Neděle 13 květen 2018
Český islamista byl u soudu osvobozen. A to i díky chybám českých antiislámistů v čele s Konvičkou   
Pridal tk Neděle 13 květen 2018 - 06:20:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již několik let se snažím bránit Českou republiku před rozrůstáním islamistických sítí. Bohužel mi v této činnosti pomáhá pouze pár přátel a aktivistů. Velký dík za to všem těmto lidem. Bohužel naopak ti, kteří by mi mohli pomoci, tak neučinili a místo toho mi házeli klacky pod nohy, protože měli a mají strach z toho, že aktivně bojují proti islamizaci a islamistům a ohrožuji tak jejich vlastní byznys, kdy oni si na tomto tématu postavili vlastní politickou kariéru, ale mimo mediální PR akce příliš, nebo i vůbec, reálně proti islamistům (či islámu) nebojují.

A právě díky těmto lidem se podařilo právníkům předního českého islamisty Vladimíra Sáňky dosáhnout nakonec jeho osvobození kvůli šíření knihy již odborníci v západní Evropě považuji za extrémně nebezpečnou a za zdroj islámského násilí.

Jen díky své tvrdé práci, odhodláni a pomoci pár věrných přátel jsme dokázal jakžtakž monitorovat aktivity islamistů v České republice a díky tomu jsme odhalil, že zde vydali a šíři knihu, kterou západní odborníci (například v Anglií a Francií) považuji za extrémně nebezpečnou. Upozornil jsem na to opakovaně české bezpečnostní složky a teprve poté co jsem napsal dopis na vrchní státní zastupitelství a doložil to důkazy, tak začala policie jednat.

Došlo k policejnímu zásahu a rozběhl se zápas mezi islamisty a jejich spojenci a antiislámem. Bohužel ve stejné době se již téma antiislámu stálo i způsobem jak se pokusit dostat do politiky a rozběhl se boj o moc a koryt mezi českými antiislámisty. Konvička, Okamura, Volfová, Lidinský a spol. mezi sebou zápasili o to kdo bude vítězem a na antiislámu se dostane do vrcholové politiky.

Díky tomuto jejich boji o koryta jsme se i já pro ně stal hrozbou. Okamura mne aspoň nechal na pokoji a tvářil se, že mne nevidí a nezná. Aspoň mi tedy neškodí, když už nepomáhá. Už za to si ho vážím. Bohužel ti další mne vnímali jako hrozbu a začali mi všemožně škodit a házet klacky pod nohy. Konvička mne veřejně pomlouval a rozšiřoval o mne lži, že jsem muslimský agent a Volfová a spol. mu v tom pomáhali. Všichni se třásli strachy, abych náhodou také nevstoupil do politiky, když jsem dlouhodobě znám jako ten kdo bojuje proti islamistům.

Tedy v kritické době, kdy muslimové ovlivňovali religionisty, orientalisty, sbírali peníze, chodili za politiky a lobbovali za to, aby se tady v ČR nestal islamismus trestným, jako je dnes v západní Evropě, tak já jsme bez prostředku a bez pomoci se snažil jim čelit.

Když nemáte finance, tak se vám těžko bojuje. Ale aspoň s tím minimem co jsem měl jsme udělal co jsem mohl. Hledal jsem informace a analýzy a předával je mediím a policistům. Bohužel jsem sám nedokázal zastavit proud tsunami islamismu a včera se to potvrdilo u pražského soudu, kde byl místopředseda Ústředí muslimských obcí Vladimír Sáňka osvobozen, protože propagovat islámský extremismus a islámskou nenávist v České republice není trestné. Muslimové oslavují a moc dobře vědí, že za svůj úspěch vděčí hlavně českým antiisámistům, kteří jim nepřímo pomohli svou neschopnosti a bojem o koryta mezi sebou. Budoucí generace tak budou vědět komu mohou poděkovat za to, že zde je šíření islamismu legální.

V pražské mešitě asi teď zní: Alláhu akbar, Volfová, Konvičko děkujeme!

Lukáš Lhoťan

Je bývalý muslim a autor knih Ježíš Kristus a islám, Eurabia, Islám a islamismus v České republice a Arménsky holocaust. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010). V současné době vede nakladatelství se zaměřením na problematiku islámu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNárodní demokraté Chomutovsko píší ministrovi kvůli střelci Bendovi   
Pridal tk Neděle 13 květen 2018 - 06:14:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Národní demokracie sleduje pozorně vývoj událostí ohledně muže z Chomutova, který v loňském roce zastavil střelbou člověka, který na sídlišti Písečná najížděl autem do lidí a způsobeným zraněním podlehl. Se znepokojením jsme poslouchali reakce Cikánů, z nichž se někteří nestyděli rasisticky urážet české obyvatelstvo.

Když jsme na toto upozorňovali, vysloužili jsme si sami nálepku rasistů a extremistů, ačkoliv naše záměry byly přesně opačné. Když nyní (téměř po roce) dospěl soud k velmi přísnému rozsudku, zveřejnili jsme petici, která žádala zmírnění trestu. Průvodní text k petici zveřejněný s grafikou na facebooku vidělo téměř půl milionu lidí, reakce byli veskrze pozitivní.

I to dokazuje, že nejde o téma úzké skupiny lidí či jen čistě chomutovské, kauza skutečně hýbe celou zemí. Téměř 4 tisícovky odvážných dokonce pod text petice připojily svůj podpis. Odpovědné orgány ovšem mlčí a naopak tak zavdávají příčinu tomu, aby kolem případu vznikaly další pochybnosti. Obrátili jsme se proto nyní na ministry vnitra a spravedlnosti, jejichž agend se případ dotýká, s žádostí o jasná stanoviska. Dočkáme se jich?

