Středa 02 květen 2018
Falešná korektnost problémy Švédska s migranty nevyřeší   
Pridal tk Středa 02 květen 2018 - 18:11:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přečetl jsem si v sobotní MF DNES komentář spisovatelky Kateřiny Janouchové Švédské školy v potížích a mohu s ní souhlasit. Před tristním stavem, ve kterém se tento skandinávský stát nachází, jsem varoval už v roce 2014...

Jednou z hlavních příčin je falešná politická korektnost, kdy je pomalu zakázané mluvit o problémech s migranty, jež se bagatelizují a člověk, který upozorní na to, že jsou bezpečnostním rizikem, bývá nálepkován jako neonacista. Logicky pak tito přistěhovalci nabývají pocitu beztrestnosti, ve švédských městech vznikají zóny, kde bují kriminalita a kam se bojí chodit i policisté.


To, co lidem ve Švédsku podle posledních výzkumů nejvíce vadí, je tzv. malá zločinnost do 500 EUR. Každodenní krádeže kol, slovní útoky na ulici, útok v metru, vandalství, zničené veřejné značení, lavičky, nebo popelnice. Prostě strach z chování těch, kteří odmítají přijmout standardy chování jedné z nejbohatších zemí na světě.

Budeme tolerovat střílení do Židů?

Na druhé straně je ovšem skandální, když se nedávno v centru Malmö sešlo několik set demonstrantů, kteří arabsky vykřikovali: „Budeme střílet Židy!“ a policie nezasáhla. To je pokrytecký dvojí metr, jestliže se radikálním islamistům tolerují výzvy k vraždění, ale jejich kritici jsou stíháni za to, že varují před jejich nebezpečností. Rétorika radikálních muslimů často připomíná oficiální propagandu v některých zemích blízkého východu.

Ze Švédska odešlo z důvodu bezpečnosti za posledních sedm let několik tisíc obyvatel židovského původu do USA nebo do Izraele s tím, že se přestávají cítit v zemi bezpečně. Podobně se tomu děje ve Francii, Německu nebo ve Velké Británii. Švédsko a západní Evropu zasáhla největší vlna antisemitismu od konce druhé světové války. A většina švédských politiků stále mlčí a bojí se proti těmto lidem cokoliv pronést.

Jsou to politici demokratických stran, kteří musí říci jasně, že nechceme Evropu plnou nepřizpůsobivých imigrantů, kteří na předměstích pálí auta, prodávají drogy a zanášejí k nám mj. radikální islamismus. Jsem pro pomoc skutečným uprchlíkům, ale přísně trestejme ty, kteří nerespektují zákony, hlásají nenávist a ohrožují samou podstatu západní civilizace. Jinak se dostaneme do situace, že i nám se tu nebude líbit a budeme chtít odejít. Jen největším problémem bude to, že už zřejmě nebude kam.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Tomáš Zdechovský

Další odkazy:

https://zpravy.idnes.cz/zide-opousteji-svedske-malmo-stale-casteji-na-ne-utoci-tamni-muslimove-1mx-/zahranicni.aspx?c=A100222_102848_zahranicni_ash

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/protizidovske-nalady-zatykani-po-utoku-na-synagogu-ve-svedsku_458322.html

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nazory/2334364-z-jedne-strany-radikalni-islam-z-druhe-neonacisti-zidum-se-zije-v-zapadni-evrope-cim

http://forum24.cz/norsko-a-svedsko-otevreny-antisemitismus-nebo-kritika-izraele/

Zdroj: https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=661045
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Symbol odporu proti Američanům": jak Západ zapomněl na válečný zločin USA ve Fallúdže   
Pridal tk Středa 02 květen 2018 - 03:42:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před 15 lety, 28. dubna 2003, v iráckém městě Fallúdža američtí vojáci stříleli na civilisty, kteří demonstrovali proti americké invazi. Zahynulo 17 osob, více než 70 bylo zraněno. Následně se město stalo jedním z hlavních center odporu proti armádě Spojených států. Při útoku na město Američané použili bílý fosfor - zakázanou zápalnou zbraň, nejsilnější jed. Mnoho Iráčanů, kteří masakr přežili, zůstalo na celý život mrzáky. ... to jsme se dozvěděli, že munice s ochuzeným uranem je velmi účinná v hustě osídlených oblastech. Účinky jeho použití byly srovnávány s Hirošimou. ... známky radioaktivního pekla. Rakoviny a mutace u dětí. ... útok zakázanou zbraní a trpící děti - to je celá skutečnost.

