Pátek 08 červen 2018
Vladimir Putin ukázal prstem na americké agresory a zopakoval, že Doktrína vzájemného zničení (MAD) je jediným instrumentem, který dosud zabraňuje vypuknutí III. Světové války   
Pridal tk Pátek 08 červen 2018 - 04:04:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vladimir Putin ukázal prstem na americké agresory a zopakoval, že Doktrína vzájemného zničení (MAD) je jediným instrumentem, který dosud zabraňuje vypuknutí III. Světové války. Nejsou to mírové smlouvy, není to OSN, nejsou to mezinárodní dohody, je to jenom a pouze jaderný arzenál, který vyvažuje moc amerického agresora!

Vladimir Putin opět po roce odpovídal ruským občanům v interaktivním televizním pořadu na nejrůznější dotazy a mezi nimi mne zaujal především ten, který se týká hrozby vypuknutí III. Světové války. Vladimir Putin nejprve zopakoval známý citát Alberta Einsteina o kamenech a klaccích, ale potom jasně uvedl, že jediným faktorem, který dosud bránil tomu, aby taková válka vypukla, je systém jaderné rovnováhy mezi jadernými mocnostmi. Tento systém parity má název Mutally Assured Destruction (MAD), tedy doktrína Vzájemně zaručeného zničení, která ani po pádu Železné opony neztratila nic ze svého významu. Tato doktrína spočívala na tom, že světové mocnosti mají dostatek jaderných zbraní ke zničení protivníka, ale současně se USA a Sovětský svaz zavázaly, že nebudou vyvíjet protiraketové systémy, které by zeslabily funkci doktríny MAD.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/273898939

Zákaz výroby protiraketových zbraní byl krytý smlouvou ABM (Anti-Ballistic Missile Treaty), ovšem Spojené státy za vlády G. W. Bushe v prosinci 2001 od smlouvy jednostranně odstoupily s poukazem na události z 11. září, které se stalo záminkou pro odstoupení USA od smlouvy ABM. Oficiálně to byla hrozba toho, že Írán začne střílet rakety na USA a na evropské spojence. Jistě si vzpomínáte na slavnou kauzu radaru v Brdech, který se tam nakonec nepostavil.

Systém americké protiraketové obrany AEGIS má nyní radar v Rumunsku na tamní americké vojenské základně Deveselu a skupina raket systému AEGIS je rozmístěna v Polsku. Radar i rakety však nejsou rozmístěny proti Íránu, ruské velení generálního štábu už několikrát potvrdilo že americký fázorový X-radar umístěný v rumunském Deveselu skenuje vzdušný prostor tzv. západního okruhu ruských ozbrojených sil se sídlem ve Voroněži, kde je mimochodem velitelství ruských protivzdušných sil. Stejně tak rakety v Polsku nejsou určeny pro sestřelování raket z Íránu, protože trajektorie odpálených raket by musela vést přes Rusko a přes Severní ledový oceán.

Rakety v Polsku a radar v Rumunsku mají přinést americkou válku do Evropy

Systém AEGIS je koncipován tak, že by jeho rozmístění mělo smysl v severních oblastech Kanady a také na Aljašce. Namísto toho ale systém protiraket je rozmístěn v Polsku, což nedává naprosto žádný smysl, protože pro obranu USA je takové umístění antiraket nejen neúčinné, ale navíc naprosto nesmyslné. Je naprosto evidentní, že rozmístěný systém Aegis je namířený od samotného počátku proti Rusku.

Vladimir Putin zdůraznil, že Rusko již vyvinulo a nasadilo do výzbroje odpověď na americké protiraketové systémy. Jedná se o nové rakety Jars, které jsou schopny nést jaderné hlavice s vlastním manévrováním a pohonem pro náhodné změny trajektorie. Na něco takového není americký AEGIS připraven. Hrozba spočívá především v tom, že americká armáda odstoupila od smlouvy ABM jenom kvůli tomu, aby získala převahu nad ruskou armádou. Krok naprostého šílenství tak znovu potvrdil, že americké ozbrojené síly představují největší hrozbu pro globální bezpečnost.