Otevřený dopis najdete zde: http://narodnidemokracie.cz/wp-content/uploads/2018/05/otevřený-dopis.pdf

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/narodni-demokrate-chomutovsko-pisi-ministrovi-kvuli-strelci-bendovi/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeuvěřitelné: Mainstreamu konečně došlo, že Václav Havel byl lidský odpad   
Pridal tk Neděle 13 květen 2018 - 06:02:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsou to zvláštní, někdy až směšné situace. Nejdříve lid někomu sochu vytesá, za asistence oslavných projevů a lahví sektu pompézně odhalí a za nějakou dobu ji ten stejný lid s radostí strhne a rozmlátí kladivy. Třeba takový J.V.Stalin - nejdříve začistil Sovětský svaz od chazarského svrabu, potom Evropu až do Berlína vydesinfikoval od německé fašistické špíny (škoda, měl dojít minimálně až do Bruselu) a po válce, během výstavby totálně zničené Rusi, dokázal poslat ruské mužiky do vesmíru. Lid valné části planety ho zcela právem opěvoval, avšak západ na to vše jen tupě zíral a jen nevěřícně kroutil hlavou, že Země je opravdu kulatá.

Je nesporné, že Stalinovy počiny si opravdu říkaly o nepřehlédnutí. To pozitivní nepřehlédnutí, samozřejmě. Jenže to dopadlo naopak a po jeho smrti se z toho vyvinul jakýsi opovržení hodný kult osobnosti. Učili se o něm žáčci školou povinní, učni i gymnazisti a samozřejmě vysokoškoláci. Všichni papaláši se předháněli v odsuzování Stalinova kultu osobnosti a dřívější komunističtí uctívači Stalina se mohli s úspěchem účastnit soutěží v ježení před slovem Stalin. Ale bylo to divné.

Vzhledem k tomu, že Stalin během svého řízení Ruska posunul zemi ze středověku přímo na první místo novověku, bylo to opravdu hodně divné.

Nikdy jsem ale nepochopil, proč se říká "o mrtvých jen dobře". Nikdy jsem nepochopil praxi, že když byl někdo zrůda za života, tak jako mrtvola je z něj rázem něžný beránek. Možná jsem opožděný, ale dodnes mi to je proti srsti. Podle mě nelze o Mengelem mluvit dobře jen proto, že není mezi živými a ani nezměním názor na Rothschildy, až konečně vymřou. Připadal bych si jako odporný pokrytec. Podle mě špatnost zůstane špatností i kdyby Země opustila sluneční soustavu.

Jinak je to s borci, za života opěvovanými a po smrti zavrženými. Třeba ten Stalin z úvodu - za života se nenašel nikdo tak odvážný, aby ho veřejně odmítl vynášet do nebes, ale je jasné, že po jeho smrti v roce 1953, se zbytku chazarům nelíbilo, jak kosil jejich řady a klestil Sovětskému svazu cestu skrz ně, do budoucnosti. Už z principu ho museli poplivat a jsme nuceni se toho držet dodnes. Ale aspoň je vidět, jak se nám tady za posledních 65 let neměnily mocenské poměry.

Ten, kdo si myslí, že jsem stalinofil a chystám se mu tady stavět zlaté busty v nadživotní velikosti, je na dvojitém omylu. Ani, ani. Mám něco čerstvějšího. Zjistil jsem, že už i hlavní proud rozdává po kapkách informace, že Václav Havel nebyl vzor lidství, ale obyčejný povaleč a amorální kreatura, pro kterou byla "práce" zcela nesrozumitelné slovo.

Václav Havel, dr. h. c. mult. byl po deset let prezidentem. Napřed československým a pak českým. Nad těmi písmenky za příjmením se moc nepozastavujte - jako občan s rukama dozadu neabsolvoval ani ta infantilní plzeňská studia a tak mu v roce 1990 na Karlově univerzitě přicmrndli čestný doktorát. Oficiálně je uvedeno, že to má za "významné morální a filozofické podněty politickému myšlení lidstva", ale tohle odůvodnění UK pokládám za hodně špatný vtip. Jsem přesvědčen, že ve skutečnosti to bylo jen aby ten česko-slovenský prezident požíval mezi lidem patřičné vážnosti a nevypadal jako úplný trotl.

Lze říci, že se to podařilo. Havlovo P.R. opravdu zafungovalo a celé dva roky jsem si i já myslel, že je to dobrý člověk. Jeho "díla" jsem teda nikdy nemusel; nevydržel jsem u nich déle, jak čtvrt hodiny, ale to lze připsat třeba mému možnému literárnímu analfabetismu. Po dva roky, od roku 1989, byl mým koněm a třeba jak přijel do Ostravy, tak jsem si ho dokonce fotil mým fotoaparátem Zenit. No, prostě mladý, neinformovaný mamlas, který si naivně myslel, že Havel je nositelem něčeho lepšího.

Jenže to, že mi po dvou letech začal lézt krkem, mělo na jeho P.R. nulový vliv. Asi jsem nebyl tak důležitý a proto pořád platilo, že kdo nezbožňuje Havla, patří ke zkostnatělým bolševickým strukturám. Havel byl prostě king. Kam přijel, byl stále obdivně vítán jako panenka Maria a v americkém kongrese mu dokonce za jeho projev tleskali. ...no, možná to nebylo za ten projev, ale nechme toho.

Tento stav, vynášení Havla do nebes, trvá dodnes. Vlastně trval. Stalo se totiž, že to co my v alternativě o Havlovi tvrdíme už drahně let, začíná pomalu prosakovat i skrz hlavní proud. Nevěříte?

Začalo to v únoru. Pěkně pomalu a nenápadně. Nejdříve se na portálu iDNES.cz objevila série článků o ženách českých prezidentů a v rámci ní samozřejmě nemohli vynechat i ženy Václava Havla. Raději upřesním: ne ženy, ale manželky - to aby bylo v případě Havla úplně jasno.

Za sebe mohu říci, že to bylo otřesné čtení. Pro mě o to drsnější, že na bulvár nejsem vůbec zvyklý. V článku o Olze Havlové z 5. února 2018, jsme si totiž mohli přečíst mj. také větu, že "Havel byl zvyklý svěřovat se manželce se svými nevěrami...".

