Čtvrtek 31 květen 2018
SPD je extrémistické hnutí s nálepkou jako kdysi Dělnická strana? Bakalův server v předstihu leaknul zprávu ministerstva vnitra o extrémismu   
Pridal tk Čtvrtek 31 květen 2018 - 04:58:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
SPD je extrémistické hnutí s nálepkou jako kdysi Dělnická strana? Bakalův server v předstihu leaknul zprávu ministerstva vnitra o extrémismu. Okamurovo hnutí prý je radikálnější než krajně pravicoví aktivisté. Ministr vnitra tím zřejmě vrací úder SPD za Marakéšskou deklaraci. Budou následovat kroky až k soudnímu rozpuštění SPD?

Proces utahování šroubů a odvet proti těm, kteří šíří pravdu, velmi výrazně posiluje. Po skandálu s Marakéšskou deklarací, proti které ministr vnitra za Hnutí ANO nijak neprotestoval, když se osobně účastnil zasedání v Marakéši počátkem května, se nyní začínají odvíjet kroky státní správy, které velmi silně připomínají hysterii, která před několika lety vedla nakonec k soudnímu zákazu Dělnické strany. Ta se dočkala zákazu poté, co se jako jediná zastala občanů v několika vyloučených lokalitách v ČR, kde se místní lidé dovolávali (zcela marně) pomoci státu proti vysoké kriminalitě rómského etnika. Těch akcí bylo několik v řadě za sebou, na severu Čech, Litvínov, Ústí nad Labem, Krupka atd. Výsledkem byl soudní zákaz Dělnické strany, která se musela přesunout pod nový subjekt DSSS (Dělnická strana sociální spravedlnosti). Nevěřil bych, že to někdy napíšu, ale mám silné obavy, že stejný osud může potkat nakonec i SPD.

Bakalův server Aktualne.cz získal přístup k informacím ministerstva vnitra o chystané zprávě o extrémismu v ČR. Podle informací je v ní SPD označována za xenofóbní subjekt a text varuje před tím, že extrémismus se nově přesouvá z okrajových skupin a spolků na úroveň politických stran a hnutí zastoupených v poslanecké sněmovně. Tím je jasné, koho má vnitro na mysli. Aniž by dokument jmenoval, že se to týká adresně SPD, vyplývá prý z kontextu zcela jasně, že zpráva mluví právě o SPD. Přímé zmínky o SPD se přitom v dokumentu také nacházejí. Podle Bakalova serveru se ministerstvo vnitra zabývá ve zprávě o extrémismu činností SPD na stránce a půl, což je obrovský rozsah zprávy, který dokonce přesahuje délku zpráv, které se věnovaly působení Dělnické strany předtím, než byla soudně zrušena. Ačkoliv jde pouze o domněnku, mám silný pocit, že jde o odvetu ministra vnitra v demisi Lubomíra Metnara za kauzu Marakéšská deklarace.

V minulých volbách chtělo z EU vystoupit jen 10% voličů, jinak vůbec nikdo! A tohle jsou důsledky!

Mluvil jsem o tom minulý pátek v mém pořadu na Svobodném vysílači CS, a tyto kroky ministerstva vnitra pouze moje názory potvrzují. SPD je v poslanecké sněmovně prostě omylem. Proč si to myslím? Protože jak už jsem v pátek na rádiu zdůrazňoval, nikdo v poslanecké sněmovně (kromě SPD) nechce vystupovat z Evropské unie. Naprosto nikdo a žádná politická strana nebo hnutí, jenom SPD. Dokonce i KSČM má k EU ambivalentní a spíš kladný než záporný vztah, i když odmítá členství ČR v NATO, ale ohledně EU se KSČM nijak radikálně nevyjadřuje. Z těchto procesů lze tedy usuzovat, že Hnutí SPD se stává nepohodlným celému parlamentnímu establishmentu. Sami si dovedete představit, co se stane po oficiálním publikování této zprávy.

