Úterý 22 květen 2018
Hillary Clinton odstartovala americké détente? Na univerzitě v Yale vytáhla ruskou papachu a sklidila aplaus za výrok na adresu Rusů: “Když je nemůžete porazit, přidejte se k nim!”   
Pridal tk Úterý 22 květen 2018 - 07:56:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hillary Clinton odstartovala americké détente? Na univerzitě v Yale vytáhla ruskou papachu a sklidila aplaus za výrok na adresu Rusů: “Když je nemůžete porazit, přidejte se k nim!” Šéfka amerických neoconů otočila notu, protiruský éthos selhal, Trumpovi nahnal voliče, čím více útoků proti Rusku, tím více má podporovatelů. Teď už jenom počkat, kdy se nový éthos překopíruje od amerických páníčků do České televize?

Hillary Clinton byla pozvána na univerzitu v Yale, aby promluvila před studenty, kteří na slavnostním shromáždění ukončují svá studia. Všechny přítomné však překvapila, když vytáhla z pod řečnického pultíku ruskou čepici s hvězdou, tzv. papachu a zvolala: “Když je nemůžete porazit, přidejte se k nim!” a zblbnutá americká levicová mládež, která ještě včera považovala všechno ruské za špatné, začala v sále freneticky tleskat a skandovat nadšením .

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/271105080

Kdyby někdo z naší redakce ještě před týdnem napsal, že Hillary Clinton bude mávat ruskou čepicí nad hlavou v centrále amerických neoconů na univerzitě v Yale (je to hlavní studijní líheň amerických prezidentů a neconů) a bude vyzývat studenty k tomu, aby se přidali na stranu Ruska, měli by nás za blázny. Jenže, jak můžete vidět ve videu v úvodu, přesně k tomu došlo. Nejde o žádný vtípek, bylo to naplánované a nachystané, symbol a vzkaz byl vyslán a bude to mít za nějaký čas dopady i ve vazalských zemích, které spadají pdo vliv USA, tedy i v České republice. Ale k tomu se ještě dostaneme.

Minulý týden proběhla schůzka na vrcholné úrovni v Soči mezi Angelou Merkel a Vladimirem Putinem. Bez jakéhokoliv zájmu českých médií se odehrály důležité události. Oba dva se dohodli na tom, že výstavba plynovodu Nordstream 2 je klíčovým projektem pro plynovou stabilitu Evropské unie a Německa především. Německá kancléřka však poprosila Vladimira Putina, aby neodřezával Ukrajinu od transitu plynu pro Evropu, protože by to mělo fatální dopady pro ukrajinskou ekonomiku a bezpečnost. Vladimir Putin prosbě vyhověl a zrušil nedávné rozhodnutí Gazpromu, že plyn přes Ukrajinu už proudit nebude. Tahle událost byla připravena a nachystána dopředu. Angela Merkel ví, že o Ukrajinu usilují američtí neoconi, kteří ji chtějí ovládnout a odstřižení od ruského plynu by donutilo Kyjev nakupovat plyn od EU, který ovšem nakupuje plyn opět od Ruska. Německo by muselo plyn Ukrajině subvencovat zpětným transitem, a i když toto řešení už bylo schváleno, dlouhodobě by to bylo neudržitelné.

Merkelová se v Soči “paktovala” s Putinem proti americkému FEDu, Evropa bude nakupovat od Íránu ropu za Eura a tranzit íránské ropy povede přes Rusko a Ukrajinu

Rusko tedy bude nadále přes Ukrajinu pouštět transit, ale na oplátku musí Berlín a EU dohlédnout na Kyjev, aby nespadl pod vliv amerických jestřábů, kteří se snaží kyjevskou juntu poštvat opět do nových bojů na východní Ukrajině. A viděli jsme to před několika dny, kdy v den otevření mostu z Ruska na Krym provedla ukrajinská tajná služba SBU v Kyjevě razie v kancelářích RIA Novosti a ruské televize RT, což odsoudila dokonce i OBSE. Jenže transit plynu nebyl jediným tématem rozhovorů mezi Vladimirem Putinem a Angelou Merkel. Nejdůležitější část se týkala vypovězení nukleární smlouvy s Íránem ze strany USA. Evropská unie totiž minulý týden zahájila intenzivní rozhovory s Teheránem na odstřižení amerického dolaru ze vzájemného obchodu a jeho nahrazení Eurem. Evropa by tak nakupovala íránskou ropu za EURa a naopak Írán by nakupoval evropské zboží také za EURa.

