Neděle 03 červen 2018
Brno: Muslimka si strčila státní vlajku do vagíny. A tito prasáci to zaplatili.   
Pridal tk Neděle 03 červen 2018 - 05:47:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Brněnské kontroverzní divadlo Husa na Provázku uvedlo „divadelní hru“ Naše násilí, vaše násilí. Protože součástí marketingu úchylného režiséra Olivera Frljiće je i scéna kdy Jéžíš Kristus znásilňuje muslimku, před divadlem protestovali desítky lidí, řádové sestry, věřící a brněnské hnutí Slušní lidé.

Budova divadla patří městu Brno. Magistrát města Brna dotuje provoz divadla sumou 164.000 Kč denně. Z toho si tzv. umělci rozdávají na platech 90.000 Kč denně.

Divadelní představení odehráli nazí lidé, kteří se po celou dobu různě osahávali. Mnozí z nich byli dost tlustí a celkově hnusní. Zhruba v polovině hry na scénu přišla herečka, která představovala muslimku v hidžábu a z vagíny si vyndala statní vlajku.

Brněnský magistrát od komunálních voleb v říjnu 2014 ovládá koalice těch nejhorších levičáků v celé zemi:

◾hnutí ANO vedené primátorem Vokřálem, který se snažil do Brně dovézt co nejvíce muslimů – jak on říká uprchlíků
◾hnutí Žít Brno spolu s Piráty, které vede náměstek primátora Holland, který se proslavil jako černý pasažér, když prchal před revizory, když se nechal bičovat na služební cestě v Kyjevě a tím, že i když nemá řidičský průkaz tak služebním autem najezdí asi 10.000 km měsíčně
◾KDU-ČSL která se ultralevicovými extrémisty shoduje na všem, kromě urážení křesťanských symbolů
◾Strana Zelených
◾a Kalouskova TOP 09

10.4.2018 lidovec Suchý navrhl usnesení, že zastupitelstvo nesouhlasí s uvedením prasácké hry v městských prostorách za městské peníze. Když došlo na hlasování přidali se k lidovcům jenom komunisté. ODS a ČSSD toto usnesení nepodpořila.

Divadlo Husa na Provázku umělecky vede intendatka Eva Yildizová. Její manžel je hluboce věřící Turek. Yildizová se proslavila tím, že nechala vyvěšovat červené trenýrky, že celé divadlo povinně podporovalo kontroverzního politika Drahoše při prezidentské volbě a na vrata divadla nechala namalovat lebku a text „Zeman znovu 2018“.

ŽM

Zdroj: http://blokprotiislamizaci.cz/brno-muslimka-si-strcila-statni-vlajku-vaginy-tito-prasaci-zaplatili/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Extrémista monsignore prof.PhDr. T. Halík, Th.D, dr. h.c.   
Pridal tk Neděle 03 červen 2018 - 05:34:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes už nemůže být sporu, že to brněnští divadelníci – Na provázku, si tu bezmeznou svobodou slova hrubě přeťápli, ruce od nich dávají už i mnozí, kdysi naprosto spolehliví „kavárníci“...

Někteří z nich mě mile překvapili, že v sobě našli sílu upřednostnit rozum před aktivismem, ideologií, propagandou. Je to smutné, ale už jsem to od nich ani nečekal.

Ještěže nezklamal Tomáš Halík, který si tu brněnskou divadelní provokaci velice pochvaluje a navíc ty, kteří nesdílejí vstřícnost tohoto božího chlápka, označiuje za primitivy.

Po všech dlouhých diskuzích je více než zřejmý fakt, že tentokrát byla evidentně překročena mez tolerance, jinak velice tolerantní české společnosti. Krom takových Halíků, drtivá většina české společnosti ten skandální divadelní kousek nevnímá jako uměleckou provokaci, ale jako urážející sprostotu, ubohost s cílem, za každou cenu vyvolat pozornost.

V konečném důsledku ale díky za tenhle skandál, který některé z doposud oslavovaných, neprůstřelných osobností, takřka ze dne na den připravil o kredit.

