Pondělí 07 květen 2018
O čem se píše, ale málo (4.5.2018)   
Pridal tk Pondělí 07 květen 2018 - 16:18:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes se v ČLR slaví Den mládeže a 99. výročí mládežnického hnutí, které protestovalo v centru Pekingu proti ponižování Číny během Versaillské mírové konference a proti imperialistickému zahraničnímu vlivu na Čínu.
Dnes také skončila důležitá obchodní jednání mezi USA a ČLR. USA požadují snížení deficitu o 200 miliard USD do roku 2020. Připomínám, že ke konci roku 2017 deficit dosáhl 375 miliard USD. ČLR požaduje zjednodušení bezpečnostních prověrek investic v USA. Během jednání prezentovaný dokument obsahoval agresivní časové limity, představující v případě akceptování ČLR strukturální změny v hospodářské a politické sféře.

Jednání byla zřejmě neuspokojující, což dovozuji ze skutečnosti, že nedošlo k plánovanému setkání americké delegace (vedené Steven Mnuchin, Larry Kudlow, Peter Navarro) s ministrem zahraničí Wang Qishan a prezidentem Si Ťin-pching. Únik některých informací z jednání znamená pro oba prezidenty komplikaci při vyjednávání kompromisu. Pozice prezidenta Trumpa je blíže k pozici a představě o světu hardlinera Peter Navarro. Klíčovou otázkou proto zůstává, nakolik je prezident Trump schopný a ochotný se ohnout, protože ČLR jen tak neustoupí. Otázku indikuje také oficiální ČLR agentura Xinhua: Both sides realized that there are some relatively big differences on some issues. And more work needs to be done to achieve more progress.

Před obchodními jednáními se uskutečnilo setkání čínských představitelů se zahraničními odborníky na problematiku ČLR (mimo jiné Carl Bernstein, Thomas Friedman, Niall Ferguson, Kishore Mahbubani a Martin Wolf). Setkání se uskutečnilo pod vedením Tsinghua University's Academic Center for Chinese Economic Practice and Thinking, the Chinese Economists 50 Forum, a Tsinghua's Center For China in the World Economy. Čtenáři se zájmem o ČLR mají možnost se seznámit například s příspěvkem nazvaným How the Beijing elite sees the world (Wolf) a The U.S. and China Are Finally Having It Out (Friedman). V pondělním vydání New York Times je naplánováno zveřejnění China Is Set to Take a Hard Line on Trump’s Trade Demands.

Než dojde ke kompromisu v obchodních vztazích mezi USA a ČLR, dojde ke zhoršení vztahu v oblasti technologií. Marco Rubio představí během několika dnů návrhy v rámci Fair Trade With China Enforcement Act. Návrhy jsou zaměřené přímo na ČLR. Podle Washington Post nová legislativa se bude koncentrovat na citlivé technologie (přičemž americká veřejnost neví, co to opravdu znamená), intelektuální vlastnictví (připomínám, že ČLR se dostala v roce 2017, vzpomínám li si dobře na mnou uvedená data v jednom z dřívějších příspěvků, na první místo v počtu žádostí o patenty v EU), a tzv. střechu, týkající se výše akciového podílu v amerických korporacích. Kromě toho bude novelizována daňová dohoda s ČLR z roku 1984 v tom smyslu, že čínští investoři budou muset platit plné daně z investic a dividend v USA, a poplatky z aktivit v oblasti plánu Made in China 2025.

Více radosti než jednání o tarifech, clech a omezeních obchodu mezi USA přinesou ČLR koně. New York Times zveřejnily příběh o tajuplném China Horse Club. Ten se stal jedním z globálních účastníků derby. Klub vlastní 10 prominentních koní. Ty jsou favoritem víkendových závodů, včetně Kentucky Derby, ve hře je hodně peněz a více.