Tohle řešení by tedy obešlo americké sankce, které Trumpova vláda hodlá během blízké doby opět uvalit na Írán. Sankce se opět budou týkat dolarových operací a blokace v systému SWIFT, takže Evropská unie se rozhodla, že půjde proti vůli americké vlády a proti americkému dolaru. Jean-Cluade Juncker dokonce uvedl, že ačkoliv jsou USA stále spojencem pro EU, tak ve chvíli, kdy americké požadavky a sankce začínají zasahovat i evropské zájmy, tak v takové chvíli bude Evropa sledovat jen své zájmy a nebude na americké postoje vůči Íránu brát ohledy. EU zvažuje schválit tzv. blokační zákon proti americkým sankcím, který by ochránil evropské firmy před americkými sankcemi za jejich obchodování s Íránem. A to byla třetí věc, o které Angela Merkel jednala s Vladimirem Putinem, a to jsou možnosti využití ruské ropovodné infrastruktury mezi Ruskem a Íránem. Evropa tak zcela začala odřezávat svoji plynově-ropnou politiku od USA a zejména od amerického dolaru. Jenže, něco se děje i v ČR.

Fio banka bez dolarových transakcí. Co se stalo? Nikdo neví!

Oblíbená česko-slovenská Fio Banka, která patří mezi průkopníky nízkonákladového internetového bankovnictví, totiž přestala přijímat platby v amerických dolarech od 1. 5. 2018. Celé to začalo tím, že už v průběhu dubna rozeslala banka klientům oznámení o změně korespondenční banky a o tom, že Fio banka dočasně pozastavuje příjmy a odesílání plateb v USD. Jenže od 1. května došlo k vyřazení USD plateb z nabídky banky úplně, banka v poslední komunikaci klientům oznamuje, že usilovně pracuje na obnovení USD operací a jakmile budou obnovené, klienti o tom budou informováni. Konkrétní datum a lhůta, kdy budou platby USD opět podporovány ze strany Fio Banky, není známa. A to je velký problém hlavně pro investory. Fio Banka sice poskytuje služby široké veřejnosti, ale ve svém jádru se specializuje na investory a na investiční příležitosti, do kterých klienti mohou investovat.

Jenže právě oblast investic je úzce monitorována americkým FEDem, protože celý kapitálový trh v USA i v Evropě dnes jede v amerických dolarech. Veškeré investiční tituly na trhu, které jsou lukrativní, jsou dnes denominovány v USD a pokud jde o EURové trhy, ty zase pro změnu svazují silné regulace. Není však jasné, co je důvodem toho, že Fio Banka ukončila spolupráci s původní korespondenční bankou, která zajišťovala clearing USD operací, každopádně je to velmi nezvyklý krok. Fio Banka nepatří do žádného velkého nadnárodního bankovního holdingu a doufáme, že v tom není nějaký nekalý konkurenční boj proti Fio bance, protože neschopnost banky obsluhovat USD operace je opravdu vážný problém, zejména pro banku, která se profiluje jako banka s orientaci na investiční klienty. Na trhu existuje sice mnoho malých bank, ale v drtivé většině případů jde o nízkonákladové dceřinky velkých nadnárodních bank, které se snaží nabídkou nízkonákladového bankovnictví oslovit i drobné střadatele, kterým vadí např. vysoké poplatky u tradičních velkých bank. Jenže malých bank, které jsou opravdu samostatné, je opravdu málo.

Hillary Clinton odstartovala na univerzitě v Yale americké détente k Rusku. Proces se brzy okopíruje i do České republiky

Americký dolar je nástrojem amerických elit a neoconů, takže používají kontrolu nad dolarovými operacemi jako svoji silovou páku na jednotlivé země. Právě proto je návštěva Angely Merkel v Rusku tak důležitá, protože se nově ukazuje, že odstoupení Donalda Trumpa od smlouvy s Íránem bylo poslední kapkou pro globalisty v Bruselu. Evropa se stále ještě musí spoléhat na USA kvůli NATO a své obraně, ale v oblasti obchodu, ekonomiky a politiky se už Evropa odtrhává od spojení s USA. A jak se zdá, neoconům v USA to konečně začalo docházet. Proto najednou Hillary Clinton v líhni neoconů na univerzitě v Yale vytáhla ruskou čepici a zvolala, když je nemůžete (Rusy) porazit, přidejte se k nim. Je to signál, velmi zásadní symbol. Pokud se Evropa a Rusko spojí, američtí neoconi přijdou o šanci získat Rusko na svoji stranu. Protiruské šílenství v USA nezabralo, stejně tak nezabírá v Evropě.