Spolu s tímto souvisí i operace jednotek armád členských zemí NATO v Pobaltí. Ve všech třech zemích jsou rozmístěny ozbrojené svazy armád NATO, dochází k intenzivnímu budování mohutných výkopů zeminy, což budou budoucí vybetonovaná odpaliště raket, která budou mít za úkol ochránit raketové baterie před bombardováním ze vzduchu a před dělostřeleckým ostřelováním. Vybrané skupiny vojsk NATO se cvičí v lotyšských a litevských lesích a hvozdech v boji v lesním terénu. Je to zcela zjevná snaha připravit skupiny vojsk NATO na bojové operace, které povedou přes Bělorusko, které je lesy doslova zahlceno. Rusové mají obrovské síly rozmístěné okolo Petrohradu a útok na čáře doteku by přinesl NATO obrovské ztráty. Hlavní úder amerických a spojeneckých vojsk tak bude s vysokou pravděpodobností veden přes Bělorusko.

Mise do Pobaltí mají za úkol připravit armády NATO na Guderianův “lesní vpád” do Běloruska

Rusové se budou zdráhat použít taktické jaderné zbraně na území spojence, Běloruska, navíc lesní porost znemožní identifikovat počty zbraní a rozměr invaze NATO. Američané spekulují s myšlenkou, že než se Vladimir Putin rozhodne, co bude dál, vojska NATO se rozvinou v celém Bělorusku s úkolem finálního úderu na Moskvu. Pro účely prvního sledu budou v Pobaltí použity armády zemí Střední a Jihovýchodní Evropy, německé, české, slovenské, polské, bulharské a rumunské armády. Všechny tyto země mají jedno společné, zkušenosti svých armád s bojem v zalesněném terénu. Stejnou taktiku zpočátku Hitlerovi navrhoval za II. sv. války německý generál Heinz Guderian, ovšem tehdy z jiných než jaderných důvodů. Část německých vojsk měla přes Bělorusko projít potichu partyzánským stylem a překvapit moskevské linie. Hitler nakonec myšlenku zamítl, protože se mu daleko více líbila jiná Guderianova taktika, tzv. Blitz Krieg mohutný útok na Minsk bez žádného utajování a s obrovským rachotem.

Byla by ovšem chyba si myslet, že generálové z West Pointu v americké armádě nestudují vojenskou historii. Plány na porážku Ruska se neustále přepracovávají. Hlavní hrozba v této chvíli spočívá v otázce, kdo přijde v Rusku k moci po Vladimiru Putinovi. Možnosti a varianty jsou děsivé, hrozivé, až katastrofální. Rusko může spadnout znovu do éry Jelcinismu, ale stejně tak se může opět vrátit k moci armáda z dob Chruščovovy éry, který se radil s generály, kolik jaderných bomb za rok je třeba odpálit, aby nepřítel za polárním kruhem na druhé straně pochopil, že nemá strkat čumák do blízkosti hranic Sovětského svazu. Tyto přístupy v dnešní době by vedly ke katastrofě, protože v Bílém domě nesedí JFK, ale Donald Trump, který je schopen čehokoliv, pokud mu někdo z jeho militantních poradců z Pentagonu předloží důvod.

Černoch na reportérku Seznamu: “Jdi pryč!” a pravdoláska dostala kopačky, selanka skončila!

Před několika dny projížděla Českou republikou kolona amerických vojáků, opět z Německa do Pobaltí. Na cestě došlo opět k poruše jednoho transportéru a reportérka Seznamzprávy.cz byla na místě a natáčela reportáž. Americký voják, černoch, ji ale poměrně hrubě popohnal a řekl jí, ať jde pryč. Go away! Žádné mávání a úsměvy, ne, drsné odpálkování redaktorky, která sama poznamenala, že Američané nejsou zrovna moc přátelští. Aby ne, Američané považují většinu Čechů za Rusy, sympatizanty s Ruskem, a to ne kvůli nějakým proruským médiím, ale kvůli tomu, že Češi mluví rusky. Američané slyší češtinu jako ruštinu a mnozí z nich nerozumí tomu, proč je ČR tak důležitým spojencem.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/273916125

