Pátek 25 květen 2018
Zaorálek dál boří i to, co z ČSSD ještě zbylo   
Pridal tk Pátek 25 květen 2018 - 05:28:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Že z velké a sebevědomé strany ČSSD udělali politováníhodnou žebračku zejména Sobotka a Zaorálek, není myslím sporu. Jeden z této dvojice (Sobotka), už svůj díl viny na tomto stavu věcí sebekriticky uznal a z politiky odešel, ale toho druhého zřejmě nic takového ani stínem myšlenky ještě nenapadlo.

Zůstává přikován ve své poslanecké lavici, vědom si toho, že z ní může ještě spousty peněz pobrat a v ní mnohé ještě vykonat.

Ne už samozřejmě ve prospěch ČSSD – tuhle pošetilost mladšího věku už má bohudík za sebou – ale pro strany jiné, pravicové, pro Kalouska, pro Gazdíka, pro Fialu, pro Bělobrádka, i pro Drahoše, když se ten k nějaké akci ještě zmotá. Ale hlavně: ve spolupráci s těmito duchem spřízněnými mu přece dál zůstává v rukou možnost dělat to, co považuje za nejpodstatnější smysl své práce a svého života:

To je štvát proti Rusku, dělat z něj bubáka na strašení lidí, příšeru, připravenou na Česko i Evropu skočit a rdousit jim hrdlo. „Co se týče těchto věcí (týká se požadavku KSČM nezvyšovat naše vojenské kontingenty v zahraničí), tak ustupovat nebudeme“, prohlašuje tento muž v Rozhlase Plus. „Zvlášť v Pobaltí je to nepřijatelné. Je to projev solidarity zemím, které se cítí ohroženy“.

Všimněme si dvou věcí: Ten pán říká: „Ustupovat nebudeme“. Jako kdyby přes strašlivou bilanci svého působení ve vedení strany, kterou srazil k zemi možná s ještě prudším švungem než Sobotka, byl on ve straně ČSSD stále ještě někým, kdo rozhoduje, co ta strana bude nebo nebude dělat. A to namísto toho, aby seděl v koutku, mlčel a zpytoval svědomí.

A kromě toho, se stejnou mírou arogance a docela jakoby za celou svou stranu, z které udělal nicku, říká, že nezvyšování našeho vojenského kontingentu v Pobaltí je nepřijatelné.

Bodejť by to pro něj bylo přijatelné, když naše vojenská přítomnost na ruských hranicích se stala cílem i smyslem jeho života.

Smyslem života českého sociálního demokrata dnešních dnů.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠokovaná Vídeň: Nárůst násilí na školách 1200%!   
Pridal tk Pátek 25 květen 2018 - 05:15:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Že nejvíce zaimigrovaná spolková země a hlavní město Rakouska, Vídeň, trpí nejvyšší mírou násilností, už není žádná novinka. Šokující skutečností však je tento týden ministrem vnitra Kicklem zveřejněný fakt, že vysoká míra násilných činů se dostala i do škol.

Násilné činy, po kterých musely být žáci ošetřeni či hospitalizováni v nemocnici, stouply za poslední tři roky o 1200%! V současnosti se tak v průměru na vídeňských školách odehraje jeden brutální čin denně. Násilí sahá od šikany, přes sexuální zneužívání až po pobodání noži. Zoufalé školy požadují nyní na policii kromě dopravní osvěty i osvětu proti násilí.

Ve Vídni se situace blíží prakticky tristnímu stavu v USA, kde umírá více mladých na půdě škol než v armádě, a kde jednají o tom, zda by učitelé měli nosit zbraně. Zákon o povinné školní docházce tak paradoxně žene mladé lidi do většího rizika než branný zákon. Jenže ve vojenské službě alespoň dostanou zranění a pozůstalí odškodnění…

Zdroj: http://www.krone.at/1711581

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší židovská provokace! Izrael varuje Damašek, aby nepoužíval protivzdušnou obranu na svém vlastním území   
Pridal tk Pátek 25 květen 2018 - 05:13:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vysoce postavený důstojník v izraelském letectvu oznámil, že izraelské letouny budou operovat v syrském vzdušném prostoru tak dlouho, dokud to bude nutné.

„Neděláme to, protože jsme agresivní, ale protože musíme neustále aktivně bránit stát Izrael," uvedl novinářům důstojník, který si přál zůstat v anonymitě.

„Je to jediná věc, která brání Íránu zaútočit," poznamenal.

Důstojník rovněž varoval Sýrii, aby nepoužívala svou protivzdušnou obranu proti izraelským letounům. „Všechny baterie, které vypálí na izraelská letadla, budou zničeny. Baterie, které na nás nebudou střílet, nebudou zničeny," řekl důstojník a dodal, že tato politika bude pokračovat.

