Úterý 05 červen 2018
Denní dávka propagandy aneb o čem vlastně je mainstreamové „zpravodajství“   
Pridal tk Úterý 05 červen 2018 - 04:09:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sleduji vývoj mainstreamové pop-propagandy po několik let a jednoho rána jsem se rozhodl udělat výčet ideologicky-aktivistických příspěvků, přítomných na jediném prosystémovém webu, v jediné hodině. Není to žádná výjimka, pouze náhodný příklad, jak to funguje ve větší či menší míře, nápadnější či méně nápadné formě non-stop, jak se může každý přesvědčit. A bývá i hůř, než bylo onoho slunečného úterý na konci května.

Zvolil jsem pro příklad nejčtenější zpravodajský portál iDNES, ale plus minus stejné je to na dalších velkých webech typu IHNed, Lidovky, Aktuálně, Novinky atd. Navštěvují je miliony čtenářů, jejichž myšlení a životní postoje jsou tím nezanedbatelně a často podprahově ovlivňovány.

Co to vlastně čteme, jaké informace se lidem dostávají do hlav, když se domnívají, že sledují zpravodajství, které se nerozpakuje nazývat se seriózním, či dokonce nezávislým?

V článcích, jejichž titulky zdobí úvodní stránku portálu iDNES dne 29. května 2018 v 11:00 hodin, je vlastně (skoro) všechno, čím liberálové vymývají lidem mozky. Chybí snad jedině holokaust. Příspěvky, které uvádím, jsou vzaty čistě jen z hlavní stránky, jak vypadala v uvedený čas. Stojí ale za pozornost, že stejná témata se točí den co den, týden co týden, stále dokola, do úmoru, jen dá asi práci vymýšlet stále nové formy, příběhy a důvody, jimiž mají být progresivní poselství stále ozvláštňována a prodávána v atraktivním, novém obalu. Ale jejich vyznění je – a musí být – důsledně stále totéž.

Za clonou nevinného bezobsažného zpravodajství o dopravě, módě, počasí, zahrádkaření, celebritách, hokeji atd., pod blikajícím neonem nějaké té malé politické kauzičky, se tyto servery zabývají svou stěžejní činností – prodejem neomarxistických životních postojů a přípravou lidí k odevzdanému přijetí budoucnosti jedné Evropy, jedné vlády, jednoho lidstva, jedné rasy, ale libovolného počtu pohlaví a jejich kombinací při vytváření tzv. rodin.

Finta spočívá v předstírání, že jde o informování lidí - zveřejňováním neškodných politických příspěvků, přebíráním zpráv z kontrolovaných světových agentur, a zabavováním čtenáře oddechovými tématy. Aby se neřeklo, občas se nabídne nějaké to investigativní odhalení, kontroverzní téma nebo dokonce názor jakoby z druhé strany. Na tyto v zásadě neškodné výjimky se pak může takový iDNES a jemu podobní odvolat, když někdo poukáže na jejich očividné prosazování jednoho světonázoru a jedné pravdy, a ukázat kritikům: hleďte, jak jsme objektivní, vyvážení a nezaujatí!

Skutečné jádro práce těchto webů spočívá v posunování Overtonových oken v proimigrační, genderové, antirasistické, sionistické či eurounijní agendě, v normalizaci dříve nepředstavitelných modelů vztahů a chování, v propagaci neomarxistických, liberalistických a proamerických postojů. Spočívá v estetizaci zvrhlostí, vedoucích lidi stále hlouběji do bahna amorality. Tím se tato média vědomě a aktivně podílejí na transformaci člověka z člena národně, kulturně, nábožensky, civilizačně ukotveného souručenství v pouhé číslo v zástupu šedé masy, živořícího v bezduchém světě bez obecně respektovaných zásad a hodnot. Z lidí se má stát lidstvo, které bude snadnou kořistí těch, kteří jsou už ve světě bezzásadovosti a amorality dávno jako doma.

Pojďme se na tedy několika příkladech podívat na ten hnis, co se pravidelně řine ze stránek iDNES. Tučně je vždy uveden titulek, tučně kurzívou případný úryvek z článku, zbytek jsou pak moje komentáře:

iDNES, 29. května 2018:

Co čeká pacienty při změně pohlaví, odpoví v Rozstřelu plastický chirurg

Narodili se fyzicky jako muži či ženy, ale přesto obvykle už od dětství cítí, že je to jinak. Řeč je o transsexuálech. Proč tito lidé potřebují změnu pohlaví? A co je při ní čeká? Na tyto a další otázky bude v úterý od 12:30 odpovídat plastický chirurg Lukáš Frajer.

Udělat z lidí tvory bez identity, národní, etnické, dokonce i pohlavní, podporovat a normalizovat všechno, co směřuje k nejistotě a relativizaci základního duchovního i biologického ukotvení člověka, a udělat z něho ovladatelné zvířátko, pod heslem respektu k jeho svobodné volbě a ve jménu odstraňování předsudků, patří mezi stěžejní části neomarxistické agendy. Neustále toto téma posouvat do popředí, prodávat ho a dělat z něho standard, nad nímž se už nikdo nepozastaví, lze nejrůznějšími cestami a formami, a taky se tak dnes a denně děje.

