Úterý 29 květen 2018
Konvoj USA přes Česko projede potichu   
Pridal tk Úterý 29 květen 2018 - 04:53:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Konvoj 400 automobilů a jednoho tisíce vojáků USA bude od 29. května do 1. června projíždět přes území České republiky, míří na cvičení Saber Strike v Estonsku. Rozdílným rysem tohoto průjezdu amerického vojska po českém území je absence přátelského setkání s obyvateli a předvedení bojové techniky.

A co na to odpůrci konvoje, připravují se na setkání s americkými vojáky?

„Bohužel, budu se nacházet v západní Evropě, nyní pracuji jako řidič kamionů a nebudu mít možnost se svojí přítomností zúčastnit protestních akcí, mě to strašně trápí," řekl pro Sputnik skandálně známý po celé zemi podpraporčík v záloze, veterán mise v Kosovu a Kuvajtu Martin Zapletal, který se před dvěma lety pokusil zastavit kolonu Američanům při výjezdu z kasáren ve Vyškově tím, že si stáhl kalhoty.

Zapletal: Se mnou z očí do očí, ale i elektronicky, komunikuje spousty lidí. Dokonce jsem měl obrovské odezvy ze zahraniční, i ze západních zemí, ze Spojených států. Ozývali se mi vojáci, kteří dříve sloužili i v armádě USA, Velké Británie, Francie, Itálie. Ozývali se mi lidé ze střední a východní Evropy, včetně Ruska, Srbska, Polska. Ozývali se mi lidé i z Asie. Vyjadřovali mi obrovskou podporu. Já bych byl hrozně rád, aby čeští občané jen nekecali na Facebooku, aby jen v hospodě nevedli plané řeči u piva a abych jim byl třeba já inspirací. Bylo by lepší, kdyby sami něco udělali. Prozatím jsme ve stavu, kdy je potřeba se vyjadřovat a protestovat mírovou, nenásilnou formou. Ano, rozumím, ti američtí vojáci za to nemůžou. Oni jsou to úplně stejní vojáci, jako ruští vojáci či australští vojáci nebo čínští vojáci. To, že vykonávají rozkazy, to já chápu, nicméně politika Spojených států se nemění, je už několik let trvalá a ohrožuje bezpečnost nejenom Evropy, Ruska a celého světa, ale ohrožuje bezpečnost i mojí země. I samotný přesun vojáků je velice nebezpečný. To myslím z hlediska psychologie. Dle mého názoru nám má ukázat to, abychom si zvykali na přesuny vojsk. Abychom viděli ty přátelské americké vojáky, kteří se svojí přítomností zde snaží budovat onu demokracii, tu americkou demokracii, její následky ale můžeme vidět během posledních několika desetiletí na celém světě. NATO je jednoznačně pouze nástrojem pro prosazování politiky Spojených států amerických. Já nemohu souhlasit s tím, aby naši zástupci akceptovali americkou politiku a pomáhali prosazování zájmů USA. Já se budu nadále snažit vyvíjet svoji činnost, byť v omezené míře, jelikož mám málo času a jsem i bez finančních prostředků. Všechno něco stojí.

Mnoho lidí v Evropě se bude vašim slovům divit, jsou přesvědčeni, že podpora Kremlu je velmi lukrativní…

Ano, o nás tvrdí, že jsme agenti Kremlu, že jsme proruští agenti, že nás platí Moskva, že nás platí Putin. Prosím vás, mě nedošel ani rubl, ani euro, ani dolar — ani od Putina, ani od kohokoli jiného! My všichni, kdo jakýmkoli způsobem jsou proti politice USA a dá se říci i proti politice Evropské unie, s níž mnoho lidí v ČR nesouhlasí, jsme automaticky označováni za fašisty, za rasisty, za xenofoby, my jsme dehonestováni, jsme pod drobnohledem policie ČR, jsme monitorováni, hlídáni, máme odposlouchávané telefony. Takhle my aktivisté, kteří se stavíme proti válce, jsme automaticky označováni jako nepřátelé státu. Já se s tím nemůžu srovnat. Já jsem řekl, já tady nechci ruského vojáka, čínského vojáka, amerického vojáka. My jsme Češi, máme být suverénní stát a máme spolupracovat se všemi zeměmi.

Ale Česká republika je součástí NATO a jednoduše se nemůžete nezúčastnit vojenských cvičení nebo bránit průchodu konvojů, spojenci se tak neřídí.