Síla Ruska roste, stejně tak roste podpora Rusku od obyčejných lidí v Evropě, roste podpora a čtenost zpravodajské alternativy USA i v Evropě, čím více mainstream útočí na Rusko a na alternativu, tím více podpory se Rusku i alternativě dostává. Stejně tak to platí i v ČR ve vztahu k Andreji Babišovi, čím více proti němu média útočí, tím více podpory dostává. Hillary Clinton to tedy už pochopila, otázkou je, kdy to pochopí např. redaktoři České televize. Nějaký čas to bude trvat, ale ten proces se brzy zkopíruje i na Kavčí hory. Protože i na Kavčích horách budou muset vzít tezi Hillary Clinton za svoji: “Pokud je nemůžete porazit, přidejte se k nim!”

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-hillary-clinton-odstartovala-americke-detente-na-univerzite-v-yale-vytahla-ruskou-papachu-a-sklidila-aplaus-za-vyrok-na-adresu-rusu-kdyz-je-nemuzete-porazit-pridejte-se-k-nim/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoučné senátní volby   
Pridal tk Úterý 22 květen 2018 - 07:41:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Doplňovací volby do senátu na Zlínsku byly v mnoha směrech velmi poučné. Připomeňme si, že se jedná o výrazně levicový obvod, který byl dlouhá léta zastupován sociálně demokratickou senátorkou Alenou Gajdůškovou a poté Františkem Čubou, který zcela nesporně patří rovněž k levici.

Nyní je levice v tomto volebním obvodě prakticky marginalizovaná. Do druhého kola voleb postupují M. Blahová z KDU-ČSL, která získala 24,2% hlasů (4118 hlasujících) a Tomáš Goláň ze SEN 21 s 19% hlasů (3234 hlasujících). Na třetím místě s 16,4% se umístil M. Adámek z hnutí STAN, za ním M. Filip z hnutí ANO s necelými 13% hlasů. Na pátém místě se umístil představitel Pirátů s 9,2% a teprve za ním, na šesté pozici, se umístil bezpartijní lékař Radim Jünger za ČSSD. Představitel ČSSD získal 1270 hlasů. A představitel komunistů, který se umístil v závěsu, získal 5,3% hlasů.

Hodnotit umístění ČSSD, jako naprostý debakl, nemá smysl. Je to prostě obraz současné pozice této strany ve veřejnosti. Obávám se, že lékař MUDr. Jünger ještě straně přinesl 1% – 2% hlasujících navíc. Být tam typický stranický představitel, bylo by to ještě horší. Je zbytečné čekat v současné době zázraky, kdy strana ukazuje každý den online, jak je vnitřně rozpolcená. Teprve až toto rozdělení skončí, strana bude zvolna znovu vytvářet svou jednotu. A pak může počítat s obratem ve volebních preferencích ve svůj prospěch.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmci a Francouzi vyhrožují Italům! Pokud nebudou poslušní poskoci Bruselu přijde trest   
Pridal tk Úterý 22 květen 2018 - 07:36:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Matteo Salvini (Liga): "Po Francouzích dnes přišly na řadu německé výhrůžky: "Hrajete si s ohněm, protože Itálie je těžce zadlužená.", říká Manfred Weber, lídr Evropské lidové strany..."  Co na to Salvini? "Ať myslí na Německo, na blaho Italů myslíme my!"
 
A zde ještě přepis výhrůžek Francouzů: "nic neměňte nebo budou problémy".  Odpověď Salviniho: "Další nepřípustné vměšování. Nežádal jsem hlasy a důvěru, abych pokračoval v nastolené cestě bídy, nestability a imigrace: nejdřív Italové!" 
 
Zdroj: Matteo Salvini, FB

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMaďarsko vyzvalo NATO, aby se postavilo na ochranu ukrajinských národnostních menšin   
Pridal tk Úterý 22 květen 2018 - 07:21:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarská vláda přijala memorandum o ochraně Maďarů v ukrajinské Zakarpatské republice, dokument byl zaslán členským státům NATO a generálnímu tajemníkovi organizace Jensu Stoltenbergi.

