Sobota 12 květen 2018
Proč byl zničen syrský Pancir? Fotografie vše objasňuje   
Pridal tk Sobota 12 květen 2018 - 06:24:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svět po zatím poslední agresi Izraele v Sýrii obletěly záběry útoku na protivzdušný komplex Pancir-S1. Video uvolnily izraelské ozbrojené síly jako příklad úspěšného překonání a likvidace jinak výtečného zbraňového systému ruské výroby. Nyní ale vyplouvají na povrch skutečnosti, které vrhají na celou událost úplně jiné světlo.

Izraelci syrský Pancir zničili útokem „sebevražedného“ dronu IAI Harop. Z videa bylo zřejmé, že se syrská obsluha vůbec nepokusila sestřelit pomalu letící bezpilotní prostředek, který vzápětí vozidlo zasáhl. Z fotografie, jež se (pravděpodobně od syrské armády) dostala na sociální sítě, je nyní jasné, proč a jak přesně se to stalo.

Jak je vidno na videu, posádka protivzdušného komplexu stojí před útokem opodál. Blíží se k ní jedna osoba, která náhle, zjevně při zaregistrování dronu, mění směr a spěšně běží zpátky k vozidlu. Přepravit Pancir do bezpečí se však už nepodařilo:Proč se tedy obsluha Panciru vůbec nepokusila útočný prostředek sestřelit? Izraelci na komplex zaútočili v momentu, kdy již byla vystřílena veškerá raketová (a patrně i kanonová) munice.

Potvrzuje to uvedená fotografie, která jasně ukazuje začouzené tubusy po odpálených raketách, radar v neaktivní poloze a zasunuté hydraulické podpěry: viz fotografie.

Komplex tedy vůbec nebyl a ani nemohl být připraven k palbě. Harop zasáhl místo za kabinou, v níž zahynul poručík Syrské arabské armády Ayham Habib, otec malého chlapce.

Autor a zdroj: Geo, Eurasia24.czSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKapitulace Babišovy vlády: Český ministr vnitra podporuje řízený přesun afrických migrantů do Evropy   
Pridal tk Sobota 12 květen 2018 - 06:11:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protest Akce D.O.S.T. proti podpisu Marakéšské politické deklarace a Akčního plánu euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji

Babišova vláda v demisi poskytla v minulých dnech důkaz, že naděje, vkládané do ní některými vlastenecky smýšlejícími voliči, byly zcela liché. Její ministr vnitra Lubomír Metnar podepsal v marocké Marakéši akční plán pro roky 2018-2020, podporující řízenou migraci Afričanů do Evropy.

V dokumentu se mj. praví, že migrace je jedním ze zdrojů ekonomického rozvoje a růstu. Podepsat se pod takové tvrzení, po všech dosavadních zkušenostech s masovou imigrací „obohacující“ evropské země růstem kriminality a neochotou k integraci, to skutečně vyžaduje notnou dávku cynismu. Ba co víc – je to projevem naprosté rezignace na základní povinnost státníka, kterou je péče o vlastní zemi a respekt k její kultuře i po generace předávaným obyčejům a tradicím.

Ministr Metnar si již brzy bude hledat jinou práci, do novodobých českých dějin se však zapíše - již navždy - černým písmem. O jeho premiérovi v demisi, který na rozdíl od Metnara ze svého úřadu nejspíš jen tak brzy neodejde, to bohužel platí jakbysmet.

Navržená „migrační tříletka“ je podle našeho názoru skutečným zločinem, a to nejen ve vztahu k evropským národům, ale i ke státům černého kontinentu. V době, kdy africké společnosti potřebují pro svůj rozvoj aktivní zapojení vlastních elit, přichází europolitici s pobídkou na jejich emigraci. Odhalují tím další rys svého patrně bezedného pokrytectví, když pod falešnou rouškou humanismu a boje proti rasismu působí africkým zemím stěží napravitelnou újmu.

Také proto se Akce D.O.S.T. obrátí na členy Poslanecké sněmovny a Senátu, aby podnikli všechny potřebné kroky, vedoucí k odvolání Metnarova podpisu pod tímto zlověstným dokumentem.

