Pátek 04 květen 2018
Vlády některých evropských zemí mají asi za cíl spáchat vraždu naší civilizace…   
Pridal tk Pátek 04 květen 2018 - 17:31:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dějepis mě vždycky docela bavil. Dodnes rád s rodinou objíždím různé hrady a zámky, kde často obdivuju nejen architekturu, ale i osobnostní vlastnosti jejich dřívějších majitelů...

A tak se často stává, že v zámeckých pokojích stojím tváří v tvář mužům – bývalým majitelům panství, kteří jsou zvěčněni na starých plátnech malířských mistrů. Ti muži jsou nezřídka oděni ve zbroj a brnění, v jedné ruce třímají maršálskou hůl a druhou mají volně položenu na jílci svého meče.

Tito muži, vladaři a šlechtici, byli z těch, kteří se osobně v čele vojsk mnohokrát postavili proti nájezdníkům všeho druhu, ať už šlo o nepřátele z řad jiných evropských armád, nebo nezřídka proti nepříteli už v té době Evropě nejnebezpečnějšímu, totiž vojskům mohamedánským.

Všichni tito muži riskovali a mnohokrát i položili své životy za jednu jedinou věc – za ochranu „svého“ území, své Evropy, svého světa a životů svých blízkých, svých poddaných a za ochranu všech potomků. Ano, ani na poddané těchto vojevůdců nesmíme zapomenout, i ti nejobyčejnější z vojáků bránili svou vlast a svou civilizaci často za cenu nejvyšší.

Někdy si kladu otázku, co by na stav současné Evropy říkali tito muži, ať už páni, nebo kmáni, kdyby se najednou mávnutím kouzelného proutku mohli ocitnout v naší době. Jak by asi reagovali na fakt, že Evropa je i přes jejich dávné a nesmírné oběti prakticky dobývána opět islámem a to prosím pěkně v podstatě bez odporu. Dokonce se v Evropě najdou vlády, které dělají všechno možné proti tomu, aby lidé mohli bránit své domovy, své životy, hlavně životy svých potomků a v neposlední řadě všech výdobytků evropské civilizace, ke které ti muži ztracení v temnotě časů minulých, za cenu nesmírných obětí, potu a krve, položili základy.

Nedej bože, aby se nějaký politik, vladař dnešních časů, postavil a naplno a na rovinu řekl nahlas pravdu, kterou všichni, nebo alespoň většina z nás už dlouho vidíme.

Pravdu o nesmyslné liknavosti vlád v případě smysluplného řešení migrační krize. Když si něco podobného některý z politiků dovolí, viz maďarský premiér Orbán, je ze všech stran bombardován odsudky, je zván na „grilovací“ kobereček do Bruselu, protože se v jeho případě prý jedná o de facto zločin.

Dovoluje si pokládat důraz na silný stát v rámci Evropské unie, a co je jeho největším prohřeškem, dovoluje si nahlas říkat, že migranti valící se v současnosti do Evropy znamenají pro tento světadíl pohromu apokalyptických rozměrů, v podstatě jde v jeho očích (a nejen v jeho...) o sebevraždu Evropy a z viny některých vlád evropských států i o vraždu naší civilizace.

Paradoxem také je, že většina uprchlíků míří do Evropy ze zemí, které jsou právě díky islámu zcela zdevastované, ze zemí, které právě díky islámu setrvávají v podstatě ve středověku. A oni táhnou na Evropu, ale příčinu jejich životních nesnází, tedy jejich víru a věrnost zpátečnickému dogmatismu si nesou s sebou. A dokonce sní o tom, že právě viníka jejich mizerné domácí životní situace rozšíří do míst, kde díky jeho absenci vznikaly za poslední stovky let přesně ty základy, co stojí za životní úrovní Západního světa, které si oni tak moc přejí využívat...

Islám vždycky fungoval na premise, že na dobytých a obsazených územích třeba násilím pokryje svým vlivem všechen život a všechny jeho stránky, ať už jde o kulturu, povinné aspekty své podstaty, které si nezadají s nejbrutálnějšími totalismi, jaké svět poznal. Islám vždy propagoval násilné potlačení všeho jiného, než představoval on sám.

