Pondělí 21 květen 2018
I já jsem Julian Assange   
Pridal tk Pondělí 21 květen 2018 - 06:28:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak to tak vypadá, Julian Assange se nachází bolestně blízko chvíle, kdy bude bez cirátů vyhozen z ekvádorského velvyslanectví v Londýně. Pokud k tomu dojde, bude rázová vlna, která zasáhne svobodu projevu a tisku po celém světě, hodně dlouho doznívat. Od kohokoli, kdo si cení pravdy a svobody, by bylo velmi nemoudré podceňovat dopady této situace.

Assange se v zásadě nijak neliší od novinářů pracujících pro velké noviny nebo zpravodajské kanály. Rozdíl je v tom, že publikuje to, co jeho protějšky z masmédií nikdy nezveřejní, protože nechtějí přijít o moc. Dnešní Washington Post by se nikdy nepustil do takové investigativní novinařiny, jako byl svého času případ Watergate, a přesně tuto mezeru zaplnil Assange a jeho WikiLeaks.

Server WikiLeaks vyplnil prázdnotu, kterou vytvořila média, jež zradila svoji vlastní historii a obor činnosti. Zradila nesčetné novináře minulosti i dneška, kteří riskovali životy a končetiny a začasté o ně také přišli, jen aby řekli pravdu o tom, co mocní tohoto světa dělají, když si myslí, že se nikdo nedívá a neposlouchá.

Na Juliana není vydán zatykač, protože by byl špion, a dokonce ani kvůli tomu, že publikoval mnoho dokumentů, jejichž zveřejnění se jistým osobám nehodilo. Ten zatykač stále platí z toho důvodu, že je Assange tak zatraceně chytrý, a tudíž i velmi dobrý a strašlivě efektivní v tom, co dělá. Za ten zájem jistých kruhů o jeho osobu nemůže ani tak to, co zatím zveřejnil, jako spíš to, co by ještě mohl zveřejnit v budoucnu.

Julian Assange vybudoval z WikiLeaks organizaci, která si získala mimořádnou důvěru mnoha lidí s přístupem k dokumentům, které považovali za hodné zveřejnění. Věděli, že je Assange nikdy nezradí. Na WikiLeaks dosud nevyšel žádný dokument, jenž by se později ukázal jako falešný. Na druhé straně však nikdy nebyl prozrazen žádný informační zdroj. Veškeré zásahy do dokumentů probíhaly z jediného důvodu a tím byla ochrana zdrojů a jiných jednotlivců.

Julian Assange vybudoval „impérium“ založené na důvěře. I ta nejmenší lež by nenávratně poškodila projekt, jehož tvorbě věnoval tak veliké množství času a energie. Sám byl od velmi mladých let nesmírně schopný hacker, což mu umožnilo vytvořit počítačové sítě, do kterých se nikomu nepodařilo nabourat. Věděl, jak se postarat, aby bylo všechno v bezpečí. A aby to tak zůstalo.

Jelikož byly úřady na WikiLeaks, Assange a jeho informační zdroje krátké, rozjela se obrovská dehonestační kampaň kolem obvinění ze znásilnění ve Švédsku (za to, co se stalo, nesou do velké míry odpovědnost Švédsko a jeho občané) a údajného napojení na oblíbeného nepřítele Ameriky, Rusko. Obvinění ze znásilnění se vůbec nepotvrdilo a Juliana ani nevyslýchala švédská policie, ale to není žádné překvapení.

Vždyť bylo už od začátku jasné, co se děje. Muselo to být jasné i jemu. Jestli je něco, o čem by šlo říct, že Assange pokazil, pak rozhodně to, že mu dříve nedošel dopad té kampaně v celé jeho šíři. Jenže když proti vám stojí největší a nejmocnější zpravodajské služby světa a podaří se jim najít jak osoby, tak mediální organizace, které o vás budou rozšiřovat bezostyšné lži, pravděpodobně také nebudete odolávat navždy.

Když se vašimi protivníky stanou takové síly, budete potřebovat ochranu. Od politiků a spřátelených médií. Assangeovi se jí nedostalo, nebo aspoň ne dost. Ekvádor mu sice ochranu nabídl, ale jakmile byl zvolen jiný prezident, všechno se otočilo proti němu. Stejně nevstřícně postupovala média, která předtím dychtivě profitovala z materiálů, které se Assangeovi podařilo získat od jeho informačních zdrojů.

