Pátek 11 květen 2018
Uprchlík z Maroka po dobu 2 hodin znásilňoval 87 letou   
Pridal tk Pátek 11 květen 2018 - 03:57:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francie: Uprchlík z Maroka po dobu 2 hodin znásilňoval 87 letou francouzskou ženu, pak jí ještě odcizil zlatý prsten.

Po dopadení prohlásil, že má 16 let, a sex byl se souhlasem.

Kulturní obohacení evropských národů jede na plné pecky! Babišova vláda spolou s tímto hulvátským estébákem nám za chvilku dopřeje podobné zážitky i zde u nás v ČR.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Paroubek: Proboha, zastavte tu sebedestrukci   
Pridal tk Pátek 11 květen 2018 - 03:52:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Největším hitem posledních dnů, kdy dobíhalo jednání o programu a struktuře budoucí koaliční vlády hnutí ANO a ČSSD, nejsou programové otázky, či nějaké jiné pozitivní téma, ale Jaroslav Foldyna, který se odvážil k účasti na každoročně se opakující akci ruských Nočních vlků aneb, jak je označují česká pravicová média, „Putinových motorkářů“.

Je až neuvěřitelné vidět, jak někteří činitelé ČSSD, včetně poslanců – a tím nemám ani tak na mysli předsedu ČSSD Hamáčka, jemuž to plně přísluší – komentují zřejmě z nedostatku jiných politických témat, návštěvu J. Foldyny na akci ruských motorkářů a následný incident s českými odpůrci motorokářů. Nechápu, proč se tolik představitelů ČSSD cítilo povinováno vyjádřit k „činu“ Jaroslava Foldyny. Byl někde, kde se zúčastňoval každý rok.

Primárně zřejmě mířil nikoliv na setkání s ruskými motorkáři, ale na akci k uctění památky sovětských vojáků, kteří zemřeli na konci války při osvobozování Československa. Spíš by se novináři měli zeptat, proč zrovna na takovou akci dorazili tzv. aktivisté, tedy ti, kteří pořvávali na Rusy a nechovali se právě konstruktivně a důstojně, přiměřeně pietní akci, které se vlastně zúčastnili.

Jak já to vidím, tak většina zbývajícího a bývalého volebního elektorátu ČSSD je rusofilská. Představa, že reprezentanti jeho vlastní strany, jejímž je Foldyna místopředsedou, jej sami po výzvě rusožroutských medií vlastně ochotně profackují, a to před tváří celé české veřejnosti, určitě neprospěje sociální demokracii k obnově jejího voličského elektorátu.

Kromě toho, voliči nemají rádi rozhádané strany. Je jen škoda, že český tisk takovouto příležitost, která ukazuje hluboké názorové rozdělení ČSSD, dostal. Pokud se budou chyby tohoto typu opakovat a nebudou uzavřeny například rychlým setkáním Hamáčka s Foldynou a jejich společnou rozumnou reakcí, bude to jen další střípek do obrazu sociální demokracie, jako slábnoucí strany, kterou voliči příliš nezajímají.

Na podzim ovšem čekají stranu významné volby. Komunální a také doplňovací volby do třetiny senátu. Do té doby by strana neměla dělat zbytečné chyby a měla by se soustředit – pokud to vnitrostranické referendum odsouhlasí – na svou účast ve vládě. Při tom stále předpokládám, že ve vládě z pěti odborně velmi zdatných a morálně neprůstřelných ministrů za ČSSD, budou nejméně tři mediální hvězdy, které svým zářivým svitem zastíní A. Babiše a další představitele hnutí ANO ve vládě.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPan Foldyna se nemá co omlouvat - Pan Hamáček vyvolává dojem nepřítele Slovanů   
Pridal tk Pátek 11 květen 2018 - 03:45:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak to tu máme opět. Po plivancích mainstreamu na Noční vlky, kteří se neprovinili ničím menším, než svým vlastenectvím a pietním postojem k padlým hrdinům Velké vlastenecké války anobrž Osvobozovací evropské války národů porobených fašismem čili II. světové války v Evropě, se pan Hamáček, coby Nachfolger pana Sobotky pustil do stranického kolegy pana Foldyny.