A já nevidím žádný náznak toho, že by se dnešní islám od těchto svých odvěkých plánů, podstaty a pravidel nějak distancoval.

Když v zemi, kde vládne islám, najdeme dobrou životní úroveň, nebo dokonce luxus, jako je tomu pro nejbohatší část obyvatel například v Saúdské Arábii, nebo v některých Emirátech, VŽDY jde o luxus, který zaplatila ropa, tryskající ze země bez zásluhy, potu a přičinění generací domácích obyvatel, o luxus, který má vždy podobu importovaného čehokoliv ze Západního světa. Ať už jde o nejlepší mozky, které si platí, nebo o technologie a zboží. Sami by bez neislámského Západu měli v zemi ropu, se kterou by si nevěděli rady, natož aby jim sloužila k užitku. Jinými slovy, nebýt pokrokového, neislámského Západu, dodnes by v bohatých islámských zemích jezdili místo v luxusních autech na oslech a na velbloudech a bydleli by maximálně tak v beduínských stanech. Bohužel, tato pravda je těžko prosaditelná, v Evropě jsme si udělali zákony proti všemu, co se může dotknout "práv" novodobých dobyvatelů Evropy i jejich bigotní, agresivní a zpátečnické víry. Jak se někdo postaví proti přílivu migrantů z muslimských zemí, rázem je označen za xenofoba, za rasistu a takový člověk prý prosazuje nenávist a zlo.

To je další paradox, že je za rasistu a nenávistníka v naší, a nejen v naší, zemi označen ten, komu se nelíbí příliv lidí do Evropy, lidí, kteří prosazují skrze svou víru mnohem větší nenávist, agresi, rasismus, včetně toho nejhoršího - skutečného popírání lidských práv, ať už jde o ženy, nebo o jinověrce, nebo nedej bože bezvěrce.

Jako na stříbrném podnose dávají evropští politici skrze sebevražedné zákony nejen území, ale i vlastní lidi.

A to se mi nelíbí. Nechci být nikdy omezován cizími zvyky, cizí vírou, která mě bude násilně nutit dělat věci, které dělat nechci, nechci ztratit právo na to, dělat vše tak, jak chci já a jak chtěli moji předci. Nechci skončit v ještě horší totalitě, než byla doba socialismu. Mám na takový postoj právo, já jsem tady doma a můj dům - můj hrad.

A nepíšu jen o naší vlastní zemi, vím, že zaplať pánu Bohu u nás v Česku zatím takové nebezpečí nehrozí. Hrozí ale v zemích nám kulturně i ekonomicky velmi blízkých a každý průser, který se stane u sousedů, dříve nebo později, jako vlna co se odrazí od jednoho břehu a míří k břehu druhému, dojde i k nám. A bláhový je ten, kdo si tento fakt nepřipouští.

A největší paradox je, že tomu, že už dávno není Evropa muslimským územím, (dnes platí bohužel – zatím...) vděčíme právě mužům, kteří se nebáli islámu v minulosti postavit čelem.

Co by na takové absurdity řekli ti tehdejší bojovníci, třeba z rodu Schwarzenbergů, kteří mají dodnes v erbu mimo jiné i useknutou hlavu Turka, kterému havran vyklovává oko...

Erb rodu Schwarzenbergů (Wiki)

Asi by nechápali, co se to s námi, dnešními Evropany děje, že bez obrany dopustíme obsazení Evropy, někým, koho oni zastavili s nejvyšším nasazením.

Osobně mně přijde zajímavé, že se v poslední době začínají objevovat jako první vlaštovky v médiích zprávy z Německa, kde už jde o vyslovenu kritiku německé vládní politiky Angely Merkelové a o každodenní příklady jak to nadělení Němci nezvládají. Snad si nebudou dále Němci lhát do kapsy, snad se němečtí občané nenechají dále oblbovat vítací politikou, která je přesně onou vraždou naší civilizace, o které píšu už v nadpisu.

Přiznáním skutečného stavu věcí začíná dlouhá cesta k nápravě. Snad ještě není pozdě a ty statisíce a miliony migrantů, chystající se zaplavit Evropu, budou odraženi zpět za hranice Evropy. Snad to není zbožné přání, snad se dožiju toho, abych se nemusel před obrazy dávných mužů stydět za to, jak skončil jejich statečný boj...

