Neděle 17 červen 2018
Neskutečná chudoba hudebních žánrů. Kam se ztratila dechovka?   
Pridal tk Neděle 17 červen 2018 - 06:21:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Věděli jste, že Wikipedie rozlišuje 438 hudebních stylů? Například Disco se dále rozpadá na Disco-funk, Disco-house, Disco-punk, Eurodisco, Italo Disco, Nu-disco a Space disco. Hardcore Techno rozlišuje dvacet variant (Breakbeat Hardcore, Breakcore, Digital Hardcore, Doomcore a další), jsou to často styly, které od sebe rozeznají jen fajnšmekři a hudební nadšenci, mnohé styly často splývají a překrývají se, takže ne vždy je možné je určit přesně. Jeden by řekl, že hudební nabídka je nesmírně bohatá a každý si vybere. Obávám se, že opak je pravdou.

V Praze máme sice 53 rozhlasových stanic, bohužel v místech, kde bydlím, zachytím jen několik (nemluvím o internetu). A tak poslouchám nejčastěji Radiožurnál, občas Vltavu, Frekvenci 1, Evropu 2, Rádio Impuls a to je tak asi všechno.

V posilovně ve fitku nás nepřetržitě obtěžují (chce se mi napsat mučí) hlasitým duněním robotických rytmů a kakofonií zvuků, které lze jen s těžkým entusiasmem nazvat hudbou. Zvuky produkují nekvalitní reproduktory umně rozmístěné na každém možném sloupu a v každém rohu posilovny tak, aby ani místečko nebylo ušetřeno. Pravidelně chodím žádat alespoň o ztlumení, ale personál, pokud vůbec vyhoví, ubere hlasitost o jeden, dva dílky, aby vzápětí tři přidali. Co kdybychom o něco přišli, že? Oni jsou tak vylízaní, že prostě nechápou, že to může někomu vadit. Sami poslouchají podobný jekot na sluchátka od rána do večera. A to jim vůbec nepřijde, že může jít o diskriminaci věkem, čtvrtina klientů má určitě přes padesát. (Malé odbočení: V Kesseyho knize Vyhoďme ho z kola ven ničí Velká sestra nervy chovanců blázince hlasitě pouštěnou hudbou. Ovšem to jim hrála klasiku. Kde jsou ty časy...)

A tak nuceně poslouchám, co poslouchají dnešní mladí. A řeknu vám, je to bída. Současná hudba je odrazem současného malířství a sochařství, už jsme o tom psali, kde se rozbíjí každá forma, každá zásada, jakákoliv estetika a za umění se považuje doslova cokoliv.

Kam se ztratila dechovka?

Máme tady 53 rozhlasových stanic, ale lhostejno, kterou z nich si naladím třeba na internetu, mohu si být jistý jedním: Žádná nehraje dechovku. Nikdy. Nejsem milovníkem dechovek, zdůrazňuji. Ale jednou za čas by nevadila. Dechovka je definitivně no-go zona, nepřekročitelná hranice, kterou žádná stanice nikdy nebude vysílat. A přeci jen, ať se nám to líbí nebo ne, dechovka posledních par set let patřila k naší kultuře, vyrůstali jsme na ni, tancovali jsme při ní. Jen vzpomeňme, jak dobře se hopsala polka na vesnických zábavách. Dnes na vesnických zábavách v lepším případě vyhrává nějaká místní „moderní“ kapela (často složená ze dvou hudebníků a robotického bubeníka), v horším případě zábavu obstarává diskžokej z vedlejší vesnice a z reproduktorů řvou poslední kousky současné hudební scény. Proč ne, když jsou všude, kde jsou ty časy, kdy jsme si doma kopírovali z pásku na pásek ze Západu propašované Led Zeppelin, Ten Years After, Cream, Pink Floyd, Erica Claptona apod. A to byli hudebníci, kteří ještě měli co nabídnout a jejich věci se dají poslouchat i dnes, na rozdíl od těch dnešních.

