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je nyní plně na rozhodnutí Evropy, zda zemře či nezemře v Armagedonu. Je tragickou skutečností, že evropské vlády si svoji schopnost zachránit Svět před washingtonskou agresí neuvědomují. Možná je to proto, že Evropané západní si být americkými vazaly zvykli už od konce 2. světové války, zatímco lidé z Evropy střední a východní přijali své vazalství po pádu Sovětského svazu.

Vazalství se ovšem vyplácí jen když nezapočítáte všechny náklady, které jsou s ním spojeny.

Tím, že se státy východní a střední Evropy připojily k NATO, umožnily Washingtonu posunout svoji vojenskou přítomnost až na hranice Ruska. Tato přítomnost poskytla Washingtonu neoprávněnou naději, že i Rusko by se snad dalo přinutit k tomu, aby se k už existující vazalské Evropě připojilo. Bez ohledu na neblahý osud dvou nejvyspělejších armád – Napoleonovy a Hitlerovy – se Washington nepoučil ze dvou zásad světového válčení: 1) Nikdy nemašírujte do Ruska. 2) Nikdy nemašírujte do Ruska.

V důsledku evropského podřízení se Washingtonu, americká vláda se nejspíše těchto dvou zásad nepřidrží – a to až do doby, kdy do Ruska sama vmašíruje.
Ve své namyšlené idiocii Washington tento postupný marš do Ruska už vlastně zahájil svým převratem na Ukrajině i svými útoky na syrská vojenská postavení. Jak jsem už dnes napsal, Washington krizi v Sýrii i nadále stupňuje: https://www.paulcraigroberts.org/2018/04/30/syrian-cisis-escalates/
Lze tento vývoj zastavit dřív, než exploduje k válce, se stalo stejnou otázkou, jako je otázka, dokáže-li se Evropa střední a východní zprostit svého závazku být pomahačem washingtonské agrese.

Členství v NATO nepřináší Evropě žádný benefit. Evropanům žádná ruská agrese nehrozí, ale hrozí jim washingtonská agrese proti Rusku. Jestliže totiž američtí neokonzervativci a jejich izraelský spojenec vyprovokují válku, propadne celá Evropa zkáze. A to navždy.

Proč jsou evropští politici ochotni si s životy lidí, kterým vládnou, takto zahrávat?

Evropa je sídlem krásy, vytvořené lidmi mnoha a mnoha generací. V architektuře, v umění a v intelektu – a muzeum by se ničit nemělo. A jakmile se Evropa zbaví pout washingtonského vazalství, může se vrátit zpět ke svému tvořivému životu.

V tomto okamžiku a v důsledku protiruských nezákonných sankcí, které Washington vnutil i Evropě, však Evropa ekonomicky trpí, nemluvě už o milionech uprchlíků z washingtonských válek proti muslimům, které dnes Evropu zaplavují až po její okraj. A proč se to všechno děje? Protože Američané se cítí být povinni bojovat za benefity Izraele.

Jaké benefity však dostávají od Washingtonu za svou podporu jeho zájmům Evropané? Nedostávají nic – jen a jen hrozbu Armagedonu.

Nepatrná hrstka evropských „vůdců“ za to, že umožňují Washingtonu provozovat jeho agendu, získávají od USA enormní příspěvky k platu. Jen si všimněte, jaké hohatství nashromáždil Tony Blair. Cožpak je mohl shromáždit ze svého někdejšího platu britského premiéra?

Evropané, včetně jejích „vůdců“, mohou mnohem víc získat, když se připojí k projektu rusko.čínské hedvábné stezky. Je to totiž Východ, který je na vzestupu – nikoli Západ. Hedvábná stezka by spojila Evropu s rostoucím Východem. Rusko vlastní nerozvinuté území, plné přírodních zdrojů, a Sibiř sama má větší rozlohu než USA. Na základě obchodování rovného s rovným se už Čína stala největší ekonomikou Světa a vojensky je aliance rusko-čínská pro USA mnohem víc, než jen plnohodnotný soupeř.

Kdyby Evropa měla aspoň kousíček rozumu, řekla by Washingtonu good-bye.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská televize opět nedala prostor k vyjádření poškozeným stranám v kauze zahazovaných emailů v České republice   
Pridal tk Úterý 01 květen 2018 - 04:00:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká televize opět nedala prostor k vyjádření poškozeným stranám v kauze zahazovaných emailů v České republice. Zástupce Tiscali v pořadu Newsroom nestoudně lhal, šéfredaktora NWOO moderátorka onálepkovala jako konspirátora, odnesla to i Asociace nezávislých médií. Odborníci ji prý spojují s dezinformačními weby. Kteří odborníci?

