Úterý 12 červen 2018
Zbyněk Fiala: V prvním kole Trump – Kim 1:1   
Pridal tk Úterý 12 červen 2018 - 12:39:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Krásnou plichtou skončila bezprecendentní singapurská schůzka amerického prezidenta a severokorejského vůdce. Válka je zažehnána, slib denuklearizace je na stole, další schůzky jsou na cestě, ale hrát se možná bude podle celokorejských not.

Historické setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a předsedy komise pro státní záležitosti KLDR Kim Džong-una v Singapuru proběhlo nad všechna očekávání. Oba vyjednavači se rozešli viditelně spokojeni. Prezident Trump dosáhl slibu rychlé denuklearizace Korejského poloostrova, což je pojem, jehož projasnění a realizaci dostanou na starost americký ministr zahraničí Mike Pompeo a jeho severokorejský protějšek. Předseda Kim si zase odváží závazek uznání severokorejské republiky Spojenými státy s příslušnými bezpečnostními zárukami . Kim už může také plánovat návštěvu Bílého domu a promýšlet potřeby hospodářské pomoci.

Schůzka dvou mužů z nejvzdálenějších konců osy mezinárodních vztahů působila dobrým dojmem od samého začátku. Trump se choval otcovsky. Při prvním setkání poklepal mladšího Kima po rameni, a pak mu ukázal cestu do jednacího sálu. Zdvořilý Kim pak vyzval k odhození starých předsudků, které „zakrývaly oči i uši“.

To se nejspíš povedlo, protože první kolo uzavřeného jednání mezi čtyřma očima trvalo jen 41 minut. Navázalo druhé kolo za účasti těch, kdo budou pokračovat v dalších etapách. O co všechno půjde, naznačuje společné prohlášení, které obsahuje nejen bezpečnostní, ale také politickou a ekonomickou složku.

Z formulací prohlášení, zveřejněného dvě hodiny po odjezdu předsedy Kima ze Singapuru, lze vyčíst očekávané oficiální vzájemné uznání obou zemí a přípravu mírové dohody končící letité nepřátelství. Klíčová věta pak zní: „ Prezident Trump se zavázal poskytnout KLDR bezpečnostní záruky a předseda Kim Džong-un jej ujistil o svém pevném a neochvějném závazku k úplné denuklearizaci Korejského poloostrova.“

V pasáži o „úplné denuklearizaci“ je tedy výslovně uvedeno, že se má vztahovat na celý Korejský poloostrov. Interpretace může jít dvojím směrem. Lze říci, že jižní Korejská republika žádné jaderné zbraně nevlastní, takže mluvíme jen o odzbrojení KLDR.

Tohle se zkoušelo před dvěma týdny a k setkání pak málem nedošlo. Autor tohoto „libyjského scénáře“, Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton, teď seděl u jednacího stolu s Kimem, takže jeho původní nápad byl zřejmě uklizen v krabici oněch starých předsudků. Pokud Bolton zůstává v jednacím týmu, je to jistě s novými instrukcemi.

Cíle denuklearizace osvětluje zmínka o tom, že vlastně byly dohodnuty už na první schůzce Kima s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem 27. dubna v Pchanmundžomu. Uvedená zmínka je obsahem třetího ze čtyř dohodnutých bodů ve společném prohlášení: „KLDR znovu potvrzuje Pchanmundžomskou deklaraci a zavazuje se k postupu ve prospěch úplné denuklearizace Korejského poloostrova.“

Naznačuje to, že Spojené státy přenechávají iniciativu oběma korejským státům? Představitelé severu a jihu Korejského poloostrova se přihlásili ve zmíněné deklaraci také k „trvalé naději korejského lidu na mír, prosperitu a sjednocení“. Bude se tedy hrát podle celokorejských not?

V každém případě lze singapurskou schůzku Trumpa s Kimem považovat za vítězstvím diplomatické ofenzívy jihokorejského prezidenta. Ta vyvrcholila v minulých týdnech důrazným působením na Kima (znovu v Pchanmundžomu) a Trumpa (ve Washingtonu), ať to proboha nevzdávají.

