Neděle 27 květen 2018
Integrace islamizace nebo islamizace integrace?   
Pridal tk Neděle 27 květen 2018 - 06:44:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je stále očividnější, že imigranti z muslimských zemí se samovolně neintegrují. A naopak dochází k řízené islamizaci integrace.

Češi se obávají, že tento trend za pár dekád povede k nebezpečné demografické proměně s výslednou teokratickou totalitou v Evropě, tak jako proběhla na Blízkém východě.

Singapurská vláda má pod kontrolou výklad islámu i finance muslimů, takže nemohou směřovat na násilný a teroristický džihád.

Pokud budeme důvěřovat průzkumům veřejného mínění, tak jednou z dalších zemí, která bude nejpravděpodobněji následovat britský příklad a vystoupí z Evropské unie, je Česká republika. V roce 2016, po referendu o Brexitu, pouhých 25 % české veřejnosti uvedlo, že je spokojeno s členstvím v EU. Existují tři hlavní důvody této nespokojenosti.

Prvním důvodem je dlouhodobá neudržitelnost politického a ekonomického fungování současného systému, jak popisuje, mezi jinými, ekonom Petr Kostka:

"Evropu nyní ochromují systémové krize dvou dominantních poválečných politických projektů. A to jednak sociálně demokratického intervencionismu, jehož důsledkem jsou deformované trhy, iluzorní hodnoty aktiv a zadlužený sociální stát, jednak projekt Evropské unie, oportunisticky nedodržující svá vlastní pravidla a stahovaný měnovým konstruktem eurozóny, který je od svého vzniku zatížen strukturální vadou. Tak heterogenní prostředí, jakým starý kontinent je, nemůže být svázáno jednotnou měnou."

V lednu 2018 uvedl během předvolební prezidentské kampaně, nakonec znovuzvolený český prezident Miloš Zeman, který je euro-federalista, že: "...jsem jasně řekl, že jsem zastáncem eura, ale že nechci, aby český daňový poplatník platil řecké dluhy, protože každý prezident má hájit české národní zájmy."

Druhým důvodem české nespokojenosti s EU je neztotožňování se s novou "euro-unijní" identitou na úkor dosavadní identity národní, připomínající již českou společností nedávno zažívanou situaci, kterou reflektovalo absurdní drama Zahradní slavnost (1963) od anti-komunistického disidenta a pozdějšího prvního českého prezidenta Václava Havla, kritizujícího obsahově vyprázdněné fráze tehdejšího Československého socialistického režimu, kdy věty a obraty, které dříve měly ideový a revoluční náboj začaly sloužit už jen pro dokazování konformity s vládnoucím režimem a vyhnutí se skutečné zodpovědnosti a kdy při současném popisu "euro-unijní vs. národní identity" zní obdobné:

"...všichni vůbec pořád tak trochu jsme a pořád tak trochu nejsme; někdo víc jsme a někdo víc nejsme; někdo jenom jsme, někdo jsme jenom a někdo jenom nejsme; takže žádný z nás úplně není a každý zároveň není úplně; a jde jen o to, kdy je lépe víc být a míň nebýt a kdy je naopak lépe míň být a víc nebýt; ostatně ten, kdo příliš je, může brzy vůbec nebýt, a ten, kdo za určité situace umí do jisté míry nebýt, může zas o to lépe za jiné situace být. Nevím, jestli vy chcete víc být nebo víc nebýt, a kdy chcete být a kdy nebýt, ale já chci být pořád, a proto musím pořád tak trochu nebýt..."

Třetím důvodem, který rezonuje stále více, je, že cílem EU možná původně byla inter-evropská integrace, se vzájemnou tolerancí a respektem, s neuzavřením se ani vůči neevropským kulturám, ale že nyní už je stále očividnější, že imigranti z muslimských zemí se samovolně neintegrují. A naopak dochází k řízené islamizaci integrace. Češi se obávají, že tento trend za pár dekád povede k nebezpečné demografické proměně s výslednou teokratickou totalitou v Evropě, tak jako proběhla na Blízkém východě.

