Čtvrtek 17 květen 2018
Turecko na veřejnosti ponížilo izraelského velvyslance   
Pridal tk Čtvrtek 17 květen 2018 - 18:24:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo zahraničních věcí Izraele vyjádřilo Turecku protest spojený s „krutým“ zacházením s velvyslancem židovského státu Eitanem Naehem na istanbulském letišti. Video incidentu zveřejňují noviny Haaretz na své stránce YouTube.

Bez ohledu na diplomatickou imunitu zaměstnanci služby letecké bezpečnosti prohledali velvyslance před očima reportérů, kteří tam přijeli. Izraelské ministerstvo zahraničí nazvalo incident krutou a ponižující prověrkou.

14. května se uvádělo, že Ankara odvolala své velvyslance ve Washingtonu a Tel Avivu. Důvodem se staly činy izraelských vojáků v pásmu Gazy. Následující den Izrael na „nějakou dobu" na konzultace vyhostil tureckého konzula v Jeruzalémě.


Zdroj: Haaretz, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJsem na světě rád…   
Pridal tk Čtvrtek 17 květen 2018 - 16:45:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Cituji: Jan Werich vzpomíná…vlastně potlach (Melantrich, Praha 1982, str. 201) - Jedna z prvních našich písniček s Ježkem byla Tři strážníci, roku 1928. Ježek sobě a nám dvěma tento titul oficiálně udělil. "My tři strážníci si přece rozumíme, veď", říkával s nadšeným úsměvem, kdykoliv jsme v blázinci zákulisí nebo nad jeho pianem rozřešili vespolek nějaký zmatený a beznadějný problém, který ohrožoval premiéru. Tři strážníci, to byla autorská solidarita, svízele řemesla, to byly premiérové ovace, fašistické demonstrace i společný odjezd za oceán. Tři strážníci, to byl pro nás obraz věrnosti, symbol všeho, oč jsme se společně pokoušeli.

V kontextu citátu se nachází aktuální text Ježkovy (1906 – 1942) písně Ten kdo se na svět dívá… Jaroslav Ježek, tento neoplývající krásou, špatně vidící, později i špatně slyšící, hudební skladatel, esperantista, dirigent, spisovatel, jazzový hudebník a klavírista, píšící na modrém papíře, používající modré obálky, často modré košile, kravaty i šaty, nám zanechal, že ten kdo se na svět dívá, a ke všemu kývá, ten samozřejmě bývá, vždy vážený a ctěn. Takový mozek ptačí, tomu to snad stačí, já ač se páni mračí, já musím s pravdou ven.

Co je to dnes pravda? Odpověď na otázku není jednoduchá. Proč? Protože již fake news je více sexy, než mnohé EU dámy, premiérky a kancléřky, či jakákoliv pravda, polopravda, nebo snaha představit rozumný argument. Výchova se koncentruje na přesvědčení, že každý má svoji pravdu. Přitom si ale málokdo uvědomuje, že poslední košile nemá kapsu. Výsledkem je absence dialogu, nesmyslné diskuze a ignorování. A to i takové skutečnosti, že německý BND (Bundesnachrichtendienst) si nechal již v 90 létech testovat z pragmaticky rozumných a právních důvodů ve švédských laboratořích Novičok, aby si po ukončení testů mohl nechat přeposlat formule k jeho výrobě. Samozřejmě s mírovými záměry, tj. ochraně nejenom německého obyvatelstva pro případ útoku Novičokem.

Pravdou je i prodloužení vazby ex-šéfa Raiffeisen pana Pierin Vincenze, o kterém jsem psal koncem února t.r. Ten bude sedět další tři měsíce se svým kolegou Beat Starkem ve vazbě. Oba budou společně se švýcarskými vyšetřovateli a dalšími podezřelými na mušce, hledat pravdu v nakládání s penězi a informacemi v rozměru větším než smrtelníku představitelném.