V úterý velitel izraelských vzdušných sil prohlásil, že se Izrael stal první zemí na světě, která nasadila americkou stíhačku páté generace F-35 v boji. „Létáme s F-35 napříč Blízkým východem a již jsme dvakrát zaútočili na dvou různých frontách," řekl generálmajor Amikam Norkin, kterého citují izraelská média.


Dříve tento měsíc se vztahy mezi Sýrií a Izraelem dostaly do bodu varu poté, co izraelské letectvo zaútočilo na to, co označilo za íránské cíle v Sýrii po údajném raketovém útoku na izraelské pozice na Golanských výšinách. Letos izraelské letouny několikrát zaútočily na syrskou leteckou základnu T-4, která, jak tvrdí Tel Aviv, hostí íránské základny v Sýrii.

Ve středu náměstek syrského ministra zahraničí Fajsal Mikdad řekl Sputniku, že možnost stažení íránských vojenských instruktorů nebo ozbrojenců z Hizballáhu není ani na pořadu dne, neboť se to dotýká syrské suverenity.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hANa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko je připraveno používat v zahraničním obchodu spíše eura než americké dolary   
Pridal tk Pátek 25 květen 2018 - 05:06:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko je připraveno používat spíše eura než americké dolary v zahraničním obchodu, pokud Evropská unie oznámí svůj jednoznačný postoj proti rozšíření amerických protiruských sankcí. Uvedl to ruský ministr financí Anton Siluanov.

„Jak vidíme, omezení zavedená americkými partnery mají extrateritoriální povahu…. Pokud naši evropští partneři oznámí své jednoznačné stanovisko [proti rozšíření sankcí], určitě vidíme cestu k využití evropské měny, evropských infrastrukturních organizací pro finanční platby za zboží, služby, které často spadají pod různé druhy omezení," řekl Siluanov na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru.

Zdůraznil také, že Rusko již rozvíjí platební styky v domácích měnách se svými obchodními partnery.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hAD3
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU a USA budou nadále spolupracovat v oblasti bezpečnosti   
Pridal tk Pátek 25 květen 2018 - 05:02:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V bulharském hlavním městě Sofii skončilo 23. května dvoudenní zasedání ministrů EU a Spojených států věnované bezpečnosti. Společné prohlášení vydané na tomto zasedání zopakovalo, že EU a Spojené státy budou i nadále spolupracovat v boji proti terorismu a sdílení zpravodajství, aby společně reagovaly na bezpečnostní hrozby.

V prohlášení se uvádí, že na zasedání se diskutovalo o boji proti terorismu, sdílení zpravodajských informací, předcházení radikalismu, bezpečnosti letectví, biochemii, záření a jaderné hrozbě. Zasedání znovu zopakovalo význam udržení dlouhodobé spolupráce mezi Evropou a Spojenými státy ve vnitřních a soudních záležitostech a společné řešení bezpečnostních hrozeb.

Účastníci rovněž diskutovali o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti a vymáhání práva a zdůraznili, že je důležité umožnit oddělením pro vymáhání práva a soudnictví rychle získat elektronické důkazy. EU a Spojené státy si také vyměnily informace o kontrole přistěhovalectví, správě hranic a vízové politice a vyjádřily potřebu ohledně posílení spolupráce v oblasti prevence a eradikace pašování a obchodování s lidmi. Kromě toho zúčastněné stany diskutovaly o významu výměny finančních zpráv, zlepšení účinnosti finančních vyšetřování a účinných způsobech boje proti praní špinavých peněz a finančnímu terorismu.

Podle zprávy proběhne další zasedání ministrů EU a Spojených států o bezpečnosti v druhé polovině letošního roku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA zrušily pozvánku Číny na vojenské cvičení v Pacifiku, podle Wanga Yi není rozhodnutí konstruktivní   
Pridal tk Pátek 25 květen 2018 - 04:40:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Člen Čínské státní rady a ministr zahraničí Wang Yi včera ukončil návštěvu v Argentině a ve Washingtonu se setkal s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem.

Americké ministerstvo obrany nedávno zrušilo pozvánku Číny na vojenské cvičení Oblast Pacifiku 2018. Wang Yi sdělil, že americké rozhodnutí není konstruktivní a nepodporuje posílení vzájemného porozumění a důvěru mezi Čínou a Spojenými státy.

USA by měly tuto od této negativní myšlenky upustit. Jak Čína, tak Spojené státy jsou velkými světovými zeměmi. Obě strany by měly plně spolupracovat v otázkách námořní bezpečnosti a vytvářet vzájemnou důvěru, která by přispěla k prosazování světového míru a stability.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPásmo a Stezka podpoří integraci Evropy   
Pridal tk Pátek 25 květen 2018 - 04:36:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf čínské mise v Evropské unii, velvyslanec Zhang Ming (Čang Ming) včera v Bruselu uvedl, že iniciativa Pásmo a Stezka poskytuje pevný základ pro spolupráci rozvoje, podporu projektů a institucionální vazby na globální hospodářský rozvoj a rovněž posiluje jistotu i soudržnost globální spolupráce. Pásmo a Stezka pouze posiluje evropskou integraci a soudržnost Evropy, nikoliv naopak.

