Pondělí 11 červen 2018
Skandál za bílého dne: Angela Merkel zakázala Andreji Babišovi koalici s Okamurovou SPD, napsal německý mainstreamový list a my přinášíme plný překlad článku!   
Pridal tk Pondělí 11 červen 2018 - 05:54:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skandál za bílého dne: Angela Merkel zakázala Andreji Babišovi koalici s Okamurovou SPD, napsal německý mainstreamový list a my přinášíme plný překlad článku! Protektorát Böhmen und Mähren je znovu zpátky, brigádě z Žatce opět velí Wehrmacht (Bundeswehr) a Babiš je v roli pouhého zemského zastupitele před německou státní mocí! Jawohl!

Česká republika má další politický skandál. Německý mainstreamový list Die Tageszeitung totiž přinesl výbušný článek od zpravodajky listu z Prahy Alexandry Mostyn, která napsala článek o jmenování Andreje Babiše podruhé premiérem, ke kterému došlo ve středu v symbolické datum 6.6.2018 na Pražském hradě. Jenže v článku uvedla i neuvěřitelnou a zjevně důvěrnou informaci z vládních a poslaneckých kuloárů. Podle těchto informací byl Andrej Babiš připravený v dubnu jednat o koalici s SPD a KSČM, ale německá kancléřka Angela Merkel mu to během soukromého telefonického rozhovoru zakázala, že Okamurovi se musí vyhýbat, protože je to extrémista a odpůrce Evropské unie. Andrej Babiš podle Mostynové byl po telefonátu úplně jako přejetý, kolegové a spolustraníci na něm viděli, že je úplně vyřízený, že musí jít a vyjednat koalici s ČSSD. Andrej Babiš toto popřel, s Merkelovou prý nikdy o Okamurovi netelefonoval. Samotný telefonát s Merkelovou však nepopírá.

Německý Die Tageszeitung je druhý největší deník v Německu, hned po Frankfurter Allgemeine a nelze tedy tento článek onálepkovat jako nějaký výkřik z nějakého blogu, je to opravdu vážné obvinění ze zasahování cizí moci do politických procesů při sestavování vlády. Tento článek TAZu potvrzuje informace Aeronetu, které náš server již od roku 2014 přináší o prorůstání cizích vlivů, zájmů cizích vlád a tajných služeb do nejvyšších pater české politiky s cílem ovlivnění základních mechanismů chodu, rozhodování a směřování české domácí i zahraniční politiky. Pokud je to pravda a redaktorka a zpravodajka TAZu opravdu citovala informace, které získala z kuloárů Hnutí ANO, potom se jedná o faktické přiznání toho, že Česká republika již není svrchovanou zemí, ale stala se znovu Protektorátem Böhmen und Mähren. A bohužel, přesně k tomu docházelo po celou dobu předchozí vlády.

Česká republika se stala znovu Protektorátem, tentokrát už ne jako, ale doopravdy!

Minulý rok přinesl opět německý list, zmíněný Frankfurter Allgemeine Zeitung, výbušnou informaci o tom, že česká elitní brigáda AČR z Žatce bude od Nového roku 2018 pod velením 10. obrněné divize německého Bundeswehru v rámci operační skupiny ozbrojených sil NATO Evropa – Střed, přičemž česká brigáda pod tímto velením Bundeswehru bude mj. vyslána i do Pobaltí. Server Aeronet tuto informaci medializoval a přinesli jsme o kauze články zde https://aeronet.cz/news/prezident-milos-zeman-uz-de-facto-neni-vrchnim-velitelem-ceskych-ozbrojenych-sil-pentagon-horecne-stahuje-techniku-z-polska-do-zemi-ktere-by-se-mohly-chtit-uchylit-pod-ochranu-bundeswehru-a-berlina/ a překlad smlouvy s Bundeswehrem zde https://aeronet.cz/news/stropnicky-zverejnil-smlouvu-s-bundeswehrem-na-dukaz-toho-ze-ceska-brigada-nespada-pod-nemecke-veleni-jenze-cele-je-to-jinak-a-jeste-mnohem-horsi-co-jsme-zjistili/ . Kvůli přesunu velení české brigády pod německé generály se strhla ve sněmovně dokonce přestřelka, video zde https://aeronet.cz/news/ve-snemovne-se-strhla-prestrelka-kvuli-ceskym-vojakum-pod-velenim-bundeswehru-a-kvuli-proruskym-webum-ministr-kultury-herman-potom-oznacil-nato-za-mirotvorce-v-evrope-po-ii-sv-valce-asi-zapomnel/

Martin Stropnický (Hnutí ANO) skutečně podepsal s německou ministryní obrany Ursulou von der Leyen minulý rok memorandum o porozumění ve věci převodu velení žatecké brigády pod německý Bundeswehr. Už tehdy jsme varovali, že z České republiky se stává Protektorát a vláda ČR plní jen úlohu marionetové stafáže, která pouze plní povely z Berlína, případně z Bruselu nebo z Washingtonu, to podle toho, který z páníčků zrovna více zařve a zadupe na českou vládu.

Server Aeronet jako první v České republice proto přináší plný překlad článku Alexandry Mostyn, abyste si udělali představu, proč najednou okolo sebe vidíme gestapácké metody umlčování názorů alternativních webů na Twitteru, proč se vrací cenzura a totalita, a kdo skutečně a doopravdy rozhoduje o vládě v České republice. Nejsou to voliči, dokonce to není ani výsledek voleb, dokonce o tom nerozhoduje ani vítěz voleb, ale cizí mocnost, skrze příkazy a rozkazy posílané po telefonu. Naprosto šokující článek, který zbourá iluze i mnohým sluníčkářům, kteří žijí v iluzi demokracie z ulice. Je úplně jedno, co voliči nahází do volebních uren, protože vládu a její obsazení kádruje nakonec cizí moc, v tomto případě Angela Merkel. Překlad článku je níže:

Druhá šance pro českého oligarchu

Andrej Babiš přijímá nové pověření k vytvoření vlády. Chce se spojit se sociálními demokraty a nechat se tolerovat komunisty. Byl tam i tlak z Berlína?

Andrej Babiš vypadal vyčerpaně, když ho prezident Miloš Zeman ve středu podruhé jmenoval premiérem České republiky. “Slibuji, že budu dodržovat zákony a Ústavu České republiky. Slibuji, že budu bojovat za národní zájmy České republiky v Evropské unii,” řekl slovenský rodák předtím, než podepsal dokument, který z něho udělal podruhé předsedu vlády.

Osm měsíců, dva týdny a tři dny po říjnových volbách má Česká republika vyhlídku na skutečnou vládu. Dosud vládl Babišův kabinet jako menšinová vláda bez důvěry parlamentu. Problém 63-letého oligarchy: Nikdo s ním nechce vytvořit koalici, protože Babiš je kontroverzní: nejen proto, že ve své osobě soustřeďuje obrovskou ekonomickou, mediální a politickou moc. Je totiž vyšetřován kvůli podezřelým podvodům s dotacemi EU. A obvinění z toho, že v dávné době byl spatřován obchodními partnery jako agent Československé státní bezpečnosti č. 28085, byla spíš potvrzena než vyvrácena.

Je skutečností, že premiér způsobuje nepohodlí mnoha Čechům. A to tím spíše proto, že Babiš ve svém druhém pokusu je vůdcem vlády závislé na dobré vůli Komunistické strany Čech a Moravy. Druhý pokus vedoucí k vládě je možný za předpokladu, že by vytvořil koalici se sociálními demokraty. Socialisté se však musí rozhodnout, zda vůbec do koalice vstoupí. S pouze 7,3 procenta hlasů a 15 z 200 poslaneckých míst nejsou dostatečně silní. Babišovo Hnutí ANO se svými 78 mandáty nezískalo většinu. To je důvod, proč Babiš potřebuje toleranci komunistů a jejich 15 mandátů.

To zapříčinilo vznik takzvaného Demokratického bloku. Proto tradiční strany, jako jsou občanští a křesťanští demokraté, nadále s ním odmítají spolupráci.

Ale tlak přichází nejen zevnitř. Ještě předtím Babiš hledal toleranci u pravicové populistické strany “Přímé demokracie” a jeho vůdce Tomia Okamury, což německá vláda přijímala s velkým rozhořčením. Tlak Německa byl obrovský, nikoliv však na to, aby se uskutečnila koalice s Okamurovou stranou, vypráví se v politických kuloárech Praze.
Na chodbách Poslanecké sněmovny si někteří poslanci pamatují jedno ráno v polovině dubna: Tam byl Babiš úplně zničený. Říká se, že jeho skleslá nálada v té době byla spojena s telefonním rozhovorem, který s ním Angela Merkelová předtím měla. Nyní se člověk ptá, jestli snad právě ona (Merkelová) Babiše nedonutila, aby se odtrhl od Okamury. “Nesmysl, nikdy v životě jsem s kancléřkou nemluvil o Okamurovi,” odsekl Babiš žádost reportérky TAZu o vyjádření.