Pravdou, do třetice, podle WarGonzo je, že si 60 francouzských vojáků včetně snajprů 1. Května 2018 spletlo cestu a dojeli se svými 20 bílými Toyota Land Cruiser 300 bez překážek k místu kontrolovaném syrskými vojsky. Tam se potvrdilo to, co ví každý vrabec na střeše: Galský kohout Macron poslal bez povolení syrské vlády své žoldáky a snajpry bojovat v Sýrii. Těch 60 mělo štěstí. Zbraně a vše, co k nim patří, byly položeny odděleně v autech. Velitel skupiny musel přiznat barvu. Snajpři zůstali bez práce. Lidé při životě.

Pravdu, která se pomalu a jistě šíří po světě, obsahuje další část textu písně: Co na světě mám rád, nedám si brát, než s lumpy tancovat, to se chci radši prát. Teď slyšte drazí páni, mé písně poslání, teď je po tancování, teď se budeme prát. Nebuďte lidi hluší, a nastavte uši, chceme vás na mou duši, upřímně varovat. Nemáte ani zdání, že jsou s vámi páni, falešně

hrají s vámi, chtějí vás obehrát. Co na světě mám rád. Tolik hudebník. Co na (dnešním) světě mám rád, já?

Za prvé jeto skutečnost, že amatérsky provedená operace Skripal@Julia nás konečně přivedla k jedné z mála důležitých otázek: Byla operace povedena bez souhlasu prezidenta Trumpa, ano, nebo ne? Vše ostatní není důležité, protože je nepředstavitelné, že bychom v budoucnosti mohli vidět obrazy živých a slyšet autentický hlas Skripala@Julie.

Za druhé je to skutečnost, že i EU copresidentu Donald Tusk stačí jasná zpráva z Washingtonu, aby mohl prohlásit, že Looking at latest decisions of @realDonaldTrump someone could even think: with friends like that who needs enemies. But frankly, EU should be grateful. Thanks to him we got rid of all illusions. We realise that if you need a helping hand, you will find one at the end of your arm. — Donald Tusk (@eucopresident) May 16, 2018. Svým prohlášením nás vrátil Donald Tusk ke staré pravdě: Pomoz si, a bude ti pomoženo. Tím ale nevyjadřuji souhlas se seriálem Doktoři z Počátků, díl: Pomoz si sám, nebo ti bude pomoženo. Novoroční předsevzetí, o kterých předem víme, že je nesplníme, jsou zbytečná. Pane Tusk: Neslibujte nesplnitelné, víme, že volby do EP jsou přede dveřmi. Souhlasím ale s vaším hodnocením na EU summitu v Sofii: Kdo má takové přátele, nepotřebuje nepřátele.

Za třetí je to skutečnost, že stará pravda, Pomoz si, a bude ti pomoženo, se snaží dostat v Itálii na světlo světa. V úterý večer zveřejnil Huffington Post nezveřejněný dokument z jednání o kolaci v Itálii: CONTRATTO PER IL GOVERNO DEL CAMBIAMENTO (bozza del 14. 05. 2018, 0re 9.30). Ve středu ráno se již veřejnost dověděla, že obsah dokumentu je zastaralý, neplatný. Tak rychle stárnou novinky. Proto ihned obdržela veřejnost staro-nové. EU poslala do Itálie varování a připomněla na povinnosti, ke kterým se zavázala minulá vláda. Tuto skutečnost by neměl zapomenout pan premiér Babiš v případě, že by opravdu chtěl prosazovat změny politiky Bruselu. Italští politici Cinque Stelle a Lega si mají uvědomit, že: a) pravidla stabilizační dohody se nebudou měnit, b) nutnost snížit státní zadluženost Itálie platí, (proto o žádném odpuštění státního dluhu ve výši 250 miliard Euro, který je výsledkem jednání o koalici, a současně výsledkem kvantitativního uvolňování ECB, nemůže být řeči), a 3) povinnosti vyplývající z migrační politiky EU, nepodléhají jednání. Vítejte ve světě Dublin IV. Protože ve stínu italské politiky se nachází také nepopulární Fritz Bolkestein doktrína, uslyšíme ještě dostatečně silné lamentování jižního spojence, ať je u vlády, kdo chce. Pro nevědoucí: Bolkenstein, bývalý holandský EU komisař, je autorem direktivy EU o veřejných službách, podle které se na příklad o nájem pláže musí soutěžit v aukcích. Aukce, holandské a jiné, nemám rád, proto jsem na světě rád.