Jedna věc je, že bohužel jsme součástí Severoatlantické aliance. Chápu, že máme nějaké závazky. Pochopil bych, kdybychom dali svolení a vzdušným prostorem prolétávala americká letadla. Pochopil bych, kdyby Američané převáželi na cvičení techniku vlakem, jako to bylo dříve běžné, s tím, že veškeré zbraňové systémy jsou schované, maskované. Nyní to probíhá tak, že Američané jednoznačně demonstrují svoji sílu, aby o nich občané věděli, aby viděli zbraňové systémy, aby si na to lidé zvykali. Naše média většinově tvrdí, že Američany tady vítají tisíce a tisíce lidí, tak já vám mohu říci, že to není pravda. Stejně tak nejsou tisíce a tisíce lidí, kteří by stáli s odporem proti tomuto konvoji, jelikož spousta lidí tady má svoji práci, nemají čas, pro mnoho lidí jsou to blbosti a říkají, že Američané jim za to nestojí, aby se na to šli podívat a pohrozit jim prstem. Stejně tak je nutné říci, že se lidé bojí. Já se s lidmi setkávám i na demonstracích, i ve městech. Lidé se strašně bojí někam jít, aby se nedostali do takzvaného hledáčku bezpečnostních složek státu.

Nemůžete nesouhlasit s tím, že se také tisíce lidí těší každoročně návštěvě Dnů NATO, obdivují vojenské vybavení…

Media momentálně manipulují s názory obyvatel, prezentují to tak, že jsou to zastánci politiky NATO a Spojených států. Mohu vám říci, že například moje sestra se svým manželem nesouhlasí s NATO, jsou proti NATO, jsou proti politice USA všeobecně, ale vezmou svoje děti a jedou se podívat na letiště Ostrava Mošnov na letadla a tanky na Dny NATO. Podobné reakce mám od spousty lidí —  oni řeknou, ano, já nesouhlasím se Spojenými státy, já nesouhlasím s NATO, ale jedu se tam podívat. Lidé mají vždy zájem o vojenskou techniku.

Pane Zapletale, jak myslíte, z jakého důvodu tentokrát nebudou během průjezdu konvoje uspořádány manifestace přátelství českého obyvatelstva s americkými vojáky?

Já jsem přesvědčen, že po množství odporu různého, který byl projeven proti Spojeným státům či jejich armádě na našem území, si z toho Američané vzali nějaké ponaučení a nechtějí riskovat nějakou nepříjemnou akci, jako jsem například způsobil já před dvěma lety ve Vyškově.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hCv7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStalin a Mao včera, Putin a Si dnes   
Pridal tk Úterý 29 květen 2018 - 04:46:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Aktuální situace v Itálii a rozhodnutí prezidenta ( Sergio Mattarella,1941) pověřit sestavením vlády 25 let (!) ex-sloužícího ředitele MMF (Carlo Cottarelli, 64 let), kterého prezident hodnotí jak apolitického (!), mne nutí konstatovat, že se EU nachází mezi více než třemi třecími kameny, a ne jak jsem psal v příspěvku, Co nám napovídá dění ve světě. Uvedené potvrzuje dění v Itálii a 30.1.2015 zveřejněný v Les Crises teorém předsedy EK, Jean-Claude Junckera: Il ne peut y avoir de choix démocratique contre les traités européens . Česky: Nemůže být žádné demokratické rozhodnutí proti smlouvám EU. https://www.les-crises.fr/j...

V kontextu skutečností, že hospodářská politika je téměř vždy národního (včetně America First) a vojensko-zahraniční politika geopolitického charakteru, je možné Junckerův teorém (z řeckého theorein, pozorovat), použít nejenom v kontextu vztahů mezi jednotlivými členskými státy EU, ale i k porozumění vztahu ČLR – RF. To proto, že se někdy tvrzení charakteru věty označují i jako lemma (pomocná věta sloužící především k důkazu jiného tvrzení), pozorování či důsledek (věty vcelku jednoduše plynoucí z něčeho již dokázaného).

Příkladem pro tvrzení slouží i dnešní zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) v Bruselu. Za ČR se jednání účastní (podle mé informace) náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek. Hlavním tématy jsou: pokračování jaderné dohody s Íránem, situace ve Venezuele, vztahy EU se zeměmi Afriky, Karibiku a Pacifiku s ohledem na novou dohodu o spolupráci po vypršení platnosti té aktuální z Cotonou v únoru 2020. Pozornost bude zaměřena na možnosti EU při řešení politické a bezpečnostní situace v Konžské demokratické republice. A co je jistě nejenom pro mne zajímavé: neformální výměna názorů ministrů členských států EU se zakladatelem opozičního hnutí Otevřené Rusko M. Chodorkovským o perspektivách vývoje v Rusku během nového mandátu prezidenta Putina a o možnostech výraznější unijní podpory ruské občanské společnosti . Světe div se, na co mají ministři čas, a co taková výměna názorů může dát, 70 let po té, co bylo v bývalém SSSR možno číst hesloStalin aMao na mnohých místech častěji, než Sláva KSSS.
Nehledě na skutečnost, že se později ČLR a RF rozešly, Rusko na Čínu nezapomnělo.