Mediální rovina už pouze odhaluje, že americké přesuny přes ČR budou asi brzy ukončeny, protože už se netěší takové popularitě a přízni mezi obyvatelstvem. Stále více lidí si konečně pokládá otázku, proč americké transportéry jedou někam do Pobaltí a ne na jih, aby chránily hranice Itálie, Řecka a dalších zemí EU před migranty. A když Američané, prý nejlepší armáda na světě, nedojedou po vlastní ose z Německa do Lotyšska, protože se zadře převodovka na transportéru, tak to prostě jenom ukazuje na to, že americká armáda má podobné problémy jako ta česká. Každá válka s Ruskem bude nakonec jaderná. To je jediná jistota. Problém je v tom, že američtí generálové si věří, že dokáží jadernou válku vyhrát. Je však jasné, že jediná věc, která drží světový mír, je doktrína MAD. Dokud bude fungovat, Američané budou mít strach rozpoutat válku, nejen proti Rusku, ale třeba i s Čínou, protože konflikt v Jihočínském moři se nadále prohlubuje.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-vladimir-putin-ukazal-prstem-na-americke-agresory-a-zopakoval-ze-doktrina-vzajemneho-zniceni-mad-je-jedinym-instrumentem-ktery-dosud-zabranuje-vypuknuti-iii-svetove-valky/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLidský odpad čeká na rozsudek   
Pridal tk Pátek 08 červen 2018 - 03:56:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
U nejmenovaného soudu před senátem předsedkyně Odklízečky Lidského Odpadu (dále jen OLO) dozněly před nedávnem závěrečné řeči ve velmi zajímavé trestní kauze. Paní předsedkyně proslula neuctivým postojem k obhájcům a názorem, že obžalovaní obecně jsou lidský odpad, takže nadpis článku je přiměřený poměrům. Případ je zajímavý mnoha nezvyklými záležitostmi. Hned první je obžaloba, kterou dodalo místně nepříslušné státní zastupitelství, které si jinak činí nárok na vysoké mínění o úrovni práce svých státních zástupců. Prošly mi rukama desítky obžalob, ale něco tak nedbale zpracovaného jsem dosud neviděl.

Autorka vložila od úst jednoho z obžalovaných úplný přepis výpovědi spoluobžalovaného v přípravném řízení, vedeném v zahraničí. Oznámením jejího výkonu nadřízeným bych jí ale neublížil, protože objektivní lhůta pro zahájení kárného řízení dávno vypršela.

Žalobkyně obvinila jedenáct jednotlivců a jednu právnickou osobu, že v určitém období v úmyslu krátit spotřební daň a daň z přidané hodnoty vyrobili téměř 1,4 miliony cigaret, označených značkou Marlboro, skladovali čtyři tuny nelegálně opatřeného tabáku a zhruba 900 kg cigaretového odpadu, přičemž měli v úmyslu vyrábět cigarety a prodávat je na černém trhu. Způsobili škodu neodvedením daně a zásahem do práv společnosti Philip Morris ČR a.s. k ochranné známce. Popis dělby činností obžalovaných při zprovozňování linky je víceméně přesný.

Řídícím jádrem skupiny jednotlivců jsou dva sourozenecké páry, které se mezi sebou lišily úlohami i typem osob. Jsou natolik odlišné, že mi připadá vhodné označit je výstižnými přezdívkami jako Slušňáky (obž.č.1 a 2) a Rošťáky (obž. č.3 a 4). Označení je ovšem jen přibližné, protože o tom, zda z pohledu souzeného skutkového děje Slušňáci jsou skutečně slušní a Rošťáci skutečně zlobiví, musí teprve rozhodnout senát paní OLO. Ve vztahu k Rošťákům již vlastně určitým způsobem rozhodl, ale o tom až níže.

