Sobota 02 červen 2018
Sněmovna vyšle do Pobaltí další kontingent českých vojáků, který prohloubí napětí a nestabilitu na čáře doteku s Ruskou federací...   
Pridal tk Sobota 02 červen 2018 - 06:38:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sněmovna vyšle do Pobaltí další kontingent českých vojáků, který prohloubí napětí a nestabilitu na čáře doteku s Ruskou federací. KSČM má historickou možnost tomuto šílenství zabránit a nevyslovit důvěru Babišově vládě s ČSSD! Pouze dvě strany ve sněmovně nehlasovaly pro zahraniční mise, KSČM a SPD! Sněmovna nechápe, že kamaráčoft s USA v Evropě končí!

Poslanecká sněmovna ČR dnes opět předvedla neuvěřitelnou ostudu a pošlapala historickou úlohu ČR v éře nových dějin, které transformují Evropu na všech frontách. Poslanci 140 hlasy schválili program a navýšení počtu vojáků AČR do tzv. zahraničních misí NATO, a to navzdory protestům KSČM, která už dlouho dopředu upozorňovala, že pokud toto projde, nepodpoří strana vyslovení důvěry Babišově vládě. O té by se mohlo hlasovat už v polovině července, pokud tedy referendum ČSSD projde a členové ČSSD vysloví souhlas s tím, aby strana šla do vlády s Andrejem Babišem.

Referendum již probíhá a není jasné, jak vlastně dopadne, protože proti spolupráci s Andrejem Babišem se staví velká část členské základny. Komunisté tak de facto drží klíč k Babišově vládě a současně i k předčasným volbám. Vedení Hnutí ANO již odhalilo svoji situaci a přiznává, že záložní plán B neexistuje, pokud tedy za takový plán nejsou považovány právě předčasné volby příští rok na jaře.

Ty by se mohly konat spolu s volbami do Evropského parlamentu, což by z hlediska procesů řízení bylo skvělé. K volbám do Europarlamentu tradičně nikdo prakticky nechodí, de facto k těmto volbám chodí jenom rodinní příbuzní kandidátů a členové politických stran. Pokud by ale volby do EU byly spojeny s předčasnými volbami do sněmovny, zcela radikálně by to překreslilo křesla evropských poslanců. Dá se očekávat, že volební výsledek do EU by potom kopíroval výsledek parlamentních voleb.

To může být ale sladkokyselá zpráva, protože se očekává, že předčasné volby drtivě opět vyhraje Hnutí ANO Andreje Babiše. Hlavní úlohu v tomto procesu ale mají komunisté. Ještě nikdy od roku 1989 nestáli před tak klíčovým okamžikem jako dnes. Pokud totiž umožní vznik Babišově vládě, a je úplně jedno, jestli aktivně nebo pasivně (třeba odchodem ze sálu), potom se KSČM historicky odepíše a dopadne jako ČSSD. Musí si uvědomit, o čem vypovídají loňské podzimní volby.

Komunisté hrají o přežití a vlastní záchranu důvěryhodnosti u voličů. V kauze misí NATO nesmí KSČM uhnout. Buď ustoupí Babiš nebo budou předčasné volby!

KSČM přišla odhadem o 4 až 5% voličů, kteří přešli k Babišovi a jeho silně levo-pravě rozkročené politice podpořené sloganem “všeci kradnú”. Ačkoliv sám Babiš odmítá, že by tento výrok kdykoliv vyslovil, tak jeho ostatní výroky stejně tuto hlášku de facto parafrázují. A to imponuje mnoha voličům, nejen KSČM. Hnutí ANO totiž vykradlo volební témata všem stranám ve sněmovně. To je důvod, proč Babišovo hnutí zvítězilo s takovým náskokem a proč je za ním taková díra a mezera mezi vítězem voleb a druhým na cílové pásce. KSČM teď hraje o vlastní identitu a přežití, musí se vyhranit vůči Hnutí ANO.

Pokud to neudělá, nevyhraní se a pokud to vyhranění jasně nedeklaruje tím, že bude aktivně hlasovat proti vyslovení důvěry Babišově vládě, tak příští volby dopadnou pro KSČM naprostou katastrofou, úplně stejně jako pro ČSSD. Pokud chce Andrej Babiš podporu komunistů, nemůže po nich chtít, aby podporovali mise NATO. Pokud si ale Babiš myslí, že může dostat podporu a důvěru od KSČM a současně rozšiřovat kontingenty AČR pro mise NATO, mělo by ho jasně uvést zpátky do reality to, že komunisté potopí jeho vládu s ČSSD. Nic jiného KSČM nezbývá, jak si obhájit svůj kredit před voliči.

Velmi důležitý je i signál od SPD. Poslanci SPD taktéž odmítli zahraniční mise AČR a hlasovali proti nim. Znovu se tak ukazuje, že pro-národní postoje prosazují ve sněmovně jenom dva subjekty, které ale bohužel v součtu dohromady dostaly v minulých volbách jen 18% hlasů českých občanů. A to je tragédie nedozírného rozsahu. A to přesto, že agrese amerických vojsk pod fíkovým listem NATO ve světě i v Evropě je doslova do očí bijící.