Protože jsem na světě rád, zpívám si v koupelně, bez doprovodu orchestru. Více než půl století (1964) stará – mladá písnička Crying Time s textem Buck Owenss, následně v podání Ray Charles a po té Karla Gotta pod názvem Jsem na světě rád, je pro mne stále aktuální nejenom proto, že její tóny stále v dáli slyším znít, a když náhle tajně písni ve snu přiblížím se, prchne zrádně dál a dál mě nutí jít...

Kam mě nutí jít? Pořád tím samým směrem: k dívkám, opravdovým a krásným. Ale i takovým, zvaných pravda, spravedlnost, důstojnost. Čas letí, ušlou vzdálenost nepočítám, skromně proto zpívám, že jsem na světě rád pro jednu dívku, stěží znám to jméno, znám i stěží tvář, a když tajně dívce ve snu přiblížím se, prchne zrádně dál a dál mi uniká. Uniká, a to nejenom mně, naděje na spolužití s jednou z uvedených.

Přesto jsem na světě rád a budu dále, i když písně zpívat vůbec neumím, i když dávno krásným dívkám nelíbím se, přesto ráno rád se pro ně probudím. To proto, abych mohl poděkovat za probuzení a možnost nabídnout se dovědět těm ve spěchu a s omezenými možnostmi, že dnes EK (17. 5. 2018) zveřejnila tiskovou zprávou žaloby proti sedmi státům EU (Francie, SRN, Maďarsko, Itálie, Luxemburg Rumunsko a UK) s pomocí kterých, Komise podniká kroky na ochranu občanů před znečištěním ovzduší.

Pán komisař Karmenu Vella sdělil: Řekli jsme, že tato Komise bude občany chránit. Naše rozhodnutí jde právě tímto směrem. Za posledních deset let dostaly tyto členské státy dost „posledních šancí“ na zjednání nápravy. Jsem přesvědčen, že díky dnešnímu rozhodnutí se občané mnohem rychleji dočkají zlepšení. Jen řízením u soudu se však problém nevyřeší. Proto jsme popsali, jakou praktickou pomoc může Komise úřadům v členských státech při zajišťování čistšího ovzduší v evropských městech nabídnout.

Druhý komisař (pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky) p1aní Elżbieta Bieńkowska dodala: V boji proti znečištění ovzduší ve městech uspějeme, jen pokud se své role zhostí i automobilový průmysl. Budoucností jsou auta s nulovými emisemi. Než se k nim ale dopracujeme, musí být bezpodmínečně dodržovány emisní předpisy. Výrobci, kteří je soustavně nedodržují, musí za své protiprávní jednání nést důsledky.

Nehledě, že dnešní předání věcí Soudnímu dvoru se týká překračování imisních limitů, bloudím sem a tam a nikde stání, ptám se ráno snáře, ptám se černých vran, ani píseň, ani dívka není k mání, celý den se cítím někým obelhán. Ve skutečnosti se necítím obelhán, přestože v závěrečné fázi sestavování vlády s důvěrou a podporou (koho přesně, nevím) nikde neslyším a nečtu odpověď, na sedm otázek, které mi chtě nechtěně napověděl prezident Trump:1) Koho konkrétně se dotknou sankce USA vyplývající z výpovědi smlouvy s Iránem (JCPOA)? 2) Jak je možné, že USA mají, nebo mohou mít téměř celý hospodářský svět jako rukojmí? 3) Proč si naši evropští a národní vůdci nechají líbit americký kasárenský tón oslovování a výzev? 4) Může vůbec EU v současném stavu zachránit smlouvu s Iránem? 5) Jaké dopady může mít výpověď smlouvy s Iránem na RF a ČLR? 6) Jaké dopady může mít výpověď smlouvy s Iránem na ČR a její obchodní zájmy. 7) Jaké situace mohou nastat v případě, že se EU nepodaří zachránit smlouvu s Iránem, ani za cenu příslibu placení v EURO, s jakými následky pro českou kotlinu?