Praha 10. května 2018

Za Akci D.O.S.T.:

Mgr. Petr Bahník, předseda
Mgr. Michal Semín, místopředseda
PhDr. Jiří Hejlek, člen předsednictva

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKauza Novičok aneb škola dr. Plzáka: zatloukat, zatloukat, zatloukat!   
Pridal tk Sobota 12 květen 2018 - 06:06:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Členové sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství vyzvali ve čtvrtek prezidenta Miloše Zemana, aby se v případě nejasností po četbě zpravodajských informací raději poradil s vládou či tajnými službami. Reagovali tím na jeho slova o údajné výrobě jedu novičok v Česku.

Šéfové rozvědek i ministryně obrany to přitom vyvrátili, Zeman ale na svých slovech trvá.( https://www.novinky.cz/domaci/471632-kdyz-nevite-poradte-se-vyzvaliposlanci-zemana-ten-si-za-vyrobou-novicoku-stoji.html)

Rada členů sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství tímto krokem jakoby chtěla říct, aby dříve, než prezident Zeman něco veřejně řekne nebo prohlásí, by se měl s nimi (členy komise) poradit a říkat jen to, co mu „ctění“ členové komise schválí či doporučí. Jinými slovy, chtějí prezidenta Zemana donutit ke koordinaci jeho a jejich názorů s tím, že výstupem pro veřejnost a média bude jen ten jimi „požehnaný“ názor či úsudek.

Skoro by se zdálo, že chtějí prezidenta dostat do role nesvéprávného, aby tak mohli snáze eliminovat jeho výroky nebo prohlášení. Na druhé straně se nabízí velmi diskutabilní otázka, zda členové komise, event. další zainteresovaní lidé vědí, co chtějí, co vlastně svým jednáním sledují a jakého výsledku chtějí dosáhnout.

V celé kauze „Novičoku“ se politici a lidé do této kauzy nějak zainteresovaní, motají kolem Novičoku jako kolem horké kaše. Jedni mají zato, že je kaše horká, jiní, že je vystydlá, ale že by ji někdo ochutnal a zjistil, jaká skutečně je, na to nemá nikdo odvahu. Proč asi? Nejspíše proto, že nikdo nechce slyšet, jaká skutečně doopravdy je. Zatímco prezident tlumočí vyjádření zcela jistě kompetentního člověka tedy, že bojový plyn Novičok se v nepatrném množství v ČR testoval a poté byl zničen, jiní tvrdí, že to není pravda.

To navzdory tomu, že předseda sněmovní komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN) rádoby přesvědčivě říká : „Máme tady falešný požár, který tady prostě nebyl. Dle informací vojenského zpravodajství se v ČR rozběhla laboratorní mikrosyntéza pro výzkumné účely, která není považována za výrobu, zcela prokazatelně se nejednalo o látku, kterou byly otráveny osoby v kauze agenta Skripalja“. Otázka spíše je, zda jde skutečně o nějaký požár, nebo jen snaha dostat výroky prezidenta do přijatelné podoby, která by situaci s Novičokem neutralizovala natolik, aby dali zapravdu snahám Velké Británii a jejím spojencům v NATO, že jejich tvrzení o použité chemikálii byl Novičok, že pocházel z Ruska a že tedy pachatelem a viníkem je Rusko.

Panu Rakušanovi, stejně jako celé komisi poněkud uniká fakt, že tímto vyjádřením de facto přiznal, že se v ČR tento typ bojové látky skutečně nacházel. Jen s brání říct, že jde o typ látky agenta A-230, resp. A-234 a ve svém vyjádření takticky mluví o laboratorní mikrosyntéze pro výzkumné účely. Co je to laboratorní mikrosyntéza? Není to náhodou prezidentem zmíněný test bojové látky typu Novičok? Nejspíše ano, ale komise v čele s panem Rakušanem, stejně jako řada dalších lidí, jako např. paní ministryně obrany K. Šlechtová budou zatvrzele tvrdit , že na území České republiky se nikdy nevyráběla ani neskladovala látka typu „Novičok“! Jen žádný z těchto odpůrců pravdy není schopen na rovinu říct, co tedy podle zprávy BIS bylo vlastně testováno.

