Neděle 20 květen 2018
Vatikán varuje před finanční „tikající bombou“, která je připravená k výbuchu   
Pridal tk Neděle 20 květen 2018 - 19:14:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vatikán vyzval k větší regulaci trhů a finančních systémů. Tvrdí, že ekonomické krize ukázaly, že se nemohou řídit samy a potřebují silnou injekci morálky a etiky.

V hlavním dokumentu, který byl napsán dvěma úředníky Svatého stolce, Vatikán uvedl, že mít užitek za účelem zisku a ne pro větší blaho jako nelegitimní.

Také odsoudil „bezohlednou a amorální kulturu odpadu", kterou v některých zemích vytvořila oligarchie a zároveň zanechala velké množství ochuzených lidí „bez jakýchkoli prostředků útěku".

V dokumentu je též ostře zkritizována „ekonomika kanibalismu" některých finančních praktik.

15stránkový dokument používá kreditní akce, nestandardní hypotéku, vysokofrekvenční obchodování, výměny nesplaceného úvěru, deriváty, stínové bankovní systémy, odliv kapitálu a mezibankovní úvěry jako ilustraci toho, jak jsou náchylné ke zneužití a nezákonnosti.

Zatímco hmotná pohoda větší části lidstva závisí na trzích, musejí mít silný etický základ, aby pomohly všem, uvádí Vatikán.

„Nedávná finanční krize dala příležitost k rozvoji nové ekonomiky, která bude více respektovat etické zásady a novou regulaci finančních aktivit, která by neutralizovala dravé a spekulativní tendence a uzná tedy hodnotu skutečné ekonomiky," píše se v dokumentu.

Zdroj: SCV, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa to USA nejsou zvyklé: Nezajímají nás jednání, která by nás zahnala do kouta, říká KLDR   
Pridal tk Neděle 20 květen 2018 - 06:08:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
KLDR neudělá stejnou chybu, jakou udělal například SSSR nebo později třeba Libye. Podle Ministerstva zahraničí KLDR se země nenechá Spojenými státy a zavázat k jednostrannému kroku – likvidaci jaderných zbraní.

„Už nás dále nezajímají rozhovory, jejichž cílem by bylo zahnat nás do kouta a zavázat nás jednostranně vzdát se našich jaderných zbraní,“ říká prohlášení Ministerstva zahraničních věcí KLDR.

Z faktického hlediska předložila KLDR Spojeným státům ultimatum požadující, aby se USA vzdaly svých hrozeb vůči Pchjongjangu. Oznámené setkání Trumpa s Kim Čong-unem v Singapuru se může uskutečnit za předpokladu, že USA skončí se svou politikou hrozeb a jednostranných požadavků. Jak Severní Korea uvedla už 12. května, nelze vstřícnost k zahájení mírových jednání pokládat za slabost.

USA na toto varování nereagovaly, proto KLDR zřetelně naznačila možnost, že odstoupí od již dosažených dohod s odkazem na „hulvátské jednání USA“ a zahájená vojenská cvičení, která se stala „poslední kapkou“.

Pokud Pchjongjang hovoří o jednostrannosti, má tím na mysli svůj požadavek na odchod amerických vojáků z Jižní Koreje, který by mohl být jakousi „protihodnotou“ za jaderné odzbrojení KLDR. USA však nevyjadřují žádnou zvláštní vůli stáhnout vojáky z Korejského poloostrova a pokračují v harašení zbraněmi.

V důsledku těchto skutečností tak navrhovaný formát jednání Trumpa s Kim Čong-unem, na kterém by se hovořilo pouze o jaderném odzbrojení KLDR, není pro Pchjongjang přijatelný – stejně jako i pro Čínu.

O dohodu ve smyslu „vy zničte jaderné zbraně a my pak zrušíme sankce“ KLDR také nemá zájem. Země si již dávno zvykla na život v sevření sankcemi a jejich zrušení ji nezajímá tak moc, jak se USA domnívají.

„USA hovoří o tom, že pokud se vzdáme jaderných zbraní, poskytnou nám ekonomické výhody a výsady. Nikdy jsme neočekávali, že USA budou budovat (naši) ekonomiku a nikdy v budoucnu na takovou dohodu nepřistoupíme,“ uvádí Ministerstvo zahraničních věcí KLDR.

KLDR nevyvíjela jaderné zbraně a mezikontinentální balistické rakety proto, aby je vyměnila za nějakou pochybou almužnu. Jak neustále upozorňuje, jde o velmi vážný vojenský a politický problém. Pro uzavření skutečné dohody, která bude vyhovovat Pchjongjangu i Pekingu, se USA musí vzdát něčeho podstatnějšího.

Zrušená jednání s Jižní Koreou a signál na adresu Washingtonu jsou stále jen varováním. Spojené státy stále mají několik týdnů na to, aby své přístupy ve vztahu ke KLDR přehodnotily. To ovšem nevypadá jako pravděpodobné. Pokud bude vše pokračovat jako doposud, nezbude KLDR jiná možnost než od rozhovorů s USA odstoupit.

Hejna „přicmrndávačů“ kroužící kolem Trumpa s vidinou Nobelovy ceny míru za „denuklearizaci“ byla v tom případě mimo mísu od samého počátku.

Zdroj: colonelcassad.livejournal.com
Překlad: mbi, Eurasia24.cz


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMy pozůstalí po Češích, co vyletěli komíny koncentráků kontra páni Wollnerové   
Pridal tk Neděle 20 květen 2018 - 06:03:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
S hlubokým pochopením jsem si přečetl v ČNL stať váženého pana Lubomíra Mana na téma Nočních vlků a "hrdelního zločinu našeho poslance za ČSSD, pana Foldyny", pravého přítele Slovanů. Zcela výstižně napsal pan Man, že tu jde o chorál blbců proti panu Foldynovi.

