Sobota 16 červen 2018
Drahoš, Fischer, Bek. Nechtění neElitáři a nePapaláši jako trumfy TOP 09. Nesmějte se jim!   
Pridal tk Sobota 16 červen 2018 - 06:59:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
TOP 09 představila své "trumfy" a "hvězdu" do senátu: neúspěšné prezidentské kandidáty Jiřího Drahoše a Pavla Fischera a rektora MU Mikuláše Beka. TOPka je prý neelitářšká a nepapalášská. Tak se na ty jejich beránky podívejme.

Říkám si, zda je více mimo EUfilní TOP 09, nebo tuzemští novináři. Když jsem si přečetl některé dnešní titulky, tak jsem padal smíchy. Podezírám dokonce ony hlídací psi (nebo poslušné mopslíky?) z jobovek, nebo již notně limitovaného intelektu. Posuďte sami.

Bek, Fischer a Drahoš. TOP 09 odhalila trumfy pro senátní volby.

TOP 09 sází na neúspěšné prezidentské kandidáty. Hlavní hvězda Drahoš na tiskovku nedorazila.

Nevím, zda nezapomněli dát "trumfy" a "hvězdu" do uvozovek, pak by to smysl dávalo. Jinak takové "trumfy" bych při kartách nepřál ani soupeřům... Směšnost svým slovům tradičně dodal již tak komický EUsoc soudruh Jiří Pospíšil, předseda TOP09, který podle iDnes uvedl: „TOP 09 je zárukou demokracie v Česku, chráníme evropské hodnoty a nezahráváme si s populismem a demagogií.

Nejsme elitáři, papaláši ani oligarchové. Nabíráme druhý dech. Žádáme naše předešlé, ale i nové voliče o důvěru. Umíme politiku a víme, co dělat na všech jejích úrovních. Osud naší země nám není lhostejný. Postavíme se za vás, ale také za tuto zemi."

Nejsme PAPALÁŠI a ELITÁŘI? Ale, ale, nelžete si do kapsy a nám plebsu do očí v přímém přenosu...

Takže oni neelitáři a nepapaláši, kteří do jednoho mají strach z "diktatury referend", jak krásně tento terminus technicus ve svém projevu 17. 11. uvedl páně neelitář rektor Mikuláš Bek.

Jirka (Nevím) Drahoš - neelitář a nepapaláš

Český vědec, chemik, vysokoškolský profesor, svého času předseda Akademie věd ČR, neúspěšný (navzdory bezprizorní mediální podpoře) kandidát na prezidenta. Za bolševika (byť nestraník) vyjížděl akademicky na stáže do Německa nebo Brazílie... Nyní velký komunistobijec, byť za minulého režimu "není dochována" ani hláska proti. Byť vědec a chemik, na "vědecké" důkazy v realitě moc nehledí, neb papouškuje, co mu řeknou loutkáři (třeba ex-diplomat a "USA agent" Petr Kolář - o tom, jak si Drahoše vyhmátl na prezidenta a jak ho naučil říkat, že patříme na Západ, jsem psal zde). Před časem podepsal neelitářskou promigrační (prouprchlickou) Výzvu vědců proti strachu a lhostejnosti (vyzvavedcu.cz)

Mikuláš (Diktatura referend) Bek - neelitář a nepapaláš

Vysokoškolský učitel, docent muzikologie na Filozofické fakultě MU a rektor MU, místopředseda České konference rektorů pro oblast vzdělávání, v roce 2006 na měsíční stáži v USA na pozvání americké vlády (mikulasbek.cz). Tento neelitář neodpověděl na můj otevřený dopis, který jsem mu posílal i osobně, kde jsem se ho ptal na některé pasáže z jeho projevu 17.11. na Albertově: Otevřený dopis rektoru Bekovi k proslovu z Albertova ve věci nejen "diktatury referend". Pošlu mu tedy svůj dopis znovu, když už, krom svých politických agitek, má ambici být senátorem.

