Úterý 19 červen 2018
Bakala (end)game   
Pridal tk Úterý 19 červen 2018 - 03:18:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kandidáta na ministra zahraničí Pocheho lze označit za naprosto nevhodného z mnoha důvodů.

Tím nejdůležitějším však je, že je spolu s Hamáčkem napojen na gaunera Bakalu.

Poche pracoval pro Bakalu až do října 2017.

A Hamáček je členem představenstva amerického nátlakového think tanku Aspen Institute Central Europe, což je neoconská pobočka americké matky této neziskovky.

Sedí v představenstvu s takovými lidmi jako je Madeleine Albrightová, Michael Žantovský, Dita Charanzová (ANO), Zuzana Riothová (KDU-ČSL), Jan Farský (STAN) a Jan Zahradil (ODS).
Zakladatelem a prezidentem této pobočky je Ivan Hodač. Financial Times Hodače označili jako jednu ze třiceti nejvlivnějších osobností bruselské politiky.

Členy jsou např.ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), absolvent Aspen Young Leaders Program, předseda vojenského výboru NATO, generál Petr Pavel, Středula, předseda ČMKOS, kandidát na budoucího prezidenta ČR, pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, šéfredaktor mezinárodní sekce Bakalových Hospodářských novin Martin Ehl, novinář Ondřej Kundra z Bakalova časopisu Respekt, redaktor Forbesu Pavel P. Novotný, Roman Joch, Pavel Kysilka, Štefan Füle a Vladimír Dlouhý.

Kromě výše uvedených najdeme mezi členy institutu i Emmu Smetanu, Evu Romancovovou, Mikloše, Ivetu Radičovou, Jiřího Mádla, Jiřího Pehe, Jiřího Schneidera jako výkonného ředitele, Cyrila Svobodu (KDU-ČSL), Ivana Gabala (KDU-ČSL), Martina Bursíka, Dzurindu, Tomáše Klvaňu, Tomáše Pojara a další.
Zdeněk Bakala Foundation je partnerem této instituce.

Za pražskou pobočku Aspen Institute lobboval dlouhodobě bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP09).

Bakala s Hodačem pak její otevření zorganizovali a zafinancovali.

Trochu z toho mrazí, viďte? Komu slouží tato úzce propojená síť vlivných lidí?

Mezi články, které uveřejňuje mateřská organizace Aspen Institute, najdeme např.

„Jak zastavit nárůst fake news na sociálních médiích“
Článek obsahuje obvyklý mix snahy o omezení svobody slova.
„10 varovných znamení, že demokracie je pod útokem“
Článek pojednává o výzvách, kterým liberální demokracie čelí v éře Trumpa a Brexitu.

Více už nemusíme hledat, abychom si tu partičku zařadili do kolonky islamistická OSN / Obama a spol / EU, což jsou organizátoři migračních vln do Evropy, snažící se vytvořit tlak pro prosazení Globálního kompaktu pro ekonomickou migraci a Globálního kompaktu pro uprchlíky či alespoň společné azylové politiky EU (kde uprchlíkem – podle návrhu OSN UNHCR a IOM - může být skoro každý).

Tyto zákony vytvoří nekonečný přesun peněz od evropských daňových poplatníků směrem k migračním byznysmanům, nadnárodním organizacím a neziskovkám.

A ještě vhodně zruinují sociální Evropu.

ničitelé demokracie, protože začleňováním politických neziskovek do demokratických rozhodovacích procesů záměrně podkopávají výsledky demokratických voleb.

Zdravý rozum napovídá, že členství v podobné organizaci by mělo politiky i jejich strany zcela automaticky vyřadit z politické soutěže. Zdá se však, že v ČR to nikomu nevadí. Jedna z těchto zaháčkovaných stran - ANO (Charanzová, Vojtěch) - získala ve volbách nejvyšší počet hlasů.

Předseda této strany Babiš má ve městě Wittenberg v Sasku-Anhlaltsku jednu z největších agrochemických firem v Evropské unii.

Agrofert Deutschland, GmbH je dodavatelem schválených a certifikovaných hnojiv pro německé dotované zemědělce. A závisí jen a jen na Merkelové, zda tím dodavatelem zůstane i nadále.