28. dubna 2003, v den narozenin bývalého iráckého vůdce Saddáma Husajna, došlo k jedné z nejkrvavějších událostí války v Iráku. Ve Fallúdže se po večerní modlitbě shromáždilo zhruba 200 místních obyvatel na demonstraci proti vpádu americké armády. Protesty se konaly poblíž území, na němž se utábořila americká armáda.

Neexistují přesné informace o tom, jak konflikt vznikl. Američané tvrdí, že na ně začali střílet a že se pouze bránili. Iráčané říkají, že první začali střílet američtí vojáci.

Výsledek je však známý: vojáci Spojených států zabili 17 místních obyvatel (podle jiných údajů více než 20), nejméně 70 osob bylo zraněno. Za necelých 48 hodin vyšla do ulic města zhruba tisícovka osob a zasypala sídlo Američanů botami a kameny. Jako odpověď na ně začali znovu střílet. Jedna osoba zahynula a dalších 15 bylo zraněno.

"Toto město velmi dobře charakterizuje obraz rozstříleného, rozdrceného Iráku", poznamenal v besedě s RT Sergej Balmasov, expert Institutu pro země Blízkého východu.

Přesně před 15 lety ve Fallúdži začala americká armáda střílet na civilní Iráčany, kteří protestovali proti okupaci.

Od té chvíle se Fallúdža stala synonymem pro válečné zločiny "koalice souhlasících". Pak proběhla první a druhá bitva o Fallúdžu - to jsme se dozvěděli, že munice s ochuzeným uranem je velmi účinná v hustě osídlených oblastech.

Účinky jeho použití byly srovnávány s Hirošimou. Možná je to trochu expresivnější, než je nutné. Jsou to jednoduše naskrz prorážející brnění a stěny trny, ale přinesly do města všechny známky radioaktivního pekla. Rakoviny a mutace u dětí.

Naši lidé z agentury Ruptly zaznamenali dnešní místní obyvatele ve Fallúdže. Je zde například dívka Fatima, která se narodila s genetickou vadou. Dívka říká, že se chce stát lékařkou, aby léčila stejné lidi, jako je ona.

Takže, prosím, útok zakázanou zbraní a trpící děti - to je celá skutečnost. Myslíme si však, že Nikki Haleyová nevezme na zasedání Rady bezpečnosti fotografii dívky Fatimy.

Události v dubnu 2003 se staly katalyzátorem rostoucího odporu ve městě. Častější střety vedly k tomu, že o rok později se americké velení rozhodlo zahájit operaci "Bdělá rozhodnost". Nicméně první bitva o Fallúdžu byla neúspěšná, armáda USA byla nucena ustoupit.

"Zdaleka to není největší město, ale stalo se jedním ze symbolů odporu proti Američanům. Jedním z hlavních středisek. Neoblomné město, které opakovaně povstávalo", vysvětlil Balmasov.

V listopadu 2004 proběhla druhá bitva o Fallúdžu. Tehdy se Američanům podařilo město dobýt. Během bojů používali bílý fosfor a jeho následky jsou pociťovány doposud.

"Vše začalo poté, co Američané zaútočili na Fallúdžu. Zpočátku jsem prodělala několik potratů, a pak se narodila Fatima", řekl RT jedna z místních obyvatelek.

Její dcera se narodila s vývojovými vadami rukou a nohou. Lékaři, kteří studují důsledky bojů o Fallúdžu, zjistili, že to bylo kvůli fosforu, který použili Američané.

"Vypracovala jsem studii na základě odebraných vzorků. Analyzovali jsme je v certifikovaných německých laboratořích, které nejsou spojeny s žádnou z politických stran. Ve vzorcích byly nalezeny uran, rtuť a další nebezpečné látky", konstatovala lékařka Fatimy.

Podle vyjádření Balmasova akce Američanů ve Fallúdže v mnohém zapříčinily vznik DAEŠ v Iráku: "Tyto události způsobily do značné míry radikalizaci celého regionu".

Ve Washingtonu si však raději nepamatují na tyto epizody a neustále obviňují z použití chemických zbraní Damašek nebo Moskvu. Takové záměny Balmasov vysvětluje kontrolou tisku Západem.

"Kdo vlastní světová média, ten zadává tón. Na co bude objednávka, tomu budeme věnovat pozornost", konstatuje expert.

Anton Kuzněcov

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPráva tzv. „Sudetoněmeckého landsmanšaftu“ vůči ČR   
Pridal tk Středa 02 květen 2018 - 03:36:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Někdy na počátku roku 2015 se sešlo Spolkové shromáždění SL a schválilo novelizaci Stanov SL. Z nich vypustilo právo na vlast a právo na odškodnění. Programu Dvaceti bodů se ani netklo. Ve stručnosti musíme říci, že soudní jednání o nové úpravě stanov probíhají dodnes. Příslušný německý rejstříkový soud nové znění stanov dosud neregistroval, tudíž platí stanovy SL v původním znění.