Pan Foldyna se dopustil jen přátelského aktu k synům Ruska, kteří se přijeli poklonit památce osvoboditelů ČSR i celé východní Evropy, kterou naši blbci a kolaboranti zavlekli do chomoutů organizace agresora zvaného NATO a do protektorátu mocnosti zvané Eurounie.

Pan Man má stoprocentní pravdu s charakteristikou našich osvoboditelů. Zejména v tom smyslu, že správně připomíná všem ignorantům, kteří tu myslí ve stylu podle klasika Wericha, "to za protektorátu nebylo", že právě i oni by byli:

a) ti "šťastnější" umvolkováni, tj. germanisováni,
b) ti "méně šťastní" odsunuti k Ledovému moři,
c) ti "zločinci anobrž Reichsfeinde" (nepřátelé reichu) vyletěli by komíny táborů smrti nebo by v lepším pádě zahynuli střelou u zdi, jak to sliboval katan národa českého Heydrich.

A těmto blbcům, co tomu opakovaně nevěří, připomínejme my pozůstalí po oněch Češích heroiích a martyrech současně, že právě naši Češi vyletěli komíny Osvětimi a Mauthausenu, byli ubiti v Sachsenhausenu, Dachau, Oranienburgu, Ravensbrücku, Gross-Rosenu, Bergen-Belsenu, a ve stovkách dalších velkoněmeckých, nikoli jen nacistických, mučíren, jako to nazýval zachránce republiky dr. Edvard Beneš, kterému tito kolaboranti a blbové nesahají ani po kotníky.

Tak jako mí dva strýcové vyletěli komíny Osvětimi, tak jako můj další strýc položil hlavu pod sekyru Pankráce, tak jako mého dědečka zahubilo gestapo, tak se stalo 365 tisícům rodinám naší drahé Československé republiky. Té republiky, kterou páni Havlové a jejich společníci rozbili na dva zbytkové státy.

A zatím co my vzpomínáme na oběti Velkoněmeckého reichu, a nikoli jen "(národnostně nehmotných) nacistů", jak to například hlásá nedůstojný pomníček u Krajského soudu v Brně, celá tlupa obhájců sudetských Němců pěje chór blbství a lži o jakémsi "generálním vyhnání nebohých Němců" z republiky jako o díle "mstivého Beneše", kterému pomáhali jacísi západní velmožové Roosevelt a Churchill za asistence katana všech katanů Stalina.

Celá sudetská lež je založena:

a) na lžirovnici Rusové = nacisté, chovali se prý stejně (!??),
b) na axiomu " odsun nebyl, bylo vyhnání - a symetricky vyhnání Čechů = evakuace (!!),
c) na superlži "ČSR byl versailleský zmetek, utlačovatelka nebohých Němců- viník II. války"

Kolik blbosti a lži se skrývá v těchto sudetských mantrách, které rovněž víceméně papouškují také naši kompradoři sudetů páni Bělobrádkové, Hermanové, Pithartové, Sobotkové a jiní z této skupiny prosudetských politiků! Do této politické kakofonie nejbizarněji přispěl i padlý premiér Nečas svým pyramidálním nesmyslem o tzv. "českobavorské identitě", kterému kutí sudeti tleskali údajně vestoje.

Při takto nastavených politických mantinelech vztahů tzv. "našich politiků", vpravdě sluhů, k sudetům se nemůžeme divit, že tyto mantry opakují jako tibetské modlící mlýnky monotonně naši redaktoři médií a televize, která ještě má tu drzost nazývat se "česká". Všimněte si rovněž způsobu psaní o našem národu onikáním - "Ti Češi, zanedbávají to a ono, ti Češi kradou v supermarketech na Západě, ti Češi jsou rasisté vůči Romům, ti Češi nechtějí migranty a nepřejí uprchlíkům" atd. do nekonečna. Jako by toto vše nepsali Češi, ale pozorovatelé jinoplanetníci. Páni redaktoři pozorujíce Čechy jako jinou entitu, vydělují se do pozic jakýchsi arbiterů elegantiae, kteří jsou majiteli zjevených pravd, jež tu blahosklonně, tu káravě prezentují zaostalým českým vidlákům, přičemž neváhají na druhé straně vyzvednou skvělou menšinu, kterou většinový národ označuje například jako havlokavárnu. Vzpomeňme jen při první přímé volbě presidenta, jak se jistý pan režisér vyjadřoval o našem národu jako o "nevolnících, kteří vždycky zradí", nebo jako o "panelákové luze" a podobně.

A vzpomeňme i fatálního výroku pana knížete o presidentu Benešovi, když prohlásil, že "dnes by Beneše poslali před haagský soud"! Kolik sprostoty a neúcty k národu a k jeho druhému osvoboditeli je obsaženo v těch výrocích. I proto bylo nutno bít do presidenta, který prohlásil v Lidových novinách tu zásadní dějinnou pravdu o odsunu Sudetoněmeců :"Odsun byl lepší než smrt!"

Musíme neustále pozorovat a komentovat nesmysly a doslovné lži o československých alias sudetských Němcích, ať již pocházejí z kterékoli strany - ze zahraničí nebo z řad našich kolaborantů.

Protože nikoli přátelství k Ruské federaci, ale přátelství a otrocká vstřícnost k tzv. landsmannschaftům, je ona pravá a nefalšovaná kolaborace. A právě tento axiom naší pravé politiky by si měli zapsat za uši heroldi různých tzv. evropských hodnot a nemlátit pantem o jakýchsi neexistujících "kolaborantech Rusů, proruských švábech"a podobné nesmysly, hodící se maximálně do putimské četnické strážnice, nikoli do konstruktivní evropské politiky.

