Pátek 18 květen 2018
Senátoři STAN dostali notičky od americké neziskovky Aspen Institute a Zdeňka Bakaly? Chystají totiž podat žalobu na prezidenta republiky za “velezradu” ...   
Pridal tk Pátek 18 květen 2018 - 03:55:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Senátoři STAN dostali notičky od americké neziskovky Aspen Institute a Zdeňka Bakaly? Chystají totiž podat žalobu na prezidenta republiky za “velezradu” kvůli tomu, že Miloš Zeman informoval občany o tom, že čeští vojenští chemici testovali Novičok! Kauza Sergeje Skripala byla mezitím v Británii v tichosti zametena pod koberec, Sergej Skripal a jeho dcera Julia jsou drženi na neznámém místě!

Skupina extrémistických senátorů za Hnutí STAN dnes oznámila, že chystá podání ústavní žaloby na prezidenta republiky Miloše Zemana za velezradu, které se měl dopustit tím, že v pořadu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov veřejně uvedl, že Vojenský výzkumný ústav v Brně vloni v listopadu vyrobil a testoval nervově paralytickou látku A-230, která patří do skupiny tzv. Novičoků. Informaci získal od Vojenského zpravodajství v nechráněném režimu, dokument nebyl utajovaný a ani nebyl veden jako důvěrný.

Prezident Miloš Zeman tak měl právo z dokumentu citovat, protože publikováním informací z neutajovaného dokumentu nemohlo dojít k prozrazení utajovaných skutečností. Jenže skupina senátorů okolo extrémistického Hnutí STAN, které se profiluje jako militantní politické hnutí s extrémistickými postoji a názory, se rozhodla pro podání žaloby na prezidenta za velezradu. Přestože tato akce má mizivou naději na úspěch, představuje nebezpečný fašizační proces v českém demokratickém systému.

Redakce AE News přinesla před 2 dny zásadní článek o tom, jakým způsobem americká zahraniční moc korumpuje a ovlivňuje nejvyšší české politiky, osobnosti a představitele médií skrze politickou neziskovku Aspen Institute Central Europe, v jejímž čele sedí mj. i Zdeněk Bakala, sponzor a blízký přítel Václava Havla, který vybudoval a zaplatil Knihovnu Václava Havla v Praze a je štědrým sponzorem politických stran a subjektů, které se profilují v okolí tzv. Pražské havlérky. Členem představenstva této americké neziskovky v Praze je kromě Jana Hamáčka, předsedy ČSSD, také Jan Farský, lídr stranické kandidátky STAN v říjnových volbách minulý rok a předseda poslaneckého klubu STAN ve sněmovně. Je vysoké podezření, že současné protidemokratické kroky s cílem destabilizovat úřad a úlohu prezidenta republiky vychází z povelů a instrukcí vedoucích představitelů Aspen Institute Central Europe.

Miloš Zeman měl podle senátorů STAN mlčet a utajit před občany fakt, že protichemické laboratoře v ČR testují NPL z rodiny novičoků

Senátoři STAN de facto deklarují, že prezident republiky měl zamlčet občanům České republiky neutajovanou informaci, tedy takovou informaci, na kterou mají nárok podle zákona č. 106/1999 o svobodném přístupu k informacím. Dokument, ze kterého prezident citoval, byl adresovaný prezidentu republiky v režimu “vyhrazené”, což sice je nejnižší stupeň utajení, ale z takového dokumentu lze v omezené míře citovat. Prezident Miloš Zeman pouze uvedl, že čeští vojenští chemici v rámci protichemické obrany testovali v laboratoři VVÚ v Brně vloni v listopadu NPL A-230.

Jakkoliv to může znít absurdně, tato informace nemůže být tajná a někdo by to měl senátorům za Hnutí STAN oznámit. Česká republika je totiž signatářem a členem Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) a tato organizace nařizuje, že jednotlivé protichemické laboratoře musí ostatním zemím transparentně poskytovat informace a seznam všech vyrobených jedů a látek, pokud o to některá členská země OPCW požádá. A tady se dostáváme k jádru pudla, a teď čtěte pozorně.