Informuje vydání MTI. Dokument navrhuje vyvést ukrajinské národnostní menšiny spojené s členskými státy NATO kvůli diskriminačním zákonům přijatým ukrajinskou vládou. Napětí ve vztazích mezi Ukrajinou a Maďarskem vzrůstá na pozadí diskuse o ukrajinském zákoně o vzdělávání, který mimo jiné výrazně snižuje možnost výuky v jiných jazycích, než je ukrajinština.

Ve vládách několika zemí, včetně Maďarska a Rumunska, uvedli, že tento zákon porušuje práva národnostních menšin na Ukrajině. Moskva také věří, že zákon o vzdělávání je protiústavní a porušuje tak i mezinárodní závazky Kyjeva. Dříve maďarský ministr zahraničí Peter Siyarto uvedl, že Budapešť iniciuje revizi dohody o přidružení Ukrajiny k Evropské unii kvůli tomuto dokumentu.

Zdroj: MTI, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObama bude pracovat   
Pridal tk Úterý 22 květen 2018 - 07:18:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý americký prezident Barack Obama spolu se svojí ženou Michelle podepsali dohodu se společností Netflix, chystají se produkovat televizní projekty. O tom informoval twitterový účet společnosti.

Informuje se, že manželé podepsali mnohaletý kontrakt, podle kterého budou vyrábět filmy a seriály. Mezi naplánovanými materiály jsou dokumentární filmy a seriály.
Podle zpráv CNBC bude obsahy vyrábět společnost High Ground Productions. Bývalý prezident a jeho manželka se chtějí soustředit na inspirující příběhy talentovaných lidí. Podle slov Obamy, když byl prezidentem, tak se setkal s mnoha osobnostmi. Nyní o nich chce povědět zbylému světu.

Zdroj: Netflix, Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWashington chce vrazit klín mezi Rusko, Čínu a Evropou   
Pridal tk Úterý 22 květen 2018 - 07:04:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skutečným cílem nedávných amerických sankcí je ekonomicky odříznout Rusko od Evropy a Asie, tvrdí analytik v rozhovoru pro RT.

„Nejpravděpodobnější důvod pro zavedení sankcí je vražení klínu do vztahů mezi Ruskem a Evropskou unií, mezi Ruskem a Čínou, atd," uvedl analytik společnosti TeleTradeBel Michail Gračev.

Podle Gračeva by se Rusko tentokrát nemělo snažit zavádět sankce proti americkým občanům a místo toho zastavit spirálu dvoustranných sankcí. „Symetrické odpovědi jako deportace diplomatů a uzavření konzulátů jsou s největší pravděpodobností vhodné a jsou hodnou odpovědí. Ale sankce proti konkrétním osobnostem budou vypadat jako výstřel do vzduchu," řekl.

Analytik dodal, že časem si Evropská unie uvědomí, že Spojené státy nejsou obchodním partnerem, kterému by se mělo důvěřovat. Gračev připomíná nedávný výrok prezidenta Evropské rady Donalda Tuska — „takovými přáteli, kdo potřebuje nepřátele"?

Vladimir Rojankovský, investiční analytik společnosti Global FX, souhlasí s tím, že je pro Rusko vhodné, aby posílilo své vazby s Evropou, protože ta se snaží chránit své společnosti před americkými sankcemi za obchodování s Íránem.

„Není třeba říkat, nakolik je v zájmu Ruska připojit se k této straně (Evropě)," řekl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/h9ky


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBylo zahájeno 71. zasedání WHO   
Pridal tk Úterý 22 květen 2018 - 06:59:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
21. května bylo v Ženevě zahájeno 71. zasedání Světové zdravotnické organizace (WHO). Čínská delegace u této příležitosti svolala 20. května tiskovou konferenci. Vedoucí čínského Státního zdravotního výboru Ma Xiaowei uvedl, že jako největší rozvojová země světa využívá Čína čínskou modrost a sílu k průzkumu zkušeností zdravotního řízení a přináší pozitivní příspěvky.

Čína se aktivně podílí na globálním zdravotním řízení a po mnoho let pomáhá rozvojovým zemím při provádění práce v oblasti zdraví a aktivně vede mezinárodní záchranné operace. Od roku 1963 vyslala Čína do rozvojových zemí 25 tisíc zdravotnických pracovníků a poskytla léčbu 280 milionům pacientů.