Je-li řeč o laboratorní mikrosyntéze a zůstaneme-li u konstatování zprávy BIS, bylo jistě nějak s bojovými látkami manipulováno. Zůstaneme-li u konstatování, že podle zprávy BIS byla testována a zde nutno podotknout „v malém množství“, látka typu agenta A-230, resp. mu podobný agent A-234, podle dřívějšího vyjádření paní Šlechtové údajně pro účely obrany, pokud by nebyla tato chemická látka na území ČR k dispozici, bylo by pro potřeby testování nutné tento typ vyrobit. Je jenom naprosto nepochopitelné, proč se tito lidé brání přiznat, že pro ty a ty účely bylo vyrobeno minimální množství, tedy několik málo mg této bojové látky, aby po jejím otestování, resp. provedení tzv. „laboratorní syntézy“ byla následně zničena!

Můžeme se domýšlet, že to zapírání a nepřiznání má svůj důvod v tom, že se v ČR s tímto zakázaným bojovým plynem armáda zabývá a že tím de facto porušuje úmluvu či smlouvu o zákazu jeho výroby, skladování, manipulaci apod. Není divu, že vyjádření prezidenta se jim nejen zajídá, ale snad i způsobuje osypky při pomyšlení, že by se tento fakt „legalizoval“ a jaké by z toho mohlo mít Česko problémy.

Pokud si blíže tvrzení pana Rakušana rozebereme zjistíme, jaká je to protiřeč. Podle pana Rakušana se totiž

a) na něčí (?) popud nebo příkaz rozběhla laboratorní mikrosyntéza pro výzkumné účely, přičemž nebylo blíže specifikováno, co bylo předmětem laboratorní mikrosyntézy,

b) navzdory tomu je konstatováno (tvrzeno), že mikrosyntéza není, nebyla ani ji nelze považovat za výrobu,

c) aniž by bylo známo, jaký druh chemického materiálu, který byl postoupen laboratorní mikrosyntéze, je o něm konstatováno, že zcela prokazatelně se nejednalo o látku, kterou byly otráveny osoby v kauze agenta Skripalja.

O jakou látku se tedy jedná? V první řadě je otázka, zda jde o náhodu, že počátkem tohoto roku se prý rozběhla laboratorní mikrosyntéza pro výzkumné účely, která ve zprávě BIS pro prezidenta Zemana zřejmě vyzněla jako testování bojové látky typu agenta A-230, resp. A-234, tedy Novičoku.

Laboratorní mikrosyntézu jako takovou lze totiž logicky považovat za testování, jak o něm mluví prezident Zeman. Byla-li prováděna laboratorní mikrosyntéza, alias testování blíže nepojmenované bojové látky, která byla testována v minimálním množství, tedy v mg., by znamenalo, že buďto již pro tyto potřeby existovala a proto s ní mohla být prováděna zmíněná mikrosyntéza (a byl-li to agent typu A-230, A-234, byl by to vzhledem k existenci smlouvy ze zákazu držení těchto chemických zbraní strašný malér), nebo neexistoval a pak si jej laboratoře musely, byť v minimálním množství vyrobit. Paradoxně premiér v demisi A. Babiš prohlásil, že base line NPL A-230 se v Česku nevyráběla, ale jenom “testovala”. Kde se vzal materiál, který byl testován?

To nechce nikdo, ani pan A. Babiš prozradit, nebo to neví! A je naprosto irelevantní, jestli takového agenta byly vyrobeny 2 nebo 5 mg., stále to musíme považovat za výrobu s tím, že je to určeno k laboratorním zkouškám za účelem vyvinutí potřebné ochranné látky proti tomuto typu zbraně bojového plynu. Ať už je skutečnost jakákoli, měla by to komise vzít v potaz, uvést na pravou míru a nemystifikovat veřejnost smyšlenými pohádkami.