Jestliže jeden milion stodvaašedesát tisíc šestset sedmnáct alias Sudetoněmců obdrželo od fanatického fýrera medaili za rozvrácení a uloupení československého pohraničí, pak tito alias Sudetoněmci spáchali čin vlastizrady a velezrady státu ČSR. Proč? Protože podle právníků přispěli k "rozvrácení a zničení republikánsko demokratické formy státu ČSR". Finito.

Dále podle presidentských dekretů bylo z odsunu československými orgány vyreklamováno na cca dvěstě dvacet tisíc německých loyálních a antifašistických občanů. Tak jakápak kolektivni vina, jakápak etnická čistka ve stínu Moskvy Herr Herman?? A tzv. divoký odsun? Sám W.S.Churchill předpokládal, že po osvobození k němu dojde téměř ve všech osvobozených evropských zemí po velkoněmecké okupaci. Řekl o tom údajně "vezmou pár věcí a půjdou", a rovněž údajně "pár měsíců to necháme řádit a pak to zarazíme". To vše se rovněž naplnilo a bylo to následkem nikoli příčinou. Převracejí to jen sudeti a sudetomani.

Ovšem dle mne je téměř zbytečné domnívat se, že si z toho všeho vezmou poučení právě oni páni landsmanové a jejich koryfejové. Nikoli - v nejlepším případě zareagují jako vždy mlčením a utajováním těchto dějinných fakt.

Proto je toto stanovisko určeno spíše našim řadám, zejména těm, kteří se nikdy nezajímali blíže o vlastní historii republiky a náhle byli vystaveni lžimasáži různých médií. A jsou těmito masážemi a kampaněmi zmateni a uváděni do fatálního omylu. Paměť dějin se však nikdy nedá umlčet navždy. Pravda vždy nakonec vyplave na povrch dění.

Jiří Jaroš Nickelli,
Historicko dokumentační komise ČSBS Boskovice
Autor pozůstalý po oběti gestapa, příbuzný obětí Osvětimi a sekyrárny Pankrác


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak už i Mozart je rasistický. To jsme to dopracovali, tedy spíše někteří   
Pridal tk Neděle 20 květen 2018 - 05:52:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To, že byla málem stažena Mozartová opera Idomeneo (1) z Berlínské divadelní scény je již poměrně zažitá klasika, která nikoho nepřekvapuje. O to více je překvapující nejnovější nález, že klasická hudba je vlastně rasistická.

S tímto objevem přišel hudební magazín vydávaný v Chicagu, respektive Daniel Johanson, kterého rozčílil program na rok 2018/2019, kde jsou uvedena jména skladatelů jako Verdi, Pucciny, Handel či Mozart. Podle něj to je znakem bílé nadřazenosti, rasismu.

Klasická hudba prý málo reflektuje nebílé umělce, nereflektuje to, že Amerika vyrostla na práci otroků (sic!) a nereflektuje ani genderovou rozmanitost. Tomu se říká objev století!

Autor dotyčného článku možná pláče genderově a etnicky správně, ale na špatném hrobě. Klasická hudba a jím uvedení autoři stojí na základech středověké vokální hudby. Takzvaného Gregoriánského chorálu, z kterého se později vyvinula polyfonní hudba. Je to ryze evropský, a dokonce středověký vynález, ke kterému se jiná civilizace nedopracovala. Na tomto základě stojí i dnešní hudba, a dokonce i jazz, který se stal doménou černých Američanů, dnes Afroameričanů, z nichž Luis Armstrong se stal pojmem. Jde říci, že bez této bílé hudby, by neexistovala americká černošská hudební scéna, a to dokonce ani Spirituál, považovaný za ryze černošský hudební styl, tedy evropská polyfonie s africkými prvky.

Tento „úsměvný“, ale spíše tragikomický pokus, posuzovat vše bílé jako rasismus, spíše ukazuje na ztrátu soudnosti aktivistů jako je autor a v posledních letech, je to skoro epidemie, jako na Oskarech, kde je údajně málo černošských autorů. Ani umění se už neposuzuje podle schopností, ale podle toho, jako má člověk barvu pleti. V Cannes zase herečky demonstrovaly za to, že je málo vyznamenaných ženských autorek. Jednou to je málo rasově vyvážené, podruhé genderově. Ještě je málo žen a černochů v NHL.

Ale k tomu se ještě „aktivisté“ nedopracovali. Domnívám se však, že i k tomu dojde. Jako došlo na požadavky změny výuky v angličtině a filozofii v Británii, kde studenti z Cambridge, chtějí dekolonizovat výuku angličtinu a studenti Londýnské školy chtějí odstranit z výuky bílé filozofy. „Klasikové západního myšlení jako Kant či Descartes podle nich totiž vyvolávají kolonialistické asociace. Jejich iniciativa je prý součástí širšího záměru zbavit univerzitu jejího koloniálního dědictví.

Mladým aktivistům vadí nejen osvícenci. Proti srsti jim je i antický myslitel Platón. Ze starých Řeků kolonialismus zřejmě přímo čiší: kolonie zakládali například v Turecku, tehdejší tzv. Malé Asii. Řekové se rovněž úspěšně bránili Peršanům a měli otroky. Lze pouze spekulovat o tom, kdo studentům po uskutečnění jejich změn v sylabu ze starověkých myslitelů zbude: pravděpodobně jen Sv. Augustin, který byl podle určitých zdrojů černoch, na druhé straně ale „nezdravě“ propagoval křesťanství“.