Byl jsem na Silvestra na horách s osmdesáti člennou skupinou. O silvestrovské noci jsme tancovali od sedmi večer do tří do rána při reprodukované hudbě současné produkce. Bylo to úmorné. Dodatečně jsem přemýšlel, co by se bylo bývalo stalo, kdybych po půlnoci přinesl do sálu USB klíčenku nebo CD s typickými českými polkami a valčíky. Neměl jsem je tenkrát s sebou, ale příště, pokud na podobné akci ještě budu, si je připravím. Ať mě třeba lynčují.

A když jsme u těch dřívějších žánrů, úplně také zmizely lidovky, cimbálovky, recitály, blues, country, jazz. Ty poslední tři ještě lze slyšet na specializovaných stanicích (je to ze Západu, tak to bereme), máme stanici Blues a stanici Country a stanici Jazz, ale musíte si je naladit, v Rádiožurnálu je neuslyšíte, ale lidovky, cimbálovky, dechovky nikdy. A co třeba staropražské písničky (Karel Hašler), ty také přestaly existovat.

Hovořil jsem s několika lidmi svého věku a zjistil, že skoro každý má rád cimbálovku. Jak hezky se vyřvávalo Vinéčko bílé, pokud máte v krvi nějakou tu promile alkoholu. Přesto cimbálovku v rádiu neuslyšíte. Pravda, cimbálové skupiny ještě tu a tam existují, pokud pojedete se zájezdem na Moravu na návštěvu vinného sklípku a ochutnávku vín, může být v programu cimbálovka. Takový zájezd jsem zažil a bylo to úžasné.

Lidové písničky patří k tradici národa, často jsou docela peprné, občas moudré, rozhodně by neškodilo, kdyby je dnešní mladí znali. A znají? Jen se zeptejte, jestli umí některou zazpívat.

Za bolševika jsme trpěli nedostatkem tzv. západní hudby (tenkrát ještě kvalitní), zato byly v rozhlase vyváženě zastoupené různé hudební žánry od lidovek a dechovek až po tehdejší pop, dnes máme jen jeden žánr a je úplně jedno, že v jeho rámci odborníci rozlišují řadu různých stylů. Je to škoda.

Vladimír Stwora

Zdroj: http://www.zvedavec.org/kultura/2018/06/7619-neskutecna-chudoba-hudebnich-zanru.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Baťa: Tajemství úspěchu je, umět mlčet o tom, co s určitostí nevíte!   
Pridal tk Neděle 17 červen 2018 - 06:14:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dostal jsem tento nevyžádaný email s textem, který je nejen mě, ale mnohým velmi dobře znám. Nechci se tím nějak chlubit, v několika případech jsem se o tom na různých web portálech dokonce zmínil. Sdělení, které jsem obdržel není autorizované, takže jej mohu dále „exportovat“ třeba jen proto,aby to více lidí přimělo k přemýšlení, jak to s naší účastí v EU opravdu je. Naše členství v EU vyvolává celou řadu polemik a diskuzí, a protože jsou z velké části pravdivé, tak snad právě proto se jimi nikdo seriozně nezabývá. Také ví, proč! Tím mám na mysli politiky, kteří jsou sice evidentně rozděleni na dva protichůdné, všeobecně politicky zaměřené tábory, nicméně ani ta pozitivní část politického spektra není ochotna vyvolat seriózní, možno to nazvat protirežimní debatu na téma vystoupení z EU. Přesto, že je k tomu minimálně 100 + 1 důvodů.