Nejsem puritán a kromě mé vlastní ženy se mi líbí i jiná krásná stvoření, ale tahle veřejně přiznaná gigapromiskuita českého symbolu "lásky a pravdy" a mnohými uctívané hlavy státu, je určitě hodně přes čáru. Vypadá to, že tato poskytnutá informace posunuje Havla kamsi mezi sexuální chlíváky ze IV. cenové skupiny a bezpáteřní sliz. No prostě, že jeho pravé místo je skutečně v bulváru.

Ale nebuďme hned na začátku tak přísní. Prostě jsou mezi námi lidé, kteří mají mozek v rozkroku a při pohledu na dámskou sukni se z člověka mění na homo erectus. Němky, Francouzky či Švédky to dnes u islámských teroristů pozorují denně a zbývá zjistit, zda jde o nemoc, nedostatek inteligence či obé dohromady. Je sice pravdou, že u rachitické Havlovy postavy nás úspěšnost jeho deviace musí nutně překvapovat, ale dejme tomu - nebyl by to první div světa.

Druhým zásekem do uctívání kultu Václava Havla byl rozhovor s Františkem Janouchem, který vyšel 7. dubna 2018, také v Babišově mediálním koncernu MF DNES. Redaktoři Jaroslav Plesl a Petr Kolář ho uvedli v tak syrové formě, že číst mezi řádky nebylo téměř co. Veřejné odhalení nejen skutečné podstaty Václava Havla, ale i celého tzv. "disentu", musel z článku pochopit i ten poslední kavárenský povaleč, což ho jistě štěstím příliš nenaplnilo. A palcový nápis na titulní straně: "JAK SOROS PLATIL HAVLOVI CHARTU 77"? Tak ten pražskou kavárnu dorazil už asi úplně.

Asi se hodí představit si nejdříve ústřední postavu rozhovoru - Františka Janoucha: Narodil se 22. února 1931 a vystudoval na prestižních univerzitách v Sovětském svazu. V roce 1948, ještě jako středoškolský student, vstoupil do KSČ. Později byl vedoucím oddělení teoretické jaderné fyziky v ústavu v Řeži a docentem na MMF UK. V roce 1974 oficiálně emigroval. V roce 1978 založil ve Stockholmu Nadaci Charty 77 a dodnes žije ve Švédsku.

Podle tohoto telegrafického CV nám František Janouch může připadat jako celkem fajn chlap, který v mládí, jako každý mladý, zblbnul a po roce 1968 ho pro jeho názory vyhodili ze strany. Takový normální profil z tehdejší doby. Jenže František Janouch o své osobě prozradil víc. A řekl bych, že to bylo víc, než chtěl, když se ho v úvodu interview redaktoři ptají na George Sorose, co by v Maďarsku či Izraeli "personu non grata". Ptají se jak se se Sorosem seznámil a František Janouch bezelstně uvádí:

"U Sacharova. V roce 1981 jsem byl v New Yorku na recepci u příležitosti oslavy jeho šedesátin. Jakási Světlana Kostic, Jugoslávka, jež byla v nadaci Open Society Fund, mi řekla: Pojď, seznámím tě s někým zajímavým. No a přivedla mě k Sorosovi. S tím jsme si padli do oka. Říkal, že se chce jet ještě někam podívat, ať jedu s ním. Naložil mě do taxíku a jeli jsme do tří multimiliardářských bytů v New Yorku, kde byly další party. Když jsem skončili, zeptal se mě, kde bydlím. Řekl jsem mu adresu hotelu, on mě odvezl a pozval mě na večírek, který dělal na druhý den. S tím, že ho moje činnost zajímá. Přišel jsem tedy, byla tam newyorkská smetánka. A Soros mi říká: Pojď, půjdeme si sednout a trochu se pobavíme. Že prý koukal na činnost Nadace Charty 77, zajímá ho to a rád by ji podpořil. Pak se ne mě podíval a řekl: Kolik chceš?".

Když si uvědomíme, že pan František Janouch už roce 1981 nebylo žádné vyplašené mladé ucho, ale vyzrálý padesátník, tak z jeho první odpovědi čiší jeho dechberoucí naivita a totální absence kritického myšlení. Kdyby tehdy použil jen jednu jedinou mozkovou buňku kritického myšlení, musel by si nutně položit otázku, proč američtí miliardáři chtějí pomáhat českému pracujícímu lidu...?

Nicméně, hlavním (snad i překvapivým) úkolem oligarchického MF DNES nebylo objevit naivitu Janouchovu, ale nahlodat falešnou modlu Václava Havla. To se za pomoci pana Janoucha, ale hlavně díky obou redaktorů, bezvadně podařilo. Vhodně pokládanými otázkami přímo vystavili samotnou podstatu tzv. "disentu", včetně toho, co bylo jeho primárním zájmem: snadný život bez nutnosti pracovat ve společnosti, kde práce byla povinná.

____________________________

MF DNES: Z vaší korespondence s Václavem Havlem vyplývá, že vaše dohadování bylo často až pitoreskní. On třeba často loboval (pozn.: o finanční podporu) za své přátele, či přátele svých přátel a vy jste mu na to často odpovídal, že to nejde, protože by to bylo v rozporu se stanovami a předmětem činnosti nadace... ...Jak to probíhalo v telefonátech?

F.Janouch se zde vyhnul přímé odpovědi bezobsažnou floskulí.

MF DNES: K těm nejúsměvnějším historkám patřilo, když po vás třeba Havel chtěl, zda by jste neoslovil tehdejší populární skupinu ABBA, aby část svých výdělků posílala chartistům. Odepsal jste mu, ať je zkusí oslovit sám, a on pak tuto myšlenku zavrhl. Nebo po vás chtěl "magnetofonky", jak to nazýval, aby mohl nahrávat dialogy lidí v hospodách.

F.Janouch: Magnetofonky byly především pro Jazzovou sekci, aby mohla nahrávat a rozmnožovat nahrávky. Technika k tomu byla potřebná. Takže jsme přes Tuzex začali oficiálně dodávat barevné televize, videorekordéry, či zmíněné magnetofonky. Anička Marvanová, která jeden z těch televizorů dostala... ...si mi v dopisu stěžovala, že bude muset žádat o příspěvek na zakoupení nového koberce. Chodí sem tolik lidí, že mi můj starý koberec prošoupali, napsala tehdy...

