Středa 20 červen 2018
Fotografie odhalily hrůzy dětského migračního tábora v USA   
Pridal tk Středa 20 červen 2018 - 03:31:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od dubna bylo na hraničních přechodech USA odděleno od svých rodičů téměř 2000 dětí.

Na hlavní fotografii je zobrazen tábor v Tornillu, Texas. Chlapci na snímku pochodují mezi řadami stanů, stojících za ostnatým drátem v poušti poblíž mexických hranic.

Obrázky, ze kterých tuhne krev v žilách, odhalují mizerné podmínky, ve kterých žije přes dva tisíce dětí, které byly odděleny od svých rodičů a zadrženy v zajateckých táborech. Tak vypadá nová americká imigrační politika „nulové tolerance".

Stovky dětí jsou drženy ve velkých kovových klecích uvnitř starého skladu. V jedné kleci bylo dvacet dětí. Více snímků naleznete v článku The Sun zde:

https://www.thesun.co.uk/news/6568155/chilling-pics-reveal-misery-of-child-migrant-detention-camps-in-the-us-as-officials-refuse-to-say-what-became-of-crying-girl-who-became-the-face-of-the-crisis/#

V zařízení je umístěno více než 2000 osob, které jsou rozděleny do několika křídel táboru. Děti bez doprovodu, osamělé dospělé a matky s dětmi.

Zdroj: The Sun, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNATO se rozpadá? Stoltenberg promluvil o rozporech mezi USA a Evropou   
Pridal tk Středa 20 červen 2018 - 03:24:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že jednota NATO je ohrožena kvůli neshodám mezi USA a Evropou.

„Existují rozdíly mezi Spojenými státy a jinými spojenci ohledně otázek, jako je obchod, změna klimatu a íránská jaderná dohoda," řekl Stoltenberg, kterého citoval Guardian.

„Tyto neshody jsou skutečné a nezmizí přes noc," dodal.

Tajemník říká, že nikde není „vyřezané do kamene", že transatlantická smlouva se bude vždy vyvíjet úspěšně, ale to neznamená, že je tato mezera nevyhnutelná.

Podle generálního tajemníka by všichni členové NATO měli pracovat, aby zabránili přerušení jednoty aliance.

Stoltenberg dodal, že navzdory neshodám v mnoha otázkách posilují USA svůj závazek k evropské bezpečnosti. Od nastoupení Trumpa do funkce Spojené státy zvýšily finanční prostředky na svou přítomnost v Evropě o 40 %.

Stoltenbergovo prohlášení bylo učiněno na pozadí neshod, kterým členové NATO čelí. V pondělí americký prezident Donald Trump uvedl, že Evropa udělala „velkou chybu" ve své migrační politice a obyvatelé Německa se kvůli tomu otočili proti vedení své země.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hPCN


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump vydal rozkaz o založení vesmírné síly   
Pridal tk Středa 20 červen 2018 - 03:22:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump včera vydal rozkaz o tom, aby ministerstvo státní obrany ihned připravilo založení americké vojenské vesmírné síly.

Podle Bílého domu Trump na zasedání státního vesmírného výboru řekl, že vztahy mezi budoucí vesmírnou silou a letectvem jsou izolační ale rovnoprávné.

Trump řekl, že v zájmu ochrany Spojených států nestačí jenom vesmírná existence. "Je potřebamít hlavní postavení ve vesmíru."

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinisterstvo obrany USA oznámilo, že zastaví společné vojenské cvičení s Jižní Koreou   
Pridal tk Středa 20 červen 2018 - 03:21:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo obrany včera oznámilo, že podle slibu amerického prezidenta Donalda Trumpa zastaví USA společné vojenské cvičení s Jižní Koreou, které se mělo uskutečnit v srpnu.

Jihokorejské ministerstvo obrany řeklo, že po úzké konzultaci se Jižní Korea a Spojené státy rozhodly pozastavit veškeré činnosti pro vojenské cvičení a budou pokračovat v konzultacích o dalších otázkách.

V úterý 12. června se Kim čong-un a Donald Trump setkali v Singapuru a oba lídři podepsali společné prohlášení, podle kterého usilují obě země o vytvoření nových bilaterálních vztahů a o mírový mechanismus na Korejském poloostrově. Po setkání na tiskové konferenci Trump řekl, že USA zastaví „provokativní" vojenské cvičení s Jižní Koreou. Dále řekl, že pokud udrží budou obě země upřímné, tak v budoucnu Spojené státy ušetří velkou část peněz, protože nebudou muset pořádat vojenská cvičení s Jižní Koreou.