Migrant z Mali zachránil v Paříži dítě visící z balkonu

Zatímco denní dávky násilí, vraždy, sociální problémy, veškerá rizika imigrace i jednotlivé otřesné případy, jsou médii hlavního proudu ignorovány, banalizovány a upozaďovány, tento případ byl oslavován na titulních stránkách velkých novin a portálů, imigrant byl přijat prezidentem Macronem a byla zorganizována a mohutně mediálně podporována petice, aby mu byl udělen ve Francii azyl. Existují směrnice, jimiž se novináři dobrovolně podvolují, jak psát o imigraci pozitivně, aby nebyly podporovány nacionalistické a xenofobní nálady. Jsou tabuizovány statistiky kriminality, aby se zatajila otřesná čísla o zločinnosti neevropanů. Ale jeden takový akrobatický kousek stačí, abychom tu měli hrdinu ze žurnálu, kterého je nutno zpravodajsky beze zbytku vytěžit. Bože, vždycky žasnu, jak strašně je tady chtějí mít!

Hledám utopii. A tou je pro mne EU, říká francouzský revolucionář

Byl hlavní tváří francouzské studentské revolty na jaře roku 1968. „To už je však dávná minulost,“ říká německo-francouzský politik a dlouholetý poslanec Evropského parlamentu Daniel Cohn-Bendit v rozhovoru pro MF DNES.

Tak v tomhle článku je snad úplně všechno. Marxista, světoobčan, Žid, který se dlouho rozhodoval, zda bude raději Francouzem nebo Němcem, který nakonec přijal německé občanství, protože se mu nechtělo na vojnu, ale studoval v Paříži a patřil k vůdcům studentských bojůvek pod přezdívkou Rudý Danny, člen strany Zelených, pedofilní aktivista, zde popisuje zářné zítřky sjednocené Evropy a varuje před hádejte čím? Ano, nacionalismem, chybějící solidaritou, rasismem a antisemitismem. Kolovrátek. Neuvěřitelná je návodnost otázek reportérky, přímo vidíte, jak nadšeně kýve hlavou před argumentací velkého Dannyho. Cohn-Bendit otevřeně a s neskrývaným zadostiučiněním popisuje blížící se smrt evropských národů, aniž by redaktorka nad touto spikleneckou teorií projevila nejmenší překvapení nebo dokonce znepokojení, naopak společně se utvrzují v tom, že jediným naším problémem je přesvědčit o nutnosti této smrti hloupější a zaostalejší Evropany. Redaktorka vyjadřuje obavu o vzestup populistických hnutí, která by zářnou budoucnost EU mohla ohrozit. Rozhovor je zakončen vševypovídající dvojící harmonizujících otázek a odpovědí:

Není to ta hlavní chyba evropských politiků, že přenechali prostor populistům a demagogům na lokální úrovni?
Když se něco povede, místní politici to prezentují jako vlastní úspěch. Pokud je někde problém, je to najednou chyba Evropy.
Tak to by se evropští politici měli víc snažit s tím něco dělat.
Je to tak.


Máme tady rozhovor se sympatickým rebelem a citlivým snílkem, který chce v zájmu lepších zítřků obětovat jen drobnost: národy Evropy, tedy jinými slovy lidi, kteří tuto Evropu stvořili. Je jasné, že vzhledem ke svému původu, zrozen jaksi mimo tyto národy, a dále vzhledem k tradiční židovské obavě z evropského nacionalismu, je jeho postoj očekávatelný. Typická je ovšem také stále podsouvaná myšlenka, že ať se nám zánik Evropy v její tradiční podobě líbí nebo ne, je to neodvratnost, jakýsi přírodní zákon, nebo alespoň nutnost, díky níž můžeme přežít v globálním světě. V tom globálním světě, který lidé jako Cohn aktivně celý život budují, modelují a milují.

Že má Cohn za sebou skandální pedofilní minulost, samozřejmě redaktorka naprosto nezmiňuje. Cohn kdysi, když pracoval v alternativní mateřské školce, prohlásil např. toto: „Když se malé, pětileté děvče začne svlékat, je to fantastické. Je to hra, neuvěřitelně erotická hra.“ Mimochodem fantastické je taky to, že na Wikipedii jsou jeho otevřeně prezentované pedofilní sklony diagnostikovány jako radikálně levicový aktivismus. Tento radikální levicový aktivismus zjevně nepřekáží v tom, aby byl Cohn už čtvrtstoletí celebritou Evropského parlamentu. A propos vsadíme se, jak dlouho bude trvat, než těmhle lidem definitivně narostou křídla a pedofilie bude zlegalizována? Nebo než bude „vědecky prokázáno“, že pedofilie vlastně neexistuje, je to jen sociální konstrukt, což bude ve výsledku totéž? Mimochodem, už jsem četl na některém z těchto bulvárně obskurně propagandistických webů i článek o zoofilovi, článek plný soucitu s tímto laskavým mužem, plný pochybností, zda má někdo právo odsuzovat hodného člověka jen za to, že má rád zvířátka …

MI6 spustila reklamu zaměřenou na ženy, chce rozbít svou bondovskou image


Britská rozvědka MI6 spustila svou první televizní reklamu. Zaměřená je na ženy a jejím cílem je rozbít machistický obrázek této tajné služby, píšou britská média. MI6 v reklamě naznačuje, že stojí o kandidátky s takzvanými měkkými dovednostmi, například emoční inteligencí a kreativitou.

Genderové téma chybět nesmí. Vsadíme se, kdy bude agentem 007 žena? A kdy to bude černoška?

Armáda, síla vůle a Putin. Čím dál víc Rusů věří, že jsou opět velmoc

Rusko si podle respondentů respekt na mezinárodní scéně vysloužilo především díky armádě, silnému duchu národa a „dobrému a silnému prezidentovi“.