Ať už jde o “Realpolitik” nebo o pouhé politické klepy, jedna věc je jistá: Krátce po telefonátu se Babiš rozhodl znovu usilovat o koalici se sociálními demokraty a ignorovat pravicové populisty. Nesplnil tak pouze vůli Mutti Merkel, ale i lidí. Podle průzkumů veřejného mínění 37 procent voličů souhlasí s tolerováním komunistů. Ostatní jdou proti tomu protestovat do ulic. Tisíce lidí v Praze a v dalších městech demonstrovaly: Nechtějí, aby byla vláda závislá na komunistech. Jenže stěží existuje alternativa. V nových volbách by kontroverzní Babiš vyhrál znovu.

Alexandra Mostyn

Die Tageszeitung: Zdroj [1]
Překlad pro AE News: -VK-Zdroj: https://aeronet.cz/news/skandal-za-bileho-dne-angela-merkel-zakazala-andreji-babisovi-koalici-s-okamurovou-spd-napsal-nemecky-mainstreamovy-list-a-my-prinasime-plny-preklad-clanku-protektorat-bohmen-und-mahren-je-zpet/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČerven v českých dějinách   
Pridal tk Pondělí 11 červen 2018 - 05:32:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Červen

880 – Zřízení arcidiecéze na Moravě v čele s arcibiskupem Metodějem. Zároveň bylo papežem Janem VIII. opětovně povoleno užívání slovanského jazyka v liturgii.

1. 6.

1811 – Vyhlášení Všeobecného občanského zákoníku v rakouském císařství pro „německé dědičné země.“ Bylo tak zavedeno jednotné občanské právo pro příslušníky všech stavů a to i na území českých zemí. Šlo o jeden z kroků k vytvoření moderního uspořádání společnosti, jak ji známe dnes. Zákoník vstoupil v platnost s počátkem následujícího roku.

1817 – Josef Božek, mechanik pražské polytechniky, předvedl na Vltavě u Císařského Mlýna v Bubenči svoji paroloď.

4.6.

1920 – Mírová dohoda uzavřena v Trianonu mezi Československem a Maďarskem, které uznalo příslušnost Slovenska a Podkarpatska k československému státu.

8.6.

1950 – Konec soudního procesu s tzv. skupinou Horákové. Jedna z temných kapitol českých dějin, politický proces s exemplárními, nepřiměřeně tvrdými rozsudky, velká chyba tehdejšího režimu, dodnes i po 70 letech využívaná ve vnitřní politice. Nicméně je to svědectví o tehdejších politických poměrech.

Na straně druhé, proces s Horákovou je třeba vnímat v celkových souvislostech domácích i zahraničněpolitických poměrů té doby. Proto připomínám, že probíhal skutečný mocenský boj s mrtvými na obou stranách, pokračující od konce II. světové války i po únoru 1948. Stoupenci předválečného politického uspořádání s orientací na západní mocnosti, třebaže neměli podporu většiny obyvatelstva, rovněž neváhali využít všech prostředků k dosažení svých cílů. Existence tzv. protistátních skupin byla realitou. Například skupina bratrů Mašínových nebyla zdaleka ojedinělou násilnou aktivitou tohoto druhu. Realitou bylo i pronikání agentů vyškolených západními rozvědkami na československé území a vraždění funkcionářů KSČ, národních výborů a JZD není výmysl. V letech 1948 – 54 padlo při těchto střetech jen v řadách Sboru národní bezpečnosti 112 jeho příslušníků.

Ačkoliv to nijak neomlouvá politické procesy z 50. let v Československu, nezapomínejme na celkový politický kontext té doby. Nemohu proto nepřipomenout analogickou éru mccarthismu v USA v letech 1946 – 56 s vysokou mírou státních represí, popravou manželů Rosenbergových, podezříváním milionů občanů z komunismu, na něž byly vedeny zvláštní spisy. Již pouhé domnělé podezření stačilo na ztrátu životní kariéry, odvoláno bylo 11.500 státních úředníků, 145 osob bylo zatčeno za „komunistickou činnost“, tzv. Výbor pro neamerickou činnost prověřoval aktivity v zábavním průmyslu, na černé listině Hollywoodu se ocitly stovky osob a např. Charlie Chaplin v důsledku těchto tlaků volil raději exil.

Obě strany v boji proti imperialismu nebo naopak komunismu postupovaly proti skutečným i domnělým příslušníkům svých „pátých kolon“ podobným způsobem – to jen na okraj uzavírám ohledně dnešního černobílého výkladu dějin 50. let.

9.6.

1896 – Založení továrny Emila Kolbena, pozdější součásti koncernu Českomoravská Kolben-Daněk (ČKD), jednoho z nejvýznamnějších českých průmyslových podniků. Po privatizaci v roce 1994 nástupnický holding zanikl v roce 1998.

10.6.

1942 – Vyhlazení Lidic německými okupanty. Zastřeleno 192 mužů a odvlečeno 196 žen do koncentračních táborů a 96 dětí Německa jako odveta za atentát na Hendricha. Na 24. červen v roce 1942 připadá též vyhlazení Ležáků.

11.6.

1940 – 2. československý pluk ve Francii se střetl s německými jednotkami u Coulommiers.

12.6.

1869 – Vytvoření nové firmy – Škody Plzeň, dalšího z nejvýznamnějších českých průmyslových podniků, kdy pobočku bývalých valdštejnských strojíren koupil jejich hlavní inženýr, Emil Škoda.

16.6.

1426 – Bitva u Ústí nad Labem, v níž husité pod velením Prokopa Holého na hlavu porazili vojsko míšeňských markrabat s minimálními vlastními ztrátami.

19. a 21.6.

1945 – Vydání dekretů prezidenta republiky o potrestání nacistických zločinců a zrádců a konfiskaci majetku a rozdělení pozemkového majetku Němců, Maďarů, zrádců a kolaborantů.

21.6.

1305 – Zemřel jeden z nejvýznamnějších českých panovníků Václav II., za nějž přemyslovská dynastie naposledy dosáhla vrcholu své moci. Jeho vláda se do značné míry opírala o rozvoj těžby zejména kutnohorského stříbra a jím zavedený český (pražský) groš byl ve své době žádanou „tvrdou“ měnou i v okolních zemích. To souviselo s důlní a mincovní reformou vyjádřenou v zákoníku Ius regale montanorum, který se stal na staletí vzorem pro obdobné normy v jiných státech.

Počátek vlády Václava II. se počítá od roku 1283, prakticky však řídil zemi díky svému vlivu milenec královny vdovy Kunhuty (Václavovy matky) Záviš z Falkenštejna. Teprve od roku 1288 vládl mladý král zcela samostatně a oficiální korunovace proběhla až 2.6. 1297. Pro éru vlády Václava II. se stal charakteristickým rozvoj měst a převládnutí peněžního hospodářství. Styl české zahraniční politiky Václava II. byl velmocenský. Král získal Krakovsko, Kladsko, Těšínsko, Byronsko a Opolí. V srpnu roku 1300 byl korunován v Hnězdně i králem polským. Syna, pozdějšího posledního přemyslovského krále Václava III., prosadil jako čekatele na uherský trůn, byť ten se svého adeptství později vzdal.

1621 – Poprava 27 vůdců českého stavovského povstání na Staroměstském náměstí v Praze jako symbolické vyvrcholení porážky protihabsburského povstání a demonstrativní součást eliminace domácích českých elit, zejména šlechtických, Habsburky.

26.6.

1420 – Husité vedení Alešem z Vřešťova, Benešem z Mokrovous a Jiříkem z Chvalkovic náhlým přepadem přemohli královskou posádku v Hradci Králové. Město se následně stalo centrem jednoho ze tří hlavních středisek husitství (vedle Prahy a Tábora), východočeského husitského svazu, jehož členové, nejvěrnější stoupenci Jana Žižky, se po jeho smrti začali označovat jako „sirotci.“ Mezi významné hejtmany patřil např. Jan Čapek ze Sán, mezi ideové vůdce např. kněz Ambrož.

27.6.

1849 – Vydání prováděcích nařízení k zákonu o zrušení roboty, podle kterých bylo následně realizováno zrušení feudální poddanské závislosti a vrchnostenského systému správy; praktické ukončení feudalismu v českých zemích.