Trump pak stihl pochopit, že konfrontačně už to nikam nevede, protože další sankce už by nikdo nerespektoval. Kim totiž představil i velký obraz svých záměrů, které zahrnují ekonomickou reformu ve stylu otce čínského hospodářského zázraku Teng Siao-pchinga. Vytvořil by pro ni prostředí, které má připomínat Vietnam. Jak však připomíná agentura Reuters, současná KLDR už není onou uzavřenou zemí minulosti, neboť export činí polovinu HDP. Samotné číslo může být zavádějící, protože exportní příjmy budou nafouknuté slabým kurzem korejské měny, ale země nezačíná z úplné nuly.

O tempu dohodnuté denuklearizace čteme na dvou místech společného prohlášení USA a KLDR možná odlišně. Oba podepsaní se zavazují, že se pustí do naplňování dohodnutých věcí „v úplnosti a neprodleně“. To zní skoro jako rychle. Jenže je tu ještě důležitá podmínka, zmíněná v preambuli. Upozorňuje, že denuklearizace korejského poloostrova se bude opírat o „budování vzájemné důvěry“. Jinými slovy, nejedná se o okamžité nezvratné a kontrolovatelné jaderné odzbrojení KLDR, jak se o něm mluvilo v měsících před schůzkou, ale je tu zřejmý závazek k oboustranným krokům ve prospěch trvalého a stabilního míru na Korejském poloostrově.

Kluci se tedy dohodli, ale teď bude důležité, zda to prodají doma. Americký prezident Donald Trump je trvalé obklopen nepřátelstvím „washingtonské bažiny“, která mu neodpustí úspěch, a také severokorejský vůdce Kim Džong-un vládne státu, ve kterém není nad opatrnost při zavádění změn, protože spoustě lidí může oblíbený nepřítel chybět.

Trumpovi bude doma okamžitě vpáleno mezi oči, že chce jen odvádět pozornost od ruského spiknutí a hrozby impeachmentu, protože žádné korejské jaderné zbraně zatím neveze, a jentak nepřiveze. Kim musí ustát, že bezprecendentní odchod od politiky, která tu vládla od padesátých let, má rekordně rychlý průběh. Přitom celé generace mocných mužů a žen na této politice postavily kariéru. Proto Kim ještě před schůzkou narychlo vyměnil tři vysoké členy vojenského velení státu.

Ale tak nové to zase není. Bývalý jihokorejský ministr zahraničních věcí Yoon Young-kwan v příspěvku pro MarketWatch připomíná, že první pokus o navázání diplomatických styků s USA podnikla KLDR už v letech 1991-2, kdy ještě vládl Kim Ir-sen, dědeček dnešního Kima. Dodejme, že na americké straně byl také zakladatel dynastie, George Bush starší. Dospělo to až k podpisu Rámcové dohody v Ženevě v říjnu 1994, avšak USA nedodržely závazek ke zlepšení politických vztahů. Znovu se o to pokoušel až prezident Bill Clinton roku 2000, ale to už prý bylo pozdě.

Spojené státy se pak mylně soustředily pouze na jednání o zbraních, které podle autora obcházely podstatu problému. Proto zdánlivě spontánní rozhodnutí Trumpa přijmout nabízenou schůzku s Kimem bylo tak obsažné a produktivní, když posílilo Kimovo přesvědčení, že on i jeho režim mohou být bezpečni bez jaderných zbraní a mezinárodní společenství jim pak pomůže k soustředění na hospodářský růst.

Komentáře poukazují také na celkovou změnu situace. Severní Korea už není obklopena znesvářenými mocnostmi sledujícími jen svůj vlastní zájem. Region usiluje o co nejhlubší kooperaci. Bylo to patrné po Trumpově odchodu od rozjednané Dohody o transpacifickém partnerství TPP, když se tedy účastnické státy dohodly i bez USA. Zároveň přestává fungovat protičínský charakter takových dohod. Doba se strašně rychle mění v neprospěch jednostranného násilí a dominance. Singapurská schůzka byla dokladem, že to Trump vycítil velice jasně, i když se jeho okolí občas noří do snů minulosti.