Věci nejsou tak jasné a jednoduché, jak se zdají nebo jak nám je někdo chce téměř bájně líčit. Uvedu jeden příklad. Někdy v listopadu 2015 byl B. Posselt ve Vídni, kde v Domě vlasti promluvil k rakouským landsmanům. Slíbil jim, zjednodušeně řečeno, že restituce budou, že bude i náhrada škod. A dodal, jak se na Čechy musí, hezky pomalu, postupně, a přesvědčovat. Takže B. Posselt na jedné straně se zříkal práva na vlast a na odškodnění a na druhé straně je sliboval. ZDE http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/posselt-ujistoval-ve-vidni-151219.htm

Práva, která SL zakotvil do Stanov či do tzv. Programu dvaceti bodů, nemají žádný mezinárodně právní základ. V tom smyslu se vyjádřilo na naše podání i Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Všichni víme, že v Postupimi spojenci rozhodli o přesídlení německého obyvatelstva z Československa, Polska a Maďarska do Německa.

Nešlo o žádné vyhnání, ale o přesídlení. Diplomatickou cestou jsme byli informováni o rozhodnutí spojenců v Postupimi a diplomatickou cestou jsme vyjádřili s přesídlením německého obyvatelstva svůj souhlas. Toto přesídlení německého obyvatelstva, podle pokynů Spojenecké kontrolní rady, jsme provedli. Za způsob provedení jsme byli Američany i Sověty pochváleni.

Německé obyvatelstvo bylo přesídleno. Jeho vlastí se stalo Německo. Majetek německého obyvatelstva, které jsme přesídlovali, jsme konfiskovali, aniž bychom museli jeho hodnotu odečíst z našeho reparačního účtu.

O termínech „vyhnání“ a „přesídlení“ mluví velmi srozumitelně a přesvědčivě prof. JUDr. M. Potočný, DrSc. Sledujme jeho výklad. Prof. JUDr. M. Potočný, DrSc.:

"Nejen právnímu a lingvistickému specialistoví, ale i prostému občanovi cosi vnitřně říká, že "vyhnání" nemá nic společného s transferem. Institut přesídlení předpokládá předchozí mezinárodní dohodu zainteresovaných států o spořádaném a humánně uskutečněném transferu osob z jednoho státu do druhého. Vyhnání naopak bývá jednostranným aktem státu. Je-Ii provedeno svévolně a v rozporu s obecným mezinárodním právem nebo smluvními závazky dotyčného státu, představuje jeho protiprávní chování, které může mít za následek jednak jeho mezinárodní odpovědnost a jednak nárok takto vyhnaných osob na odčinění způsobené újmy."

(Sborník: Právní aspekty odsunu sudetských Němců, Ústav mezinárodních vztahů, Praha 1996, str. 18).

Právo na vlast a na odškodnění si landsmani sami sobě darovali. Takže přestaňme si hrát na schovávanou! Řekněme to jasně! Je zásadně úplně jedno, zda německý soud schválí novelizaci stanov či nikoliv. Práva, jichž se novelou SL vzdává, nikdy neměl a ani dnes nemá. Divadlo dále hrát odmítáme. Připravuje se cesta k jednání se SL? Na nás vše, co víme, dělá dojem, že jsou připraveni i tzv. čeští vlastenci, aby zahráli, podle cizího scénáře, trapnou tragikomedii s neslavným koncem.

Chceme-li něco skutečně řešit, musíme vycházet z faktů, historické pravdy a hlavně nebát se za pravdu bít. Je-li již „režisérem“ vše připraveno jinak a je-li již nyní ruka v rukávě, pak může jít jen o nový Mnichov, jehož důsledky pro nás mohou být ještě horší, než byly po září 1938 pro naše předky! Jak rádi bychom se mýlili.

Ogňan Tuleškov

Autor je právník. Článek vyšel už na www.ceskenarodnilisty.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponK našim reparačním nárokům vůči Německu   
Pridal tk Středa 02 květen 2018 - 03:33:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když W. Brandt byl v 70. letech v Praze, tak nám slíbil, že od Německa dostaneme reparace zaplacené. Uvedl však jednu podmínku. Nejdříve Německo musí být sjednocené a pak zaplatíme reparace. Západní Německo přece nebude platit reparace i za Východní Německo. Pak nám slibovali zaplacení reparací další němečtí státníci. Snad posledním z nich byl H.-D. Genscher, ministr zahraničních věcí. Když jsme s Německem chtěli jednat o reparacích, Genscher nám sliboval, jakmile dojde ke sjednocení Německa, sejdeme se a rychle se dohodneme.

