Pátek 15 červen 2018
Konec síťové neutrality v USA už má i v Evropě svoji podobu, neomezená data v mobilech určená pouze pro návštěvy vybraných webů!   
Pridal tk Pátek 15 červen 2018 - 06:31:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Konec síťové neutrality v USA už má i v Evropě svoji podobu, neomezená data v mobilech určená pouze pro návštěvy vybraných webů! Za návštěvy ostatních webů musíte operátorovi platit a čerpají vám data z balíčků. Cílem je snaha poskytnout lidem přístup “zdarma” jen na prověřené weby a na ty, které si to u operátora rámcově zaplatí!

Před 3 dny skončila v USA tzv. síťová neutralita, tedy komunikační pravidlo internetových operátorů, které zakazovalo upřednostňování nebo zpomalování některých datových paketů ve vztahu k jiným. Tato síťová neutralita zaručovala, že datová komunikace každého člověka bude operátorem zpracována stejně jako komunikace velkých firem a korporací. S koncem síťové neutrality v USA se ovšem toto radikálně změní. V první fázi se to dotkne velkých organizací a společností, které nejvíce zatěžují komunikační infrastrukturu síťových operátorů. Jedná se především o firmy Google, Facebook, Netflix, Amazon a další.

Jejich mohutné datové nároky totiž zatěžují sítě nejvíce a operátoři tak budou moci nyní po těchto firmách požadovat platby navíc, aby jejich data nebyla zpomalována. Problém je v tom, že pevné datové sítě nejsou nafukovací a když internetový provoz roste, propustnost sítí zdaleka neroste stejným tempem. Konec síťové neutrality tak povede k tomu, že velké firmy si zaplatí, aby jejich data byla přenášena rychle a přednostně a zákazníci těchto firem tak nepocítí žádnou změnu, maximálně pocítí vyšší poplatky za služby, nebo více reklamy, ze které firmy jako Google budou poplatky síťovým operátorům platit.

Jenže co malé firmy a koncoví uživatelé? Jak na tom budou třeba bloggeři nebo provozovatelé malých nezávislých serverů, např. alternativy? V první fázi nikdo nic nepocítí, ale postupně s tím, jak se bude zvyšovat monetizace přenosů dat v internetových sítích, začne docházet k tomu, že jednotlivé menší webové projekty se budou načítat pomaleji a pomaleji. První místo, kde to pocítíte, budou emailové servery u malých společností.

Zatímco Gmail nebo Yahoo vám pojede pořád rychle, protože tyto firmy si zaplatí u síťových operátorů rychlé přenosy, váš malý provider emailu na to peníze mít nebude a stahování pošty z jeho mailových serverů bude utrpením. Ještě více to pocítíte u streamování videí z internetu. Zatímco YouTube videa se budou stahovat a přehrávat rychle, přehrávání videí z alternativních zdrojů jako je třeba ruský rutube.ru bude naprosto nepoužitelné, protože ruský provozovatel nebude mít důvod platit velké peníze evropským operátorům za rychlý přenos dat, protože hlavní klientelu, která rutube generuje zisk, má v Rusku.

Globalisté odříznou americké webové služby od Evropy vlastním nástrojem Američanů, koncem síťové neutrality

To samé ale může postihnout i americké servery a jejich datové služby. Provozovatelé serverů v USA si spočítají, kde mají hlavní portfolio svých klientů, a když uvidí, že jsou to lidé v USA a v Kanadě, nebude důvod platit operátorům v Evropě za rychlá data. Mnoho amerických služeb tak bude v EU eliminováno k nepoužitelnosti, což je součástí plánu globalistů na ukončení americké moci Pax Americana. A konec síťové neutrality v USA jim přesně hraje do noty, protože jestli to někoho postihne nejvíc, budou to evropští zákazníci amerických služeb, což povede v Evropě ke snaze přejít na jiné mimo-americké webové platformy.

Tento proces nepostihne pouze ty americké společnosti, které hrají pro globalistické zájmy jako takové, a to je především firma Google. Konec síťové neutrality tak povede především k omezení amerických platforem v globalizovaném světě, což je typický krok k omezení americké moci ve světě. A je úsměvné sledovat, jak američtí politici tomu ještě tleskají, ale neuvědomují si, že si tím podřezávají pod sebou větev vlivu na informační procesy ve světě.