Česká televize a mainstream začnou do omrzení ze zprávy citovat, že SPD bylo označeno ministerstvem vnitra za extrémistickou stranu, stejně jako kdysi toto označení “slízla” Dělnická strana. S oficiální nálepkou potom bude SPD vláčena českými médii jako strana, která je oficiálně rasistická a xenofobní. Začne se zvyšovat tlak na členy této strany na úrovni jejich domovů a bydlišť, kde tato nálepka začne lidem komplikovat život. Mnoho lidí opustilo řady Dělnické strany poté, co oficiálně začal se stranou proces, který vedl k soudnímu zákazu. Lidé se začali bát a i když byli vlastenci, nemohli do toho zatahovat rodinu, manželku, své děti, protože to už bylo tzv. o hubu. Dokud nálepky přilétávají z České televize, tak o nic nejde. Ta nálepkuje SPD jako extrémistickou už od konce voleb vloni v říjnu, resp. ty nálepky tam byly mnohem dříve, ale ne tak okaté jako po volbách.

Odveta ministra vnitra za tvrdé útoky na něj od SPD kvůli Marakéši?

Jenže ve chvíli, kdy oficiální zpráva ministerstva vnitra o extrémismu onálepkuje, ať už jmenovitě nebo jen v náznaku, SPD jako extrémistickou stranu plnou xenofobů a rasistů, tak v takovém okamžiku se z toho stane pro mainstreamová média fakt a argument. Právě SPD se tvrdě opřela v uplynulých dnech do ministra vnitra Lubomíra Metnara za jeho “jalovou” nečinnost v Marakéši a tento ministr vnitra v demisi se kvůli tomu dostal do značného mediálního tlaku. Je zcela zjevné, že tohle může být rychlé odveta.

Ale pozor, může za tím být ještě něco dalšího. Může jít o zametání cesty pro příchod nového ministra vnitra Jan Hamáčka z ČSSD, který bude chtít potom svoji práci deklarovat jako “navázání na práci” předchozího ministra. A to by dávalo smysl, protože největším nepřítelem ČSSD v současné chvíli je SPD. Protože SPD je napojena na alternativu, ze které Lidový dům obviňuje volební propad. Takže součástí této koalice mezi Hnutím ANO a ČSSD můžou být určité neveřejné dohody, kdy si ČSSD chce pojistit “věrnost” Babišova hnutí ANO tím, že dojde k likvidaci SPD alespoň na deklarativní úrovni v první fázi, a později na úrovni institucionální.

Pokud někdo prosazuje alternativu, která hlásá referendum o vystoupení z EU, stává se veřejným nepřítelem číslo jedna. Útoky na AE News a na SPD v poslední době nejsou nijak náhodné, protože oba dva subjekty reprezentují jeden myšlenkově-politický tok, který získává společné nálepky ze strany mainstreamu. Než se zpráva o extrémismu dostane na veřejnost musí ji oficiálně schválit vláda, tedy vláda Andreje Babiše v demisi, a to bude opravdu zajímavé sledovat, jak se k tomu právě Andrej Babiš postaví.
Pokud zpráva bude znít podobně nebo stejně jako je ta pracovní verze, kterou získala Bakalova média, která mají tradičně úzké napojení na vnitro a složky bývalého ÚOOZ, potom by to mohlo definitivně zabouchnout Babišovi dveře pro případný plán B a koalici Hnutí ANO s SPD a KSČM. I když poslední výroky z hnutí ANO hovoří o tom, že pokud referendum ČSSD neschválí koalici s Hnutím ANO, že prý neexistuje žádný plán B a na řadu by přišly předčasné volby.

Skutečná alternativa bude čelit mohutným útokům vedoucím k odstavení činnosti, zůstanou jenom nekonfliktní a bezzubé subjekty, kterým nevadí migrace, islám, LGBT a inkluze?