Celý děj spustil starší z Rošťáků (dále Rošťák č.3), který je postava až románová. Až dosud si nastřádal 22 let života za mřížemi, pěkně rozporcovaných do tří přibližně stejných dávek. V současné době si odbývá tresty ze dvou rozsudků: z německého za obchodování s drogami, z pražského za brutální vydírání Slušňáků, v úhrnné výši 15 let. Svědek, který se s ním seznámil ve vazbě, o něm soudu řekl, že se převážně živil podvody, vydíráním a obchodováním s drogami. Jeho bratr (dále Rošťák č.4) je postava méně výrazná, s trestním rejstříkem jen lehce ušpiněným, živící se většinou poctivě, ale v případě potřeby ochotně pomáhající bratrovi, jehož se asi bojí.

Slušňáci jsou podnikatelé s dlouhou tradicí obchodování s různými komoditami, jejichž firmy od založení již odvedly do státní pokladny na daních zhruba 90 milionů Kč. Mají čisté trestní rejstříky a v místě bydliště dobrou pověst. Mimo jiné se živí pronajímáním prostor pro skladování a výrobu. To se jim stalo osudným.

Rošťák č.3 příležitostně zakoupil linku na výrobu cigaret, kterou chtěl původně zkompletovat a prodat s obrovským ziskem na Ukrajinu. Udával pořizovací cenu v desítkách milionů Kč a chtěl za ni dostat rovnou „stovku“. Podle znalce ale měla linka cenu sotva tří milionů Kč. Je zajímavé, že v r.2010 prodávající za několik měsíců po prodeji zmizel a jeho zmizení dosud nebylo objasněno.

Se zprovozňováním začal Rošťák č.3 ve svém kraji. Podle některých svědků se mu dařilo a začal i vyrábět. Odtud snad mají pocházet cigarety, o nichž je řeč v obžalobě. Je to pravděpodobné, protože v té době cigaretami ručil za půjčku několika desítek tisíc korun. Časem ale Rošťák č.3 pocítil potřebu linku přemístit. Tehdy prostřednictvím společného známého navázal styk se Slušňáky a někdy na přelomu let 2011/2012 zařízení převezl do jejich skladu, značně vzdáleného od původního stanoviště.

Zprávy Slušňáků a Rošťáků o tom, co se dělo dále, se shodují pouze v tom, že zprovozňování se tentokrát nedařilo. Pokud se na strojích něco vyrobilo, byl to nepoužitelný odpad. V podstatě o tom vypovídají také ostatní obžalovaní, kteří pracovali přímo na zprovozňování zařízení. Vesměs také tvrdí, že jejich úkolem byla příprava strojů na prodej. Mladší z Rošťáků vykonával nad nimi dozor, někdy i ve skladu přespal. Starší dojížděl jen velmi vzácně. Slušňáci přímo k lince nechodili, ale poskytovali organizační pomoc: když bylo třeba, nechali vyrobit nějakou součástku nebo obstarali materiál, sehnali lidi. V žádném případě nešlo o úkony zásadního významu.

Slušňáci si na Rošťáka č.3 stěžovali: neplatil nájemné a dokonce je časem začal terorizovat. Zvlášť nepříjemný začal být, když ukrajinský zájemce ztratil kvůli průtahům chuť linku koupit. Přesto sliboval, že dlužné nájemné uhradí, až stroje prodá. Zatím je ale přinutil, aby mu darovali několik desítek tisíc Kč. Slušňáci mu pomáhali dílem ze strachu, dílem se záměrem konečně se zbavit jeho i strojů. Podle Rošťáků to bylo ale jinak: nejdříve měli Slušňáci zájem o odkoupení baličky, ale nakonec se rozhodli pro koupi celého zařízení. Z podání Rošťáků ale není zcela jasné, zda Slušňáci také chtěli linku prodat dále nebo zda hodlali provozovat nelegální výrobu cigaret.

Pokusům o zprovoznění linky učinili v srpnu r.2012 přítrž policisté a celníci, kteří vpadli do skladu, zadrželi všechny přítomné a zabavili vše, co mohlo souviset s výrobou cigaret, včetně strojů. Nalezli výše zmíněnou zásobu cigaret, tabáku a tabákového odpadu. Celní správa vyměřila daň z nalezených cigaret a tabáku ve výši cca 10 milionů Kč, kterou Slušňáci jako skladovatelé okamžitě zaplatili, ač zdaněné zboží zřejmě není jejich majetkem.