Copak že to údajně provedl zlého pan Foldyna? Pan Foldyna jako pravý vlastenec a pravý Slovan, přítel Srbů i Rusů, jel na své motorce rovněž projevit úctu padlým hrdinům osvoboditelům II. světové války u nás. A byl sprostě a neurvale napaden jakýmsi zástupcem odpůrců Nočních vlků, který panu Foldynovi hrubým způsobem spílal a vytýkal mu podporu "zločinných nočních vlků"- alespoň podle videozáznamů publikovaných na internetu.

A pan Hamáček, namísto aby se pana Foldyny zastal, pokračoval de facto v napadání pana Foldyny naprosto nemístným a hloupým vytýkáním jeho staročeských reakcí na sprostá napadání odpůrce Nočních vlků. Celá věc je pochopitelně notně zpolitisována mainstreamovým tiskem tak, aby došlo k vyvolání dojmu "nepatřičnosti akce Nočních vlků na našem území". Jsou jim přičítány všemožné zločiny, počínaje sympatiemi pro ruského presidenta a konče "řevem jejich motorek". To vše jsou přečiny hodné pozornosti našich putimských strážmistrů, užitečných idiotů ve službách novinářských chlebodárců bakalovského a příbuzného ražení, zkrátka všech nepřátel Ruské federace, jejího presidenta a vůbec všech Slovanů, kteří bojovali proti nacismu, když "přece víme, že jediní osvoboditelé národa byli západní spojenci, nicht wahr, meine Herren??"

Že se k těmto nesmyslům, idiotským lžím a výtržnostem hlásí i pan lídr sociální demokracie - apropó, je to ještě u nás vůbec sociální demokracie?? - je pro voliče této strany varovným signálem. Myslí si pan Hamáček, že po tomto inkvizitorském zásahu proti spolustraníku, jenž nemá žádný jiný význam, nežli ho násilně vřadit do zástupu NATO EU zaprodanců, nepřátel Slovanů, toto přehlédnou potenciální voliči?? Ani náhodou, pane Hamáčku!

Sociální demokracii, která má takového inkvisitora svým vůdcem, nemůže volič poctít svou pozorností, když se tu neustále vyhlašuje, jaký že jsme to liberální, tolerantní a všestranně demokratický stát. Co špatného učinili Noční vlci?? To, že přišli uctít věnci, kyticemi a poklonou památku padlých sovětských vojáků všech národností SSSR ve II. světové válce u nás?? To má být nějaká proputinovská propaganda?? To má být "šíření ruského, kremelského vlivu"?? Jsou Noční vlci nějací "agenti hrozného Kremlu" a válečné propagandy?? Anebo přistoupíme na hysterickou štváčskou optiku pánů Jakubů Jandů, Štětinů a podobné politické čeledi?

A co špatného učinil pan Foldyna?? NIC. Naopak, jel pokojně a ve vší slušnosti uctít jako motorkář hobbysta památku padlých hrdinů. Byl napaden neurvale a sprostě a reagoval staročesky, podle přísloví na hrubý pytel hrubší záplata. To je vše. A toto má být páně Foldynův politický a stranický hřích, doslova zločin??

Jděte se vycpat, pane Hamáčku. To právě vy se chováte jako pravý zaprodanec NATO, toho NATO, jež agresorsky napadlo Jugoslávii a od té doby ztratilo punc obranného svazku a stalo se pouhým agresivním paktem. I já mám srbské příbuzné, kterým padaly humanitární bomby NATO na hlavu. I já souhlasím s postojem pana Foldyny a odsuzuji Váš postoj, pane Hamáčku. Svůj díl - vlastně nářez - by měla dostat i štváčská média, která pilně na běžícím páse vyrábějí z Nočních vlků jakési politické kanibaly, jakoby nepocházející z Rusi, nýbrž odněkud z jistých ostrovů.

Nepřátel Slovanů tu máme od doby instalace pana presidenta Havla plné zuby. My přátelé Srbů, Rusů i všech neagresivních Slovanů. A my nepřátelé humanitárních bomb všech typů.