Abych však stále nemlátil prázdnou slámu, předkládám zmíněný text. Předesílám, že tím nechci tvrdit, že uvedené informace jsou či musí být 100 procentně pravdivé, protože není, resp. neznám nikoho, kdo by je oficiálně potvrdil a pravdivost požehnal. Uvádím jej k zamyšlení, resp. k vyvolání diskuze ve veřejnosti, protože jak se říká, „na každém šprochu pravdy trochu“ a v tomto případě se domnívám, že už nemůže být řeč jen o troše šprochu, ale přímo o „plný pytel šprochů“! Říká se, že „tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne“, pak v tomto případě platí, že je na čase, aby se to ucho (jako pomyslná šprochy pravdy) už konečně utrhlo. Zde je (mírně upravený) obsah textu a není vyloučeno, že už byl zde či jinde publikován:

Čím více se zvyšuje nespokojenost s EU a sílí hlasy po vystoupení, tím více slyšíme, jak nám EU pomohla, jak nutně potřebujeme její dotace, jak náš národ umře hlady a bídou, když nám nebude „Brusel“ pomáhat. Skutečně? Podívejme se jenom na strohá čísla bez rozkrádání, podvodů celého aparátu, který už nelze ani spočítat.

Z Bruselu „prý“ máme možnost získat na další období 550 miliard Kč (dle kursu). Krásné, líbivé číslo. Tyto peníze jsou rozpočtovány na 8 let. Počítejme:

- do Bruselu posíláme ročně přímo asi 40 miliard, tzn. 8 x 40 = 320 miliard,

- v dividendách jde na západ cca 260 miliard ročně, n azpět jen asi 20 miliard. (potvrdil to i bývalý premiér Jiří Paroubek na Primě .)

- na západ (přesněji do společné kasy EU) jde ročně cca 240 miliard.

Za 8 let to je 8 x 240 = 1 920 miliard, tey 1, 9 bilionu Kč. Připočítáme-li k tomuročních 40 miliard x 8 = 320 miliard,.pak to znamená,, že z České republiky do EU odchází 1920+ 320 = 2 240 miliard , tj. 2,2 bilionu Kč! Ovšem obráceně do z České republiky přichází (z EU ) jen pouhých 550 miliard (zhruba 1/5) ! Má-li toto být pro nás výhodný „zlatý důl“, pak to může tvrdit jenom v.l!

Je třeba připomenout, že kromě 40 miliard, které ročně posíláme ze státního rozpočtu do rozpočtu EU ( informace uniklé za rok 2012, informace z následujících roků se údajně „verifikují“ – proč asi?), neseme některé další náklady, například:

1) 6 miliard zaplacených cel v cenách zboží.

2) 19 miliard – náklady na kofinancování evropských projektů.

3) 10 miliard na úředníky EU oficiálně. (Skutečně cenu obsluhy nikdo nezná),

4) 46 miliard na plán EU- do r. 2020, aby 40 % absolventů střední školy mělo vysokoškolský diplom.

5) 10 miliard na biopaliva!

6) 40 miliard na dotování solární a větrné elektřiny (tak proto ji musíme mít tak drahou!)

7) 4 miliardy na posílení elektrické sítě (kvůli nařízení, že musíme dopravu z Německa do Rakouska posílat zdarma.)

Je potom zřejmé, že Českou republiku se někteří „uvědomělí politici“ snaží udržet v EU stůj co stůj, přestože se o nás stále tvrdí, že na nás EU prodělává, že prý velké (euro)peníze od nich tečou k nám a díky jim jsme na tom tak, jak jsme!

Lžou nám ráno, v poledne,večer, lžou nám neustále! Realita je zcela jiná než v době, kdy jsme do EU vstupovali, tenkrát platilo, že „když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají“. Mnohé se změnilo, bohužel v náš neprospěch.

Nikdo z našich politiků neřekne pravdu a nepřizná, že z našich peněz se mj. také platí imigrantská politika a všechny maléry s tím spojené. Možná ani tak nejde o „nečlenství“ v EU, jako spíše o členství v takovém evropském seskupení, které členům ponechá to hlavní: nezávislost,, samostatnost, vlastní národní identitu, rovnoprávnost, spravedlnost, vzájemnou úctu a respekt. Tedy přesně to, co dnes našemu členství v EU chybí.