Česká republika zamlčela a lhala Ruské federaci v průběhu března, když na dotaz ruských orgánů odpověděli čelní představitelé ČR v čele s Andrejem Babišem a Martinem Stropnickým, že Česká republika nikdy Novičok nevyráběla a neskladovala. Jenže to byla lež a došlo tím k porušení pravidel o transparentnosti a výměně informací mezi členskými zeměmi OPCW, což je velmi nebezpečná věc. Jak už jsem se dříve nad tím pozastavoval v mém pořadu na Svobodném vysílači CS, existují celkem dvě možnosti.

Vojenští chemici vůbec vládu Andreje Babiše neinformovali po vypuknutí kauzy Skripal, že vojenská laboratoř v Brně testovala Novičok vloni v listopadu. To je první možnost. Proč by ale vojáci mlčeli? Např. kvůli tomu, že generální štáb AČR už neřídí česká vláda, ale vrchní velení amerických vojsk v Evropě. A víme, že Američané spolu s Brity zinscenovali a zorchestrovali divadelní frašku se Skripalem a jeho dcerou, oba dva jsou teď schováni na neznámém místě, hovoří se mezi ruskými novináři o jedné vojenské základně ve Skotsku.

Česká vláda tajila před Rusy a vlastními občany něco, co není třeba utajovat: testování NPL pro účely výzkumu protichemické obrany. Jenže někomu šlo o to, aby si celý svět myslel, že Novičok umí vyrobit jen Rusové!

Druhá možnost je ale možná ještě děsivější. Vojáci mohli českou vládu informovat, že testují v rámci protichemické obrany vzorky A-230, ale česká vláda to veřejně popřela, jak Andrej Babiš jako premiér, tak i ministr zahraničí Martin Stropnický. V obou případech tak došlo k tomu, že Ruská federace dostala v rámci protichemického procesu OPCW nepravdivé informace, což v mezinárodním kontextu je nebezpečná situace.

Protože pokud v rámci OPCW začne panovat nedůvěra, potom je to cesta do pekel, protože kontrola zákazu výroby chemických zbraní skončí v troskách. Otázkou ovšem je, proč by česká vláda tajila neškodnou informaci, že její špičkové protichemické jednotky testují malé vzorky moderních NPL jedů jako je Novičok? Česká vláda mohla s klidným svědomím prohlásit, že v souladu s pravidly OPCW vyrábí a testuje zanedbatelné vzorky jedů z rodiny Novičoků, na kterých testuje účinnost protilátek. A bylo by vše v pořádku, bez skandálu a ani Rusko by nemohlo říct ani popel.

Jenže krok, jakým se zachovala česká vláda, něčím smrdí. Celé to vypadá totiž tak, že česká vláda na něčí příkaz lhala, aby Theresa May mohla křičet do světa, že žádná jiná země na světě nemůže vyrobit Novičok, jenom Rusko. A to je prostě lež. Kdyby totiž popravdě už v březnu česká vláda řekla, že vyrábí malá množství Novičoku A-230 pro účely protichemické obrany a vývoje nových protilátek, tak by tím de facto byla Theresa May na místě usvědčena za sprostou lhářku. A to asi někdo nechtěl dopustit. Protože všichni si potom řeknou, když může Novičok vyrobit taková malá a zaostalá země (Britové dodnes považují země Východního bloku za zaostalé) jako je Česká republika, tak celý vymyšlený příběh se Sergejem Skripalem by ztratil u britských a západních občanů na důvěryhodnosti. Když Češi dokážou v nějakém labu vyrábět novičoky, tak to znamená, že je dokáže vyrábět každý, řekne si britský občan. A bylo by vymalováno.

Korupce a ovlivňování českých politiků, poslanců a senátorů americkými neziskovkami operujícími v ČR už překračuje všechny meze!

Z tohoto důvodu všechny indicie naznačují, že Česká republika se stala obětí vlastního lhaní a důsledkem je co? No přece náhlé utichnutí kauzy Skripal. Po oznámení Miloše Zemana, že VVÚ v Brně testoval A-230, kauza Sergeje Skripala z britských médií jako otočením knoflíku náhle zmizela, britská vláda utichla, Theresa Mayová zalezla do díry a je zticha. Češi to posrali… zaznívá v britské MI-6 s odkazem na Zemanovo odhalení britsko-americké zpravodajské hry proti Rusku. Jenže jak říká Valerij Pjakin o podpindos, éto děbily!