28.6.

1914 – Atentát v Sarajevu na následníka rakouského trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Vedl k začátku 1. světové války, jednomu z nejkrvavějších konfliktů v dějinách, v jehož důsledku se mimo jiné rozpadla habsburská monarchie, což umožnilo vznik tzv. následnických států včetně Československa.

29.6.

1945 – Uzavření smlouvy mezi československou vládou a Sovětským svazem o včlenění Podkarpatské Ukrajiny do Ukrajinské sovětské socialistické republiky.

Autor: Croix

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBylo to na ČT?   
Pridal tk Pondělí 11 červen 2018 - 05:30:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na Svobodném vysílači šokoval P. Ortek, kdysi redaktor CNTV : "Výstup z EU by pro nás dopadl tragicky. Nemáme demonstrovat, ani chodit k volbám, protože veškerá politika je divadlo."

Je k tomu třeba komentář?

Tisíce venkovských hospod loni zavřelo. Majitel venkovské hospody na stará kolena není povinen učit se na internetu, vyhodit desetitisíce za pokladnu, instalaci, každoroční servis a každoměsíční platby za internet.

Mladí se do podnikání ve venkovské hospodě nehrnou, není to na zbohatnutí. Některé hospody bude provozovat stát. Kupředu levá, zpátky ni krok. At žije socialismus!

Obsluha chybí díky EET, díky ní se snížily platy. V konjunktuře si kuchaři a číšníci najdou mnohem lépe placená místa. Zhoršila se obsluha, zvýšily se ceny v restauraci. Stále vám to nevadí?

Bureš musí poslouchat USA, protože právě tam dostal první půjčku ve výši několika miliard. Proto i on, kromě našich dalších politiků jezdí povinně na "školení" do USA. NWO potřebuje, aby se lidé neslučovali, proto dělá problémy všem sdružovacím spolkům. A kdepak se nejčastěji scházejí lidé? Opravdu věříte, že Burešovi jde o těch pár drobných, získaných z daní malých hospůdek?

Web Sputnik je prý propagandistický. Sleduji jej už mnoho let, ale ještě jsem tam nenašel jediný politický článek. Asi jsem špatný čtenář.

Na internetu začíná salámovkou cenzura. Boj proti cenzuře na internetu- nebyl to hlavní volební slib Loupežníků?

Na slavné pražské Poliklinice jedna mužožena znásilnila jinou ženu. Ta místo aby to ohlásila policii, zveřejnila to na internetu, aby o tom všichni věděli. Soudruhu Dienstbiere, co vy na to?

V přehlídkách Miss už nepůjde o krásu ženy. Muži prý preferují inteligenci ženy před její krásou. Jsem velmi zvědavý, jakou sledovanost bude mít Miss, kde budou všechny ženy oblečeny od hlavy k patě, celé v černém obdélníku a budou jim vidět jen oči.

V anglické škole zakázali chlapcům nosit šortky. Musí nosit sukně. Ještě víc Evropy! Kam až dosáhne genderová zvrhlost? Kam se ztratili bojovníci za dětská práva?

Americký velvyslanec v Rusku žádá, aby rusofobní nenávist skončila. Už i někteří Američané chápou, že svět se obrací na druhou stranu. Kdy to pochopí naši politici?

Dle německého tisku Angelika zakázala Burešovi, aby vládnul s Okamurou. Andrej tvrdí, že se svazačkou vůbec nemluvil. Komu věříte víc?

Čínský juan se stává světovou měnou. Všude, kde odmítli platit dolarem, začala USA válku. Co USA udělá tentokrát? Troufne si na velmoc, která je ekonomicky lepší, dokonce na prvním místě?

Ve Francii dostal azyl muslim, který prý zachránil dítě na balkoně. Je dokázáno, že šlo o podvod. Další imigrant dostal azyl na deset let, přesto, že jde o vůdce Islámu. Jakou máme jistotu, že u nás žádný vůdce Islámu není? Málokdo ví, že u nás jsou imigranti rozmísťováni dle německého vzoru do menších měst, aby nebyli tolik na očích a abychom si zvykali. Takže jenom dvanáct jich tady určitě nebude. Mimochodem, dle astrologie kolem 14. června není vyloučen nějaký masakr v Praze.

V poslední době se u nás opravuje hodně mostů. NATO si stěžuje, že naše mosty neunesou víc tanků. Pročpak to vadí právě NATO?

Autor: Miroslav Petr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMerkelová vzdala boj o uprchlické kvóty, podle redaktora Fendrycha však prohrálo Česko   
Pridal tk Pondělí 11 červen 2018 - 05:26:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kancléřka Angela Merkelová už prý netlačí na to, aby všechny členské země EU povinně přijímaly uprchlíky na základě stanovených kvót.

Při brouzdání internetem mě zaujal komentář redaktora Martina Fendrycha na serveru Aktuálně.cz s velmi výmluvným titulkem Merkelová vzdala kvóty. Česko vyhrálo, hurá! Houby vyhrálo, prohráváme budoucnost. Německá kancléřka totiž na zasedání Evropské lidové strany v Mnichově k překvapení mnohých prohlásila, že zavedení kvót proti vůli části zemí Evropské unie podle ní nefunguje (viz například odkaz zde). A naznačila, že povinné uprchlické kvóty by měly platit pouze tehdy, pokud je odsouhlasí všechny členské země EU (k čemuž nejspíš nikdy nedojde).

Je tenhle názorový obrat Angely Merkelové až tak překvapivý? Na první pohled možná ano, ve skutečnosti až tak moc ne. Její příliš vstřícná proimigrační politika má totiž čím dál více kritiků nejenom v ostatních evropských zemích, ale i v samotném Německu. Sice se její straně CDU podařilo loňské spolkové volby vyhrát a nakonec horkotěžko sestavit vládní koalici, takže se počtvrté za sebou stala německou kancléřkou, její obliba u veřejnosti však stále klesá. Čerstvě se na ní podepsaly například skandál kolem imigračního úřadu v Brémách (při němž vyšlo najevo, že jeho zaměstnanci přidělovali některým žadatelům azyl za několikatisícové úplatky) nebo případ znásilnění a vraždy 14leté dívky z Wiesbadenu, jehož pachatelem byl Iráčan, který do Německa přišel během největší imigrační vlny v roce 2015.

Problémů, spojených s masovým přijímáním uprchlíků, je zkrátka v Německu mnohem víc než kolik byli dlouhou dobu ochotni přiznat mnozí (nejenom) němečtí politici i některá média. I z tohoto důvodu se jeví jako zcela opodstatnělý odpor českých, maďarských, polských i slovenských vrcholných politiků (vyjma slovenského prezidenta Kisky) proti povinným uprchlickým kvótám. A je dobře, že ve svém postoji vytrvali a nezalekli se ani výhrůžek některých probruselských politiků, že zemím, které na uprchlické kvóty nepřistoupí, budou kráceny evropské dotace.

Jak už jsem však naznačil výše, komentátor Martin Fendrych, známý jako jeden z největších „Zemanobijců“ mezi českými novináři, za tím vidí prohru Česka a naopak výhru proruských informačních serverů, které se podílí na vedení „protiuprchlické kampaně.“ A prý se nám tento postoj nevyplatí, neboť dle pana Fendrycha vymíráme a máme nedostatek pracovních sil.

K tomu bych dodal asi tolik: ano, nezaměstnanost je nyní rekordně nízká a v některých oborech nám skutečně pracovní síly chybí. Ale jednak konjunktura nebude trvat věčně a také je otázkou, jak moc by nám tento problém pomohli vyřešit případní imigranti ze zemí Blízkého východu či severní Afriky, kteří by čistě náhodou dali přednost České republice před Německem nebo některou jinou zemí se štědrým sociálním systémem. Jak redaktor Fendrych ve svém komentáři píše, v Německu už čtvrtina uprchlíků, přišlých při největší vlně v roce 2015, pracuje. Pan Fendrych to dle svých slov považuje za dobrý výsledek, já na rozdíl od něho bych to viděl spíše tak, že tři čtvrtiny uprchlíků ani po téměř 3 letech stále práci nemá...

Autor: Josef Nožička

Zdroj: https://nozicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=666289

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponThink-tank Evropské hodnoty obdržel uznání NATO za odhalování ruských podvratných aktivit v Česku   
Pridal tk Pondělí 11 červen 2018 - 05:23:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během Stratcom Summitu v dubnu 2018 jsme obdrželi uznání NATO za naši práci při odhalování ruských podvratných aktivit v Česku. Ocenění nám předal Petr Pavel, předseda vojenského výboru NATO.