Co je však opravdu znepokojující, to jsou procesy v České republice, která funguje jako experimentální laboratoř s pokusnými myšmi. V Česku totiž už nějakou dobu jede v utajení projekt konce síťové neutrality, který je dovedně marketingově zamaskován, ale ve skutečnosti představuje drakonickou vizi společnosti, kde se k informacím zdarma nedostanete. Společnost O2 a hned po ní Vodafone uvedly v České republice speciální datové balíčky, které nově umožňují neomezené a hlavně rychlé datové připojení do internetu.

Má to ovšem podstatný háček. Toto neomezené rychlé připojení se týká pouze pro přístup na vybrané služby a stránky jako je Facebook, YouTube, Instagram, Snapchat nebo Spotify. A proč zrovna tyto servery a služby? Protože tyto velké firmy si u O2 a Vodafone zaplatily tzv. CDA (Content Delivery Agreement), což je rámcová smlouva, kdy velká nadnárodní společnost zaplatí mobilnímu operátorovi balík peněz za to, že nebude svým mobilním klientům počítat data za přistup ke službám dané nadnárodní společnosti.

Velké nadnárodní firmy zaplatí za koncové uživatele rychlá a neomezená data, zatímco malé firmy na to nebudou mít peníze

V praxi tedy si Google, Facebook nebo Spotify firmy zaplatí u operátorů v ČR určitou sumu, tzn. zaplatí za rychlá data bez omezení pro své zákazníky a mobilní operátor jim potom nestrhává data z balíčku, mají tedy rychlý a neomezený přístup na sociální síť nebo na YouTube. Firma jako Google tak zaplatí peníze za vás, za uživatele. Jenže tohle je v EU zakázané, síťová neutralita v EU stále platí. A tak to mobilní operátoři obešli.

I když nadnárodní firmy zaplatí mobilnímu operátorovi za rychlá data pro vás, mobilní operátor vám navíc naúčtuje službu jako balíček, který si musíte koupit, abyste měli neomezený přístup na tyto služby. Asi si řeknete, proč vám operátor něco účtuje, když už jsou ta data zaplacená Facebookem a dalšími firmami? Je to kvůli legislativní kličce a ochraně operátora před žalobou. Tím, že si koupíte “navíc” neomezená data pro Facebook nebo Spotify, tak tím si kupujete službu od operátora nad rámec jeho standardních provozních podmínek, za které ovšem také platíte. Takže z hlediska striktní datové regulace v EU nejde o upřednostňování dat před jinými, jde pouze o doplněk služby. A to není zakázané.

Nikdo tak nemůže operátora obvinit z porušení síťové neutrality v EU, že by některá data preferoval před jinými, že by byla zadarmo a jiná placená, protože operátor doručí data stejně rychle v prvním i ve druhém případě, ale vtip je v tom, že u normálního balíčku se spojení ukončí po 30 minutách sledování HD videa z YouTube, protože vyčerpáte datový balíček, zatímco u speciálního tarifu s neomezenými přístupem na YouTube můžete sledovat videa neomezeně dlouho a z datového balíčku se vám nic neodečítá. Síťová neutralita neříká, jak má být co drahé nebo levné, pouze stanovuje, že všechna data v síti si musí být rovná. A v tom je ten háček, pokud si nezaplatíte data, do sítě žádná data od vás ani nepřijdou, takže ani nemohou být zpomalována. To je gól, že?

Operátor tak obchází evropské zákony o síťové neutralitě, ale ve skutečnosti síťovou neutralitu operátor tvrdě pohřbil, protože zatímco video uložené na YouTube vám s neomezeným tarifem data nespotřebovává, video uložené na jiné platformě, např. na Vimeo, vám čerpá data z balíčku. A Vimeo, jako alternativa k YouTube, není tak velká firma a gigant jako YouTube, takže nemá peníze na podpis CDA smlouvy s evropskými mobilními operátory. A protože třeba my na AE News používáme Vimeo, sami chápete, jaké konotace a důsledky toto likvidování neutrality na síti má.