To, že dnes Guardian publikoval ne jeden, ne dva, ale tři články, které lze popsat jen jako útoky na Juliana Assange, by nás nejspíš nemělo překvapovat. Přesto je to množství falešných narážek a nehorázných lží v článcích ohromující. Co si to vůbec dovolujete? To se nestydíte a vůbec vám nezáleží na vaší věrohodnosti? Aspoň Guardian jasně ukazuje, proč jsou WikiLeaks potřeba.

Ne, Švédi „nezastavili vyšetřování údajných sexuálních zločinů, protože neměli možnost Assange vyslýchat“. Švédi s ním prostě odmítli hovořit na půdě ekvádorského velvyslanectví v Londýně, tedy na jediném místě, kde byl v bezpečí. Odmítali to léta. A když to obvinění ze znásilnění úplně ztratilo věrohodnost, Británie požádala Švédsko, aby je nestáhlo, ale aby nadále vyvíjelo tlak.

Ne, neexistují žádné důkazy, jež by Assange spojovaly s ruskými hackery nebo ruskou vládou. Ne, není žádný důkaz, že by se do počítačů DNC nabourali Rusové, aby získali maily Johna Podesty. Vlastně neexistuje žádný důkaz, že by bylo vůbec došlo k nějakému hackerskému zásahu. Ne, Ekvádoru se Julian neomrzel. Jen ho nově zvolený prezident Moreno vydal „hned po prvním zamračení Spojených států“, přesně jak to předpovídal jeho předchůdce Correa.

Juliana Assange odsoudilo Švédsko, Británie, USA a teď i Ekvádor k samovazbě bez přístupu ke slunečnímu světlu nebo k lékařské péči. Bez soudu, bez rozsudku a na základě pouhých tvrzení, z nichž většina se ukázala jako vycucaná z prstu. To je v rozporu s tolika národními a mezinárodními zákony, že je zbytečné se je snažit vypočítávat a vyjmenovávat.

Zároveň jsou tím všichni budoucí bojovníci za pravdu odsouzeni k perspektivě, že s nimi bude nakládáno stejným způsobem jako s Julianem. Zapomeňte na soudy, zapomeňte na spravedlnost. Dostanete se na seznam hledaných. Dosud jsem neztratil drobnou naději, že do věci vstoupí Vladimir Putin a zachrání Assange před tou hrubou nespravedlností, která ho pronásleduje až příliš mnoho let. Putina stíhá stokrát víc lží a narážek než Assange, ale má za sebou silný národ. Assange má v konečném důsledku jen nás.

Možná nejsmutnější na lidech, jako jsou Chelsea Manning, Kim Dotcom, Edward Snowden a Julian Assange, je to, že všichni patří k vůbec nejchytřejším lidem, které může náš svět nabídnout. Tu kombinaci inteligence, odvahy a morálky, kterou vykazují na své vlastní nebezpečí a riziko, bychom si měli hýčkat, ale místo toho je necháváme šikanovat našimi vládami, protože ti lidé odhalují pravdy, které se vládám vůbec nehodí.

Brzy už nezbyde nikdo, kdo by ty pravdy říkal, nebo vůbec jakékoli pravdy. Temné dny. Když dovolujeme, aby ti nejbystřejší a nejodvážnější mezi námi a navíc nejzběhlejší v nových technologiích byli umlčováni, dovolujeme zároveň, aby se tyto technologie používaly proti nám.

Nejsme nijak daleko od stavu, kdy se v našich vlastních životech staneme nadbytečnými – kdy bude všechno důležité rozhodováno nikoliv námi, ale za nás. Otcové zakladatelé se obracejí v hrobech. Ti by dobře chápali, proč je potřeba chránit Juliana Assange.

Když řekneme, že my všichni jsme Julian Assange, není to jen slogan.

