Pondělí 14 květen 2018
Při střetech na hranici Pásma Gazy bylo zabito přes 40 Palestinců   
Pridal tk Pondělí 14 květen 2018 - 19:12:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Počet Palestinců, kteří zemřeli při střetech s izraelskou armádou na hranici Pásma Gazy, vzrostl na jednačtyřicet. Uvedl to mluvčí místní zdravotnické služby Ašraf al-Kidra. Dříve se mluvilo o 16 mrtvých.

Vojáci střílejí ostrými náboji na nejagresivnější účastníky demonstrací, které vzplály kvůli tomu, že Spojené státy přemisťují své velvyslanectví do Jeruzaléma.

Izraelská armáda hovoří o 10 000 účastnících výtržností. Kvůli obavám, že se dav lidí pokusí prorazit hranici, izraelské úřady povolaly dvě další brigády. Ještě jedna brigáda byla přesunuta na Západní břeh Jordánu, kde zatím k demonstracím nedošlo.
V pondělí dojde k otevření amerického velvyslanectví v Jeruzalémě a na úterý připadá 70. výročí palestinského exodu (Nakba), kdy během izraelské války za nezávislost své domovy opustily stovky tisíc běženců. Na oba tyto dny Palestinci plánují kulminaci tzv. „Velkého pochodu za návrat". Jedná se protestní akce trvající měsíc a půl. Během nich již zahynulo přes 50 obyvatel Pásma Gazy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/h57g

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší ostuda ministerstva obrany. Ministryně venčila psa na hrobě neznámého vojna ...   
Pridal tk Pondělí 14 květen 2018 - 04:35:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A tihle nás mají ubránit před Ruskem, migranty či islámem? Nemají respekt k mrtvým hrdinům! Ministryni obrany České republiky hrozí další trapas. Miluje totiž svého psíka natolik, že ho posadila na hrob neznalého vojna a fotila si ho. Nezbývá než doufat, že milý psík hrob nepokálel nebo nepochcal. Ale paní ministryni to je asi jedno, hlavně když pejsánek je spokojený. Hnutí ANO má tedy fakt samé lepší experty ...

Na celou věc upozornilo hnutí Slušní lidé a napsalo k tomu: Považujete za normální, aby ministryně obrany na hrob neznámého vojína posadila svého pudla a pak se tím chlubila? My ne. Každý slušný člověk ne. A začněme s obnovou od své obce. Na podzim....

Autor: LH / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHlava Čečenské republiky promluvil o čečenském rodákovi útočícím v Paříži   
Pridal tk Pondělí 14 květen 2018 - 04:22:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov řekl, že muž, který napadl kolemjdoucí v Paříži, se narodil v Čečensku.

„Hasan Azimov po dosažení věku 14 let obdržel ruský pas, ale tento pas je v současné době neplatný, protože nedostal nový pas ve věku 20 let," napsal Kadyrov ve svém Telegramu.

Současně hlava republiky uložil odpovědnost za formování smyšlení Azimova na francouzskou společnost. „V Čečensku se narodil a vyrůstal, formování jeho osobnosti, jeho názory a přesvědčení se však odehrávalo ve francouzské společnosti," dodal Kadyrov.

Jak uvedl Kadyrov, přicházející informace dávají důvod k tomu domnívat se, že Hasan Azimov byl v kontaktu s policií a speciálními službami Francie. V tomto ohledu řekl, že existuje mnoho otázek, které ještě nejsou zodpovězeny.

K incidentu došlo minulou noc ve druhém okrese francouzského hlavního města, nedaleko pařížské opery, kde se nachází mnoho barů a restaurací. Muž zaútočil na kolemjdoucí s nožem, jeden muž zemřel. Další čtyři utrpěli zranění, dva z nich byli hospitalizováni ve vážném stavu. Policie útočníka zlikvidovala.

Prokurátor Paříže Francois Molens uvedl, že v incidentu je „teroristická stopa". Odpovědnost za útok převzala teroristická skupina Islámský stát (teroristická organizace zakázaná v Rusku).

Podle medií byl útočníkem Chamzat Azimov, který se narodil v Čečensku v roce 1997 a v roce 2010 obdržel francouzské občanství. Jak uvádí rozhlasová stanice RTL, jeho rodiče byli zadrženi.