Jeden z „nejchudších“ boháčů na světě, jistý Rothshild se kdysi proslavil tímto citátem: “Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.” V našem případě, by bylo možné použít příměr, že „Nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit nechat se nadále od EU okrádat!“ Možná kdybychom nebyli v EU, tak se máme jako prasata v žitě, důchodci z EU by sem jezdili v autobusech utrácet do našich hospod nadlábnout se našich specialit a naše ekonomika by (třeba) rostla nevídaným tempem! Jenže je tady to „Kdybychom“!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZáškodnická činnost prokremelských aktivistů   
Pridal tk Neděle 17 červen 2018 - 05:55:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zejména v mainstreamových sdělovadlech se rozpoutal boj proti prokremelským aktivistům. Ti šíří na internetu nepravdivé zprávy jako např. že ukrajinská vláda vzešla z mocenského puče placeného Američany, že její členové mají v kapse nejen ukrajinský, ale zpravidla také americký a izraelský pas.

Také je obviňují, že rozkrádají státní majetek, dotace a válčí se spoluobčany svého někdejšího státu, jímž se průběh událostí nelíbil a proto se stali teroristy, když na svou obranu pozvedli zbraň. Díky českým televizním stanicím čerpajícím z dobře informovaného svobodného tisku z USA a EU všichni víme, že se takové informace nezakládají na pravdě.

Ne všichni prokremelští aktivisté ve sdělovacích prostředcích však působí tak otevřeně. Snaží se snížit působnost pravdomluvného televizního vysílání různými skrytými metodami, které nejsou tak průzračné.

Mnoho televizních moderátorů a reportérů proto mluví velmi rychle, takže sledovat tok jejich myšlenek je velmi nesnadné a divák to dlouho nevydrží. Značná část zpravodajců a jejich hostů navíc drmolí, špatně artikuluje, a tak jejich výstupy jsou těžko srozumitelné. Znevažují tak práci svých početných kolegů, kteří se usilovně snaží vyhledávat ty nejpůsobivější zprávy o činnosti zločinných putlerovských politiků usilujících o světovládu. Zejména nedoslýchaví občané pak nemohou plně využít nedocenitelné služby televizních a rozhlasových stanic.

Někteří prokremelští zvukoví technici pak jsou ještě rafinovanější než zpravodajci: aby zabránili dobré srozumitelnosti pravdivých televizních zpráv, podmalovávají jejich znění bubnováním a různými zvuky. Neusilují ti zvukoví technici získat z Ruska nějaké to vyznamenání?

Jejich rafinovanost sahá dokonce tak daleko, že v oblíbených západních seriálech vkládají do dialogů scénickou hudbu tak hlasitě, že hercům není vůbec rozumět, co říkají. A to se už týká nejen důchodců, pro něž je sledování TV důležitou výplní volného času, ale i normálně slyšících posluchačů. Několikrát jsem si to ověřil! Diváci takových pořadů pak jsou popuzeni a svou averzi vůči mainstreamu a naši demokracii projevují v diskusích na internetu, často velmi nespisovnými slovy.

Takovéto vysílání poskytuje otevřeným prokremelským aktivistům příležitost, aby zpochybňovali dokonce i pravidelné placení měsíčního příspěvku na televizi a rozhlas.

A to už je co říct a odpovědné orgány by se měly televizním záškodnictvím zabývat!

Ivo Krieshofer

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMultikulturalismus se vyprázdnil, islám už není náboženství míru...   
Pridal tk Neděle 17 červen 2018 - 05:49:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Multikulturalismus se vyprázdnil, islám už není náboženství míru, co včil? Diverzita?

Musím se obdivovat novodobým sociálním a kulturním inženýrům. Jakmile je nějaká jejich idea zprofanovaná, přijdou s novou definicí a novým názvem. Něco, jako když se Evropská ústava změnila na Lisabonskou smlouvu.

Kulturní diverzita, jako pojmenování pro společnost, kde žijí lidé různých kultur a náboženství se používá již delší dobu. Nicméně nebudí takové emoce, jako multikulturalismus, protože svým způsobem je to neutrální pojmenování, přestože obsahově stejné, stejně jako jsou problémy soužití různých kultur a snaha o prosazování svých náboženských a kulturních zvyklostí v hostitelských zemích.