Celulární sítě jsou nafukovací, na rozdíl od metalických a dokonce i optických sítí. Konec síťové neutrality dopadne nejvíce právě na pevná datová připojení

Někdo by mohl namítnout, že na pevných linkách na internetu po kabelu nebo přes WiFi budou data pořád stejně rychlá, protože mobilní sítě jsou specifické, kde je potřeba omezovat velké datové přenosy, aby nezkolabovala síť atd. To sice byla pravda před takovými 10 nebo 15 lety, ale dnes už to neplatí. Propustnost dnešních celulárních sítí je tak obrovská, že už konkuruje propustnosti metalických sítí a brzy již i sítí optický. Je to hlavně díky novým generacím duplexních vysílačů, vysoké kompresi a hlavně uvolňování televizních pásem pro mobilní data. Naopak proto hrozí, že brzy dojde k situaci, kdy provozovatelé pevných sítí, které nejdou tak snadno nafukovat jako sítě mobilní, kde se přidá frekvenční pásmo a tím se propustnost sítě zvětší, začnou omezovat síťovou neutralitu a budou požadovat stejné CDA smlouvy po velkých provozovatelích jako je Google, aby si zaplatili za rychlé spojení. A kdo si nezaplatí, tam budou uživatelovi počítána data v rámci měsíčních balíčků.

Cenzura má mnoho podob. A ta nejhorší z nich je ta, kterou nevidíte, která je indukována potají skrze vaší peněženku. Když vám nějaký web čerpá vaše předražená data v mobilu, raději na něj nejdete a otevřete si Facebook nebo CNN, protože tyto firmy si zaplatí u datového operátora CDA. A přesně tohle je cílem globalistů. Donutit finančně lidi, aby nechodili na závadové a malé weby, protože za to budou muset platit ze svých datových balíčků, zatímco přístup na velké mainstreamové servery bude pro člověka grátis, protože poplatky operátorovi zaplatí velká korporace. Čeští mobilní operátoři tak už dávno síťovou neutralitu pohřbili, je jen otázkou času, kdy se toto okopíruje k ostatním síťovým operátorům. Stejně jako si dnes lidé platí proti své vůli Českou televizi, není daleko doba, kdy i proti své vůli si budou platit neomezený datový přístup na vybrané “nezávadové” weby.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/konec-sitove-neutrality-v-usa-uz-ma-i-v-evrope-svoji-podobu-neomezena-data-v-mobilech-urcena-pouze-pro-navstevy-vybranych-webu-za-navstevy-ostatnich-webu-musite-operatorovi-platit-a-cerpaji-vam-data/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPanečku, to je ale zpráva!   
Pridal tk Pátek 15 červen 2018 - 06:22:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Praha - 46 poslanců ze šesti sněmovních klubů navrhlo, aby manželství mohli uzavírat i lidé stejného pohlaví.

Docela by mě zajímalo, jak to chtějí udělat. Kdo bude kontrolovat, zda uchazeči o sňatek mají opravdu stejné pohlaví? Jaké budou parametry? U mužů délka pohlaví, tlouštka pohlaví, velkost žaludu či objem varlat? A co barva ochlupení? A jak to bude u žen? Kromě barvy ochlupení a jeho existence vůbec, barva a velikost stydkých pysků, velikost klitorisu, hloubka vagíny? Jaké další parametry páni poslanci stanoví?

A dále. Kdo to bude posuzovat? Kněží či oddávající úředníci? Muži mužské zájemce a ženy ženské? Nebo to bude komise smíšená? Také by se mohla zřídit zvláštní parlamentní komise, na niž by se zájemci o sňatek se stejným pohlavím obraceli. Kdo bude mít nárok na členství v této komisi?

Jen členové parlamentu, nebo i prostí občané? Budou k tomu potřebovat odborné vyšetření o své pohlavní identitě? Kdo stvrdí správnou volbu? Bude zvolena prověrková komise z početných řad parlamentních či senátních lékařů?

A co v případě záporného rozhodnutí? Ke komu se budou moci žadatelé odvolat? Je to opravdu velký a složitý problém, jehož řešení si vyžádá hodně parlamentního času. Ale na takové se vždy čas najde, to už víme. Teď jde jen o to, zda se bude projednávat uzavírání manželství lidí stejného pohlaví nebo téhož pohlaví…

Bujný oř je mluva naše a příliš mnoho lidí na něm jezdit neumí a často ani nechce.