Alternativa dnes představuje hrozbu jak pro globalisty, tak i pro neocony. Bojujeme proti všem, takže musíme sledovat procesy, které probíhají okolo nás, protože dochází pomalu k lámání chleba. Každý, kdo bude kritizovat migraci a migranty, bude onálepkován jako rasista a xenofob, aby později takový subjekt mohl být rozpuštěn. V Německu to už dávno takto funguje, a že Pegida nebo AfD dosud fungují, to je z mnoha důvodů právě kvůli tomu, že do svých čel v poslední době dosadili méně konfliktní osoby, všichni si pamatujete na náhlý a překvapivý odchod Frauke Petry hned po uzavření volebních místností.

Místo toho se vedení AfD ujala dvojice leaderů Alexander Gauland a Alice Weidel. Ten první proslul slovy o tom, že Němci by měli být hrdí na vojáky Wehrmachtu a za to, co prý dokázali a obětovali za II. sv. války a Alice Weidel pro změnu šokovala, že je lesbička a obdivuje Hillary Clinton. Gauland přitom nemá s alternativou nic společného, je bývalým členem CDU Angely Merkelové (až do roku 2013) a Weidelová pracovala pro změnu jako finanční analytička pro Goldman Sachs. Tedy pro židovskou kmenovou banku FEDu. To má být alternativa? Chápete?

Proto musím varovat, že tyto procesy typu “Gleichschaltung” uvidíme i v ČR. Politické strany, které hlásají alternativu jako např. odpor proti migraci nebo vystupování z EU budou tlačeny do pozice, aby vyměnily vedení, které obrousí jejich tah na branku, anebo budou odstaveny a rozpuštěny. Není potřeba strašit, že by v SPD proběhly okopírované procesy z AfD přímo do písmene, ale všechno, co se okolo alternativy děje, té mediální i politické, je velmi nebezpečným připomenutím, proti čemu stojíme. Národní zájmy, ochrana národa a vlasti, to všechno bude drceno mezi dvěma mlýnskými kameny globalizace a systému americké moci Pax Americana. Podívejte se na Slovensko, jak likvidují stranu pana Kotleby. Volby nevolby, pokud existuje vyšší zájem, jsou schopni a připraveni rozpustit i stranu, která se dostala do parlamentu.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/spd-je-extremisticke-hnuti-s-nalepkou-jako-kdysi-delnicka-strana-bakaluv-server-v-predstihu-leaknul-zpravu-ministerstva-vnitra-o-extremismu-okamurovo-hnuti-pry-je-radikalnejsi-nez-krajne-pravicovi/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěco, co prostě tak být „musí“, aneb zázraky britského léčení   
Pridal tk Čtvrtek 31 květen 2018 - 04:43:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Záhada „novičoku“ trvá, lépe řečeno, nebyla dosud zcela uspokojivě potvrzena. Redaktorka „Reflexu“ Nicole Martincová ve svém článku „Lékaři poprvé promluvili: nevěřili jsme, že Skripalovi přežijí“ (respekt.cz/denni-menu/lekari-poprve-promluvili) možno říct, že na první pohled relativně věrohodně popsala průběh léčení a událostí kolem případu otravy agenta Skripala a jeho dcery Julije, ale pořád je to jen relativní a značně nekonformní popis. Dovolím si poukázat na několik problematických pasáží.
 
     Předně je to fakt, že britský ošetřující personál, podle vyjádření ošetřovatelky Lorny Wilkinson, vůbec netušil, čím byli otec a dcera Skripalovi otráveni. Na samém začátku předpokládali, že jde o otravu opioidy a o změně diagnózy začali uvažovat poté, co byl do nemocnice přivezen policista s podobnými příznaky. Jakkoli měl být i zmíněný policista postižen stejnou látkou, o jeho osudu nejsou dále již žádné informace. Jenom se ví, že údajně krátce po vyšetření opustil nemocnici, zatímco oba postižení Skripalovi byli v péči nemocnice ponecháni (zřejmě proto, že policista musel do služby, zatímco Skripal byl svým způsobem VIP).  Nicméně z této skutečnosti vyplývá otázka, že pokud se skutečně jednalo o látku tzv. „novičok“, jak se oficiálně tvrdí, jak to, že při známých  vlastnostech této látky (smrt do 2 minut apod.), nebyl postižen žádný člen ošetřujícího personálu přesto, že neměli ani nejmenší tušení, že se jedná o tak prudce jedovatý, resp. smrtelný chemický prostředek. Zatímco na oba Skripalovi „novičok“ zapůsobil okamžitě (za velmi problematických, či spíše nevěrohodných okolností), na ošetřující personál ani po delší době nezanechal žádné následky. Takže otázka: byl či nebyl to „novičok“? Odpověď: sice nebyl, nicméně oficiálně být „musel“!