Zbyněk Fiala

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVáclav Klaus na Primě potvrdil šokující informace Die Tageszeitung o nátlaku Berlína na Babiše   
Pridal tk Úterý 12 červen 2018 - 06:54:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Václav Klaus na Primě potvrdil šokující informace Die Tageszeitung o nátlaku Berlína na Babiše. Podle bývalého prezidenta je to ve skutečnosti ještě horší, Angela Merkelová zablokovala dokonce jmenování italského ministra financí. Angela se chová k ostatním zemím jako k AfD doma v Německu. Tohle si jako národ nesmíme nechat líbit!

Výbušné informace německého listu Die Tageszeitung o tom, že Angela Merkelová provedla mohutný telefonický nátlak na Andreje Babiše v polovině dubna, aby nevytvářel koalici s Okamurovou SPD, má další pokračování. Televize Prima v pořadu Partie odvysílala rozhovor s bývalým prezidentem Václavem Klausem a řeč přišla i na informace Die Tageszeitung.

Václav Klaus potvrdil, že tento nátlak probíhá dlouhodobě na českou politiku, že to není nic nového, ale co je horší, že tento nátlak se neomezuje jen na Českou republiku, ale i na další evropské země. Jako příklad uvedl italského kandidáta na ministra financí Paola Savonu, známého euroskeptika, kterého italský prezident Sergio Mattarella odmítl jmenovat do funkce, a to podle Václava Klause právě na obrovský nátlak Berlína. Tyto informace tak odkrývají hrozivou chobotnice berlínské moci, která se pomalu roztahují nad celou Evropou v rámci chystaného projektu Das neue Europa.

Sestavování české vlády tak vlastně vůbec není v režii českých politiků, ale vrchního dozoru z Nového německého kancléřství. Celá věc má ještě jeden velmi nebezpečný nátlakový rozměr, a ten se jmenuje Agrofert Deutschland, GmbH . Babišova německá divize a obrovská továrna na průmyslová hnojiva ve městě Wittenberg v Sasku-Anhlaltsku je jednou z největších agrochemických firem v celé Evropské unii. Podnik vznikl na základě podpory této spolkové země a jsou v něm napojené nejen dotace od Evropské unie, ale především dotace od německé vlády. Podnik svojí velikostí a významem spadá do skupiny významných zaměstnavatelů v regionu, které mají od německé vlády velmi výrazné výhody. Není těžké si domyslet, že Angela Merkel má tudíž logicky sakra silnou páku na Andreje Babiše, aby jí poslechl a neuzavíral koalici s SPD.

Angela Mekel dokopala Andreje Babiše k ČSSD způsobem, který dosud česká politika nezažila

Není proto divu, že ČSSD třískla do stolu a šokovala i prezidenta republiky Miloše Zemana, když Lidový dům před několika týdny oznámil, že na post ministra zahraničí chce ČSSD dosadit Miroslava Pocheho, známého zastánce migrace, za kterou se postavil ve svém článku z roku 2015. Od té doby prý prošel názorovým vývojem a dnes již migraci nevítá. Jenže, v reflexi na informace Die Tageszeitung se lze domnívat, že Miroslav Poche není ve skutečnosti kandidátem ČSSD, ale jde o figuru, kterou si žádá Berlín a Angela Merkel.

ČSSD musí vědět, že Poche je u Miloše Zemana neprůchodný a v pohodě by strana mohla nabídnout jiné a lepší odborníky na tuto pozici, jenže snaha protlačit Pocheho začíná připomínat stejnou umanutost ČSSD, jako když dokola opakovala, že chce křeslo ministra vnitra. A pozor, zde se dostáváme k hlavnímu jádru celé věci. V polovině dubna totiž došlo k obrovské změně postojů u Andreje Babiše.

Všichni si pamatujete, jak Andrej Babiš vylučoval, že by ČSSD uvolnil křeslo ministra vnitra. Na to margo vyjednávání s ČSSD počátkem dubna zkrachovalo, a to právě kvůli vnitru. Jenže, potom přišel telefonát s Angelou Merkel v polovině dubna, podle straníků byl Babiš úplně bez sebe a mimo po skončení telefonátu a jako když otočíte knoflíkem, Babiš začal mluvit o tom, že nemá problém s tím, aby ČSSD obsadili pozici ministra vnitra.