Bez mandátu RB OSN bombardovaly země NATO (USA a Velká Británie) suverénní svrchovanou zemi, Sýrii, v odvetě za chemický útok v Dúmá, který se nikdy nestal. Byl zinscenován Bílými přilbami stejně, jako před několika dny kauza se zastřeleným ruským novinářem Babčenkem na Ukrajině, který po několika dnech vstal z mrtvých a přiznal se, že jeho zabití bylo fingované. Stejně jako byla zřejmě fingována otrava Sergeje Skripala novičokem. NATO je tak skupinou agresorských zemí, která v rozporu s mezinárodním právem používá zbraně a bomby proti svrchovaným zemím bez mandátu RB OSN. NATO se tím dopouští mezinárodního gangsterismu a všichni politici poslanecké sněmovny ČR, kteří pro mise dnes hlasovali, se k tomuto gangsterismu hlásí a podporují ho.

NATO nechrání Evropu před migranty, ale ochraňuje zájmy USA v Evropě. A to je sakra rozdíl!

KSČM má páku, za kterou musí zatáhnout a ukázat, že nebude tolerovat podílení se vojáků AČR na operacích mezinárodního gangsterismu pod hlavičkou NATO. Čeští vojáci se mají pohybovat jen a výhradně na území ČR a jakékoliv přesuny do ciziny musí být odsouhlaseny Radou bezpečnosti OSN. Celá Evropa čelí od roku 2015 migrační krizi, ale NATO v ochraně hranic Schengenu selhalo. Místo ochrany hranic vojsky NATO muselo Maďarsko narychlo stavět plot vlastními silami.

Jiné země nápor vůbec nezvládly, ale NATO nevyslalo na hranice Schengenu ani jednu jedinou misi, ani jediný kontingent, který by byl rozmístěn na hranicích Řecka, Itálie a dalších zemí a bránil by pašerákům v transportech migrantů po zemi i po moři. Místo toho ale NATO, rok co rok, pravidelně vysílalo mise do Pobaltí, na Ukrajinu a do Gruzie, všude do míst, které jsou vzdáleny jen pár kilometrů od hranic s Ruskou federací. Zatímco migranti podřezávají hrdla ženám v Evropě, čeští, němečtí, polští a další vojáci se přesunují na hranice Ruska.

Občané ČR by si měli uvědomit, jestli NATO chrání nás, anebo spíš chrání zájmy USA v Evropě. To je totiž zásadní rozdíl. Americká armáda nasunuje do Pobaltí odpalovací zařízení pro rakety krátkého a středního doletu, v Rumunsku jsou nasunuty protiraketové komplexy, které skenují vzdušný prostor nad Ruskou federací, americké ponorky operují v Baltu u pobřeží Kaliningradu, na Dálném východě i za polárním kruhem. Jenže tam nikde žádní migranti a nelegální uprchlíci nejsou. Tam jsou jenom Rusové, nikdo jiný.

KSČM musí tvrdě udeřit proti těmto fašizačním procesům ve sněmovně a musí vládu Andreje Babiše a ČSSD zablokovat a dovést procesy v ČR k předčasným volbám. Ty mohou dopadnout do značné míry podobně, ale existuje velká šance, že vyjednávací půdorys pro KSČM a SPD se značně rozšíří po nových volbách, zatímco strany jako TOP09 a Hnutí STAN vypadnou z poslanecké sněmovny, což je třeba k ozdravění českého politického prostředí od politických stran, které škodí české státnosti. Komunisté tak mají před sebou osudovou úlohu a nesmí zklamat své voliče!

-VK-
Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/news/snemovna-vysle-do-pobalti-dalsi-kontingent-ceskych-vojaku-ktery-prohloubi-napeti-a-nestabilitu-na-care-doteku-s-ruskou-federaci-kscm-ma-historickou-moznost-tomuto-silenstvi-zabranit/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko vybuduje vlastní celosvětovou internetovou síť   
Pridal tk Sobota 02 červen 2018 - 06:29:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská společnost Roskosmos připravuje ambiciózní projekt vybudování družicového internetu, propojujícího celou planetu.

Globální internetové sítě dnes provozuje několik amerických společností a zůstávat v této oblasti stranou není rozumné – vždyť ten, kdo otevírá lidem přístup do komunikační sítě, otevírá zároveň sám sobě přístup do jejich vědomí.

Ruský družicový globální komunikační systém budoucnosti se nazývá EFIR (ÉTER). Nabídne mobilní hlasovou komunikaci a internet na území celé naší planety. Znamená to, že všude, kde se člověk ocitne, třeba i v nejvzdálenějším koutě planety, zůstane prostřednictvím EFIRu ve spojení se světem, a to s využitím satelitního internetu nebo komunikace běžným telefonem.