Od roku 1953 organizovaly Spojené státy a Jižní Korea každoročně rozsáhlé společné vojenské cvičení. Severní Korea se vždy vyjádřovala k těmto krokům odmítavě a považovala je za akt nepřátelství vůči Severní Koreji.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický ministr zahraničí telefonoval se svým jihokorejským protějškem   
Pridal tk Středa 20 červen 2018 - 03:20:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v neděli telefonicky hovořil se svým jihokorejským protějškem Kang Kyung-whaem ohledně nukleární otázky Korejského poloostrova po singapurském setkání mezi Donaldem Trumpem a Kim Čong-unem.

Oba ministři zmínili, že se dále snaží o realizaci důkladné denuklearizace na Korejském poloostrově. Obě strany také řekly, že budou nadále vyvíjet nátlak vůči KLDR.

Na setkání v Singapuru podepsali státníci USA a Severní Koreje společné prohlášení, kde americká strana slibila bezpečnostní záruky KLDR. Severokorejská strana naopak potvrdila slib o plné denuklearizaci poloostrova.

Mike Pompeo 13. června sdělil, že v budoucnosti čeká americkou a severokorejskou stranu ještě mnoho práce. Předpokládal, že obě strany budou nadále udržovat dialog. Pompeo také doufá, že do dvou a půl let podnikne KLDR důležitá opatření na jaderné odzbrojení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLegendární český tenorista   
Pridal tk Středa 20 červen 2018 - 03:16:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Beno Blachut se narodil 14. června 1913 ve Vítkovicích v Rakousku – Uhersku (dnes součást Ostravy) v rodině dělníka Vítkovických železáren. Pocházel ze skromných poměrů a navíc se maminka musela starat o čtyři děti, neboť jeho otec narukoval krátce po začátku 1. světové války na frontu.

Ve 14 letech po skončení školy se vyučil kotlářem v železárnách a také několik let tuto mimořádně těžkou práci vykonával. I když byl roku 1933 v době hospodářské krize z práce propuštěn, měl přece jenom trochu štěstí. Disponoval totiž takovými hlasovými schopnostmi, že ho objevil sbormistr místního kostelního sboru a dokonce s ním nacvičil několik árií ze Smetanova Dalibora. Náhoda způsobila, že regenschori kostelního sboru ze Zábřehu na Moravě, paní Černocká, mu sjednala, po předzpívání před komisí, přijetí na pražskou Konzervatoř ve formě mimořádného studia. Jeho profesor Luis Kadeřábek ho už v té době doporučil k vystoupení v olomoucké opeře, když v prosinci roku 1938 s úspěchem zazpíval roli Jeníka v Prodané nevěstě.
V Olomouci Blachut působil dvě sezóny, setkal se zde s Ludmilou Červinkovou a Eduardem Hakenem (což byli jeho pozdější kolegové v ND) a vynikl především jako lyrický tenor ve Dvou vdovách, v Libuši a Borisi Godunovovi.
Již 1. srpna 1941, tedy v době Protektorátu, byl angažován Václavem Talichem jako sólista Národního divadla v Praze. Vystupoval především v titulní roli ve Smetanově Daliboru, která byla pro něj nadlouho rolí životní. Později to byly hlavně role rázu dramatického, ať už to byl Ctirad ve Fibichově Šárce, v Janáčkově Věci Makropulos role Alberta Gregora nebo Boris v Kátě Kabanové. Nezapomenutelné byly Blachutovy role i ze světové operní literatury, kupř. ve Verdiho Aidě Radam, v Mozartově Únosu ze serailu Belmont či Pierr Bezuchov v Prokofjevově Vojně a míru.

V šedesátých letech minulého století vystupoval Beno Blachut především v moderních operách, jako byla role Aigista ve Straussově Elektře nebo Simonsona v Cikkerově Vzkříšení. Režisér a šéf opery Hanuš Thein obsadil Beno Blachuta do Janáčkových Výletů pana Broučka, ve kterých podal skvělý výkon, dále do Dvořákova Jakobína (role Bendy), zpíval rovněž ve Smetanově Tajemství Skřivánka a Bassilia v Mozartově Figarově svatbě.

Beno Blachut pohostinsky vystupoval též na zahraničních operních scénách jako byla Vídeň, Moskva, Brusel a Helsinky. Objevil se i v televizních úpravách operních inscenací a jeho hlas je zaznamenán na řadě nahrávek árií, písní a operních výstupů a kompletů.