S naším programem Kremlin Watch jsme jediným nevládním centrem v Česku, které systematicky odhaluje ruské vlivové a dezinformační kampaně. Této pocty od silné spojenecké instituce si velice vážíme.

Co dodat! Šmejdi jsou za každého režimu, zvláště ten dnešní který ovládli bývalý bolševici v osobě generála Pavla a spol. a podivné (ne)ziskovky pornoherce Jandy!

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak mohou USA a jejich kamarádi poškozovat průběh šampionátu v kopané v Rusku   
Pridal tk Pondělí 11 červen 2018 - 05:18:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil.“ Tímto nezapomenutelným výrokem starého krále v nejoblíbenější české filmové pohádce Pyšná princezna se dá charakterizovat dnešní politika prezidenta Trumpa v korejském směru. I přihlouplý postup jeho ukrajinských klientů při dalším pokusu o diskreditaci Ruska - totiž vraždou / nevraždou jakéhosi „ruského hrdiny“ novináře.

Není proto jednoduché odhadnout jak se USA zachovají až zjistí, že nedokážou „zrušit“ mistrovství světa v kopané v Rusku. Nástin toho jak se MS dá zřejmě zcela znemožnit byl obsahem stati na tomto serveru ze 30. května t.r. Dnes si postavme otázku, co Washingtonu zůstane, když se to nepovede. Jak přesto Rusku zatopit? Jak poškozovat vlastní průběh šampionátu?

Možností je celkem dost. Navíc situace v této “skromnější“ variantě je pro Američany výhodnější. V případném úsilí znemožnit šampionát jim reálně mohou pomoci jen nemnozí (V. Británie, Nizozemí, Polsko apod.). Za to do snah diskreditovat vlastní průběh šampionátu se mohou zapojit (a rádi to udělají) jejich četní spojenci, přátelé i „přátelé“ a vazalové. Včetně těch, kteří se na šampionát neprobojovali. Například Ukrajina.

Při naplňování koncepce „škodit, škodit a škodit“ budou hrát tajné služby hlavní úlohu. Jejich ruské protiváhy budou mít, vlastně už nějaký čas mají, plné ruce práce, aby tomu čelily.

Na první místo mezi hrozbami patří terorismus. V propagandě tedy teze, že Rusko není s to zajistit pro šampionát dostatečnou bezpečnost. To se dá nejlíp prokázat teroristickou akcí, nebo aspoň pokusem o ni. To ale v Rusku není hračka - boj s terorismem je tu poměrně efektivní. Ojedinělé teroristické akce na nádražích, letištích či v autobusech se občas stále objevují, ale ruské tajné služby v zásadě dnes dokáží svou zemi před terorismem v mnohém ochránit. Ruské silové složky si přitom nedělají iluze, že je hrozba zažehnána. A vědí, že MS 2018 je pro teroristy lákavým cílem.

Putinovo Rusko je dnes podstatně bezpečnější zemí než v úvodních letech jeho prezidentského působení. Na podzim 1999 (když byl premiérem) došlo k sérii teroristických útoků proti obytným blokům v ruských městech. Celkem s asi 300 oběťmi na lidských životech. Neopakují se zločiny typu obsazení moskevského divadla (2002) či bestiality jako masivní akce čečenských teroristů v Beslanu zaměřená proti dětem (obsazení školy v roce 2004). Se zřetelem k tomu, že Bushova „válka s terorem“ (zejména války v Afghánistánu a Iráku) světový terorismus velmi posílila, je úspěch Moskvy o to výraznější.

Moskva se začala setkávat s vyhraněnou podobou terorismu podporovaného ze zahraničí už od prosince 1994 – od začátku 1. čečenské války. Čečenští teroristé po léta požívali na Západě sympatií a pomoci, určitě politické a morální. A možná i více. Byli totiž vnímáni jako „bojovníci za svobodou“ nebo „bojovníci za lidská práva „. Jejich reprezentanti byli často přijímáni ve Washingtonu i v dalších významných západních metropolích. Také třeba ve Varšavě či v Kodani. Například Polsko rádo a v relativně nemalém množství přijímalo uprchlíky (někdy „uprchlíky“) z obou čečenských válek. Nic tehdy nevadilo, že to byli Muslimové. Islám začal v Polsku vadit až nyní.

Západ zjistil, že „svoje“ Čečence nekontroluje až poté, co dva čečenští mladíci v dubnu 2013 primitivně zaútočili explozí papiňáku naplněného hřebíky na maratón v Bostonu. 3 mrtví Američané a několik stovek vážně zraněných, z nichž někteří přišli o končetiny, ukončili západní podporu čečenským „bojovníkům za lidská práva“. (Dodatečně byli oba atentátníci pro jistotu označeni za „Kyrgyzo-Američany“, i když se připouští jejich čečenský původ) .

Hlavním zdrojem dnešního teroristického nebezpečí v Rusku, a nejen v souvislosti s MS, už ale nejsou Čečenci. Ty v Čečensku má Ramzan Kadyrov bezpečně pod kontrolou. Hrozbou jsou lidé ze střední Asie. I z Kavkazu, ale především ze střední Asie. To čeho teroristé v Rusku v posledních letech „dosáhli“, je dílo islamistů ze střední Asie. A mimochodem – nebýt přes 70 let dlouhého komunistického období v dějinách této části světa, kam sovětský režim přinesl prudký ekonomický a sociální vzestup, byl by dnes tento prostor nejspíš jedním velkým „Afghánistánem“.

Rusko několik set teroristů pocházejících ze střední Asie fyzicky zlikvidovalo v Sýrii. Proti Asádovi a v Iráku celkem bojovalo nějakých 2000 – 3000 lidí z bývalého SSSR (jakkoli se číselné údaje různí) . Jenže po pádu Islámského státu se jich snad až několik stovek vrátilo „domů „. Tedy do značné míry do Ruska.

Na určité okruhy těchto osob mají vazby západní tajné služby, nejednomu z nich pomáhaly do Sýrie odcestovat. Získaly mezi nimi též své agenty. Takže o teroristických ruskojazyčných strukturách mají západní služby své informace. Dostávají je, i když zdaleka ne všechny, též od izraelského Mossadu. Ten s islamistickými teroristy v Sýrii rovněž udržoval a udržuje styk. Tel Aviv pochopitelně odmítá mluvit o „spolupráci“ s Islámským státem a podobnými. Raději hovoří o „humanitární pomoci“ (léčení, rekonvalescence apod.) Protože každý čtvrtý občan Izraele, a tedy i mnozí agenti Mossadu, mluví plynně rusky, je nabíledni, že ruskojazyční teroristé v Sýrii jsou pod drobnohledem Mossadu. Hizbolláh není jediným izraelským cílem v Sýrii.

Jak ukazují zkušenosti posledních let ze západních zemí (Belgie, Francie, Německo, Španělsko, USA, V. Británie), cílů k útoku mají teroristé nepočítaně.

K zabíjení lidí dnes na Západě i v Rusku stačí jen velmi skromné finanční prostředky a „obyčejné“ nástroje. Pro pouliční teror nejsou nutné „křižující rakety“ ani letadlové lodě. Např. najedete v ukradeném autě do kolemjdoucích na ulici. Nebo stačí pouhý nůž. Bezdomovec ze střední Asie něco podobného v jednom z ruských měst, kde se šampionát bude hrát, za 100 USD třeba rád udělá. Tím spíš když mu k tomu řeknou, že se za to dostane do ráje. Čí opravdu byly ty peníze, které dostal, se pak zjišťuje obtížně. Ale zjistit se to dá.

A tak nelze než doufat, že západní země s tragickými zkušenostmi s terorismem, získanými bohužel vlastní nedbalostí a povrchností, se o ty zkušenosti podělily či podělí s Ruskem. Že jich nevyužijí k ničemu jinému.

U Británie se nicméně s racionálním přístupem v této věci počítat nedá. Anglická vládní rusofobie je dnes živočišného, animálního typu. Vypadá to, že v Downing Street 10 si zřejmě myslí, že mají co dělat s Ruskem z dob Krymské války.

Fiasko s Novičokem může vyvolat britské rozhodnutí odrazovat anglické fanoušky od cesty na šampionát pravidelným opakováním obvinění Ruska. Je přece známo, že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou.

Možná se objeví nějaká analogie Skripala, pro větší účinnost tentokrát na ruském území. Než se vyjasní, že jde o „fake“, potrvá to několik dnů. Ale „strašák“ už bude na světě. V dnešním světě jsou obavy veřejnosti o svou bezpečnost značně vypjaté, část fandů na to může slyšet.