MF DNES: Přesto se v disentu najdou lidé, kteří vás dodnes kritizují. Například Jiří Pallas, jenž po podpisu Charty 77 emigroval do Švédska a pod značkou Šafrán 78 vydával desky zakázaných českých a polských autorů...

F.Janouch: Jiří Pallas byl jediný z emigrantů, který si myslel, že ho tady budeme platit. On sice dostával nějakou podporu na byt a živobytí od švédského státu, ale on si myslel, že by měl dostávat také něco od Nadace Charty 77. No a já jsem u řekl, že to nejde. Že emigrantům vyplácíme jednorázovou podporu - říkali jsme tomu příspěvek na překonání emigračního šoku, bylo to asi 1000 dolarů - a pak dost. Že se o sebe musí postarat. To bylo i pár lidí, kteří odjeli do Anglie a do Německa, jména si už nepamatuji. Mysleli si, že je budeme podporovat stejně jako v Československu. To někdy vyvolalo třenice.

MF DNES: Přímo Václavu Havlovi jste dopisem odmítl podporovat hudebníka Pavla Zajíčka ze skupiny DG 307, který byl v roce 1976 ve vykonstruovaném procesu odsouzen za výtržnictví a v roce 1980 emigroval do Švédska a posléze do Spojených států, kde se věnoval hlavně výtvarnému umění. Proč vlastně?

F.Janouch: Přirozeně, že když někde chudý emigrant vidí miliony, tak si myslí, že něco může ukápnout. ...Kromě Havla jsem byl v kontaktu třeba s Františkem Krieglem, s Jiřím Hájkem, s Jiřím Dienstbierem, s nímž jsme si často telefonovali i s celou řadou dalších lidí...

MF DNES: V jednom z dopisů z roku 1985 si vám Václav Havel stěžoval, že se v disidentských kruzích rozkřiklo, že je bohatý a chodí za ním lidé jako do banky. Chtěli od něj dary či půjčky a on jim neuměl říkat ne. Řešili jste spolu, jak se k tomu má stavět?

F.Janouch: V telefonu jsem mu na to odpověděl, že naprosto respektuji jeho názor. Že ovšem nadace není žádným úřadem sociálního zabezpečení...


--------------------------------------

Tak co, jaký si myslíte, že polykači mainstreamu mohou mít dnes z celého disentu a obzvláště Václava Havla pocit? Jestli mohu hádat za ně, tak se domnívám že značně zmatený. Určitě přemýšlejí, jak je možné, že Ruzyňské letiště nese název po této prachsprosté vyžírce a somrákovi s rukama dozadu? Vrtá jim hlavou, jak je možné mít někde desku, lavičku, fontánku či cokoli jiného s Havlovým jménem, když to byl obyčejný děvkař s kapsami naditými Sorošovými dolary? Mám tušení, že ještě jeden, dva takové články a české mainstreamové ovce rozbolí hlava z toho, že tuto hnidu českých dějin ještě včera uctívali...

...jenže my, i když jsme trochu dál než hltači mainstreamu, tak nás musí bolet hlava taktéž. Musí nás bolet proto, že zatím nevíme, co má být cílem veřejného odhalení falešného kultu osobnosti Václava Havla. Je čas přemýšlet. Strhávání soch cílem určitě není.

Autor: Dan Niel

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa pohřeb Stephena Hawkinga budou pozváni cestovatelé časem   
Pridal tk Neděle 13 květen 2018 - 05:55:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ceremoniál pohřbu fyzika Stephena Hawkinga mohou návštivit cestovatelé v čase, tedy lidé, kteří se narodili před 31. prosincem 2038. Mohou se zaregistrovat na webu, který rozlosuje vstupenky na tuto událost. Píše o tom portál Sky News.

Zástupce fondu Stephena Hawkinga na otázky reportérů odpověděl, že dosud nebylo prokázáno, že je cestování časem nemožné.

Hawking bude pohřben 15.června u Westminsterského opatství v Londýně. Fyzik bude pohřben mezi Isaacem Newtonem a Charlesem Darwinem. Žádat o pozvání na obřad je možné až do 15. května.

Zdroj: portál Sky News

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdogan označil za nespravedlivé, že v RB OSN chybí muslimská země   
Pridal tk Neděle 13 květen 2018 - 05:51:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Turecka Recep Tayyip Erdoğan označil za nespravedlivé, že v Radě bezpečnosti OSN není představena ani jedna muslimská země.

„Všichni potřebujeme spravedlnost. Vždyť základem pro iniciativu vytvoření OSN je nápad zajištění globální spravedlnosti. Všichni vyžadujeme spravedlnost," cituje slova Erdogana informační agentura Anadolu.

Podle Erdogana má každá ze 196 zemí právo být členem Rady bezpečnosti OSN.

„Bylo by spravedlivé, kdyby všech 20 zemí RB OSN byly znovu zvoleny. Přičemž volby do RB OSN by měly probíhat ve dvou etapách. Nejdříve by bylo vyměněno 10 států a následně ostatní," zdůraznil turecký lídr.

Dříve Erdogan promluvil o neodvratnosti reformování OSN.

Zdroj: agentury Anadulu, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚtočník v Paříži napadl nožem kolemjdoucí   
Pridal tk Neděle 13 květen 2018 - 05:48:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neznámý muž zaútočil nožem na kolemjdoucí ve druhém pařížském obvodu, informuje stanice BFMTV s odvoláním na policii.

Podle jejich údajů zemřel jeden člověk, dalších osm bylo zraněno. Policie později upřesnila, že zraněných bylo čtyři.

Francouzský ministr vnitra Gerard Colombes sdělil, že útočník byl zabit.

​K incidentu došlo asi v 21.30 nedaleko Opery. Podle neprověřených informací se útočník choval chaoticky.

V současnou chvíli je obvod obklíčen policisty.

Zdroj: BFMTV
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoalice pod vedením USA rozbombardovala syrskou vesnici, zemřelo osm lidí   
Pridal tk Neděle 13 květen 2018 - 05:45:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Letouny mezinárodní koalice v čele s USA zaútočily na vesnici na jihu syrské provincie Hasaka, zemřelo osm civilistů, informovala syrská státní televize.