My naopak uznáváme aktivitu Nočních vlků, jako projev zachování paměti odkazu všech padlých bojovníků proti hydře fašismu a nacismu. Sociální demokrat podle nás odbojářů by měl být na straně bojovníků proti fašismu a nacismu a nepřevracet dějiny a nedělat nepřátele z udržovatelů posvátných tradic boje právě proti fašismu. Pan Foldyna podle nás se chová jako pravý sociální demokrat. Jak se chová pan Hamáček, je podle nás také jasné. Podle nás se chová jako nepřítel Slovanů - anebo vyvolává takový dojem, jak by řekli právníci.

Sociální demokracii v tomto případě nepoškozuje podle nás pan Foldyna, nýbrž pan Hamáček. K jeho postoji sympatie v žádném případě nemáme. Takové je naše stanovisko.

Jiří Jaroš Nickelli,
předseda HDK ČSBS Boskovice
Autor je pozůstalý po obětech fašismu a příbuzný Srbů


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKam přivedla naši armádu naše generalita?   
Pridal tk Pátek 11 květen 2018 - 03:29:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V těchto dnech si připomínáme konec 2. světové války a připomínáme si hrdinství všech, kteří padli za naši zem. Ti všichni se v hrobech obrací !!!

Bývalí náčelníci generálního štábu a další nejvyšší armádní představitelé nám opakovaně sdělují, že naše armáda je v "háji" a její hlavní účel - chránit naši zem a její obyvatele, je nereálný. Přitom omílají svoji mantru - NATO, NATO ...

Říkají to ti samí "vojevůdci", kteří dlouhá léta armádu řídili. Brali nehorázné platy a mají nehorázné výsluhy.

Mnozí za svoji zjevnou neschopnost (nebo šlo o zlý úmysl ?) byli odměněni vysokými posty v NATO, takže peněz pro sebe urvali ještě více a nyní nám opakovaně zvěstují, že máme prostě smůlu.

Nemají žádnou důstojnickou čest, neprojevují známky jakéhokoliv studu či hanby a vůbec si nepřipouští, že by na tomto tragickém stavu naší armády měli jakýkoliv podíl.

Vnímám to jako katastrofu a doufám, že se blíží okamžik, kdy tito lidé místo výsluh budou hnáni k osobní zodpovědnosti !

Autor: Pavel Opl

Zdroj: https://opl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=661825

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanovisko ANS k deklaraci z Marrakéše (migrace)   
Pridal tk Pátek 11 květen 2018 - 03:24:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tím, že byla za Českou republiku podepsána tato deklarace, je ohrožena další existence našeho státu, národa, jazyka, kultury. Stačí se podívat na detailnější zprávu o konferenci v Marakéši, která navazuje na námi již také podepsanou Agendu 2030, podle které má být do r. 2030 v Evropě 56 mil. migrantů. Do ČR jich tedy legálně přijdou statisíce.

Evropská unie tuto agendu otevřeně organizuje a platí z našich daní, které odvádíme prostřednictvím státní kasy do EU (stejně jako další členské země). A za této situace se u nás ještě najdou lidé, kteří sní o "reformě" EU.

EU však velmi rychle ruší naše státní hranice, z nelegálních migrantů vyrábí za pomoci neziskovek legální migranty a bude je rozdělovat do jednotlivých evropských zemí, kde jim budeme vyplácet měsíčně více než dvojnásobek našich průměrných důchodů!

A volby - díky hlasům našich občanů - vyhrála strana, která tuto naši zkázu podporuje, ačkoliv oficiálně tvrdí něco zcela opačného. Jako Aliance národních sil spatřujeme jediné řešení v urychleném odchodu z EU dle Lisabonské smlouvy, článek 5.