Uvnitř Hnutí ANO to byl šok. Takhle Babiše neznali a neznají. Lidový dům přitom nemusel dělat vůbec nic, všechno zařídil jediný telefonát z Berlína. Hned se objevily spekulace, včetně mainstreamu, že Babiš má máslo na hlavě kvůli Čapímu hnízdu, a že změna Babišova názoru souvisí s tím, že jako premiér bude mít více kontroly nad vnitrem se slabou ČSSD, než riskovat nové volby a bůhví, jak by to dopadlo. Jenže podle mého názoru má Andrej Babiš celé Čapí hnízdo v paži, jemu jde o jeho zlaté tele ve Wittenbergu, Agrofert Deutschland.

Dotace na Čapí hnízdo že je něco extra? Tak to jste ještě nezažili dotace pro německé zemědělce

Abyste se dostali do obrazu, tady v Německu to funguje pro zemědělce velmi bizarním způsobem. Většina zemědělců jede z dotací a pěstuje ty plodiny, které německé ministerstvo agrokultury ve svém věstníku oznámí každý podzim jako prioritně potřebné pro následující rok. Na tyto plodiny a jejich pěstování je potom možné čerpat dotace. Jenže, dotace jsou navázány na obrovskou byrokracii a předpisy a německé precizní výkazy a formuláře. Zemědělec musí pěstovat podle předpisů, musí nakoupit předpisovou setbu, zelenou naftu musí nakupovat podle předpisů u vybraných prodejců se státní licencí pro prodej nezdaněné nafty a hlavně, plodiny musí být ošetřovány jen předpisovými hnojivy, které schvaluje kdo? Německé ministerstvo agrokultury. A dodavatelem schválených a certifikovaných hnojiv pro německé dotované zemědělce je právě jistý Agrofert Deutschland, GmbH. Kruh se nám uzavírá.

Předpokládám, že si dovedete představit, co by se stalo, kdyby Andrej Babiš přestal Angelu Merkel poslouchat a jak dlouho by asi zůstal německý Agrofert na seznamu certifikovaných výrobců hnojiv pro německé a z dotací žijící zemědělce. Není jasné, co Angela Merkel řekla Babišovi do telefonu, ale ten obrovský veletoč v polovině dubna, který Andrej Babiš náhle předvedl s ochotou urychleně pustit ČSSD křeslo ministra vnitra, ten pouze ukazuje na to, že Angela Merkel vytáhla na Andreje Babiše největší kalibr a namířila na Babišovu továrnu ve Wittenbergu.

Sami se podívejte na internetu na kategorické Babišovy výroky z února a března o tom, že požadavky ČSSD na místo ministra vnitra jsou mimo jakoukoliv diskuzi, o tom se nikdo s ČSSD bavit prý nebude. A stačil jediný telefonát s Angelou a Babiš naklusal k ČSSD s prosbou a nabídkou křesla na vnitru a plus k tomu další čtyři resorty, včetně ministra zahraničí. A co udělala ČSSD? Obratem na post pro zahraničí oznámila Miroslava Pocheho, vítače migrantů.

Německá chobotnice ukazuje postupně v Evropě svoji moc

Všechno to do sebe zapadá až naprosto dokonale, aby to byla jen čirá náhoda. Německý nátlak na český protektorát je naprosto otřesný a události v Itálii ukazují, že německá chobotnice nabírá na síle spolu s tím, jak v Evropě oslabuje americká globální moc Pax Americana. Jsou to spojité nádoby a princip nenulového vakua. Všude tam, kde oslabí jakákoliv moc, všude, kde vznikne na okamžik mocenské vakuum, tak takový prostor je okamžitě vyplněn jinou mocí, jinou silou, která vyplní uvolněný prostor po odchodu předchozí moci. A přesně k tomuto dochází v Evropě spolu s odchodem americké globální moci. Čím více Američané oslabují v Evropě, tím více bude posilovat Berlín a s ním budou posilovat procesy, které vidíme teď při sestavování české vlády, nebo při sestavování vlády v Itálii. A to není nic jiného, než mocenský tenzor. Schůzka G7 právě ukázala, jakou obrovskou moc získává Angela Merkel a s ní celé Německo.