Jasně se prokázalo , kdo v České republice fakticky patří mezi nebezpečné extrémisty!

Autor: Josef Havránek

Zdroj: josefhavranek.blog.idnes.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Jan Campbell: Nenech(ej)te se oklamat   
Pridal tk Neděle 03 červen 2018 - 05:29:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podobně jako název příspěvku, by mohlo znít heslo nejenom mocného středoevropského panovníka Přemysla Otakara II (1233 (?) – 1278), krále českého, železného a zlatého, ale i heslo většiny současných vůdců, kdyby měli jeho panovnické vlastnosti.

Přízvisko železný dali PO II Kumáni z Uherska po bitvě u Kressenbrunnu (12.7.1260 s Bélou IV). Tam se proslavili jeho těžce odění rytíři. Protože bohatství Přemysla Otakara II pocházelo ze stříbra, a osobně neznám vysvětlení pro označení král zlatý, jeví se mi označení spíše jako metafora třech skutečností (zástupně za mnohé) z doby jeho vládnutí: 1) Neexistují záznamy o tom, že by se Přemysl Otakaa II během svého vládnutí dostal do finančních potíží. 2) Zrod městské demokracie ve 13. Století vytvořil prostor pro vývoj společnosti a kultury. 3) Díky svým diplomatickým schopnostem a sňatkové politice PO II získal kromě české koruny titul vévoda rakouský (od roku 1251), vévoda štýrský (od roku 1261) a vévoda korutanský a kraňský (od roku 1269).

Problematika 13. století se v mnohém podobá problematice dnešní doby: Nestálá politická situace, rozbouřenost, spojenectví, správa území přes hejtmany (tenkrát ale s přímým objížděním vůdce), demokracie jako násilí nad menšinami (které se transformuje do prokletí), abych jmenoval alespoň některé. Za zmínku stojí tehdejší příprava notářů (na Vyšehradské vysoké škole), zřízení zemského soudu, princip konfederace, ale i poznání transformačního procesu, během kterého se správce pomalu a jistě cítí být vlastníkem, vlastník ale tak necítí, a proto se objevuje otázka loajality se všemi představitelnými následky.

O uvedeném a mnoha jiném zajímavém o PO II, včetně literární odezvy, rakouském národním dramatu Franze Grillparzera -König Ottokars Glück und Ende, Danteho -Božské komedii, hře španělského dramatika a básníkaLope de Vega - Císařská koruna Otakarova, opeře Bedřicha Smetana - Braniboři v Čechách, se přednášelo a diskutovalo během Setkání královských Přemyslovských měst 1. a 2. Června v Arcibiskupském paláci v Praze, na Hradčanském náměstí. Výsledek setkání – Memorandum - je v příloze.

Setkání, pod záštitou prezidenta ČR, Asociace krajů ČR a Arcibiskupství, kterého se zúčastnilo celkem 135 představitelů z 25 měst, 8 krajů, dvě vědecké kapacity (profesor Žemlička, PhDr, Kofránková), náměstkyně MK ČR PhDr, Anna Matoušková, místopředseda Senátu Parlamentu ČR, Mgr, PhD Jiří Šesták, předseda Společnosti Vyšehrad JUDr. Jan Kotous, hosté z rakouského města Marchegg, a další, včetně autora příspěvku, organizovalo na výbornou (v krátké době cca 6 měsíců) Studio JR s.r.o. pod vedením Jiřího Rainiše.

Setkání bylo obohaceno vernisáží výstavy (do 18.6.t.r.) obrazů profesora Františka Doubka, nazvanéČeská státnost. Vernisáž se uskutečnila v Letním refektáři královské kanonie premonstrátů na Strahově. Kvalitní hudební vložku vernisáže nabídla houslistka, laureátkaConcertino Praga 2016 Pavla Tesařová (19let) a její sestra Bohdana (17let), držitelka1.ceny LFA, pravidelně doprovázející hrou na flétně a hoboji v Rudolfinu, Stavovském divadle vystoupení Kühnova dětského sboru. A aby toho nebylo málo, kardinál Duka, odsloužil v katedrále Sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Slavnostní requiem za krále PO II.