Další sférou případných potíží šampionátu mohou být fanoušci. Potyčky, srážky či přímo „bitvy„ mezi nimi mohou MS těžce poznamenat. Kdysi nejzuřivější z nich - angličtí „rowdies“ - už patří minulosti. Angličané se s nimi úspěšně vypořádali – nemohli dopustit, aby tak obrovský byznys jako je anglická Premier League ohrožovalo několik stovek sociálních vyděděnců.

Dnes vyvolávají v Evropě často obavy srbští fanoušci. Pokud by se po postupu ze základních skupin měly utkat týmy Srbska a Chorvatska, asi by bylo na stadionu pořádně horko. A každý takový incident může být mediálně vítaný, každý se dá řádně přifouknout.

Polínko může přiložit i Varšava. Polský národní tým hraje svá utkání ve skupině v Moskvě a Petěrburgu - tedy ve dvou největších ruských městech. I v Kazani, v jednom ze středisek ruského islámu.

Obě nejdůležitější ruská města jsou z Varšavy lehce přístupná letecky, (Petěrburg i autem) a proto lze na obě tato utkání přirozeně očekávat rozsáhlou účast polských fanoušků. Většina přiletí opravdu na fotbal. Ale mohou se mezi nimi objevit i lidé s podobným posláním jako mezi Ukrajinci (viz dále). S ohledem na velmi napjaté vztahy mezi Ruskem a Polskem, které nejsou jen „doménou“ politických elit obou zemí, ale zasahují nemalou část veřejnosti (hlavně v Polsku) nemusí být problém vyprovokovat mezi Poláky a Rusy potyčky či bitky. „Samozřejmě“ s obviněním ruské strany, že za tím stojí ona.

Také uvidíme, jak se projeví fandové týmů z dalších účastnických zemí.

Pár slov k Ukrajincům. Jejich fotbalisté (byt´ v minulosti s takovými skvělými postavami světové kopané jako Oleg Blochin, ještě nedávno Andrej Ševčenko nebo již zesnulý trenér kyjevského Dynama Valerij Lobanoviskij) neprojevili dost fotbalového umění, aby se na MS kvalifikovali. Z hlediska bezpečnosti šampionátu je to asi o problém méně, ježto jejich eventuální utkání s Ruskem by – mírně řečeno – nebylo jednoduché.

S ohledem na příslovečnou myšlenkovou jednoduchost ukrajinských politických a bezpečnostních špiček - tak přesvědčivě ilustrovanou kauzou Babčenko – ovšem nelze vyloučit, že se v Rusku objeví „fotbaloví nadšenci „z Ukrajiny. S hlavním či možná dokonce jediným cílem: vytvářet problémy a potíže jakéhokoli druhu.

Do stejné myšlenkové „stáje“ patří i náměty z kyjevského parlamentu zakázat TV přenosy ze šampionátu na Ukrajinu. Protože jde o přenosy ze země „agresora“. Není jasné, zda to je tisková kachna nebo zda je to myšleno vážně. Ať tak či tak – komu není rady, tomu není pomoci.

Na Ukrajině, především v její západní části, je dost nacionalisticky, xenofobně, banderovsky a hlavně protirusky naladěných jedinců a uskupení. Tyhle lidi nelze podceňovat. U nich je představitelný pokus vyvolat výbuch v metru, městské povrchové dopravě a podobně. To by průběh MS mohlo citelně narušit. Takže pachatelé podobných aktů nemusí nutně pocházet ze střední Asie nebo z Kavkazu. Doufejme, že tyhle lidi a jejich uskupení má ruská kontrarozvědka dlouhodobě v hledáčku. A v případě potřeby že jim „zatne tipec“.

Nezapomínejme na „politický“ bojkot MS. S ním je třeba v jisté míře počítat. Absenci svých vysokých politických představitelů na zahájení šampionátu a zápasech svého týmu už avizovala Británie a Island (tím se čeští fotbaloví fandové dozvěděli, že se fotbal hraje i na Islandu). Uvidíme, jak se zachová „mutti“ Merkelová. Jeden zápas ve skupině hraje Německo v Moskvě – a je celkem obtížné si představit jak kancléřka přiletí do ruské metropole a „vyhne se“ V. Putinovi. Třeba „vysvětlením“, že s ním nedávno mluvila v Soči? Nebo dá přednost zápasu v Kazani kde se ruský prezident (na rozdíl od Moskvy) každodenně nevyskytuje?

Konečně berme jako jistotu nastávajícího MS 2018 kalnou mediální protiruskou a protiputinovskou vlnu v mnohých evropských médiích. Ne ve všech, ale nebude jich málo. Špína, kterou lila nemalá část českých médií na Olympiádu v Soči ještě než začala, indikuje na co se nyní, v souvislosti s MS, můžeme „těšit“ u nás doma. Očekávejme také nově vzedmutou vlnu boje s „ruskou propagandou „a jejími „nositeli“ v Česku.

Takže pozdrav všem příznivcům sportu a fotbalu zvláště – jak říkával Vít Holubec.

Peter Zvolenský

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVšechno má své důsledky   
Pridal tk Pondělí 11 červen 2018 - 05:14:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z multikulturní výspy, ze země, která na rozdíl například od České republiky není zaprděným buranským xenofobním venkovem, z vyspělé „západní“ multikulturní Velké Británie přišla zajímavá zpráva. Agresivní zastánkyně totalitárního, destruktivního, anti-civilizačního feminismu, hlasitá propagandistka otevřených hranic a neomezené migrace byla napadena agresivním mužem „asijského původu“. Agresívní muž „asijského původu“ ale podle ní za nic nemůže, byl očividně nešťastný a potřeboval pomoc.

Dokonce na ní v první chvíli působil jako umělec, který realizuje nějaké to fajnové, echt intelektuálské moderní umění. Zvláštní doba, kdy agresívní, duševně nemocný násilník nebo feťák vypadá jako „umění“. No, když může být „umění“ soulož na jevišti ...Dříve, v éře před multikulturalismem, se tomu říkalo peep show a zákazníci byli považováni za úchyly a loosery. Dnes to je divadelní multikulti představení a diváci jsou samý „vzdělaný“ „intelektuál“, jako třeba údajný kněz Halík, který byl prý vysvěcen na kněze tak tajně, že jediným svědkem je on sám. Vlastně svědky jsou Halík osobně a Alláh, protože s muslimy má Halík stejného Boha. Zvláštní je, že muslimové sami na to mají opravdu, ale opravdu RADIKÁLNĚ odlišný názor než Halík. Proč Halík, dříve funkcionář komunistických „odborů“ ROH a absolvent komunistického dvouletého politického školení pro nestraníky, proč o tom, že křesťanský Bůh je stejný jako Alláh, nezkusí Halík nejdříve přesvědčit muslimy? Snad nemá strach z příznivců jiné víry? Té jedné, konkrétní, však víte, té, která nikdy s ničím nesouvisí.

Ale zpět k pachateli útoku na multikulti bojovnici. Asijského původu. Jistě byl vlastně pokorný, tichý a vděčný. Pracovitý. Zdravil sousedy. Ale asi byl frustrovaný rasismem bělochů. Nebo byl duševně nemocný. Nebo se náhle zradikalizoval. Ale nemá to společné nic s ničím, zejména ne s mig...ty anebo snad nedejbože s is...mem. Fakt. Vůbec nic. Vždyť to znáte – jak něco spáchá „asijského původu“ nebo „jižního vzhledu“ nebo „slovenský občan Dežo M.“ (jméno jsem si vymyslel) nebo „Švéd Mohamed K.“, tak to nesouvisí vůbec s ničím. Je to událost, která vůbec s ničím nesouvisí, která se tak nějak záhadně stala, úplně izolovaně od celého širého vesmíru. Za horizontem událostí, v černé díře ;-), by řekli fyzikové a nezglajchšaltovaní politici.

Sama napadená multikulti bojovnice se na agresora „asijského původu“ nijak nezlobí. Byl podle ní prostě jen indisponován, nějak se necítil dobře nebo co. Pak jen není jasné, proč má za zlé dvěma bílým mužům, že se jí nezastali, když o nic nešlo jen o momentální indispozici asijského původu. Ale nehledejme za „názory“ multikulturalistů žádnou logiku jinou než tu logiku, že co je destruktivní, negativní, zpátečnické, zaostalé, primitivní, nepřínosné, to je vlastně to nejlepší, nejcennější a nejpřínosnější.