Raúl Ilargi Meijer

I Am Julian Assange vyšel 17. května 2018 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj a převzetí: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/05/7595-i-ja-jsem-julian-assange.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinistryně práce z hnutí ANO navrhuje snížit podporu rodinám s dětmi! Připravuje tak asi místo pro migranty z Afriky   
Pridal tk Pondělí 21 květen 2018 - 06:23:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ČTK zveřejnila tuto zprávu: Nárok na příspěvek na bydlení by od příštího roku mohlo mít mnohem méně lidí. Dávka by se navíc mohla citelně snížit čtyřčlenným a početnějším rodinám. Těm, kteří žijí v ubytovnách, by pak měl znovu výrazně klesnout doplatek na bydlení. Nově by se počítal jen z poloviny stanovených normativních nákladů, už ne z jejich 80 procent. Zpřísnění pravidel v novelách o sociální podpoře a o hmotné nouzi navrhlo ministerstvo práce.

V situaci, kdy nám Evropa vymírá, kdy potřebujeme zvětšit počet obyvatel se rozhodli státní úředníci, společně s hnutím ANO, navrhnout snižování podpory rodinám s větším počtem dětí. Prostě chtějí trestat ty české občany, kteří i v dnešní době mají více dětí. A proč to vše dělají? No, jak se ukazuje na aktivitách Andreje Babiše, tak důvod je jasný! Je potřeba "uvolnit" více místa pro migranty z Afriky a islámských zemí, kteří proudí do Evropy ...

V čele ministerstva stojí věrná služebnice oligarchy Babiše, je také také ze Slovenska, Jaroslava Němcová. Další věrný služebník tohoto slovenského oligarchy, ministr vnitra Metnar, podepsal pokračování podpory migrace Afričanů do Evropy. Neomarxisté dělají vše proto, aby ztížili nám obyčejným lidem zakládání rodin a plození děti, aby se naše národy dobrovolně nechaly vymírat a uvolnily místo migrantům ...

Zdroj: Euportál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘÍM: další strašné brutální znásilnění italské ženy bandou uprchlíků!   
Pridal tk Pondělí 21 květen 2018 - 06:18:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
43-letá žena čekala na autobus. Zastavilo u ní malé auto zn. Panda, z něho vystoupil muž, pravděpodobně Ind nebo Bengálec, který předstíral, že potřebuje informaci, jak dojet do Tivoli. Pak ženě nabízel odvoz. Cizinec vypadal, že požil alkohol a drogy a byl paní odmítnut. Naložil ji tedy do auta násilím, přičemž jí ohrožoval nožem. Podařilo se mu s ní dojet až k viaduktu, kde čekali další dva muži, i oni kolem třiceti let.

A zde začaly pro ženu nejstrašlivější okamžiky jejího života. Střídavě ji znásilňovali, kousali, mlátili a ohrožovali střepem z lahve. Po neskutečném týrání ji na konec vyhodili mezi odpadky pod jeden z podjezdů.

"Měla jsem strach, že mě zabijí", vypověděla žena záchranářům.

Když byla po onom hrozném útoku na konec vyhozena na smetiště, mohla si zavolat pomoc jen díky tomu, že se jí podařilo uchránit tašku s telefonem, která cizince vůbec nezajímala. Záchranáři ji odvezli do nemocnice, kde byla ošetřena a byla jí poskytnuta i psychologická pomoc. Po vinících se pátrá, protože by mohli dále páchat trestnou činnost.

Zdroj: ilfattoquotidiano.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZbyněk Fiala: ČR nevadí vraždění v Gaze?   
Pridal tk Pondělí 21 květen 2018 - 06:15:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Najednou nás lidská práva nezajímají. Palestinci za plotem v Gaze jsou něco jiného než naši občané, po kterých se za bolševíka střílelo, když se pokoušeli přejít hranici?