Článek si sice nedovolí přímo zpochybnit, že Rusko skutečně je velmoc, protože o tom ani nikdo pochybovat nemůže. Přesto celý vyznívá tak, že Rusové věřící ve velmocenské postavení své země jsou oběti jakési putinovské propagandy a dezinformací, asi jako Američané věřící v placatou Zemi. Všimněme si sofistikované práce s uvozovkami, bez nichž zjevně o Putinovi jako dobrém a silném prezidentovi psát nelze.

„Slušní lidé“ podali trestní oznámení kvůli divadelní hře, na niž vtrhli

Hnutí Slušní lidé podalo trestní oznámení kvůli sobotnímu představení Naše násilí a vaše násilí, ve kterém Ježíš znásilňuje muslimku nebo herečka vytahuje z přirození českou vlajku.

Řeč uvozovek je stěžejní i v tomto článku - slušní lidé v uvozovkách, to mluví samo za sebe. Ostatně výraz slušní lidé je ve sluníčkovém žargonu již nějakou dobu používán výhradně jako výsměch nebo rovnou jako nadávka.

Drobné nejsou třeba. Pouliční umělci v Londýně jako první na světě berou i karty

Pouliční umělci v Londýně už nebudou muset spoléhat na to, že kolemjdoucí mají po kapsách dostatek drobných. Nově budou moci hudebníkům přispět i lidé, kteří u sebe zrovna žádnou hotovost nemají. Místní radnice totiž umělce na ulicích vybaví systémem, díky kterému budou moci jako první na světě přijímat i platby kartou.

Téma konečného stažení peněz a jejich nahrazení virtuálními konty, nutnost platit jen kartou, bude znamenat ještě větší odtržení vlády finanční oligarchie od veškerých zákonitostí reálného života. Jednotlivec bude už zcela ponechán na milost či nemilost systému, který o nich bude vědět už i to, kdy, kde a kolik krejcarů věnoval pouličnímu kejklíři. Odstranění peněz jakožto jeden z hlavních atributů orwellizace společnosti je samozřejmě třeba prodávat hlupákům jako úžasný a obdivuhodný technologický pokrok.

Jsou vdané, mají děti a jdou na interrupci. Proč chtějí tyto ženy potrat?

Máte ji spojenou spíš s nezodpovědným dospíváním a úletem na jednu noc. Jenže interrupci podstoupí každoročně i spousta vdaných žen, které už vlastní děti mají.

Nějaké dilema, jestli je morálně únosné vraždit děti, v tomto článku nehledejte. To je samozřejmě již překonaným tématem, patřícím do temného středověku. Tady už se spekuluje na zcela jiné úrovni. Není třeba říkat, že interrupce je zde brána jako něco zcela normálního, jako nezadatelné právo a osobní rozhodnutí každé ženy, zazní naopak rady, jak se chovat k těm zaostalejším jedincům, kteří by v tom ženu nehodlali podpořit. Je odmítnuto, že by interrupce měla nějaké závažné psychické následky. Dokonce zazní zajímavá informace: „Údaje American Psychological Association naznačují, že mezi psychickým dopadem nechtěného těhotenství a interrupcí není žádný rozdíl.“ Ani radši nechci vědět, jakým měřením výzkumníci k tomuto navýsost vhodnému závěru došli a jak vysoký grant na svůj pokrokový výzkum dostali. A od koho.

A nakonec něco pro muže v sekci Xman (všimněme si, jak konzervativně zatím iDNES rozlišuje lidstvo na muže a ženy, jsem zvědav, kdy někdo poukáže ne genderovou problematičnost rubrik Xman a Ona, případně kdy alespoň přibude rubrika pro osoby s nejasnou pohlavní identitou: zde navrhuji název X-Ona):

Velká touha po větším penisu. Experimentátor vsadil na kmenové buňky

Je posedlý touhou po superzdravém a supervýkonném těle. Podstupuje genové terapie, permanentně měří svoje biologické funkce, vyhodnocuje biometrická data, účastní se riskantních klinických testů. Teď biohacker Ben Greenfiled vyrazil o úroveň výš. Chtěl větší a výkonnější penis, proto si do něj nechal implantovat kmenové buňky.

Muži už sice nejsou ochotni chránit svojí vlast a schopni bránit vlastní ženy, ale asi nutně potřebují mít velké penisy. Asi aby se vyrovnali uprchlíkům?

A na úplný závěr perlička, upoutávka na video o jisté celebritě:

Pro Čechy je typická malost a zbabělost, myslí si Emma Smetana

A jak Smetana vidí typické charakteristiky českého národa? „Docela dobrý smysl pro humor a často taky malost a zbabělost, které mě vytáčejí.“ říká v upoutávce na video plné podobných postřehů tato zpěvačka a moderátorka DVTV.

A potom, věřte nebo ne, dodává: „Přála bych si mír, a aby všichni našli lásku“.

Tady asi není co dodat… něco banálnějšího jste sotva kdy četli, ale ideologicky je to velmi v pořádku.

Mimochodem, vzhledem k hypertrofované politické korektnosti: nevadí, jestliže někdo označí za charakteristiku celého národa malost a zbabělost? A vzhledem k původu paní Smetany nebo jejího muže, nevadilo by, kdyby někdo označil za typickou charakteristiku židovského národa třeba „docela dobrý smysl pro humor a často taky prohnanost a prolhanost, které mě vytáčejí“? To je ovšem čistě akademická otázka, neboť se nedomnívám, že právě zde bychom se mohli dočkat praktického naplnění jinak nábožně vzývaných principů rovnosti.