Celé stanovisko je ZDE:

https://www.aliancens.cz/single-post/2018/05/10/Prohl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD-Aliance-n%C3%A1rodn%C3%ADch-sil-k-deklaraci-p%C5%99ijat%C3%A9-na-5-Euro-africk%C3%A9-ministersk%C3%A9-konferenci-o-migraci-a-rozvoji-v-Marr%C3%A1ke%C5%A1i-dne-2-5-2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠokující odhalení: Agenti Kremlu kam oko pohlédne. Proč Trump vypověděl smlouvu s Íránem? Blízká setkání čtvrtého druhu. Foldyna na Hrad? Kim je pašák! Celý svět hledí s napětím na Prahu   
Pridal tk Pátek 11 květen 2018 - 03:20:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
PETR HÁJEK vysvětluje zdánlivě nevysvětlitelné děje u nás doma i ve světě a přináší několik zásadních odhalení, z nichž jedno by bylo téměř neuvěřitelné – kdyby takové slovo ještě existovalo.

Žijeme v čase zázraků. Je to zvláštní, protože oficiální doktrína materialistické a darwinistické státní moci v naší zemi zázrak jako reálný fakt vylučuje. Přesto se třeba mohlo stát, že v našich vojenských laboratořích se jed novičok nevyráběl ani neskladoval, nikdo ho tam nedovezl – a přece tam byl.

Alespoň se na tom usnesl zahraniční výbor sněmovny. Pro případ, že nešlo o zázrak – a přesto by někdo tvrdil (například prezident Zeman), že pokud někdo pracuje s chemikáliemi a připraví novičok, jed jsme vyrobili, musí jít o agenta Kremlu. Tím vznikne axiom (tvrzení, které se dále nedokazuje) čímž je uvěřitelný výklad světa opět uveden do rovnováhy. Není to ale jen u nás.

Donald Trump zase odstoupil od „jaderné“ dohody s Íránem, protože ten ji prý neplní. Je to pro někoho zvláštní, protože Západem najmenovaní mezinárodní inspektoři, kteří jsou po celou dobu v Íránu, tvrdí pravý opak. A jak americký prezident, tak inspektoři jsou přece naši spojenci a kámoši, takže o jejich slovech nelze pochybovat. Jde tedy o zázrak: Persie zjevně vyvíjí a vyrábí jaderné zbraně v téže existenciální dimenzi, v níž se u nás naopak nevyrábí novičok. Pokud někdo tvrdí něco jiného, musí jít o agenta Kremlu. Proč – viz výše.

Foldyna nakročil k Hradu

Trochu problém je, že v rámci (neexistující) výroby axiomů, je agentem Kremlu (podle objektivních a demokratických amerických politiků a médií, našich vzorů) také prezident Trump. A prezident Zeman. A samozřejmé i poslanec Jaroslav Foldyna (patrně prezident budoucí), který svou statečnou účastí na motorkářské pietě za padlé sovětské osvoboditele hrubě urazil předsedu své strany (Sobotku, jenž se zázračně převtělil do entity nazývané nyní Hamáček) a ještě se za to odmítá omluvit, což je v protektorátní atmosféře strachu o křesla a apanáže rovno zázraku.

Nemluvě o zázračném uzdravení agenta Skripala (a jeho mýtické dcery), který sice agentem Kremlu byl po leta zcela oficiálně, ale teď je náš dokonce tak moc, že kvůli němu málem vznikla válka – a agentem Kremlu být přestal, přestože jím prokazatelně byl. Ukazuje se tak, že kremelské agentství není věc doživotní, nedbalostí či zázrakem o něj člověk může snadno přijít.

Zcela nepochybně dokonaným zázrakem je ostatně aktuální osud této pohádkové dvojice: zmizeli. Prostě vytěkali. Alespoň z objektivních a zaručeně pravdivých západních médií. Žádný všetečný a pravdě oddaný novinář (takoví jsou všichni, co nejsou agenty Kremlu) se po nich neptá, nikoho nezajímají. Důvod musí být ten, že prostě nebyli. Ale jak mohli být tedy otráveni? Zázrak. Pokud má kdo jiné vysvětlení, je s jistotou agentem Kremlu. Proč – viz výše.

