Čtvrtek 21 červen 2018
Vnitro vyzývá k projektům na další centra integrace cizinců ze zemí mimo EU   
Pridal tk Čtvrtek 21 červen 2018 - 05:24:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo vnitra vyhlásilo výzvu k podávání žádostí o podporu projektů z Národního azylového, migračního a integračního fondu na vytváření dalších center pro integraci cizinců ze třetích zemí.

Centra budou povinně působit ve městech Benešov, Kladno, Kutná hora, Mladá Boleslav a Příbram, uvádí se ve výzvě. Celková částka podpory je 30 milionů korun.

Zde je jednoznačně ukázáno, že Babišovo hnutí ANO něco jiného říká a něco jiného dělá!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMerkelová: Poválečné vyhnání Němců nebylo spravedlivé. Z Hradu přišla tvrdá odpověď   
Pridal tk Čtvrtek 21 červen 2018 - 05:08:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na mezinárodní den uprchlíků kancléřka Merkelová prohlásila, že pro odsun Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce neexistovalo morální ani politické ospravedlnění.

Pan prezident Miloš Zeman prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka zareagoval na prohlášení německé kancléřky.

Na svém facebookovém účtu mluvčí zveřejnil krátkou, ale výstižnou odpověď kancléřce:

Reakce pana prezidenta na prohlášení spolkové kancléřky Angely Merkelové k odsunu Němců:

Hluboký nesouhlas!


Angela Merkelová hovořila o „hořké nespravedlnosti" v souvislosti s poválečným odsunem Němců. „Až dva miliony lidí přišlo následkem vyhnání a útěku o život," poznamenala kancléřka. Z Československa bylo v poválečném období odsunuto kolem tří milionů Němců. Česko-německá deklarace z roku 1997 v této souvislosti hovoří o vyhánění a nuceném vysídlení. Podle česko-německé komise historiků při odsunu přišlo o život 15 000 až 30 000 Němců.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hQph

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠpanělské studenty donutili opustit kolej, aby uvolnili místo pro migranty   
Pridal tk Čtvrtek 21 červen 2018 - 05:03:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Španělsko se chystá přijmout migranty, které odmítla Itálie a Malta. Doplatili na to ale studenti, kterým řekli, že mají 24 hodin na opuštění koleje, kam budou umístěni lidé, jež nově přijedou.

Pedro Sanchez, nový španělský premiér, souhlasil s přijetím migrantů z lodi Aquarius. Jedná se převážně o lidi ze subsaharské Afriky. Došlo k tomu poté, co italská vláda a Malta neumožnily lidi přistát. Připlutí lodi ovšem změnilo v chaos život studentů ve městě Alicante, jimž řekli, aby opustili ubytovnu a uvolnili tak místo pro migranty.
Kolej La Florida byla zvolena vládou Valencie, aby tam bylo umístěno přibližně sto samotných dětí ve věku od 12 do 17 z lodi Aquarius.

Studenti na koleji platí za ubytování až 750 euro. Regionální vláda prohlásila, že studentům bude poskytnuto náhradní ubytování.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hQnm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní média kritizují USA za vyvolání obchodní války   
Pridal tk Čtvrtek 21 červen 2018 - 05:00:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po nedávném zavedení obchodního tarifu za 50 miliard amerických dolarů vůči čínskému zboží vláda Spojených států vyhrožovala vytvořením dalšího seznamu za 200 miliard amerických dolarů. Mezinárodní média kritizují jednostranné kroky USA a obviňuje Spojené státy z toho, že vyvolaly obchodní válku, porušují tržní zákony a narušují světový obchodní pořádek.

Poradce Čínské obchodní komory v americkém Detroitu Tom Watkins uvedl, že neustálé eskalace obchodních tření mezi Čínou a USA je jak nešťastné, tak zbytečné. V obchodní válce mezi těmito dvěma zeměmi nebude vítěz.

Předseda amerického sdružení výrobců Dennis Slater uvedl, že zvýšení sazeb je daň pro americké spotřebitele, což ohrozí pracovní místa ve výrobním odvětví v USA.

Podle údajů Americké sójové asociace je téměř jedna třetina celkové produkce sóji v hodnotě 14 miliard USD ve Spojených státech vyvezena do Číny. Americká zemědělská sdružení pravidelně zveřejňovala zprávy na sociálních médiích proti Trampovo rozhodnutí, přičemž zdůrazňovala, že Čína je cenným obchodním partnerem a spoléhá na pěstitele sójových bobů v USA.

Kroky Spojených států představují také rizika pro ostatní ekonomiky světa. Britské Sky News na internetu oznámily, že rozhodnutí americké vlády také zvýší obchodní tření mezi Spojenými státy a mnoha jinými ekonomikami včetně Evropské unie.

Ruské novinny Kommersant komentovaly, že zpráva Trumpovy administrativy o vybírání tarifů na čínské zboží je nezodpovědným projevem. Tah v USA otevřel dveře pro obchodní protekcionismus a nepřispívá k rozvoji globální obchodní liberalizace.

Japonské noviny Mainichi Shimbun uvedly, že americká tarifní politika přinesla světové ekonomice velkou nestabilitu. Japonské noviny Sankei Shimbun poukázaly na to, že opatření na ochranu obchodu ze strany Spojených států silně odmítli spojenci USA. Silná protekcionistická obchodní politika Spojených států narušuje světový obchodní řád.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko uvalí cla na některé americké zboží   
Pridal tk Čtvrtek 21 červen 2018 - 04:59:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr ekonomického rozvoje Maxim Oreškin včera oznámil, že opatření na ochranu obchodu zavedená Spojenými státy přinesou Rusku ztráty, proto Rusko v blízké budoucnosti uvalí cla na některé americké zboží. Podrobný seznam bude oznámen do několika dnů.

Maxim Oreškin řekl, že Spojené státy ukládají cla na výrobky z oceli a hliníku vyvážené do Spojených států, což způsobí Rusku velké ekonomické ztráty, proto Rusko také uvalí cla na některé americké zboží.

Ruská vláda zaslala koncem května dopis WTO, v němž uvádí, že Spojené státy uvalily tarif na výrobky z oceli a hliníku vyvážené do Spojených států, kvůli tomu Rusko ročně přijde o zhruba 537,6 milionu dolarů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy vystoupí z Rady pro lidská práva   
Pridal tk Čtvrtek 21 červen 2018 - 04:57:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká stálá zástupkyně v OSN Nikki Haleyová prohlásila, že Spojené státy americké vystoupí z Rady OSN pro lidská práva, protože má Rada pro lidská práva předsudky vůči Izraeli a neúčinně chrání lidská práva.

Generální tajemník OSN Antonio Guterres vyjádřil nad touto zprávou lítost. Mluvčí generálního tajemníka OSN Stéphane Dujarric řekl, že Guterres původně doufal, že Spojené státy v Radě pro lidská práva zůstanou. Struktura OSN pro lidská práva uplatňuje důležitou funkci na podporu a zajištění lidských práv v celosvětovém rámci.

Sídlo Rady pro lidská práva leží v Ženevě. Valné shromáždění OSN si zvolilo 47 místo.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3701 sec,0.1309 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,131kB