Současná doba, která vyhání nejenom matematiku, ale i historii ze školy, vytváří i škodu z promarněných příležitostí. Jednou ze škod vidím v nepozvání zástupci (měst) alespoň několika mladých lidí ze svých měst na Setkání královských Přemyslovských měst. Přemysl Otakar II není totiž téma pouze pro fanoušky historie, entuziasty a zástupce měst. Přemyslův příběh je svědectvím o nihilismu dějin, realitě jeho doby a inspiraci pro budoucnost. Ta vyžaduje trvalé hodnoty. Nepřítomní politici a ostatní s nezájmem o historii, nebo neznalostí historie, dříve nebo později se dočkají doby, která je přinutí v bolesti si uvědomit: Kdo nezná historii, bude ji muset prožít. Historie ale není vždy příjemná. Proto je potřeba být připraven na nepříjemné. Nápis na medaili navržené Václavem Adolfem Kovaničem v roce 1978 (700 leté výročí smrti) sděluje: V chrabrém boji proti přesile nepřátel a zradě zahynul na bojišti u Suchých krut slavný český král Přemysl Otakar II. 26.8.1278 .

Poslední přemístění ostatků PO II se uskutečnilo na příkaz Karla IV. do chrámu sv. Víta na Pražském hradě (1373) pod náhrobkem od Petra Parléře. Spolu s ostatky krále byly do hrobky uloženy i pohřební klenoty (koruna, jablko, žezlo). Na pohřební koruně Otakara II. se dochoval nápisHic sunt ossa Otakari incliti, regis Bohemiae quinti neboli Toto jsou kosti Otakara vznešeného, pátého krále českého.

Dnes takového krále nemáme, a v představitelné budoucnosti mít nebudeme. Přesto platí, že dramatický život (tenkrát i dnes), vzestup a pád (Přemysl Otakar II a současných vůdců), by měl být chápan politiky jako varování o vrtkavosti fortuny, a jako morální poučení o dočasnosti pozemské moci. Přišel čas, začít srovnávat dočasné bytí s věčným nebytím. Nenech(ej)te se oklamat. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Německý vědec vystoupil s šokujícím projevem o Bermudském trojúhelníku   
Pridal tk Neděle 03 červen 2018 - 05:23:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle německého oceánologa se pod vodami Bermudského trojúhelníku nachází neobyčejná technologie, která má nadpozemský původ.

Podle vědců, kteří se zabývají tímto úkolem, na dně oceánu leží dvě obrovské pyramidy vyrobené z látky, která připomíná sklo. Tato technologie je pro současnou vědu tajemstvím.

Fenomenální nález byl objeven v hloubce 2 000 metrů německým doktorem Meyerem. Meyer a jeho tým použili sonary, aby skenovali oceánské dno.
Doktor Meyer se domnívá, že objevení tajemných pyramid na dně Bermudského trojúhelníku se stane odpovědí na hlavní otázku naší civilizace. Kam mizí lodě a letadla během mnoha let.

Německý vědec si myslí, že teď nemáme takovou technologii, abychom prozkoumali tento vynález.

Američtí vědci tvrdí, že pyramidy byly nalezeny už před 20 lety, ale kvůli tehdejší technologii nebylo možné podrobněji a přesněji prozkoumat nález. Tehdy vědci došli k závěru, že stavby jsou ploché a vyrobeny z nějakého krystalu. Bohužel takzvané pyramidy ještě nikdo neviděl, podle údajů posledních měření byly asi 3krát větší než Chufuova pyramida.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hESZ


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Rijád je připraven zahájit vojenskou operaci proti Kataru kvůli S-400   
Pridal tk Neděle 03 červen 2018 - 05:16:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Saúdský král Salmán bin Abd al-Azíz poslal dopis francouzskému prezidentovi Emmanueli Macronovi, ve kterém ho varuje, že se může odhodlat k vojenské intervenci proti Kataru, pokud ten koupí ruské systémy S-400. Napsal o tom list Monde.