Redakce AE News byla upozorněna na včerejší pořad České televize Newsroom, kde se mj. zabývali i jednáním podvýboru poslanecké sněmovny pro svobodu slova a média, který se minulý týden zabýval kauzou, o které v polovině února tohoto roku jsme jako první server v ČR přinesli podrobné informace. Provozovatelé freemailových služeb v ČR totiž koncem minulého roku během prezidentské kampaně začali zahazovat a nedoručovat emaily, pokud obsahovaly zmínky a odkazy na domény tzv. alternativních zpravodajských serverů. Teprve poté, co náš server na kauzu upozornil v polovině února, se začalo o této praktice veřejně mluvit, a to hlavně s ohledem na to, že naše redakce rozeslala podklady a materiály vybraným poslancům v českém parlamentu a podařilo se nám zjistit, že servery Centrum.cz, Atlas.cz, Volny,cz a Tiscali.cz zahodili emaily i několika desítkám poslanců parlamentu, kteří také zjistili, že jejich známým a kamarádům nepřicházeli emaily, které jim poslanci posílali během prezidentské kampaně s odkazy na články na alternativních webech.

VIDEO: https://vimeo.com/267257708

Přestože jsme na kauzu upozornili již v polovině února, poslanecký výbor se touto kauzou začal zabývat až koncem dubna poté, když poslanci na základě našeho podnětu si vzpomněli, že se jich toto zahazování emailů také týká, protože i oni zjistili, že i když odesílali emaily svým známým a kamarádům, žádné emaily jim nedošly, i když při odeslání emailů jim bylo potvrzeno, že email byl odeslán. Co však zaznělo včera v pořadu Newsroom od Petra Poláčka, ředitele redakcí Tiscali.cz, to je naprostá a nehorázná lež, protože už několikrát jsme prokázali, že zahazování a cenzura emailů probíhá jinak, než jak tvrdí provozovatel antispamové brány Virusfree, pražská společnost Excello, s.r.o.

Zástupce Tiscali totiž zopakoval tvrzení firmy Excello, že prý vyhodnocování emailů neprobíhá na základě obsahu emailů, ale podle toho, jestli daná doména rozesílá spam. Takový blábol je na hraně žalovatelnosti a pomluvy, přičemž navíc je to výmluva, protože každý si mohl otestovat v únoru, že stačí do emailu napsat jenom řetězec “aeronet.cz” do textu emailu, kamkoliv v jakékoli větě, a email po odeslání nikdy na Centrum.cz nebo Tiscali.cz nedošel.

Dezinformace v reportáži Newsroomu o doménách, které prý rozesílají spam

Aeronet.cz nerozesílá žádné newslettery, naše doména nemá nainstalovaný žádný poštovní server pro mailové kampaně, my nic nerozesíláme a důrazně se proti takové lži ohrazujeme. Odkazy na naše články však hojně rozesílají naši čtenáři a rozesílají je svým známým. Pokud někdo rozesílá emaily obsahující URL odkazy na alternativní zpravodajské servery a příjemce nemá o takové emaily zájem, může adresát upozornit odesílatele, aby mu už žádné emaily neposílal. Pokud neuposlechne, může dotyčného rozesilatele nahlásit jako šiřitele spamu, jeho odesílací emailovou adresu a případně jeho IP adresu. Jenže v tomto případě se všechno odehrálo jinak. Společnost Excello s.r.o., která provozuje bránu Virusfree pro provozovatele českých freemailů Centrum, Atlas, Volný nebo Tiscali, si stáhla seznam tzv. závadových webů od slovenské iniciativy Konspiratori.sk, která vytvořila seznam “nepohodlných” českých a slovenských webů, které se nelíbí mainstreamu.

Tento seznam webů byl potom použitý jako referenční databáze pro zahazování a nedoručování emailů všech klientů společnosti Economia Zdeňka Bakaly, která provozuje Centrum, Atlas a Volný a také klientů Tiscali.cz. Kdykoliv se v emailu zaslaném zvenku na jednu z uvedených freemailových platforem objevil název některého serveru z databáze Konspiratori.sk, potom byl takový email ihned zahozen a nebyl nikdy doručen, i když odesílatel dostal informaci, že email byl odeslán. Není tudíž pravda, že by někdo zjišťoval, jestli nějaká doména rozesílá spam, protože doména nic rozesílat nemůže, to může jenom poštovní server, který maximálně může sdílet IP adresu s doménou a webovým serverem, ale emaily byly kontrolovány na výskyt stringů (textových řetězců), které obsahují názvy ideologicky “závadových” webů, podle seznamu neziskovky Konspiratori.sk. Zahazování emailů kvůli tomu, že obsahují odkaz na web, který žádný spam sám o sobě nerozesílá ze své infrastruktury, je cenzura, ne bezpečnostní opatření proti spamu.