Ke sjednocení Německa došlo. Pak Genscher opět prosil ještě o chvilku strpení. Na programu jsou nyní celoněmecké volby. Po nich nastane ona vhodná doba k jednání o reparacích. Volby minuly. Němci však o reparacích nechtěli nic slyšet. Ano, pravděpodobně za tím stál i H.-D. Genscher.

Otázkami našich reparačních nároků se zabývá již léta prof. JUDr. V. Pavlíček, CSc. Zapamatovali jsme si jeho větu, že kdykoliv můžeme položit naše reparační požadavky na jednací stůl. Domníváme se, že zatím k tomu chyběla odvaha našich státníků i diplomatů. Jejich odvolávání se na Česko-německou deklaraci z roku 1997, jíž jsme se, jak tvrdí, zřekli svých nároků vůči Německu, je trapné. Naše reparační nároky byly zakotveny Pařížskou reparační smlouvou a, jak jsme přesvědčeni, dále trvají.

Nemůžeme však souhlasit s následujícím tvrzením pana Rudolfa Jindráka, šéfa zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky: „V pařížských dohodách o reparaci, kdy jsme čerpali jen velmi malou částku, tak se tam mají započítat majetky odsunutých sudetských Němců, ale nikdo to pořádně nevyčíslil,“ odpověděl Jindrák. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hradni-sefdiplomat-Jindrak-promluvil-

Tak především Německo nám na reparacích zaplatilo přibližně 0,40% z částky, jíž nám dluhuje. Tedy nejde o nějaké naše čerpání reparací, ale o placení reparací Německem. A to bohužel své reparační povinnosti vůči nám neplní. Ministerstvo zahraničních věcí Československa vydalo v roce 1946 knihu o Pařížské reparační smlouvě. Zde je vysloveně uvedeno, že my, Československo, jsme povinni konfiskovat německý majetek tak, aby se nedostal zpět do německých rukou. Toto ustanovení skutečně též mluví o tom, že tyto konfiskované majetky odpočtou signatární vlády od svého podílu na reparacích (paragraf A str. 67 Dohoda o německých reparacích, vydalo ministerstvo zahraničních věcí v Praze, Orbis, I. vydání v srpnu 1946)

Ale u tohoto ustanovení nelze zůstat. Je třeba pokračovat ve studiu dále a přejít k paragrafu D. Zde se můžeme dočíst: „Při provádění ustanovení výše uvedeného paragrafu A majetek, který byl vlastnictvím členské země Spojených národů anebo osob, které byly příslušníky této země a nikoli Německa a v době anexe nebo okupace této země Německem či v době jejího vstupu do války, nebude započten na jeho účet reparací…“

A právě toto ustanovení Pařížské reparační smlouvy uvádí, že hodnotu majetku konfiskovanému přesídlovanému německému obyvatelstvu nejsme povinni odečíst ze svého reparačního účtu (str. 67-68, Dohoda o německých reparacích, přeložil a opatřil poznámkami Dr. Miroslav Rašín. Vydalo ministerstvo zahraničních věcí v Praze, Orbis, I. vydání v srpnu 1946).

Bylo by dobré, kdyby naši všichni „odborníci“ dostudovali ustanovení o reparacích až do konce a pak dělali závěry.

Řešení nula od nuly pojde, odmítáme, i když by bylo vydáno ve zvlášť líbivé formě, samozřejmě doprovázené velkým mediálním humbukem a předváděním „našich“ politiků v roli, jíž napsal k naší velké škodě někdo jiný. Jde v současnosti přibližně o částku 3,5 bilionů korun, která nám patří. I Slovenská republika má nárok na přiměřenou částku z této sumy. A jí bychom se měli hlasitě domáhat. Činí to dnes již Řekové, nově i Poláci. Proč nikoliv i my? Ze Slovenska zatím znějí jen nepříliš určitá slova.

Tolik k tématu ve stručnosti a zjednodušeně. Pokud se v něčem mýlíme, rádi se dáme poučit.

Ogňan Tuleškov

Autor je právník, článek již vyšel na www.ceskenarodnilisty.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIstanbulská úmluva a Gender ideologie do ní vložená. Zdegenerovaná výchova dětí?   
Pridal tk Středa 02 květen 2018 - 03:27:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Riziko je opravdu extrémně vysoké!