V době, kdy by i česká strana měla v kauze Skripal raději mlčet po této ostudě, si skupina pro-amerických podpindos v roli senátorů za Hnutí STAN usmyslela, že americkým páníčkům z Aspen Institute USA, pod nějž právě spadá pražská dceřinka Aspen Institute Central Europe, udělá radost a podá žalobu na Miloše Zemana pro velezradu. Za to, že Miloš Zeman zkazil britské MI-6 a americké CIA zpravodajskou hru proti Rusku, podle níž mělo být Rusko lživě obviněno z otravy Sergeje Skripala plynem, který podle všeho asi ani nebyl Novičok, protože Sergej Skripal i jeho dcera Julie jsou zdraví, bez následků a britská MI-5 je pro jistotu schovává, aby se nedejbože ruským lékařům nedostali do rukou, protože by asi zjistili hodně velká překvapení ze vzorků jejich krve.

Možná to senátoři STAN nedělají zadarmo, možná za tuto žalobu na Zemana dostanou později peníze od Američanů na volební kampaň, ale možná jde jen o obyčejný pro-ami altruismus. Zde se opět ukazuje, že senátoři za STAN jsou za “děbily”, protože si neuvědomují, že kdyby se Miloš Zeman opravdu dostal do procesu odvolávání z funkce pro velezradu, s největší pravděpodobností by odhodil všechny zábrany a odhalil by všechny utajované skutečnosti, o kterých ví, o vlivu amerických tajných služeb na českou vládu, na politické strany, o vlivu na neziskový sektor a o dalších věcech, že by z toho byl takový skandál pro Američany, že by z toho mohlo být i zhoršení bezpečnostní situace pro americké diplomaty v ČR. A za všechno by Američané mohli poděkovat senátorům z Hnutí STAN, kteří tento proces spustili. K ničemu takovému ale nedojde.

Miloš Zeman má za sebou ochranu euroasijských globalistů a především ochranu Světového židovského kongresu. Tento problém se vyřeší sám dalšími parlamentními volbami, které klidně mohou být předčasné. Po Hnutí STAN brzy neštěkne ani pes. Ovšem pro nás zůstane znepokojivé zjištění, že česká vláda zatajovala testování A-230 nejen před Rusy, ale i před vlastními občany, aniž by k tomu měla objektivní důvod. Z toho vyplývá, že důvod vycházel ze zákulisních operací české vlády s britskou a americkou zahraniční mocí. A to je opravdu děsivé, čeho všeho se ještě nedočkáme!

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/senatori-stan-dostali-noticky-od-americke-neziskovky-aspen-institute-a-zdenka-bakaly-chystaji-totiz-podat-zalobu-na-prezidenta-republiky-za-velezradu-kvuli-tomu-ze-milos-zeman-informoval-obcany/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKrátká prezentace: Kalergiho plán   
Pridal tk Pátek 18 květen 2018 - 03:46:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mnoho lidí je obeznámeno s cílem Kalergiho plánu. Tyto znalosti můžeme za správných okolností dobře použít. Aby se nám to podařilo, musíme si nejprve názorně prezentovat tři věci. Za prvé jde o obecný koncept samotného plánu. Za druhé jde o skutečnost, že plán získal velkou finanční a politickou podporu - nebyl to jen něčí plán. Za třetí se doporučení plánu začala realizovat krátce po 2. světové válce a pokračuje to dodnes. Všechny tři komponenty jsou v našem případě důležité.

Plán navrhuje, aby byli Evropané kříženi s jinými rasami, a jejich existence byla nahrazena evropskými/africkými/asijskými míšenci.

Člověk budoucnosti bude míšenec. Současné rasy a třídy postupně vymizí v důsledku zániku prostoru, času a předsudků. Eurasijsko-negroidní rasa budoucnosti, podobná co do vzhledu starověkým Egypťanům, nahradí rozmanitost národů a rozmanitost jednotlivců.

To nemůže být výmluvnější!

Kalergi* činí jednu výjimku pro tuto smíšenou rasu: Židé.