Zahazovali emaily i poslancům parlamentu a teď to chtějí omlouvat ochranou před spamem

Představte si, že by nějaký spammer rozesílal nevyžádanou poštu tisícům lidí s odkazem na článek na iDnes.cz nebo Novinky.cz, případně CNN nebo BBC. Znamená to snad, že by pan Petr Poláček z Tiscali.cz argumentoval stejně, že emaily obsahující odkazy na tyto weby by byly nedoručeny, protože rozesílají spam? Emaily s odkazy na mainstreamové servery však společnost Excello, s.r.o. a její Virusfree brána neblokují a nezahazují, i kdyby nějaký spammer rozesílal tisíce nevyžádaných emailů s odkazy na články těchto mainstreamových médií. Když ale důchodce nebo babička rozešle svým vnoučatům a známým desítku emailů, aby si přečetli článek na Aeronetu, tak v tu ránu je proto Aeronet zařazen mezi rozesilatele spamu? To jako vážně? A když ta samá babička rozešle desítku emailů s odkazem na článek v Reflexu nebo v Lidových novinách, budou i Reflex a Lidové noviny označeny za rozesilatele spamu? A proč nejsou za rozesilatele spamu označeni ti, kteří spam fyzicky a opravdu rozesílají, ale místo nich jsou obviňovány weby, které s rozesíláním nemají nic společného?

Antispamová brána musí blokovat šiřitele spamu a nikoliv zpravodajský server. Pokud je to obráceně, antispam blokuje emaily se zmínkami o alternativním webu, zatímco spammer není blokován vůbec a může vesele rozesílat spamy dál (pokud neobsahuje odkazy na tzv. ideologicky závadové weby), tak potom takový antispam nejen, že neplní svoji funkci blokování zdrojů spamu, ale naopak funguje jako nástroj nepřípustné cenzury a zejména zasahování do poštovního styku na základě selektivního výběru doručení podle toho, jestli email obsahuje nebo neobsahuje klíčová slova, řetězce, které odkazují na vybrané weby, které jsou někomu nepohodlné. To, co předvádí Česká televize, je opravdu za hranou. Hned v úvodu reportáže slyšíte, jak moderátorka nalepuje Asociaci nezávislých médií nálepku, že prý ANM je známá svojí “kontroverzní” Krameriovou cenou. Úvod reportáže a hned nálepka s cílem diskreditace, aby si divák už dopředu udělal představu, co si má myslet.

Česká televize nedala poškozeným stranám prostor k vyjádření, zato nezapomněla na začátku a na konci reportáže onálepkovat novinářskou organizaci a šéfredaktora alter serveru

Zatímco Česká televize kontaktovala zástupce Economie a Tiscali, druhá strana nedostala prostor vůbec. ČT mohla klidně požádat o vyjádření Jana Korála z webu NWOO.org, který je dokonce zobrazený v závěru reportáže ČT na videu před poslaneckou sněmovnou, video jsme přinesli zde https://aeronet.cz/news/poslanecka-snemovna-se-konecne-zacala-zabyvat-podnetem-aeronetu-ktery-jako-prvni-v-cr-upozornil-na-zahazovani-a-zasahovani-do-emailu-na-postovnich-serverech-ktere-provozuje-zdenek-bakala/ . Jenže, namísto toho, aby ČT poskytla prostor Janu Korálovi, jehož NWOO bylo cenzurou emailů postiženo stejně jako Aeronet, tak místo toho slyšíte od moderátorky ČT závěrem reportáže další nálepku, že je známou tváří konspirační scény a dlouhodobě zpochybňuje 11. září 2001. Je to klasická mediální manipulace ČT, aby i závěrem reportáže bylo pomocí diskreditační nálepky zajištěno, že si nikdo z diváků ČT nezačne najednou myslet, že v ČR je něco špatně se svobodu slova a komunikací, že někdo někomu zahazuje emaily.