Skóre mrtvých z masakru u hranice, která hermeticky uzavírá pásmo Gaza, už dosáhlo 62, postřelených jsou tisíce. Věcí se mimořádně zabývala Rada OSN pro lidská práva. Sdělení vysokého komisaře OSN na adresu Izraele bylo jasné: Ukončete okupaci a násilí, a vaše nejistota skončí.“ Zato české ministerstvo zahraničních věcí se zmohlo jen na trapné prohlášení, ve kterém „Česká republika vyjadřuje znepokojení z eskalace násilí v Gaze, jež si vyžádala desítky obětí. Vyzýváme všechny strany ke zdrženlivosti a k přijetí efektivních opatření k zamezení dalších ztrát na životech.“

Připomeňme si, že Palestinci jsou v Gaze obehnáni plotem podobně, jako jsme bývali my za bolševíka. Jen je možná dokonalejší, lidstvo od té doby pokročilo. Někde jsou elektricky nabité dráty v mnoha řadách, proložených uhrabanými cestičkami, aby byly vidět stopy, jinde něco na způsob Berlínské zdi. Pohraničníci z ČSSR nebo NDR by jen obdivně kroutili hlavou.

Když se někdo pokouší tímto pásmem mezi palestinskými „autonomními“ územími a Státem Izrael svobodně projít, střílí se po něm stejně, jako se střílelo po našich. Na střelbu po našich se zapomenout nedá, jsou kvůli tomu točeny filmy, budována muzea, stavěny pomníčky. Dokonce i vědecké ústavy potí krev, aby nic z toho nezapadlo a o hrůzách komunismu jasno měla i mládež, která to nemohla zažít.

Ale vzpomeňme na září 1989 ve východním Berlíně. Když se rozhodli všichni, že půjdou na druhou stranu, tak se nestřílelo. Nikdo se neodvážil plošně střílet po všech. Režim raději padl. V 50. letech by to možná dopadlo jinak, ale během času i ten nejzuřivější bolševík začal respektovat určitá civilizační pravidla. Dokonce ani na konci 60. let spojenecké tanky v Československu nezabíjely po desítkách, ale spíše po jednom, a nezpůsobily střelné zranění tisícům lidí, jen asi desítkám nebo stovkám. Dnes jsme o půl století dál, ale jako bychom se vraceli zpátky...

Jak si to teď má ta nebohá školní mládež srovnat v hlavě? Mají pro ně badatelé ustrčených ústavů doplňovat učebnice poznámkami pod čarou, že nejnovější politika naší vlády, vyjádřená prohlášením ministerstva zahraničí, mění pohled na to, kdo je bídák a kdo hrdina? Podle nového pojetí je nutno hodnotit střelbu po osobách pokoušejících se o nedovolené překročení hranic jako oboustranné násilí. Vzniklo evidentně nedostatkem oboustranné zdrženlivosti. Zoufalý zastřelený ubožák je vinen, že se mu zachtělo svobody a nedokázal dřepět za plotem, za kterým končí šance pro normální život.

Připomeňme si dále, že v Izraeli vládne režim, který jen znalci odliší od apartheidu. Většina Palestinců žije na separátních, vzájemně oddělených kouscích země, podléhá státní moci Izraele, ale nemá srovnatelná práva s občany Izraele. Existují usnesení Rady bezpečnosti OSN, podle kterých je značná část palestinských území výslovně okupována Izraelem. V Izraeli vám samozřejmě i malé dítě snadno vysvětlí, že je to tak v pořádku. Že je to stát Židů, žili tu před 5000 lety. A že Palestinci usilují o svůj stát. Ať se tedy starají o své.

Jenže tyto dva státy jsou iluze. Uzavřené ostrůvky Palestinců nemohou provozovat běžnou hospodářskou činnost, která by je uživila. Pásmo Gazy má omezeno dokonce i zásobování z moře. Čas od času jsou přechody na hlavní území Izraele otevřeny, ale spoléhat se na to nedá, že palestinské podnikatelské subjekty budou schopny posílat dodávky zboží pravidelně a včas. Když se brány zavřou, mají smůlu. Tohle je okolnost, která je spolehlivě likvidační.

Izrael bohužel není rozdělen jen plotem. Uvnitř společnosti je rozdělen ještě hlouběji. V tomto procesu se to dobré oslabuje a ničí a to nejodpornější arogantně dominuje.

To dobré bývá skvělé. Měl jsem kdysi příležitost projíždět špičkové izraelské podniky, nemocnice a vědecká pracoviště oslnivé úrovně. Viděl jsem promyšlenou snahu, jak nabídnout příležitost milionu Rusů, kteří tam přijeli na konci století, většinou s vysokou kvalifikací, pro kterou nebyly příležitosti k uplatnění. Proto vznikaly inkubátory projektů z průlomových vědeckých poznatků, technoparky, speciální školy, poskytovaly se granty a hledaly nejvhodnější formy podpory inovativního podnikání. Kdybychom převzali desetinu těchto zkušeností, jsme už dávno uprostřed velkého skoku.