Tyto obavy vyjádřil, mezi jinými, Tomio Okamura, lídr české strany Svoboda a přímá demokracie, jejíž slogan, před parlamentními volbami v roce 2017, byl: "Ne islámu, ne teroristům." A dokonce i bývalý sociálně-demokratický premiér Bohuslav Sobotka prohlásil: "Když pozorujeme problémy v jiných evropských zemích, tak v Česku už muslimy nechceme."

Zmíněnou řízenou islamizaci integrace dokazuje dokument Organizace islámské spolupráce, z listopadu 2000, nazvaný Strategie islámské kulturní akce mimo islámský svět, který uvádí:

"Demografické složení zemí Západu definuje jejich obecné vlastnosti a specifika. Jejich obyvatelstvo se mění a restrukturalizuje se do multietnické a multikulturní společnosti. Tím, země Západu nebudou nadále zůstávat harmonickými a monolitickými společnostmi definující se na základě konkrétní historické, hospodářské, sociální a kulturní linie..."

"Z důvodu zjištění důležitosti islámských komunit a menšin na západě... je potřeba imunizovat druhé, třetí a dokonce i čtvrté generace těchto komunit a menšin, které se usadily mimo islámský svět, aby u nich nedošlo ke kulturní asimilaci a ztrátě jejich islámské identity."

Zatímco vše výše uvedené pomáhá vysvětlit tlak pro "Czexit", existují způsoby, jak se mu vyhnout. První je v redefinování motta Evropské unie - "Jednotná v rozmanitosti" (které začalo být chápáno jako morální podpora pro federativní multikulturalismus a neomezenou islamizaci) - a nahradit jej např. českým národním mottem: "Pravda vítězí."

Druhým je zakázat politický islám a právo šaría v Evropě, protože jsou neslučitelné se západními hodnotami a právním řádem.

Třetím ze způsobů, je napodobit Singapur, který je jediným státem, kde zůstala míra muslimské populace v posledních padesáti letech na původní hodnotě – 15 %. Toho bylo dosaženo, jak díky přísné imigrační politice, tak také paradoxně díky zřízení tří státních šaría institucí – náboženské islámské radě, soudu šaría a registru muslimských manželství. Singapurská vláda tak má pod kontrolou výklad islámu i finance muslimů, takže nemohou směřovat na násilný a teroristický džihád. A tato cesta i umožňuje, aby se neextremistická muslimka stala prezidentkou, jako se to podařilo Halimah Yacob v září 2017.

Má-li evropská integrace uspět bez podrobení se islamizaci, musí si Evropané zvolit cestu svobody a nahradit prázdné fráze praktickými kroky. Slovy zesnulého českého podnikatele Tomáše Bati (1876-1932):

"Duševní práce je řešení problémů, rozhodování, tvůrčí vynalézavost a koncepční realizace, ne intelektuální rozjímání v kavárně Slavia... Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic."

Josef Zbořil, Ph.D.,
je český bloger obhajující "SMART trvale udržitelný svobodný rozvoj společnosti s občanstvím 4.0".

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/12374/integrace-islamizace

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrňané demonstrovali proti hře urážející Ježíše a vyzvali muslimské herce: Nehrajte v té zvrácené hře ...   
Pridal tk Neděle 27 květen 2018 - 06:32:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hnutí Slušní lidé protestovalo proti zvrácené zdivadelni hře v niž muslimský herec znásilní v postavě Ježíše Krista muslimskou ženu. Obyčejní Brňané šli vyzvat muslimské herce, aby tuto zvrácenou hru urážející křesťanství a Evropany v brněnském divadle nehráli:

Principál Glaser říkal, že festival chce otevřít témata k diskuzi. Tak jsme šli diskutovat. A oni se před námi zamkli. A to jsme si zpívali hezké chorály... Tak jsme šli do hotelu Slavia navštívit muslimské herce, kteří v sobotu mají hrát tu úchylárnu. A schovali se před námi.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA varovaly Sýrii před operacemi v zóně deeskalace   
Pridal tk Neděle 27 květen 2018 - 06:29:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA jsou znepokojeny zprávami o možných akcích vládních sil na jihozápadě Sýrie v zóně deeskalace, prohlásila mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová.