Autor: Vladimír Kroupa

Zdroj: https://vladimirkroupa.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=661329

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPirát Černohorský se sešel s prezidentem kvůli OKD: Kromě Bohuslava Sobotky by měl nést zodpovědnost i exministr Urban   
Pridal tk Pátek 04 květen 2018 - 04:40:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Praha, 3. května 2018 - Sobotka nebyl u rozhodování o privatizaci OKD jediný zodpovědný, exministr průmyslu Milan Urban nese stejný díl odpovědnosti za zpackaný prodej těžařského kolosu. To dnes zaznělo na schůzce pirátského předsedy sněmovní vyšetřovací komise kauzy OKD Lukáše Černohorského s prezidentem Milošem Zemanem. „Podle všeho měli Sobotka s Urbanem dostatek indicií, že nabízená cena za OKD neodpovídala tržní hodnotě,” informoval Lukáš Černohorský.

Černohorský se zajímal hlavně o období, kdy Zeman nastoupil do funkce předsedy vlády v roce 1998. Jde o dobu těsně po tom, co stát přišel o majoritní podíl v OKD. „Zajímalo mě, jak tehdy vypadala spolupráce vlády a nových majitelů. Prezident se ale spíše zaměřoval na problém vyvádění finančních prostředků a nehospodárné nakládání s prostředky společnosti,” komentuje průběh schůzky Černohorský.

Vyšetřovací komise k OKD momentálně shromažďuje důkazy o tom, že majitelé OKD v čele se Zdeňkem Bakalou učinili kroky, kterými vážně poškodili ekonomické zájmy státu. Pokud se podezření potvrdí, komise podá podnět k prošetření na ministerstvo financí. „Zdeněk Bakala zbohatl nejen na úkor havířů, nájemníků bytů OKD, akcionářů NWR, ale také našeho státu. Ztrátní byli prakticky všichni, kteří s ním obchodovali. Nechci předjímat, ale rád bych, aby komise ke zdárnému konci dovedla hned několik šetření spojených s OKD,” dodává Pirát Černohorský.

Jako dárek prezidentovi Pirát Černohorský přinesl ručně vyřezávaný “kilofek” z karvinského dolu ČSA. Jde o speciální hůl s rukojetí v podobě kovového kladívka, kterou technici na šachtě používali k oťukávání horniny, podle zvuku mohli odhalit hrozící nebezpečí sesuvu.

„Prezident nás na jednání informoval, že projedná okolnosti kauzy i budoucnosti OKD se všemi dotčenými ministry v nově jmenované vládě,” doplnil Černohorský.

Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKladivo na Viktátora? Spíš na demokracii... Redaktor je stejně mimo jako soudruzi z EU   
Pridal tk Pátek 04 květen 2018 - 04:35:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Kladivo na Viktátora. Evropská komise chce hříšným zemím sebrat dotace." Jakkoliv by se mohlo zdát, nejedná se o titulek některého z blogů, nebo z bulváru... Nicméně krásně ilustruje současný stav EUsoc a většiny médií.

"Evropská komise tento týden představí nový finanční nástroj k usměrnění členských zemí, v nichž jsou podle ní ohroženy základy demokracie. Pozornost se upírá na Polsko a na Maďarsko, kde Viktor Orbán opět dosáhl na ústavní většinu," uvádí se ve výše zmíněném článku na iDnes. "Média už delší dobu spekulují, že čerpání eurofondů bude v dokumentu podmíněno kvalitou právního státu v dané zemi. Opatření, které má ochránit především nezávislost justice, má podporu Německa, Francie a dalších velkých plátců do unijního rozpočtu."

Redaktor, potažmo editor článku "poplaten" (kéž by jen popleten) době a správnému názoru přirovnává Orbána k diktátorovi, kterého snad EU umravní (nebo odstaví) formou odebrání dotací jeho zemi. Ani mě nepřekvapuje, že redaktorovi - stejně jako politbyru v EU - zřejmě vůbec nedochází, že spíše než kladivo na diktátora se jedná o kladivo na demokracii, tedy vzhledem k tomu, že byl Orbán v demokratických volbách zvolen většinou obyvatel. A ano, jsem si vědom (a slovy klasika), že to na tuti byli převážně méně vzdělaní, staří a extremističtí občané ovlivnění ruskými hackery, fake news na sociálních sítích a dezinformačních webech a podvodnými lživými e-maily.