Každopádně je třeba kvitovat s povděkem, že se nám dostalo od této mudrlantky velmi ceněného nezaujatého pohledu zvenčí. A všimněme si synchronicity tohoto bulvárního článku a rozhovoru s pedofilním europoslancem:

Cohn-Bedit:

Zároveň si však musíme uvědomit, že v době globalizace je sjednocená Evropa jedinou možností, jak přežít. Národní státy v dalších třiceti letech už nebudou na globální scéně znamenat vůbec nic.

Smetana:

V dnešní situaci moc nechápu patriotismus. Já jsem hlavně Evropanka, na to jsem docela hrdá.

Kolik toho jen najdeme v jednu jedinou chvíli na jednom jediném webu. Na jednom z mnoha. Kolik lidí a jejich pečlivé propagandistické práce za tím stojí. Žádný jiný systém v minulosti neměl propagandu tak dokonale a neprůstřelně zorganizovanou.

Jde o výběr témat a způsob, jak jsou prezentována. Jako celek to funguje jako čirá manipulace. Jako Rudé právo v minulém režimu, i když samozřejmě sofistikovaněji a v jiných reáliích, vyžadujících jiný druh lhaní. Samozřejmě, oni to nikdy nepřiznají. Ale ti inteligentnější z nich dobře vědí, oč tu běží, ti nejhorší z nich to přímo vymýšlejí a řídí, a bohužel je dostatek pitomců, kteří to dělají proto, že jim samotným už byly vymyty mozky a oni teď věří tomu, co píší. A zbytek? Ten je za peníze a kariéru, a za pocit býti elitou, ochoten udělat cokoli a raději o tom moc nedumat …

Lži, polopravdy, manipulace, účelové informace z čistě politické sféry jsou už, alespoň pro informovaného člověka, poměrně snadno identifikovatelné a většina myslících lidí v tomto směru nebere mainstream příliš vážně. iDNES a spol. slouží jen jako lepší bulvár. Většinou zdánlivě nepolitické příspěvky, jaké pro příklad uvádím v tomto přehledu, jsou mnohem méně nápadné, přitom však propagandisticky stěžejní, neboť pracují přímo na změně myšlenkových schémat a východisek lidí, na zpřeházení a relativizaci základních hodnotových kategorií. Tato změna, po svém definitivním završení, bude v důsledku znamenat mimo jiné i bezvýhradné přijetí oněch trapných lží otevřené politické propagandy většinou čtenářů, neboť od lidí s rozvrácenou integritou, zapomenutou identitou a vymytými mozky se netřeba obávat hrozby kritického myšlení.

P. S.: Než jsem tenhle článek dopsal, objevil se na webu iDNES, téhož dne večer, další příspěvek, který nemohu nezaznamenat, neboť to bude taková hezká tečka za tím dnešním večerem …

Kauza Ježíš a Slušní lidé: Ježíš znásilňující muslimku provokuje k zamyšlení, míní Halík

Tomáše Halíka mrzí, že některé prosté věřící uvedení postmoderního divadla s jeho drsným výrazivem pobouřilo, ale chápe jejich kritiku. „Někteří tzv. prostí věřící tak jistě činili z dobré vůle, mysleli si, že tím brání údajně napadané křesťanství, na jejich svědomí – jak radil už svatý Pavel – bychom měli mít ohled; ti však opravdu na taková představení nemají chodit a nikdo je ostatně k tomu nenutí,“ píše Halík.

Milý Tomáši, jako prostý věřící se budu modlit za spásu vaší duše.

Autor: Václav Jan

Poznámka editora

A já jen doplním dva titulky z posledních dnů. Ten první Fotbalový chuligán nebo hvězda Playboye: Kdo jsou členové Slušných lidí? Zjevnou snahou autora článku je pošpinit, poplivat, dehonestovat spolek Slušní lidé, ukázat, kdo ve skutečnosti tvoří jeho členskou základnu. Přesně ve stylu mediální manipulace popsané v článku. Metoda manipulace jde napříč mainstreamem, něco se objeví tam, něco jinde, ale linie pomluv a plivání zůstává zachována. Takže je jedno, co čtete, dávku jedu dostanete tak jako tak.

Druhý titulek Slovák ukopal Filipínce k smrti. Úřady ho vzaly do vazby až na nátlak veřejnosti vévodí úvodníku iDnes z 3.6., tak moc je pro manipulátory důležitá. Článek informuje o rvačce dvou mužů, při které byl jeden natolik vážně zraněn, že svým zraněním podlehl. Jak vysvětluje čtenář v diskuzi za článkem, soud nevzal Slováka do vazby proto, že se nejdřív pracovalo s verzí, že to byl ten Filipínec, kdo obtěžoval ženy. Soud to bral jako rvačku. Navíc není vůbec jisté, že šlo o rasově orientovaný čin, přesto se v článku opakovaně zdůrazňuje, že útočníkem byl Slovák a obětí Filipínec. Dokonce to dali i do titulku.

Vrcholem manipulace bylo, že se jim podařilo do textu zamíchat i Kotlebovce, takže až si někdo bude přes vyhledávač zadávat Kotlebovci, vypadne i tenhle článek.