Podle informací televizní stanice byla bombardována vesnice Hamádí v oblasti Abu-Hamída.

Koalice v čele s USA pravidelně provádí útoky, kdy umírají syrští civilisté. Jak opakovaně prohlašovalo ruské ministerstvo zahraničních věcí, tyto útoky probíhají bez koordinace s oficiálním Damaškem a bez rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

Zdroj: https://sptnkne.ws/h4Hr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJan Campbell: O čem se píše, ale málo (12. 5. 2018)   
Pridal tk Neděle 13 květen 2018 - 05:37:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
12. května 2008, tj. před deseti roky, zasáhlo čínskou provincii S’-čchuan silné zemětřesení (8,0 Richterovy stupnice) s epicentrem asi 1 550 km jihozápadně od Pekingu. Obětmi tohoto devastujícího zemětřesení, které se v angličtině označuje také jako Wenchuan earthquake, se stalo více než 70 tisíc obyvatel. Zázrakem lze nazvat přežití mnoha lidí a tempo obnovy života v postižené části provincie.

Obrázek Jason Lee (Reuters) ukazuje 27 letého vzpomínajícího studenta Zheng Haiyang s amputovanými nohami, který přežil zemětřesení. Jestliže devastující zemětřesení představilo následky jednoduchých a nekvalitních stavebních metod, kvůli kterým zemřelo nebo bylo zraněno mnoho dětí ve školách, to dnes, deset let po zemětřesení lze vidět, k čemu je člověk schopný, jestliže se poučí: Téměř všichni, kteří přežili zemětřesení, byli přesídleni do nových bytů postavených (podle novodobých metod) přibližně 30 km od místa zkázy, s novým vodním, kanalizačním a energetickým systémem zabezpečení. Hlavní příjem obyvatel devastované oblasti dnes tvoří plantáže, pěstování ovoce a turismus. Ruiny po zemětřesení pomalu a jistě tráví příroda a čas.

Čas také ukáže, jak se bude vyvíjet diskuze mezi ČLR a USA ohledně zvýšení tarifů, jaké následky bude mít pozastavení činnosti v USA společnosti ZTE a zda ČLR se rozhodne podívat na roli amerických dceřiných společností aktivních v ČLR. V nedávném interview v Caixin magazine sdělil governor (People's Bank of China), Yi Gang: In 2015, U.S. exports to China were about $165 billion. In the same year, sales of U.S. companies’ subsidiaries in China totaled $222 billion. If we put them together, we will see a dramatic decline of the overall imbalance. Z obsahu vyplívá, že v případě zub za zub (tit-for tat) jak se někdy říká, nebude americkým společnostem v ČLR vůbec do smíchu.

Čas také ukáže, zda a jak dlouho bude ČLR schopna stát mimo konflikt na Blízkém a Středním východě. Doposud, a to jsou celá desetiletí, se to ČLR dařilo. V současné době, kdy se zvyšuje riziko a nejistota v regionu, kdy se projevují první výsledky aktivit několika států v rámci Jeden pás, jedna stezka (OBOR, nebo li BRI) a kdy roste nejistota z konání EU v rámci iniciativy 16plus 1, se ČLR dostává do situace, kdy bude muset konat, nebude li chtít ztratit příležitost. Zmíněnou příležitostí je Irán. Ztráty, především velkých francouzských a německých společností, které se vrhly jako první do Iránu po podepsání smlouvy, předpokládající mimo jiné odstranění sankcí, a investovaly miliardy Euro v Iránu, se budou transformovat do výhod a příležitostí pro ČLR a Ruskou federaci. Všichni vědí, že příležitosti se neopakují. Proto očekávám, že například China National Petroleum Corporation, která vytvořila partnerství s francouzskou společností Total, s cílem zhodnocení iránského South Pars oil field, převezme francouzské podíly. Případné převzetí podílů zvýší automaticky zvědavost arabských států, co se týče dalších plánů a aktivit ČLR v regionu, a jak se chovat v situaci, kdy prezidentství Si je předvídatelné a dlouhodobé, a prezidentství Trumpa nepředvídatelné.

Jestliže kniha premiéra Babiše – O čem sním, když náhodou spím, vypovídá více o přáních než konkrétních činech, to nedávno vydaná 272 stránková kniha prezidenta Si s doposud nezveřejněnými poznámkami k Národní bezpečnosti vypovídá o konkrétních obavách vyplývajících ze stavu světa. 1) Technologie: ….Advanced technology is the sharp weapon of the modern state. An important reason that Western countries were able to hold sway over the world in modern times was that they held the advanced technology. You cannot buy the truly core technologies. It’s been aptly put that ‘The sharpest weapon of a state should not be revealed. 2) Zbrojní průmysl: ….The United States is accelerating development of global rapid-strike offensive capabilities, and some advanced weaponry has technologically broken through spatiotemporal boundaries. Once they are deployed for actual combat, they will fundamentally transform the traditional array of offense and defense in warfare.3) Finance:… Some financial risks are longstanding, lurking sources of infection that are concealed very deep but may erupt in a flash. The United States subprime crisis erupted in a night. If we’re going to have big trouble in the future, it could well be in this area, and this demands high vigilance.