Ivo Krieshofer

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNová italská vláda dělá pořádek s anarchii v azylovém systému. Konec socialistického zvýhodňování podvodníku   
Pridal tk Pátek 15 červen 2018 - 06:19:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Salvini: "Centra budou uzavřená, potulování migrantů končí. Slušní imigranti s povolením jsou vítáni. Kdo utíká před válkou, v mém domově najde i svůj domov." Vláda zřídí repatriační centra, která budou uzavřena tak, aby lidé nemohli chodit volně po městě, uvedl Matteo Salvini. Není možné, aby si někdo v 8 ráno odešel, v deset přišel a během dne o něm nikdo nevěděl, co vlastně celou dobu kde dělá. Zároveň dodal, že imigranti prchající před válkou a slušní, kteří přijeli nově vybudovat svou budoucnost a respektují kulturu, která jim takto otevírá dveře, ti jsou vítáni a nemají se čeho bát.

Dále vyvrátil novinářské dezinformace o daních. Novináři totiž zveřejnili, že kdo vydělává více, bude pro něho reforma výhodnější. Podle Salviniho šlo o novinářský výmysl a na reformě vydělají všichni. Ministr vnitra uvedl, že export si vede dobře, a to díky heroickým výkonům prodejců. Navzdory všemu totiž značka "Made in Italy" ve světě táhne. Problém je, že nenakupují Italové, což je nutné změnit: a aby mohli utrácet, musí jim v kapsách nějaká tak lira zbývat.

Dalším urgentním bodem nové vlády má být zrušení důchodové reformy v Itálii známé, jako "Fornero", nazvané podle její autorky.

Zdroj: ansa.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZeman ironicky novinářům: Je mi líto, že z vás dělám blbečky, opravdu si to nezasloužíte   
Pridal tk Pátek 15 červen 2018 - 06:15:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Miloš Zeman včara na Pražském hradě spálil červené trenýrky, učinil tak na brífinku s novináři, jenž svolal na odpoledne.

Na úvod poděkoval, že zástupci médií přišli v tak hojném počtu. Následně připomněl, že „politika by se měla dělat na základě výměny věcných argumentů, a nikoli na základě spodního prádla".

Aby toto své přesvědčení utvrdil, rozhodl se spálit červené trenýrky, které byly dříve používány jako symbol proti Zemanovi.

„Omlouvám se novinářům, jejichž inteligenci jsem marně, jako vždy, testoval. Včera jsem se díval na internet a tam se očekávalo, že vám oznámím buď, že jsem zemřel, nebo že trpím nevyléčitelnou chorobou, nebo že budu rezignovat, nebo že moje dcera otěhotněla nebo se vdává, nebo že se rozvádím, nebo proto, že jsem se teď nedávno setkal s Benešem a panem premiérem, takže jsme se rozhodli oznámit dohodu s Rosatomem. Všechny tyto spekulace svědčí o výborné inteligenci našich novinářů," prohlásil prezident.

„Je mi líto, že z vás dělám blbečky! Opravdu si to nezasloužíte!" dodal.

Následně Zeman spolu s kancléřem Pražského hradu spálil velké červené trenýrky za asistence hasičů na předem připraveném ohni.

Vystoupení Miloše Zemana tradičně vyvolávají velký ohlas. Jinak tomu není ani v tomto případě.

„To zas bude v kavárnách kvikotu," okomentovala prezidentskou akci uživatelka Facebooku Eva Adamová.

„Pěkně vyběhl a překvapil všechny a hlavně novináře," myslí si Jiří Mareš.

„Dříve byl vtipný, teď už je trapný," řekl jiný uživatel Pavel Suchyňa.

„Nemám slov," přidal svůj komentář pan Václav Fingerhut.


Zdroj: https://sptnkne.ws/hMGe

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický ministr zahraničí: Doufáme, že KLDR v následujících dvou a půl letech přijme hlavní opatření na jaderné odzbrojení   
Pridal tk Pátek 15 červen 2018 - 05:54:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 13. června řekl, že doufá, že KLDR během následujících dvou a půl roku přijme hlavní opatření na jaderné odzbrojení.

Mike Pompeo během své návštěvy v Korejské republice uvedl, že Spojené státy doufají, že Severní Korea přijme hlavní kroky v oblasti jaderného odzbrojování do konce prvního prezidentského volebního období pana prezidenta Trumpa, tj. do ledna 2021. Donald Trump už uvedl, že předpokladem pro pozastavení vojenských cvičení Spojených států a Jižní Koreje je, že probíhající jednání mezi USA a KLDR budou velmi plodná a dobře zamýšlená, jakmile budou mít Spojené státy důvod se domnívat, že jednání nedosahují této úrovně, Trumpovo odhodlání pozastavit vojenská cvičení už nebude efektivní.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dále řekl, že veškeré úspěchy a konsenzy dosažené při předchozích konzultacích mezi Spojenými státy a KLDR zatím nebyly plně vyjádřeny v prohlášení, což znamená, že v budoucnu je ještě mnoho práce. Prezident Trump věří, že zhruba příští týden o tom začnou obě strany jednat. 