     Kromě politických aspektů má tato událost i jiný význam z pohledu ošetřujícího personálu nemocnice. Jak píše N. Martincová, „pro záchranu jejich životů byl klíčový rychlý příjem na jednotce intenzivní péče a vysoká dávka léků k eliminaci případné poruchy mozku. Lékaři zároveň vyzdvihli důležitost spolupráce s experty z výzkumného ústavu Porton Down, kteří také později určili, že Skripalovi byli otráveni „novičokem!“ 

     Zůstaneme-li u mimořádných schopností britského ošetřujícího personálu, který ač nevěděl, o jaký druh otravy se jedná, tím méně, že se jedná o otravu „novičokem“, přesto veleúspěšně zasáhli léčbou  formou intenzivní péče a vysoké dávce léků. Otázka: je možné, aby při neznalosti diagnózy, lékaři použili (blíže nejmenované) vysoké dávky léků? Jaké to byla léky, když přesto, že jim nebylo známo, co vlastně léčí, tyto léky nasadili? Byla to snad nějaká intuice, vnuknutí, riskování?

     Další pozoruhodností je, že když byli Skripalovi ve stabilizovaném stavu, hlavním úkolem prý bylo zajistit do budoucna normální chod jejich tělesných funkcí. Zde se stále motáme v kruhu pochybností, neboť zatímco údajně „novičokem“ také postižený policista (byť asi v menším rozsahu nicméně) byl po vyšetření bez jakýchkoliv následků propuštěn z nemocnice, Skripalovi podstupovali další náročnou léčbu.

     Zvláště pozoruhodnou skutečností je, že tým lékařů ze Salisbury District Hospital až poté, co bylo ve spolupráci s institutem Porton Down zjištěno, že se jedná o otravnou látku „novičok“, stanovil kombinaci léků a pokračování léčby dokonce  ve spolupráci s mezinárodními experty a s kolegy ze zmiňovaného institutu Porton Down. Jak se později vyjádřila Julija Skripalová, klinická léčba prý byla invazivní a značně deprimující.

    A nakonec je to samotné a velmi pozoruhodné vyjádření  doktorky Blanshardové, která přiznává: „Na celém světě je s léčbou následků otravy novičokem zkušenost u tří lidí - stále se máme co učit.“  Z humánního hlediska můžeme říct, zaplať pánbůh. Jinak jsou ale slova, kterými zřejmě chtěla zdůraznit význam tohoto případu, vyzdvihnout mimořádný úspěch britských lékařů v souvislosti s léčbou, se kterou jsou, resp. oni mají jen minimální zkušenosti. Slova, která mají hlavně mezinárodní politicko-publicistický význam, než pravdivé konstatování skutečností, neboť tento typ bojové chemické látky ale i další jsou ve světě dostatečně známy a bezpochyby jsou také známy způsoby ochrany a léčby následků této látky. O tom také svědčí skutečnost, že i u nás ve Vojenském výzkumném ústavu (jehož ředitel byl bez udání důvodu z postu odvolán) se provádělo testování chemické látky A-230, která se na Západě také nazývá "novičokem". Toto konstatování však nic neubírá na potřebě dr. Blanshardové, že se má (mají) stále čemu učit. Ostatně to říkal i Lenin: učit, se, učit se a to třetí jsem už zapomněl! 