Pravděpodobně proto bylo po krátkém boji ČSSD přenecháno vnitro i zahraničí.

Pokud voliči ANO vkládali do zvolení Babiše nějaké naděje, budou zklamáni.

Vláda ANO s ČSSD - s Hamáčkem na vnitru a Pochem na zahraničí - znamená de facto obsazení České republiky Bakalou financovaným spolkem a jeho loutkáři.

Maru

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/06/7621-bakala-endgame.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické stíhačky schopné nést jadernou bombu jsou na cvičení v Česku   
Pridal tk Úterý 19 červen 2018 - 03:10:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vojenského cvičení Sky Avenger 2018, které bylo zahájeno 18. června v České republice, se účastní jednotka stíhaček USA F-16, dva „létající tankery“ KC-135B, česká lehká útočná letadla L-159 a vrtulníky Mi-24 a Mi-171. Naposledy se podobné cvičení konalo v roce 2009. Proč bylo ho rozhodnuto provést teď, po téměř deseti letech?

„Odpověď je jasná — především je to spojeno s dnešním aktuálním tématem ‚zadržování Ruska‘," řekl Sputniku vojenský zpravodaj Viktor Litovkin.

Litovkin: Podobná cvičení NATO se provádějí ve všech členských zemích. A teď zřejmě přišla řada na Českou republiku. Proč to trvalo tak dlouho? Nevylučuji, že kvůli stanovisku prezidenta Zemana, který mírně řečeno není nadšen cvičeními NATO. Ale jak je známo, existuje alternativní stanovisko vlády. Ovšem uvažovat z Moskvy o české politice utkané z intrik je dost těžké. Vojenská cvičení každý blok potřebuje, tak ať si je provádí.

Jediné, co by měli vědět obyvatelé České republiky, je to, že americké stíhačky F-16, které k nim přiletěly, kromě jiného mohou nést k cíli atomovou bombu. V Evropě se nachází asi 200 amerických atomových bomb B61.

Jak vy sám hodnotíte stíhačku F-16? Nedávno americký časopis The National Interest uvedl seznam pěti nejhorších stíhaček v dějinách země, které nazval „plechovky na konzervy".


Ne, ne, F-16 vůbec není „plechovka"! Ano, vůbec není nová, ale je to velmi dobré jednomotorové nadzvukové letadlo s dobrou palubní radiolokační aparaturou, se systémem, jak už jsem řekl, nesení atomových bomb. Myslím, že Američané se nechystají se tohoto stroje vzdávat, nehledě na to, že už nakupují nová letadla páté generace — F-35, F-22. Ale F-16 jim ještě poslouží.

Hypotetická otázka: Může americká stíhačka F-16 sestřelit ruskou stíhačku stejné třídy?

F-16 samozřejmě můžeme stěží srovnávat s našimi stíhačkami Su-30 nebo Su-35, které mají dva motory, stejně jako i MiG-19, mimochodem. Naše stíhačky této třídy jsou lépe manévrovatelné, mohou nést na palubě více výzbroje. Su-35 je mnohem lepší než americká F-16. Su-35 je možné srovnávat pouze s americkou F-35 — tato dvě letadla jsou přibližně rovnocenná, co se týče výkonu, manévrování, produktivity, radiolokační palubní aparatury.

Tak kdo by tedy mohl (nedej Bože, abychom se dočkali takové situace) zvítězit ve vzduchu?

Je třeba chápat, že nejde jen o boj strojů, ale i lidí. Letadla sama o sobě nelétají, za nimi stojí pozemní radiolokační stanice, pozemní vedení, které napovídá pilotovi, kdo se nachází nyní ve vzduchu a kdo na něj může zaútočit. Existuje mnoho faktorů, které mohou přinést vítězství jedné nebo druhé straně. Nelze porovnávat letadla pouze z hlediska technických parametrů jako na výstavě na zemi. Ve vzdušném boji se nedá vše předvídat, vždyť roli hraje i pilot, který je tam v letadle sám.