Jedním z dalších stěžejních a nepřijatelných bodů je oblast školství.
Istanbulská úmluva je přímým zásahem do školství a vzdělávání mládeže. Na základě této úmluvy mají být děti poučováni o „nestereotypních genderových rolích“, což je snaha o indoktrinaci dětí vedoucí k „genderové neutralitě“ a vzniku jakéhosi třetího pohlaví. Praxe západních zemí hovoří jasně. Tam si děti v raném věku vývoje „mohou vybrat“ vlastní pohlaví, což je naprosto společensky, morálně, kulturně a historicky nepřijatelné. Jasným důkazem tomu je například příručka pro pedagogy dětí předškolního věku schválená berlínským senátem "Murat hraje princeznu, Alex má dvě matky a Sophie se nyní jmenuje Ben"1.

„Tam, kde to bude vhodné, podniknou strany kroky k tomu, aby ve formálních osnovách na všech úrovních vzdělávání existoval materiál k tématům, jako je rovnoprávnost žen a mužů, nestereotypní genderové role, vzájemný respekt, nenásilné řešení konfliktů v mezilidských vztazích, genderově podmíněné násilí vůči ženám a právo na osobní integritu, to vše uzpůsobeno rozvíjejícím se schopnostem žáků.“

Zdroj: Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí - Článek 14 – Vzdělání https://www.martinus.cz/?uItem=155217

Popis knížky:

Tituly z edície, do ktorej patrí aj táto knižka, sú nielen ideálnymi pomocníkmi pre tatinkov, maminky a vychovávateľov, ale aj pre dievčatá a chlapcov, ktorí sa prostredníctvom jednoduchých textov a názorných ilustrácií prirodzene a spontánne zoznámia s pojmami spojenými so sexualitou. Táto séria kníh, pripravená odborníkmi z oblasti sexuológie, je určená deťom od 6 rokov.
Knižka Čo to robia mama s ockom? Prináša informácie o vzťahoch, a to nielen sexuálnych, medzi dvomi ľuďmi. Poskytuje tiež odpovede na otázky o oplodnení, ktoré deti kladú a na ktoré často nevieme zareagovať. Naučte sa s pomocou tejto publikácie komunikovať s deťmi o sexualite prirodzene! Ponúknite im zrozumiteľné a pravdivé informácie! ZDE https://www.google.cz/search?q=%C4%8Do+robia+mama+s+ockom&rlz=1C1GCEA_enCZ778CZ778&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjvs8eCydnaAhUOfFAKHTkdCvUQsAQIOQ&biw=1229&bih=607

Nafocená knížka sexuální výchovy pro mateřské školky. Zdůrazňuji: Je to určené pro mateřské školky! Celkem nevinné poučení? Proč tak detailně? Proč tak ve veku 3-5 roků? Proč hned s nabídkou antikoncepce?

Strana 15: „Tělo už je připravené“ s fotkou dvou malinkých dítek ... Koho těla (a snad i mysl) jsou připravené? Těch dvou maličkých!? (... A pro KOHO ??)

Obrázky mluví za vše. Názorné ilustrace jsou vhodné pro 6 leté dítě? Do dnes jsme se mohli obejít, bez takové příručky, nyní už ne? Každá máma a táta věděli a ví, jak dítěti odpovědět, citlivě k jeho dotazům. Dnes je příručka, takže mámy, tátové vezmou knihu a dítko a tu máš. Jak by to brala dětská šiška? Spíše napácháno více škody, jak užitku.

Třeba zase tlak na ředitelky mateřských školek, aby se podřídily nové koncepci. Na základních školách se snižuje věk, kdy se děti seznamují se sexualitou. Tato věc je tak citlivá, že by se měla nechat rodičům a ne osnovám. Je ti 7, 8, 10, musíš být seznámen. Máme na to osnovy, máme na to ministerstvo. Ti, ví nejlépe, kdy začít. Mají snad nějaké komplexy a traumata ze svého dětství, že toto prosazují? Dnes na vše tabulky, grafy. Dítě je moc malé, velké, hubené, silnější. Které se vleze do tabulek? Je moc chytré nebo méně, vše srovnat. Podřídíme se průměru. Srovnáme i to silnější, nedáme mu najíst, musíš se vlézt do tabulky! A do hubeného budeme cpát horem spodem, ty to musíš dohnat! Malé budeme tahat za uši a velké tlačit do země?

Navíc si může vybrat, čím bude: děvčetem, chlapcem, na co se cítí? Čím se cítí? Malé dítě se i někdy cítí být koníkem, pejskem, napodobuje pejska, dokonce štěká.

A co s tím potom?

Již při početí jsou chromozomy XX= muž, XY=žena, pohlaví je dáno v okamžiku spojení. Třetí pohlaví?