Mezitím ČLR klidně čekala, nejenom na návrat Ruska. A dočkala se. Jedno z prvních setkání (vojenského námořnictva ČLR a RF) se uskutečnilo v 1993 na vojenské námořní základně v subprovinčním městě Čching-tao (čínsky pinyin Qīngdǎo, zjednodušeně 青岛, tradičně 青島; česky Zelený ostrov). Bylo to první setkání po 40 letech, ve městě Čching-tao ležícím v jihovýchodní části provincie Šan-tung na pobřeží Žlutého moře. V současné době je to jedno z nejdůležitějších čínských a jedno z 10 největších kontejnerových přístavních měst světa. Hospodářsky a populačně (cca 8 milionů obyvatel) se město o ploše cca 10 654 km² rozvíjí díky novému průmyslu, obchodu, a již v roce 1891 císařským dvorem dynastie Čching založené vojenské základně. Pro informaci uvádím, že v roce 1897 se město stalo německou koncesí, strategicky důležitým přístavem, a městem s mnoha výstavnými ulicemi a boulevardy. Němčina byla oficiálním jazykem, a tvrdě prosazována!

Velká německá minorita, vojenská garnizona a vězení v Čching-tao dovolily existovat německým novinám prakticky až do konce 1. světové války: Deutsch-Asiatische Warte (泰东古今鉴, Tàidōng Gǔjīn Jiàn), týdeníky (do roku 1906) Die Welt des Ostens, Altes und Neues aus Asiens, Tsingtauer Neueste Nachrichten a Kiautschou Post, apod. Kdo chce vědět více:

Hans-Martin Hinz, Christoph Lind: Tsingtau. Ein Kapitel deutscher Kolonialgeschichte 1897–1914. Deutsches Historisches Museum u. a., Berlin 1998, ISBN 3-86102-100-5, A. Whitney Griswold, The Far Eastern Policy of the United States (1938) pp 239–68, Griswold, The Far Eastern Policy of the United States (1938) pp 326–28, a Toyokichi Iyenaga (Oct 26, 1914). What is Kiaochou worth?, The Independent.

V roce 1914 byl Čching-tao okupován Japonskem. Zpět čínské vládě se město vrátilo 1922. Město bylo okupováno také během druhé světové války. Do příchodu Čínské lidové armády (ČLA) 2. června 1949 v něm dokonce sídlila část americké pacifické flotily. Historie města je spojena s Versailleskou mírovou smlouvou. Připomínám ji a historku s prvním post-sovětským setkáním námořníků, které se uskutečnilo 9 let po první návštěvě tří amerických křižníků ( USS Rentz, USS Reeves, USS Oldendorf, 5. 11. 1984), z několika důvodů.

Za prvé , historka dokazuje něco, čeho si dnes západní společnost přestala vážit: Historie a úcta k ní. V jedné části zaštítěného zálivu Čching-tao ukázali čínští vojáci ruským vojenské lodě, vyrobené ve 40 a 50 letech minulého století v tak modernizovaném, vybaveném a bojeschopném stavu, že při návštěvě a pohledu na lodě se objevily u některých členů ruské posádky slzy v očích. Tak se styděli Rusové za dění v ruské armádě za doby Jelcina.

V Jelcinově době si již Poláci dovolili zneuctít vlajku SSSR, když ze znaku vytvořili mužský pohlavní orgán. A NATO při průjezdu Adénským zálivem se nechovalo lépe: Ruské lodě doprovázející konvoj NATO musely mít vlajky NATO. Ty předali Rusům s pomocí vrtulníku Němci a Italové. Vše mělo sloužit k rozšíření znalostí, zvyků a novému přátelství s NATO.

Během návštěvy druhé části zálivu uviděli ruští námořníci (z nichž jednoho jsem znal) něco jiného: Ruské ponorky (Малютки, Щуки a Катюши). Nebyly natřené na černo, jak je zvykem v Rusku, ale stejnou barvou, jakou používají Číňané u lodí, které známe. Modernizované ponorky, které pravděpodobně válčily ještě s Japonskem, mi připomínají přísloví: Člověk, který má pravdu, nepotřebuje zvyšovat hlas.

Za druhé , historka ukazuje na dynamiku vývoje a současně dokazuje, že kvalitní lidské vztahy mohou přežít mnohé, včetně perestrojky a sankcí. V době přátelských vztahů mezi ČLR a RF byla v Čching-tao prakticky jenom jedna, jednosměrná normální ulice evropského standartu. Ta vedla přímo od moře k centru. To bylo v době, kdy za dva USD rikša vozil celý den, kdy opilé (z vodky závodu, který je tam i dnes) odvezla policie autem k lodi a ruština se vyučovala ne jako první cizí jazyk, ale jako druhý rodný. Dnes je to doba, kdy čínští šedesátníci a starší ještě rozumí ruštině, někteří dokonce mluví rusky. Doba, kdy rozhovor s čínskými starci připomíná rozhovor s vnuky (bez rodičů a prarodičů) v moderním domě, ve kterém se vždy pro tebe najde místo, a ve kterém by si mladší generace mohla představit a může připomenout, co znamená přátelství a pomoc. Na tomto místě připomínám se zamyslet nad obsahem vztahu: Stalin a Mao včera, Putin a Si dnes.