Ukazovali mi to na bezpočtu prezentací, ale když pak začala debata, tón se změnil a na povrch vystupovaly obavy. Budovatelé izraelské vlasti v nehostinných podmínkách Blízkého východu pociťovali bezmoc vůči extrémismu, který v zemi narůstal a znemožňoval civilizované řešení strategického problému – jak dosáhnout toho, aby nepřátelství skončilo a mohli žít v míru a v hospodářském propojení se svým okolím.

Nezapomenu, jak mi ministr pro regionální spolupráci Milo (už je to skoro dvacet let) popsal prosperující izraelsko-arabské podniky na hranici nebo kousek za ní, ale kladl mi na srdce, ať to moc nerozmazávám, protože se nerado slyší, že by si sousedé mohli být docela blízcí.

Šance se ujaly jen bílé vrány. V Galileji jsem navštívil jeden ze čtyř průmyslových parků, které tam vybudoval Stef Wertheimer (s kořeny v Česku). Roku 2000 zaměstnávaly 3 500 osob, a to jak Židů, tak Palestinců. Park byl budován kolem školy podnikání pro vysloužilé vojáky. Vrátili se do civilu a celá jednotka v čele s kapitánem se změnila ve firmu (ten se stal ředitelem). Ostatně, takhle spolu drželi už od střední školy, jak to popisují Dan Senor a Saul Singer v učebnicovém Start-up Nation (česky Příběhu izraelského hospodářského zázraku, Aligier, Praha 2011). Nejprve absolvovali školu podnikání, a pak začali rozbíhat výrobu. Zaměstnanci byli Arabové ze sousedních vesnic. Všechno klapalo, nikde žádný problém.

Znovu a znovu jsem zjišťoval, že ti, kdo Izrael vybudovali (často od kibucu) a prošli životními drahami tohoto typu, měli upřímnou snahu o mírové vyústění svého úsilí. Jenže s postupem času na to měli stále menší vliv. Noví občané, kteří přicházeli z nejchudších oblastí Evropy i Afriky, potkávali v Izraeli hotovou společnost, ve které se nevyznali. Snadno se chytali na třaskavá hesla, která jim říkala, kdo za to může. Zjišťovali také, že nejsnáze lze bojovat o místo na slunci náboženským extrémismem. Toho sechytili političtí podnikatelé, kteří se naučili využívat nástroje vydírání.

Jak se pozná rozdělená společnost? Ve vládních koalicích mají klíčové postavení pidistraničky s pár rozhodujícími hlasy, které by bez napětí a válečných hrozeb ztrácely na významu. Tím je usnadněno zneužití Izraele jako nástroje amerických neokonzervativců pro udržování neklidu v regionu. Spojené státy zablokovaly vytvoření nezávislé vyšetřovací komise, která by se zabývala hromadnou ostrou střelbou po Palestincích na hranici. Česko zase posloužilo v EU a zablokovalo rezoluci, která odsuzovala přesun velvyslanectví USA do Jeruzaléma.

Jdeme bezhlavě na podporu něčeho, co tvůrce Izraele, dnes už starší generaci, dost děsí. Víme vůbec, co chceme? Nebo stačí občas se jen někde ukázněně zeptat?

Nedivím se požadavku, aby vládní prohlášení vznikající vlády omezilo naše vojenské aktivity jen na to, co bude schváleno Radou bezpečnosti. Podporuji také obecné referendum v nejširším rozsahu, včetně zahraničních závazků. Čeští občané by si neměli nechat diktovat nějakými politickými trpaslíky, závislými na vnější podpoře, jak chránit svoji bezpečnost a mír a jak definovat české národní zájmy.

Zbyněk Fiala

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolitujme generála P. Pavla! Chybí mu americká vřelost   
Pridal tk Pondělí 21 květen 2018 - 06:06:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy mohou podle šéfa vojenského výboru NATO Petra Pavla reagovat na plnění spojeneckých závazků „mírou vřelosti”. Prohlásil to v neděli v Otázkách Václava Moravce v České televizi.