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFED letos podruhé zvýšil úrokové sazby   
Pridal tk Pátek 15 červen 2018 - 05:53:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká centrální banka se včera zachovala přesně podle očekávání trhu a v letošním roce podruhé zvýšila svou klíčovou úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na interval 1,75 % až 2 %.

Americká centrální banka FED ve stejný den po skončení pravidelné schůzky o měnové politice uvedla, že toto navýšení bylo v souladu s očekáváním trhů a nepřineslo výrazné turbulence. FED mimo jiné odhaduje, že v americké ekonomice nespatřuje hrozbu rychlého růstu inflace a trh práce zůstane silný.

Navíc úředníci FEDu očekávají, že v letošním roce zvýší úrokové sazby celkem čtyřikrát, více než třikrát podle březnové předpovědi. A v roce 2019 a v roce 2020 případně zvýší FED úrokové sazby třikrát a jednou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump: Spojené státy už nečelí jaderné hrozbě ze strany KLDR   
Pridal tk Pátek 15 červen 2018 - 05:51:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump včera řekl, že USA již nečelí jaderné hrozbě ze strany Severní Koreje.

Po úterním setkání s Kim čong-unem v Singapuru odletěl Trump včera ráno do USA. Po přistání Trump na své sociální síti poznamenal, že setkání bylo velmi zajímavé a že to byla pozitivní zkušenost. V Severní Koreji existuje velký potenciál. KLDR nebude největším a nejnebezpečnějším problémem. Trump uvedl, že pokud udrží KLDR a USA upřímnost v budoucnu, tak Spojeným státům ušetří velkou částku peněz, protože nebudou muset pořádat vojenská cvičení s Jižní Koreou.

V úterý 12. června se Kim čong-un a Donald Trump setkali v Singapuru a oba lídři podepsali společné prohlášení, podle kterého usilují obě země o vytvoření nových bilaterálních vztahů a o mírový mechanismus pro stabilitu Korejského poloostrova.

USA slíbily, že poskytnou KLDR bezpečí. Severní Korea znovu zdůraznila svůj závazek k úplné denuklearizaci poloostrova. Severní Korea a Spojené státy budou jednat dále na vysoké úrovni.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMěli jsme Laufera – a s ním i krásnou řeč   
Pridal tk Pátek 15 červen 2018 - 00:19:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozšířím to. Měli jsme i Procházku, Mašlonku, Zelenaye, Malinu, Poláka a Holubce, všechny to reportéry, kteří mimo znalosti sportovní matérie, jež byla jejich chlebem nejvezdejším, ovládali skvěle i své mateřské jazyky, nekoktali, nezadrhovali se v řeči, nemluvili zbytečně, vyjadřovali se téměř vybraně, takže řecká zásada kalokagathie, to je spojení krásy těla (a sportu) a krásy ducha (a jazyka) se v přeneseném smyslu slova uplatňovala i ve sportovním reportérství. Národ své reportéry miloval, obdivoval je a sportovní reportáž bývala i prožitkem kulturním, což začalo brát poněkud za své, když kdosi vymyslel, že by bylo prospěšné, kdyby se vedle vyškolených reportérů posazovali k mikrofonu i bývalí sportovci, fotbalisté, hokejisté atd.

V některých případech to nebylo a není na škodu, to např. když se k mikrofonu postavil bývalý fotbalista Slavie Hyský, kterému české vyjadřování nedělá potíže ani náhodou, ale – bohužel - ten teď sedí jen ve sportovním studiu ČT v Praze a v Moskvě funguje další bývalý fotbalový hráč, který se sice (hlavně odborně) snaží, ale dar jasného a čistého vyjadřování mu prostě dán nebyl.
K lítosti všech, kteří by ke krásnému sportu rádi ocenili i krásné slovo.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe stínu fotbalu, sankcí a nadějí   
Pridal tk Pátek 15 červen 2018 - 00:05:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnešní slabý déšť zpříjemňuje psaní ochlazením myslí nad komentáři o Marxovi, Kimovi, Trumpovi, Jemenu, Sýrii a v neposlední řade i Ruské federaci. Ta si včera (12.06) připomněla Den Ruska. Výnos o tomto státním svátku byl podepsán v roce 1994. Více jak polovina Rusů dnes podle sociologických průzkumů považuje tento svátek za symbol národní jednoty, tři čtvrtiny dotázaných jsou hrdí, že jsou Rusové. Jak dlouho budou Rusové hrdí na konání nové ruské vlády, ukáže čas. Než popíši několik aspektů konání nové ruské vlády a prezidenta Putina, připomínám, že dnes, 13. Června před 140 roky (1878) začala celý měsíc trvající schůzka, kterou známe pod názvem Berlínský kongres.