Za třetí , historka představuje výzvu a současně otázky. Pro všechny ty, kdo se angažoval v Číně dávno před SSSR, kdo se chce, nebo musí angažovat dnes a zítra, včetně následníka SSSR, Ruskou federaci. Čching-tao jako finanční centrum je v tomto roce (2018) na 33 místě ve světě, podle hodnocení Global Financial Centres Index (GFCI). Před deseti roky (2007) se město zařadilo do první desítky Chinese Cities Brand Value Report, v roce 2009 získalo ocenění jako nejpříhodnější město pro život od Chinese Institute of City Competitiveness. Dnes udržuje město, ve kterém žije 38 etnických minorit, podle mnou neověřených informací partnerství s 22 městy světa. Z nich je 5 německých, dvě francouzská, jedno ruské. České město mezi nimi není. Mezi nejznámější festivaly města patříInternational Horticultural Exposition a International Beer Festival(青岛国际啤酒). Ten se koná v srpnu a září od roku 1991. Německo – britské JV založené v roce 1903 vyrábí pivo Tsingtao. Je nejznámějším exportním pivem ČLR. Známý, nejenom v ČLR je fotbalový klub Huanghai F.C. 29.1.2013 založený klub se dostal hned v první sezóně do druhé ligy, po té do první (China League One). Dnes nevím, zda klub hraje v Super League, a jak na tom klub je. Asi ale lépe než Slávie. Vím, že klub je nazýván fotbalovými fanoušky Čínská Barcelona.
2016年统计用区划代码和城乡划分代码:青岛市 (in Chinese). National Bureau of Statistics of the People's Republic of China. 2016. "统计用区划代码 名称 370201000000 市辖区 370202000000 市南区 370203000000 市北区 370211000000 黄岛区 370212000000 崂山区 370213000000 李沧区 370214000000 城阳区 370281000000 胶州市 370282000000 即墨市 370283000000 平度市 370285000000 莱西市"

Tolik k výzvám. A otázky? SRN a ostatní kolonizátoři se nemohou opravdu spřátelit s Čching-tao, ani s ČLR tak, jak to může Ruská federace. Nehledě na historii. SRN hledá řešení výzev, které představuje ČLR. Na otázky o přátelství nemá čas. Proto snaží o kompenzaci obchodem, spoluprací a odkazem na slova vůdce Čínské revoluce 1911, a prvního prezidentaSun Yat-sen (1866-1925 ): I am impressed. The city is a true model for China's future. Česky: Jsem dojat. Toto město je opravdovým modelem pro Čínskou budoucnost.(Schultz-Naumann, p. 184). Ruská federace také čelí a bude i v budoucnosti čelit výzvám. Ale jiného druhu. Řešení těchto výzev může ulehčit odpověď na důležitou otázku: Nenastal čas k obnově starého přátelství moderními prostředky v nově se formujícím světě?

Jestliže nastal čas, tak je to čas Putina a Si. To indikuje oznámení Kong Xuanyou (MZV ČLR) v předdveří plánové návštěvy prezidenta Putina v ČLR v červnu t.r.: Lídři podepíšou a zveřejní důležité dokumenty, které vytyčí kurz rusko-čínských vztahů a také určí priority a principy těchto vztahů a dvoustranné spolupráce. Nová ruská vláda by si proto měla rychle uvědomit opravdové potřeby ruské společnosti, rozhodnout se uspokojit je odchodem ze stínu Západu v době co nejkratší, tím umožnit budovat bez prodlení vlastní euroasijskou společnost a vztah k ČLR, dovolující nejenom mluvit, ale praktikovat přátelství a vzájemnou pomoc v nouzi, která se nikde, nikdy a u nikoho nedá vyloučit. Kromě toho v ČLR mnozí vědí, že Přítel, který není pevný jako skála, je bez vůle a zbytečně se nazývá přítelem, a že Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrestná činnost povolena!   
Pridal tk Úterý 29 květen 2018 - 04:38:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Husa na provázku bylo kdysi světově proslulé divadlo. Dnes nedosahuje ani úrovně nejposlednějšího venkovského amatérského divadla. Kdyby toto divadlo nebylo dotováno městem, do dvou dnů by zkrachovalo.

Takové představení může sledovat jen Průša. Sekaly se tam hlavy /obrazně/, herci stáli před publikem zcela neoblečeni, Ježíš znásilnil muslimku, a dokonce jedna "hérečka" vytáhla z přirození českou vlajku. Jak se jí tam vešla vlajka, to opravdu nevím.

Na videu jsem viděl diváky, kteří šli na představení. První byla ne zrovna pohledná, proto přehnaně namalovaná žena, která zřejmě zrovna vyšla z hodinového hotelu. Většina diváků byla v postpubertálním věku. Ostatní byli zřejmě VIP, o jejichž inteligenci si nedělám žádné iluze. Před kamerou tito diváci vůbec nebyli schopni pochopit, nač se vůbec dívají...Když bylo podobné divadlo na Slovensku, kde herci nebyli oblečení, "zlý a krutý rasista, radikál a fašista" Kotleba ihned zarazil dotování takové hry Evropskou Utopií.