Zhang Ming řekl, že současná iniciativa Pásma a Stezky je dobře spojena s evropskou rozvojovou strategií. "Čína již podepsala dokumenty o mezivládní spolupráci s 11 členskými státy EU. Velké množství projektů v oblasti infrastruktury, logistiky, přístavů, elektronického obchodování a finanční spolupráce hladce postupuje. Za méně než jeden rok, kdy čínská společnost získala srbskou ocelárnu, se ztrátová situace přetvořila do příjmů. Řecký přístav Pireus se opět pohybuje mezi špičkovými evropskými přístavy a čínsko-francouzská jaderná elektrárna ve Velké Británii se stala klasickým projektem tripartitní spolupráce. Jen za poslední rok vyjelo 3673 čínsko-evropských obchodních vlaků, které dorazily do 36 měst ve 13 zemích Evropy. To je více, než součet za posledních šest let dohromady."

Zhang Ming dále sdělil, že Čína a EU musí společně podporovat otevřenou spolupráci založenou na pravidlech. Během posledních let jsme se poučili z praktické spolupráce. Každá země je v jiné fázi hospodářského vývoje a má různé praktiky i potřeby v rámci skutečných operací. Osvědčené postupy se neshodují s jediným postupem. Musíme i nadále rozšiřovat dialogy i výměny mezi různými standardy a pravidly, hledat přístupy podle pravidel pro dlouhodobý a udržitelný rozvoj. Obě strany by měly aktivně provádět strategický plán Čína-EU 2020 a zaměřit se na podporu investiční dohody mezi Čínou a EU. Také by se mělo nadále využívat obrovských příležitostí Pásma a Stezky, které mohou rozšířit tržní spolupráci tří stran pro získání doplňkových výhod, jež umožní otevření většího prostoru pro spolupráci.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAntónio Guterres: Nejúčinnější způsob ochrany civilního obyvatelstva je zabránit a ukončit konflikty   
Pridal tk Pátek 25 květen 2018 - 04:34:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres 22. května řekl, že konflikty na celém světě přinášejí utrpení civilním občanům a nejúčinnější způsob, jak chránit civilní obyvatelstvo, je zabránit a ukončit konflikty.

Guterres téhož dne na veřejné debatě o ochraně civilního obyvatelstva v Radě bezpečnosti OSN řekl, že v důsledku konfliktů potřebuje více než 128 milionů lidí na celém světě humanitární pomoc. Podle loňských statistických údajů OSN si konflikty v Afghánistánu, Středoafrické republice, Demokratické republice Kongo, Iráku, Somálsku a Jemenu vyžádaly 260 tisíc obětí a zraněných z řad civilních obyvatel. António Guterres řekl, že civilní obyvatelstvo je v oblastech konfliktů také ohroženo porušováním lidských práv, včetně znásilnění a dalšího sexuálního násilí. Kromě toho se častými cíli útoků stávají lékařská zařízení celého světa a útočníci se zaměřují na humanitární a lékařské pracovníky. Světová zdravotnická organizace vloni zaznamenala 322 útoků, které si vyžádaly životy 242 zdravotnických pracovníků a pacientů. António Guterres zdůraznil, že nejúčinnější způsob ochrany civilního obyvatelstva je zabránit a ukončit konflikty. Také vyzval všechny země, aby vypracovaly související politiky na ochranu civilního obyvatelstva při konfliktech.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy a Jižní Korea společně podpoří denuklearizaci Korejského poloostrova   
Pridal tk Pátek 25 květen 2018 - 04:32:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump se 22. května setkal v Bílém domě s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem. Obě strany diskutovaly o plánovaném setkání vedoucích představitelů USA a KLDR a slíbili, že podpoří denuklearizaci Korejského poloostrova.
Téhož dne v poledne Donald Trump v rozhovoru pro média řekl, že setkání s vrchním vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem neproběhne 12. června, ale může se konat později. Mun Če-in uvedl, že Korejská republika očekává setkání představitelů Spojených států a KLDR a plně podpoří úspěch setkání.

Podle zpráv z amerických médií se Mun Če-in dříve setkal s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem a asistentem prezidenta pro národní bezpečnost Johnem Boltonem, a naléhal na USA, aby urychlily přípravu na setkání vedoucích představitelů USA a KLDR. Pompeo uvedl, že Spojené státy se připravují na setkání vedoucích představitelů Spojených států a Severní Koreje podle plánu.

Donald Trump 10. května oznámil, že se 12. června sejde s Kim Čong-unem v Singapuru. První náměstek ministra zahraničních věcí KLDR Kim Kye-gwan 16. května uvedl, že pokud chce Trumpova vláda nutit Severní Koreu, aby jednostranně opustila svůj jaderný program, KLDR znovu zváží účast na schůzce s USA.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1800 sec,0.0487 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,670kB