Z jeho neelitářských a nepapalášských citací, na něž jsem prosil odpověď, například:

„Já myslím, že všichni tušíme, že svobodomyslná část české veřejnosti v posledních pěti letech utrpěla řadu neúspěchů nebo proher, že se nepodařila volba prezidenta, že nedopadly dobře ty či ony volby.“

„A přesto, že možná nebezpečnější než personální rozhodnutí je eroze představy o demokratickém vládnutí, eroze, kterou stejně tak způsobují koncepty firemního řízení státu, jako diktatura referend.“

„Zejména jsem přesvědčen, že se vyplatí investice, kterou česká společnost udělala do vzdělání. Českou společnost mění vzdělaní k lepšímu. A já věřím tomu, že demografická proměna, že sociální proměna české společnosti povede k tomu, že v příštích letech se nám bude, těm svobodomyslným, dařit lépe.“

Pavel (Macron/Havel) Fischer - neelitář a nepapaláš

Po neúspěchu v prezidentské volbě chtěl být stínovým prezidentem a jeho politickým vzorem je jeho spolužák Emanuel Macron (psal jsem ZDE), byl sekretářem biskupa Františka Lobkowicze, působil v Kanceláři prezidenta Václava Havla jako tiskový specialista, zástupce mluvčího a jako ředitel politického odboru, byl českým velvyslancem ve Francii a Monaku, byl ředitelem Ústavu empirických výzkumů STEM, nositelem monackého Řádu svatého Karla a francouzského Řádu čestné legie, byl předsedou správní rady Nadace Forum 2000, studoval třeba problematiku migrace a uprchlíků na Centre International de Formation Chrétienne v Ženevě a veřejnou správu na kontroverzní EUropské univerzitě École nationale d'Administration (E.N.A.) v Paříži.

Tak to jsou ti neelitáři a nepapaláši? Tak to jo, Jirko Pospíšile. Předpokládám, že kámoš Vašek Moravec vám je všechny pomůže řádně obhájit a zpropagovat!

Zdroje: iDnes, seznamzpravy, wikipedia, jiridrahos, mukulasbek, blogy autora

Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=666852

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvázaný doktor v Indii se musel dívat, jak gang znásilňuje jeho ženu a dceru   
Pridal tk Sobota 16 červen 2018 - 06:55:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ozbrojený gang dvaceti mladíků zaútočil v Indii na muže, který se spolu se svou rodinou vracel večer domů. Muže přivázali ke stromu a brutálně znásilnili jeho ženu a dceru. O případu informoval list The Times of India.

Útok se odehrál ve středu večer ve státě Bihár ve východní Indii. Doktor spolu se svou ženou a patnáctiletou dcerou jel na motorce ze své kliniky, když je v osm hodin večer přepadl ozbrojený gang.

Mladíci donutili rodinu sestoupit z motorky. Muž se pokoušel proti přesile bránit, ale neúspěšně. Přivázali ho ke stromu a nutili se ho dívat, jak znásilňují jeho ženu a dceru.

Jak uvádí list, brzy po útoku policie zadržela 11 mužů a poté, co vesničané postavili silniční zátarasy, dopadla dalších devět. Jak se později ukázalo, gang před tímto útokem ukradl několika studentům, kteří se procházeli vesnicí, peníze a mobily.

Policejní důstojník, který měl na starosti tuto oblast, byl propuštěn za nedbalost.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hNjU

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Město srovnali se zemí.“ Další svědectví o zločinech USA v Sýrii   
Pridal tk Sobota 16 červen 2018 - 06:52:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před rokem USA a jejich spojenci v antiteroristické koalici zahájili operaci na osvobození hlavního města IS* Rakky. Podle tvrzení Pentagonu bombardování nevedlo k masovým obětem mezi obyvatelstvem. Ochránci lidských práv, kteří na jaře navštívili město, však mají jiný názor.

„Bombardování nevídané od dob Vietnamu"

Operace arabsko-kurdských Syrských demokratických sil podporovaných americkým letectvem trvala od 6. června do 12. října 2017. Útok byl prováděn s cílem obsazení hlavního města IS. Ve Washingtonu chtěli dobýt Rakku co nejrychleji, jinak mohly převzít iniciativu jiné ozbrojené skupiny a role USA ve vítězství nad džihádisty by byla zpochybněna.

„Operace s cílem dobytí Rakky je takticky důležitá a měla i symbolický význam. Měla ukázat, že USA a jejich spojenci jsou schopni jednat operativně a s výsledky, když to nutně potřebují. Klíčovou byla otázka času, o prostředcích tolik nepřemýšleli. Proto byly použity maximálně efektivní, ale ne vždy konvenční zbraně," řekl Sputniku ruský orientalista Grigorij Lukjanov.