K tomu lze jen dodat, že staří Řekové rozhodně v Turecku kolonie zakládat nemohli a pokud je chybou, že se Řekové bránili Peršanům, tak by si tato generace Sněhových vloček, jak je nazývá deník Independent, měla uvědomit, že kdyby se Řekové neubránili Peršanům, později Evropané islámským Arabům, tak by dnes tato „citlivá“ generace nejenže neznala pojem demokracie, ale dokonce by ani nevěděla co jsou lidská práva, protože i ty lidská práva a demokracie jsou vynálezem bílého člověka. Dokonce i odstranění otroctví vychází evropské filozofie a křesťanské teologie, stejně jako feminismus, jehož počátek je ne v harémech muslimských velmožů, ale na hradech středověkých šlechticů, kde začala vznikat rytířská kultura, vycházející z tradic germánských kmenů a úctě k Matce Ježíše Krista.

Nevím, zda těmto „aktivistům“ a „bojovníkům“ za práva nad lidská práva dochází, že všechny vymoženosti civilizace jak v oblasti ekonomické, tak sociální mají svoje kořeny v pozdním období Antiky a vrcholném Středověku, že demokracie a lidská práva mají kořeny v dílech evropských filozofů a teologů, tudíž bílých Evropanů.

Nejspíše ne, protože by jinak nemohli takto jednat anebo by lidská práva prohlásili za rasismus bílého člověka. I když to asi ne. Tento vynález se jim zatím hodí k prosazování jejich myšlenek, mnohdy pro ty, kteří demokracii odmítají, jako islamistická strana v Belgii, která prosazuje separaci žen a mužů. Ale koho chce Bůh zničit, toho raní slepotou. (1)

Autor: Martin Kavka

Zdroj: https://martinkavka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=662771

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTo je šílené - čeští poslanci za hnutí ANO,ČSSD a TOP 09 opět hlasovali pro migraci.Andrej Babiš vám ohledně migrace říká v ČR úplně něco jiného,než ve skutečnosti dělají za vašimi zády jeho poslanci   
Pridal tk Neděle 20 květen 2018 - 05:45:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To je šílené - čeští europoslanci za hnutí ANO a ČSSD opět hlasovali pro migraci. Evropský parlament nově podpořil návrh evropského komisaře pro migraci Dimitrise Avramopoulose, aby EU podepsala úmluvy OSN, které mají zcela otevřít hranice států pro migranty a uprchlíky. Oba texty mají být hotové do konce července. K podpisu mají být smlouvy předloženy členským státům OSN na Valném shromáždění OSN v září 2018. Dalším obrovským problémem je to, že Evropská komise dlouhodobě usiluje o to, aby se smluvní stranou stala celá EU a Europarlament ji v tomto záměru podpořil.

Vedení EU by tak podepsalo úmluvy i proti vůli České republiky a my bychom se museli podřídit. Pro tento doslova vlastizrádný návrh hlasovali VŠICHNI europoslanci zvolení za vládní hnutí ANO - tedy Pavel Telička, Petr Ježek, Dita Charanzová a Martina Dlabajová. Tady jasně vidíte, že vám Andrej Babiš ohledně migrace říká v ČR úplně něco jiného než ve skutečnosti dělají za vašimi zády jeho poslanci. Jsou zcela servilní vůči diktátu EU a hlasují proti zájmům ČR. Stejně tak hlasovali pro návrh europoslanci za ČSSD, TOP 09 a STAN, jmenovitě Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jiří Pospíšil, Jaromír Štětina a Miroslav Poche, kterého ČSSD navrhuje na funkci ministra zahraničních věcí ČR v Babišově vládě. Další dva europoslanci za ČSSD Pavel Poc a Olga Sehnalová se v této věci neuměli rozhodnout a zdrželi se hlasování. A několik dalších českých europoslanců pak v tento den, kdy se jednalo o tak důležité věci, která může mít zásadní dopad na osud českého národa, státu a jeho občanů, nebyli v Evropském parlamentu vůbec přítomni.

Z jednání o obou úmluvách se už na pokyn prezidenta Donalda Trumpa stáhly USA. Americký prezident vyhlásil, že USA nepodepíší tyto dokumenty, protože jsou v rozporu s jejich národními zájmy v oblasti bezpečnosti. Evropský parlament, Evropská komise a čeští europoslanci ale zcela skandálně prosazují opak.

A teď se na celý odhlasovaný návrh podívejme podrobněji. Za naprostého nezájmu médií hlavního proudu posunul 18. dubna 2018 Evropský parlament (EP) do finále jednání o dvou mezinárodních smlouvách, které mají hranice EU a hranice jejích členských států zbavit všech překážek proti volnému příchodu migrantů ze třetích zemích. Na návrh evropského komisaře pro migraci, vnitřní věci a občanství Dimitrise Avramopoulose schválil usnesení, kterým vyslovil podporu záměru sjednání Globálního paktu o bezpečné, řízené a legální migraci a Globálního paktu o uprchlících. Evropská komise tímto krokem získala polovinu mandátu, který by ji oprávnil k podpisu obou smluv jménem celé EU. Druhou polovinu zatím drží v rukou národní ministři členských států EU. Bez jejich souhlasu Komise oba dokumenty podepsat nemůže. V tom případě by rozhodnutí o podpisu a ratifikaci obou proimigračních smluv zůstalo záležitostí každé jednotlivé národní vlády.