Šok

Po zázračném vypovězení smlouvy s Íránem (současně odůvodněném a správném i neslýchaně perverzním) agentem Kremlu Trumpem se odhaluje skoro každý, včetně těch, kteří předtím naoko oddaně vypovídali Rusku velvyslance kvůli sice neexistujícímu, přesto smrtelně otrávenému a přeživšímu bývalému agentu Kremlu Skripalovi (ta jeho dcera musí být stejný ptáček): agentka Merkelová, agent Macron, agentka Mayová a dokonce i agent Juncker. Všichni tvrdí, že Írán dohodu dodržoval.

Nastává tak zapeklitá situace, která se nepochybně vyřeší zázrakem, neboť jinak to není možné: všichni jsou sice naši spojenci v EU a NATO, takže je vyloučeno, aby neměli pravdu (kdo by to tvrdil, je agent Kremlu), současně však jsou všichni agenti Kremlu, takže jim nelze věřit ani slovo, protože jako takoví proti nám vedou (zatím jen) propagandistickou informační hybridní válku. Jenže ani to ještě není všechno, to hlavní je teprve před námi:

Nikdo jistě nepochybuje, že úplně jasný je agent Kremlu Netanjahu. Ten se odhalil podobně jako kdysi agenti Klaus a Zeman: přijel na oslavu konce války do Moskvy. Navzdory tomu, že současně ostřeluje raketami spojence Ruska Sýrii, vyrobil pro Trumpa (neexistující, to už víme, jak to s tímhle zázrakem je) podvržené dokumenty k ospravedlnění vypovězení smlouvy a fakticky rozjíždí válku s Íránem, který je ovšem rovněž ruským spojencem – a nejenže ho na Rudém náměstí nepopravili, či alespoň neposlali do gulagů – ale jednají s ním se všemi poctami.

Tím se ovšem prokázalo něco opravdu šokujícího. Agentem Kremlu je i Putin!

Kontinenty v pohybu

Z toho ovšem logicky plyne, že ti všichni (a mnozí další, skoro všichni, kromě Kalouska, Němcové a Štětiny) usilovně pracují na zničení naší milované Matičky Unie. Bylo to patrné už dlouho (zvlášť zřetelně importem skvělých muslimů), teď je to však už nade vší pochybnost.

Ale je to ještě horší – a teď to chce maximální pozornost: Amerika se hadím gestem s vypovězením smlouvy totiž EU vzdaluje na podstatně větší distanc, než ji podle propočtů dosud dělil oceán. Bude-li to takto dál pokračovat (a ono bude, právě tam agent Kremlu Trump ve skutečnosti směřuje) musí (pokud je opravdu Země kulatá) nakonec z východu narazit do Ruska. Drcnout do něj – a spojit se s ním. Ďábelský plán!

Donald Trump bude mezitím pro odvedení pozornosti na oko vyjednávat smlouvu s Jaderným Kimem. Každý, kdo má v hlavě zbytky rozumu, přitom ví, že žádná „denuklearizace“ korejského poloostrova nehrozí, že jde jen o show. A poučení pro Írán: Bez vlastnictví jaderných zbraní jej do kabaretu nepustí. Severokorejský vůdce je sice také postava z pohádek, ale nikoli hlupák. Jediný, s kým by se byl ochoten dohodnout, je Čína. A tady jsme konečně u jádra pudla:

Jak se bude posunovat Amerika z východu k Rusku, potáhne s sebou pochopitelně i Ameriku latinskou. Ta se spojí s Čínou (předtím do ní sice rovněž trochu drcne, ale na to je Říše Středu za ta tisíciletí života s barbary ve svém okolí zvyklá) a se všemi marxistickými režimy tohoto požehnaného kontinentu vytvoří nový pokrokový blok. Severní Korea se poté spojí s Jižní, a obě dohromady s Čínou, která se připojí k rusko-americkému kontinentu. Tak budou mít vedle Izraele konečně jaderné zbraně všichni a světový mír bude pevně zajištěn.

A co my?