Hlavním cílem schůzky byla snaha revidovat Sanstefanskou mírovou smlouvu, která ukončila rusko-tureckou válku. Pro osvěžení uvádím, že předsedajícím kongresu byl hostitel Otto von Bismarck. Vedle něho se kongresu zúčastnili, rakousko-uherský ministr zahraničí Gyula Andrássy, ruský kancléř Alexandr Gorčakov, britský ministerský předseda Benjamin Disraeli, britský minister zahraničí Robert Salisbury, francouzský ministr zahraničí William Waddington a zástupci Osmanské říše a Itálie.

Jednání byla komplikovaná. Britská diplomacie byla podporována Rakousko-Uherskem na základě tajné bilaterální dohody z 9. června 1878. Idea autonomního Velkého Bulharska po Sanstefanském míru byla znemožněna. Konečná formulace závěrečného protokolu Berlínského kongresu byla považována Rusy za porážku. Mimo jiné proto, že Rusko neobdrželo přístup ke středozemnímu moři, Britové získáním Kypru, ano. Historické hodnocení Berlínského kongresu není jednoznačné. Doporučuji studium A.J.P. Taylor: The Struggle for Mastery in Europe 1848-1918. Oxford University Press, Oxford 1954, S. 253 a také Theodor Schieder: Europa im Zeitalter der Nationalstaaten und europäische Weltpolitik bis zum I. Weltkrieg (1870–1918) a Handbuch der europäischen Geschichte. Union Verlag, Stuttgart 1968, S. 67. Přesto lze hodnit Berlínský kongres stabilizačním momentem evropského kontinentu na více než dalších 30 let.

Budou li Rusové hrdí na novou vládu a prezidenta Putina 30 nebo více let, nevím. Dosavadní konání prezidenta Putina lze však již dnes hodnotit jako stabilizační moment evropského kontinentu, nehledě na oblaka nad Ruskem, která vytváří NATO, nestandartní počasí a nová vláda. V tomto kontextu připomínám, co přednesl na nedávném Ekonomickém kongresu v St. Petersburgu (dnes ještě) poradce prezidenta Putina v hospodářských záležitostech, Kudrinem poražený, Sergej Glazjev: 10 % negativního vlivu na ruské hospodářství způsobuje sankční politika Západu, 90 % negativního vlivu způsobuje vláda. Sergej Glazjev současně připomněl, že vláda koná se souhlasem Centrální banky Ruské federace (CB RF), podléhající kontrole USA. V doplnění Sergej Glazjev označil hospodářské ztráty z nekompetentní makroekonomické politiky vlády a CB RF ve výši 25 triliónů rublů. Svůj argument doplnil ochotou prezentovat důkazy. Podle mého hodnocení k prezentaci důkazů nedojde. Proč?

Nevidím smysl ve zveřejnění všech důvodů osobního názoru, nevidím do karet prezidenta Putina. Ten s pravděpodobností hraničící s jistotou nemá v současnosti dostatečně silné a reálné prostředky na udržení páru Medveděv - Nabiullina na uzdě, a na jím označené cestě. Nehledě na uvedené si dovoluji konstatovat, že přítomní na kongresu nebyli prostí lidé. Věděli dobře koho má Sergej Glazjev na mysli, jak se připravují rozhodnutí v Kremlu, a že přišla doba, kdy patrioti v Kremlu ala Glazjev jako alibi, nikdo neptřebuje. Následující krátká analýza osobností Kudrina a Putina může pootevřít okénko k nahlédnutí do představitelné budoucnosti dění v Ruské federaci s následky pro EU a svět.