Přesto jsem na světě rád a budu dále, i když písně zpívat vůbec neumím, i když dávno krásným dívkám nelíbím se, přesto ráno, rád se pro ně probudím. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
17. 05. 201

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSoudci proti Zemanovi   
Pridal tk Čtvrtek 17 květen 2018 - 05:33:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pavel Rychetský byl do 5. srpna 2003 vicepremiérem české vlády a ministrem spravedlnosti. Den na to byl protřelý politik bez zkušeností se soudnictvím jmenován do nejvyšší justiční funkce v zemi – na post předsedy Ústavního soudu. On sám vysvětluje svůj náhlý skok z moci výkonné do moci soudní tím, že Ústavní soud potřeboval stabilizovat.

Rychetský se nyní účastní ostré mediální kampaně proti prezidentu Miloši Zemanovi. Několik soudců spolu s Rychetským využívá svou oficiální pozici a přístup do médií k tvrzení, že pokud Zeman nejmenuje do čela Nejvyššího správního soudu člena jejich nepřiznaného spolku, ohrozí nezávislost justice i demokracii samotnou.

Takovou argumentaci by zásadně posílilo, kdyby Rychetský rezignoval a řekl: „Způsob mého jmenování je nejlepším myslitelným příkladem toho, jak by justice neměla být formována mocí výkonnou.“

Autor: Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaké je stanovisko Čechů k EU a přijetí eura?   
Pridal tk Čtvrtek 17 květen 2018 - 04:48:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Agentura pro výzkum veřejného mínění CVVM zpracovala v dubnu, a v těchto dnech zveřejnila, sadu několika průzkumů veřejného mínění. Dva průzkumy se týkají názorů veřejnosti na budoucnost Evropské unie, dále členství Česka v EU a přijetí eura. Potěšitelné je, že důvěra české veřejnosti v budoucnost sjednocené Evropy roste. Meziročně o čtyři procentní body na 44%. To je jistě zajímavý posun a za poslední čtyři roky je to suverénně největší podpora pro EU. Naopak 30% lidí si myslí, že projekt EU si jejich důvěru v budoucnost nezasluhuje a dalších 14% lidí si myslí, že si to rozhodně nezasluhuje. Máme tedy v zemi dva, prakticky stejně silné tábory příznivců a odpůrců EU.

V jiném průzkumu prováděném souběžně agenturou CVVM se říká, že spokojenost se členstvím Česka v EU vyjadřuje více než třetina českých občanů. A oproti předchozím sedmi letům jejich počet roste. A to je určitě pozitivní zjištění. Takže v tomto roce jsme zaznamenali od roku 2010 nejvyšší spokojenost českých občanů s členstvím v EU. Podle průzkumu nejvíce zastávají lidé názor, že současný stupeň integrace EU a míra zapojení Česka do EU by měla zůstat na současné úrovni. Myslí si to 48% respondentů průzkumu, tedy téměř polovina. Čtvrtina občanů se domnívá, že by se vazby v EU měly naopak oslabovat a oproti tomu 14% občanů si myslí, že by bylo dobré integraci EU posilovat.