Jak to udělali? Tím, že citovali příspěvek nejmenovaného čtenáře v diskuzi za článkem v Pravdě, kde napsal: „Juraj H. způsobil těžká zranění Filipínci Henrymu, který jim následně podlehl. A to vše jen proto, že chtěl obtěžovat děvčata a ten ‚zlý imigrant‘ mu to nedovolil? Kde jsou teď (krajní nacionalisté) Kotlebovci? Anebo když útočí Slovák, tak je to v pořádku?“

A to není všechno. Třešničkou na dortu je, že kromě Kotlebovců tam dokázali zmínit i stranu Směr, migraci a protimigrační nálady. Tím blbou rvačku zpolitizovali a dali jí úplně jiný rozměr. Článek tedy vyznívá tak, že zatímco migrant z Filipín se zastává slovenských žen a přitom umírá rukou Slováka, strana Směr a Kotlebovci odmítají přerozdělování migrantů Evropskou unii.

Fuj, fuj a ještě jednou fuj.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/06/7607-denni-davka-propagandy-aneb-o-cem-vlastne-je-mainstreamove-zpravodajstvi.htmSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBudou dary církvím konečně zdaněny?   
Pridal tk Úterý 05 červen 2018 - 03:51:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politické lány rozvlnil návrh zákona, jímž by finanční tzv. náhrady církvím v rámci údajných církevních restitucí majetku, čili finanční prostředky, které jim stát vyplácí, byly zdaněny daní z příjmů právnických osob; dosud jsou o této daně osvobozeny. Státní rozpočet by si tím přišel celkově asi na jedenáct miliard korun. Jaké jsou námitky proti takovému zdanění? Jsou kvalifikované?

 Především návrh na zdanění finančních tzv. náhrad církvím obsažený v poslaneckém návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi a o změně některých zákonů (zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi) a zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, PSP ČR, VIII. volební období, r. 2017, tisk č. 38, není nijak nový. Například na takovou udici se ČSSD podařilo nachytat mnohé voliče v předminulých sněmovních volbách; po nich, po volbách, se ČSSD zachovala správně socdemácky − ani tento svůj předvolební slib nesplnila.

 Jaké jsou věcné námitky proti uvedenému návrhu zákona? (Stupidními politickými výkřiky, kupř. od M. Kalouska, se nezabývám.)

 Schválení zákona by prý porušilo základní zásady právního státu, mezi jinými právní principy právní jistoty, důvěry v právo. Nebylo by tomu tak. Právní stát se řídí zákony; změnou uvedených zákonů by právní stát narušen nebyl, právní jistota také, důvěra v právo už vůbec ne. Ústavní soud ve svém nálezu z 21. 4. 2009, sp. zn. Pl. ÚS 29/08, N 89/53 SbNU 125, č. 181/2009 Sb.) judikoval: „Zdanění určitých příjmů a jeho rozsahu je výhradně politickou záležitostí.“ Tedy v tomto případě změna daňového režimu dosud příjmů osvobozených od daně z příjmů právnických osob na jejich zdaňování, je záležitostí politického rozhodnutí zákonodárce; v tom spočívá daňová zásada právního státu. Právní jistota a důvěra v právo plyne z toho, že daň je ukládána na základě zákona (viz čl. 4 odst. 1 a čl. 11 Listiny základních práv a svobod a čl. 2 odst. 3 a 4 Ústavy ČR). Pokud Parlament ČR uvedený návrh jako zákon schválí, budou všechny zásady dodrženy.

 Bylo podepsáno sedmnáct smluv soukromoprávního charakteru; ty je prý možné měnit pouze dodatkem ke smlouvě, když se obě strany dohodnou, proto nelze uvedené dary zdaňovat. Není to pravda. Daňové režimy určují daňové zákony, v tomto případě zákon o daních z příjmů, nikoli nějaká soukromoprávní smlouva kohokoli s kýmkoli. Žádné usnesení Ústavního soudu ČR netvrdí (a ani nemůže), že by soukromoprávní smlouva nahrazovala zákony, tedy že by bylo možné, aby taková smlouva (s kýmkoli) mohla pravomocně určit daňový režim smluvního plnění. Z daňového řádu (zákon č. 280/2009 Sb.) je známa zásada, že soukromoprávní smlouvy nemají na daňové povinnosti povinného daňového subjektu žádný vliv.

 Schválení zákona, kterým by se zdaňovaly státem vyplácené finanční náhrady církvím, by mělo retroaktivní charakter. Není to pravda. Uvedené příjmy by se zdaňovaly od zdaňovacího období, v němž by zákon nabyl účinnosti (účinnost je navržena od 1. ledna 2019).

 Církevní tzv. náhrady, fakticky dary církvím, mohou být na základě zákona zdaněny, nic porušeno nebude. Pokud Parlament ČR takový zákon schválí.

Autor: Vladimír Pelc

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKulturní terorismus neomarxistů můžeme v ČR zastavit!   
Pridal tk Úterý 05 červen 2018 - 03:46:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kulturně teroristická inscenace Naše násilí a vaše násilí v Divadle Husa na provázku v Brně, byla přerušena necelou třicítkou členů hnutí Slušní lidé. Inscenace nachází inspiraci v nejtemnějších koutech lidské hlouposti a nenávistného fanatismu. Veřejně prezentování pornografie, hanobení národního symbolu a především blasfémie, útočí na tradiční hodnoty a nejhrubším způsobem uráží cit slušných lidí.

Situace má učebnicové rysy. Blasfémická a protinárodní inscenace splňuje všechny kritéria neomarxistického kulturního teroru. Následně vyžadované represivní omezení svobod protestujících občanů, ozřejmuje snahu o marxistické totalitní sevření. Stav západního marxismu lze dokonale ilustrovat na idejích dvou asi nejvýraznějších myslitelů neomarxismu. György Lukács je považován za jednoho z hlavních zakladatelů západní marxistické tradice, Herbert Marcuse je pak často vnímán v neomarxistické linii jako otec Nové levice.