Na videu byla i mladá dívka, skutečná věřící, která plakala kvůli urážce nejvyšší osobnosti na světě. Proč tento záběr nebyl na ČT? Souhlasil by Glaser, Vokřál a všichni herci s tím, kdyby někdo urážel jejich matku? Hráli-li tam skuteční muslimové, neurážela je tato hra? Dle Vokřála a Glasera jde o svobodu umění.

Dovolili by si takto zesměšňovat třeba anglickou královnu, abstinenta Vaška nebo Dalajlámu? Opravdu by jim nevadilo, kdyby někdo napsal hru ze skutečnosti, jak muslim surově mlátí muslimku a znásilňuje vlastní dítě? Podle nich se protestující chovali jako fašisté. Dovolili si fašisté takto zesměšňovat a urážet Ježíše? Všimli jste si, že ani jeden jediný lidovec neprotestoval? Existuje vzornější důkaz, že nikdo z KDU není opravdový věřící, ale pouhý politik, toužící po korytu?

I když nejsem věřící ani právník, považuji tuto zvrhlost za urážku týkající se  etnické menšiny a týkající se věřících. Soudružko Šabatová, proč mlčíte? Kde jsou práva menšin? Ale šlo i o zneuctění státního symbolu!

Neměli by být obžalováni a okamžitě odstoupit ze svých funkcí soudruh Vokřál i Glaser? Proč je ve vedení města jakýsi pornoherec Janda a masochista Vokřál, nechající se na Ukrajině bičovat? Proč dělají druhému největšímu městu ČR takovou ostudu? Proč vůbec voli, pardon, voliči volí takové úchyly?Autor: Miroslav Petr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBanky Velké Británie a USA financovaly nástup Hitlera k moci. Rockefeller, Morgan, Ford... Šokující fakta   
Pridal tk Úterý 29 květen 2018 - 04:32:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdo pomohl nacistům dostat se k moci? Kdo je podpořil na jejich cestě ke světové katastrofě? Celá předválečná historie Německa ukazuje, že nacisté byli podporováni předními  finančními ústavy Západu. Mezi klíčovými institucemi Západu byly centrální finanční instituce Velké Británie a Spojených států - Bank of England a Federální rezervní systém (FRS) - a s nimi spojené finanční a průmyslové organizace, jejich cílem bylo získat absolutní kontrolu nad finančním systémem Německa a kontrolovat politické procesy ve střední Evropě.
  
Postupné kroky výše uvedeného plánu:


od 1919 do 1924 - připravit půdu pro masivní americkou finanční investici v německém hospodářství
od roku 1924 do roku 1929 - zavedení kontroly nad finančním systémem Německa a finanční podporu pro národní socialismus
od roku 1929 do roku 1933 - rozpoutání hluboké finanční a hospodářské krize a pomoc nacistům k získání moci od roku 1933 do roku 1939 - finanční spolupráce s nacistickou vládou a podpora její expanzivní zahraniční politiky, zaměřené na přípravu a rozpoutání nové světové války.

V první fázi, hlavní pákou pro zajištění pronikání amerického kapitálu do Evropy byly válečné pohledávky a úzce s tím související problém německých reparací. Po formálním vstupu USA  do 1.světové války, dostali  spojenci (hlavně Anglie a Francie) půjčky ve výši 8,8 miliard dolarů. Celkový součet válečných dluhů, včetně úvěrů poskytnutých Spojeným státům v letech 1919-1921, byl větší než  11 miliard dolarů.

Pro vyřešení tohoto problému věřitelé  zavedli mimořádně obtížné podmínky pro výplatu válečných reparací Německem. Tím bylo způsoben odliv německého kapitálu do zahraničí, došlo k deficitu státního rozpočtu, který byl "jištěn" nekrytými penězi. Výsledkem bylo zhroucení německé měny - velká inflace z roku 1923, která činila 578%. Němečtí průmyslníci začali otevřeně sabotovat veškeré placení reparačních závazků, což způsobilo slavný "Ruhr krizi" - francouzsko-belgickou okupaci Porúří v lednu 1923.
Anglo-americké vládnoucí kruhy počkaly s iniciativou, čekaly až Francie uvízne v  dobrodružství a  neschopnosti vyřešit problém. Americký ministr zahraničí Hughes zdůraznil: "Je třeba počkat,  Evropa musí uzrát, aby přijala americký návrh."
 
V Německu byly údajně objeveny Hitlerovy atomové bomby 

V létě roku 1924, projekt známý jako "Dawes plán" (pojmenovaný podle předsedy Výboru expertů, kteří ji vytvořili - amerického bankéře a ředitele jedné z bank skupiny Morgan), byl přijat na konferenci v Londýně , Vyzval k půlení reparace a vyřešil otázku o zdrojích jejich krytí. Nicméně hlavním úkolem bylo zajistit příznivé podmínky pro investice USA, což bylo možné pouze se stabilizací německé marky.