Poslední, co lze k výše uvedenému poznamenat je, že pan Rakušan se dušuje, že zcela prokazatelně se nejednalo o látku, kterou byly otráveny osoby v kauze agenta Skripalja. To poněkud koliduje se skutečností, že Rusko nikdy neřeklo ani neobvinilo ČR z toho, že bojový plyn typu Novičok, který by mohl být v ČR eventuálně vyrobený, byl tím plynem, kterým byli přiotráveni Skripalj a jeho dcera.. Je tedy otázka, proč pan Rakušan používá na obranu svých pochybných závěrů a tvrzení tyto naivní skutečnosti?

Možná, kdyby komise v čele s panem Rakušanem byla sdílnější, konkrétnější a uvedla, jaký chemický materiál byl podroben laboratorní mikrosyntéze, nebyly by tyto neplodné dohady a bylo by také vyloučeno, že to o čem mluvil prezident Zeman (údajné testy) se nezakládají na skutečnosti. Pravda, i zmíněné laboratorní mikrosyntézy mohou sice podléhat nějakému stupni utajení, nicméně v zájmu objasnění místo útoků, pomluv a obviňování prezidenta, by měla být řečena konečně pravda.

Měla, brání tomu však několik skutečností. Jednak je to zkorumpovaná politická loajalita a zájem „držet basu“ spolu s ostatními „kamarády z mokré čtvrti“, členy EU, resp. NATO, takže pro ně je lepší kydat špínu na prezidenta, než přiznat své špinavé úmysly a osobní prospěch a také fakt, že je lepší být za hlupáky svým občanům, než zradit západní přátele a spojence! Tomu také nasvědčuje výsledek neveřejného jednání zahraničního výboru PS, který se zabýval zprávami tajných služeb o výskytu Novičoku v ČR.

Výbor totiž přijal usnesení , že v ČR se nevyráběla a neskladovala žádná látka typu „Novičok“. Nic není platná skutečnost, že Novičok spolu s jinými bojovými látkami zkoumá česká Univerzita obrany a tuto informaci lze volně dohledat na jejím webu. Z této „utajované“ skutečnosti zřejmě také pochází zpráva od ředitele Výzkumného ústavu, předaná prezidentu Zemanovo, ve kterém se podle jeho vlastních slov Novičok vyráběl, byť v množství malém či nepatrném, ale vyráběl.

Ministryně obrany K. Šlechtová, která se k tvrzení o neexistenci Novičoku na území ČR vyjádřila již v samém počátku kauzy, neměla v tu dobu o existenci bojového plynu typu Novičok ani zdání, přesto s naprostou suverenitou tvrdila, nepochybně bez konzultací a informací zainteresovaných subjektů armády, a jen tak „ z voleje“ prohlašovala, že tento typ plynu se u nás nikdy nevyráběl.

Ví vůbec paní ministryně např., jaká je náplň činnosti Výzkumného ústavu ve Vyškově, resp. Univerzity obrany? Asi sotva, když je schopna tvrdit takové nesmysly. Co naplat, taková je úroveň naší politiky, která si zřejmě vzala ponaučení od známého doktora Plzáka: zatloukat, zatloukat a ještě jednou zatloukat!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBěhem našeho členství v EU vedli exekutivu Unie převážně marxisté, trockisté, maoisté, stalinisté, obdivovatelé mezinárodního terorismu, absolventi vysokých škol komunismu, včetně univerzity KGB...   
Pridal tk Sobota 12 květen 2018 - 05:56:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během patnácti let našeho členství v EU vedli exekutivu Unie převážně marxisté, trockisté, maoisté, stalinisté, obdivovatelé a apologeti mezinárodního terorismu, absolventi vysokých škol komunismu, včetně 'univerzity KGB' MGIMO. Dokonce i český personální příspěvek ke Komisi byl vesměs takový. Tak hovoří oficiálními životopisy, konstatuji fakta, nejde o slepý útok.