Kudrin nebyl navrhnut prezidentem Putinem na pozici premiéra. To by nebylo pro Rusy nejenom stravitelné, ale i pro samotného prezidenta výhodné. Kudrin obdržel pozici státního revizora. Ta představuje více, než si mnozí pozorovatelé uvědomují. Umožňuje totiž jemu (finačníku a účetnímu) i prezidentovi (vůdci přijímajícího rozhodnutí sám) si naslouchat v případě potřeby bez ohledu na vládu či jednotlivé ministry. Ti jsou pro prezidenta Putina figurkami na šachovnici, které se budou hýbat podle plnění květnových úkolů. Plnění bude kontrolovat revizor. Naslouchat bez ohledu na vládu či jednotlivé ministry by nebylo efektivní, kdyby neexistovaly odpovídající a především doplňující se psychotypy. Společným znakem psychotypu Kudrina a prezidenta Putina je pasivní negativita. V reálném životě ji představují ohromná trpělivost, samoovládání a víra v nejhorší. Uvedená trojice téměř vždy vítězí nad aktivní pozitivitou. Lidově se to nazývá: Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše. Nebo: Raději hrát šachy s černými, než býlími figurami. Nebo také: Opravdový bankéř nebo finančník, není nikdy liberálem. Proto si vždy vybírá nejhorší alternativu. V tomto bodu se setkávají rozvědčík-analytik Putin a finančník – analytik (účetní) Kudrin. Jejich světy jsou různé: Putinův svět reprezentuje člověk, suverenita, spravedlnost, Kudrinův svět reprezentují peníze, systém, a zlo jako podstata bytí. Protikladné světy se však téměř vždy přitahují.

Svět a hodnoty v transformaci ve spojení s historickou zkušeností nedovolují radikální řešení, nebo revoluci hodnotit jako progress. Sergej Glazjev vyzívá k řešení problémů Ruské federace radikálním způsobem, prakticky konfliktem. Prezident Putin však nemá dostatek zdrojů, kolik mají jeho protivníci, aby mohl doproučený konflikt vyhrát. Kudrin nabízí alternativy k zakotvení státu ve známém systému bez konfliktu, akcpetujíc zlo jako neměnitelné. Pasivní negativita charakteru Kudrina proto oslovuje prezidenta Putina více, než aktivní pozitivita Glazjeva i proto, že prezident Putin koná podle jednoho z pravidel rozvědčíka - analytika: Bude-li lépe, fajn. Bude-li špatně nebo hůř, jsem připraven. Proto očekávám, že Sergej Glazev se svými radikálními názory a návrhy (ve srovnání s Kudrinem) bude odvolán z funkce poradce prezidenta při nejbliží příležitosti. Tu nabízí stín mistrovtsví světa ve fotbalu. To začíná zítra, 14.6.

Stín mistrovství světa ve fotbalu bude velký a silný. To dokazuje již skutečnost poradce prezidenta v otázkách internetu Hermana Sergejeviče Klimenko. Ten přijal nabídku prezidenta v 2015, aby byl dnes odvolán z funkce. Nemohl se (prý) přizpůsobit práci v Kremlu. Ruský Kommersant napsal, že od nástupu do funkce do dnešního odvolání se poradce setkal s prezidentem jenom jedenkrát. Mezitím státní revizor Kudrin sděluje světu, že květnové příkazy prezidenta Putina se ignorují a většinově neplní. Premiér Medveděv dává

k odsouhlasení vlády zvýšení důchodového věku, nehledě na odpor absolutní většiny občanů RF, a pomocníkem prezidenta se dnes stala zkušená šedá emince Kremlu, Vladislav Surkov (1964). Ten je známý nedávno vyslovenou parafrází díla Gabriela Garcíi Márqueze: Od roku 14 (2014) začíná neurčitě dlouhá doba, epocha 14+, v níž nás čeká sto (dvě stě? tři sta?) roků samoty…samota neznamená izolaci. Rusko nepochybně bude obchodovat, přitahovat investice, vyměňovat si znalosti či válčit…válka je také způsob komunikace. Bude konkurovat i spolupracovat, budit strach i nenávist, zvídavost, sympatii i obdiv. Bez falešných cílů a bez sebepopírání. Takže v podstatě nic nového pod sluncem. Přesto budu čas od času informovat o obnově kremelského týmu, který čeká po řadě odvolání, na obsazení volných míst. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
13.062018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2072 sec,0.0525 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,820kB