Kdyby se toto vše odehrálo v sousedním Slovensku, drama by možná zaplacením daně skončilo, protože podle tamní právní úpravy může soud uznat uhrazení daně za projev účinné lítosti a trestní stíhání zastavit. Jsme ale v České republice, jejíž právní úprava tuto možnost neposkytuje, proto se Slušňáci i Rošťáci a všichni, kdo aspoň na chvíli pomáhali při zprovozňování linek, dostali do počátečního seznamu obžalovaných.

Až o několik měsíců později došlo k dramatickým událostem. Slušňáci byli vlákáni pod záminkou obchodních jednání do jakéhosi hotýlku poblíž Prahy, kde je napadli zakuklenci, řízení Rošťákem č.3 a přinutili je podepsat listiny, jimiž se stali majiteli linky na výrobu cigaret, zavázali se zaplatit za ni Rošťákovi č.3 několik desítek milionů Kč, dali mu do zástavy své nemovitosti a podepsali sérii blanketních směnek. Na tomto základě byla uvalena exekuce na jejich majetek. Slušňáků se ujala policie a Rošťák č.3 se dostal před soud a do vězení. Podařilo se také zastavit exekuci na majetek Slušňáků, ale místně příslušnému soudu to trvalo pět let.

Trestní řízení soudní k výše popsanému skutkovému ději má překvapivou zvláštnost: Rošťáci vypadli ze seznamu obžalovaných. V den zahájení hlavního líčení se Rošťák č.3 nacházel ve vazbě v Německu. Soudkyně OLO mu poslala obsílku, ale nepostarala se o eskortu. Když se nedostavil, vyloučila jeho věc do samostatného řízení a v něm jeho trestní stíhání pro údajnou bezúčelnost zastavila. Teoreticky mu mohla při ukládání souhrnného trestu přidat ještě až 2,5 roku, ale pokud by přihlížela k rozsudku německého soudu, dostala by se přes hranici výjimečného trestu. Rošťák č.3 tak vlastně vyšel ze šlamastyky bez trestu. Působí to dojmem, jako by bylo výhodné páchat trestnou činnost ve velkém.

Později senát paní OLO vyloučil do samostatného řízení také věc Rošťáka č.4. V tomto případě ale dosud neznám výsledek.

V každém případě Rošťák č. 3 již má „své jisté“, ví, že mu k trestu za vydírání nic nepřibude. Jistě je soudkyni OLO vděčný. Když jej za této situace použila jako korunního svědka, odvděčil se. Projevil vynikající výřečnost a schopnost manipulovat. Škodil Slušňákům ze všech sil a přecházel až do osobního napadání, které soudkyně nijak nebrzdila. Naopak jej chránila před dotěrností obhájců a obžalovaných, když mu kladli otázky, na které nechtěl odpovídat s odůvodněním, že jde o informace, které hodlá použít v připravovaném řízení o povolení procesu.

Všichni ostatní naproti tomu žijí v nejistotě, protože žalobce pro ně požaduje různě vysoké tresty. Pokud by senát předsedkyně OLO vyšel vstříc návrhu na potrestání Slušňáků, dostali by se přibližně na stejnou úroveň trestu, jakou soud vyměřil Rošťákovi č.3 za jejich vydírání s použitím násilí. Proti Rošťákům jsou ale na tom hůře, protože bez jejich finanční účasti uhradili škodu.

Do dokazování vstoupil jako deus ex machina svědek, který se vrátil z výkonu velmi dlouhého trestu za přepravu drog a předstoupil před soud s vyprávěním o tom, jak se kdysi dávno podílel se Slušňáky na nelegální výrobě cigaret. Na otázku, proč se svědectvím přišel tak pozdě, poukázal nejen na svou nedobrovolnou nepřítomnost, ale také na běh lhůty promlčení. Motivem k podání svědectví mu měla být satisfakce. Pokud bylo jeho vyprávění pravdivé, trestnost jednání by byla promlčená a obsah vyprávění jde mimo žalobní rámec. Ovšem deus ex machina se odvolal na dalšího svědka. Ten ale zjevně nevěděl, o čem je řeč a výpověď nepotvrdil.