Autor: Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObojí trestná činnost je podporována!   
Pridal tk Čtvrtek 31 květen 2018 - 04:35:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tentokrát se zmíním o dvou kauzách, kde je trestná činnost dokonce podporována zákony či financemi. Zamlčení mimořádně šokující druhé kauzy je zcela neuvěřitelné.

Umělecký šéf Husy na provázku : "Máme se na co těšit, že se konečně objeví hra nejuznávanějšího světového režiséra..."

Nápisy v arabštině napsané na tělech herců: "Není boha jiného než Alláha. Bezvěrcům náleží postavení psů. Není víry bez mučednictví. Islámský stát na celém světě. Vůle Alláha bude prosazena na celém světě. Bezvěrcům oheň a řetězy. Běda mužům pod vládou žen. Vojska Alláha v nás." Hra propaguje pornografii, uráží věřící dvou náboženství, dopouští se zneuctění státního symbolu. Islámské radikální organizace si stěžují na urážku jejich víry a vyhrožují nám /ČR/ fatwou /náboženský trest smrti/. Takže je dokonce ohrožena už i v ČR. Dle astrologie není vyloučen nějaký masakr i v ČR kolem 14.6., ale hlavně kolem 18.7.

I šéfredaktor Aeronetu VK je pro okamžité odvolání Ředitele Glasera. Tolik trestných činů, dotovaných z našich daní, se souhlasem satana Halíka, soudružky Wagnerové, kovaného komunisty padesátých let hlavního soudce Protiústavního soudu soudruha Rychetského a mnoha dalších zvrácených Průšů, to je nepochybně světový unikát! Soudruh Grasel, /jak typické jméno/, pardon, Glaser nazval Slušné občany lúzou... Pro tohle jsme zvonili klíči?

Další povolená trestná činnost, podporována dokonce zákony o ochraně dětí, se týká výchovného ústavu v Chrastavě. Jsou tam chovanci nejhoršího kalibru, kteří se dopustili i vraždy na vychovatelích. Často tam bývají brutální rvačky, kdy jeden chovanec mlátí hlavou druhého chovance velmi surově o zem. Přesto vychovatelé nesmí zakročit, protože trestání dětí je zakázáno! Podle zákona tedy nesmí zasáhnout, i kdyby se dopustil vraždy na druhém chovanci...Dle jistého doporučení mládež nemusí pracovat ani studovat, takže jim vychovatelé nosí snídani až do postele. Chovanci mohou beztrestně vyhrožovat vychovatelům, aby se jich nedotýkali...

V ústavu je jeden chovanec mentálně opožděný. Nová ředitelka přes mnohá varování ostatních vychovatelů dala na jeden pokoj tohoto chovance s největším násilníkem. Toto varování ignorovala a 10.6.2016 tento násilník pohlavně zneužil surově análně tohoto mentálně opožděného. Soudružka Šabatová a ministryně Valachová k tomu mlčí. Ředitelka ústavu zůstává nepotrestána a celá kauza se zametla pod koberec. Je u nás vůbec někdo, kdo hájí skutečná práva našich dětí?

Autor: Miroslav Petr

Zdroje: Aeronet. Očima Josefa Klímy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDLR pohrozila, že vrátí ozbrojené síly na demarkační čáru   
Pridal tk Čtvrtek 31 květen 2018 - 04:24:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ozbrojené síly DLR mohou zaujmout původní pozice na demilitarizovaném území u demarkační čáry v případě, jestliže Kyjev bude pokračovat v provokacích, řekl novinářům zástupce jednostranně vyhlášené republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci režimu zastavení střelby.