Takže namísto toho, aby zazněl názor pana Korála o tom, jak probíhala a zřejmě ještě probíhá cenzura emailů s odkazy na jeho server, tak namísto toho veřejnoprávní televize zakončila reportáž nálepkou o konspiraci a 11. září. Tímto způsobem dnes pracuje Česká televize. Prostor k vyjádření poskytne jen jedné straně a předsedovi podvýboru, Leo Luzarovi z KSČM, který ovšem je pouze v roli arbitra, ne poškozené strany. Prostor pro vyjádření tak nedostal ani Jan Korál, ani žádný další zástupce z více jak 100 serverů, které antispamová brána Virusfree blokuje, lživě označuje za zavirované, nebo za šiřitele spamu. Takový systém zpravodajství ČT, za 7 miliard ročně z veřejných peněz, je hodně pod limitem toho, co by šlo označit za přijatelné a vyvážené zpravodajství.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/video-ceska-televize-opet-nedala-prostor-k-vyjadreni-poskozenym-stranam-v-kauze-zahazovanych-emailu-v-ceske-republice-zastupce-tiscali-v-poradu-newsroom-nestoudne-lhal-sefredaktora-nwoo/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKvěten v českých dějinách   
Pridal tk Úterý 01 květen 2018 - 03:46:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Většině z nás se asi při názvu pátého měsíce roku, května, vybaví spíše „máj“, čili měsíc lásky, a samozřejmě rozkvétající příroda, která dala novodobý název tomuto měsíci. Když jsem ovšem ukončil výběr událostí majících podstatný a symbolický význam v dějinách pro české země, ukázalo se, že pro tento měsíc, nehledě na jeho obvykle meteorologicky a celkově přírodně opravdu pozitivní atmosféru, je charakteristický souhrn událostí spíše násilných, zlomových a krvavých. A to nejen s ohledem na konec 2. světové války, jejíž poslední velké boje doznívaly především na našem území – ovšem na druhé straně samotné skončení této války je skutečnost sama o sobě zase vysoce pozitivní. Událostem 2. světové války ostatně věnuji patřičnou pozornost, zvlášť s ohledem na to, že v posledních desetiletích sílí tendence obrátit znaménka v historické rovnici této války v určitém směru do opačných hodnot.

1. 5. 2004 – Česká republika (a Estonsko, Kypr, Litva, Maďarsko, Slovensko, Lotyšsko, Malta a Slovinsko) se stává členem Evropské unie.

2. – 8. 5. 1945 – Poslední tanková bitva 2. světové války v Evropě proběhla u Klenovic na Hané. Německé jednotky se snažily probojovat do amerického zajetí, ale až posledního dne kapitulovaly. Bylo zničeno na 40 sovětských a 30 německých tanků a samohybných děl, padlo 300 sovětských vojáků, 10 Čechoslováků, 150 Rumunů a přes 500 Němců.

3. 5. 1985 – Do provozu byl uveden první blok jaderné elektrárny Dukovany, první atomové elektrárny na českém území.

4. 5. 1919 – Při návratu do Československa zahynul při leteckém neštěstí (dodnes spolehlivě neobjasněném) M. R. Štefánek, jeden za tří hlavních v zahraničí působících vyjednavatelů vzniku nového státu (vedle T. G. Masaryka a E. Beneše).

5. – 9. 5. 1945 – Pražské povstání, které bylo součástí Květnového povstání českého lidu. Důkaz, že po celou válku existovalo na českém území organizované hnutí odporu, které dokázalo převzít moc již před německou kapitulací, takže český národ pouze nerezignoval a nekolaboroval. Pokud jde o to, zda příchod sovětských vojsk do Prahy byl účinným osvobozením, což bývá v posledních desetiletích rádo zpochybňováno s ohledem na německou kapitulaci již o půlnoci 8. května středoevropského času, podotýkám, že blížící se sovětské jednotky rozhodným způsobem uspíšily německé stahování se z Prahy a českého území již předtím, než do Prahy došly, neboť německé síly prakticky prchaly před rizikem svého zajetí Rudou armádou. Ostatně víme, že na českém území boje pokračovaly ještě další 4 dny, bez ohledu na kapitulaci. Teprve příchod Rudé armády přinesl ukončení válečných aktivit německých vojsk a osvobození. Nejen tedy pouze o 9. květen 1945, ale o celkové zásluhy na osvobození Československa.

Na závěr trochu statistiky. Během osvobozovacích bojů na československém území (od 20.září 1944 do 12. května 1945) činily nevratné ztráty (padlí a zajatí) sovětských vojsk na 140.000 vojáků, rumunských vojsk (Rumunsko se přidalo na stranu spojenců v roce 1944) 33.000 vojáků, americké ztráty činily 800 vojáků (z toho v pozemních bojích na konci války něco přes 100, hlavní podíl do celkového počtu měly ztráty v řadách letců za celou válku), ztráty Vlasovců (zajatých sovětských vojáků, kteří následně bojovali po boku Němců a naposledy se přidali ke květnovému povstání) čítaly asi 300 mužů. Během okupace zahynulo na 360.000 československých občanů; německými koncentračními tábory a věznicemi jich prošlo asi 450.000. Souhrnné německé vojenské ztráty během bojů na československém území včetně raněných a zajatých dosáhly čísla 850.000 osob.