O tom, že Dauhá může od Ruska koupit systémy protivzdušné obrany, informoval katarský velvyslanec v Moskvě Fahd al-Attyjá.

Král Saúdské Arábie v dopise vyjádřil hluboké znepokojení nad vyjednáváním mezi Dauhá a Moskvou. Podle něj protiletadlové systémy S-400 na katarském území ovlivní bezpečnost Saudské Arábie a mohou vést k eskalaci na poloostrově.

„Království bude připraveno přijmout veškerá nutná opatření, včetně vojenských, pro likvidaci tohoto obranného systému," píše král. Podle informací listu saúdský vládce žádá Macrona, aby zabránil obchodu a zachoval stabilitu v regionu.

Přitom Rijád loni rovněž zahájil vyjednávání s ruskou stranou o dodávkách těchto systémů. Podle saúdského velvyslance v Moskvě Rajída bin Chalída Krimlího jednání probíhají úspěšně.

Vztahy mezi Katarem a jeho sousedy se zhoršily v červnu minulého roku, kdy Saúdská Arábie, Bahrajn a Spojné arabské emiráty obvinily Dauhá z podpory terorismu. Země přetrhaly diplomatické vztahy a vyhlásily Kataru blokádu.

Zdroj: Monde, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Čína obvinila USA z vměšování do svých vnitřních záležitostí   
Pridal tk Neděle 03 červen 2018 - 05:13:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Peking považuje jakoukoliv kritiku za výstavbu vojenské infrastruktury na ostrovech v Jihočínském moři za vměšování do svých vnitřních záležitostí. Prohlásil to viceprezident Vědecké akademie Čínské lidové osvobozenecké armády He Lei, který tak reagoval na slova šéfa Pentagonu Jamese Mattise.

Dříve Mattis obvinil Čínu z porušování mezinárodních zásad v Jihočínském moři. Podle něj rozmístění výzbroje na sporných ostrovech je přímo spojeno s vojenskými cíli a varoval Peking před možnými následky.

„Rozmísťování ozbrojených sil nebo vojenských objektů na našich ostrovech v Jihočínském moři je naším suverénním právem a je to v souladu s mezinárodním právem," prohlásil He Lei ve vysílání čínské televize.

Čína a řada zemí regionu — Japonsko, Vietnam a Filipíny — vedou spory kvůli mořským hranicím v Jihočínském a Východočínském moři. Spojené státy obviňují Čínu z toho, že na sporném území buduje umělé ostrovy, díky nimž rozšiřuje své teritoriální vody a umísťuje na nich vojenskou infrastrukturu.

Na konci května se čínsko-americké vztahy opět zhoršily, když torpédoborec USS Higgins a křižník USS Antietam propluly 12 mil od Paracelských ostrovů. Peking to označil za provokaci a vyjádřil protest v souvislosti s porušením čínských zákonů, mezinárodních norem a zásadním porušením své teritoriální suverenity.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hERq

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Stephen Cohen: Kdo je izolován – Rusko nebo USA?   
Pridal tk Neděle 03 červen 2018 - 05:04:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
The Economist a New York Times nedávno napsaly, že ruský prezident Putin je „páriou“ a že jeho země se nalézá v izolaci od ostatního světa. K čemuž britské Timesy dodaly, že Rusko je izolováno stále víc a víc.

Jsou to tvrzení, která ovšem nemají s geopolitickými skutečnostmi nic společného. Všimněme si např. petrohradského Mezinárodního fóra z minulého týdne. Podle zpráv médií, a to nejen ruských, šlo o nejhojněji navštívenou světovou konferenci od roku 2014, kdy Západ začal na Rusko uvalovat své hospodářské sankce. Byli zde vůdcové Francie, Japonska, Číny, Indie, Saudské Arábie a řady dalších zemí spolu s představiteli nejdůležitějších obchodních a průmyslových společností celého světa. Byl zde ředitel Mezinárodního měnového fondu i prezident firmy Boeing, který prohlásil, že Rusko je „místem pro dlouhodobé partnerství“. Podle informací tisku usilovali prakticky všichni tito známější účastníci o separátní setkání s „páriou“ Putinem, a ještě před otevřením petrohradského fóra přicestovali do Soči k separátním jednáním s Putinem kancléřka Merkelová a indický premiér Modi.