Vysoce diskutabilní zůstává otázka přijetí eura. S přijetím eura souhlasí nebo rozhodně souhlasí jen 20% respondentů. A naopak 73% dotázaných občanů spíše nesouhlasí anebo rozhodně nesouhlasí. Tedy, pokud má příští česká vláda nebo české vlády zavést v budoucnu v ČR euro, budou k tomu potřebovat několik let, aby o užitečnosti tohoto kroku přesvědčili české občany. Zkrátka, že je to pro ně výhodné a ukázat kupř. Slovensko jako zemi, ve které zavedení eura jednoznačně pomohlo. Doložit o kolik republika a tedy její občané – daňoví poplatníci – přichází každoročně při velkých finančních operacích při konverzi eura do korun a zpět. To můžou být i desítky miliard korun. Česká národní banka se takovýmto číslem zatím nikdy nezabývala, respektive jej nikdy nezveřejnila. Jestliže v letech 2006 – 2009 byly názory občanů na zavedení eura zhruba na stejné úrovni pokud jde o příznivce a odpůrce a do roku 2005 včetně byla převaha příznivců eura značná. Až v roce 2006 došlo ke zvratu a tento zvrat vedl nejprve k vyrovnanosti a v roce 2010 k převaze stoupenců nezavedení eura. To mělo jistě své příčiny. Byla to zřejmě ve vnímání lidí světová hospodářská krize, která do Česka přišla zvenčí. A samozřejmě byly to také fiskální problémy zj. Řecka, když se v české veřejnosti vytvořilo vědomí, že Češi budou na špatně hospodařící státy EU doplácet. Česká veřejnost pochopitelně velmi silně vnímala to, co říká euroskeptický (dnes už bývalý) prezident Václav Klaus. A M. Zeman v prezidentském úřadu, který vždy v předchozích letech byl stoupencem zavedení eura, začal velmi silně vnímat negativní posun v hladině názorů české veřejnosti vůči euru. Prostě se nechtěl ve prospěch eura významněji angažovat.

Co je však povzbudivé, je to, že poměrně významná většina českých občanů – 62% - si přeje, přes všechny jimi vznesené výhrady k EU, aby ČR byla nadále součástí EU. Přičemž 25% respondentů si to přeje dokonce rozhodně. Jako pozitiva českého členství v EU lidé (čtyři pětiny občanů) vnímají lepší možnosti studovat, pracovat a žít v EU. Téměř stejný počet lidi se domnívá, že naše členství v EU ale způsobuje nárůst byrokracie a zřizování zbytečných úřadů. Více než dvě třetiny lidí (69%) zdůrazňuje přílišné omezování Česka evropskými zákony. A další, vlastně stejný počet lidí zdůrazňuje příliš velký vliv politiky EU u nás. Naopak jako pozitivní vnímá 69% občanů velký přísun dotací z EU. Dvě třetiny lidí vidí jako jisté negativum odchod kvalifikovaných lidí do států EU. Více než polovina českých občanů (53%) se domnívá, že bezpečnost naší země s členstvím v EU vzrostla. A stejně tak více než polovina občanů si myslí, že díky tomu vzrostla prestiž ČR ve světě. Naopak jen dvě pětiny občanů si myslí, že dochází k zvýšení vymahatelnosti práva a jen 28% respondentů se domnívá, že máme díky EU kvalitnější zákony. Naopak jen o něco více než třetina lidí (37%) spatřuje v členství ČR v EU ohrožení české kultury.

Celkově lze tedy říci, že Češi nejsou z členství země v EU sice nadšeni, ale toto členství tolerují. Vidí realisticky řadu dobrých stránek členství země v EU a naopak možná přeceňují vliv těch negativních stránek (byrokracie; omezování evropskými zákony apod.). K zavedení eura se však Češi staví vysloveně negativně. Nebo alespoň jejich zdrcující většina. Každá česká vláda musí být v této otázce velmi opatrná, pokud nechce fatálně oslabit svoji politickou pozici. Zřejmě tou správnou cestou k získání veřejnosti je postupné posilování české koruny ve vztahu k euru až na úroveň 18 Kč za euro, aby Češi pochopili, že přijetí eura je pro ně opravdu výhodné. Toto je ale hudba poměrně vzdálené budoucnosti, přibližně pěti až šesti let než bude Česko připraveno do eurozóny  vstoupit.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV EU okomentovali situaci s ruskými novináři na Ukrajině   
Pridal tk Čtvrtek 17 květen 2018 - 04:41:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská unie uznává právo států na zajištění své bezpečnosti, ale toto právo musí být realizováno při úplném dodržování základních práv a svobod, řekl Sputniku ve středu zástupce Evropské unie v rámci komentáře k zadržení ředitele portálu RIA Novosti Ukrajina Kirilla Vyšinského.