A tak se nelze divit, že dotyčná multikulti bojovnice proti civilizaci onomu dotyčnému „asijského původu“ nic za zlé nemá. Zato jí přijde naprosto odporné, že se jí nezastali dva bílí muži, kteří byli svědky.

No, v multikulti světě je to ale logické, že se jí nezastanou. Zaprvé nechtějí riskovat, že by je zažalovala za výraz sexismu a arogantní mužské nadřazenosti, kdyby se jí zastali. Když je přidržení dveří ženě v mulitkulti světě nikoli výraz úcty k ženě ale „výraz pohrdání ženou“, pak co by teprve bylo poprat se při ochraně ženy – to by bylo nejméně na veřejné upálení. Takový zločin proti ženské důstojnosti – snažit se ji ochránit před násilníkem! No jo, milá feministická bojovnice, všechno má své důsledky...

Copak od těch dvou bílých mužů čeká, že se nechají zavřít? Například – jak je v šaría Británii zvykem do vězení pověstného, že je ovládáno muslimskými gangy, kde pak tak nějak záhadně umřou, aniž by to s čímkoli souviselo a aniž by po jejich smrti snad britská šaría „policie“ Scotland Yard něco vyšetřovala. To by byl odporný rasismus, vyšetřovat bestiální vraždu bělocha – zejména, když pachateli jsou očividně muslimské gangy plné mužů „asijského původu“ a „jižního vzhledu“, mužů, kteří nikdy s ničím nesouviseli. Jako v případě Brita, který pohodil slaninový sendvič před mešitou na zem. Následně byl „britským“ chalifátským soudem odsouzen k trestu smrti – ve formě rok ve vězení pověstném, že je ovládáno muslimskými gangy, takže byl po pouhém půl roce „nalezen mrtev“. První rozsudek „britského“ soudu plně podle práva šaría nad britským občanem – trest smrti za „urážku“ islámu.

Co by asi tak dotyčná anti-civilizační multikulti bojovnice prohlásila, kdyby se jí ti dva zastali? Dva, pracující běloši navíc! Ok, zkusme si to představit. Agresivní, vysoký a urostlý muž „asijského původu“, navíc možná víry, která nikdy s ničím nesouvisí, jí napadne. Dva bílí muži (navíc možná heterosexuální, případně dokonce pracující, platící daně, ženatí a řádně vychovávající svoje – jak by řekl pan Donutil – rasově méněcenné neb odporně bílé děti) - tak tyto dvě odporné rasistické a xenofóbní existence se jí zkusí zastat. Muž „asijského původu“ pověstné agresivity, intolerance a hysterické přecitlivělosti i k těm nejmenším „urážkám“ nebo „zneuctění“ si nenechá žádné napomenutí líbit. Koneckonců, ví, že ať se stane, co se stane, na vině jsou běloši, protože jsou rasisté. Dyškrymynace! A ví, že se najde spousta „sluníček“ z neziskovek, kteří mu seženou právníky. Ví, že se najde spousta „sluníček“, kteří proti oněm bělochům rozpoutají veřejnou štvanici, budou je vláčet tiskem, vyhrožovat jim samotným, jejich ženám i jejich dětem. „Sluníčka“ budou na jejich děti čekat před školou a plivat na ně nebo je rovnou mlátit tyčemi s fanglí „Antifa“. „Asijského původu“ ví velice dobře, že dvě minuty nenávisti – dvě minuty z každých dvou minut plynoucího času; dvě minuty proměněné nenápadně na setrvalý stav - jsou v dnešní neo-totalitě na jeho straně. Jako to věděla ta slušná, milá skautka, která se „statečně“ postavila „náckům“ (vlastencům) a na nohou měla fusekle „Dobrou noc, bílá pýcho“ a grafickým motivem postavy kopající do hlavy člověka (jistě šlo ale o to, propagovat kopání do hlavy člověka posedlého „bílou pýchou“). Sturmabteilung skautka dokonce slibuje „vychováme i vaše děti“. K čemu je bude vychovávat? K tomu kopat do hlavy lidi s jiným názorem? Och, jak rozkošné, jak milé. Jak „humánní“! Jak „statečně“! „Statečnost“ s policií a celou multikulti frontou za zády, tak to je „statečnost“ leda tak fanatického komouše v padesátých letech. To je „statečné“ jako jít „rozkulačovat kulaka“ s ozbrojenými estébáky za zády. To je „statečnost“ prokurátora Urválka, milá mladá skautko.

Mimochodem, dokážete si představit, co by se dělo, kdyby měl někdo na demonstraci na ponožkách obrázek, kde někdo kope do hlavy jiného člověka ležícího na zemi, a u toho nápis třeba „Dobrou noc, Róme“? Nebo „Dobrou noc, nelegální migrante“? Násilí už je zase povolené – jen musíte zvolit tu „správnou stranu“ a pak můžete vesele urážet, napadat a mlátit oponenty nebo jen prosté nositele jiných názorů. Lidi s jiným názorem můžete v pohodě označit za nácky a veřejně se hlásit k násilí proti nim a takové násilí i propagovat. A ještě budete vydáváni za „statečné“ a „morální“. A dokonce budete vydáváni za vzor pro multikulti „Hitler jugend, verze 2“. Jako ta „milá“, „hodná“ fanatická Sturmabteilung skautka.

A když do všech svých totalitářských žvástů a blábolů, do svého skutečně neo-fašistického „mein kampf“ zamotáte internet a elektronické formuláře, tak se dostanete i do parlamentu, aniž by kdokoli v médiích hlavního proudu našel odvahu zmínit nebo dokonce kritizovat vaše totalitní myšlení, ideologii a cíle. Jako třeba nápad na elektronické podávání těch tisíců zbytečných hlášení, prohlášení, výkazů. Celý ten byrokratický balast nastupujícímu totalitnímu Big Brother státu ještě usnadníme elektronizací, aby to měla neo-StB snazší, nazveme to svobodou a hurá do parlamentu, a aby si všichni museli pořídit a zaplatili zase ještě další a další software. A aby úředníci měli více času na vymýšlení nových hlášení, nových výkazů, nových předpisů, nových povinností pro všechny, kdo ještě nevzdali svobodný život a práci. Nebo jako třeba nápad zamaskovat svoji neo-marxistickou multikulti snahu prosadit masovou migraci z Afriky a Blízkého Východu pod tunou frází o svobodě, právech, dobrovolnosti, rozvaze apod. Jak praví vtípek z internetu - Piráty volí ti, kdo chtějí mít v gulagu wi-fi.

Ale zpět k naší kauze. Agresívní muž „asijského původu“ si nenechá nic líbit, natožpak nějaké napomenutí od dvou rasistů, že? Asijského původu dva bílé rasisty okamžitě napadne, začne je bít, možná vytáhne nůž, protože je frustrovaný a zlí bílí britští rasisté před ním zatajili zákon, že se v Británii nůž nikam nosit nesmí. Feministická bojovnice proti civilizaci si náhle uvědomí odporný rasismus obou mužů, kteří se jí zastali, a přidává se na stranu muže „asijského původu“, kterého stejně považuje za oběť už od samého počátku. Oba bílí muži jsou mnohonásobně poraněni, možná pobodáni, možná mrtví. Feministická bojovnice za zničení všeho hezkého mezi muži a ženami je navíc zmlátí kabelkou, nakope do rozkroku a podpatkem se jim pokusí vydloubnout oči. V boji s rasisty je třeba být nekompromisní, že? Jak sama uvádí „Není mocnější síly než žena odhodlaná k povstání“. To je „moudro“ přímo leninské. Při hledání nějakého hezkého cintátu z díla velkého předchůdce a učitele dnešních neo-marxistických multikulti bolševiků jsem našel jeden, který zmíním, i když přímo nesouvisí s tímto článkem: „Chceme-li zničit národ, musíme nejprve zničit jeho morálku a padne nám do klína jako zralé ovoce.“ To je jak‘ směrnice z Brusele.

V naší úvaze, co by asi tak následovalo: u soudu zmíněná bojovnice proti civilizaci dosvědčí, že celý incident vyprovokovali dva bílí rasisté, kteří nevinného nebohého frustrovaného muže „asijského původu“ napadli nejprve verbálně a pak, když je několikrát praštil pěstí do obličeje, tak ho napadli dokonce i fyzicky. A na nůž asijského původu oba bílí rasisté upadli naprosto schválně a úplně sami. Několikrát za sebou. Jako ta brněnská naivka, která se prý podle kulturního obohacovače i podle českého šaría soudnictví sama bodla asi třináctkrát nožem, z toho třikrát přímo do srdce. Úplně sama. Vážně. Sama třikrát přímo do srdce dlouhým nožem. Zlaté české ruce. Nebo spíše zlaté české soudy.