Podle jeho slov monitorovací mise OBSE zaregistrovala, že ozbrojené síly se upevnily u obcí Bohdanovka a Petrovskoje. Hovořilo se také o umístění min u obce Zolotoje v demilitarizované zóně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hD8Q

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSoros zpochybňuje tvrzení o tom, že je nacista   
Pridal tk Čtvrtek 31 květen 2018 - 04:20:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sociálních médiích se rozpoutalo pozdvižení, když prominentní americká herečka obvinila slavného miliardáře George Sorose z toho, že je nacista.

Americká sitcomová hvězda a herečka Roseanne Barrová vyvolala intenzivní diskusi na Twitteru tvrzením, že miliardář a investor George Soros byl údajně nacista, který ukradl majetky Židů zavražděných během holocaustu.

V jedné ze zpráv na Twitteru řekla o Georgovi Sorosovi, že je nacista, který se odvrátil od svých dvou kolegů Židů, kteří byli zavražděni v německých koncentračních táborech, a ukradl jim jejich bohatství.

V sociálních médiích se rozpoutalo pozdvižení, když prominentní americká herečka obvinila slavného miliardáře George Sorose z toho, že je nacista.

Americká sitcomová hvězda a herečka Roseanne Barrová vyvolala intenzivní diskusi na Twitteru tvrzením, že miliardář a investor George Soros byl údajně nacista, který ukradl majetky Židů zavražděných během holocaustu.

V jedné ze zpráv na Twitteru řekla o Georgovi Sorosovi, že je nacista, který se odvrátil od svých dvou kolegů Židů, kteří byli zavražděni v německých koncentračních táborech, a ukradl jim jejich bohatství.

Zdroj: Twitter, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMaďarsko bude kriminalizovat pomoc uprchlíkům   
Pridal tk Čtvrtek 31 květen 2018 - 04:17:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarská vláda vypracovala nové zákony s cílem kriminalizovat lidi, kteří pomáhají nelegálním migrantům.

Pokud by byla legislativa v současné podobě schválena, tak se trestním činem v Maďarsku může stát jakákoli výpomoc uprchlíkům, například poskytnutí informací o tom, jak požádat o azyl a jiné právní poradenství, a dokonce krmení hladových migrantů.

Takovým způsobem nacionalistický premiér Viktor Orbán odmítá politiku EU v oblasti migrace.

Maďarsko, Polsko, Česká republika a Slovensko se postavily proti plánu EU, podle kterého by se měli přemístit 160 000 uprchlíků ze Sýrie a Eritree do partnerských zemí EU, protože uprchlické tábory v Itálii a Řecku jsou již přeplněné.

Takovým způsobem nacionalistický premiér Viktor Orbán odmítá politiku EU v oblasti migrace.

Maďarsko, Polsko, Česká republika a Slovensko se postavily proti plánu EU, podle kterého by se měli přemístit 160 000 uprchlíků ze Sýrie a Eritree do partnerských zemí EU, protože uprchlické tábory v Itálii a Řecku jsou již přeplněné.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hD6B

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael chce kdekoliv v Sýrii útočit   
Pridal tk Čtvrtek 31 květen 2018 - 04:12:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izrael neustále tvrdí, že nepřijme jakoukoliv íránskou vojenskou přítomnost v Sýrii, zatímco Írán trvá na tom, že v zemi má pouze vojenské poradce.

„Budeme nadále bránit [íránským] plánům vytvořit v Sýrii proti nám vojenskou přítomnost, a to nejen naproti Golanských výšin, ale kdekoliv v Sýrii," řekl izraelský premiér Netanjahu.

Příští týden izraelský premiér navštíví Německo, Francii a Británii, kde bude jednat s hlavami států. „Hodlám je obeznámit s posledním strategickým vývojem v našem regionu, který je spojen se snahou zastavit íránskou agresi v Sýrii a v dalších místech," řekl Netanjahu.

V poslední robě eskaluje napětí mezi Izraelem a Íránem. V noci 8. května došlo k útoku na předměstí v Damašku, který údajně provedly izraelské vzdušné síly na skladiště íránských revolučních gard.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hD2W

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump: Severokorejský vysoký úředník je na cestě do USA   
Pridal tk Čtvrtek 31 květen 2018 - 03:52:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump včera uvedl, že místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce Kim Yong-chol je na cestě do New Yorku, aby prokonzultoval se Spojenými státy nadcházející setkání vedoucích představitelů USA a KLDR.