Co je horší, nejde o úkrok stranou, EHS, ES a následně EU byla vždy kontrolována socialisty, bez ohledu na složení pozdějšího Europarlamentu. Pokud od takové Unie čekáte, že se bude chovat jinak, než mix Sovětského svazu, RVHP a Marxovy Socialistické internacionály, jste naivní.

Pokud se zlobíte, že taková Unie slaví ústy svého nejvyššího představitele výročí narození duchovního otce kolektivního zla, podněcujícího k mezitřídní nenávisti, ozbrojené revoluci a zničení řádu věcí, jste k smíchu, právě jste objevili Ameriku. Unie se jen znovu hlásí ke svému komunistickému jádru.

Někteří z vás mě v minulých dnech napadali, že směšuji pojmy, když k Marxovu duchovnímu odkazů řadím i fašismus a národní socialismus, tedy nacismus, jeho hlavní představitele Hitlera a Mussoliniho, dle nich jde prý o krajní pravici.

Nejde a nikdy nešlo.

Je to jen setrvalá a sílící snaha socialistického tábora přepsat historii i definice vědních oborů (jejich oblíbená disciplína) tak, aby se jim hodily do krámu.

Nacismus a jeho nástroje (mj):

- plánované hospodářství ve víceletých cyklech
- státní řízení zdrojů a jejich produkce, včetně těch soukromých
- dělnická třída je preferována, jsou zaváděny další sociální výdobytky jako kolektivní dovolené (u nás později podobné domy a pobyty ROH)
- bujení státního aparátu na úkor soukromého sektoru
- silný stát a slabý občan
- odzbrojení obyvatelstva
- cenzura, oficiální státní propaganda
- umění je řízeno s cíli nikoliv kvality, nebo užívení se, ale podpořit propagandu
- nikoliv jednotlivec a jeho práva, ale práva tříd, preferovaných skupin
- uměle živený boj s vnitřním nepřítelem, čímž byly obejity zbývající ústavní pojistky při ničení kritiků, demokratů a nepreferovaných tříd a skupin
- útoky na ústavu a právní řád s cílem zavedení absolutismu a naprostého podrobení občana státu

1) Toto vše jsou typicky levicové nástroje

2) Pokud vám některé z výše uvedených bodů cosi aktuálně připomínají, chápete správně, že Marx, Lenin, či Mao nezemřeli - jejich učení následuje (nejen) dnešní vedení EU.

3) Socialismus směřuje ke komunismu. Ke kontrole a řízení společnosti jako zglajchšaltované masy. Pokud např. Evropské hodnoty obhajováním dosavadního směřování a řízení EU domněle hájí svobodu a demokracii, de facto tím legitimizují pozvolný přerod Evropy na socialistický experiment nové generace v rozsahu, před nímž by i sovětští bolševici bledli závistí.

4) Pokud Juncker skrz tradiční koňakový opar nevidí jasný odkaz Marxe v "životě a díle velikánů levicového humanismu", jakými byli Trockij, Lenin, Stalin, Mussolini, Hitler, Gottwald, Mao, PolPot a mnozí další, je to z jeho pohledu pochopitelné. Potom by musel Marxův odkaz jednoznačně vidět i v dalším projektu socialistického řízení společnosti. V Evropské Unii.

Autor: Zbyněk Passer

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš má důvod lhát! Jeho vláda opravdu podepsala podporu migrace z Afriky do Evropy ...   
Pridal tk Sobota 12 květen 2018 - 05:53:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
CO PODEPSAL MINISTR VNITRA METNAR V MAROKU? PODPORA LEGALIZACE ILEGÁLNÍ MIGRACE, USNADNĚNÍ ŘÁDNÉ, BEZPEČNÉ A PRAVIDELNÉ MIGRACE, MASOVÉ PŘESIDLOVÁNÍ OSOB, ATD ATD ...

Marrákešská politická deklarace - výtah

Doména 1: Vývoj migrace a fenoménu vysídlených osob

Cílem agendy 2030 pro udržitelný rozvoj je v jeho cíli 10.7 "Usnadnit řádnou, bezpečnou, pravidelnou a odpovědnou migraci a mobilitu lidí, včetně provádění plánovaných a dobře řízených migračních politik".