K realizaci tohoto úkolu plánuje Roskosmos vypustit během příštích osmi let na orbitální dráhu ve výši cca 870 km kolem tří set spojovacích satelitů. Podle předpokladů by měla být celá síť funkční i v oblastech, kde dosud nebyl dosažitelný internet a kde dokonce nebyly k dispozici ani pevné telefony.

EFIR pomůže ruské ekonomice stát se skutečně „digitální“. Jde mimochodem i o jeden z úkolů vytyčených prezidentem Ruska Vladimirem Putinem po jeho inauguraci. Na vybudování sítě EFIR mají zájem těžební a energetické společnosti, ruské zemědělství, doprava, zdravotnictví, vědecké a vzdělávací instituce i sektor bytového a komunálního hospodářství a služeb.

Další možnosti vytvoří nová síť i pro bezpilotní letecké prostředky. V případě vzniku komplexního prostoru družicového spojení se drony stanou plně mobilními a autonomními.

Realizace projektu EFIR si vyžádá náklady v astronomické výši 300 miliard rublů. Roskosmos doufá, že se mu pro projekt podaří získat soukromé investory, které myšlenka zbudování internetové sítě zaujme.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: zvezda.ru

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPaul Craig Roberts: Bude Putinova politika ústupků úspěšná?   
Pridal tk Sobota 02 červen 2018 - 06:25:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Projev ruského prezidenta Vladimira Putina na Mezinárodní ekonomické konferenci v Petrohradě, která proběhla minulý víkend, ukazuje, že ruskou vládu si podmanila neoliberální ekonomická politika. Putin obhajoval globalismus a volný obchod, a varoval, že v důsledku rozpadu globálního systému nastane krize.

Ve skutečnosti je krize výsledkem globalismu a neoliberální ekonomiky. Pro Rusko znamená neoliberální ekonomika jak ekonomickou, tak politickou krizi.

Neoliberální ekonomika vytváří domácí ekonomickou krizi, protože odklání zaměstnanost ve vysoce produktivních a velmi ceněných činnostech, zahrnujících výrobní a obchodovatelné odborné dovednosti (např. softwarové inženýrství), od vyspělých ekonomik (např. USA, Velká Británie a Evropa) k ekonomikám s mnohem nižšími platy. Neoliberální ekonomika je také základem pro finanční proces, který odvádí ekonomický přebytek ze skutečných investic do dluhové služby. Společně tyto ničivé dopady neoliberální ekonomiky zabíjejí ekonomický růst. Jen se podívejte na praxi západního světa v 21. století, která nevykazuje žádný růst. Růst se omezil na ceny finančních aktiv, zatímco dobře placená zaměstnání mizí.

Problém nespočívá jen v tom, že neoliberální ekonomika je prostředkem k finančnímu procesu a zničení populace ve prospěch oligarchů a globálních korporací. Větší problém spočívá v tom, že ruská vláda věří v neoliberální ekonomiku, což znemožňuje Rusku čelit tlaku Washingtonu. Rusko nemůže čelit Washingtonu, ani Izraeli, protože vláda se domnívá, že ekonomický úspěch Ruska závisí na integraci do západního ekonomického systému. Aby si Rusko nechalo dveře otevřené, neustále akceptuje provokace, které však vyvolávají další provokace.

Existují situace, kdy je to státnické a chvályhodné, ale ne v této situaci, protože krize přesahuje ekonomiku. Putinovu opatrnou diplomacii vnímá Washington jako slabost. Neokonzervativci, kteří řídí americkou vládu, jsou zavázáni americké hegemonii. Jejich arogance již překročila všechny limity. Pokaždé, když jsou svědky toho, že Putin couvne, jsou ještě silněji přesvědčení o tom, že když více přitlačí na Rusko, podrobí si jej.

Například neokonzervativci chápou Putinův odstup v souvislosti s raketovým útokem na Sýrii, který nařídil Trump (útok, založený na očividné falešné události), tím způsobem, že na to Putin „nemá nervy“. To, že Putin akceptoval útok Washingtonu, velmi poškodilo důvěryhodnost Ruska v očích washingtonských neokonzervativců. Chápali to tak, že Putin akceptoval útok na spojence, na jehož obranu Rusko poskytlo ozbrojené síly. Jaký je tedy smysl v tom, že Rusko vyčistí Sýrii od Amerikou podporovaných džihádistů, a pak dovolí Washingtonu a Izraeli, aby napadly Sýrii?

Vysvětluji si Putinův odstup jako jeho hazardní hru, která by mohla vést k tomu, že agrese Washingtonu rozbije washingtonské evropské impérium, pokud Rusko neuplatní sílu takovým způsobem, který by Evropany vystrašil. Jinými slovy, Putin se chová opatrně, nikoli ukvapeně či zbrkle. To je obdivuhodné, zvláště když Putin disponuje super zbraněmi, proti nimž Západ nemá žádnou obranu.