Dva lidé, odděleni časem a prostorem komunikují. První klade otázku, druhý později a na jiném místě klade svojí otázku, neuvědomujíc si přitom, že jeho otázka, je odpovědí na otázku prvního. Proto platí Talmud: Vše je (předem) rozhodnuto…zůstává jenom si vybrat. Souhlasu netřeba.
11.05.2018


Izraeli bude 70

Po rozdělení OSN Mandátu Palestina na dva státy – židovský a arabský (v roce 1947) vyhlásil 14. Května 1948 Izrael, se svými 700 000 obyvateli (dnes téměř 9 miliony) nezávislost. V následující vítězné válce rozšířil své hranice nad rámec plánu OSN na rozdělení Palestiny. Od té doby trvá mezi Izraelem a sousedícími arabskými zeměmi konflikt, který trvá dodnes. S Egyptem a Jordánskem Izrael podepsal mírové smlouvy. Dohoda s Palestinci je v nedohlednu. To dokazují včerejší čísla mrtvých a zraněných a přípravy oslav založení státu Izrael. Uvedená fakta a současná situace v regionu nabízejí možnost si uvědomit, že 1) z kmenového hlediska je teologický a etický obsah tří náboženství (judaismu, křesťanství a islám) lhostejný, že 2) bez dialogu a ústupků není mírového východu z pasti, kterou tvoří volba mezi abstraktním univerzalismem (neznajícím nic jiného než jedince obdařené virtuálními lidskými právy), a partikularismem (uzavírajícím jednotlivce to jejich kulturně hodnotových tradic), a že 3) jestliže je Bůh Bohem všech, tak tuto pluralitu ruší ti, kteří ignorují výhody nezobrazitelnosti Boha.

Nezorbrazitelnost Boha totiž dovoluje tvorbu etického prostoru, ve kterém je možný pozitivní vztah ke všem kulturně jiným. V tomto kontextu se nachází i výsledky zamyšlení nad morálkou (obecným rámcem), spravedlností (ve srovnání s dobročinností a důstojností) a konkrétní politickou odpovědností na dilemata světa (integrační, migrační a imperiální politika Západu). Výsledkem takového zamyšlení je porozumění židovskému pojmu cdaka. Ten zahrnuje oba póly jediné spravedlnosti, která se odlišuje od pouhé vlády práva. V praxi to znamená, že 1) pomoc bohatých chudým je jednou z povinností, že 2) polidštění kapitalismu, ve kterém globální elita žije všude a nikde, v následku čeho se vyhýbá sociální zodpovědnosti vůči chudým, patří do říše mýtů, a že 3) na prahu sdílené ekonomiky je na čase si uvědomit, že sdíleným dobrem společné a společenské zodpovědnosti je také příroda, jejíž částí je člověk, obraz Boží. Obraz není původním, a nemůže nikdy být pánem přírody.

Založení státu Izrael David Ben-Gurionem a prvním prezidentem, chemikem Chaim Weizmanem (1874-1952) a vývoj státu, nabízí celou řadu dalších možností ke srovnání a zamyšlení nad aktuálními výzvami dneška. K možnostem se řadí význam tradice výuky, význam požadavků moderny a v neposlední řadě význam lidských zdrojů. Odmítám označovat člověka jako kapitál do té doby, než člověk bude vnímán a posuzován v bilanci ne jako pasivum (výdaje), ale jako aktivum (s rostoucí hodnotou, založenou mimo jiné na zkušenosti a moudrosti). Izrael žije z lidských zdrojů (přírodní zdroje nemá) s hlubokými kořeny v půdě obdělávané pravidelným trénováním ducha, historií diaspory a v neposlední řadě více než 6.500 IT strat-ups. Uvedené mi nabízí si připomenout jedno z několika důležitých obohacení osobního a profesionálního života.

Obohacení, které nazývám trojím, způsobila setkání a diskuze (v rámci Eurasijského ekonomického fóra v Astaně a jinde) s nositelem Nobelovy ceny za ekonomii 2005 (sdílené s Thomasem Schellingem) Robertem Aumanem, narozeným 1930 ve Frankfurtu nad Mohanem. Aumannův největší přínos byl v oblasti opakovaných her. To jsou situace, ve kterých se hráči setkávají se stejnou situací znovu a znovu. Aumann byl první, kdo v teorii her definoval koncept korelované rovnováhy (correlated equilibrium). To je druh rovnováhy v nekooperativních hrách, který je flexibilnější než klasická Nashova rovnováha. Aumann mi mimo jiné umožnil porozumět i verši z Tanachu: Nestaví-li dům Hospodin, nadarmo se namáhají stavitelé. (Žalm 127). Z toho vyplývá, že jediná možnost, jak může nejenom sionismus, ale i ostatní přežít, je, abychom všichni žili na náboženském základě.

O soužití lidí, kteří jsou od narození rozdílní a s pomocí vědy by se měli dočkat spravedlnosti, se bude jednat 14. května v dnešním Domě kultur světa (Haus der Kulturen der Welt) v Berlíně. Slavnostní akt bude posvěcen židovskému lékaři, narozenému před 150. roky, Magnus Hirschfeldovi (1868 – 1935). Tento lékař a zakladatel prvního homosexuálního hnutí v historii, založil v roce 1919, v lokalitě současného Domu kultur světa, první sexuologický ústav na světě. Institut zničili v roce 1933 nacisté. Hirschfeld věnoval celý svůj profesionální život vědě, humanitě a spravedlnosti v kontextu sexuální patologie. Kromě toho od roku 1897 i boji za zrušení paragrafu 175. Paragraf umožňoval trestat widernatuerliche Unzucht, tj. vztah mezi osobami mužského pohlaví, homosexualitu. Boj proti paragrafu přerušil 176 přednáškami na cestě po světě, trvající 500 dní. Časopisový koncern William Randolph Hersta tituloval Hirschfelda The Einstein of Sex. Po poslední přednášce v Aténách se Hirschfeld nevrátil do Německa, zůstal ve Vídni, přejel do Švýcarska a později do Francie, kde v den narození (14. května) zemřel v roce 1935. Na hřbitovním pomníku v Nizze si lze přečíst jeho životní motto: Per scientiam ad iustitiam – vědou ke spravedlivosti. Hirschfeld je původcem pojmu transvestismus (1910), efebofilie, androfilie atd. V češtině dosud nevyšlo žádné z jeho děl. Filosofickým zaměřením byl biologistický monista. Zmiňuji se o Hirschfeldovi mimo jiné proto, že první biografie (v angličtině) vyšla 1986, první v němčině v roce 1992, a že od té doby bylo zveřejněno mnoho zajímavých materiálů a dokumentů. Ty mají význam pro ty, kdo se zajímá o sexuálně – politické reformy, kdo hledá vysvětlení moderních jevů ve společnosti, včetně dekriminalizace umělých potratů, Metoo, nebo kdo se zabývá tematikou válečných eunuchů (vojáků, kteří zraněním přišli o pohlavní orgány), ale také motivací dobrovolných ošetřovatelek, které vyhledávaly službu na frontě a účast na nejtěžších operacích, při nichž neztrácely chladnokrevnost a zručnost. Podrobnosti k uvedené tématice nabízí dílo Die Sittengeschichte des Weltkrieges (Mravní dějiny světové války), které zúročuje Hirschfeldovu praxi jako lazaretní lékař.