Oba muži jsou v naší úvaze soudem odsouzeni za rasistický útok. Pokud přežijí svoje zlomyslné, rasistické pády na nůž asijského původu, jsou vyhozeni ze zaměstnání, jejich děti jsou odebrány z rodin a předány k adopci hodné migrantské rodině, tentokrát třeba ze Somálska. V nové multikulti rodině je muž, hlava rodiny, jistě inženýr nebo jaderný vědec, který se jen náhodou živil v rodné zemi jako pasák koz, protože byl perzekuován. Všechny tři jeho ženy jsou pak minimálně doktorky věd. Znáte to, ne? V rodině, kam jsou děti umístěny, se sice nemluví anglicky, ale alespoň se děti naučí cizí jazyky. Koneckonců, v Británii bude za chvíli mnohem praktičtější umět arabsky nebo somálsky než anglicky. Ve vězení oba bílí xenofobní rasisté brzy umírají, zřejmě nudou, jistě ne proto, že by je zavraždili hodní a tolerantní spoluvězni jistého vyznání a jistého původu. Multikulti bojovnice napíše na oslavu jejich smrti několik tweetů, kde smrt obou bílých nácků uvítá, protože si podle ní stejně nic jiného nezasloužili. Policie pro jistotu nic nevyšetřuje a nikdo se na nic neptá. Britští občané mají strach byť i jen ceknout. Vědí velice dobře, že by mohli skončit stejně.

Britští občané již vědí, že ani když muslimské gangy znásilňují a pohlavně zneužívají tisíce a tisíce bílých britských dívek (zde a zde a zde a zde a zde), že jim policie ani státní úřady nepomohou a budou je naopak jen zastrašovat a vyhrožovat jim jako „rasistům“, kteří nechtějí muslimským gangům dopřát pěkný sex s nezletilými britskými bílými dívkami. Britští občané již vědí, že takových obětí muslimských znásilňovacích gangů je možná milion. M I L I O N B Í L Ý C H B R I T S K Ý C H D Í V E K znásilněných nebo pohlavně zneužitých muslimskými gangy. Prohlásila to šéfka vyšetřovací komise britského parlamentu, labouristická stínová ministryně, která byla očividně otřesena násilím migrantů na britských občanech, že zapomněla na stranickou linii. Vzápětí byla šikanována, označena za rasistku. Sice se pokusila omluvit, ale nebylo jí to nic platné – byla z vedení Labour Party vyhozena za pravdu. „Vyspělý Západ – Náš Vzor“. Milion bílých britských dívek znásilněných muslimskými migrantskými gangy. V průběhu mnoha let, během kterých „britská“ policie i celá státní moc vše zametají pod koberec. Některé z těch dívek byli znásilňovány přibité za jazyk k desce stolu. Některé z těch dívek byly znásilněny uraženým hrdlem lahve. V Rotherhamu to trvalo 16 let, kdy policie o všem věděla a nic – kromě zastrašování obětí - neudělala. Šestnáct let! Celkem v Británii možná až jeden milion bílých britských dívek znásilněno nebo pohlavně zneužito. Velká Británie má ve věkovém rozmezí od 5 do 30 let zhruba 20 milionů obyvatel. Zhruba polovina z nich jsou dívky/ženy. Takže muslimské znásilňovací gangy v průběhu uplynulých dvou multikulturních desetiletí znásilnily každou desátou bílou britskou dívku. Ale trest smrti dostal Brit za sendvič pohozený před mešitou. „Vyspělý Západ - Náš Vzor“.

Všechno má svoje důsledky. I „sluníčkaření“ a trapné, laciné a hlupácké moralizování s cedulí „Refugees, Welcome“. 40% muslimské migrantské populace v Rotherhamu a dalších britských městech - každá desátá bílá britská dívka znásilněna nebo pohlavně zneužita. Příčina – následek. Jak prosté, milý Watsone. A nevědomost neomlouvá, sluníčkáři a multikulturalisté. Dostatečně multikulti stát a každá desátá dívka je znásilněna. To je v průměrné třídě základní školy zhruba 1 až 2 dívky v každé třídě. V úplně každé třídě.

Skutky nás všech lidí mají svoje následky. Vítání a zvaní migrantů má také svoje důsledky a následky. Až nějaký „doktor nebo inženýr“ řádně přivítaný „refugees, welcome“ znásilní vaši dceru nebo vnučku, milí „sluníčkáři“, to je důsledek vašich dnešních skutků. Až se vás nikdo nezastane při napadení mužem „asijského původu“, milé feministické bojovnice proti mužům, to je také důsledek vašich dnešních skutků.

Dnes to vypadá jako legrace. Jako šolích, dobře placený džob v nějaké neziskovce za plat, na který byste se svými schopnostmi třeba nikde jinde nedosáhli. Nebo byste museli opravdu pracovat a ne jen tupě a prázdně moralizovat. Ale...jak pravil Karafiátek - Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu. To je bída! Jak může člověk zradit člověka. Jak můžete, milí sluníčkáři a multikulturalisté, zrazovat svoji vlast, svůj národ a dokonce i budoucnost svých vlastních dětí?!? Pro pár špinavých zlaťáků... Tak na to myslete, stejně jako švec Číč, milí multikulturalisté a neziskovkáři.

Možná nás všechny nesoudí Bůh, ale budoucnost naše skutky vyhodnotí zcela jistě. Nesmlouvavě pragmaticky. Bez jakékoli ideologie. Příčina – následek. Vstup – výstup. Sen– realita. Bláboly – fakta.

Myslete na to. Myslete na to, dokud ty následky vašich skutků ještě nenastaly. Myslete na to, dokud svými dnešními skutky teprve určíte, jaké následky nastanou a jaká je budoucnost:

Budoucnost této země

Budoucnost tohoto národa

a s nimi tak těsně a neoddělitelně spojená

Budoucnost vašich dětí a vnoučat

Autor: Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDivadelní scéna na hraní, na hraně a za hranou   
Pridal tk Pondělí 11 červen 2018 - 05:10:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Značně diskutabilní a diskutovaná je v Divadle Husa na provázku provedená hra „Naše násilí a vaše násilí“, která vzbudila mezi veřejnosti obapolný rozruch. Nejsem moralista, ani prudérní člověk, nicméně s různými názory, které hru morálně ospravedlňují, ne tak zcela souhlasím. Ponechám stranou kritizovanou nahotu, která může-li být v hraném filmu, proč by nemohla být rovněž na divadelní scéně, pokud není předváděna nevkusně, amorálně a provokativně, přesto bych ke hře několik seriózních poznámek měl.

Především je to postoj k české vlajce, jakožto státního symbolu, kterou údajně herečka vytahovala s vagíny. Údajně proto, že jsem hru neviděl, vycházím tedy jen z dostupných informací. Řada obyčejných lidí a myslím, že pokud je nazvu „slušnými“ nebudou zařazeni mezi tzv. ty „fašizující“, se nad tímto „aktem“ celkem oprávněně pohoršila. Pakliže podle senátorky Wagnerové se česká vlajka na divadelních prknech místo státního symbolu stává rekvizitou, nejsme daleko od toho, abychom se v jiném divadelním kuse dočkali toho, že českou vlajku bude někdo vytahovat přímo z řitního otvoru. A o nic nezákonného by zřejmě nešlo, protože by to mohlo být umělecky vyjádřen stav, kam to až republika „dopracovala“. O paní senátorce Wagnerové jsem již dávno ztratil pozitivní hodnocení jakkoli byla „kdysi“ představitelka rozumného politického, společenského proudu, ale zastávat názor, že česká vlajka na divadelních prknech změní svůj charakter a tudíž, že s ní lze dělat všechno, je postoj paní senátorky, právničky, bývalé soudkyně stejně jako podobně uvažujících její názor schvalujících, z hlediska soudnosti opravdu na pováženou.

Připouštím, že česká vlajka je jindy a jinde často velmi drasticky zneužívána a je jen otázka, zda to lze považovat za její znevažování, zneuctívání atd., a zda takové jednání je nebo není v rozporu se zákonem o státních symbolech. Ja skutečnosti a zkušenosti ukazují , máme mezi sebou celou řadu politiků, „vyspělých“ demokratů v demokratických stranách (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN, ostatní jsou „už“ nedemokratické), bohužel o to méně vlastenecky smýšlejících, tedy vlastenců. Tito „demokraté“, mezi které patří i problematický profesor páter Halík však mají představu, že mezi formy uměleckého ztvárnění nějaké myšlenky je vhodné strčit třeba i státní vlajku do vagíny. Tím se dostáváme do situace, že v rámci gender a multi společnosti budeme tolerovat i např. obnažování se nebo soulož na veřejnosti, protože by to také mohlo být podle nějakého psychopatického umělce považováno za vyjádření nějaké „silné emotivní a protestní“ umělecké myšlenky.