Místo toho, aby Evropa zničila evropský judaismus, proti své vůli vylepšila a poskytla vzdělání tomuto lidu, dovedla jej k budoucímu postavení coby vůdčího národa prostřednictvím tohoto umělého evolučního procesu. Není divu, že lid, který unikl z vězení, z ghett, se stal duchovní šlechtou Evropy. Tudíž milosrdná péče, kterou poskytla Evropa, vytvořila nový druh aristokratů.

Kalergi jasně prohlašuje, že tato „nová elita“ bude vládnout nad otupělými otroky smíšených ras v údajně bezpečném, ale zásadně nedemokratickém systému. (Hrabě von Coudenhove-Kalergi nebyl Žid, ale jeho hlavní mecenáši a jeho dvě manželky ano.) Přehled jeho plánu si můžete přečíst zde: https://redgreenalliance.com/2016/03/12/the-refugee-crisis-and-the-theories-that-drive-it/ , což opravdu doporučuji.

Od samého počátku se Kalergimu podařilo získat podporu velmi bohatých a mocných Židů. Baron Louis Nathaniel von Rothschild se stal jeho osobním přítelem a představil ho tehdejšímu nejúspěšnějšímu bankéři Maxi Warburgovi, který ho zase představil nesmírně bohatým židovským finančníkům Paulu Warburgovi (bratr Maxe), Bernardu Baruchovi a jeho bratru Felixovi. Tyto známosti neustále poskytovaly Kalergimu štědré financování a politickou podporu.

Takováto podpora nevyhnutelně vedla k praktickým výsledkům a sponzoři plánu, těžíce z masakru 2. světové války, začali měnit tvář Evropy a dalších bílých zemí. Cena Karla Velikého, často uváděná jako Kalergiho cena (přestože se gójové probouzejí, tato asociace je zlehčována), se stala nejprestižnější cenou Evropy a je udělována údajně té osobě, která se nejvíce „zaslouží o evropské sjednocení“, což je jako vystřiženo z Orwellovy knihy. Není divu, že samotný hrabě získal hned první cenu v roce 1950. Následní výherci představují galerii ničemů, kteří jsou zrádci národa, včetně Churchilla (dostal cenu pravděpodobně za jeho snahu zničit Evropu během války), Kissingera, Blaira, Clintona, Merkelové, Tricheta a současného papeže. Od udělení první ceny zaplavily desítky milionů hnědých a černých nájezdníků svět bílých, rozsáhlá území se změnila k nepoznání - v porovnání s tím, jak tento svět vypadal před méně než padesáti lety. Projekt na míšení ras, podporován nekonečným bombardováním propagandou, je v plném proudu, Kalergiho podivní jedinci jsou všude, kam se podíváte. Mezitím židovští loutkáři tahají za provázky za oponou.

To jsou silné věci, za předpokladu, že tyto informace dostaneme ven mezi širokou veřejnost. To je právě účelem této krátké prezentace. Ale jak bychom to ještě mohli zestručnit, abychom měli smysluplný a přesvědčivý text, který by trval asi půl minuty? Zde je moje první verze zkráceného textu:

Věděli jste, že celý projekt EU je založen na plánu, který původně vypracoval ve 20. letech hrabě evropsko-japonského původu? Řekl, že evropský člověk budoucnosti bude míšenec bílé, africké a asijské rasy, jemuž bude vládnout židovská elita. Tento návrh získal ohromnou finanční a politickou podporu ze strany vlivných Židů. Evropská unie se již od svého počátku přímo řídí tímto plánem.

Samo o sobě to nikoho nepřesvědčí. Avšak cílem je vést lidi k tomu, aby začali zpochybňovat autoritami nařízené verze. Všimněte si, že v rámci této krátké prezentace zlehčuji židovskou roli. Nezapomeňte, že bílí gójové (tj. ten, kdo není Žid, pozn. překl.) mají vymyté mozky do takové míry, že se jim změnila chemie mozku, pokud jde o „židovskou otázku“. Je třeba o tom hovořit opatrně.

* Pro obecnou konverzaci doporučuji zkrátit celé jméno hraběte na Kalergi. Stručnost je základem krátké prezentace!

Irish Savant

Elevator Pitch 4: The Coudenhove-Kalergi Plan vyšel 11. května 2018 na thetruthseeker.co.uk. Překlad Zvědavec.