Radost musela mít ČLR z oslav 200. výročí narození Karla Marxe v Trevíru, SRN, a z rozhodnutí (architekta a rady města) povolit postavení obrovského pomníku Marxe, financovaného ČLR v Marxově rodném městě. Oslav se účastnil mimo jiné všude přítomný předseda EK Jean-Claude Juncker. Většina Němců řadí Marxe vedle Martina Luthera a Konráda Adenauera na třetí místo nejdůležitějších osobností německé historie. Připomínám oslavy Marxe a přítomnost Junckera již proto, že, jak píše Jan Keller v Právo, z 5. 5. 2018: Vstoupili jsme do mnohem vyzrálejší doby, kdy toho druhého je nutno zničit jen tak. Bez jakékoliv ideologie, bez jakékoliv myšlenky, bez ohledu na fakta, bez ohledu na pravdu. Asi někdo zapomněl vypnout stěrače.

Radost mají Číňané vlastnící JD.com a Alibaba. Jejich americký konkurent Amazon, je totiž nemůže ani po 14 letém působení v ČLR porazit. Proč? Odpověď je jednoduchá: Neinvestoval tolik, kolik je potřeba investovat v ČLR, chce li někdo být vůdcem na trhu. Neinvestoval dostatečně ani do znalosti psychologických archetypů konzumentů, do rychlých dodávacích metod. Ke konci roku 2016 kontroloval Amazon přibližně 1% čínského trhu. V současné době se snaží neopakovat chyby v Indii, kde soupeří s Walmart.

Méně radosti, ba dokonce kroucení hlavou, se dostaví nekritickým rusofilům, až si uvědomí principy dvoustranného konání ČLR a Ruské federace. RF nebuduje a neplánuje vytvoření nějakého Rusko - Čínského spojenectví nebo svazu. Náměstek MZV RF Igor Morgulov sdělil předevčírem: Это не соответствует нашему общему видению характера двустороннего взаимодействия, основанного на совпадении или близости взглядов по широкому кругу вопросов. Kromě toho doplnil, že ČLR строго придерживается линии на неприсоединение к каким-либо блокам.

Zmiňuji se o prohlášení náměstka Morgulova, protože Moskva a Peking často vystupují s jednou pozicí v globálních a regionálních záležitostech. Proto se mnozí myslí, že ČLR a RF mají stejné, nebo podobné hospodářské zájmy. Opak je skutečností. To dokazuje i skutečnost, že Ruská federace nebude konkurovat ani mezinárodní infrastrukturní čínské iniciativě OBOR. RF má svůj projekt, nesoucí již dnes plody: Eurasijskou hospodářskou unii.

V tomto kontextu je možné si představit mimo jiné, že RF může při dalším stupňování amerických a EU sankcí zakázat používání produktů Microsoft. Pro informaci uvádím skutečnost, že Microsoft podpořil sankce, ale nepozastavil svoji činnost v RF. Kromě toho, RF má své produkty, což dokazuje programové zabezpečení MO RF a dalších institucí. Podobné hrozí Google, Android a dalším. Co čeká Albion, nevím. S ohledem na vývoj operace Skripal & Julia se situace pro PM May zhoršuje den ze dne. Vypadá to dokonce tak, že čest Albionu by mohl zachraňovat House of Lords. Vláda PM May nemůže přiznat lež, neúspěch operace Skripal & Julia a neúspěch jednání s EK o brexitu.
Proto je pro mne představitelné, že House of Lords, který je pod přímou kontrolou HM, se ujímá funkce záchrance při souhlasu HM, a vyvádí PM May ze systému a hry, dokud není pozdě. Jak praví staré židovské přísloví: Chceš li být osvobozen od omylů a bludů, musíš se prvně octnout v jejich zajetí. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
4.5.2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIslám nabízí jedinou možnost jak se zachránit před násilím a terorem muslimů - stát se muslimem   
Pridal tk Pondělí 07 květen 2018 - 04:12:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukázka z prvního dílu výkladu koránu od Roberta Spencra: Jakou cenu má lidský život? V islámském právu má žena hodnotu jedné poloviny muže a žid nebo křesťan má cenu jedné třetiny muslima. Nevěříte? Pokračujme s „Krávou“, druhou a nejdelší súrou koránu. Ve verších 2:141–150 se probírá kibla, směr modliteb. Alláh muslimům přikazuje, že musí být při modlení čelem natočeni k posvátné mešitě v Mekce (2:150). Do té doby se otáčeli, společně s židy, k Jeruzalému. Podle islámské tradice k této změně došlo na konci Mohamedovy snahy přesvědčit židy, že on sám je jedním z proroků v linii židovských proroků.