Pro mladší čtenáře se zájmem o vztah SRN – Izrael uvádím, že oba státy mají diplomatické vztahy od 12. Května 1965. Trvalo to 20 let, než spolkový kancléř Konrad Adenauer (sám protivník a oběť nacismu) a šéf spolkového úřadu Hans Globke (pomocník nacistů a komentátor Norimberských rasových zákonů) vytvořili podmínky pro oficiální navázání diplomatických vztahů. Do té doby byl vztah charakterizován finanční kompenzací a dodávkami zbraní. Dnes platí, že oba státy si vzaly z historie různá poučení. To se projevuje v rozdílných zájmech, rozdílném vidění a hodnocení světa, a tím i rozdílné politice. Jaké budou následky uvedených rozdílů během probíhajících transformačních procesů v Evropě, na Blízkém východě a ve světě, mohu jenom spekulovat. Souhlasu netřeba.


Jak mohou být pojmy ze 7. století interpretovány

Titulek příspěvku představuje jednu z mnoha komplexních otázek týkajících se nejenom veršů z Koránu, které byly napsány v jiné době a v jiné lokalitě, ale i překladu a interpretace. V době, ve které se objevila moderní forma religiózních válek, komerční migrace, doba, ve které je Islám démonizován, je důležité se pokusit pomoci o porozumění textu těm, kteří nejsou teology, nemají základní znalosti teologie, ani osobní zkušenost s Islámem. Osobně jsem měl štěstí, že jsem mohl v Londýně na IIBI studovat Islámské bankovnictví a pojištění, žít a pracovat téměř sedm let v Malajsii a tím se nemateriálně obohatit.

Na příkladu súry 7 (سورة; odvozené z pozdně hebrejského šúrá, česky skladba), jedné ze 114 kapitol Koránu, verše 199 v nejlepším německém překladu Herbert Bobzina je možné se přesvědčit, že Islám je kompatibilní nejenom s ústavou (Grundgesetz) SRN. Zmíněný verš vyzívá muslimy respektovat neislámské právo a nestavět právo Šaría nad neislámské. V překladu Herberta Bobzina výzva zní: Sei nachsichtig und gebiete was recht ist. Und meide die Unwissenden. V češtině, něco jako Měj porozumění, sleduj pravdě, a vyhýbej se nevědoucím. Uvedené imperativy vybízejí se ptát, zda-li verš 199 neobsahuje protiklad nebo, jaké spojení existuje mezi jednotlivými výzvami. Odpověď na uvedené a podobné otázky nabízí kontextové posouzení celého verše. S jakým výsledkem?

Súra 7 se nazývá „výšky“ ve smyslu nejvyšší zdi. Na ní stojí v den parusie lidé (což v křesťanské teologii znamená "příchod", nebo "výskyt", tzv. druhý příchod Ježíše Krista na konci věků, kdy Kristus vzkřísí mrtvé a slavnostně vykoná Poslední soud), kteří nevědí, zda li budou vrženi do pekla nebo půjdou do nebe. Konec verše totiž popisuje tři vlastnosti lidí stojících na nejvyšší zdi. Vlastnosti rozhodují o cestě. Islámská teologie spojuje tyto tři vlastnosti do jednoho popisu: mezilidské chování, (mu´amalat). To se odlišuje od religiózních povinností (ibadat). Tři zmíněné vlastnosti – mít porozumění, sledovat pravdě a vyhýbat se nevědoucím, mají zabezpečit – podle konsensu předních islámských religiózních vědců, mírové soužití lidí všeho druhu. Za připomínku stojí, tři věci: 1) První imperativ verše 199 – arabské afw, stojí nad porozuměním. Současný jazyk používá slovo prominutí, v politice se používá slovo amnestie. 2) Jeden z nejvýznamnějších expertů na interpretaci Koránu, v roce 1930 v Aleppo narozený Muhammad al Sabuni interpretuje první imperativ – khudh al-afw jako výzvu dobré se má převzít, jinými slovy, ctěné vlastnosti dobrých mravů. 3) Třetí imperativ, vyhýbat se nevědoucím (i´rad) znamená pochopit, že snaha mluvit s nevědoucím končí obyčejně konfliktem. To odpovídá interpretaci andaluského experta na interpretaci Koránu Qurtubi (1214 – 1273). Ten interpretoval i´rad jako výchovu pro celé lidstvo.

Aby toho nebylo málo, vrátím se k druhému imperativu. Výzva sledovat urf (ve standartním překladu urf znamená právo) v kontextovém pojetí představuje pouze náznak stavu věci. Proč? Protože urf znamená také neislámské zvykové právo. Urf tak představuje výsledek toho, co je lidem důvěrné, nebo důvěrně známo (ta´arafa). V současném jazyce a pojetí sem patří sociální konvence a jejich rámcové podmínky. Kdo se rozhodl akceptovat zvykové právo, rozhodl se také akceptovat právní rámec. To je pravdivý obsah verše 199. Z této interpretace proto vyplývá, že Islám jako víra je silně spojen se smluvní vazbou, smluvním vztahem. To dokazuje také a mimo jiné imperativ verše 5. Ten zavazuje Muslima k dodržování smlouvy bez výjimek nebo podmínek.

Na tomto místě se dotýkám jednoho z mnoha kritických bodů napětí v dnešním světě. Bod představuje výpověď smlouvy Iránu prezidentem Trumpem, a mnou očekávané následné výpovědi německých, francouzských, britských, možná i českých společností, které začali investovat, nebo obchodovat s Iránem po uzavření smlouvy o ukončení vojenského atomového programu, a ukončení embarga.