Za tímto účelem byla nabídnuto Německu velká půjčka ve výši 200 milionů dolarů, z čehož polovina připadala na JP Morgan. Tím anglo-americké banky získaly kontrolu nejen nad převodem německých plateb, ale i nad rozpočtem, systémem peněžního oběhu a do značné míry kreditního systému země. V srpnu 1924, stará německá marka byla nahrazena novou, stabilizovala se finanční situace v Německu a jak výzkumný pracovník GD Preparta napsal, Výmarská republika byla připravena na "nejmalebnější hospodářskou pomoc v historii, po níž následuje největší hořká sklizeň v historii světa "-".
I když formální úvěr byl pro zajištění platby, tak šlo vlastně o obnovení vojensko-průmyslového potenciálu země. Faktem je, že americký kapitál se začal aktivně integrovat do německé ekonomiky.

Celkové množství zahraničních investic v německém průmyslu v letech 1924-1929 činilo téměř 63 miliard zlatých marek (přibližně 30 miliard připadlo na úvěry), a zaplacení reparací - 10 miliard marek.

"Interessen-Gemeinschaft Farbenindustrie", hlavní dodavatel německé válečné mašinérie,financoval  ze 45% volební kampani Hitlera v roce 1930, a byl pod kontrolou Rockefellerova "Standard Oil". Morgan, přes "General Electric", kontroloval německé rádio a elektrotechnický průmysl přes AEG a Siemens (až do roku 1933, 30% akcií společnosti AEG bylo vlastněných "General Electric") přes Telecom firmy ITT - 40% z telefonní sítě v Německo.

Kromě toho 30% podílu v letecké výrobní společnosti "Focke-Wulf vlastnila  "General Motors", patřící do rodiny DuPont, která kontrolovala "Opel". Henry Ford kontroloval 100% akcií společnosti "Volkswagen". V roce 1926, za účasti Rockefellerovy banky "Dillon, Reed & Co." získala druhý největší průmyslový monopol v Německu po "IG Farben"  "Vereinigte Stahlwerke" (Steel trust) Thyssen, Flick, Wolff, Feglera etc ,
Americká spolupráce s německým vojenskoprůmyslovým komplexem byl tak intenzivní a významný, že do roku 1933 klíčové sektory německého průmyslu a velkých bank, jako jsou Deutsche Bank, Dresdner Bank, Donat banky atd byly pod kontrolou amerického finančního kapitálu.

Politická síla, která měla hrát klíčovou roli v anglo-amerických plánech byla připravena. Hovoříme o financování nacistické strany a A. Hitlera osobně.
Jako bývalý německý kancléř Brüning napsal ve svých pamětech, od roku 1923 Hitler získal velké sumy ze zahraničí přes švýcarské a švédské banky. Je také známo, že v roce 1922 v Mnichově se uskutečnila schůzka mezi A. Hitlerem a vojenským atašé USA v Německu - kapitánem Truman Smithem. Hitler byl připraven na velký vstup do politiky.
Ale situace v Německu tomu zatím nenahrávala, jeho strana byla na okraji zájmu a Německo se vzpamatovávalo z válečné porážky.

Od podzimu 1929 po kolapsu americké burzy byla spuštěna Federálnín rezervnín systémem třetí etapa strategie anglo-amerických finančních kruhů.

Federální rezervní systém a JP Morgan se rozhodly ukončit poskytování úvěrů Německu, nastala   bankovní a hospodářská krize ve střední Evropě. V září 1931 Anglie opustila zlatý standard, úmyslně ničí mezinárodní platební styk a zcela odřízla finanční podporu Výmarské republiky.

A tak finanční zázrak nastal s nacistickou stranou: v září 1930 v důsledku velkých darů od Thyssen, "i.g. Farben ", Kirdorf nacistická strana dostala 6,4 milionu hlasů a obsadila druhé místo v Reichstagu, byly aktivované velkorysé investice ze zahraničí.
Dne 4. ledna 1932 se konala schůzka mezi největším anglickým finančníkem M. Normanem, A. Hitlerem  a von Papenem, kde byla uzavřena tajná dohoda o financování NSDAP. Tohoto setkání se zúčastnili také američtí politici a bratři Dullesovi. Dne 14. ledna 1933 se uskutečnila schůzka mezi Hitlerem, Schroder, Papenem a Keplerem, kde byl plně schválen Hitlerův program a  30 ledna se Hitler stal kancléřem.
 
Začala čtvrtá etapa

Postoj vládnoucích kruhů angloamerických k nové vládě byl velmi vstřícný. Když Hitler odmítl zaplatit reparace ani Británie ani Francie na to nereagovala. Navíc, po návštěvě ve Spojených státech v květnu 1933, H. Schacht byl opět určen jako hlava Reichsbank, a po jeho setkání s prezidentem a největšími  bankéři na Wall Street, Amerika přidělila Německu nové úvěry ve výši 1 miliardy dolarů.