Znepokojuje mě, co se stane, pokud se to, na co Putin sází, nevyplatí, a v důsledku Putinovy zdrženlivosti budou neokonzervativci přesvědčení, že Rusko může být zastrašováním dohnáno k podřízenosti. Nemyslím si, že Rusko může být dohnáno k podřízenosti, ale neokonzervativci zaženou Rusko do kouta, a Rusko bude přinuceno buď bojovat, nebo se vzdát. Rusko se rozhodne pro boj, a to bude konec pro nás všechny.

Jinak řečeno, pokud Putinova obdivuhodná strategie selže, neokonzervativci, kteří jsou mnohem namyšlenější a arogantnější, než byl Hitler, když nechal Wehrmacht napochodovat do Ruska, popostrčí Rusko na pokraj války.

Proto navrhuji jinou strategii, která by spočívala v tom, že si Putin „dupne“. Například by mohl zastavit příliš povolné útoky USA a Izraele na Sýrii. Tyto útoky jsou podle mezinárodního práva nezákonné. Podle Norimberských zásad, které zavedly samotné Spojené státy, to jsou činy válečných zločinců. Putin by mohl dodat Sýrii systém protiraketové obrany S-300, avšak na žádost Washingtonu a Izraele Putin nedodržel smlouvu, což je pro neokonzervativce další příklad toho, že Putin na to „nemá nervy“. A právě toto nesprávné pochopení žene Washington k dalším provokacím.

Tato strategie - že si Putin „dupne“ - však s sebou nese nebezpečí, že se Evropané zaleknou ruské agresivity, neboť tak by to prezentovala zaprodaná západní média. Nicméně tato strategie s sebou nenese riziko, že by arogantní neokonzervativci považovali Putina za slabocha. Mohlo by to pozitivně zapůsobit na Washington a zatlačit jej zpět do doby, kdy USA respektovaly Sovětský svaz. Na Evropu by to mohlo zapůsobit tak, že by si uvědomila, že konflikt, který Washington iniciuje, je to, co ohrožuje Evropu, a nikoli hrozba z Ruska.

Existuje jasný důkaz, že neokonzervativci berou Rusko pouze jako krátkodobou překážku pro americkou světovou hegemonii. Pokusme se zauvažovat o některých důkazech ve prospěch Putinovy diplomatické strategie. Francouzského prezidenta Macrona, washingtonskou loutku, který má francouzské vojsko v té části Sýrie, kterou okupují USA, vychválila televizní stanice RT za to, že na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru vystoupil s posláním „udržet Rusko v evropské rodině“.

Rozchází se Macron, který má francouzské vojáky v Sýrii (okupovanou Spojenými státy), s Washingtonem, nebo si pohrává s Putinem tím způsobem, že ho podporuje v jeho přesvědčení, že Evropa se odtrhne od Washingtonu a přivítá Rusko ve „společném evropském domově“, čímž vyvolá více ústupků od Putina.

Je ruské vládě namlouváno, aby dělala více ústupků a přijímala další žádosti, které slouží agendě Washingtonu a Izraele místo Ruska a jeho spojenců? Naposledy Washington žádal o to, aby Putin pobídl Írán ke stažení vojenských kontingentů ze Sýrie. Putin tak učinil, avšak Irán to stejně odmítl na základě toho, že na rozdíl od USA, Francie a Washingtonem podporovaných žoldáckých džihádistů je Írán v Sýrii na žádost Sýrie oprávněně. Výsledkem je, že Washingtonu a Izraeli, neustále útočícím na Sýrii, se podařilo vytvořit napětí mezi Ruskem a Íránem.

Aby Putin zabránil rozporu s potřebným spojencem, mohl místo toho říci Washingtonu, že Rusko a Írán se stáhnou ze Sýrie až poté, co Washington odvolá vojenské síly, které jsou v Sýrii. Washington rychle využil tento rozkol a informoval Putina, že Washington neschvaluje, aby Rusko dodrželo smlouvu a dodalo proudové stíhačky a systém protivzdušné obrany S-300 do Íránu. Pokud Putin opět vyhoví této žádosti Washingtonu, bude pro USA a Izrael mnohem jednodušší zaútočit na Írán.

Washington tedy opět vyhrál. Rozepře mezi Ruskem a Íránem způsobila, že Írán je nyní zranitelnější vůči americkému vojenskému útoku, o němž se řada komentátorů domnívá, že přípravy jsou již v chodu. Pokud bude destabilizován Írán, bude snadnější destabilizovat Rusko.

Co Putina opětovně přimělo k tomu, aby souhlasil s Washingtonem? To, že Washington a Izrael opět vyhrožovaly Sýrii. Washington informoval 28. května syrskou vládu, že pokud se pokusí vyčistit město Dará od zahraničních útočníků, kteří s podporou Washingtonu okupují syrské území, Sýrie obdrží od Washingtonu „tvrdou odpověď“. Izrael informoval Sýrii o tom,

že Sýrii není povoleno používat systém protivzdušné obrany k ochraně svého území před izraelskými letadly, která operují na území Sýrie.

Jinými slovy, Washington a Izrael odměnily Putinův ústupek tím, že zakázaly Sýrii, aby se bránila.