Kořen věci je v početí, jak říká Max Kašparů, který takové poruchy léčil.

Vznikne život, buňky se začnou dělit a je určené pohlaví. Maminka za 3,4 týdny zjistí, že čeká děťátko. A začne se těšit. Co to bude? Já bych chtěla děvčátko. A on se zrovna vyvíjí kluk jak buk. Maminka toužebně očekává holčičku, vše bude růžové. Sní a maluje si. Ovšem „hlava se rve s tělem“. Hlava očekává děvčátko, tělo vyvíjí kluka. A je zaděláno, časem vymalováno. Přijetí narozeného dítka, dá mu tolik lásky, jako by dala dívce, nebo bude chlapec pociťovat její zklamání? Některé mámy to dají dětem najevo i slovně. Problém dnešní doby. Nespokojenost s tím co máme. Dnes můžeme ovlivnit tvar nosu, uší, barvu vlasů, i očí, když se vezmou barevné kontaktní čočky.

Nenažranost doby, zpovykanost. Skromnost a přijetí jsou vzácné dary.

Dnes máte možnost podpořit zdravou českou rodinu, odkaz na petici, zde:

https://www.petice24.com/chceme_zachovat_tradini_rodinu_odmitame_ratifikaci_istanbulske_umluvy_a_dublinu_iv

Další zajímavé informace na www.tradicniceskarodina.cz

Ivana Schneiderová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBelgie: První islámský stát v Evropě?   
Pridal tk Středa 02 květen 2018 - 03:21:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lídři belgické politické strany ISLAM zjevně chtějí proměnit Belgii v islámský stát. Nazývají to "islamistickou demokracií", a jako cíl si stanovili rok 2030.

"Leckoho může zmást jednoduchost programu: nahrazení veškerého občanského a civilního práva právem šaría. Tečka." — francouzsky časopis Causeur.

"Hlavní město Evropy [Brusel] bude za dvacet let muslimské." — Le Figaro.

Jednotlivá písmena názvu strany ISLAM jsou ve francouzštině počátečními písmeny slov "Integrita, Solidarita, Svoboda (Liberty), Autenticita, Morálka". Lídři politické strany zjevně chtějí proměnit Belgii v islámský stát. Nazývají to "islamistickou demokracií", a jako cíl si stanovili rok 2030.

Podle francouzského časopisu Causeur "může leckoho zmást jednoduchost programu: nahrazení veškerého občanského a civilního práva právem šaría. Tečka". Politická strana ISLAM, založená v předvečer komunálních voleb v roce 2012, rychle dosáhla impozantních výsledků. Její volební úspěchy jsou znepokojivé.

Tato nová strana by podle experta na islám Michaëla Privota a politologa Sebastiena Boussoise mohla způsobit "implozi komunitního života". Někteří belgičtí politici, jako například Richard Miller, se dnes snaží prosadit zákaz strany ISLAM.

Francouzský týdeník Le Point podrobně líčí plány strany ISLAM: chtěla by zabránit "neřesti prostřednictvím zákazu hazardu (kasina, herny a sázkové kanceláře) a loterií". Spolu s ustanovením nošení muslimských šátků ve školách a islámských náboženských svátků coby státních svátků chce strana prosadit, aby všechny školní jídelny v Belgii nabízely halal maso. Redouane Ahrouch, jeden ze tří zakladatelů strany, také navrhl segregaci mužů a žen ve veřejné hromadné dopravě. Ahrouch patřil v devadesátých letech k Belgickému islámskému centru, hnízdu islámského fundamentalismu, kde docházelo k verbování džihádistů pro Afghánistán a Irák.

Strana ISLAM ví, že demografie pracuje pro ni. Ahrouch řekl, že "za dvanáct let budou v Bruselu převažovat muslimové". V následujících belgických volbách postavila strana ISLAM kandidátky v 28 volebních okrscích. Na první pohled to v porovnání s celkovým počtem 589 volebních okrsků vypadá směšně, ale demonstruje to ambice a pokrok, který nová strana učinila. V Bruselu strana kandiduje ve 14 volebních obvodech z 19 možných.

To je s největší pravděpodobností tím důvodem, proč se nyní socialisté obávají vzestupu strany ISLAM. V roce 2012, přestože strana postavila kandidátku pouze ve třech bruselských obvodech, získala ve dvou z nich (Molenbeek a Anderlecht) voleného zástupce a ve volebním obvodu v centru Bruselu (Brussels-City) neupěla pouze těsně.