6. 5. 1945 – Jednotky americké armády vstoupily do Plzně a Karlových Varů.

7. 5. 1458 – Korunovace Jiřího z Poděbrad českým králem. Od roku 1452 byl zemským správcem (král Ladislav Pohrobek byl nezletilý), vládl do roku 1471.

10. 5. 1627 – Obnovené zřízení zemské. Prakticky nová ústava, nejvyšší psaná právní norma, kterou bylo završeno pobělohorské převzetí země Habsburky za podmínky naprosté dominance panovnické moci nad stavy (absolutismus). Mimo jiné také stanovilo zrovnoprávnění němčiny s češtinou, vzhledem např. k důsledkům pobělohorských změn v držbě půdy a novému složení šlechty to však znamenalo odsunutí češtiny na druhé místo v zemských záležitostech. Katolické náboženství bylo od té doby stanoveno jediným přípustným.

11. – 12. 5. 1945 – Bitva u Slivice na Příbramsku. Poslední velká bitva 2. světové války. Zúčastnilo se jí na 6.000 příslušníků zbytků armády „Mitte“, zejména jednotek SS. Ačkoliv již bylo po oficiální německé kapitulaci, mnohé německé jednotky, které zůstaly na sovětské straně demarkační linie, se pokoušely dostat do amerického zajetí. Američané však 9. května v 19.00 hodin uzavřeli demarkační čáru a přestali zajatce brát. Velení výše uvedeného německého uskupení se již nepodařilo vyjednat přechod do americké zóny. Němci následně vybudovali tzv. opěrný rajón, uvnitř nějž se mstili na místním obyvatelstvu, kterému tak připravili peklo ještě několik dní po berlínské kapitulaci. Došlo k bojům s partyzány z oddílu „Smrt fašismu“ a členy Revolučních gard, ti však neměli šanci uspět. Němci se také střetli s předsunutými americkými jednotkami. Situaci vyřešilo až přisunutí jednotek tří ukrajinských frontů, které s využitím těžké techniky včetně kaťuší tyto stále bojující zbytky armády „Mitte“ konečně porazili.

11. – 19. 5. 1955 – Během Varšavské konference evropských socialistických států došlo k založení vojenské organizace Varšavské smlouvy, jejímž členem se stalo i Československo.

17. 5. 1945 – Jednotky povstaleckého velitelství ALEX zahájily obsazování pohraničních oblastí odtržených po Mnichově 1938 (z nichž nota bene! bylo v roce 1938 také odsunuto jejich české obyvatelstvo do vnitrozemí).

18. 5. 1992 – Začalo 1. kolo kupónové privatizace, součást jednoho z největších majetkových převratů v českých dějinách, rozsahem srovnatelného s pobělohorskými konfiskacemi, nebo znárodňováním po roce 1945. Počátek velké majetkové „sametové“ loupeže a ekonomické tragédie.

23. 5. 1618 – Třetí pražská defenestrace při níž zástupci stavů vyhodili z oken Pražského hradu císařské místodržící Slavatu a Martinice a písaře Fabricia. Počátek českého stavovského povstání a také třicetileté války.

26. 5. 1946 – První poválečné volby - do Ústavodárného Národního shromáždění. V českých zemích získala KSČ 40 procent hlasů, národní socialisté 24 procent, lidovci 20 a sociální demokracie 16 procent hlasů (na Slovensku získali komunisté 30 procent a nejsilnější tamní Demokratická strana 60 procent hlasů).

27. 5.

1471 – Volba Vladislava Jagellonského českým králem – počátek vlády dynastie Jagellovců v českém království (do r. 1526).

1942 – Atentát na říšského protektora R. Heydricha výsadkáři Gabčíkem a Kubišem v rámci operace Antropoid.

30. 5.

1416 – V Kostnici upálen Mistr Jeroným Pražský, spolu s M. Janem Husem kritik tehdejších církevních poměrů, stoupenec Viklefova učení; mistr (nejen) pražské univerzity, měl blízko ke královskému dvoru - podstatně například ovlivnil vydání Dekretu kutnohorského. Před upálením mu bylo 24. 5. 1416 poskytnuto veřejné koncilní slyšení, jako Husovi, vzhledem k jeho známým názorům však už bylo o jeho osudu de facto rozhodnuto.