V červnu, během výletu do Londýna a setkání s M. Norman, Schacht rovněž usilovat o anglický úvěr ve výši 2 miliard dolarů a snížení a pak ukončení plateb starých úvěrů. To znamená, že nacisté dostali to, co by nebylo možné dosáhnout s předchozí vládou.
V létě roku 1934, Británie podepsala dohodu o anglo-německé podpoře, která se stala jedním ze základů britské politiky vůči Třetí říši, a na konci 30. let se tak Německo stalo hlavním obchodním partnerem Anglie. Schroeder Bank se stala hlavním činitelem Německa ve Velké Británii a v roce 1936 jeho kancelář v New Yorku se spojila s Rockefellery a vytvořily "Schroeder, Rockefeller & Co." investiční banku. Jako Hitler sám připustil připravil svůj čtyřletý plán na základě zahraničních finančních úvěrů.
V srpnu 1934, americký "Standard oil" v Německu získal 730,000 akrů půdy a postavil velké ropné rafinérie, které zásobovaly nacisty pohonnými hmotami. Ve stejné době, Německo tajně převzalo z USA nejmodernější zařízení z továren na výrobu letadel. Tím mohla začít produkce německých letadel.

Německo obdrželo velké množství vojenských patentů od americké firmy Pratt & Whitney "," Douglas "," Curtiss-Wright "a amerických technologií pro stavbu " Junkers-87 ". V roce 1941, kdy 2.světová válka již zuřila, americké investice v ekonomice Německa činily 475 milionů dolarů. "Standard oil" investoval - 120 milionů, "General Motors" - 35.milonů, ITT - 30 milionů, a "Ford" - 17,5 milionu dolarů.

Úzká Finanční a hospodářská spolupráce anglo-amerických a nacistických obchodních kruhů v 30. letech a politika appeasementu vedly ke druhé světové válce.
 
Zdroj: pz.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon50 000 švédských Cikánů stojí stát 12,4 miliardy a za jejich neschopnost a kriminalitu mohou samozřejmě zlí Švédové   
Pridal tk Úterý 29 květen 2018 - 04:25:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
50 000 švédských Cikánů stojí stát 12,4 miliardy ročně. Ale to je chyba Švédů, upřesnilo státní přezkoumání. Proto stát chce ustanovit "národní centrum pro romské otázky", aby se pomohlo Romům překonat jejich občanské vyloučení, které jim Švédi vnutili. Problém nyní interně řeší na Kulturním departmentu. Nikdo však nechce prozradit o co s jedná.
 
Státní komise proti anticikanismu, (tak se opravdu jmenuje), "vyzkoumala" v projektu, který se nazýval "Rozhodně proti anticikanismu", že společenské vyloučení Romů, tedy skutečnost, že většina z nich žije na sociálních příspěvcích nebo z kriminální činnosti, je zaviněna nepodloženými předsudky Švédů, diskriminací, rasismem, prostě jedním slovem, anticikanismem.
 
Vláda tedy na základě 229 stran dlouhého výzkumu rozhodla o zřízení instituce, která má "srovnat jejich podřízenou společenskou pozici a opravit jejich důvěru v majoritní společnost a tak překlenout rozdíly". Závěr onoho dokumentu jde shrnout tak, že "Švédové jsou vůči Romům rasističtí a plni předsudků, a že Romové díky své přírodní nevinnosti mají problém se proti takové neopodstatněné nenávisti hájit!", píše server/časopis Nya Tider (Nové časy), kde ostatně je šéfredaktorem syn českých exulantů, Vávra Suk.
 
PODOBNOST ČISTĚ NÁHODNÁ?

Autor: Otto Černý
 
Zdroj: nyatider.nu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNovináři porovnali vojenské síly Íránu a Izraele   
Pridal tk Úterý 29 květen 2018 - 04:21:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na Blízkém východu se dva vojenští giganti – Írán a Izrael - blíží k válce a svět se snaží odhadnout, kdo z nich by v možném konfliktu měl převahu. Autoři článku „Kdo je silnější – Izrael nebo Írán?“ na webu 7days.us porovnali síly dvou zemí a dospěli k nejednoznačnému závěru.

Izrael se může pochlubit jednou z nejefektivnějších armád světa, která je podpořena jaderným arsenálem, ale v Íránu žije desetkrát více obyvatel. Kromě toho má Teherán velké množství způsobů, jak se dá odpovědět útokem na útok.

Podle údajů GlobalFirepower celkový počet příslušníků Ozbrojených sil Íránu činí 934 tisíc aktivních vojáků a vojáků v záloze, zatímco izraelská armáda má 615 tisíc členů. Přičemž ještě můžeme spočítat obyvatelstvo, které je schopné bojovat — v Íránu žije 84 milionů bojeschopných občanů ve srovnání s 3,6 miliony v Izraeli.