Agenturní zdroj uvedl, že Evropská unie ví o zadržení Vyšinského, a zdůraznil, že členské země považují za „velmi důležitou" svobodu názoru a médií.

„Evropská unie uznává právo všech zemí na zajištění své národní bezpečnosti a ochranu svých občanů. Musí to však být prováděno při úplném respektování základních práv a svobod včetně evropské úmluvy o lidských právech," řekl zástupce Evropské unie.

Tajné služby podezřívají Vyšinského, který má občanství Ruska i Ukrajiny, z vlastizrady.

Ředitele portálu obvinili zejména z podpory samozvaných lidových republik Doněcké a Luhanské. Zástupce ředitele SBU Viktor Kononěnko tvrdí, že na záškodnickou činnost dostával Vyšinský každý měsíc z Ruska 53 tisíc eur. Hrozí mu trest odnětí svobody až na 15 let.

V pondělí SBU prohledala kancelář RIA Novosti Ukrajina, byt korespondentky RIA Novosti na Ukrajině Ludmily Lysenkové a dům ředitele pobočky RIA Novosti na Ukrajině Andreje Borodina.

Zdroj: https://sptnkne.ws/h6T6

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy budou nadále podporovat setkání mezi představiteli USA a KLDR   
Pridal tk Čtvrtek 17 květen 2018 - 04:37:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová včera uvedla, že Spojené státy se budou nadále připravovat pro nadcházející setkání mezi americkým a severokorejským představitelem v Singapuru.

Korejská centrální zpravodajská agentura dnes informovala, že se KLDR rozhodla z důvodu velkého společného vojenské cvičení mezi Korejskou republikou a USA, pozastavit rozhovory na vysoké úrovni mezi Severní a Jižní Koreou.

Nauertová řekla, že nedávno došlo mezi Spojenými státy a Severní Koreou k velice dobrému hodnocení, KLDR také propustila tří zadržené americké občany. Věří, že přípravy setkání mezi oběma stranami budou nadále pokračovat.

Mluvčí dále poukázala na to, že Spojené státy nevěděly od KLDR či Jižní Koreje o zrušení vojenského cvičení, ani neslyšely zmínku o zrušení setkání vedoucích představitelů USA a KLDR.

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová v prohlášení uvedla, že USA budou nadále klást důraz na severokorejský postoj a úzce koordinovat s aliancí.
Americký prezident Trump 10. května uvedl, že se 12. června v Singapuru setká s vůdcem KLDR Kim Čong-unem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský ministr zahraničí: Írán a EU vedly konstruktivní jednání o íránské jaderné dohodě   
Pridal tk Čtvrtek 17 květen 2018 - 04:36:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle íránské tiskové agentury Tasnim íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif včera v Bruselu řekl, že Írán a Evropská unie vedly konstruktivní jednání o íránské jaderné dohodě.

Zarif uvedl, že kromě Spojených států jsou všechny ostatní strany v rámci íránské komplexní jaderné dohody na správné cestě, aby se zajistily společné zájmy, zejména íránské.

Íránský ministr zahraničí Zarif již během tohoto měsíce navštívil Čínu, Rusko a další evropské země, se kterými diskutoval o otázkách jaderné dohody poté, co se Spojené státy odstoupily od dohody.