1434 – Bitva u Lipan. Jedna z nejrozporovanějších událostí českých dějin. Pro jedny zrada husitské revoluce, pro jiné až třeba vítězství nad loupeživými hordami a ničiteli klášterů a chrámů. Vojsko tzv. umírněných kališníků v koalici s katolíky v této bitvě porazilo tzv. radikální husity, resp. jejich elitní polní vojska.

Pokud bychom událost posuzovali z dobových pramenů, kupodivu ji málokdo tehdy hodnotil jako negativní tragédii a to nejen v oficiálních kronikách, ale i v privátní korespondenci, pokud se zachovala. Oč tedy vlastně šlo? Je třeba si uvědomit, že po více než 14 letech válek, které začaly v roce 1419, byly české země ekonomicky vyčerpané, množství půdy nebylo obděláváno, zahraniční ekonomické vztahy byly díky prismatu kacířského království také komplikované. Na straně druhé, mocenská a ekonomická pozice katolické církve v oblastech ovládnutých kališníky byla eliminována a majetkové přesuny církevního majetku do kališnických šlechtických i městských rukou byly svým způsobem završeny a husité se mohli spolehnout na to, že status quo dokáží proti zahraničním intervencím ubránit, jak sami praxí osvědčili. Za této situace pokračování války pro domácí katolíky, ani papežský stolec, nebylo řešením a pro domácí kališníky vlastně už také ne. Proto české poselstvo v roce 1433 přijelo do Basileje na koncil, aby vyjednalo ukončení války za podmínky, že poměry v českých zemích budou nadnárodně uznány – čeho kdo dosáhl, nebo si ubránil a jaké víry je, to si doma smí podržet, řeknu-li to hodně zjednodušeně. Při následných jednáních – v Basileji se to ještě nevyřešilo – tak vykrystalizovala dohoda (jejímž jádrem byly tzv. čtyři artikuly pražské) přijatelná pro většinu podobojí i katolíků v českých zemích, i pro papežský stolec (katolicismus na nadnárodní úrovni). Závěrečná tzv. kompaktáta byla všemi podstatnými stranami uznána v roce 1436.

Během 15 let válek se však kolem ideově radikálního jádra husitů vytvořila nová společenská a vojenská skupina. To byla tzv. polní vojska. Ve velké míře jejich zásluhou se podařilo ubránit všem křižáckým vpádům do Čech. Byla to vojenská elita strany podobojí. Bohužel, postupem času se válka stala doslova jejich živobytím, jejich příslušníci se nemohli, nebo nechtěli, vrátit zpátky na půdu a přední hejtmané polních vojsk si zvykli v ekonomicky vyčerpané zemi na nadstandardní příjem z válečné kořisti např. získávané při takzvaných spanilých jízdách do zahraničí, při nichž řada z nich velmi zbohatla. Za těchto okolností bylo logické, že se k výše uvedeným dohodám nejen polní vojska nepřipojila, ale byla připravena situaci blokovat vojensky. Tak byla otevřena osudová cesta k Lipanům. Po této bitvě však husitství nezaniklo, ani se nerozpadlo to, co bylo v éře revolučních válek dosaženo a pointa nastala, když se českým králem posléze stal kališník Jiří z Poděbrad.

Croix

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurečtí nacionalisté zhanobili arménsky kostel v Konstantinopoli a napsali: Tato země je naše!   
Pridal tk Úterý 01 květen 2018 - 03:37:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Anglicky psaný web o dění v Turecku Turkishminute.com, informuje o demonstrativní akci tureckých nacionalistů, kteří posprejovali zdi arménského kostela v Konstantinopoli (pro muslimy Istanbul) a vysypali před vchod do kostela odpadky. Na zdi se objevil například nápis: "Tato země je naše."

Turečtí nacionalisté tak dali najevo, že město a země dobytá jejich předky je jejich a původní arménské, ale i řecké obyvatelstvo, na nimi dobytém území nemají co dělat. Osud původního řeckého a arménského obyvatelstva na územích dobytých Turky by měl byt varováním pro Německo či Rakousko v to, jaká může být i budoucnost jejich země. Již teď v některých lokalitách v Německu či Rakousku vládnou neoficiálně mafie tureckých imigrantů ...

Tento útok na arménský kostel proběhl právě v dnech, kdy si připomínáme smutné výročí zahájení "konečného řešení" otázky křesťanů v Osmanské říši, kdy turečtí nacionalisté, s vydatnou pomoci zfanatizovaných muslimů, začali hromadně vyvražďovat Armény na celém území ovadaném Turky s cílem vyhladit tento národ jenž jako první přijal křesťanství.