Což vše probíhalo samozřejmě na pozadí finančních, hospodářských a diplomatických sankcí, které na Rusko uvalily vlády Washingtonu a Londýna i některé z nejposlušnějších vlád evropských.

Ve skutečnosti však Rusko, to je zemi s největšími přírodními zdroji, izolovat nelze. Neexistuje žádná globální politika a žádný světový řád bez Ruska. Jeho přírodní plyn a jeho ropa, přepravované z východu na západ široce rozvětvenou sítí ropovodů a plynovodů, jsou argumentem mnohem mocnějším, než jsou výkřiky geopolitické pošetilosti. Což platí i pro politicko-diplomatický vliv Moskvy v nejdůležitějších krizových oblastech světa od Evropy, přes Afghánistán až po Střední východ (všimněme si vlivu Moskvy i při řešení krize v Iránu či severní Koreji). Mnohé z toho neprobíhá díky ruským zmodernizovaným konvenčním i nukleárním zbraním, ale spíš díky zahraničněpolitické filozofií Putina, která ruskou politiku vede a je vyjádřená takto prostě i promyšleně: „ V souladu z požadavkem národní suverenity jsme připraveni navázat dobré vztahy s jakoukoli vládou, která hledá dobré vztahy s námi“.

Srovnejte si tohle s dlouhodobou válečnickou a po světové hegemonii prahnoucí zahraniční politikou USA.

Důsledkem tohoto současného postoje Ruska je, že má na rozdíl od bývalého Sovětského svazu v mezinárodních vztazích málo, jestli vůbec nějaké, tzv. vynucené spojence, má polospojence a má i příležitostné partnery. Ale Čína a Irán jsou spojenci velcí a důležití. Polospojencem i příležitostným partnerem je Indie a další státy hospodářského uskupení BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika), stejně jako Saudská Arábie, se kterou Rusko spolupracuje s cílem zvýšit mezinárodní ceny ropy. Příležitostným partnerem je i Izrael, jehož premiér Netanjahu byl čestným hostem na oslavě Dne vítězství v Moskvě 9. května.

Evropští členové NATO se zdají být v „izolaci“ Ruska sjednoceni, ale z toho rámce vystupují vůdcové Maďarska a České republiky, či prezident Francie Macron. Doprovázen, jako vždy, svou manželkou, podepsal v Moskvě významnou energetickou dohodu s Ruskem, přičemž vyjádřil naději, „že Francie se stane nejvýznamnějším investorem v Rusku“.

Dalším testem evropské věrnosti Spojeným Státům bude letošní červenec, kdy se sankce proti Rusku mají buď prodloužit, nebo skončit. Přičemž jediný hlas proti sankcím bude znamenat jejich konec.

Prakticky až dodnes pochoduje Evropa tak, jak jí její krok určuje Washington. Ale může být k dosavadní poslušnosti vůči Washingtonu přinucena i nová vláda, jež se dnes formuje v Itálii? Což nakonec platí i pro další e evropské vlády, které dnes rebelují proti obnoveným sankcím proti Iránu, se kterým mají mnohé evropské společnosti své velmi výhodné obchodní vztahy.

Existuje tedy, jak ruská tisková služba doufá, formující se „protisankční evropská koalice?“ Jestliže ano, kdo by byl pak izolován?
V dubnu 2014 prohlásil prezident Obama, že jeho politika „na izolaci Ruska se soustředí na přetětí jeho hospodářských a politických styků s ostatním světem... a efektivně tak učiní z Ruska stát páriů“.

K čemuž Henry Kissinger tehdy poznamenal: „Démonizace Putina není politikou. Je to alibi k tomu, nedělat politiku vůbec“.

Vybral a z webu The Nation přeložil Lubomír Man.
(Stephen Cohen je emeritním profesorem na newyorské univerzitě a na univerzitě v Princetonu)


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.org



www.slevyusteckykraj.cz



TOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1741 sec,0.0451 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,655kB