Deník Point hlásí, že Azimov byl před rokem předvolán k vyšetřovatelům, když komunikoval se skupinou mladých lidí ze Štrasburku, „kteří mluvili o své touze jít do zóny bojů na syrsko-irácké hranici". Nebyla však proti němu přijata žádná opatření. Následně přestal udržovat kontakty s členy skupiny, informovala agentura.

Zdroj: https://sptnkne.ws/h5gK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský velvyslanec ve Spojených státech: Spojené státy se obávají návrhu "Vyrobeno v Číně 2025" zbytečně   
Pridal tk Pondělí 14 květen 2018 - 04:03:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský velvyslanec Cui Tiankai (Cchuej Tchien-kchaj) ve Spojených státech nedávno ve Washingtonu řekl, že někteří lidé ve Spojených státech jsou znepokojeni návrhem "Vyrobeno v Číně 2025", což je zbytečné.

Cui Tiankai 11. května na semináři na téma 40 let čínsko-amerických vztahů uvedl, že všechny země světa, bez ohledu na velikost, chtějí dosáhnout vedení v oblasti špičkových technologií. Čína není výjimkou. To je zcela normální. "Vyrobeno v Číně 2025" jsou cíle Číny ohledně vlastního rozvoje průmyslu, ale to neznamená, že by Čína dosáhla těchto cílů na úkor jiných zemí. Ve skutečnosti je tento plán otevřen čínským podnikům, Spojeným státům a firmám po celém světě.

Cui Tiankai řekl, že současné ekonomické a obchodní otázky mezi Čínou a USA jsou velmi významné. Obě strany by měly vyvážit vzájemné zájmy a správně kontrolovat rozdíly. Možná nebudeme moci všechny problémy vyřešit najednou, ale nejprve najdeme způsob, jak vyřešit krátkodobé problémy a současně budeme hledat způsob řešení střednědobých a dlouhodobých strukturálních problémů.

Cui Tiankai uvedl, že za posledních 40 let byla hospodářská a obchodní spolupráce vždy stabilizátorem a motorem pro vztahy mezi Čínou a USA. Ekonomika Číny a Spojených států je úzce propojena, makroekonomická situace obou zemí je vzájemně rozhodující. Čína upřímně doufá, že ekonomika USA bude i nadále prosperovat a Spojené státy budou mít také prospěch z hospodářského rozvoje Číny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVedoucí představitelé EU vyzývají k pokroku institucionálních a politických reforem EU   
Pridal tk Pondělí 14 květen 2018 - 04:02:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od 10. do 12. května se v italské Florencii konal každoroční seminář o stavu EU organizovaný Evropským univerzitním institutem. Řada vedoucích představitelů EU na schůzi vyzvala k zintenzivnění reforem v oblasti zahraničních věcí, obrany, financí a měnové politiky a systémů EU.

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani v tematickém projevu zmínil reformu politiky Evropské unie v oblasti obrany, kontroly hranic a přistěhovalectví. Tajani navrhl zřízení Úřadu pro vyšetřování Evropské unie podobného FBI a účinnější mechanismus výměny informací mezi vyšetřovacími agenturami v různých zemích za účelem zlepšení bezpečnosti evropských občanů.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker vyzval ke změně v mechanismu EU pro tvorbu zahraniční politiky a navrhl zavedení efektivního číselného systému pro schvalování diplomatických rozhodnutí EU.

Prezident Evropské centrální banky Mario Draghi také vyzval k dokončení výstavby Evropské bankovní unie a měnové unie a k co nejrychlejšímu schválení nových finančních nástrojů, které by pomohly členským státům eurozóny při reakci na krizi.

Semináře, jehož tématem je Jednota Evropy, se zúčastnili nejvyšší představitelé, odborníci, badatelé a zástupci médií z Evropské unie a některých členských zemí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAngela Merkelová: Odstoupení USA od íránské nukleární dohody narušuje mezinárodní důvěru   
Pridal tk Pondělí 14 květen 2018 - 04:01:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kancléřka Angela Merkelová 11. května prohlásila, že rozhodnutí USA odstoupit od íránské nukleární dohody narušuje důvěru v mezinárodní řád. Současně zdůraznila, že Německo bude nadále upevňovat mezinárodní multilaterální spolupráci.