Poznámka k fotografii:

Smíšená rasa
Richard Mikuláš Coudenhove-Kalergi
uměl mluvit hebrejsky a byl agentem provokatérem B’nai B’rith (tj. mezinárodní židovská politická organizace, pozn. překl.). Jejich plánem bylo míšení ras, míšení evropského genofondu s barevnými rasami a násilná integrace. Potomci tohoto nepřirozeného rozmnožování jsou označováni jako „Kalergiho děti”.Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/05/7593-kalergiho-plan.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZemanožrouti ze STAN   
Pridal tk Pátek 18 květen 2018 - 03:37:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Právě v těchto minutách probíhá českými médiemi zpráva, že senátoři z hnutí STAN chtějí připravit žalobu na prezidenta Zemana kvůli jeho výrokům o novičoku. Prezident prý ohrozil svými výroky bezpečnost občanů a státu a vlastně se dopustil velezrady.

Je to velká nestoudnost senátních představitelů hnutí STAN, která je důsledkem v prvé řadě toho, že hnutí STAN se už nějaký čas – prakticky od sněmovních voleb – propadají volební preference nezvratně pod úroveň 5%. Pokud by tedy byly volby do sněmovny nyní, v příští sněmovně bychom již představitele hnutí STAN neviděli. Osobně bych od představitelů tohoto hnutí, které sdružuje renomované, dlouholeté a tedy úspěšné komunální politiky očekával, že bude přicházet do procesu tvorby zákonů se svými nemalými zkušenostmi, jež nabyli jeho členové coby představitelé obcí, což se projeví pozitivně v kvalitě parlamentem schvalovaných zákonů. Zatím se hnutí STAN zaměřuje spíše na takříkajíc „galaxiální“ politiku a ne na to, co je dobré pro občany.

Připomeňme, že kauza novičok nabývá stále více rysů provokace, kterou připravily britské zpravodajské služby vůči Rusku. Dodnes nebyly předloženy žádné hodnověrné důkazy, které by svědčily o tom, že novičok, - tedy látka, jíž byli otráveni otec a dcera Skripalovi – má původ v Rusku. Naopak se v mezičase zjistilo, že novičok byl v malém či o něco větším anebo velkém měřítku vyráběn v řadě evropských států. A jak to před pár dny vyjádřil jeden z uznávaných českých bezpečnostních expertů, otrava Skripalových novičokem vypadá velmi nevěrohodně, tedy velmi nevěrohodně ve spojení s Ruskem. Zdá se ostatně, že otravný plyn novičok by měl podle všeho mít fatálně otravný účinek. Jak bývalý dvojitý agent Skripal, tak jeho dcera však nejen, že přežili útok, ale po hospitalizaci jsou nyní již zapojeni v normálním životě.

Je otázka, jakou má žaloba na prezidenta, pokud ji připraví několik zákonodárců z horní komory českého parlamentu, vůbec naději na akceptaci. Tedy na to, aby byla přijata většinou členů senátu, a poté aby obstála pred Ústavním soudem. Zdá se, s ohledem na tyto dvě překážky, že dnešní vyjádření senátorů zvolených za hnutí STAN je jen plácnutím do vody. A to, i kdyby se jim nakrásně podařilo ústavní žalobu sesumírovat... A v boji o ztracené voliče jim to stejně nepomůže.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDavid Rath: Likvidátoři ČSSD   
Pridal tk Pátek 18 květen 2018 - 03:36:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sociální demokraté se rozhodnou, zda chtějí být ve vládě s Andrejem Babišem. Současně není vůbec jasné, zda tato vláda získá důvěru, protože třetí partner koalice - komunisté, nechtějí podpořit rozšíření vojenských misí. Je až neuvěřitelné jak ČSSD vrství jednu chybu za druhou.

ČSSD ovládli mimozemšťané

Vypadá to, jakoby vedení Sociálních demokratů ovládli mimozemšťané. Tedy lidé, kteří vůbec netuší, co od nich jejich povětšinou bývalí voliči chtějí. Současní, ale hlavně bývalí voliči od socialistů očekávají kroky směřující ke snižování sociální nespravedlnosti. Tato nespravedlnost je v současnosti nejvíce způsobena faktem, že globální gigantické korporace si udělaly z Čechů otroky a naše země se stala jejich kolonií. Ročně z nás vyždímají stovky miliard.