Když posílí Američané v Evropě, oslabí Německo, ale s Američany vzroste hrozba války s Ruskem. S oslabením USA posílí v Evropě Německo, ale tím vznikne hrozba zániku evropských států, protože Německo bude prosazovat federalizaci Evropy v rámci globálního euroasijského konceptu. Spolu s tímto procesem budou proudit do Evropy migranti a nastartuje se proces islamizace. A vybrat si z těchto dvou možností může člověka dovést k šílenství, obě volby jsou strašné. Třetí cesta vyžaduje totiž sílu, odhodlání, pevný národ a silnou rodinu. A to všechno v Evropě zemím chybí, takových hodnot se nedostává, je jich málo. Zrušené hranice Schengenu byly jen počátkem. Za chvíli nebude ani česká vláda, bude jen evropská vláda někde v Bruselu. A v jednotlivých zemích zůstanou jen zemská zastoupení a v jejich čelech státní manažeři, kteří budou dnem i nocí k dispozici Bruselu/Berlínu na telefonu.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/vaclav-klaus-na-prime-potvrdil-sokujici-informace-die-tageszeitung-o-natlaku-berlina-na-babise-podle-byvaleho-prezidenta-je-to-ve-skutecnosti-jeste-horsi-angela-merkelova-zablokovala/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerál Pavel a jeho blá, blá, blá   
Pridal tk Úterý 12 červen 2018 - 06:39:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pan generál Petr Pavel, předseda vojenského výboru NATO, se v krátkém videu vyjádřil k činnosti, související s Think-tankem „Evropské hodnoty“ v čele s „chlapcem pro všechno“ Jakubem Jandou, kterému se dostalo od NATO „uznání“ za „obětavou práci při odhalování ruských podvratných aktivit v Česku“.

Jak se vyjádřil nejmenovaný zástupce Evropských hodnot „s programem Kremlin Watch jsme jediným nevládním centrem v Česku, které systematicky odhaluje ruské vlivové a dezinformační kampaně. Této pocty od silné spojenecké instituce (NATO) si velice vážíme. Nebudu daleko od pravdy když zmíním, že tuto hrdou myšlenku pronesl sám jmenovaný J. Janda.

Ovšem daleko zajímavější je video-odpověď pana generála Pavla, ve které „brilantně“ odpověděl na otázku „Co Vám z toho, co si od nás přečtete, dává smysl“?

(K vidění: http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/think-tank-evropske-hodnotyobdrzel-uznani-nato-za-odhalovani-ruskych-podvratnych-aktivit-v-cesku.html) to je řeč, sorry, jako když sere a maluje.

V odpovědi pan generál není schopen kloudně a plynule vyslovit jedinou větu, aniž by se neopakoval, nekoktal, nemluvě o tom, že hodnota jeho odpovědi se rovná zrcádku, přejetého parním válcem. Jestli takovými projevy pan generál disponuje i na zasedání vojenského výboru NATO, reputace ČR musí dostat pořádně „na frak“!

Velmi pozoruhodná je také „skupinové foto“, ve kterém je pan generál jako „nahý v trní“. Zvláště imponující je hrdý a sebevědomý postoj samotného guru Evropských hodnot Jakuba Jandy po levici pana generála. Usmívající se skupina (nepochybně ideologicky protirusky „uvědomělých“) mladých lidí v pozadí, tipuji ve stáří do 25 let, pokud patří k personálu think-tanku nasvědčuje, že Evropské hodnoty mají velmi kvalitní základnu pro svou činnost, kterou vykazují pro západní svět včetně NATO „vysoce záslužnou činnost“, po zásluze oceněna silnou Jandovou erekcí, pardon, spojeneckou institucí!