Podepíše to EU za nás? Evropská komise dlouhodobě usiluje o to, aby se smluvní stranou obou paktů stala celá EU. Europarlament ji v tomto záměru podpořil. V bodě 2 usnesení 2018/2642(RSP) europoslanci vyzvali vlády členských států, „aby se sjednotily ve jménu jednotného postoje EU a aby aktivně bránily a podporovaly jednání o důležité otázce globálních paktů OSN o bezpečné, řízené a legální migraci a o uprchlících“. EU jako celek by se mohla stát smluvní stranou obou dokumentů pouze v případě, pokud by členské státy daly Komisi k podpisu mandát. Podle oficiálně platných pravidel stanovených Lisabonskou smlouvou by takový krok měl být proveden v rámci tzv. Společné zahraniční a bezpečností politiky (SZBP). Tedy na půdě Rady ministrů zahraničí, nebo na Evropské radě, což je summit šéfů států a vlád EU. V obou případech by rozhodnutí o delegování pravomoci k podpisu paktů mělo být odhlasováno jednomyslně. Zatím situace vypadá tak, že by k jednomyslnému souhlasu dojít nemělo. Maďarsko a Polsko dlouhodobě dávají najevo, že nehodlají připustit, aby Brusel získal tuto pravomoc. Maďarská vláda již dva roky jasně sděluje Komisi, že tento záměr hodlá v Radě vetovat. Stejný postoj zaujímá i polská vláda. Nová rakouská vláda se letos připojila k záměru zablokovat podpis obou paktů jménem EU. Jednomyslný souhlas Rady se tedy v tuto chvíli jeví jako vyloučený.

Existuje však riziko, že by se Komise mohla pokusit pomocí procedurální „finty“ tuto překážku obejít. Z minulosti k tomu existuje několik precedentů. Jedním z nich je Rámcová úmluva o kontrole tabáku (FCTC). Na půdě Světové zdravotnické organizace (WHO) byla sjednána v roce 2004. Podepsaly ji zástupci vlád všech tehdejších členských států EU. Za ČR připojila v Ženevě podpis tehdejší ministryně zdravotnictví Milada Emmerová (ČSSD). Jenže ratifikace této úmluvy u nás vzápětí narazila na veto Senátu. Senát zamítl ratifikaci úmluvy, která smluvní strany zavazovala k přijetí řady nesmyslných opatření. Od zavedení obrázkových varování na krabičkách cigaret až po zavedení zákazu kouření v restauracích. Přestože se proces ratifikace v jednom z členských států zadrhl, tak si Evropská komise „troufla“ podepsat FCTC jménem celé EU. Dokonce měla tu „drzost“, že to oficiálně zdůvodnila jako první zkušební použití tehdy nově zavedené Společné zahraniční a bezpečnostní politiky (SZBP). Jenže záměr podepsat úmluvu předložila nikoli do Rady ministrů zahraničí, kam by tento akt patřil v rámci SZBP, ale do Rady ministrů zdravotnictví. Podle všech známých okolností tak učinila záměrně. Protože se tak snažila obejít nutnost jednomyslného hlasování, které Smlouva o EU a Smlouva o zřízení ES v případě vnější akce požadují. Podle tehdejších verzí obou primárních smluv nebylo precizně vymezeno, jakým způsobem se má hlasovat v Radě ministrů zdravotnictví.

Podle jednoho z právních výkladů se mělo hlasovat rovněž jednomyslně, protože zdravotnictví je stále ještě v působnosti členských států a EU na tomto poli má pouze doplňkovou a koordinační úlohu. Jiný výklad připouštěl možnost hlasování kvalifikovanou většinou, protože oblast zdravotnictví podle tehdejší úpravy nebyla zařazena ve výčtu případů, kdy je nezbytný jednomyslný souhlas. Česká ministryně Emmerová se však v Radě nakonec ani nepokusila návrh vetovat, takže Komisi záměr vyšel.

Nejde bohužel o jediný případ, kdy se Komise úspěšně pokusila veto některého členského státu procedurálně obejít. Podobně neregulérně bylo loni schváleno i nařízení o zbraních a střelivu, které je veřejně známé jako tzv. odzbrojovací směrnice. Místo do Rady ministrů vnitra a spravedlnosti, kde se podle Lisabonské smlouvy hlasuje jednomyslně, jej Komise předložila k hlasování do Rady pro vnitřní trh. Kde se hlasuje kvalifikovanou většinou. I přes halasné protesty některých zemí byl návrh touto cestou schválen.

Dále v bodě 21 europoslanci „naléhavě žádají, aby bylo u migrantů bezvýhradně respektováno právo na sloučení rodin“. Opět situace, kdy náš stát už nebude mít „co kecat“ do toho, kdo bude na jeho území pobývat. V praxi by aplikace tohoto ustanovení znamenala, že by se v rámci slučování rodin do Evropy z Afriky následně odstěhovaly celé vesnice.

Požadavek na slučování rodin je však velmi problematický zejména v případě migrantů ze zemí, kde probíhá válka. Není výjimkou, že členové rozvětvených rodin bojují na obou stranách konfliktu. V případě Iráku nebo Sýrie je mnoho rodin, jejichž členové bojují jak v řadách vládních vojsk, tak i v řadách Islámského státu (ISIL). Pokud by se jedinému z nich podařilo dostat do Evropy, třeba jako uprchlíkovi před ISIL, tak by se za ním následně mohlo přistěhovat legálně i všech 23 bratranců i s manželkami a dětmi. Včetně těch, kteří působí v řadách teroristů.