Merkelová téhož dne na akci v německém městě Münsteru uvedla, že USA se rozhodly odstoupit od íránské nukleární dohody a Pařížského protokolu o klimatických změnách, to vyvolává tlak na mezinárodní multilaterální spolupráci. V situaci bez USA je třeba sledovat, zda Írán nadále dodrží dohodu. Prohlásila, že v těžkém období bude Německo nadále trvat na upevňování mezinárodní multilaterální spolupráce.

Americký prezident Donald Trump 8. května oznámil, že USA odstoupí od íránské nukleární dohody. Poté Německo rychle zahájilo diplomatické akce. Německo, Francie a Velká Británie téhož dne vydaly společné prohlášení o setrvání na íránské nukleární dohodě. 10. května odpoledne Angela Merkelová při telefonickém rozhovoru s íránským prezidentem Hasanem Rúháním uvedla, že doufá, že Írán bude nadále dodržovat povinnosti vyplývající z íránské nukleární dohody.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský ministr financí apeloval na EU, aby chránila zájmy podniků EU v Íránu   
Pridal tk Pondělí 14 květen 2018 - 04:00:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský ministr financí Bruno Le Maire apeloval 11. května na různé členské země EU, aby společně čelily vlivu odstoupení Spojených států od íránské nukleární dohody a chránily zájmy podniků EU v Íránu.

Bruno Le Maire téhož dne poukázal na to, že členské země EU by měly sledovat nové americké sankce vůči Íránu a pokračovat v obchodu s Íránem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponThe Saker: Ještě slovo ke Skripalovým   
Pridal tk Pondělí 14 květen 2018 - 03:58:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsou to už dva měsíce, co jsou Skripalovi britskými úřady drženi na utajeném místě a v totální odloučenosti od okolního světa.

Dva měsíce – to je 60 dní.

Zeptejte se kteréhokoli specialisty na výslechy, či psychologa, co 60 dní speciálního zacházení udělá z lidské bytosti.

Vůbec už dnes o pravdivosti ruských prohlášení o „unesení Skripalových" nepochybuji, a na celou tuto kauzu pohlížím takto: Akce, vedená pod falešnou vlajkou, totálně zkrachovala. Zrovna tak, jako let MH 17, nebo chemický útok v syrské Dúmě. S tím rozdílem ovšem, že na místě byli zanecháni dva živí svědci, jejichž svědectví má potenciál vyústit v„gigantický skandál" ne pouze pro kabinet premiérky Mayové, ale i pro všchny bezpáteřní Evropany, kteří slove m i činem vujádřili Britanii svou „solidaritu".

Řečeno jinak. Skripalovým už nejpravděpodobněji nebude nikdy dovoleno svobodně promluvit. Budou buď zavražděni, nebo jim bude vymyt mozek, nebo prostě jen tak zmizí. Jakákoli možnost jiná by totiž neznamenala nic jiného než skandál „planetárních rozměrů".

Nebudu předstírat, že mé srdce spěchá vstříc srdci Sergeje Skripala. Byl to důstojník, který složil přísahu své vlasti a pak svou vlast zradil. Ale ani on si nezaslouži osud, jaký mu Britové připravili – být otráven a pak být zbaven svého mozku, ne-li ovšem i života.

Ale co Julia? Ta je přece naprosto nevinná a 5. dubna, kdy volala své sestře Viktorii do Ruska, jevila ještě známky dobrého zdraví a jasné mysli. A nyní je bůhvíkde, a já zvažuji, co je horší: zda to, že se už možná nikdy neobjeví, anebo po měsících brirtského „poradenství" třeba i objeví?

Ve velkém projektu sionistické války proti planetě Zemi na dvou lidech možná nezáleží. Ale já mám za to, že to nejmenší, co pro ně můžeme udělat, je, vzpomenout si na ně i n a to, co se jim přihodilo.

Což žene na jazyk otázku, v jakém druhu společnosti to vlastně žijeme. Nejsem ani tak šokován tím, k jakémuto činu se britský stát uchýlil, protože on se k takovým činům uchyloval vždycky. Jsem šokován z toho, že v tzv. západní „demokracii" se svobodou, pluralizmem a „evropskými hodnotami", ať už znamenají cokoliv, Britům tahle věc prostě projde.A co tak „solidarita" se Skripalovými? Co na to říkáte, vy, Evropané?

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1441 sec,0.0844 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,228kB