Koloniální místodržící

Andrej Babiš je jejich zdejším místodržícím. Jeho podnikání je s globální chobotnicí propojeno a životně na ní závisí. Ať už jde o banky a jejich úvěry pro Agrofert nebo o různé obchodní partnery. Proto tak zásadně odmítá návrhy na progresivní zdanění oligopolních kolonizátorů. To mělo být naopak zásadní téma pro Sociální demokracii a konečně i komunisty. Dobře promyšlenými kroky by se dalo získat až 100 miliard ročně, což by vyrovnalo dluhový státní rozpočet a zbylo by na vyšší důchody, platy i investice.

Zlatá vejce se kutálí pryč

Naše zem snáší zlatá vejce, ale prospěch z nich má někdo úplně jiný a jinde. Místo tohoto srozumitelného tématu a zásadního požadavku, ČSSD upřela svoji pozornost na detaily a marginálie, které jejich voliče prakticky nezajímají. Zdá se, že vidina křesel ve vládě zbavila vedení socialistů zbytků politického rozumu. Výsledkem bude další propad voličské podpory.

Asi poslední šance

Pokud se řadoví členové nechtějí stát členy mimoparlamentní a bezvýznamné strany, pak musí v referendu říci Ne. Strana, která není schopna pochopit a udělat mediální téma z hlavního voličského - společenského problému, nemá žádný význam. Když k tomu ještě přidá podporu rozšiřování problematických vojenských misí, pak je její konec vlastně neodvratný.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak nám začal ramadán a ve Švédsku ho oslavují obchody, radnice ...   
Pridal tk Pátek 18 květen 2018 - 03:31:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Celé roky si pouštíte do země sta tisíce muslimských imigrantů a vykládáte jim, že se nemusejí přizpůsobovat původním obyvatelům, ale naopak, že jste multikulturní země.

A jaký to má pak výsledek?

O tom se přesvědčují v těchto dnech při začátku muslimského postního měsíce ramadánu ve Švédku. Radnice měst přeji na plakátech muslimům požehnaný půst v ramadánu, obchody se předhánějí v tom, aby nabídly speciální akce k ramadánu.

Ano, nejste v Saúdské Arábií, ale ve Švédsku a vidíte kam vede masová migrace z Afriky a islámského světa - viz. fotografie.

Autor: Lukáš LhoťanSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Dojemné“: Norsko zvažuje, že přenechá „nadbytečné“ křesťanské svátky muslimům   
Pridal tk Pátek 18 květen 2018 - 03:23:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po stížnostech norských kněží na příliš velký počet křesťanských dnů pracovního volna, Křesťanský svaz studentů navrhl „darovat“ nadbytečné svátky muslimům. Zatímco zástupci muslimské komunity považují tuto myšlenku za „dojemnou“, Křesťanská lidová strana (KrF) vystupuje proti změnám norského kalendáře.

Křesťanský svaz studentů navrhl zrušit „nadbytečné" svátky, jako jsou druhý svátek vánoční, velikonoční pondělí a druhý den letnic, jež jsou dnes dny pracovního volna, uvádí deník Klassekampen.

Podle šéfky svazu Ingvild Yrkeové muslimové, environmentální hnutí a feministky budou nejvíce těžit ze zrušení těchto svátků. Konec ramadánu může rovněž získat status státního svátku.

„Mezinárodní den žen, Mezinárodní den životního prostředí a svátek přerušení půstu nebo svátek oběti mohou být dobré alternativní státní svátky," řekla Yrkeová. Podle ní „sekundární" svátky jsou pozůstatky doby, kdy lidé potřebovali další dny volna, aby mohli jít do kostela. Bude to proto vlídné gesto, abychom dali muslimům vlastní volné dny.

Předseda hnutí muslimského dialogu Basim Ghozlan označil myšlenku za „dojemnou", ale upozornil, že je těžko realizovatelná. Podle něj v jeho rodném Jordánsku 95 % muslimů slaví vánoce. Rozdíl však spočívá v tom, že zatímco v Jordánsku křesťané a muslimové žijí pospolu tisíce let, v Norsku je tomu pouze 50 let.