U nás je případ školaček zdravotnické školy, kdy byly údajně vyhozeny, díky svým šátkům o což se zajímala i ombudsmanka ČR. U nás soudy rozhodly, že se nejednalo o diskriminaci a přiklonily se na stranu školy.


To ve Švédsku, jak uvádí stránky ochrance.cz, což jsou stránky Ombudsmana ČR, švédské úřady vyplatily mladíkovi odškodné 30 tisíc švédských korun za to, že pracovnice městského úřadu v Trollhättanu po něm požadovala podání rukou, což se neslučovalo s jeho náboženským přesvědčením (je asi jasné jakým) a dotyčná pracovnice byla pokárána, že nerespektovala kulturní rozmanitost. Rozuměj, kulturní diverzitu. Jaký to opak oproti rozhodnutí švýcarských soudů, které rozhodly, že muslimští studenti jsou povinni podat ruku své učitelce a nemohou se vymlouvat na své náboženství. Dvě země, dva přístupy. Jedna země respektuje zvyky příchozích a potlačuje vlastní a druhá po příchozích vyžaduje respekt k vlastním zvyklostem.

Je mi jasné, která země bude v očích sociálních "Dobromilů" zemí zaslíbenou a která zemí xenofobní. Ale tak už to je, nejde se zavděčit všem, a proto existuje univerzální právo, které platí pro všechny, stejně jako každá země má svoje vlastní sociální a kulturní zvyklosti, což je ovšem pro "Dobromily a Dobromilky" také problém. Někdy mám pocit, že tito lidé do údajné diskriminace etnických a náboženských menšin exponují svojí zakomplexovanost a neschopnost se vyrovnat s určitými pravidly a vlastním postavením ve společnosti a jejich boj za práva druhých je vlastně jejich boj za jejich uznání ve společnosti a dodávání si sebevědomí určitým pocitem vlastní důležitosti a společenskou nepostradatelností v tomto boji.

Velice dobře si pamatují, kdy se objevily řeči o tom, že islám je náboženství míru a činy teroristů nemají s islámem nic společného. Bylo to po jedenáctém září 2001, kdy skupina arabských muslimů zavraždila přes tři tisíce lidí v New Yorku, Washingtonu. V té době se začaly objevovat články a prohlášení o islámu, jako náboženství, které miluje mír, je pozitivní a tolerantní. Ostatně i Georg Bush, který vtrhl na základě útoků z 9/11 mluvil o islámu jako o náboženství tolerance. Pochopitelné, obchodní partneři, ale také islámští voliči, byť muslimů je v USA asi jedno procento. Pro ostatní to byla obhajoba jejich multikulturní ideje. Tenkrát se poprvé objevilo, že tento čin muslimů, nemá nic společného s islámem. Pamatuji si však, jak tenkrát americké televize přinesly obrázky slavících muslimů z arabských zemí.

Svět se změnil, dnes už nejde o obhajobu těchto „konfliktů“ Orientu a Okcidentu na základě toho, že dotyční neměli s islámem nic společného. Vytáhl se nový kalibr, náhle se radikalizoval, pil, bral drogy, byl to děvkař, byl psychicky nemocný Nemohl to být muslim a nemohl znát Korán. Nová pojmenování, snaha o nový obsah téhož. A stará snaha o vyvinění, aby nebyl poškozen obraz ideální společnosti alá obrázky Svědků Jehovových.

A k čemu to vede? Jen k tomu, že střet civilizací a náboženství se přenesl do roviny právní, kdy kritika se stává trestným činem spadajícím pod rasovou a náboženskou nesnášenlivost, což vede k frustraci ve společnosti a bohužel, každý čin, jako v Itálii střelba na imigranty, je pak vydáván jak znak rostoucího extrémismu. Co na tom, že předtím tam byla zavražděna a rozčtvrcena mladá Italka africkým imigrantem?