To je samozřejmě závažná otázka, na kterou bude s napětím čekat celý svět. Je totiž dosti pravděpodobné, že v té době, navzdory celosvětovému usmíření, ještě nebude mít Andrej Babiš vládu s Kalouskovou důvěrou. Ukáže se totiž, že Hamáček tak mizerně zfalšoval údajně souhlasný výsledek vnitrostranického referenda, že jej Foldyna předloží k rozhodnutí nezávislému soudu. Dostane to na stůl soudkyně Králová (Nečas – Nagyová a spol.) a ta se nebojí ani Pelikána, natož Trumpa – takže si nemůžeme být jisti už vůbec ničím. Hamáček se pro jistotu Foldynovi omluví – a všechno začne znovu.

Pokud někomu tato koncepce nejbližší budoucnosti našeho báječného svobodného liberálně-demokratického světa připadá trochu přitažená za vlasy, pak patrně nesleduje pravidelně ČT 24. Není vzdělán v pohádkách a zázracích předkládaných úzkým kruhem redaktorů a externích expertů z Bakalovy mediální říše. Ti jsou mnohem kreativnější.

Výroba vzdělanců je nyní hlavním úkolem pohádkových Kavčích hor (ten název pro zdejší pobočku světové centrály zla by fakt jeden nevymyslel). Jen vzdělanec ČT 24 protestuje proti výsledku voleb (u nás, na Slovensku, v Maďarsku, v Polsku, kdekoli), protože i za nedostatku pracovních sil je to stále sorosovsky lukrativní. Jen vzdělanec může vzít třeba za samozřejmost, že v případě Bakalou ukradeného OKD (ve spolupráci se Sobotkou a spol.) bylo vše v naprostém pořádku, takže je zcela na místě, že všechny obviněné nezávislý a spravedlivý soud naší (po Havlovi) vzkvétající pohádkové demokracie osvobodil, zatímco hlavní kmotři se k soudu vůbec nedostali – a všechno bude stejně brzy promlčeno.

Žijeme prostě v čase zázraků. Važme si toho. Všechno je možné. Třeba to, že nám již zítra někdo (pochopitelně demokraticky a pro naše dobro) ustřelí hlavu, zničí a sebere stát a rozbije národ. Myslí-li si někdo něco jiného, třeba že celé tohle havlistické absurdní divadlo je padlé na hlavu, protože v něm válka je mírem, svoboda otroctvím, pravda lží a láska nenávistí – je agentem Kremlu.

A jestli někdo ještě nechápe proč – může začít číst od začátku.

Ale pokud možno rychle. Moc času už nezbývá.

Autor: Petr Hájek

Převzato z Protiproud.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiši nelži! Tvá vláda podepsala podpora pravidelné migrace mezi Afrikou a Evropou   
Pridal tk Pátek 11 květen 2018 - 03:16:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Parlamentní listy píši o tom, jak šéf hnutí ANO reaguje na kritiku Marakéšské deklarace: „Rád bych se vyjádřil k dezinformacím, které běhají po Facebooku, že jsme snad podepsali nějakou „dohodu o přijímání uprchlíků“. Je to absolutní nesmysl." A jaká je realita? Parlamentní listy analyzují text deklarace:

Nejvýbušnější je ale nejspíše takzvaný třetí cíl, kterým je „podpora pravidelné migrace a mobility, především mladých lidí a žen, mezi Evropou a severní, východní a centrální Afrikou, i napříč těmito regiony“.

V deklaraci se mluví o prevenci a boji proti nelegální migraci a pašování lidí. Ovšem bez přijetí konkrétních závazků nebo opatření proti těmto jevům. Naopak na celkem šesti z osmi stran textu je vyjadřována podpora legální migraci z Afriky do Evropy. Podle politického prohlášení účastníci konference dokonce považují migraci za jeden ze zdrojů ekonomického rozvoje a růstu.


Andrej Babiš byl opakovaně usvědčen z mnoha lží a ukázal, že pro udržen u moci je ochoten lhát, zastrašovat a klidně i zničit Českou republiku jen když to pomůže jeho ještě většímu hromaděni moci a bohatství! Opravdu se občané necháte obalamutit a obelhat takovým člověkem?

Autor: Lukáš Lhoťan
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPilot americké stíhačky se nad Sýrií začal dusit   
Pridal tk Pátek 11 květen 2018 - 03:13:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pilot jednoho ze dvou amerických boeingů F/A-18E/F Super Hornet pocítil při vykonávání úkolu nad Sýrií nedostatek kyslíku a vykonal nouzové přistání na letecké základně Incirlik v Turecku, informuje The War Zone.