Národní umělec Beno Blachut zemřel 10. ledna 1985 ve věku nedožitých 72 let a je pohřben na pražském Vyšehradě vedle Antonína Dvořáka.
Ještě připojuji doušku doc. Jiřího Fuchse, bývalého sbormistra

Vysokoškolského ženského sboru z Českých Budějovic a tvůrce výtečných recenzí operních představení plzeňské opery na webu Opera.plus, s kterým se delší dobu znám, hlavně z magazínu Cantus.Když si v jedné prodejně hudebnin kupoval umělcovu digitalizovanou nahrávku z roku 1950, tak mladá prodavačka pravila:“Jó, je to poslední komplet, co tady máme. Je o to velký zájem, z divadla jich tu bylo několik, a víte proč? No, on ten pán, co tady zpívá, je prej děsně dobrej…“ Prodavačka neměla o opeře zřetelně pražádnou představu. Ale ten hlavní představitel, t. j. Beno Blachut, je děsně dobrej…Není toto nejlepší možná vizitka dnes, kdy zapomínáme často na svoji bohatou operní historii?
Miloslav Samek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C:Roberts: Má Evropa mozek vymytý až tak, že ji vztahy s Ruskem nezajímají?   
Pridal tk Středa 20 červen 2018 - 03:07:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Soudě podle prohlášení, pronesených vůdci zemí G-7 na jejich posledním srazu, uvalení amerických sankcí na Evropu a americký nezájem o evropské potřeby, stejně tak jako odmítavý americký postoj brát jakýkoli ohled – s výjimkou Izraele – na prospěch svých partnerů, nedokázaly přimět Evropany k tomu, aby se v reakci na toto demonstrativní americké otočení k nim zády přiklonili k Rusku.

Britská premiérka řekla, že G-7 se shodlo na potřebnosti použít dalších restriktivních opatření proti Rusku, bude-li toho zapotřebí. A americká loutka ve Francii Macron obvinil neoprávněně Rusko – jedinou zemi, dodržující minské dohody – z toho, že tyto dohody nedodržuje. Kromě toho obvinil Macron Rusko z agrese proti Ukrajině a Krymu, aniž by vzal do úvahy, že Rusové byli na Krymu přítomni vždy, a to na základě 50 leté smlouvy o Krymu jako námořní baště ruského námořnictva.

Jak francouzský prezident jistě dobře ví, vše, co Rusko učinilo, bylo, že vyslyšelo jednotný hlas obyvatel Krymu vrátit se zpět do náruče Ruska, v níž spočíval po tři staletí, a tedy stejnou dobu, jak trvá existence USA, než ovšem byl Krym nelegálně připojen k Ukrajině.

Politikové G-7 obvinili Putina z „destabilizujícího jednání“, z „podkopávání demokratických systémů“ a z „podpory Sýrie“.

Evropa tedy zůstává vůči Washingtonu v servilním hlubokosklonu bez ohledu na všechno, co Trump učinil, aby evropské vazaly Washingtonu ponížil.
Putinovou odpovědí na to, co nazval „tvořivým blábolením“, byla jeho výzva, aby se Evropa s polečně s Ruskem dala do práce na obraně jejích obapolných společných zájmů.

Tyto společné zájmy existují a Putin je vidí, ale jak prohlášení zemí G-7 naznačuje, vidí G-7 jen ruského nepřítele.

Z hlediska Západu je Putin problém, protože trvá na ruské suverenitě. Když totiž Západ obviňuje Rusko z „destabilizujícího jednání“ míní tím, že ruská nezávislost destabilizuje washingtonský světový řád. A Rusko je prohlašováno za destabilizujícího činitele, protože nepřijímá hegemonii Washingtonu.
Putin ovšem nedokáže tento západní postoj k Rusku změnit ústupky a rozumným chováním. A bylo by tedy pro Rusko smrtelnou iluzí věřit, že laskavá slova mohou zmírnit hněv sebenajmenované hegemonie, jejíž hegemonie byla odmítnuta.

Putin přijímá urážky, provokace i mrtvé na ruské Ukrajině. Přijímá i izraelské útoky na Sýrii, která v boji za osvobození od amerických „rebelů“ obětovala své zdroje, aby Evropanům dokázala, že Rusko není hrozbou. Soudě ovšem podle prohlášení G-7, resp. G-6 (Trump předčasně schůzku opustil), nedbají evropští politikové skuečností a hrozbou je pro ně i nadále Rusko. Washington předal prostě Evropě ruský scénář a Evropa podle něj jede. Bez ohledu na to, jak se chová Rusko a jak Washington s Evropou jedná.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2369 sec,0.0925 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,726kB