Právě tohle je základem supremacistické idey, že muslimové musí vést válku proti nevěřícím, dokud nevěřící buď nekonvertují k islámu, anebo se nepodrobí vládě islámského práva, jak korán explicitně říká ve verši 9:29. Jak v jednom hadísu praví prorok islámu Mohammed: „Bylo mi přikázáno bojovat proti lidem, dokud nedosvědčí, že není boha kromě Alláha, neuvěří ve mně, že jsem (božím) poslem, a ve vše, co jsem přinesl. A až tak učiní, jejich krev a bohatství budou pod mojí ochranou, s výjimkou případů určených zákonem, a jejich konečné zúčtování bude s Alláhem.“ (Sahíh Muslim 31)

Anotace:

Když zájemce o poznání toho, co to vlastně je islám, vezme do ruky Korán, záhy zjistí, že vlastně čtený text nechápe. Vychází to z prosté logiky, že text Koránu má jinou podobu než například evangelia. V jistém smyslu je paradoxní, že i mnozí muslimové uznávají, že text Koránu není tak podstatný jako jeho výklad. Dokonce jeden z čtyř nejuznávanějších znalců islámu a zakladatel islámské právní školy Ibn Hanbal přiznává, že výklad Koránu je důležitější než samotný text. A právě výkladu Koránu se věnuje tato kniha.

O autorovi

Robert Spencer (*1962, USA) pochází z rodiny blízkovýchodních křesťanů. Je členem Melchitské řeckokatolické církve. Spencerův otec se podílel na boji proti komunismu a byl členem redakce Hlasu Ameriky. Spencer vystudoval University of North Carolina v Chapel Hill – obor náboženství a je předním americkým autorem věnujícím se problematice islámského náboženství. Dvě jeho knihy se v USA dostaly do žebříčku New York Times Bestsellers.

Název: Výklad Koránu – Část první
Anglický název: Blogging the Qur’an
Autor: Robert Spencer
Nakladatel: Lhoťan Lukáš
EAN: 9788090700482
ISBN: 978-80-907004-8-2
Popis: 1× kniha, brožovaná, 72 stran, česky
Rozměry: 10,5 × 14,9 cm
Rok vydání: 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA zakázaly Ukrajině používat komplety Javelin   
Pridal tk Pondělí 07 květen 2018 - 04:04:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Náměstek ukrajinského ministra pro otázky dočasně okupovaného území a vnitřně přesídlených osob Georgij Tuka ve vysílání ukrajinské televize uvedl, proč se americké komplety Javelin nenachází na linii dotyku na Donbasu.Podle Tuky prozatím existují „určitá omezení" ze strany Spojených států na užívání těchto kompletů.

„Podmínkou je, abychom nepoužívali tyto komplety přímo na linii dotyku," uvedl náměstek.

Přitom je Tuka přesvědčen, že zákaz může být „kdykoliv zrušen".
„Předpokládám, že až půjde do tuhého, jak se u nás říká, dostaneme od USA povolení, abychom použili dva až tři komplety. To srazí hřebínek nepříteli na poměrně dlouhou dobu," dodal Tuka.

Americká administrativa v roce 2017 schválila dodávky zbraní Kyjevu včetně přenosných protitankových raketových kompletů Javelin. Před několika dny mluvčí amerického ministerstva zahraničí prohlásila, že raketové komplety již byly dodány.
Rusko varovalo před dodávkami zbraní na Ukrajinu, neboť podle Moskvy mohou přispět k eskalaci konfliktu na Donbasu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hzSW
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1445 sec,0.0705 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,163kB