Europarlament také „trvá na vytvoření bezpečných a legálních možností přístupu pro uprchlíky, jako jsou kromě závazného programu pro přesidlování např. humanitární koridory, humanitární mezinárodní víza“. Což není nic jiného než faktické právní prolomení hranic schengenského prostoru. Vnější hranice Evropy by již neměla být střežena, jak to stanoví Schengenská dohoda, ale měly by v ní být vytvořeny „migrační dálnice“.
Nejhorší na tom je, že europoslanci buď nečtou texty, o nichž hlasují, nebo neumí domyslet jejich důsledky. Přímo v textu usnesení, konkrétně v bodě G tzv. Recitálu, je uvedeno strašlivé číslo o počtu migrantů, kteří by se mohli nahrnout do Evropy. Nyní je „na cestě“ 258 milionů mezinárodních migrantů.

Europoslanci v usnesení potvrdili, že informace o zapojení nevládních neziskových organizací do masivního zaplavování Evropy migranty nejsou žádnou „fake news“. Jak se to snaží tvrdit eurokraté. Evropský parlament v bodě 19 usnesení „žádá, aby nebyla kriminalizována humanitární pomoc; požaduje větší kapacitu pro vyhledávání a záchranu osob v nouzi, aby všechny státy věnovaly této problematice větší kapacitu a aby byla uznána pomoc soukromých subjektů a nevládních organizací, které provádějí záchranné práce na moři i na pevnině“. Jde o předání státní moci v oblasti ochrany hranic nevládním neziskovým organizacím, které parazitují na nezákonné migraci. Nyní k tomu na návrh Komise veřejně vyzývá Evropský parlament.

Navíc i v bodě 21 usnesení žádá zavedení „dalších nových doplňkových právních nástrojů – jako např. systémy soukromého sponzorství migrace“. Nejen tento bod europarlamentní rezoluce působí dojmem, jako by je psal někdo z neziskovek financovaných miliardářem Georgem Sorosem. Vše má být podle europoslanců činěno „tak, aby uprchlíci mohli dosáhnout destinací za řádných a důstojných hostitelských podmínek“.

Do bodu 17 europoslanci nezapomněli zakomponovat obligátní podporu kvótám na přerozdělování migrantů, které patří k evergreenům Evropské komise. Vzhledem k tomu, že se právě projednává Víceletý fiskální rámec neboli rozpočtové limity na léta 2021 až 2027, tak usnesení obsahuje i požadavek na vyčlenění velkého množství peněz na migraci.

Podle Evropského parlamentu „je nutné zajistit masivní a trvalou pomoc pro rozvoj zemí, které přijímají velký počet uprchlíků, a zajistit, aby byla uprchlíkům nabízena trvalá řešení, zejména v podobě dosažení soběstačnosti a začlenění do společenství, v nichž žijí“. Zvláštní je, že podobnou starost europoslanci neprojevují o osudy důchodců, kteří celý život platili zdravotní a sociální pojištění, a na financování jejich potřeb státům při masívním přijímání migrantů již nebudou stačit peníze. Jak to v poslední době přiznalo Švédsko, které je evropským lídrem v přijímání migrantů v přepočtu na obyvatele.

V části, která se věnuje Globálnímu paktu o bezpečné, řízené a legální migraci, europoslanci vyzývají k většímu „tunelování“ evropských veřejných rozpočtů. V bodě 27 usnesení schválili výzvu členským státům, „aby minimalizovaly poplatky na převody finančních prostředků a aby se tímto problémem zabývaly při současných jednáních o paktu“. V bodě L Recitálu je k tomu uvedeno neuvěřitelné ekonomické zdůvodnění. Podle něj migranti v zemích, kde pobývají, utrácejí pouze 85 % prostředků získaných z výdělků, nebo ze sociálních dávek. Což znamená, že do zemí původu posílají čtvrtinu získaných peněz. Peníze, které migranti neutratí v hostitelské zemi, potom chybí veřejným rozpočtům v důsledku výpadku výběru daní. A to jak DPH, tak i daně z příjmu a pojistného na zdravotní a sociální zabezpečení, které platí evropští obchodníci a výrobci.

V Recitálu je dokonce vyčíslena i výše těchto transferů. „V roce 2017 bylo převedeno přibližně 596 miliard USD (12,754 bilionů Kč), přičemž 450 miliard USD (9,63 bilionů Kč) směřovalo do rozvojových zemí.“ Vyčíslení ztráty daňového inkasa v členských státech EU v usnesení uvedeno není. Je také poměrně obtížné, protože každý stát má jiné sazby DPH i daní z příjmů a pojistného. Velmi konzervativním odhadem však jde o částku minimálně 100 miliard USD (2,14 bilionu Kč). Tyto peníze pak samozřejmě hostitelským státům ve veřejných rozpočtech chybí na financování důchodů, školství, zdravotnictví či veřejné dopravy. Pro srovnání český státní rozpočet měl v roce 2017 výdaje 1,3 bilionu Kč.

V mohutném toku peněz je však kromě ekonomických škod schováno i obrovské bezpečnostní riziko. Mezi muslimskými migranty je náboženskými organizacemi vybírán tzv. zakát. Což je něco jako náboženská daň. Její výnos je posílán do islámských zemí. Částečně z něj jsou financovány humanitární aktivity jako stavba nemocnic či škol náboženskými organizacemi jako Muslimské bratrstvo. Část výnosu zakátu však jde i na financování džihádu. Tedy svaté války proti nemuslimům. Z těchto zdrojů je financována i nejedna teroristická organizace jako ISIL, An-Nusrá nebo Al-Káida. I když je to ve skutečnosti v rozporu s koránem. Prorok Mohamed v koránu stanovil za přípustné pouze 3 daně: daň z příjmu, daň z majetku a zakát. Ten by podle koránu měli platit pouze nemuslimové ve formě daně z hlavy. Dnes však muslimské organizace vybírají zakát jak od muslimských přistěhovalců do Evropy, tak i od firem, které chtějí vyvážet zboží do muslimských zemí. Je o různé formy poplatků za certifikáty o tom, že zboží bylo vyrobeno v souladu s islámem. Tuto skutečnost včetně varování, že část peněz slouží k financování teroristů, nedávno potvrdila i zpráva německé zpravodajské služby BND.