Po přistání nedokázal pilot samostatně vystoupit z kabiny letounu. Zdravotníci u něj zjistili příznaky hypoxie. Druhý stíhací letoun se také rychle vrátil na základnu.

Americké vojenské letectvo incident potvrdilo. Anonymní informátoři The War Zone prohlásili, že let dvou F/A-18E/F Super Hornet byl původně odložen kvůli poruše kyslíkového zařízení, později byla porucha zjištěna již během letu také na druhém letounu.

K incidentu se dvěma F/A-18E/F Super Hornet ze 136. letky stíhacích letounů, která se v sestavě letadlového útočného oddílu v čele s letadlovou lodí Harry Truman od 3. května účastnila ostřelování pozic Islámského státu v Sýrii, došlo 7. května letošního roku.

Zdroj: The War Zone, SputnikSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRežisérka z Bolívie: Viděla jsem, jak Bílé přilby sdílely operační centra s an-Nusra   
Pridal tk Pátek 11 květen 2018 - 03:10:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bolivijská filmová režisérka, herečka a aktivistka Carla Ortizová, očitý svědek z války v Sýrii, řekla Sputniku Mundo o působení Bílých přileb v této zemi, a jak zásah některých západních zemí neumožňuje syrskému lidu dosáhnout míru.

Během rozhovoru byla Carla Ortizová ve Washingtonu, aby představila americkým senátorům a kongresmanům svědectví syrských občanů a videí, aby pochopili, že sankce (uvalené Západem na Sýrii) neškodí vládě, ale lidem, kteří sedm let žijí ve válce, jež si už vyžádala půl milionu životů.

„Všichni zapomínají na lidskou stránku tohoto konfliktu. Však vládu země můžeme milovat nebo ne, ale stojí za to, že kvůli tomu vznikne sedm milionů uprchlíků? V nemocnicích nemohou dětem léčit rakovinu, protože sankce neumožňují dovoz základních chemikálií k léčbě. Je logické říci, že syrský prezident najde chemikálie, které nejsou určeny k záchraně dětí, ale k jejich použití na místech, kde byla válka již vyhraná konvenčními zbraněmi? To prostě nedává smysl. Je třeba se ptát na věci a podniknout kroky ve prospěch této země," říká Ortizová.

Bolívijská režisérka procestovala velkou část Sýrie, aby natočila dokumentární film Syrský hlas, který ukazuje drama konfliktu z pohledu hlavních obětí, jejichž zkušenosti a příběhy jsou v rozporu s tím, co obvykle o této válce sdělují mainstreamová média.

Ortizová byla nejvíce zasažena ulicemi v Aleppo, kde zjistila, že mnohé školy byly využity jako operační centra teroristické organizace an-Nusra, která souvisí s al-Káidou, a skupiny Bílých přileb. Členové této organizace se nazývají dobrovolníci, jejichž cílem je chránit a pomáhat občanům v oblastech řízených povstalci, kteří jsou proti vládě.

„Viděla jsem, jak Bílé přilby sdílejí stavby s extremistickými skupinami an-Nusry bez jakýchkoliv problémů. Pokud jste obyčejný obyvatel, který viděl, co tyto skupiny provádějí s vašimi lidmi a rodinou, znásilňují vaše dcery a popravují lidi, nikdy byste s nimi nic nesdílel," řekla.

Carla se rozhodla kontaktovat občany, kteří dobrovolně pracovali pro tuto organizaci. „Mnozí mi řekli, že si původně mysleli, že zachraňují životy, ale pak si uvědomili, že část pomoci je opravdu věnována ozbrojeným skupinám, které se nazývají jen umírněnými povstalci," uvedla Carla.

Lidé na ulici ji také ujistili, že Bílé přilby nezachraňují občany, že odmítají poskytovat služby dětem v nemocnicích a že během bitvy v Aleppu pracovali bok po boku s organizací an-Nusra.