Neokonzervativní režim Washingtonu je přesvědčen, že dostal Putina do „ustupujícího modu“, a že bude dokonce schopen vyjednat stažení Ruska ze Sýrie. Pokud k tomu dojde, Washington znovu zahájí válku s cílem svrhnout syrskou vládu.

S tím, jak Rusko ustupuje, Putin může očekávat Washingtonem nařízený útok ze strany Ukrajiny na separatistické ruské republiky, které Rusko nechalo na holičkách, a také Washingtonem organizované útoky ISIS na Rusko prostřednictvím bývalých sovětských republik ve střední Asii. K ukrajinskému útoku by mohlo dojít během Mistrovství světa ve fotbale, kdy se ruská vláda zaměří na prestiž pořádat mistrovství, a nikoli na zahraniční politiku.

Když bude Rusko začleněno do západní ekonomiky, bude z něj vazalský stát.

Ale prozatím Rusko slaví a poukazuje na velkou účast na Petrohradském fóru, včetně poslání francouzského prezidenta, jako důkaz toho, že Rusko není izolované, a doufá, že získá další prestiž pořádáním Mistrovství světa.

Možná, že si někdo z ruské vlády vzpomene, že právě v době, kdy se Rusko koncentrovalo na olympijské hry v Soči, se Ukrajina dostala do spárů Washingtonu.

Will Putin’s Policy of Concession Succeed? vyšel 29. května 2019 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/06/7605-bude-putinova-politika-ustupku-uspesna.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVládo, odstup od smluv Globálního paktu! – 21.-22.6.2018 – Praha – Klárov   
Pridal tk Sobota 02 červen 2018 - 06:21:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážení občané České republiky… Češi, Moravané, Slezané!

Naše nelegetimní vláda v čele s Andrejem Babišem koná tak, že její politické kroky se rovnají zradě! Zradě na lidu České republiky!

Smlouvy jako Marrakéšská, Istanbulská, Newyorská, Dublin 4, jsou obrovským nebezpečím pro naši zem. V těchto smlouvách, dohodách a rezolucich se za humánními myšlenkami schovává zlo, které ohrožuje samotné bytí našich národů…
Tyto smlouvy jsou nejen v rozporu se zájmy nás občanů České republiky, ale jsou přímo v rozporu s naší ústavou! Veškeré dohody takzvaného Globálního paktu přímo jdou proti nám !!! Proti Čechům, Moravanům a Slezanům! Jdou proti všem národům EVROPY !

PROTO JE SKVĚLÉ ŽE PŘIJEDOU PŘÁTELÉ NEJEN ZE SLOVENSKA, ALE TAKÉ Z RAKOUSKA A NĚMECKA!

Vyzýváme občany České republiky k JEDNOTĚ… Musime společně i s našimi přáteli ze zahraničí. Rázně a nekompromisně říci vlastizradným politikům, že je konec s rozhodovaním ,,O NÁS BEZ NÁS“ !!! Že si tu nikdo nebude hrát na bohy !!!

Tedy 21. a 22.6.2018 v Praze na Klárově, od 12h. se koná shromáždění na obranu našich práv, svobod a budoucnosti..
Na shromáždění vystoupí krom občanských aktivistů také známí i méně známí zpěváci a hudebníci, osobnosti kulturního, ale i politického dění.

Na tomto shromáždění předáme vládě a jednotlivým lídrům politických stran naše stanovisko s ultimativním požadavkem na odstoupení od všech smluv Globálního paktu. Kde stanovíme datum do kdy budeme požadovat zveřejnění stanoviska vlády České republiky! Tyto požadavky napíšeme i v otevřeném dopise vládě a zašleme do médií. Dále také zveřejníme otevřený dopis, který také zašleme do televizních médií, který bude adresován našemu prezidentu České republiky Miloši Zemanovi.

Občané České republiky… Češi, Moravané, Slezané … Již není jiné možnosti něž silného nátlaku ze strany nás občanů.

JEDEN ZA VŠECHNY VŠICHNI ZA JEDNOHO!

… jeden z vás … Jirka

Pořádá: Jiří Černohorský a Zdeněk Chytra

Akce na FB: https://www.facebook.com/events/208925723059628/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVálka oceli, Evropy a USA   
Pridal tk Sobota 02 červen 2018 - 06:13:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Trump ukončil po dvou měsících výjimku, kterou umožnil nepoužití dovozních cel při dovozu oceli a hliníku ze zemí Evropské unie, ale také z Kanady a Mexika. Ode dneška budou evropské (ale také kanadské a mexické) firmy platit za dovážený polotovar, u oceli 25% cla a u hliníku 10%.