Křesťanská lidová strana se změnou svátků nesouhlasí. „Záměna svátků znamená nepochopení tolerance," řekl její předseda Knut Arild Harede, podle něhož se jedná o výsledek individualizace společnosti.

Vůdce krajně pravicové Pokrokové strany v Oslu Mazyar Keshvari byl myšlenkou šokovaný.

„Můžeme se ptát, zda tzv. kněží a rádoby křesťané, kteří neúnavně bourají křesťanství a snižují jeho relevanci podporou islámského vlivu a dominance, jsou skuteční křesťané, kteří slouží Bohu," řekl Keshvari.

Od 60. let muslimská komunita v Norsku zažívá exponenciální růst. Dnes muslimové představují 5,7 % norského obyvatelstva, které čítá 5,2 milionu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/h7yS

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin se setkal s Asadem   
Pridal tk Pátek 18 květen 2018 - 03:18:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov uvedl, že se Putin v Soči setkal s Asadem.

„Dnes došlo k jednání mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a prezidentem Syrské arabské republiky Bašárem Asadem. Asad navštívil Soči s pracovní návštěvou," řekl Peskov novinářům.

Putin pogratuloval svému protějšku s úspěšným bojem proti terorismu. Oba lídři zdůraznili, že je nutné vytvořit další podmínky pro plnohodnotný politický proces v Sýrii. Asad řekl, že se stabilita v Sýrii zlepšuje, což otevírá cestu politickému procesu. Dále oznámil, že pošle své zástupce do ústavního výboru OSN.

„Ten vždy podporujeme s entuziasmem," řekl syrský prezident. Podotkl však, že obnovení politického procesu bude složité, neboť existují země, které si stabilitu v Sýrii nepřejí.

Naposledy byl Asad v Soči před půl rokem 20. listopadu. Informovali o ní až následující den. Schůzky se účastnilo i vedení ministerstva obrany a generálního štábu. Ruský prezident řekl, že boj proti terorismu se blíží ke konci, ale ohniska terorismu se budou nadále objevovat.

Zdroj: https://sptnkne.ws/h7tC


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN podpoří úsilí EU o zachování íránské jaderné dohody   
Pridal tk Pátek 18 květen 2018 - 03:15:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres ‎16. května v Bruselu uvedl, že OSN plně podpoří úsilí EU o zachování íránské jaderné dohody.

Guterres téhož dne navštívil hlavní sídlo EU a setkal se s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem a vysokou představitelkou EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federicou Mogheriniovou. Uvedl, že je velmi důležité zachovat mnohostranné mechanismy správy a právního řízení mezinárodních vztahů. Vyjádřil uznání EU za její úlohu v této oblasti.

Jean-Claude Juncker na tiskové konferenci zdůraznil rozhodnutí EU pro zachování íránské jaderné dohody a řekl, že je to velmi důležité pro udržení regionálního a globálního míru.

Federica Mogheriniová uvedla, že EU, Francie, Německo a Velká Británie budou nadále plnit íránskou jadernou dohodu a budou v nadcházejících týdnech udržovat kontakt s Íránem, aby čelily obtížím způsobeným obnovením sankcí USA.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský prezident Emmanuel Macron se setkal s čínským ministrem zahraničí Wang Yi   
Pridal tk Pátek 18 květen 2018 - 03:14:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský prezident Emmanuel Macron se 16. května místního času setkal v Elysejském paláci v Paříži s členem čínské Státní rady a ministrem zahraničí Wang Yi (Wang I).

Emmanuel Macron při setkání uvedl, že v lednu letošního roku provedl úspěšnou a příjemnou návštěvu v Číně a dosáhl významné dohody s prezidentem Xi Jinpingem (Si Ťin-pching) ohledně dalšího rozvoje vztahů mezi Francií a Čínou. „Doufám, že Francie a Čína budou účinně provádět příslušné plány, podporovat vzájemné návštěvy na vysoké úrovni, posilovat spolupráci v oblasti obchodu a hospodářství, vědy a technologie, kultury a dalších, a aktivně prozkoumají možnosti společné výstavby Pásma a stezky," uvedl Macron.