Co však mohu jen stěží překousnout je odsouzení nesouhlasu občanů, kteří se oprávněně, ve světle předváděné hry, prohlašují za „Slušné lidi“. Nemusím také souhlasit se zásahem či způsobem protestu, kterým se domáhali zrušení představení, nicméně mne značně irituje nikoli morální, ale politické odsouzení zastánců předváděné exhibice, že jde o „fašizující“ skupinu přesto, že tito lidé měli na mysli především morální aspekt hry a s fašismem nemají ani za mák nic společného!. Myslím že ti, kteří tuto skupinu odsoudili na úroveň „fašismu“, jsou stejně sociologicky a psychicky vykolejení jako ti, co exhibují na divadelních prknech v blažené naději, že světu předvádí morální protest proti negacím současného světa. Přece není možné jen na základě řekněme neuvážené formy či způsobu protestu tyto lidi přirovnávat k nějaké formě fašizmu, fašizaci! Takto se stavět k věci mohou jen ti, kteří mají značný deficit povědomí, co je fašismus a jaká je jeho podstata.

Že svět je kolem nás nelidský, neskutečně krutý, že člověk je znásilňován člověkem (ještě, že ne zvířaty) atd., atd., o tom není pochyb. Obávám se však, že uváděním této obskurní hry je, pokud to připustíme, sice možné protestovat, avšak stejně naprosto oprávněně můžeme pochybovat, že to svět jakkoli změní. Že to vyjádří nějaký nesouhlas či odpor je jen vnuknutí a nějaká naděje či snaha, jak na veřejnosti prezentovat exhibiční umělecké pojetí myšlení a názorů, které při vší snaze vyjádřit odpor a nesouhlas s děním ve světě, bude mít nulový efekt. Tedy kromě skutečnosti, že tento projev protestu zanechá v lidech pachuť zvrácenosti.

Asi nebudu jediný když budu tvrdit, že tato forma uměleckého vyjádření může být chápána jen jako extrémně pojatý demokratický projev aktuálního protestu. Někdo dává dokonce za příklad podobnou exhibici, pojatou jako „emotivně silný protest“ Johna Lennona a Yoko Ono, kteří protestovali proti válce ve Vietnamu tím, že před kamerami veřejně celé hodiny souložili. Že by tím ale donutili americký establishment k okamžitému ukončení války ve Vietnamu, si opravdu nepamatuji! Nepochybně existuje celá řada jiných prostředků, jak lze nesouhlas se stavem světa vyjádřit, aniž by bylo nutné na jedné straně morálně exhibovat, dehonestovat význam české vlajky a v neposlední řadě nesouhlasné občany nazývat fašizující skupinou!

Co je však zarážející, je rozdílný přístup představitelů církve k zmíněné inscenaci hry. Zatímco demokraticky, podivuhodně moralisticky smýšlející kněz Tomáš Halík pro úplné pochopení hru shlédnul dvakrát (údajně pro lepší pochopení, když viděl českou vlajku v rozkroku té dámy, je ale otázka, zda jej více zaujal obsah hry, vlajka nebo ženská vagína), aby hru, když „pochopil“ její pointu, kladně či pozitivně ohodnotil. Podle něj, světe div se, tam totiž Ježíš muslimku neznásilňuje, ale ve hře však prý vidí protest proti světu plnému násilí. Opravdu podivuhodné a svérázné hodnocení katolického kněze! Na druhé straně představitel téže církve, arcibiskup D. Duka. se naopak ke hře vyjádřil velmi kriticky.

O protikladném stanovisku obou (případně dalších) představitelů církve si můžeme myslet cokoliv, protože je skutečností, že z jiného úhlu pohledu oba pánové mají na hlavě tuny másla, (případně jiného živočišného produktu) pokud jde o postoje církve k takovým akutním záležitostem, jako zadluženost lidí, bezdomovectví, nebo (údajný) nedostatek financí na léčení těžce nemocných dětí atd., atd. Na druhé straně nekřesťanská chamtivost církve po majetku, penězích a nemovitostech. To by snad svým způsobem mohla být i jistá motivace pro hru alá Naše násilí a vaše násilí, které by se však rozhodně mohlo obejít bez obscéností, prznění české vlajky a hrubém osočování právem nesouhlasících lidí. V tom je zřejmě celý problém hry a představení Divadla Husy na provázku.

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolytbyro EU vyhrožuje Italům za jejich volbu italských vlastenců - komisaři EU chtějí Itálií zničit ekonomicky   
Pridal tk Pondělí 11 červen 2018 - 04:41:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od Mattea Salviniho (Liga): "ŠÍLENÉ. V Bruselu se nestydí už vůbec ničeho.

Evropský komisař pro rozpočet, Němec Oettinger prohlásil: trhy už Italy vyučí, aby volili správně.

Pokud tohle není výhrůžka, co to je? Já strach nemám, Italové jsou na prvním místě."


Neomarxisti, kteří nám v Bruselu vládnou jsou opravdu zrůdy, které je potřeba postavit před nově vytvořený mezinárodní soud!

Vrátila se doba totalitního systému a jediné východisko je odejít okamžitě z Evropské unie a začít budovat nový suverénní stát.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimské ženy odmítají pracovat. Místo toho se i násilím dožadují sociálních dávek. To je ten přínos evropské ekonomice?   
Pridal tk Pondělí 11 červen 2018 - 04:39:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejčtenější rakouský deník Kronen Zeitung opět přináší neradostné zprávy z oblasti migrace. Tentokrát jde o zveřejnění utajované zprávy úřadů práce o obavách z klientů s přistěhovaleckými kořeny.

Zaměstnanci rakouských úřadů práce si stěžují na vážné problémy, kterým musí čelit při péči o nezaměstnané, kteří nepocházejí z Rakouska. Největší riziko podle jejich zkušeností představují zejména Čečenci a Afghánci. Podle interního auditu jsou nedostatečné znalosti německého jazyka a rovněž náboženské a kulturní odlišnosti hlavní překážkou pro úspěšnou integraci. Šéf rakouských úřadů práce Johannes Kopf však takové plošné hodnocení odmítá.

Kronen Zeitung vychází z neveřejné, téměř padesátistránkové zprávy z června 2017, která vznikla na základě údajů z poboček úřadu práce v Horním Rakousku, Salzburgu, Vorarlbersku a Vídně. Hlavním účelem zprávy bylo zjistit, jestli dostávají nezaměstnaní s přistěhovaleckými kořeny stejné služby jako rodilí Rakušané a jestli nejsou při hledání zaměstnání diskriminováni. Nic takového se nakonec nezjistilo.

Zato se ukázaly jiné znepokojivé skutečnosti. Účastníci výzkumu, tedy zaměstnanci úřadů práce ve výše zmíněných lokalitách, si stěžovali na problémy, které je potkávají při styku s konkrétně některými přistěhovaleckými skupinami. Nejvíce konfliktních situací zažili s Čečenci a také s Afghánci. Mnozí úředníci konkrétně uváděli, že se stali terčem násilí právě od příslušníků těchto národnostních skupin.

Jedním z problémů je také negativní postoj nezaměstnaných s přistěhovaleckými kořeny k nabídnutým zaměstnáním. „Obecně také platí, že muslimští otcové přímo brání v tom, aby mohli jejich manželky a dcery chodit do zaměstnání či se dál vzdělávat,“ cituje Kronen Zeitung přímo z neveřejné zprávy a uvádí, že v Rakousku tvoří příjemci podpory v nezaměstnanosti s přistěhovaleckými kořeny 42 % a ve Vídni je to dokonce 61 %.

Dramatická situace panuje také v rámci mladých přistěhovalců, kteří ve své věkové skupině tvoří 71 % příjemců podpory v nezaměstnanosti. Zůstává otázkou, do jaké míry bude moci dojít k řešení problémů, pokud si samotný šéf úřadů Kopf odmítá připustit realitu a tvrdí, že šlo ze strany zaměstnanců úřadu jen o „jednotlivá pozorování“. V pondělí potom na svém Facebooku označil zprávu za „neúplnou a zavádějící“.

Zdroj: Kronen Zeitung

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2414 sec,0.0489 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,862kB