Bývalý komunista

Generál Pavel se stal vojákem z povolání již v 80. letech minulého století, když absolvoval postupně vojenské gymnázium a vojenskou vysokou školu. Tehdy se také stal členem totalitní Komunistické strany Československa.

Služba pro Varšavskou smlouvu

Pavel jako voják z povolání podporoval tehdejší vojenskou doktrínu, která byla založena na členství ČSSR ve Varšavské smlouvě a vymezovala se vůči NATO jako hlavnímu nepříteli.

Kam vítr, tam plášť

To však Pavlovi nebránilo v tom, aby po roce 1989 zcela převrátil kabát (či spíše uniformu?) a aby se z něj stal jeden z největších zastánců našeho členství v Severoatlantické alianci. Tento „pragmatismus“ se mu vyplatil, když byl „odměněn“ vysokou funkcí v rámci NATO.

Autor: Rudolf Hruboň

Zdroj: https://rudolfhrubon.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=663677
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkotsko plánuje provést referendum o nezávislosti   
Pridal tk Pondělí 21 květen 2018 - 06:03:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skotská vláda se chystá provést referendum o nezávislosti, jakmile budou oznámeny podmínky vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Sdělila to předsedkyně Skotské národní strany Nicola Sturgeonová.

Doufá, že upřesnění výsledků brexitu bude známé na podzim. Poté bude projednána otázka provedení referendu o nezávislosti regionu.

Sturgeonová připouští, že v nejbližší době její strana může znovu nastolit diskusi o tom, jaké perspektivy nabízí pro Skotsko nezávislost, zmínila ovšem, že takové debaty budou založeny na ambicích a nadějích, ale ne na zoufalství.

V létě minulého roku Skotsko odmítlo okamžité spuštění procedury přípravy k referendu a slíbilo vrátit se k nastolení této otázky na podzim roku 2018. Sturgeonová tehdy oznámila, že vláda nadále zastává ideu poskytnutí obyvatelům regionu práva volby, ovšem až po ukončení procesu jednání o vystoupení Spojeného království z EU.

Skotsko již dříve usilovalo o vystoupení ze Spojeného království. Referendum o nezávislosti proběhlo 18. září roku 2014. Tehdy 55% obyvatel hlasovalo proti oddělení Skotska od Velké Británie.

Zdroj: https://sptnkne.ws/h8Ee

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPorošenko promluvil o boji proti sovětsko-ruské ideologii   
Pridal tk Pondělí 21 květen 2018 - 06:00:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský lídr Petr Porošenko, který vystoupil na pamětním ceremoniálu obětí politického potlačování, řekl, jak Ukrajina bojuje proti sovětsko-ruské ideologii.

Prezident také promluvil o změnách, ke kterým došlo v národním kalendáři. Ukrajinci nyní slaví Den vzpomínek a usmíření společně s Evropským dnem a Den vítězství nad fašismem má nyní zcela odlišnou oslavu, tedy odlišnou od sovětského Dne vítězství.

Zdůrazňuje také, že země stanovila nová data pro Den ochránce Ukrajiny a Den pohraniční stráže.

„V našem vojenském kalendáři by nemělo být nic společného s agresivní zemí. Proto na konci minulého měsíce mým rozkazem vedoucí generálního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny Viktor Muženko schválil plán opatření na obnovení a zavedení národních vojenských tradic v ozbrojených silách," řekl Porošenko.

Poukázal na to, že ukrajinská armáda bude „zcela zbavena všech nebezpečných pozůstatků sovětsko-ruské ideologie".

Zdroj: https://sptnkne.ws/h8Ec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuelská vláda obvinila Spojené státy ze sabotování nadcházejících voleb   
Pridal tk Pondělí 21 květen 2018 - 05:43:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelská vláda obvinila Spojené státy ze sabotování nadcházejících voleb v zemi. Orgány země jsou přesvědčeny, že USA používají sankce jako nástroj tlaku.

Venezuelské orgány si jsou také jistí, že sankce uložené americkou stranou nemají žádný právní základ, uvádí agentura Reuters.