Jde podle jejích slov o blížící se operaci Asadova režimu na jihozápadě Sýrie v hranicích zóny deeskalace, o níž se domluvily loni USA, Jordánsko a Ruská federace.

Neuvedla, o jakých konkrétně zprávách je řeč, a jakou operaci připravují syrští vojáci. Zároveň varovala, že USA podniknou rozhodná nezbytná opatření odvetou za porušení.

„Varujeme syrský režim před jakýmikoli akcemi, které by mohly napomáhat eskalaci konfliktu, anebo ohrožovat příměří," řekla Nauertová.

Zóna deeskalace, která byla třemi zeměmi odsouhlasena, se nachází v okolí osady Daraa v Sýrii.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hBE2

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump zrušil setkání vedoucích představitelů USA a KLDR v Singapuru   
Pridal tk Neděle 27 květen 2018 - 06:26:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Několik hodin poté, co Severní Korea zlikvidovala jadernou zkušební stanici ve Punggye-ri, Bílý dům zveřejnil otevřený dopis amerického prezidenta Donalda Trumpa vůdci KLDR Kim Čong-unovi. Ve svém dopise Trump oznámil, že kvůli nedávnému hněvu a otevřenému nepřátelství Severní Koreje se rozhodl zrušit setkání vedoucích představitelů USA a KLDR, které se mělo konat 12. června v Singapuru.

Trump prohlásil, že zruší schůzku se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v Singapuru, protože setkání, které se plánovalo dlouhou dobu, není v současné době vhodné. Ve svém projevu zdůraznil, že nikdy nebude dělat věci, které by poškodily národní bezpečnost Spojených států. Dodal, že je potřeba ukázat pevnou pozici USA.

Trump však nevyloučil, že schůzka vedoucích představitelů USA a KLDR uskuteční v pozměněném termínu.

Trump také uvedl, že chce, aby si KLDR vybrala konstruktivní dialog. Do té doby budou Spojená státy vyčkávat a budou nadále vyvíjet tlak na Severní Koreu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský prezident Putin se setkal s čínským viceprezidentem Wang Qishanem   
Pridal tk Neděle 27 květen 2018 - 06:23:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin se včera v Petrohradě setkal s čínským viceprezidentem Wang Qishanem (Wang Čchi-šan).

Wang Qishan nejdříve předal Putinovi upřímné pozdravy a přání od čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) a poté uvedl, že prezident Xi Jinping klade důraz na vztahy s Ruskem a chce se znovu setkat s Putinem, aby společně naplánovali další pokrok čínsko-ruských vztahů.

Wang Qishan uvedl, že oba lídři věnovali velkou snahu čínsko-ruské spolupráci. Všestranné strategické partnerství mezi Čínou a Ruskem má velký význam pro obě země i pro celý svět. Čína a Rusko se navzájem respektují, vzájemně si rozumějí a podporují se ve velkých mezinárodních otázkách, což vytvářejí dobrý příklad pro dnešní vztahy mezi světovými mocnostmi. Čína a Rusko přispívají k ochraně globální strategické stability a k podpoře budování nového typu mezinárodních vztahů.

Putin věří, že Čína v budoucnosti dosáhne většího úspěchu pod vedením čínského prezidenta Xi Jinpinga. Putin se těší na návštěvu Číny a na setkání s prezidentem Xi Jinpingem. Řekl, že v posledních letech udržovaly vztahy mezi Ruskem a Čínou vysokou úroveň rozvoje. Vzájemná politická důvěra mezi oběma zeměmi se prohloubila, praktická spolupráce zesílila a struktura hospodářských i obchodních vztahů se zlepšila.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKLDR oficiálně uzavřela jaderné testovací středisko Punggye-ri   
Pridal tk Neděle 27 květen 2018 - 06:19:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
KLDR 24. května odstřelila řadu tunelů v jaderném testovacím středisku Punggye-ri, které se nachází v okresu Kilju na severovýchodě Severní Koreje, demontovala související zařízení a oficiálně oznámila uzavření tohoto jaderného testovacího areálu.

Akci na místě sledovali reportéři z deseti zahraničních médií z Číny, Ruska, USA, Velké Británie a Jižní Koreje.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1660 sec,0.0471 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,631kB