„Potrestali nás za naivitu"

I za osm měsíců po vyhnání IS je Rakka jedním z nejméně přístupných měst na světě. Vše kolem je zaminováno, obyvatelé dodržují režim stanovený spojenci USA. O tom, co se zde skutečně dělo v létě a na podzim minulého roku, se veřejnost dozvídá s velkým zpožděním.

Na jaře obránci lidských práv navštívili město a jeho okolí, vyslechli 112 svědků. Ve zprávě se hovoří o čtyřech rodinách, které ztratily celkem 90 příbuzných a blízkých lidí. Oběťmi jsou lidé s malými příjmy, kteří nemohou zaplatit služby „spolucestujících" — profesionálních převaděčů, kteří za peníze vyváděli lidi z města. Na seznamu obětí jsou i ti, kdo zůstali v Rakce ze strachu z loupeží, v naději, že ochrání svůj majetek v období bezvládí.

Ti, kteří zůstali v Rakce, nepovažovali USA a jejich spojence za zdroj nebezpečí. „Předpokládali jsme, že přišli vyhnat IS a budou provádět bojové akce s ohledem na obyvatelstvo. Byli jsme naivní. Když jsme pochopili, jak velké je nebezpečí, bylo už pozdě, ocitli jsme se v pasti," řekl jeden z obyvatel města ochráncům lidských práv. Další svědci nechápali, proč Američané zabíjeli civilní obyvatele, ačkoliv bojovali proti IS.

„Z města jsme se dostávali krvavou cestou."

Shromážděná svědectví potvrzují zoufalství lidí, kteří zůstali stlačeni mezi teroristy na zemi a americkými letadly ve vzduchu. „Ti, kteří zůstali ve městě, umírali. A ti, kteří se pokoušeli utéci, také. Neměli jsme prostředky, abychom mohli zaplatit převaděčům. Past sklapla," říká obyvatelka Rakky Murina Chašišová. Podle jejích slov, když se jim nakonec podařilo dostat se z města, zachraňovali se tím, že „šli po krvi těch, pod nimiž vybuchla mina před námi".

Rodinní příslušníci Fajádových vyprávěli o tragédii centrální čtvrti Rakky Harat-al-Badu, kde, jak věděli spojenci, teroristé IS používali civilní obyvatele jako živý štít. To nálety nezastavilo. Následkem toho 12. října 2017 zahynul jeden člen rodiny Fajádových. Za několik hodin džihádisté a spojenci USA uzavřeli dohodu o příměří.

Na MZV USA nekomentovali referát ochránců lidských práv. Oficiálním zůstává názor generála Stevena Townsenda, který v říjnu minulého roku prohlásil, že „operace s cílem dobytí Rakky je nejpřesnější vojenská kampaň za celou historii ozbrojených konfliktů." Damašek tyto události vysvětluje jinak: jako porušení územní suverenity země a „intervenci", jejímž následkem zahynulo velmi mnoho civilních obyvatel.

Igor Gaškov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKLDR a Jižní Korea po 10 letech znovu zahájily vojenské rozhovory na vysoké úrovni   
Pridal tk Sobota 16 červen 2018 - 06:48:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jihokorejské ministerstvo obrany včera v prohlášení uvedlo, že Severní a Jižní Korea společně zahájily vojenské rozhovory na vysoké úrovni v Panmunjomu. Obě strany se dohodly na obnově vojenské horké linky zřízené v západní části hranic pro naléhavé spojení mezi armádami obou zemí. Jde o první vojenské rozhovory mezi zástupci Pchjongjangu a Soulu po deseti a půl letech.

Oba státy se soustředí na příslušný obsah deklarace z Panmunjomu pro zmírnění vojenského napětí na Korejském poloostrově. Jihokorejské ministerstvo obrany oznámilo, že zástupci obou stran se dohodli na úplné obnově vojenské horké linky pro naléhavé spojení mezi armádami obou zemí.

U této příležitosti také došlo k debatě na různá témata, včetně zastavení jakýchkoli nepřátelských akcí, které by mohly vést k vojenským konfliktům, vymezení „severní hranice" západních moří poloostrova jako mírových námořních oblastí, zavedení vojenských záruk pro zajištění kontaktů, spolupráce, výměny atd.

Jižní Korea a KLDR se také dohodly na tom, že budou i nadále usilovat o řešení jednotlivých otázek vznesených během zmíněných rozhovorů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1818 sec,0.0572 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,751kB