Paradoxní přitom je, že EU opakovaně schvaluje řadu různých směrnic a nařízení, jejichž účelem má být boj proti financování terorismu. V praxi vedou ke stále většímu prolamování soukromí Evropanů a evropských firem. Současně však tentýž Evropský parlament, který protiteroristické směrnice a nařízení schvaluje, ve svém usnesení vyzývá k usnadnění převodů peněz, které slouží prokazatelně i k financování islámského terorismu.

Nejhorší na tom je, že všechny tyto negativní aspekty připravovaných úmluv si europoslanci v usnesení pochvalují. V bodě 25 plénum EP konstatuje, že se „domnívá, že pakt je jedinečnou příležitostí k upevnění vazby mezi rozvojem a migrací v rámci agendy světové politiky“. Pro země, z nichž migranti do Evropy vyrážejí, je takovýto přísun peněz jistě vítaným zdrojem příjmů. I proto v této souvislosti hovoří afričtí politici o migraci jako o motoru ekonomického rozvoje.

Z jednání o obou paktech se už na pokyn prezidenta Donalda Trumpa stáhly USA. Americký prezident krátce po své inauguraci vyhlásil, že USA nepodepíší tyto dokumenty, protože jsou v rozporu s jejich národními zájmy v oblasti bezpečnosti. Evropský parlament v usnesení tohoto amerického kroku lituje. Poučení a příklad si z něj však vzít nehodlá. Naopak doporučuje nadále pokračovat „plnou parou“ v cestě k co největšímu otevření evropských hranic migrantům.

EU v případě migrační krize opakovaně prokazuje, že bezpečnost obyvatel Evropy je jí ukradená. Stejně jako osudy národů, které žijí ve státech EU. Eurokraté by národní státy chtěli zrušit a nahradit je evropskou federací. Na národní zájmy proto Brusel kašle a zřejmě migraci považuje za součást procesu přeměny evropských národů na unijní masu.

Všechny kroky, které EU podniká v oblasti migrace nesměřují k zastavení migrace do Evropy. Problém nelegální migrace eurokraté chtějí řešit tím, že z ní učiní migraci legální. Bez toho, že by se nějak omezoval počet příchozích a že by členským státům mělo být ponecháno právo rozhodovat o tom, koho do země vpustí a koho v ní nechají žít.

Autor: Tomio Okamura

Celý článek zde: https://www.parlamentnilisty.cz/…/Hlasovani-o-kterem-se-mlc…

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMýtus zlé Evropy aneb proč si neomarxisté vymysleli podvod o evropských vykořisťovatelích?   
Pridal tk Neděle 20 květen 2018 - 05:39:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Názor, že bohatství národů Západu má původ ve vykořisťování kolonií, je hluboce zakořeněn a považován v současnosti za neoddiskutovatelný fakt. Do 50. let 20. století by byl tento názor považován za podivný. Stačí si minimálně pročíst díla od Charlese Dickense, příběhy Sherlocka Holmse od Artura C. Doyla, materiály o situaci po 1. světové válce a Velké depresi a zjistíme, že na koloniálním systému profitovala a kořistila drtivě buržoazie, zejména finanční velkokapitál. Kdo by měl ještě nějaké pochybnosti, informace o postavení a bohatství evropského proletariátu v koloniálních dobách se může dozvědět z prací Marxe, Engelse, Lenina a dalších. K růstu bohatství Německého císařství a jeho buržoazie už tehdy rozhodně nepřispělo významnou mírou jeho pár kolonií, ale průmyslný rozvoj. Strmý růst životní úrovně proletariátu na Západě začal až po 2. světové válce, právě v období rozpadu koloniální soustavy. Základem toho růstu byla vědeckotechnická revoluce, která se v podobě Zelené revoluce projevila i v ohromném nárůstu zemědělské produkce.

Proč právě ti, kteří v minulosti drtivě profitovali z koloniálního systému, tj. buržoazie a velkokapitál reprezentovaný finanční oligarchií, v současnosti nejhlasitěji projevují znechucení nad evropskými národy a Evropany, které kritizují, že utlačují a vykořisťují neevropské rasy a kultury? Proč právě oni bojují za jejich lidská práva a rovnost? A za jakou rovnost a za jaká lidská práva? Není to nic nové pod Sluncem, jenom jako obvykle, zloděj křičí ´chyťte zloděje´.

Neomarxistická ideologie multikulturalismu a její součást, ideologie rasismu bílé rasy a její agenda antirasismu, antidiskriminace a rovnosti v pozitivní formě, je součástí společenské nadstavby kulturního socialismu. Pokud bych tuto agendu podrobně sepsal, vznikl by spis více než hodný svého předchůdce, Kladiva na čarodějnice. Tento spis bych mohl nazvat Kladivo na evropskou kulturu a civilizaci, protože flagelantský psychologický dopad této agendy na Evropany je fatální. Jen součet současných neduhů evropské kultury, civilizace a Evropanů, nemluvě o minulosti, je tak kolosální, že středověký arabský a později turecký kalifát je ctihodným a pokrokovým vzorem tolerance hodným následování.

Říše Čingischána byla zase pokrokovým pojítkem Východu a Západu, což neomarxisté tvrdí celkem otevřeně. Tato agenda působí důvěryhodně a přitažlivě, protože ji „prodávají“ profesionální podvodníci, jejichž podvody vyhlížejí vždy důvěryhodně, jinak by se jimi nebyli schopni živit. Frankfurtská škola klasifikovala jako oběti útlaku, vykořisťování a diskriminace Nový proletariát, nestandardní menšiny obyvatelstva vlastních zemí a obyvatele tehdejších kolonií evropských mocností, nebílé rasy, jejich národy, kultury a civilizace.