Vina má být obžalovanému prokázána bez důvodných pochybností. Předpokládám, že senát předsedkyně OLO nebude považovat Slušňáky za majitele strojního zařízení. Netuším, jak vyhodnotí závažnost úkonů pomoci, kterou Rošťákovi č.3 poskytli, popř. zda jim uvěří, že pomáhali ze strachu a ve snaze se jej co nejdříve zbavit. Kritické pro ně bude posouzení jejich vztahu k zajištěnému tabáku a cigaretám. Slušňáci tvrdí, že jde o majetek Rošťáků, kteří naopak ukazují na ně. Je ale pravda, že mimo výpovědí Rošťáků jediným důkazem v neprospěch Slušňáků je výpověď svědka, který má s nimi nevyřízené účty a svědčí, že jeden ze Slušňáků řídil překládání tabáku z kamionu dodavatele do jeho. Naproti tomu policie nevyvinula dostatečné úsilí, aby identifikovala kamiony dodavatele a jejich řidiče, ačkoli s pomocí záznamů z mýtných bran je mohla vystopovat. Neodhalila tak dodavatele tabáku a nezjistila, kdo jej objednal a zaplatil. Je to trestuhodné a jako laik si myslím, že paní předsedkyně OLO měla morální právo odmítnout obžalobu s fatálními děrami v dokazování. Odůvodnění rozhodnutí soudu v části, týkající se této neodpustitelné mezery v dokazování, se zřejmě za daných okolností neobejde bez oblíbené floskule „soud uvěřil…“ či „soud neuvěřil…“. Tato část procesu ukazuje, jak nebezpečná může být snaha o urychlení trestního řízení přenesením dokazování před soud, pokud se zvrhne v tolerování zjevné nedokončenosti přípravného řízení.

Všichni ostatní obžalovaní jsou závislí na tom, jak soud posoudí společenskou nebezpečnost jejich neumětelství při pokusech o oživení výrobní linky.

A nepřehlédnutelná je skutečnost, že mezi svědky, kteří svědčí v neprospěch Slušňáků, jsou jedinci s čistým trestním rejstříkem bílými vranami.

Dá se předpokládat, že prvostupňový rozsudek, spočívající na chatrném základu děravé soustavy důkazů a výpovědích svědků pochybné věrohodnosti, se nebude všem líbit. Jeho další vývoj v případě podání odvolání kýmkoli bude jistě zajímavý.

Autor: Zdeněk Jemelík

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlík, vrah co znásilnil několik dívek a německé úřady byly neschopné ho zdržet   
Pridal tk Pátek 08 červen 2018 - 03:53:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Irácky muslim, vrah, znásilnil několik žen, ale neschopné úřady nic nepodnikly. Do Německa přišel tento uprchlík bez dokladu a s početnou rodinou koncem roku 2015 (ani úřady neví kdy přesně). Česká novinářka Lucie Sulovská k němu píše: "V minulosti se účastnil rvaček a byl podezřelý ze znásilnění jedenáctileté dívky. Teď znásilnil a zavraždil dívku čtrnáctiletou."

A začaly se dít věci. Rodina těchto uprchlíku, co si žila dobře ze sociálních dávek v Německu, najednou na falešné dokumenty uprchla z Německa zpět do Iráku. Německá policie je sice neschopná dopadnout vraha a muž jenž znásilnil německé dívky, ale jak dodává Sulovská, tak "naštěstí na německých letištích pochytali všechny ty nebezpečné rodiče, co chtěli vzít děti na dovolenou o den dřív než začnou oficiální prázdniny."