O dva roky později, v průběhu parlamentních voleb, se strana pokusila ve volbách do parlamentu uspět v dalších dvou volebních okrscích, Brussels-City a Liège. A znovu byly její výsledky vzhledem k tomu, že jde o stranu, která se příznivě staví k zavedení islámského práva šaría v Belgii, impozantní. V Bruselu získala 9 421 hlasů (téměř 2 %).

Toto politické hnutí zjevně vzniklo v Molenbeeku, "belgickém doupěti radikálů", a "líhni rekrutů pro Islámský stát v Sýrii a Levantě". Tamní džihádisté očividně chystali teroristické útoky v celé Evropě a dokonce i v Afghánistánu. Francouzský spisovatel Éric Zemmour coby nejapný žert navrhoval, že by Francie měla místo Rakky v Sýrii "bombardovat Molenbeek". Ze 46 komunálních politiků v Molenbeeku je aktuálně 21 muslimů.

"Hlavní město Evropy," píše deník Le Figaro, "bude za dvacet let muslimské."

"Téměř třetinu obyvatel Bruselu už tvoří muslimové," uvedl Olivier Servais, sociolog Katolické univerzity v Lovani. "Ti, kteří praktikují islám, budou díky vysoké míře porodnosti za 'patnáct až dvacet let' většinou. Od roku 2001... je v Bruselu Mohamed nejčastější jméno, dávané novorozeným chlapcům."

Strana ISLAM působí v příznivém prostředí. Podle starosty Bruselu Yvana Mayeura jsou všechny mešity v evropském hlavním městě "v rukou salafistů". Před několika týdny ukončila belgická vláda dlouhodobou nájemní smlouvu na pronájem největší a nejstarší mešity v zemi, Velké bruselské mešity, uzavřenou s královskou rodinou Saudské Arábie. Podle představitelů státu se tak stalo v rámci boje proti radikalizaci, mešitu označovali jako "líheň extremistů".

Tajná zpráva z minulého roku odhalila, že policie v Molenbeeku rozkryla 51 organizací s podezřelými vazbami na džihádismus.

Není již čas, aby se ospalá Belgie začala probouzet?

Giulio Meotti, kulturní redaktor Il Foglio, italský novinář a spisovatel.

Překlad původního textu: Belgium: First Islamic State in Europe? Překlad: Radomír Bobek
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKomedie kolem Skripala pokračuje. Pamatujete, co psala českojazyčná média? Tak na to zapomeňte. Britský poradce pro bezpečnost říká...   
Pridal tk Středa 02 květen 2018 - 03:13:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poradce britské premiérky Mayové v parlamentu uvedl, že bezpečnostní služby stále neznají identitu osob, které se měly pokusit otrávit Sergeje a Julii Skripalovi.

Britští vyšetřovatelé prý dosud neidentifikovali osoby podezřelé z pokusu o otravu Sergeje Skripala a jeho dcery Julie, přiznal na zasedání výboru pro obranu britského parlamentu pordace pro národní bezpečnost premiérky Mayové Mark Sedwill.

Sedwill na otázku členů výboru pro obranu, jestli byli identifikováni podezřelí ve věci otravy Skripalů, odpověděl, že „ještě ne“.

Připomeňme, že koncem dubna britská média a po nich i média českojazyčná přišla s informací, že britští vyšetřovatelé identifikovali hlavní podezřelé v případě otravy Skripalů. Mělo se jednat o osoby, které nyní pobývají v Rusku. K jejich identifikaci údajně došlo na základě rozboru údajů o pasažérech leteckých společností. Měly být také použity záběry z monitoringu ze Salisbury.

Autor: Testosteron

Zdroj: Reuters, Freeglobe

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘecko posiluje ochranu hranice s Tureckem   
Pridal tk Středa 02 květen 2018 - 03:08:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecké úřady se snaží posílit své hranice s Tureckem a zabránit tak nové vlně uprchlíků, píše list The Guardian. V dubnu hranici překročilo téměř 3 000 lidí. Místní úřady tvrdí, že nemají dostatek prostředků a sil, aby tento příliv zvládly.

V dubnu se do země přes pozemní hranici s Tureckem dostalo kolem 2 900 lidí, cituje The Guardian Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Jedná se o poloviční počet uprchlíků, kteří překročili hranici za celý loňský rok.

„Sociální střediska jsou přeplněná a situace se stává nekontrolovatelnou. Do země přichází mnohem více lidí, než se jich registruje," uvedl Dimitris Mavrides, starosta příhraničního města Orestiada.

Sociální střediska v oblasti mají kapacitu pouze pro 240 osob. Úřady proto umísťují příchozí osoby, včetně dětí a těhotných žen, do vězeňských zařízení, ve kterých nemají přístup k tlumočníkům a dalším službám, upozorňuje list.