Toto ochranářské opatření má posílit konkurenceschopnost amerického ocelářství a průmyslu výroby hliníku. A naopak má snížit konkurenceschopnost evropských dovozců při dovozech oceli a hliníku na americký trh. Ani pro Čechy to není zcela zanedbatelná záležitost, neboť do Spojených států vyváží v těchto dvou komoditách ročně za 5 mld. Kč výrobků. Jedná se celkem o 69 000 tun oceli (podle údajů z roku 2017). Největším vývozcem oceli do USA bylo ze zemi EU Německo s 951 000 tun oceli, dále Nizozemsko s 633 000 tun oceli a po nich následovali čtyři další poměrně velcí vývozci: Švédsko (216 000 tun oceli), Itálie (212 000 tun oceli), Lucembursko (207 000 tun oceli) a Francie (237 000 tun oceli). A významné objemy oceli do USA vyváží i další země EU.

V případě řady vývozů z EU se přitom často jedná o oceli speciální, které americké ocelárny v krátké době nedokážou vyrobit a jež nedokážou nahradit ani levnější dovozci z třetího světa. A pochopitelně tyto speciální druhy oceli z Evropy, jejichž cena se zvýší o čtvrtinu, ovlivní významně také finální cenu amerických výrobků.

Evropská unie bude muset v odvetě zavést ochranářská cla na některé druhy ze Spojených států do Evropy dovážených výrobků. Evropská komise již předložila Světové obchodní organizaci (WTO) seznam amerických výrobků a zboží, na které by mohla v odvetě uvalit vysoká cla. Na tomto seznamu je například rýže, americká whisky, kukuřice, brusinky, ale také třeba ocelářské výrobky.

Spojené státy a jejich prezident zřejmě čekají na odezvu, co si všechno Evropané nechají líbit. A v případě, že odezva nebude dostatečně tvrdá, můžou přijít na pořad dne například cla na dovoz automobilů z Evropy, což postihne v první řadě německou produkci. Němci pak budou hledat odbytiště pro svá auta na jiných trzích, což zvýší konkurenci, s níž se budou střetávat i tři velcí čeští výrobci automobilů. Velmi pravděpodobně lze očekávat, pokud budou Spojenými státy uvalena cla na dovoz evropských automobilů, snížení produkce evropských automobilek. To se opět promítne velmi rychle do hospodaření celé řady českých výrobců, kteří vyrábějí náhradní díly a součástky do automobilů, a to zejména pro německé automobilky. Prostě nejvýznamnější segment českého průmyslu a nejvýznamnější vývozní odvětví české ekonomiky, automobilový průmysl, by byly závažným způsobem postiženy tímto Trumpovým rozhodnutím. Pro první chvíli již ke "štěstí" stačí české ekonomice ty nepříjemné dopady, které budou mít zvýšená cla na dovoz oceli a hliníku do USA.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak kun.da vyprovokovala Tomáše Halíka k myšlení... Aneb jak se ze Zemanových k.und sluníčkáři mohou pos.rat...   
Pridal tk Sobota 02 červen 2018 - 06:09:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Když mne někteří žádali, abych se ‚veřejně pobouřil‘ nad hrou Vaše násilí, naše násilí, odpověděl jsem, že zásadně neodsuzuji nic, co neznám. Pak jsem na rozdíl od ‚pobouřených‘ celou hru – nejen vytrženou scénu či jednu fotografii – dvakrát v záznamu viděl a přemýšlel o ní. Nejdřív se mi zdálo, že jde jen o lacinou blasfemii typu hloupých a cynických obrázků v Charlie Hebdo, zas jednu ze záměrných provokací, které pak finančně profitují z té laciné reklamy, kterou jí dělají ‚pobouření‘,“ píše mimo jiné Halík.

„Pak jsem snad pochopil – na rozdíl těch od protestujících – smysl té hry: chce drastickými prostředky vykřiknout: Podívejte se, v jak šíleném světě žijeme! V té hře vůbec nejde o ‚Ježíše znásilňujícího muslimku‘, nýbrž o protest proti světu, v němž se vše – i svaté symboly náboženství – zneužívá k rozdmychávání nenávisti jedněch proti druhým. Mně se představení také ‚nelíbilo‘, ale cílem ‚cool theatre‘ není se líbit a bavit, nýbrž provokovat k myšlení.“

„Psychologicky chápu, že lidé, kteří nerozumějí drsnému jazyku postmoderního divadla a nejsou zvyklí příliš nad věcmi přemýšlet z více stran a navíc reagovali na něco vytrženého z kontextu, reagovali emocionálně a prvoplánově. Někteří tzv. ‚prostí věřící‘ tak jistě činili z dobré vůle, mysleli si, že tím brání údajně napadané křesťanství, na jejich svědomí – jak radil už svatý Pavel – bychom měli mít ohled; ti však opravdu na taková představení nemají chodit a nikdo je ostatně k tomu nenutí,“ píše Halík.

Kunda sem, kunda tam... Když Zeman cituje písně a název skupiny Pussy Riot, můžou se všichni sluníčkáři posrat, jak je vulgární. Když si sluníčkáři vytahují z kundy českou vlajku, pro níž umírali statisíce Čechů, je to dle sluníčkářů vrchol umění a námět ke kontemplaci...

Aneb přijde Zeman k Trumpovi a říká mu: "Doníku, víš co je to pasy?" "Kunda".