Lukács byl agentem kominterny, krátce působil jako kulturní komisař (něco jako ministr) v období Maďarské republiky rad, osobně vydával rozkazy k hromadným popravám. Přišel s názorem, že Marxův Kapitál nelze vykládat jako Bibli, ale je nutné, z díla vytáhnout metody vedoucí k osvobození. V jeho podání není rozhodující ekonomické určení člověka, ale sociálně kulturní společenské determinace. Své ideje sám nazval kulturním terorismem. Je třeba rozbít starou kulturu, hlavně pak křesťanskou tradici. Člověk je po stržení kazajky staré kultury ‚osvobozený‘, takto vyprofiloval nového komunistu. 

Marcuse objevil nové tahouny revoluce. Bílý dělník byl definitivně opuštěn jako opora marxistické ideologie. Marcuse se zaměřil na studenty a příslušníky etnických a kulturních menšin, zde nalezl novou revoluční sílu. Západní civilizaci vnímal jako permanentně fašistickou, vždy směřující k útlaku. Pro koncept svržení staré sociokultury požadoval tzv. represivní toleranci. To znamená, že vše co slouží k likvidaci západní civilizace je dobré. Co je v protikladu k těmto procesům, musí být potlačeno státní represí. 

Jak je pro marxismus typické, nezůstává u péče o utlačované. Svůj zájem soustředí na utlačovatele a jeho instituce. Ve smyslu neomarxismu se jedná o celou západní civilizaci bílého muže a tradiční Církev. Ideologie neomarxismu vybičovala své ovečky k naprosté nenávisti. Neomarxisté se ničeho neštítí, smrdutou žumpu, kterou vylévají do žil západní civilizace, nazývají uměním. Praktikovaný barbarský multikulturalismus označují jako vyšší humanitu. Výsledný smrad, intelektuální úpadek a násilí, je neodradí. Po ukončení slavného Gramsciho marxistického pochodu institucemi, mají represivní aparát a masmédia na své straně. Zbývá jen vzdor slušných občanů. 

V Brně se povedla skvělá věc. Aktivisté přerušili neomarxistickou propagandu, následně byli vystaveni společenské dehonestaci a dokonce snad budou čelit trestnímu stíhání. Koncept Marcusovo represivní tolerance bije do očí. Na jedné straně je obhajované vystoupení, které v mnohém překračuje hranice trestního zákona, na druhé straně jsou pronásledováni aktivisté z hnutí Slušní lidé, kteří se tomu snažili nenásilnou cestou zabránit. Naší veřejnost to probouzí z ideologického spánku. Neomarxismus se opírá o naivitu, bohužel často i hloupost větší části veřejnosti. Jejich umění není uměním, ale nenávistnou propagandou. Podpora menšin a imigrace není výsledkem vyššího humanismu, ale plyne z proti-západní nenávisti. 
V Západní Evropě je už asi pozdě.

Když se tam začne společnost vymykat neomarxistické šabloně, bude usměrněná násilím obrovského množství imigrantů. Často se jedná o kriminální, ozbrojené živly, pacifisticky umírnění a demilitarizovaní původní Evropané, nemají v tomto konfliktu šanci. V zemích Střední Evropy je situace jiná, menšiny zde nepředstavují podobné riziko. Represivní instituce mají jen omezenou kapacitu. Obyvatelstvo je díky zkušenosti s přímou totalitou, mnohem odolnější vůči ideologické manipulaci. Jestliže podobné akce jako byla v Brně, nebudou ojedinělé, mohlo by se začít blýskat na lepší časy.

Vít Skalský, předseda kontrolní rady Národní demokracie

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/kulturni-terorismus-neomarxistu-muzeme-v-cr-zastavit/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo tak trocha pokory, pane Tomáši Halíku?   
Pridal tk Úterý 05 červen 2018 - 03:42:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokora by měla být jednou z vlastností pravého kněze, pokud se nemýlím. Vy, pane Tomáši Halíku, ve své bohorovnosti nejdříve dehonestujete prosté věřící, a pak, když se zvedne vlna nevole, vmanipulujete se do pozice mučedníka.

Vaše názory a postoje už dlouhou řadu let rozdělují nejen katolické věřící včetně duchovenstva, ale celou naši společnost. V posledních dnech se objevila pověstná poslední kapka a nejenom prostí věřící, ale i řada jinověrců či ateistů se nestačila divit.

Katolický kněz a souhlasí s odpornou urážkou samotného zakladatele křesťanství, s urážkou a ponížením Ježíše Krista! Nabubřele označíte kritiky tohoto počinu de facto za nevzdělance, „... kteří nerozumějí drsnému jazyku postmoderního divadla a nejsou zvyklí příliš nad věcmi přemýšlet z více stran ...“ Mezi těmito nevzdělanci jsou zřejmě nejen prostí věřící, jak jste nás pohrdlivě nazval v následující větě, ale také Váš biskup, J. Em. Dominik kardinál Duka, nebo profesor JAMU Petr Osolsobě.