Náměstek ministra pro civilní ochranu Nikos Toskas ale tvrdí, že se úřady s problémem vypořádají. „Jsme zcela připraveni, není žádný důvod k panice," řekl v rozhovoru s The Guardian, „vše je pod kontrolou".

Mnozí se však obávají, že je dubnová uprchlická vlna předzvěstí letní krize. Uprchlíci se přepravují přes řeku Marica. S příchodem léta její hladina klesne a bude ji mnohem snazší překročit, varuje hlava Řeckého červeného kříže Ruben Cano.

Tento náhlý růst uprchlíků znamená změnu taktiky převaděčů osob, kteří obcházejí kontroverzní dohodu s Tureckem z března 2016. Podle ní migranti a uprchlíci, kteří dorazí na ostrovy v Egejském moři, tam musejí zůstat, dokud se jejich žádost o azyl nezpracuje, nebo budou muset být deportováni.

Dohoda však nezahrnuje pozemní hranice, které teď využívají uprchlíci a migranti. Většina z nich o sobě tvrdí, že jsou Kurdové, kteří prchají z oblasti syrského Afrínu před tureckou ofenzivou.

Zdroj: The Guardian, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZápadní koalice ohlásila v Sýrii začátek nové operace proti IS   
Pridal tk Středa 02 květen 2018 - 03:02:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy spolu se svou koalicí a spojenci v Sýrii zahajují operaci na osvobození posledních útočišť Islámského státu, prohlásila mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová.

„USA, světová koalice a místní partneři včetně Syrských demokratických sil zahajují operaci s cílem osvobodit poslední útočiště IS (Teroristická skupina zakázaná v Rusku) v Sýrii," stojí v prohlášení Nauertové.

Podle ní USA „budou spolupracovat s Tureckem, Izraelem, Jordánskem, Irákem a Libanonem pro zajištění bezpečnosti jejich hranic před IS".

Zdroj: https://sptnkne.ws/hxMx

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAustralský neonacista vypověděl, jak bojoval s domobranou Donbasu   
Pridal tk Středa 02 květen 2018 - 02:59:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Australský televizní kanál ABC zveřejnil příběh Ethana Tillinga, bývalého neonacisty, který se zúčastnil konfliktu na východě Ukrajiny. Bojoval na straně ukrajinské armády proti domobraně.

Tilling, který byl na frontové linii dva měsíce, prohlásil pro ABC, že se mu tam nedostalo toho, co od tohoto konfliktu očekával.

"23letý bývalý voják je jeden ze dvou bývalých australských vojáků, kteří, jak se podařilo zjistit ABC, se připojili k tisícům ultranacionalistů, kteří se scházeli z celého světa ve východoukrajinském Donbasu k tomu, aby vzali zbraně do rukou," píší autoři reportáže.

Tilling, podle jejich informací, snil o tom stát se vojákem a myslel si, účast ve vojenském konfliktu je "obřadem zasvěcení" pro muže.

Tilling se inspiroval videem o Gruzínské legii, kde na straně ukrajinské armády bojovali mnozí zahraniční ozbrojenci včetně Američanů.

Australan vypověděl, jak probíhala jeho krátká služba v Gruzínské legii.

"Byla to hlavně zákopová válka ve stylu první světové války, a to jsem nečekal," prohlásil.

Podle jeho slov byla uniforma žoldnéřů nevhodná pro nízké teploty. Kromě toho neměli dost vody a jídla. Museli jíst pouze "chléb a pečivo bez chuti". "V těch zákopech jsem zhubl devět kilogramů. A psychologický stav nebyl stabilní," řekl Tilling.

Také si stěžoval na disciplínu spolubojovníků, kteří často pili alkohol a občas požívali narkotika.

"K tomu všemu po nocích chodili se zapnutými svítilnami, po nocích zpívali a nastavovali nabité zbraně na členy svého týmu," řekl Australan.

Velitel Gruzínské legie prohlásil, že Tilling odešel poté, co praporu hrozil velký nedostatek vody a potravin.

Tilling hájí právo Australanů na účast v kofliktech, jež probíhají daleko. Vyzývá ale lidi, kteří smýšlejí podobně jako on, aby si tento krok pořádně rozmysleli.

V únoru tohoto roku byla u Tillinga policie poté, co si jeho sousedé stěžovali na výstřely ze zbraní. Rovněž byl vyslechnut kvůli své účasti v ukrajinském konfliktu policejním orgánem bojujícím s terorismem.

Zdroj: TV ABC, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3199 sec,0.1373 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,745kB