Navzdory těmto oceněným úspěchům přesto my občané doporučujeme vřele, jděte se svými „Evropskými hodnotami“ do zádele!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší falešné video bude záminkou pro útok koalice USA na Sýrii   
Pridal tk Úterý 12 červen 2018 - 06:34:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Falešné video o použití chemické zbraně se stane záminkou pro letecký útok koalice USA na státní objekty Sýrie a odůvodněním útoku bojovníků, oznámil tiskový mluvčí Ministerstva obrany RF, generálmajor Igor Konašenkov.

„Falešné video po rozšíření v západních médiích poslouží jako nová záminka pro letecký raketový útok koalice v čele s USA na státní objekty Sýrie a odůvodněním útočné operace bojovníků proti syrským vládním vojskům na východním břehu Eufratu,“ řekl.

„Ministerstvo obrany Ruska varuje před nepřípustností využití podobných provokací pro destabilizaci situace na území Sýrie,“ řekl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hKcw

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTábor Rukhban u americké základny se stal úkrytem radikálů z celé Sýrie   
Pridal tk Úterý 12 červen 2018 - 06:30:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uprchlický tábor Rukhban, který leží nedaleko americké základny, se stal úkrytem radikálů z celé Sýrie, uvádí v ruském Centru pro smíření znesvářených stran v Sýrii.

„Syrský uprchlický tábor Rukhban, který se nachází nedaleko vojenské americké základny v Al Tanfu, se kvůli nemožnému přístupu syrských orgánů stal úkrytem radikálů z celé Sýrie, včetně teroristů ISIS (teroristická organizace Islámský stát, v RF zakázaná), a zdrojem doplnění teroristických jednotek v centrální části zemi," uvádí se ve zprávě.

Dodává se, že tomu napomáhá kritická humanitární situace v táboře a dlouhý vzdor amerických vojáků na vojenské základně Al Tanf, kteří brání jakýmkoliv dodávkám humanitární pomoci od syrské vlády nebo mezinárodních organizací.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hJXX

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejvyšší soud Íránu potvrdil trest smrti pro teroristy   
Pridal tk Úterý 12 červen 2018 - 06:27:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejvyšší soud Íránu potvrdil rozsudek smrti pro osm členů IS obviněných z útoku v Teheránu v roce 2017, uvádí informační agentura Mehr s odkazem na zástupce vojenských sil Golamrezu Ansariho.

„Trest smrti teroristům, jejichž odvolání byla podána u íránského Nejvyššího soudu, byla potvrzena v pondělí," uvedl Ansari.

Revoluční soud v Íránu 13. května odsoudil bojovníky k smrti. Podle zákona se obžalovaný může odvolat do 20 dnů.

Skupina čtyř mužů v ženském oděvu zahájila 7. června 2017 palbu v budově iránského parlamentu, později jeden z útočníků spáchal sebevraždu. Ministerstvo vnitra Íránu potvrdilo likvidaci jednoho z teroristů.

Útoku bylo také podrobeno mausoleum Imám Chomejního: jedna z útočnic odpálila pás s výbušninami. Kolem mauzolea policisté zatkli dva lidi.

V důsledku teroristických útoků bylo zabito asi 20 lidí, desítky lidí byly zraněny.

Zdroj: agentura Mehr, Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByl zveřejněn počet jaderných bojových hlavic v KLDR   
Pridal tk Úterý 12 červen 2018 - 06:23:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Severní Korea dnes může vlastnit 30-35 jaderných bojových hlavic, včetně několika kusů termojaderných. Toto mínění vyslovil před schůzkou hlav USA a KLDR bývalý náčelník Hlavního štábu Raketových vojsk strategického určení, generálplukovník Viktor Jesin.

„Jaderný zbrojní průmysl KLDR dokáže ročně vyrobit až 7 jadrných hlavic," řekl a zdůraznil, že tato země vyvíjí spolu s tím prostředky na dopravu jaderných náloží. „V listopadu 2017 byla poprvé otestována mezikontinentální balistická raketa Hwason-15, která je silnější než její předchůdkyně," upřesnil Jesin.

KLDR učinila na začátku března prohlášení, že by se mohla vzdát jaderných zbraní a přistoupit na jednání s USA o denuklearizaci a obnovení vztahů, bude-li jí zaručena bezpečnost před vnějšími hrozbami.