Americký prezident Donald Trump 8. května prohlásil, že USA odstoupí od íránské jaderné dohody a obnoví sankce vůči Íránu. Reakce Teheránu byla taková, že že dočasně zachová jadernou dohodu a bude vyjednávat s ostatními stranami dohody.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozhovory na vysoké úrovni mezi Severní a Jižní Koreou budou pozastaveny   
Pridal tk Čtvrtek 17 květen 2018 - 04:34:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Korejská centrální zpravodajská agentura dnes časně ráno uvedla, že kvůli řadě provokací ze strany Jižní Koreje a USA, které před několika dny zahájily velké společné vojenské cvičení, musí Pchjongjang pozastavit rozhovory na vysoké úrovni mezi KLDR a Korejskou republikou. Dialog se měl podle plánu uskutečnit dnes.

Severní Korea mimo jiné Washingtonu připomněla, který si spolu se Soulem způsobil současnou situaci, aby se také zamyslel nad osudem nadcházejícího setkání mezi vedoucími představiteli KLDR a USA.

Korejská centrální zpravodajská agentura se domnívá, že Jižní Koreje a USA zahájily 11. Května rozsáhlé společné vojenské cvičení zaměřující se na Severní Koreu, což je nejenom proti deklaraci Panmunjomu, ale také vojenskou provokací v rozporu se zlepšující se situací na Korejském poloostrově.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN vítá oznámení KLDR ohledně uzavření jaderného testovacího střediska   
Pridal tk Čtvrtek 17 květen 2018 - 04:32:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres včera ve Vídni uvedl, že vítá oznámení KLDR o tom, že v květnu uzavře jaderný testovací areál na severu země. Šéf Organizace spojených států mimo jiné vyjádřil očekávání o nadcházejícím setkání mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a nejvyšším vůdcem KLDR Kimem Čong-unem, které se uskuteční v Singapuru. Projednávat se bude denuklearizace Korejského poloostrova.
António Guterres po setkání s rakouským premiérem Sebastianem Kurzem v rezidenci rakouského premiéra novinářům řekl, že nevratné uzavření testovacího střediska bude důležitým opatřením v budování důvěry, která pomůže v urychlení realizace udržitelného míru a dosažení denuklearizace Korejského poloostrova.

Severokorejské ministerstvo zahraničí nedávno uvedlo, že se k demontáži jaderného testovacího areálu na severu země uskuteční slavnostní akce. Konkrétní datum ceremoniálu bude určeno podle klimatických podmínek a celý proces bude sledovat skupina mezinárodních reportérů.

Spojené státy nedávno odstoupily od íránské jaderné dohody. Guterres k tomu řekl, že tato dohoda je důležitým nástrojem pro nešíření jaderných zbraní. Rakouský premiér Kurz uvedl, že íránská jaderná dohoda hrála důležitou roli při zachovávání bezpečnosti a stability v tomto regionu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Astaně začalo zasedání o daňové spolupráci v rámci Pásma a stezky   
Pridal tk Čtvrtek 17 květen 2018 - 04:30:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
14. května bylo v kazašském hlavním městě Astaně zahájeno zasedání o daňové spolupráci v rámci Pásma a stezky, které organizuje kazašská Národní komise pro příjmy společně s čínským Státním hlavním daňovým úřadem a Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Hlavním tématem tohoto zasedání je Společné budování Pásma a stezky: Daňová koordinace a spolupráce.

Vedoucí čínského Státního hlavního daňového úřadu Wang Jun (Wang Ťün) v projevu poukázal na to, že návrh Pásma a stezky získal pozitivní účast a podporu více než sta států a mezinárodních organizací. Společné budování Pásma a stezky ztělesňuje čínské předsevzetí o otevírání se světu, stimulaci globalizace a vytvoření společenství lidského osudu.

Během třídenního zasedání si přes 200 zástupců z více než 50 států, oblastí a mezinárodních organizací hluboce vymění názory na mechanismus daňové spolupráce, daňové zákony, řešení daňových sporů a budování daňové schopnosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1898 sec,0.0494 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,733kB