Začátkem května americké ministerstvo financí uložilo sankce na vedoucího Venezuelského národního shromáždění Diosdada Cabella a uvedlo, že prezident Nicolás Maduro údajně získává příjmy z obchodu s drogami.

„Není divu, že na prahu voleb, kdy Venezuelané přijdou ochránit demokracii před imperialistickou agresí, se americký režim znovu pokouší je sabotovat," uvedla vláda Venezuely.

5. ledna Spojené státy uložily sankce za „zapojení do korupce a represe" proti třem současným úředníkům Venezuely a bývalému guvernérovi Franciscovi Rangel Gomezovi.

Zdroj: agentura Reuters, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Demokraté potvrzují mučitelku do funkce ředitelky CIA   
Pridal tk Pondělí 21 květen 2018 - 05:29:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak mohla být osoba, která by měla za zločin mučení vězńů sedět na lavici obžalovaných u amerického i mezinárodního soudu, jmenována ředitelkou americké Ústřední zpravodajské agentury (CIA)? Nač je všechno to plkání o ochraně lidských práv, když žena, která dohlížela na mučení vězňů, je nyní osobou, pověřenou vedením skrytých operací?

Srbský vůdce Miloševič, který bránil svou zemi před washingtonskou agresí, byl americkou vládou pohnán před soud s válečnými zločinci, který nesoudí nikoho jiného než právě oběti americké agrese. Ve vězení zemřel, anebo, jak někteří uvádějí, byl Američany zavražděn. Že jej soud nakonec zbavil všech obvinění a vynesl nad ním osvobozující rozsudek, bylo už mrtvému muži málo platné.

Avšak nyní potvrdil americký senát zločince skutečného, osobu, která mimo jakoukoli pochybnost spáchala „zločiny proti lidskosti“ ředitelkou CIA. Což vrhá ostré světlo na pokrytectví, dvojí standarty a totální absenci morálky vlády ve Washingtonu.

Jelikož někteří republikáni se postavili proti jmenování hlavní americké mučitelky ředitelkou CIA, byli to demokraté, kteří jí kladnou volbou vstup do funkce umožnili. Poslechněte si, jak své hlasování „pro“ zdůvodňovali.
Joe Manchin, senátor za západní Virginii řekl: „Prioritou pro Ginu Haspelovou je bezpečnost Ameriky. Je až neuvěřitelně zaujatou služebnící veřejného zájmu“.

Senátorka Heidi Heitkampová řekla, že Trump vybral ředitelku, která se pro svou funkci ideálně hodí, a že ona sama se postará o to, aby Kongres nad prácí Haspelové vykonával svůj dohled.

Senátor za stát Indiana Joe Donnelly řekl, že věří, že Haspelová „se z minulosti poučila, a že pod jejím vedením se CIA vypořádá se všemi mezinárodními výzvami a hrozbami“.

Krindapána jaké výzvy a jaké hrozby? Nic než bohapusté a prázné tlachání. Představme si zločince, který soudci říká: „Ze svých mnohých zločinů jsem se poučil a jsem nyní způsobilý být bezúhonným občanem, který dokáže své zemi pomoct“.

Floridský senátor Bill Nelson završil svůj osobnostní úpadek, když se s Haspelovou osobně setkal a po rozhovoru s ní došel k názoru, že je pro svoji budoucí funkci osobou vhodnou.

Senátorka Jeanne Shaheen řekla, že věří, že Haspelová už vězně mučit nebude. „Vaše ctihodnosti“, řekl vrah soudci. „Slibuji, že znovu už vraždit nebudu. Jmenujte mě proto policejním šéfem“.

Senátor Mark Warner, místopředseda senátní komise pro zpravodajskou činnost, se jmenováním Haspelové šéfkou CIA souhlasil a dodal, že tato žena se dokáže Trumpovi postavit, pokud by jí mučit vězně přikázal. Čemuž rozumějme takto: Warner s mučením spojuje Trumpa a nikoliv Haspelovou, která mučení skutečně praktikovala.

Prosím, neposlouchejte nás, když budeme znovu mluvit o Americe, která jiné národy osvobozuje , chrání lidská práva, má mravní svědomí a je světlem Světa.

Vybral a přeložil Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4494 sec,0.0508 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,715kB