Uvádí se, že během cvičení Sky Avenger 2018 budou nacvičovány prvky vzdušného boje bombardovací stíhačky F-16. V USA se v březnu 2017 poprvé konaly zkoušky s nenabitou atomovou bombou В61-12 s využitím právě tohoto bojového stroje. Nemůže se opakovat něco podobného v Česku?

Takové bomby tam samozřejmě nebudou, ale manévry s použitím takové bomby, její elektronické vypuštění proti pozemním cílům, budou nacvičovány. Protože, opakuji, F-16 je multifunkční letadlo, zaměřené nejen na získání převahy ve vzduchu, ale i na útočení na pozemní cíle.

Neradostná informace pro české obyvatele…

No, víte, Českou republiku nikdo ke vstupu do NATO nenutil, byla jednou z prvních, když v roce 1999 vstoupila do Severoatlantické aliance. Její generál Petr Pavel vykonává funkci předsedy Vojenského výboru NATO. On byl první zástupce východoevropského státu v takové funkci a zcela plní své povinnosti, všude a všechny upozorňuje na ruské nebezpečí. Nejen vojenské, ale i informační. Česká republika jako země, která vyhrála tuto vysokou funkci, musí podle pravidel NATO platit služební výdaje předsedy Vojenského výboru a jeho aparátu. To se týká otázky výdajů za členství v alianci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hPgT

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzraelský premiér varoval, že bude bojovat proti íránské vojenské síle v celé Sýrii   
Pridal tk Úterý 19 červen 2018 - 03:02:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu 17. června varoval, že Izrael přijme opatření na boj proti íránské vojenské síle po celé Sýrii. Netanjahu na týdenním zasedání kabinetu uvedl, že Írán musí především stáhnout své jednotky z celé Sýrie a že Izrael bude i nadále bojovat proti íránské vojenské síle v Sýrii.

Netanjahu řekl, že „Izrael se neomezí na hraniční oblast mezi Izraelem a Sýrií, ale půjde o celou Sýrii". Dodal, že nedávno vedl telefonický rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem, ve kterém diskutovali o regionální situaci, zejména o situaci v Sýrii.

Izrael dlouho obviňuje Írán z rozšiřování sil na Blízkém východě, a zdůraznil, že nemůže tolerovat, aby Írán proměnil Sýrii na přední oblast zaměřenou proti Izraeli, proto požádal íránské vojáky o stažení z celé Sýrie. Syrský ministr zahraničí Walid Muallem řekl, že íránská přítomnost v Sýrii je na žádost syrské vlády. V Sýrii jsou pouze íránští vojenští poradci, kteří poskytují pomoc syrské armádě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘecko a Makedonie podepsaly dohodu o změně názvu země Makedonie   
Pridal tk Úterý 19 červen 2018 - 03:00:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecko a Makedonie podepsaly 17. června v hraniční oblasti u Prespanského jezera dohodu o změně názvu země Makedonie, aby vyřešily více než dvacetiletý spor v této otázce mezi oběma zeměmi.

Podle dohody změní Makedonie státní název na Republiku Severní Makedonie. Podle příslušného zákona obou zemí musí být tato dohoda schválena parlamentem a kromě toho musí získat podporu v makedonském referendu, které proběhne letos na podzim.

U slavnostního podpisu byli přítomni řecký premiér Alexis Tsipras, makedonský premiér Zoran Zaev, komisař pro evropskou sousedskou politiku a rozhovory o rozšíření EU Johannes Hahn a zástupkyně generálního tajemníka OSN Rosemary DiCarlo.
Makedonie získala nezávislost v roce 1991. V roce 1993 vstoupila do OSN s názvem Bývalá jugoslávská republika Makedonie. Během této doby používala Makedonie doma i v mezinárodním styku ústavní státní název Makedonská republika.

Řecko s tímto názvem nesouhlasí, protože naznačuje makedonské územní nároky na severořeckou provincii Makedonii. Řecko naléhalo na Makedonii, aby změnila název státu, a kladlo jí překážky při vstupu do NATO a EU. Evropská unie apelovala na Makedonii a Řecko, aby spory v této otázce vyřešily co nejrychleji.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2821 sec,0.1024 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,608kB