Za takovou blamáž, nehodnou katolického duchovního se na Vás snesla palba kritiky. Nejen od prostých věřících, ale také od osobností veřejného a kulturního života, které ve své pýše stěží můžete podezírat, že by nerozuměli postmodernímu divadlu. Stačí snad jedno jméno: Petr Žantovský, bývalý diplomat a ředitel Knihovny Václava Havla. Není třeba uvádět další. Proti Vám vystoupili rovněž politici, věřící i nevěřící, jako třeba Ondřej Benešík (KDU-ČSL), Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Michael Canov (STAN/SLK), Zdeněk Škromach (ČSSD), Zuzana Majerová Zahradníková (ODS) či Marian Keremidský (SPOZ). Dovolím si dva názory ocitovat. Nejdříve Bohuslav Chalupa (ANO 2011): „Pokud jde o pana Halíka – ve vší úctě – typická ukázka do sebe zahleděného a sebe poslouchajícího se člověka, který se pohybuje v prostoru a sférách zcela odtržených od reálného života obyčejných lidí ... víc nemám co dodat.“ Velmi trefně se vyjádřil také Pavol Lukša (dříve TOP09, nyní Dobrá volba 2016): „Tomáš Halík je takový Soros na českém mediálním nebi. Má-li však takový postoj k českým věřícím a ti jsou od časů Ježíše takzvaně prostí, tak může klidně konvertovat a určitě chybět nikomu nebude.“

Normální, alespoň trochu slušný člověk, by se zastyděl a vydal by jakés takés vysvětlení, třeba že byl špatně pochopen. Asi by Vám to mnoho lidí nevěřilo, pane Tomáši Halíku, každopádně by to bylo slušné gesto. Místo toho se cítíte urážen, potupen, ba, nazýván zločincem![1] Ó, jaká pýcha čiší z Vašich slov! Přímo ďábelská! V jedné staré písni se zpívá „Kristus, příklad pokory, ...“ Neměl by se kněz Kristův, pokud jím ještě jste, vyznačovat také takovou pokorou? Obávám se, že u Vás ji lze stěží nalézt.

Opět urážíte lidi, kteří, dle Vás, uvažují povrchně. Z čeho tak soudíte? Nebo každý, kdo Vám nepochlebuje, je povrchní? Váš výrok se dá chápat, jako byste všechny, kromě sebe, označoval za hlupáky. Pokud tomu tak je, pane Tomáši Halíku, rád se k té obrovské armádě hlupáků hlásím.

Léta prý stavíte mosty mezi lidmi. Přitom už před nějakými patnácti roky jsem se setkával s velmi kritickými postoji k Vašim názorům. Tenkrát ještě neexistovaly sociální sítě, kde „... lidé žijí ve stejných názorových bublinách, což pak zhoršuje morální, kulturní a psychologické klima doby.“ Na sociální sítě nelze svést všechno, pane Tomáši Halíku.

Po návratu z USA v letech 2015–2017 jste českou společnost nepoznal, setkal jste se s nenávistí a zlobou, „kdy lidem nestačí jen s vámi nesouhlasit. Oni vás musí urazit a potupit. Nazvat bývalým estébákem, zločincem, pedofilem a kdoví čím ještě.“ A divíte se?

Přitom právě v roce 2015 Vás musel Váš nadřízený biskup, J. Em. Dominik kardinál Duka, tvrdě umravnit. Už jste zapomněl, jak jste málem zprznil svou akademickou farnost v souvislosti se sodomistickou akcí Prague Pride? To byla ukázka nenávisti a zloby? Možná. Jenže tu jste vyvolal Vy sám. Katolický kněz, který se něčemu takovému propůjčí, to se hned tak nevidí! Vyvolal jste tenkrát vlnu nevole jak mezi katolíky, tak mezi nekatolíky či lidmi nevěřícími. Bohudíky, že pražský arcibiskup se nebál zasáhnout!

Nevím, zda má smysl dále pokračovat, pane Tomáši Halíku, snad je toho napsáno dost. Každopádně, jako kněz byste měl nejen znát, ale také měl žít doporučení našeho Spasitele: „Kdo chce být první, ať je ze všech poslední a služebníkem všech.“[2] Pokud toto dokážete, pane Tomáši Halíku, potom budete skutečně knězem par excellence, skutečným knězem Kristovým. K tomu Vám pomáhej Bůh.

[1] https://plus.rozhlas.cz/tomas-halik-lidem-ted-nestaci-jen-s-vami-nesouhlasit-musi-vas-urazit-potupit-a-7232342

[2] Evangelium svatého Marka 9, 35

Autor: M. K. Pijáček

Zdroj: https://pijacek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=665610

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMultikulturní teror ve Švédsku - revizoři nesmí do metra bez doprovodu policie jde jim o život   
Pridal tk Úterý 05 červen 2018 - 03:34:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
DUBLIN IV v předstihu ve Švédsku! Čtyři stanice stockholmského metra dostaly červené označení. Platí pro pořádkovou službu (neozbrojenou) a pro kontrolory jízdenek.

Do stanic mohou jen za asistence policie!

Důvodem je, že jim bylo vyhrožováno násilím, házeli po nich kamení a rozbíjeli jim auta. Stanice leží v tzv. zvláště vyčleněných oblastech, jinak imigračních ghetech.

Autor: Otto Černý 

Zdroj: omni.se

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán se připravuje k obnovení jaderného programu   
Pridal tk Úterý 05 červen 2018 - 03:31:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejvyšší lídr Íránu Alí Chameneí přikázal ministerstvu odpovídajícímu za atomovou energetiku, připravit se ke zvýšení výkonu na obohacování uranu. O tom informuje Press TV.

Alí Chameneí prohlásil, že země se nemůže zároveň „nacházet pod sankcemi, odmítat vlastní jaderný program a dodržovat omezení", která ustanovila šestka mezinárodních partnerů. Kvůli tomu přikázal Organizaci pro atomovou energii Íránu rychle podniknout nezbytné kroky pro obnovení obohacování uranu.