Rabatský proces od svého založení vždy podporoval pozitivní potenciál pravidelné migrace a klíčovou roli diaspory v zemích původu, tranzitu a určení. Posílení synergií mezi migrací a rozvojem je prioritní oblastí a zvláštním rysem Rabatského procesu.

Partneři dialogu souhlasí s touto cestou a soustředí většinu svých činností na maximalizaci přínosů pravidelné migrace pro rozvoj, včetně prioritních členů diaspory (lidi, nebo etnická populace, která dobrovolně nebo z donucení emigruje ze své domoviny, a přitom si zachovávají vazby na původní kulturu) v tomto procesu.

Cíl 5: Podporovat opatření zaměřená na posílení ochrany uprchlíků a dalších násilně vysídlených osob

Akce 11: Identifikovat stávající přeshraniční a regionální iniciativy na ochranu v jedné z podregionů dialogu a navrhnout opatření ke zlepšení ochrany uprchlíků a vysídlených osob. Zvláštní pozornost je věnována nejzranitelnějším osobám, nejlepším zájmům dětí a potřebám nezletilých bez doprovodu.

Akce 12: Podporovat přijetí místních, vnitrostátních a regionálních akčních plánů zaměřených na účinné postupy, zejména v případě masového přesídlení lidí.

Cíl 6: Podporovat integraci uprchlíků a vysídlených osob do hostitelských komunit

Akce 13: Podporovat integraci uprchlíků a vysídlených osob prostřednictvím budování informačních kampaní na straně jedné v místních komunitách a na straně druhé u uprchlíků a žadatelů o azyl, která by pokrývala jejich práva a povinnosti v hostitelských zemích ,

Akce 14: Sdílet zkušenosti a osvědčené postupy, které podporují přístup k práci a které umožňují lidem využívat výhod mezinárodní ochrany, aby se stali více samostatnými.

Přečtěte si deklaraci v originále, ať můžete sami posoudit jak moc Babiš lže!

Deklarace z konference: Marrakesh Political Declaration

https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/20180503_declaration-and-action-plan-marrakesh_en.pdf

Autor: Zdeněk Chytra

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Již není mezi živými“: V Bílém domě si vystřelili z nemocného McCaina   
Pridal tk Sobota 12 květen 2018 - 05:49:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupkyně Bílého domu si vystřelila z Johna McCaina, který má rakovinu, informuje The Hill s odkazem na zdroj.

McCain dříve vyzval senát zamítnout kandidaturu Giny Haspel na post ředitele CIA kvůli její údajné účasti na programu mučení.

Speciální asistent prezidenta USA Kelly Sadler si na vnitřním zasedání ve čtvrtek vystřelila z McCaina. Prohlásila, že pozice senátora nemá žádný význam, jelikož „již není mezi živými". Ostatní účastníci události ale považovali tento výrok za nemístný.

U McCaina v roce 2017 odhalili agresivní formu rakoviny mozku.

Zdroj: The Hill

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZacharovová: po centrále OSN běhali Ukrajinci v maskáčích a vyhrožovali ruským diplomatům   
Pridal tk Sobota 12 květen 2018 - 05:41:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Veteráni ATO (antiteroristická operace – ukrajinský název pro činnosti ukrajinských vojáků proti DLR a LLR) vyhrožovali ruskému diplomatovi, který se účastnil činnosti výboru Valného shromáždění OSN pro informace v centrále OSN. To v pátek řekla žurnalistům mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová.

Zacharovová, která se zasedání výboru také účastnila, upozornila na to, že „9. května ukrajinská delegace dělala v OSN akci o propagandě a fake news, která byla klasifikována jako část činnosti výboru pro informace". Rusko tam zastupoval pracovník Oddělení informací a tisku ruského ministerstva zahraničních věcí.