Jenomže podle mínění vojenských analytiků dnes za doby technologických válek a válečných dronů je tato převaha jedinou, kterou Írán má.

V obyčejné pozemní válce izraelské síly překonají Írán s arzenálem 2 700 tanků a těžkého dělostřelectva. Síly Teheránu mají 1 600 kusů těžkých pozemních zbraní. Ve vzduchu Izrael také vede, neboť jeho letectvo má asi 600 stíhacích letounů a útočných vrtulníků. Íránské vzdušné síly disponují 500 letouny, které se skládají ze cvičných vrtulníků a nákladních letadel.

Analytikové tvrdí, že Írán se spoléhá na spojence a schopnost nalézání slabých míst nepřítele. Podle experta je hlavní předností Íránu jeho umění vést válku pomocí cizích sil. Dále autoři připomínají skupinu Hútíové v Jemenu a hnutí Hizballáh v Libanonu, z jejichž podpory je Teherán často obviňován. V Izraeli se obě hnutí pokládají za největší nepřátele. V případě válečného konfliktu bude Írán pravděpodobně schopen bojovat na několika frontách proti Izraeli v Sýrii, Libanonu a Iráku.

V analytické zprávě Centra strategických a mezinárodních výzkumů z Washingtonu se uvádí: „Írán vkládá hodně peněz do zlepšení přesnosti a ničivé síly svých raket." Minimálně 16 raketových a dělostřeleckých íránských systémů středního a dalekého dostřelu už se používá nebo je ve vývoji. Podle hodnocení expertů dosah jedné íránské rakety dalekého dostřelu Khorramshahr je více než 1 900 kilometrů. Tato raketa je porovnávána s izraelskou Jericho 2, která má podle předpokladů dosah 1 400-3 400 kilometrů.

Na konci článku autoři dochází k názoru, že Írán není ještě připraven čelit Izraeli. Kromě toho íránská vláda má teď starosti s jadernou dohodou a rozhodnutím USA od ní odstoupit.

Zdroj: 7days.us, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA zrušily ruskému senátorovi vízum OSN   
Pridal tk Úterý 29 květen 2018 - 04:17:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vedoucí mezinárodního výboru Rady federace Konstantin Kosačev uvedl, že Spojené státy mu zrušily vízum OSN.

Podle senátora se to stalo během dvou týdnů poté, co Washington uvedl jeho jméno do sankčních seznamů. Z tohoto důvodu se Kosačov nemohl zúčastnit Valného shromáždění OSN, které probíhalo na konci května.

Jak poznamenal poslanec, dodatečné odvolání vůči americkým orgánům ohledně této otázky zřejmě nemělo žádný výsledek.

Tyto informace potvrdil také vedoucí oddělení pro Severní Ameriku na Ministerstvu zahraničních věcí Ruska Georgij Borisenko. „Od americké strany jsme nedostali žádnou odpověď (na další výzvu)," řekl.

Začátkem dubna oznámil Washington rozšíření protiruských sankcí. Seznam zahrnoval 24 úředníků a podnikatelů, včetně Kosačova a také 14 společností. Jak bylo vysvětleno v Bílém domě, nové sankce jsou reakcí „na kroky Ruska k podkopání západních demokratických základů", stejně jako na události na Krymu a na Ukrajině.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hCwA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrezidenti Kyrgyzstánu, Kazachstánu, Ruska a Íránu navštíví Čínu   
Pridal tk Úterý 29 květen 2018 - 04:12:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang (Lu Kchang) dnes oznámil, že na pozvání čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) se prezident Kyrgyzské republiky Sooronbay Jeenbekov, prezident Kazachstánu Nursultan Nazarbajev, prezident Ruska Vladimir Putin a prezident Íránu Hassan Rúhání zúčastní 18. zasedání šéfů členských států Šanghajské organizace pro spolupráci a od 6. do 10. června budou v Číně.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA a KLDR uskutečňují konstruktivní dialog   
Pridal tk Úterý 29 květen 2018 - 04:10:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump v pátek uvedl, že v současnosti USA provádějí konstruktivní dialog s KLDR. Je tak možné, že se schůzka mezi lídry obou zemí uskuteční podle plánu.

Trump na Twitteru oznámil, že USA a KLDR vedly konstruktivní dialog o obnově zasedání. Pokud se schůzka bude moci uskutečnit, je velmi pravděpodobné, že bude 12. června v Singapuru. Je také možnost, že bude odložena.

Ve čtvrtek Trump ve svém dopise Kim čong-unovi napsal, že ruší jednání, které bylo naplánováno na 12. června v Singapuru. KLDR odpověděla, že Trumpovo rozhodnutí nesplňuje přání mezinárodního společenství ohledně míru a stability na Korejském poloostrově.

KLDR je však ochotna se Spojenými státy kdykoli setkat u kulatého stolu, aby se tato problematika vyřešila.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3265 sec,0.1687 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,758kB