Není však někdy tento „extrémismus“ znakem zoufalství, který je špičkou ledovce, občanů s politiky, kteří nejsou schopni řešit problémy? A problémy nejsou schopni řešit proto, aby se pojmenováním problémů nestali terčem útoků „Dobromilů a Dobromilek“? Protože kolik politiků stálo za svým odvážným prohlášením a kolik jich vzalo své prohlášení zpět, případně řeklo, že jejich prohlášení bylo vytrženo v kontextu, po protestech na Facebooku a Twitteru?

Dali by se spočítat na prstech ruky po přejezdu cirkulárky.

Autor: Martin Kavka

Zdroj: https://martinkavka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=667049Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlíci znásilňují ženy v Rakousku jak o život. Soutěží snad o titul nejvykonanějšího znásilňovače?   
Pridal tk Neděle 17 červen 2018 - 05:46:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Deník Kronen Zeitung zveřejnil statistiky týkající se spáchaných trestných činů ve Vídni za loňský rok. Zatímco počty případů vloupání a krádeží vozidel se snížily, násilné a sexuální trestné činy naopak vzrostly.

V loňském roce došlo dle údajů vídeňské policie v hlavním městě k 655 případům sexuálního obtěžování či znásilnění, což představuje nárůst v porovnání s rokem 2015 o propastných 55,5 %. Policie jako jednu ze zásadních příčin tohoto negativního trendu uvádí zvýšený počet cizinců. Zveřejněný graf sleduje tyto statistiky od roku 2007 a je z něj na první pohled zřejmé, že migrační vlna je hlavní příčinou loňských čísel.

V žádném ze sledovaných let se počet spáchaných sexuálních deliktů k loňskému roku ani nepřiblížil. Maximem doposud bylo 508 případů z roku 2012 a nejméně práce měla policie v tomto ohledu v roce 2008, kdy došlo „jen“ ke 335 těmto případům. Zatímco před devíti lety ve Vídni docházelo v průměru ani ne k jednomu sexuálnímu deliktu denně, loni to byly bezmála dva takové případy denně.

Alarmující je zejména nárůst spáchaných případů v oblasti sexuálních přestupků mezi žadateli o azyl, který dosáhl v loňském roce 45 %. Nárůst kriminality je patrný i v celkovém počtu spáchaných trestných činů vůbec. Za loňský rok evidují policejní statistiky 205 209 takových případů, což představuje nárůst oproti roku 2015 o 5,2 %. Vídeň je v tomto směru nadprůměrná, protože celostátní statistiky vykazují zvýšení trestné činnosti o 3,8 %.

Slabou útěchou může být pro policisty a obyvatele Vídně fakt, že zločinnost související s krádežemi a vloupáními klesá. Jak ukazuje graf zahrnující počty vloupání do domů mezi lety 2016, loňský rok byl skutečně ojedinělý. Počet vloupání ve výši 6173 je téměř dvakrát nižší než v roce 2009 a o téměř patnáct procent nižší než v roce 2015. Policejní statistiky rovněž ukázaly, že denně v průměru došlo ve Vídni k 45 násilným činům.

Zvýšil se také počet pokusů a dokonaných vražd, kterých v loňském roce evidovala vídeňská policie 57. Na druhou stranu tři ze šestnácti dokonaných vražd za loňský rok doposud nebyly vyřešeny, byť policie byla jinak v odhalování pachatelů úspěšnější než kdykoli jindy a míra objasněnosti trestné činnosti dosáhla šestačtyřiceti procent.

Zdroj: Kronen Zeitung

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalajláma řekl, že Trumpova emocionalita škodí mezinárodním vztahům   
Pridal tk Neděle 17 červen 2018 - 05:42:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nicméně duchovní vůdce tibetského buddhismu doufá, že dohoda mezi Spojenými státy a KLDR pomůže otázce zajištění míru.

Dalajláma 14. uvedl, že na mezinárodní politické scéně je příliš mnoho emocí, týká se to i amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle jeho názoru nadměrná emocionalita brání zlepšování vztahů mezi zeměmi.

Dalajláma také doufá, že nedávná dohoda mezi USA a KLDR pomůže otázce zajištění míru.