„Ukrajinská strana na mediální akci pozvala, jak prohlásila, veterány ATO — i lidi, kteří byli představeni jako snipeři, jež přijeli z jihovýchodu Ukrajiny. Po skončení události tito lidé v maskáčích v kuloárech OSN došli k ruskému zastupitelství, k pracovníkovi tiskové služby ministerstva zahraničí a začali mu vyhrožovat fyzickým násilím. V OSN běhali lidé v maskáčích, křičeli, fotografovali ruské diplomaty a vyhrožovali. Jednalo se o přímé hrozby," prohlásila Zacharovová.

Událost hodnotila jako „pokračování politiky Kyjeva na zastrašování pracovníků ruského ministerstva zahraničních věcí, kteří pracují v oblasti informací".

Zdroj: https://sptnkne.ws/h45V

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSetkání mezi Trumpem a Kim-Čong unem se uskuteční 12. června v Singapuru   
Pridal tk Sobota 12 květen 2018 - 05:34:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump včera prohlásil, že se setkání mezi ním a nejvyšším šéfem KLDR (Korejská lidová demokratická republikou) Kim Čong-unem se uskuteční 12. června v Singapuru. Trump řekl, že se těší na setkání s Kim Čong-unem a doufá, že toto jednání by se mohlo se stát speciálním stimulem pro světový mír.

Ve středu se Pchjongjangu setkal Kim Čong-un s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem. Na schůzce Kim Čong-un sdělil, že následující zasedání mezi ním a Trumpem bude historickým setkáním. Navíc amnestoval Američany, kteří byli zadrženi v KLDR. A tak včera brzy ráno Donald Trump s viceprezidentem Mikem Pencem uvítali na letišti Mika Pompea a tyto tři navrátilce.

Podle severokorejských sdělovacích prostředků byla návštěva amerického ministra zahraničí kvůli přípravám setkání mezi americkým a severokorejským vedoucím činitele. Kim Čong-un a Mike Pompeo debatovali ohledně situace na Korejském poloostrově a také ohledně návrhů a stanovisek vedoucích představitelů obou zemí. Obě strany dosáhly spokojené shody.

Singapurské ministerstvo zahraničí včera oznámilo, že Singapur bude místem, kde se uspořádá setkání. Současně doufá, že tato schůzka stimuluje mír na Korejském poloostrově.

V poslední době se situace na Korejském poloostrově pozitivně změnila. Přesto však americká strana konstatovala, USA zastaví nátlak až poté, co KLDR zastaví nukleární zbrojení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael bombardoval základny Íránských revolučních gard v Sýrii   
Pridal tk Sobota 12 květen 2018 - 05:33:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelské obranné síly 10. května uvedly, že Izrael 9. května večer a 8. května časně ráno bombardoval základny Íránských revolučních gard v Sýrii.

Mluvčí izraelských obranných sil Jonathan Conricus řekl, že izraelské stíhačky bombardovaly některé systémy vzdušné obrany syrských ozbrojených sil. Conricus uvedl, že izraelská armáda bude nadále udržovat vysokou ostražitost v severním regionu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN přivítal setkání vedoucích představitelů Číny, Japonska a Jižní Koreje   
Pridal tk Sobota 12 květen 2018 - 05:32:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí generálního tajemníka OSN Stéphane Dujarric včera řekl, že generální tajemník OSN António Guterres přivítal setkání vedoucích představitelů Číny, Japonska a Jižní Koreje, které nedávno proběhlo v Japonsku.

Stéphane Dujarric uvedl, že Čína, Japonsko a Jižní Korea podporují „Deklaraci z Pchanmundžomu" a jsou ochotny posílit spolupráci při řešení situace na Korejském poloostrově, což generální tajemník OSN přivítal. Doufá, že společné řešení zemí v severovýchodní Asii přispěje k dosažení trvalého míru a prosperity v regionu.

9. května proběhlo v Japonsku 7. zasedání vedoucích představitelů Číny, Japonska a Jižní Korey. Čínský premiér Li Keqiang (Li Kche-čchiang), japonský premiér Šinzó Abe a jihokorejský prezident Mun Če-in si vyměnili názory na spolupráci mezi Čínou, Japonskem a Jižní Koreou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4747 sec,0.1013 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,729kB