Zdroj: eurorabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Podle donbaského scénáře": Rada oznámila ztrátu kontroly nad Oděsou   
Pridal tk Pátek 08 červen 2018 - 03:49:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinští poslanci se obrátili na tajemníka Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksandra Turčynova se žádostí, aby přijal okamžitá opatření v souvislosti se ztrátou „proukrajinské kontroly" v Oděse.

Uvádí to poslanec Nejvyšší rady Igor Lucenko na Facebooku.

Poslanec vysvětlil, že „teror" proti antiruským aktivistům ve městě získává „nevídaný rozsah". Podle Lucenka úřady v Oděse podporují proruské akce a pomáhají místním antiukrajinským organizacím.

„Ztrácíme Oděsu podle stejného scénáře jako Donbas," řekl Lucenko.

Požádal také Turčynova, aby inicioval zasedání Rady národní bezpečnosti a obrany o situaci v Oděse, protože ztráta kontroly nad "třetím největším, historicky ukrajinským městem" znamená přímé ohrožení národních zájmů Ukrajiny.

Lidové republiky Luhanská a Doněcká vyhlásily nezávislost po státním převratu na Ukrajině v únoru 2014. V dubnu téhož roku kyjevské orgány zahájily proti nim vojenskou operaci. Podle nejnovějších údajů OSN se více než deset tisíc lidí stalo obětí konfliktu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hH2m
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠanghajská organizace pro spolupráci bude podporovat světovou multipolarizaci a budování společenství lidského osudu   
Pridal tk Pátek 08 červen 2018 - 03:42:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve dnech 9. a 10. června proběhne v čínském městě Qingdao (Čching-tao) 18. summit Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS). Odborník ruského strategického výzkumného institutu Vyacheslav Kholodkov se domnívá, že ŠOS bude hrát pozitivní roli na podporu světové multipolarizace a budování společenství lidského osudu.

Vyacheslav Kholodkov uvedl, že ŠOS, která pokrývá 60 % rozlohy Evropského a Asijského kontinentu a více než 40 % obyvatel světa, se postupně rozvíjí od regionálního uskupení k mezinárodní organizaci s rozsáhlým vlivem. Řekl:

„Šanghajská organizace pro spolupráci, BRICS, Eurasijská ekonomická unie, čínský návrh Pásma a stezky a další organizace se staly pilířem a základním kamenem světové multipolarizace."

Ochrana euroasijské regionální bezpečnosti a stability je hlavní úkol ŠOS a důležitá záruka regionálního rozvoje. Vyacheslav Kholodkov řekl, že ŠOS významně přispívá k účinnému boji proti terorismu, extremismu a separatismu. Současně trvá na „šanghajských ideálech" a úspěšně řeší nebo zmírňuje spory týkající se hranic a zdrojů vody.  

Generální tajemník ŠOS Rashid Alimov nedávno poukázal na to, že v roce 2016 činil celkový ekonomický objem členských států této organizace 16 bilionů amerických dolarů. Obchodní objem se zahraničím dosáhl 6 bilionů amerických dolarů. Současně dochází k hladkému průběhu různých infrastrukturních projektů, které přinesou víc nových příležitostí pro rozvoj a regionální spolupráci v oblasti ekonomiky, obchodu a dopravy.

O výzvách pro regionální ekonomický rozvoj Vyacheslav Kholodkov uvedl, že americké obchodní ochranářství a nová obchodní válka přinesou světu mnoho rizik a nejistoty. ŠOS by měla chránit spravedlivý a liberální globální a regionální obchod. Kromě toho musí členské státy na Blízkém východě změnit obchodní mechanismus, který se hlavně opírá o vývoz energetických zdrojů.

Vedoucí Výzkumného institutu pro Dálný východ Ruské akademie věd Sergey Luzyanin se domnívá, že se vstupem Indie a Pákistánu do ŠOS je třeba upevnit multikulturní výměnu a prohloubit přátelství mezi lidem různých států. Současně vstup dvou nových členů zvýšil politickou, ekonomickou a vojenskou sílu této organizace. ŠOS a návrh Pásma a stezky budou hrát důležitou roli v euroasijské integraci.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4657 sec,0.1065 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,676kB