„Doufám, že veškeré úsilí na zajištění míru a konečné odmítnutí jaderných zbraní jsou povinností. Takže pokud se to vážně děje, gratulujeme," uvedl laureát Nobelovy ceny za mír na tiskové konferenci v Pobaltí.

Navíc vůdce tibetského buddhismu řekl, že podporuje ženy v boji za stejná práva. Dalajláma 14. je ve dnech 16. až 18. června na návštěvě v Rize.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hN4j

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNATO pokračuje v provokování Moskvy   
Pridal tk Neděle 17 červen 2018 - 05:40:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
NATO si čím dál více znepřáteluje Rusko, tvrdí politolog v článku pro National Interest. Poslední provokací je norská žádost o zdvojnásobení počtu amerických vojáků na svém území. Přestože Moskva tyto kroky považuje za nepřátelské, NATO ji ujišťuje, že není protiruskou aliancí. Toto pokrytectví může vést ke katastrofické konfrontaci, varuje autor.

Norsko 12. června požádalo o zdvojnásobení počtu amerických vojáků na svém území. Dnes tam působí 330 příslušníků americké armády, pokud bude žádosti vyhověno, tak v roce 2019 se jejich počet zvýší na 700. Navíc, jak upozorňuje ve svém článku Ted Galen Carpenter, expert z Cato Institute, nové jednotky budou rozmístěny pouze 418 km od ruských hranic.

Vojáci by měli v zemi působit na základě rotačního principu, čímž Norsko formálně neporuší slib, který dalo Moskvě v roce 1949, když vstupovalo do aliance, že na jeho území nebudou rozmístěny americké základny. Norská ministryně zahraničí Ine Eriksen Soreideová tyto záruky zopakovala, když řekla, že na norské půdě nebudou žádné americké základny.

„Jedná se o cynický úskok, který nikoho nenapálí, rozhodně ne Vladimira Putina a jeho kolegy v Kremlu," konstatuje Carpenter.

Norští státní činitelé navíc tvrdí, že krok není namířen proti Rusku. Byť 700 vojáků není hodně, žádost Osla přišla několik dní poté, co devět východních členů NATO, včetně Polska, pobaltských zemí a Rumunska, požádalo alianci, aby zvýšila vojenskou přítomnost v jejich regionu. Kromě toho se v říjnu bude v Norsku konat alianční cvičení Trident Juncture 18, kterého se zúčastní 35 tisíc vojáků, 70 lodí a 130 letounů.

„Přesto Ine Eriksen Soreideová trvá na tom, že nevidí žádný důvod, aby Rusko reagovalo na norskou žádost," podivuje se autor. „Tato jasná neupřímnost je dlouhodobým rysem chování NATO vůči Moskvě," dodává.

Podle něj i po rozpadu Sovětského svazu NATO nadále vůči Rusku uplatňovalo politiku zadržování, která se navíc zintenzivnila, když se rozšířilo k ruským hranicím. Stalo se tak i navzdory tomu, že americký ministr zahraničí James Baker a ministr zahraničí Západního Německa Hans-Dietrich Genscher v době sjednocování Německa slibovali, že se NATO nerozšíří na východ od nových německých hranic.

Přitom západní činitelé a politologové neustále tvrdili, že rozšiřování NATO není namířeno proti Rusku, ba dokonce je Moskvě prospěšné, neboť stabilizuje východní Evropu. „Lze spekulovat, zda si na Západě opravdu mysleli, že Rusové jsou natolik naivní, že uvěří těmto absurdním argumentům, nebo jejich stoupenci sami uvěřili vlastní propagandě," píše Carpenter.

Intervence v Jugoslávii byla zcela jistě v Moskvě vnímána jako nevlídný akt stejně jako rozmisťování spojeneckých sil na východním křídle aliance. „Nicméně západní lídři a veřejnost se nadále chovali tak, jakoby Rusko nemělo legitimní důvod k reakci," pozastavuje se autor.