Autor: Euroskeptik / euportál.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěkdo by měl doplnit seznam šiřitelů fake news. Přidal bych tam tyto vaše mediální oblíbence   
Pridal tk Sobota 02 červen 2018 - 06:05:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nevíte někdo, jestli už Kuba Jandů aktualizoval svůj seznam a zařadil mezi šiřitele fake news taky Kundru/Procházkovou/Štětinu a spol. (za Babčenka) a Českou televizi (za Robinsona)? Ptám se jen čistě ze zvědavosti. Fakt tím nemyslím nic zlého.

Pro nezasvěcené: Kundra, Procházková, Štětina a jim podobní po zveřejněné údajné smrti ruského novináře Babčenka hysterčili, že za to mohou české úřady. Údajně nesou zodpovědnost za jeho smrt, protože mu neudělily získat povolení k pobytu.

Ministerstvo vnitra však ve svém včerejším prohlášení uvedlo věci na pravou míru, když ve svém prohlášeno konstatovalo, že Babčenko za půl roku svého pobytu v naši zemi žádnou žádost o získání pobytu nepodal.

A jak šířila ty oblíbení "fake news" Česká televize? Tam šlo o to, že na své zpravodajské liště lživě informovala o tom, že byl propuštěn britský aktivista Tommy Robinson. Podíval jsem se tedy na britská médi a tam se nic takového nepsalo.

Došlo totiž pouze k tomu, že médiím soud umožnil o celé kauze informovat. Posuďte sami, jestli šlo ze strany České televize o záměr, nebo jde jen o to, že zaměstnává amatéry. Jelikož ale mediální mainstream za každou nepřesností vidí záměr, tak proč bychom jim neměli opácet stejnou mincí?

Autor: Josef Provazník / eportál.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael plánoval útok na Írán   
Pridal tk Sobota 02 červen 2018 - 06:01:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izrael plánoval bombový útok na Írán, aby inicioval rozsáhlý konflikt na Středním východě, tvrdí bývalý náčelník izraelské rozvědky Tamir Pardo.

Tamir Pardo, který byl náčelníkem izraelské agentury Mosad v letech 2011 až 2016, uvedl, že v roce 2011 premiér Netanjahu nařídil svým vojenským silám, aby se připravily na útok proti starému nepříteli — Íránu, kterého Izrael obviňoval z výroby jaderních zbraní a z podpory ozbrojených sil v zahraničí. Pardo řekl, že armáda měla být připravená za 15 dní.

„Nebylo to něco, co by si mohl dovolit jen tak pro výcvik armády,“ komentoval tehdejší příkaz Netanjahua Pardo. „Pokud někdo takový rozkaz vydá, tak může mít v mysli dva cíle. První možností je opravdový útok na Írán, druhou možností je informační válka — zaslání signálu o tom, že Izrael je připraven k velké válce,“ doplnil Pardo a jako příjemce signálu měl na mysli USA.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hE3D

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko pomůže Julii Skripalové se vrátit do vlasti   
Pridal tk Sobota 02 červen 2018 - 05:58:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko je ochotno poskytnout Julii Skripalové veškerou pomoc v návratu do vlasti, řekl náměstek mluvčí ruského ministerstva zahraničí Arťjom Kožin.

Na videu natočeném pro agenturu Reuters Julie Skripalová řekla, že počítá s návratem do vlasti. Připomněla rovněž pomoc nabídnutou ruskou ambasádou v Londýně, ale poznamenala, že nechce využít jejích služeb.

„Minulý týden zveřejněné video Julie Skripalové je nepochybně pozitivní, protože svědčí o tom, že je naživu a těší se dobrému zdraví. Je potěšující, že se hodlá vrátit do vlasti. Jsme připraveni jí poskytnout veškerou potřebnou pomoc," prohlásil Kožin.

Kožin dále řekl, že není jasné, nakolik je Julie Skripalová svobodná ve svých výrocích, také není jasné, v jakých podmínkách se momentálně nachází a má-li možnost kontaktu s vnějším světem. „Proto, i když respektujeme její soukromý život, neodvoláváme otázku poskytnutí konzulárním zaměstnancům možnosti schůzky s našimi spoluobčany," řekl Kožin.

Dále připomněl, že zjevné neuvolněné chování Julie na videu může být důkazem toho, že jí chybí morální a psychologická podpora příbuzných. Kožin připomněl, že britské úřady dvakrát odmítly poskytnutí víza Juliině sestřenici Viktorii, čímž činí umělé překážky.

V britském Salisbury byl 4. března otráven bývalý plukovník GRU Sergej Skripal, který pracoval pro britské tajné služby, a jeho dcera Julie. Britská strana tvrdí, že otrávení látkou A-234 má na svědomí ruský stát, Rusko toto obvinění kategoricky popírá.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hE5w

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAsad v exkluzivním interview Russia Today: USA ztrácí půdu pod nohama   
Pridal tk Sobota 02 červen 2018 - 05:51:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Washington se svými „loutkami“ se pokoušel zničit Sýrii, ale americká armáda bude nakonec vyhnána ze země: To jsou jen některé z nejdůležitějších prohlášení z exkluzivního rozhovoru reportéra Russia Today s prezidentem Bašárem Asadem.