Autor: Lukáš Lhoťan / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán vystupuje z dolaru. Ostatní, kdo to zkusili, byli bombardováni   
Pridal tk Úterý 01 květen 2018 - 03:30:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Írán oznámil, že opouští dolar ve svém zahraničním obchodu. To udělal i Irák krátce předtím, než byl bombardován USA, Libye to plánovala udělat předtím, než byla bombardována NATO. Lee Camp začíná vidět souvislosti.

USA se chystají odstoupit z jaderné dohody s Íránem, která udělala vše, jen nezastavila jaderný program Teheránu, výměnou za uvolnění sankcí. Írán již prohlásil, že nebude akceptovat více požadavků či více sankcí. Každý si může domyslet sám, co bude následovat.

Komik Lee Camp začíná mít jasno. Všiml si, jak Írán opustil dolar kvůli euru, což je něco, co udělal i Irák před 18 lety, předtím, než USA pod záminkou vlastnění zbraní hromadného ničení do něho provedl invazi. Libye chtěla udělat to samé. Kaddáfí chtěl založit svoji měnu — zlatý dinár. NATO jeho zemi ale rozbombardovalo. Rebelové téměř okamžitě založili vlastní centrální banku a USA a OSN je nechali nelegálně obchodovat s ropou z území, která kontrolovali.

Podívejte se na jeho show s názvem: Je to celé o bankingu.


Zdroj: https://sptnkne.ws/hxxw

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe to vzpoura. Německo odmítlo uhradit USA roční daň ve výši 73 miliard   
Pridal tk Úterý 01 květen 2018 - 03:25:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dá se říct, že jednání Donalda Trumpa a Angely Merkelové proběhla pod mottem „nedej Trumpovi nic“. Lze to lehce zpozorovat podle zklamaného tónu amerických médií.

Na Trumpův požadavek podpořit likvidaci „íránského jaderného obchodu" Merkelová odpověděla špatně ututlaným odmítnutím, když oznámila, že schvaluje dodatečná opatření pro omezení íránského jaderného programu, ale „jaderný obchod" je jedna z „cihel", z nichž je zapotřebí vybudovat vztahy s Íránem. Je zřejmé, že tato pozice je radikálně v rozporu s názory Trumpa samotného, pro něhož hlavním problémem ve vztazích s Íránem vystupuje zrovna tenhle „obchod", který hodlá zrušit již 12. května. Natožpak neochota Německa odstoupit ze smlouvy znamená ještě i to, že Německo je proti zavedení nových antiíránských sankcí, protože jsou v rozporu s těmi závazky, které převzali jeho signatáři.

Projednávání otázky financování amerického vojensko-průmyslového komplexu z německého rozpočtu dopadlo ještě hůř. Trump žádal o navýšení výdajů na úroveň dvou procent německého HDP. Když to převedeme na živé peníze, lze říct, že americká strana chce, aby od nynějška a provždy konkrétně Německo nakupovalo americké zbraně a investovalo do NATO přibližně 73 miliard ročně (nominální HDP Německa v roce 2017 činil podle údajů Mezinárodního měnového fondu 3 684 miliardy dolarů).

Problém spočívá v tom, že Merkelová již má podepsanou koaliční dohodu, která s ničím takovým nepočítá, a šance na změnu této smlouvy nejsou žádné, i když o to dokonce požádá Washington. Dodatečný problém je v tom, že Německo zrovna před nosem Washingtonu již vytvořilo nějaký předobraz „paralelního evropského NATO" bez USA a Velké Británie. Pro financování tohoto německého vojenského projektu jsou potřebné peníze, jež se dají vzít pouze z toho vojenského rozpočtu, o který usiluje pan Trump. Zrovna vzhledem k výše zmíněným příčinám paní kancléřka na závěrečné tiskové konferenci jednoduše zdůraznila, že Německo je vynikajícím členem NATO bez přímých komentářů ohledně „dvou procent Trumpa".

Co se týče obchodní války s Evropou, americký lídr se zase nemá čím pochlubit. Nepodařilo se mu totiž domoci kapitulace Macrona a kapitulace Merkelové. Jediný „úspěch" spočívá v tom, že žádný z evropských lídrů nedokázal přesvědčit amerického prezidenta, aby se zřekl samotné myšlenky, která se týká transatlantické obchodní války. Ale není to zjevně ten výsledek, který by mohl uspokojit Trumpa a ty, kteří ještě věří v americkou hegemonii.