Podle něj by Spojené státy spolu se svými spojenci měly zaujmout mnohem realističtější postoj, neboť by toto chování každý stát vnímal jako hrozbu. „Pokud tyto akce budou pokračovat, přičemž se bude cynicky popírat jejich nepřátelský záměr, může to vést ke špatným odhadům a katastrofické konfrontaci," varuje autor. Americký prezident Donald Trump by proto podle něj měl zamítnout norskou žádost o vyslání dalších amerických vojáků do země.

Zdroj: National Interest, SputnikSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump označil Jeana-Claudea Junckera za krutého vraha   
Pridal tk Neděle 17 červen 2018 - 05:36:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump se vyznamenal v průběhu summitu G7 prudkými výpady na adresu některých svých partnerů, píše list The Wall Street Journal s odvoláním na prohlášení vysoce postaveného pracovníka EU.

Podle informací listu při projednávání témat týkajících se Íránu a terorismu Trump francouzskému prezidentu Macronovi řekl o teroristech v Paříži.

„Musíte o tom vědět, Emmanuele, protože všichni teroristé se nacházejí v Paříži," uvádí list slova amerického předáka.

Jak podotkl zdroj, při projednávání otázky migrace v Evropě se obrátil Trump na japonského premiéra Šinzó Abeho a řekl: „Šinzó, vy takový problém nemáte, ale mohu vám poslat 25 milionů Mexičanů a velmi brzy zůstanete bez práce."

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker byl zase Trumpem označen za krutého vraha kvůli evropskému clu na některé zboží amerických společností a odmítnutí Berlína a Paříže uzavřít dvoustranné obchodní dohody.

Podle slov zdroje listu The Wall Street Journal bylo na schůzce cítit podráždění Trumpem, všichni se ale snažili zůstat pragmatickými a klidnými.

Na summitu, který se konal 8. a 9. června v kanadské provincii Québec narazily země G7 snad poprvé na nedostatek jednoty v nejzávažnějších hospodářských a politických mezinárodních problémech. Schůzka je označována dokonce za G6 + Trump kvůli zvláštní pozici USA v řadě klíčových otázek. Sám Trump odjel ještě před ukončením schůzky a pak zpochybnil její výsledky.

Zdroj: The Wall Street Journal, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSýrie posílá další jednotky na jih země navzdory americkým varováním   
Pridal tk Neděle 17 červen 2018 - 05:29:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrská armáda pokračuje ve shromažďování jednotek na jihu země. Spojené státy však opakovaně varovaly syrskou vládu před ofenzivou na jihozápadě země. Poslední varování přišlo tento čtvrtek, avšak nezaznělo, co přesně mohou Spojené státy podniknout.

Ve čtvrtek americké ministerstvo zahraničí varovalo, že zásah syrské vlády na jihozápadě země může vést k pohraničnímu konfliktu. „Opět opakujeme, že Spojené státy podniknou tvrdá a náležitá opatření v reakci na porušení (příměří) v této oblasti," stojí v prohlášení, které opakuje obdobnou hrozbu z konce května.

Nicméně podle agentury Reuters syrská armáda pokračuje v ostřelování pozic povstalců v regionu Dar'á na jihozápadě země v blízkosti Golanských výšin, které okupuje Izrael.

Minulý listopad Spojené státy, Rusko a Jordánsko uzavřely dohodu, která mimo jiné volá po snížení a konečném odstranění zahraničních sil a cizích ozbrojenců z této oblasti v zájmu zajištění dlouhodobého míru. Tato dohoda byla interpretována jako snaha o odstranění z oblasti íránských vojáků a Teheránem podporovaných šíitských milic, proti jejichž přítomnosti dlouhodobě vystupuje Izrael.

V pátek izraelský premiér Benjamin Netanjahu telefonicky hovořil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o situaci v Sýrii a o bezpečnosti na izraelsko-syrské hranici. Oba státníci vyjádřili svou připravenost posílit koordinaci svých aktivit v Sýrii, což má zahrnovat i boj proti mezinárodním teroristům.

Zdroj: Reuters, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2643 sec,0.1040 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,725kB