Trump na Twitteru napsal, že Spojené státy již vytváří skupinu pro jeho setkání s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Obě strany zahájí sérii jednání o dalších záležitostech.
Americký prezident 27. května uvedl, že americká pracovní skupina dorazila do KLDR a připravuje půdu pro schůzku.

Spojené státy, Severní Korea a Japonsko nedávno uvedly, že se setkání vedoucích představitelů USA a KLDR uskuteční 12. června v Singapuru podle plánu.

Korejská centrální zpravodajská agentura v neděli informovala, že jihokorejský prezident Mun Če-in a nejvyšší představitel KLDR Kim Čong-un se v sobotu 26. května setkali v Pchanmundžomu na severokorejské straně. Kim Čong-un poděkoval Munovi Če-inovi za snahy a úsilí, které vytváří pro setkání vedoucích představitelů USA a KLDR. Dále vyjádřil pevnou vůli pro tuto schůzku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGDPR spasí firemní rozvahu   
Pridal tk Čtvrtek 31 květen 2018 - 03:50:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle mezinárodních účetních pravidel jsou bezplatné míle pro časté cestující leteckých společností a body z jiných věrnostních programů závazkem v rámci účetní rozvahy společnosti. Body musí být někdy v budoucnu proplaceny, stejně jako musí být splacena půjčka. Aerolinky a další provozovatelé věrnostních programů občas změní jejich podmínky, aby své závazky snížili. Oblíbenou taktikou je nechat body po uplynutí určité doby propadnout. EU teď firmám poskytla nový trik.

Zákazníkům, kteří do 25.5. neodsouhlasili používání svých osobních dat, byly účty i s body smazány. „Co jiného jsme mohly dělat?“ ptají se firmy, které od svých zákazníků očekávají loajalitu, ale samy ji ne vždy opětují. Samozřejmě, že mohly postupovat jinak. Mohly svým zákazníkům poslat jejich osobní údaje a výpis věrnostních bodů a dát jim možnost znovu zadat tato data do systému, až budou chtít. Ale to by nadělalo v účetní rozvaze nepořádek, že? 

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Čas růže přináší“ je pitomost   
Pridal tk Čtvrtek 31 květen 2018 - 03:47:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr školství v demisi zbavil ředitele Cermatu funkce za to, že v úkolech pro maturanty jako běžné a užívané české úsloví uznal jen Trpělivost růže přináší a nikoliv též prý jeho možnou (a snad i užívanou) variantu Čas růže přináší.

K čemuž bych rád poznamenal toto: úsloví Trpělivost růže přináší jsem ve svém dlouhém životě slyšel i četl snad milionkrát, ale nikdy v životě jsem nenarazil na úsloví Čas růže přináší. A kdybych na ně někdy narazil, pomyslel bych si, že v něm cosi velmi nesedí. Na rozdíl od nich je totiž pro konání lidí demotivující. Neradí totiž lidem o cokoliv se snažit, kterýžto úkol vyzdvihují všechna česká úsloví (a proto také vznikla), ale radí jim jen sedět a čekat, až za ně problém vyřeší čas.

Proto také, podle mého názoru, úsloví Čas růže přináší, si vedle studentů, kteří nikdy neslyšeli okřídlené Trpělivost růže přináší, a jako únikovou cestu tedy volili přidat ke slovům ! „(…......) růže přináší“, ke všemu dobrý a hodící se„čas“, zcela originálně vymyslel i někdo starší a vlivnější, kdo prostě chtěl osvědčeného ředitele Cermatu vystrnadit z funkce.

Jinak si totiž ono údajné úsloví „Čas, růže přináší“ vysvětlit nedokáži.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2529 sec,0.0815 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,727kB