„Velmoci, které údajně převzaly roli světové policie, by měly lépe pochopit, co jsou zač ty, kdo natočil video o údajných chemických útocích," vysvětlila. Ony však naopak cynicky podporují dezinformace, aby umožnily pokračující bombardování, které ničí zemi, jež se snaží bojovat proti terorismu, za který je zodpovědný celý Západ, protože zbraně které poskytují umírněným skupinám, se vždy objevují v rukou extremistů.

Ortizová se domnívá, že jediným způsobem, jak ukončit válku v Sýrii, je nenaslouchat zástupcům cizích mocností, které vyžadují stále více a více zasahování, ale Syřanům.

Zdroj: https://sptnkne.ws/h3VA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní společenství věnuje velkou pozornost odstoupení USA od íránské nukleární dohody   
Pridal tk Pátek 11 květen 2018 - 03:06:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera americký prezident Donald Trump zveřejnil, že USA odstoupí od iránské nukleární dohody a obnoví sankce proti Iránu. Mezinárodní společenství věnuje velkou pozornost odstoupení USA od iránské dohody a někteří lídři už vyjádřili svá stanoviska.

Generální tajemník OSN Guterres uvedl, že pozorně sleduje americké odstoupení od dohody v iránské nukleární otázce a obnovu sankcí vůči Íránu. Jeho prohlášení vyzvalo další účastníky íránské jaderné dohody, aby plně plnili své závazky a naléhali na další členské státy OSN, aby tuto dohodu podpořily.

Ruské ministerstvo zahraničí včera oznámilo, že Rusko vyjádřilo silné znepokojení nad jednostranným odstupem od íránské dohody i nad obnovením sankcí. Rusko uvedlo, že dohoda o iránské nukleární otázce je důležitým mnohostranným paktem, který byl schválen Radou bezpečnosti OSN. Tato dohoda je důležitým úspěchem mezinárodního společenství k dosažení světové stability a zabránění šíření jaderných zbraní.

Íránská jaderná dohoda potvrdila během procesu svou účinnost. Spojené státy nemají žádný důvod k odstoupení. Toto opatření v USA odráží nedostatky schopnosti vlády USA zpracovávat vnitřní a vnější věci. Rusko rovněž sdělilo, že chce nadále spolupracovat s dalšími stranami jaderné dohody a aktivně spolupracovat s Íránem.

Na Trumpovu informaci společným prohlášením zareagovali i francouzský prezident Emmanuel Macron, britská premiérka Theresa Mayová a německá kancléřka Angela Merkelová. Všichni vyjádřili politování nad rozhodnutím o odstoupení od íránském nukleární dohody. Francie, Velká Británie a Německo stále dodržují dohodu o iránské nukleární otázce. Všichni tři lídři vyzvali, aby příslušné strany nadále usilovaly o realizaci této dohody a prováděly příslušná opatření.

Včera promluvila i evropská zástupkyně pro diplomatické a bezpečnostní záležitosti EU Federica Mogheriniová, která uvedla, že EU bude nadále podporovat tuto dohodu. Mogheriniová se domnívá, že dohoda o iránské nukleární otázce je jedním z největších úspěchů mezinárodního společenství.

Navíc syrské ministerstvo zahraničí ve svém prohlášení rovněž tvrdě odsoudilo rozhodnutí amerického prezidenta ohledně odstoupení od dohody iránské nukleární otázky. V prohlášení je uvedeno, že Trumpovo rozhodnutí opět dokazuje, jak Spojené státy nedodržují a neplní mezinárodní smlouvy a dohody. Reakce mezinárodního společenství ukazuje izolaci Spojených států. Špatná politika USA zintenzivnila napětí ve světě a ovlivnila bezpečnost a stabilitu regionu i světa.

Izraelský premiér Netanjahu pro televizi sdělil, že Izrael plně podporuje rozhodnutí USA o odstoupení od iránské nukleární dohody. V projevu Netanjahu řekl, že Izrael se od samého počátku stavěl proti této dohodě a věří, že podmínky ohledně zrušení sankcí vůči Íránu způsobily katastrofické výsledky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.8182 sec,0.6520 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,740kB