Středa 06 červen 2018
Islámská nadace v Praze: „Žena která cizoložila musí být zabita"   
Pridal tk Středa 06 červen 2018 - 04:23:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Krátký záznam z přednášky pro české konvertity k islámu z roku 2005. Přednášku pořádala Islámská nadace v Praze. Přednášející v přednášce o islámském právu šaria vysvětloval, že žena, která spáchala „hřích" cizoložství, musí byt zabita (zavražděna).

Vzhledem k faktu, že pro islamisty je nastoleni práva šaria ve společnosti kterou ovládnou povinností, je islamizace České republiky těmito lidmi jistou bezpečnostní hrozbou ...

Více o názorech muslimů v Praze pořad ČT zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10...Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJuan se stává světovou měnou   
Pridal tk Středa 06 červen 2018 - 04:19:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína rozšiřuje úsilí v oblasti podpory Juanu jako globální měny. Po zásahu proti odlivu a devalvaci v roce 2015 Juan opět nabírá na síle.

Rekordní podíl Juanů v celosvětovém obchodu byl před třemi lety 2,8 %, podle agentury Bloomberg. Podíl se v dubnu snížil na 1,7 %, ale opět se zvedl. Jedním z důvodů této tendence jsou čínské devizové rezervy, které jsou největší na světě, a které byly v letošním roce ještě více posíleny. Juan také zaznamenal v prvním čtvrtletí největší zotavení za posledních 10 let.

„Zcela jistě byla v letošním roce více využívána tato měna při zahraničních převodech. Kurz bude ovlivněn globálními finančními trhy. Zahraniční investoři se stanou také důležitějším hnacím motorem pro dluhopisy," uvedl pro agenturu Bloomberg Ji Tianhe, čínský kurzovní a devizový stratég v BNP Paribas SA.

Čínské řícení se kupředu, jejich cesta, která je také známá jako „Jedno pásmo, jedna cesta" a námořní cesty, to všechno bude také podporovat Juan, tvrdí analytici.

Čína zvyšuje podíl Juanů se svými klíčovými obchodními partnery, zejména s Íránem a Ruskem, které jsou vystaveny sankcím USA. Čína a Rusko mají investiční fond v hodnotě více než 10 miliard dolarů, který je denominovaný v Juanech.

Zahájení ropného obchodu v letošním roce také pravděpodobně posílí čínskou měnu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hGqM


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická strana zveřejnila konkrétní datum setkání Donalda Trumpa a Kim Čong-una   
Pridal tk Středa 06 červen 2018 - 04:15:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského nejvyššího vůdce Kim Čong-una proběhne dopoledne 12. června v 9 hodin místního času v Singapuru. 4. června to oznámil americký Bílý dům.

Mluvčí bílého domu Sarah Sandersová se téhož dne odpoledne na tiskové konferenci vyslovila v tom smyslu, že už bylo stanoveno konkrétní datum setkání Donalda Trumpa a Kim Čong-una. Stále ale existuje možnost změny.

Sarah Sandersová současně uvedla, že americká delegace teď ještě vede diplomatickou koordinaci se severokorejskou stranou v demilitarizované zóně mezi KLDR a Korejskou republikou. Bilaterální jednání má pozitivní průběh a dosáhlo významného pokroku. Kromě toho americká skupina a severokorejská strana teď připravují setkání v Singapuru. Různé přípravné práce už vstoupily do závěrečné etapy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Paříži byl zahájen 9. summit čínských a evropských podnikatelů   
Pridal tk Středa 06 červen 2018 - 04:14:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Paříži byl 4. června zahájen 9. summit čínských a evropských podnikatelů. Tento summit se koná jednou za rok s cílem poskytnout platformu ke komunikaci mezi čínskými a evropskými podnikateli. Od roku 2008 proběhl summit už osmkrát.

Letos je 5. výročí vzniku čínské iniciativy Pásma a stezky a tato iniciativa se stala žhavým tématem summitu. Čínský velvyslanec ve Francii Zhai Jun (Čaj Ťün) na slavnostním zahájení uvedl, že čínský rozvoj vstoupil do nového období a Čína jako odpovědná země poskytne světu víc veřejných produktů, zvláště při budování Pásma a stezky.

Bývalý francouzský premiér Jean-Pierre Raffarin zdůraznil, že Evropa se může těšit z iniciativy Pásma a stezky.