„Jsou tady vůdci, kteří flirtují s naprosto jinými hodnotami. To je pro Evropu daleko větší hrozba než brexit,“ vysvětlil vysoce postavený zdroj z evropských institucí s odkazem na maďarského premiéra a jeho vizi „neliberální demokracie"... I proto vrcholní představitelé EU sáhli po nástroji, který má vzpurné země dostat pod ekonomický tlak. Počítají s tím, že středoevropské státy si o eurofondy nemůžou dovolit přijít, protože představují příliš velkou část jejich veřejných výdajů."

Chápu to správně, že korupce formou unijních dotací dosáhla takové podoby, že finance z eurofondů dostanou pouze země, v nichž si lidé zvolili toho "správného" kandidáta či stranu? O tom, kdo je "liberální" a "neliberální" demokrat, potažmo diktátor, kdo je hříšný a kdo "čistý" pak rozhodne Evropská komise (čti Ústřední výbor), nebo rovnou jen soudruh předseda Juncker?

Hodí se snad hláška ze Star Wars: "Tak takto umírá demokracie... za potlesku ve stoje."

Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=661270

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPentagon obvinil Čínu z použití laserů   
Pridal tk Pátek 04 květen 2018 - 04:31:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tisková mluvčí Pentagonu Dana White prohlásila, že američtí piloti se stali terčem účinku laserů v Džibutsku, a že za tím stojí čínští vojáci.

„Jsou to velmi vážné incidenty. Ve výsledku jsou dvě vážná zranění. Tato činnost představuje reálnou hrozbu pro naše piloty. Bereme to velmi vážně," prohlásila.

Podle slov White USA jsou přesvědčeny o tom, že to byli občané Číny a požadují, aby Peking „vyšetřil tyto incidenty".

Informace o tom, že američtí piloti v Džibutsku byli zraněni lasery, které udajně přicházely z čínské základny, dříve přinesla média.

V Džibutsku se nachází od čtyř do pěti tisíc amerických vojáků, jejichž úkolem je podporovat vládní režim v boji s africkými buňkami Al-Káidy.

Kromě Američanů mají v této zemi své základny ještě další čtyři země, Čína je jednou z nich.

Zdroj: Tisková mluvčí Pentagonu Dana White

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Česku se vyráběl nervově paralytický jed A-230   
Pridal tk Pátek 04 květen 2018 - 04:27:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Armáda v Česku vyvíjela a testovala nervově paralytický jed A-230, uvedl ve čtvrtek večer na televizi Barrandov prezident Miloš Zeman.

„Loni v listopadu ve Vojenském výzkumném ústavu ministerstva obrany v Brně byl testován nervově paralytický jed označovaný jako A230. Množství vyrobeného jedu bylo údajně poměrně malé a po testování byl tento jed zničen," řekl Zeman. Vyplývá to ze zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS), která výskyt novičoku rovněž prošetřovala.

Vojenský ústav podle Zemana tvrdí, že nešlo o novičok, ale o jiný produkt. Vojenské obranné zpravodajství, na rozdíl od BIS a vojenského ústavu, však uvedlo, že to novičok byl, a on se rozhodl názorově přiklonit k němu. „Udělal jsem si závěr, že u nás byl testován novičok," řekl prezident.

„Můj závěr zní — byl u nás vyráběn a testován novičok, byť v malém množství, a poté byl zničen. Víme kdy a kde to bylo a je pokrytectví předstírat, že se nic takového nedělo," uvedl Zeman.

„Neptal jsem se na důvody výzkumu jedu, ale vím, že výzkum byl zastaven a nepokračuje se v něm," dodal. Zároveň zmínil, že existuje celá skupina novičoků. Uvedl, že Skripal byl otráven typem A-234.

Zdroj: TV Barandov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1120 sec,0.0602 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,207kB