Dalším kritickým bodem napětí ve světě je globalizace. Ta redukovala svět do rozměru vesnice, která nedovoluje dávat žádný smysl domu Islámu a domu Války a rozdílu mezi nimi. Tak píše ve své knize Die Gesetzewissenschaft vom Dschihad (figh al jihad) v roce 1926 narozený a ve světě uznávaný odborník na Korán, Yusuf al Quaradawi. Kniha pojednává mimo jiné otázky chování Muslimů v neislámském prostředí, připomíná jihadistům, že výzvu k ochraně Muslimů může dát pouze legitimní vůdce, a v neposlední řadě, že současný svět je světem smluv a dohod. Na tomto místě připomínám osud egyptského prezidenta Muhammad Mursi, který veřejně akceptoval smlouvu mezi Egyptem a Izraelem podepsanou v Camp - David v roce 1979. Připomínám také, že z islámské tradice vyplývá pro Muslima povinnost akceptovat zákony státu, který byl požádán vystavit vstupní vízum, především s cílem delšího nebo trvalého pobytu v něm. Již pouhá žádost o vízum totiž představuje pro Muslima akceptování právního řádu státu, který chce navštívit, protože se jedná o smlouvu.

V tomto smyslu se nabízí politikům celá řada možností, jak zamezit dalšímu vyhrocování hodnotového konfliktu uvnitř EU, jak se připravit na reakce islámských států po výpovědi nebo nedodržování smluv západní státy (viz příklad Irán), jak definovat migrační politiku a řídit migrační vlny, které se nevyhnou české kotlině tak, jako se jí doposud vyhýbají tsunami, stoleté povodně nebo zemětřesení. Staré židovské přísloví praví: Všichni si stěžují na nedostatek peněz, nikdo ale ne na nedostatek rozumu a moudrosti. My však žijeme v době peněz, nedostatku rozumu a vymírání moudrosti. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
12.05.2018


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponThe Saker: Skripalovým nejpravděpodobněji nebude dovoleno už nikdy promluvit   
Pridal tk Neděle 13 květen 2018 - 05:33:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Chtěl bych se znovu zmínit o kauze Skripalových. Jedna věc, jež se jich týká, vyvolává totiž znepokojení. A to ta, že Britové zřejmě drží otce Sergeje a jeho dceru Julii Skripalovy mimo dosah médií. Řečeno jinak – oba byli uneseni.
To, že nemohou mluvit, jak by chtěli, čili svobodně, prokázal jediný telefonní rozhovor mezi Julii Skripalovou a její sestrou Viktorií. Když se totiž Viktoria, žijící v Rusku, vyslovila v tom smyslu, že by ráda Julii v Anglii navštívila, odpověděla jí Julie takto: „Nikdo ti nedá britské vízum,“ po kterýchžto slovech nastala dlouhá chvíle ticha.

Ruský konzulát v Británii už nesčetněkrát požádal britské úřady, aby Viktorii setkání se sestrou a otcem umožnily, ale vše, co Britové v odpověď na to až dosud učinili, bylo, že nechali prostřednictvím Scotland Yardu zaslat Viktorii jakoby Juliin dopis, který ovšem zcela průkazně nebyl psán Juliinou rukou a měl tento obsah: „Mám přístup k přátelům a rodině a jsem si vědoma svých specifických kontaktů na ruském velvyslanectví, které mi laskavě nabídlo jejich veškerou pomoc ve všem, co budou moci. V tuto chvíli však nemám zájem využít jejich služeb, ale jestliže náror změním, vím, jak je kontaktovat“.

Jací přátelé? Jaká rodina? Vždyť tenhle text je totální nesmysl!
Juliina sestra Viktoria se už mnohokrát a nejrůznějšimi cestami, včetně oficiálních, pokusila navázat se svou sestrou kontakt, a pak už v zoufalství nejvyšším umístila 1. května na Facebook tento vzkaz:

Můj miláčku Julie,
nekomunikuješ s námi a nevíme nic ani o tobě ani o Sergejovi. Vím, že nemám práno míchat se bez vašeho dovolení do vašich záležitostí, ale moc se o vás strachuji – o tebe i o otce. A také o Nuara (Nuar je Juliin pes, kterého Julia nechala ve psím útulku, když opouštěla Rusko - pozn. The Saker). Nuar je nyní v hotelu pro psy a oni teď od nás žádají za své služby peníze. Musíme proto rozhodnout, co s Nuarem uděláme. Jsme samozřejmě ochotni vzít si ho a starat se o něj až do doby, kdy se vrátíš domů. Kromě Nuara mám též starost o tvůj byt i auto. Můžeme s tím vším pomoct, ale potřebujeme k tomu tvé zplnomocnění, ať už pro mě, nebo pro sestru Lenu.

Jestliže si myslíš, že to vše má svou důležitost, napiš své zplnomocnění na ruském konzulátě v kterékoli zemi.

Na tuto výzvu žádná odpověď dosud Viktorii dosud nedošla.

Právě jsem se podíval do Googlu na heslo Skripal. Je zde jen informace z 10. dubna o tom, že Julia byla propuštěna z nemocnice.
To je poslední informace, kterou jsem našel.

Podíval jsem se i na Wikipedii. Tam není vůbec nic.

Musím se přiznat, že když jsem poprvé slyšel o ruských stížnostech ohledně současného osudu Skripalových, zdálo se mi, že dělají větší ruch, než je třeba. Myslel jsem si: Britové jim prostě řekli, že se je Putin pokusil otrávit, takže mají možná až dosud strach dávat o sobě vědět. A pak: Britové by nikdy neunesli cizího občana - a zcela určitě ne takto veřejně.
Teď si už tím ale tak jistý nejsem.

P.S. Ještě znepokojivější titulek k tomuto Sakerově článku napsal

P.C.Roberts, od kterého jsme předmětný materiál dostali: Zní takto: Nechala Mayová unesené Skripalovy zavraždit, aby se Svět nedověděl celou pravdu?

Vybral a přeložil Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2499 sec,0.0699 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,783kB