„Iniciativa Pásma a stezky potvrdila svou důležitou roli. Tato iniciativa má velký význam, zvlášť pro Evropu. Evropa leží uprostřed mezi Asií a Afrikou, takže může spojit celý svět. Z hlediska naší strategie lze říci, že iniciativa Pásma a stezky má skvělou budoucnost," řekl Jean-Pierre Raffarin.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVladimir Putin podepsal zákon proti sankcím USA a dalších zemí   
Pridal tk Středa 06 červen 2018 - 04:13:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal 4. června zákonný dokument proti sankčním opatřením Spojených států a dalších zemí vůči Rusku.

V dokumentu se uvádí, že zavedení tohoto zákona má za cíl chránit ruské zájmy, bezpečnost, svrchovanost, územní celistvost, svobodu a práva občanů před nepřátelskými akcemi Spojených států a dalších zemí. Protiopatření platí pro Spojené státy a jakoukoli jinou zemi, která přijme nepřijatelná opatření proti Rusku, ruským občanům a právnickým osobám. Protiopatření platí také pro instituty, právnické osoby a osoby, které se podílejí na sankcích proti Rusku nebo spadají do pravomoci těchto zemí a jsou přímo nebo nepřímo řízeny těmito zeměmi.

Rusko může v rámci protiopatření ukončit nebo pozastavit mezinárodní spolupráci se zeměmi nebo institucemi, které se chovají nepřátelsky, zakázat nebo omezit dovoz a vývoz produktů a surovin s nepřátelskými zeměmi nebo institucemi a zakázat nebo omezit účast institutů pod jurisdikcí nebo kontrolou těchto zemí na projektech ruského vládního nákupu a při privatizaci státního majetku.

Podle tohoto zákona může ruská vláda zavést různá protiopatření. Nový zákon nabývá účinnosti v den podpisu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník Šanghajské organizace pro spolupráci: Summit v Qingdau se stane milníkem v historii Šanghajské organizace pro spolupráci   
Pridal tk Středa 06 červen 2018 - 04:12:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS) Rashid Alimov 3. června uvedl, že Čína má důležitý vliv v nové etapě ŠOS a summit v Qingdau bude významný milník v historii této organizace.

Podle Alimova vedla Čína spolu s rozvojem ŠOS v uplynulých 17 letech multilaterální spolupráci, nabídla konkrétní plán na rozvoj a vzala na sebe víc odpovědnosti. Díky úsilí různých stran se ŠOS stala novou regionální organizací, která se řídí šanghajskými ideály.

Alimov řekl, že v uplynulém roce byla Čína předsednickou zemí ŠOS, a jako taková aktivně uspořádala sérii multilaterálních zasedání v oblasti bezpečnosti, ekonomiky, kultury a vědy a podporovala spolupráci mezi různými členy. Rozvoj ŠOS vstoupil do nové etapy.

Alimov dále uvedl, že členské a pozorovatelské země ŠOS spolupracují v rámci Pásma a stezky, mají tradiční přátelství a také založily současnou světovou strukturu. Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) předložil v roce 2013 iniciativu Pásmo a stezka, která přinesla pro ŠOS velké příležitosti. Na letošním summitu v Qingdau bude tato inciativa nadále realizována.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický ministr obrany: USA v dohledné době nestáhnou vojáky z Korejského poloostrova   
Pridal tk Středa 06 červen 2018 - 04:10:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr obrany James Mattis 3. června uvedl, že Spojené státy v dohledné době nestáhnou své vojáky z Korejského poloostrova.

James Mattis také řekl, že Spojené státy nebudou ani o stažení vojáků diskutovat. Za 5 až 10 let mohou Spojené státy a Jižní Korea tuto otázku znovu zhodnotit.

Mluvčí jihokorejského prezidentského paláce Kim Eui-kyeom 2. května uvedl, že vzhledem k tomu, že zvláštní asistent prezidenta pro diplomatickou bezpečnost Moon Chung-in řekl, že při podpisu mírové dohody na Korejském poloostrově je třeba zvážit stažení amerických vojáků z Jižní Koreje, prezident Jižní Koreje Mun Če-in jasně řekl, že umístění americké armády v Jižní Koreji je záležitost aliance mezi Spojenými státy a Jižní Koreou a nesouvisí s mírovou dohodou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.8664 sec,0.0899 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,629kB