V rozhovoru s reportérem RT Muradem Gazdijevim, který se konal včera v Damašku, Asad okomentoval široké spektrum témat. Například se podělil o svůj názor o možnosti přímého střetu USA a Ruska a odpověděl, proč se nebojí výhrůžek o atentátech, které na něj plánuje Izrael.

O konci války, a vítězství

Asad prohlásil, že „většina" syrského území je pod kontrolou státních vojenských sil, ale doplnil, že stálé provokace a pokusy USA eskalovat konflikt zbytečně zatahují válku, která trvá už dlouhých sedm let.
Nicméně je podle něj evidentní, že se konflikt blíží ke konci, a doplnil, že bez vnější „pomoci" od Ameriky by se dal ukončit během jednoho roku.

O Americe: Washington ztrácí půdu pod nohami

Ačkoli současně vojenské síly USA nezákonně operují na území Sýrie, Asad tvrdí, že budou brzy ze země odstraněny.

„USA ztrácí půdu pod nohami. Jejich žolíkem byla Al-Nusra, kterou prozívaly „umírněnou» opozicí. Ale když už všichni měli najevo, že jeto druhá inkarnace Al-Kajedy, se kterou by měli USA bojovat a ne jí pomáhat, tak Američané současně rozehráli jinou kartu, kterou se stala SDF [Syrian Democratic Forces]," řekl Asad. Podle dalších plánů Asada poté co Al-Nusra a ISIS budou kompletně likvidováni na území Sýrie, se vládní armáda obrátí svou pozornost na SDF.

O Rusku: Jak Rusové zabránili americkému útoku

USA uvažovaly o variantě komplexního útoku na celou Sýrii. Ale vstřícná prohlášení Ruska je pozastavila, uvedl syrský prezident Bašár Asad.

USA, Británie a Francie ráno 14. dubna raketami zaútočily na syrské vládní objekty, které se podle jejich názoru používají pro výrobu chemických zbraní. Ruský prezident považoval útoky za akt agrese na suverénní stát, přitom ani ruští vojenští experti ani místní obyvatelé nepotvrdili fakt chemického útoku, jenž se stal záminkou pro raketový útok.

„Tentokrát Rusové otevřeně prohlásili, že jsou připraveni ničit místa vypouštění raket. Podle našich informací důkazy nemáme, máme jenom údaje, ale věrohodné. Uvažovali o variantě komplexního útoku na celou Sýrii. Zrovna tato hrozba donutila Západ, aby zavedl skromnější opatření," sdělil Asad.

O Izraeli: možnost izraelské agrese je minimální, Tel-Aviv je v panice

Asad řekl, že se nebojí hrozby izraelské agrese, ani výhrůžek z atentátu, který plánuje Tel-Aviv.

„Izraelci vraždí, zabíjí a okupují tento region po desetiletí, přesněji kolem 70 let, ale obvykle to dělají potichu, bez hlášek a vyhrožování v médiích. Tak proč s tím začali jen teď? Hovoří to jedině o panice a hysterii Tel-Avivu."

O chemických útocích: „Je něco podobného v našem zájmu? Zač? A zač právě teď?"

Syrský prezident popsal řadu údajných chemických útoků jako provokace, kterými se nakonec nepodařilo přesvědčit mezinárodní společenství, aby vydalo Spojeným státům a jeho spojencům vojenský mandát v Sýrii.

Asad uznal, že existuje možnost dalších provokací Washingtonu, a nic je současně nemůže zastavit v nových pokusech podobných provokací v blízké budoucnosti.

O Trumpovi

Reportér RT se zeptal, jestli má Asad nějakou přezdívku pro prezidenta USA, který nazval svůj syrský protějšek „zvířetem". Assad se nato jen usmál a řekl, že se do podobného pouštět nebude a neklesne na úroveň Trumpa.

„Toto není můj jazyk, takže nemohu mluvit stejným stylem. To je jeho styl. Moc dobře ho to charakterizuje," řekl. „Myslím, že existuje velmi známá zásada, že to, co říkáte, je to, čím jste," doplnil Assad.

O mýtu "občanské války" v Sýrii: "Není to občanská válka, ale pokus o změnu režimu financovaný ze Západu."

Poznamenal, že termín "občanská válka" byl široce používán od začátku konfliktu v Sýrii — ale tento termín realitu nepopisuje.

„Syrská občanská válka by znamenala, že existuje rozdělení společenstva založené buď na etnických či náboženských principech, nebo možná na politických názorech. Ve skutečnosti, v oblastech, řízených syrskou vládou, což je nyní většina Sýrie, neuvidíte podobného rozdělení, "řekl Assad."


Zdroj: Russia Today, Sputniknews.com


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.7840 sec,0.1278 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,766kB