Írán dříve dal EU ultimátum kvůli jaderné dohodě: bude pokračovat v dodržování dohody v tom případě, pokud EU kompenzuje škody, které Teheránu způsobily americké sankce.

Zdroj: Press TV

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeští podnikatelé chtějí zavést euro   
Pridal tk Úterý 05 červen 2018 - 03:28:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Italské politické otřesy, které otestovaly eurozónu, neoslabily zájem českých podnikatelů o vstup do eurozóny, uvádí Bloomberg.

Česká republika nadále odmítá zavádět euro na svém území a odkazuje na finanční krizi a otřesy, které zasáhly evropskou společnou měnu v poslední době. Lídr nadcházející vlády také slibuje, že se bude nadále držet této strategie.

Nicméně podle českého experta a viceprezidenta Konfederace průmyslu Radka Špicara přibližně více než polovina českého exportu (65 %) směřuje do eurozóny, proto společnosti a podniky zavedení eura v Česku podporují. Pro firmy je to výhodnější cesta, než převádění do eura a závislost na změnách kurzu koruny, řekl Špicar.

„Naši členové hromadně přecházejí na euro i pro domácí obchod," řekl Špicar, 41letý bývalý výkonný ředitel společnosti Škoda Auto.

Průzkum České národní banky ukázal, že zhruba pětina všech domácích plateb mezi společnostmi byla v prvním čtvrtletí provedena v eurech, což je dvakrát více než před šesti lety.

Politici, kteří se postavili proti členství, však tvrdí, že čeští občané by neměli sdílet břemeno záchrany národů se špatnými finančními prostředky. Státní centrální bankéři obhajují udržení národní měny jako pojištění proti finančním otřesům a užitečný nástroj k podpoře ekonomiky v případě potřeby.

Česká koruna za poslední dvě desetiletí získala vůči euru 41 procent, ukázala se jako jedna z nejvýkonnějších měn ve světě. Špicar ovšem uvedl, že samotná cena koruny není závažným problémem, dokud je to vázáno na ekonomické sblížení s bohatšími evropskými státy, ovšem období velké proměnlivosti kurzu představuje pro společnosti větší bolest hlavy.

Kromě přímých finančních nákladů se české podniky také obávají, že země by mohla být vyloučena z hlavního proudu Evropské unie, neboť francouzský prezident Emmanuel Macron se snaží navázat těsnější vztahy v rámci evropského bloku.

„Obáváme se, že eurozóna by se mohla stát těžištěm v EU, které by se více integrovalo a rozhodovalo o budoucnosti," řekl Špicar. „Musíme být součástí diskuse, nikoli jejím předmětem. Nesmíme se vyloučit z rozhodnutí o návrhu EU, protože na ní závisíme více než téměř jakákoli jiná země."

Zdroj: Bloomberg, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč ve světě roste počet nemocných rakovinou?   
Pridal tk Úterý 05 červen 2018 - 03:23:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci zjistili, že počet případů onemocnění rakovinou se v uplynulém desetiletí zvýšil téměř o třetinu.

Odborníci z programu Global Burden of Disease Study dospěli k závěru, že počet případů diagnostikované rakoviny v posledních deseti letech každoročně vzrostl o 28 %. Podle onkologů je důvodem zvýšení průměrné délky života, objev účinnějších metod diagnostiky rakoviny a šíření špatných návyků.

Studie je zveřejněna v časopise JAMA Oncology.

Autoři studie vysvětlují, že růst výskytu rakovinových onemocnění je do značné míry spojen s demografickým stárnutím, zvýšením podílu starších lidí mezi obyvatelstvem mnoha zemí. Věk je jedním z klíčových rizikových faktorů pro rakovinu. Kromě toho se aktivně rozvíjí metody diagnostiky onemocnění, pomáhá to lepší identifikaci rakoviny a tím se zvyšuje počet zjištěných případů.

Další dva viníci šíření nemoci jsou kouření a špatná strava, včetně konzumace polotovarů. To platí zejména pro rozvojové země. Vědci konstatují, že počet nových případů rakoviny v těchto zemích roste obzvláště rychle.

Některé rizikové faktory jsou spojeny se specifickými formami rakoviny. Například sedavý životní styl a konzumace alkoholu zvyšují risk kolorektální rakoviny, kouření a znečištěné ovzduší zase souvisí s rozšířením rakoviny plic. Vědci poukazují na to, že snížit výskyt rakoviny se dá pomocí administrativních opatření, například omezením prodeje tabákových výrobků a vzděláváním obyvatelstva v oblasti zdravé výživy.

Zdroj: JAMA Oncology, Sputnik.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak se na Wikipedii manipuluje s pravdou   
Pridal tk Úterý 05 červen 2018 - 03:18:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lidé stále méně a méně věří médiím, což nemůže být překvapující. Z jakých však zdrojů mají zvědaví uživatelé získávat podrobné informace o tom, co je zajímá? Ve většině případů Google jako první odkaz nabízí právě Wikipedii.

Na Wikipedii je ze strany autorů portálu celkem běžným jevem zbarvení veřejného člověka do jedné či jiné barvy, říká novinář a jeden z autorů blogu na portálu YouTube Wikipedia — Geschichten aus Wikihausen (Wikipedia — Wikihausenové příběhy) Dirk Polmann. „ A to je velmi účinný nástroj."

Autoři blogu dospěli k závěru, že na Wikipedii zuří skutečná válka redaktorů, kdy články na webu hromadně prochází všemožnými úpravami, aby odpovídaly určité koncepci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hFNf

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4538 sec,0.3537 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,717kB