Celá podstata nových transatlantických vztahů je vyjádřena v pozici Macrona, kterou cituje agentura Bloomberg: „Nebudeme jednat o ničem, když máme u hlavy pistoli." Znamená to, že evropští politici žádají o diskuzi jako rovní s rovnými, což si Washington v zásadě nemůže dovolit. Navíc již dokonce menší evropští úředníci vyhrožují USA uplatněním ekonomické síly. Francouzský ministr ekonomiky Bruno Le Maire oznámil: „Během týdne, co jsem strávil v USA s prezidentem Macronem, jsem pochopil jednu věc. Američané respektují pouze demonstraci síly." Je zbytečné mluvit o tom, že se s opravdovým světovým hegemonem takovými pojmy nejedná.

Bez ohledu na to, jak skončí všechny diplomatické a ekonomické konflikty mezi dvěma pobřežími Atlantiku, již teď lze říct přesně, že Evropa vyšla z kontroly USA a dále budou vzájemné vztahy mezi USA a EU více a více konfliktní. Pro Rusko a Čínu jsou to naprosto nádherné zprávy a pro Evropu je to ještě i šance, jak získat kdysi ztracenou svobodu.

Ivan Danilov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický ministr zahraničí vyhrožoval, že odstoupí od íránské nukleární dohody   
Pridal tk Úterý 01 květen 2018 - 03:20:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nový americký ministr zahraničí Mike Pompeo včera řekl, že kdyby íránská nukleární dohoda nepotřebovala tak velké přepracování, tak by Spojené státy americké nemusely od dohody odstupovat.

Mike Pompeo jednal se saudskoarabským králem Salman bin Abdulaziz Al Saudem ohledně bilaterálních vztahů, regionální a mezinárodní situaci. Po setkání se saudskoarabským ministrem zahraničí Adel al-Jubeirem Pompeo na tiskové koferenci odsoudil íránskou ozbrojenou pomoc jemenským Houthíum a řekl, že se země touto akcí vměšuje do syrské a irácké záležitosti, což ohrozilo bezpečnost a stabilitu celé oblasti.

Na tiskové konferenci Adel al-Jubeir řekl, že Saudská Arábie plně podporuje americkou politikou ohledně Íránu. Současně apeloval na to, aby uplatnil vůči Íránu větší sankce.

Mike Pompeo včera v Tel Avivu sdělil, že USA očekávají těsnou spolupráci se silným spojencem jako je Izrael, aby zabrzdily Írán.

Na jednání s izraelským premiérem Benjaminem Netanyahuem Mike Pompeo konstatoval, že Spojené státy mají komplexní strategii namířenou proti sérii íránských otázek. Kromě nukleární otázky se Spojené státy usilovně snaží o vyrovnání se s íránskými ostatními hrozbami včetně íránského raketového systému, podpory Hizballáhu i jemenským Houthíů a vměšování se do syrské situace.

Francouzské prezidentské sídlo uvedlo, že prezident Emmanuel Macron telefonoval se svým íránským protějškem Hassanem Rouhaním. Obě strany jednomyslně souhlasily s tím, že se v budoucích několika týdnech budou snažit zachovat celý obsah íránské nukleární dohody z roku 2015. Emmanuel Macron také zdůraznil, že je potřeba se vyhnout eskalaci regionální napjaté situaci.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko, Francie a Británie chtějí bojovat proti obchodní politice USA   
Pridal tk Úterý 01 květen 2018 - 03:15:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kancléřka Angela Merkelová 28. a 29. dubna odděleně telefonovala s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a britskou premiérkou Theresou Mayovou.

Vedoucí představitelé všech tří zemí se shodli na tom, že budou společně bojovat proti americkým obchodním politikám, které mohou poškozovat zájmy EU. Tito státníci zároveň doufají, že Spojené státy neodstoupí od mezinárodní dohody o omezení íránského jaderného programu.

Mluvčí německé spolkové vlády Steffen Seibert včera uvedl, že Merkelová telefonicky hovořila s Macronem i Mayovou ohledně jejich návštěv v USA. Vedoucí představitelé Německa, Francie i Británie se jednomyslně domnívají, že Spojené státy by neměly přijímat obchodní sankční opatření vůči EU. Shodli se na tom, že EU by měla být také připravena hájit své zájmy v multilaterálním mezinárodním systému.

Všichni tři představitelé se také dohodli na tom, že by Washington neměl odstupovat od íránské jaderné dohody. Zdůraznili, že jsou ochotny společně s mezinárodním společenstvím usilovat o vytvoření doplňkové dohody pro omezení rozvoje jaderných zbraní, včetně íránského programu balistických raket.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2397 sec,0.0754 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,735kB