Závěr neomarxistů byl jednoznačný: Starý evropský dělnický proletariát historicky selhal, proto světové revoluci stojí v cestě celá evropská kultura, civilizace, Evropané, bílá rasa, parazitující útlakem a vykořisťováním na ostatních rasách, kulturách a civilizacích. Někteří evropští myslitelé v tomto období spojovali charakter ras s civilizační úrovní, problematika útlaku a vykořisťování je nezajímala, protože to považovali za normální. Říše a impéria budovaly v běhu dějin různé národy různých ras. Frankfurtská škola dospěla ke svému závěru zřejmě proto, že převaha jedné, evropské kultury a civilizace byla poprvé v dějinách globální a drtivá.

Autor: Pavel Fendek

Ukázka z knihy Evropa ve smrtelném sevření multikulturalismu a islámu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzští vědci potvrdili datum Hitlerovy smrti   
Pridal tk Neděle 20 květen 2018 - 05:35:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzští vědci provedli první průzkum fragmentů zubů Adolfa Hitlera od roku 1946 a zjistili přesné datum jeho smrti. Píše o tom Phys.org.

Vědci uvedli, že pozůstatky, které jim v roce 2017 předalo Rusko, jsou skutečné. Průzkum potvrdil, že Hitler zemřel 30. dubna 1945.

„Můžeme zastavit všechny konspirační teorie ohledně Hitlera. Neutekl do Argentiny na ponorce, není ve skrytém základu v Antarktidě nebo na temné straně měsíce," řekl Charlier.

Vědci také prohlédli fragment lebky diktátora a zjistili, že se úplně shoduje s radiografií Hitlerovy lebky, kterou udělali rok před jeho smrtí.

Specialisté poznamenávají, že pro předchozí průzkumy bylo obtížně zjistit, co přesně způsobilo smrt nacistického diktátora. Po studiu pozůstatků se vědcům podařilo najít stopy jedu na úlomcích zubů a zubních protéz vůdce a také díru z kulky v lebce.

Zdroj: Phys.org, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMakedonský premiér promluvil o možných změnách v názvu země   
Pridal tk Neděle 20 květen 2018 - 05:30:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Název Ilindenská Makedonie je pro Skopje a Athény nejpřijatelnější varianta pro přejmenování Makedonské republiky, informoval v sobotu makedonský premiér Zoran Zaev.

Řecko požaduje změnu názvu sousední země, aby nedocházelo k tomu, že si ji lidé pletou s řeckou oblastí Makedonie. Řecko si myslí, že Makedonie chce znovusjednotit území s rozděleným národem v rámci jednoho státu.

Nehledě na to, že zemi pod názvem Republika Makedonie uznalo 142 států, kvůli pozici Řecka se v mezinárodních organizacích uvádí jako Bývalá jugoslávská republika Makedonie. Spor mezi těmito dvěma zeměmi probíhá již třicet let.

Minulý týden provedl Zaev jednání s řeckým premiérem Tsiprasem. Během tiskové konference o výsledcích jednání prohlásil, že název Ilindenská Makedonie je možným kompromisem.

Dodal, že kabinet ve Skopje souhlasí s obecným používáním tohoto názvu země. Uvnitř země se bude zavádět postupně, po referendu o této otázce.

Zdroj: https://sptnkne.ws/h8s5

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská komise plánuje opatření na ochranu evropských podniků před vlivem amerických sankcí vůči Íránu   
Pridal tk Neděle 20 květen 2018 - 05:25:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská komise předložila 18. května návrh na obnovení protisankčního ustanovení, které bylo mnoho let zrušeno, aby ochránila evropské podniky před americkými sankcemi vůči Íránu. Současně navrhla zrušení omezení vůči Evropské investiční bance, aby umožnila této bance poskytovat finanční podporu podnikům, které mají obchodní vztahy s Íránem.

Evropský parlament a Evropská rada v následujících dvou měsících rozhodnou o schválení těchto dvou návrhů.

V roce 1996 schválila americká vláda Helms-Burtonův zákon, aby upevnila ekonomickou blokádu Kuby. EU poté přijala opatření proti této sankci. Podle tohoto ustanovení nemusejí evropské podniky dodržovat americké sankce. Po dosažení íránské nukleární dohody v roce 2015 se mnoho evropských podniků vrátilo do Íránu. Donald Trump 8. května oznámil odstoupení USA od této dohody a obnovení sankcí vůči Íránu, což vyvolalo evropskou nespokojenost.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN zlepšila odhad růstu světové ekonomiky pro letošní i příští rok na více než 3 %   
Pridal tk Neděle 20 květen 2018 - 05:24:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Organizace spojených národů v nové prognóze zlepšila odhad růstu světové ekonomiky pro letošní i příští rok na více než 3 %. Ke zvýšení odhadů vedlo především zlepšení kondice rozvinutých ekonomik a příznivé investiční podmínky.

OSN ve své zprávě mimo jiné poukázala na to, že narůstající napětí v oblasti obchodu, zvýšená nejistota v měnové politice, rostoucí úroveň dluhu a zvýšení geopolitického napětí mohou zpomalit hospodářský růst.

Zpráva také varuje, že některé země, které zvýšily obchodní překážky a zavedly odvetná opatření, ohrozí sílu a udržitelnost růstu globálního hospodářství. To může mít potenciální negativní dopad na globální ekonomiku.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2514 sec,0.0749 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,855kB