Raketové zkoušky se v Severní Koreji konaly naposledy 28. listopadu 2017.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hKkw


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMerkelová: Evropa se musí sjednotit a posílit spolupráci s Čínou a dalšími zeměmi   
Pridal tk Úterý 12 červen 2018 - 05:57:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kancléřka Angela Merkerová v neděli večer uvedla, že vystoupení amerického prezidenta Donalda Trumpa na summitu G7 ji zklamal. Evropa se podle ní nemůže spoléhat na transatlantické partnerství, ale musí se sjednotit a posílit spolupráci s Čínou i s dalšími zeměmi.

Po skončení summitu G7, který se konal v kanadském Quebecu, poskytla Merkerová rozhovor německé televizi. Angela Merkelová sdělila, že rozhodnutí Trumpa neznamená ukončení transatlantického partnerství, ale nelze se na něj spoléhat. Dále uvedla, že je zklamaná z náhlého Trumpovo odmítnutí podepsat společné prohlášení summitu G7.

Letošní summit G7 poukázal na to, že pokud Evropa nemá společnou diplomatickou politikou, tak nemá Evropa žádnou výhodu při diplomacii.

Merkelová také řekla, že nemá v úmyslu se vzdát rámce G7. Německo ale také musí usilovat o dialog s Ruskem a úzce spolupracovat s Japonskem, Kanadou, Indií a Čínou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN vyslovila znepokojení ohledně leteckého útoku na syrskou provincii Idlib   
Pridal tk Úterý 12 červen 2018 - 05:55:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres zveřejnil 10. června prostřednictvím svého mluvčího deklaraci, ve které vyslovil znepokojení ohledně leteckého útoku, ke kterému došlo v noci ze 7. na 8. června v městečku Zardana v syrské provincii Idlib.

António Guterres vyzval k všestrannému vyšetření leteckého útoku, zejména zjištění zodpovědnosti za druhý útok, který zasáhl záchranáře pracující v této oblasti. António Guterres řekl, že v provincii Idlib byla vyhlášena bezpečná zóna, a vyzval související strany, aby splnily svůj slib klidu zbraní. Zdůraznil, že téměř 2,3 milionu lidí v provincii Idlib čelí nebezpečí, 60 % z nich jsou uprchlíci, kteří sem přišli z ostatních míst v důsledku konfliktu. Vyzval všechny strany konfliktu, aby okamžitě zastavily nepřátelské akce a také vyzval strany, které mají souvislost s touto záležitostí, aby dodržovaly zákonné povinnosti mezinárodního humanismu a chránily civilisty a civilní infrastrukturu.

Rusko, Turecko a Írán se v roce 2017 na jednání o syrské otázce v Astaně shodly na založení čtyř bezpečných zón, do kterých vyšlou všechny tři země pozorovatele, aby dohlíželi na dodržování příměří. Jedna z těchto zón vznikla v provincii Idlib.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPalba mezi jemenskou armádou a hútíjskými ozbrojenci si vyžádala 40 obětí na životech   
Pridal tk Úterý 12 červen 2018 - 05:53:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Úředník jemenského zdravotnického orgánu 10. června uvedl, že v provincii Hudajda došlo k bojům mezi vládní armádou a hútíjskými ozbrojenci, při kterých zemřelo 40 lidí, a dalších několik desítek lidí bylo zraněno.

Tento nejmenovaný úředník v rozhovoru pro novináře uvedl, že v uplynulých 24 hodinách si palba mezi oběma stranami vyžádala 7 obětí z řad vojáků vládní armády a 33 obětí mezi hútíjskými ozbrojenci.

Podle videa vládní armády provedla spojenecká armáda pod vedením Saúdské Arábie letecké útoky na sídla hútíjských ozbrojenců, kterými podpořila vládní armádu.

Spojenecká armáda pod vedením Saúdské Arábie v posledních týdnech útočí na přístavní město Hudajda. Tento přístav představuje důležité spojení pro hútíjské ozbrojence s vnějším světem a je to také jediná cesta pro humanitární pomoc. Úředník OSN předtím varoval, že útok v této oblasti způsobí humanitární katastrofu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2755 sec,0.1339 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,725kB