Pokud jde o otázku nepozvání Tchaj-wanu k účasti na tomto zasedání, Ma Xiaowei uvedl, že čínská vláda na základě zásady Jedné Číny učinila vhodná opatření pro účast Tchaj-wanu na celosvětových zdravotních záležitostech.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Argentině se konala konference ministrů zahraničních věcí zemí G20   
Pridal tk Úterý 22 květen 2018 - 06:56:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
20. května se v argentinském hlavním městě Buenos Aires konala konference ministrů zahraničních věcí zemí G20. Účastníci diskutovali o mnohostrannosti a globálním řízení, nových výzvách, které představují informační technologie, a o opatřeních k dosažení spravedlivého a udržitelného rozvoje. Jednání je příprava na summit G20, který se bude letos konat v Argentině.

Argentinský prezident Mauricio Macri téhož dne na pracovní večeři řekl, že skupina G20 se zavázala k mezinárodní spolupráci, multilateralismu a celosvětové správě. Doufá, že se setkání zaměří na potřeby lidí a že lidé budou současně podporovat realizaci spravedlivého a udržitelného rozvoje.

Konference se zúčastnil člen Státní rady Číny, čínský ministr zahraničních věcí Wang Yi (Wang I), britský ministr zahraničních věcí Boris Johnson, americký náměstek ministra zahraničí John Sullivan a další zástupci členských zemí skupiny G20. K účasti byli pozváni také představitelé Chile, Nizozemska, Španělska a dalších zemí, a zástupci Společenství latinskoamerických a karibských zemí, Asociace zemí jihovýchodní Asie a Africké unie.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský úředník: USA stále vyrábí rakety zakázané Smlouvou o balistických střelách středního doletu   
Pridal tk Úterý 22 květen 2018 - 06:55:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ředitel Centra pro omezování rizika nukleární obrany ruského ministerstva obrany Sergej Ryžikov 21. května uvedl, že USA stále vyrábí rakety zakázané Smlouvou o balistických střelách středního doletu (IRBM).

Smlouvu o balistických střelách středního doletu uzavřely USA a Sovětský svaz 8. prosince roku 1987. Obě země se ve smlouvě zavázaly, že nebudou vyrábět ani testovat balistické rakety s doletem 500 až 5500 km. USA a Rusko v uplynulých letech mnohokrát odsoudily druhou stranu za porušování smlouvy. USA také varovaly, že odstoupí od smlouvy, jako v roce 2001 odstoupily od Smlouvy o omezování protibalistických raketových systémů (ABM).

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProhloubení hospodářské a obchodní spolupráce mezi Čínou a USA nejen uspokojí potřeby lidí, ale je také v souladu s potřebami globalizace   
Pridal tk Úterý 22 květen 2018 - 06:52:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína a USA dosáhly dohody v rámci čínsko-americké hospodářské a obchodní konzultace a 19. května vydaly ve Washingtonu společné prohlášení. 20. května se v Pekingu konalo 4. fórum Čína a globalizace, jehož účastníci se domnívají, že prohloubení hospodářské a obchodní spolupráce mezi Čínou a USA nejen uspokojí potřeby lidí, ale je také v souladu s potřebami globalizace.

Náměstek vedoucího projektu Freeman Chair in China Studies amerického Centra pro mezinárodní strategii a výzkum Scott Kennedy se domnívá, že je velmi optimistické, že Čína a Spojené státy se dohodly a vyhnou se obchodní válce.

Bývalý vedoucí čínské petrochemické korporace Fu Chengyu uvedl, že je to dobrý výsledek spolupráce mezi oběma zeměmi, který odráží úpravu celosvětových výrobních vztahů.

Bývalý generální tajemník Asijského fóra Boao Long Yongyu se domnívá, že Čína a Spojené státy dosáhly konsenzu, který uspokojí poptávku čínského lidu po vysoce kvalitních výrobcích a vysoce kvalitních službách, což je také vzájemně prospěšné. „Konsenzu mezi Čínou a Spojenými státy se samozřejmě podařilo dosáhnout proto, že představitelé obou zemí mají silnou politickou vůli a lidé obou zemí mají potřebu po dosažení dohody. Vzhledem k tomu, že globalizace těsně spojuje zájmy obou zemí, zvolili jsme cestu vzájemného prospěchu."

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:1.1548 sec,0.1067 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,709kB