Wang Yi se vyslovil v tom smyslu, že Čína je ochotna nadále posilovat výměnu na vysoké úrovni mezi oběma zeměmi a prohlubovat spolupráci společných výhod. Věří, že se Francie stane významným strategickým partnerem Číny v rámci iniciativy Pásma a stezky. Čína je ochotna spolu s Francií podporovat multilateralismus, zachovávat mezinárodní systém a principy mezinárodních vztahů a pozitivně podporovat udržení světového míru a stability.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýznačný představitel hudebního romantismu   
Pridal tk Pátek 18 květen 2018 - 03:10:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý skladatel Richard Wagner se narodil 22. května 1813 v Lipsku, tedy před 205 lety. Byl nejen hudebním spisovatelem a hudebním skladatelem, ale hlavně tvůrcem nového stylu v hudbě, který znamenal, dá se říci, revoluci v umění operní skladby.

Vyrůstal v rodině, jež žila divadlem a hudbou, ve které byl rodinným přítelem Carl Weber. Už v mládí (ve 12 letech) si Richard zamiloval jeho operu Čarostřelec, jejíž části se pokoušel hrát jenom podle poslechu. V roce 1831 začal Wagner studovat hudbu na univerzitě v Lipsku a v následujícím roce zkomponoval vedle klavírní sonáty B dur i symfonii C dur.

V roce 1835 začal pracovat na opeře Zakázaná láska, v době, kdy se stal hudebním vedoucím v divadle v Magdeburku, kde ji také provedl. Podařilo se mu v dalších letech získat místo dirigenta v Rize, kde z finančních důvodů však brzy skončil a snažil se uchytit v Londýně a Paříži, což se mu podařilo, kdy dokončil operu Rienzi a Bludný Holanďan.

V roce 1842 opustil Paříž, vrátil se zpět do Drážďan a v Čechách, zejména v Teplicích a na hradě Střekov získal inspirace k opeře Tannhäuser (původně Venušina hora). V jeho pamětech, nazvaných Můj život, můžeme zaznamenat mnohá vyjádření, týkající se hlavně pěšího putování do českého pohoří, kde nabyl plno dojmů při návštěvě zmíněné Venušiny hory, jakož i při výletu k romanticky položenému Střekovu u Ústí. Denně vystupoval na nejvyšší vrch v okolí, na Ostrý a také zlézal zříceninu Střekova v noci, za svitu úplňku. Tedy choval se naprosto romanticky, přičemž ho napadaly melodie, které potom v opeře užil. Čechy navštívil celkem pětkrát, pobýval také v Mariánských Lázních.

Bludný Holanďan byl úplně odlišný typ opery, byl to pochmurný příběh, ve kterém místo série árií a sboru napsal vlastně symfonické hudební drama pro zpěváky a orchestr. Nový styl opery vedle Bludného Holanďana a Tannhäusera propracoval právě v opeře Lohengrin, která vycházela ze středověké legendy. Ke všem svým operám si Wagner psal libreta sám. Z některých jeho oper jsou však partitury bohužel ztracené.

Nebudu vyjmenovávat všechny Wagnerovy opery, jenom zmíním ty, které byly uvedeny na území dnešní České republiky jako premiéry: Lohengrin v roce 1885 (ND), Tannhäuser v roce 1888 (Plzeň), Mistři pěvci norimberští v roce 1894 (ND), Bludný Holanďan v roce 1906 (Plzeň), Tristan a Isolda v roce 1913 (ND), Rienzi, poslední z tribunů v roce 1914 (Plzeň), Zlato Rýna nebo též Rýnské zlato v roce 1915 (ND), Valkýra v roce 1916 (ND) a Siegfried v roce 1931 (Brno). Nejvíce hranými Wagnerovými operami jsou Bludný Holanďan (přes 70 inscenací) a Lohengrin (přes 60 inscenací).

Richard Wagner vydal i teoretické spisy, mezi jinými Umění a revoluce a Opera a drama.

Skladatel se vyznačoval osobitým kompozičním principem, který charakterizují t. zv. leitmotivy jednotlivých jednajících postav a situací a příkladně dokázal hudebně ztvárnit text.
Umělec zemřel do roka po provedení poslední jeho opery Parsifal, a to 13.2.1883 na selhání srdce.
Miloslav Samek


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4839 sec,0.0486 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,745kB