Sobota 23 červen 2018
Blíží se konec Schengenu? V Bavorsku začaly v noci manévry, země se připravuje na obnovu hraničních kontrol! Angela Merkel připustila, že Dublin IV je mrtvý...   
Pridal tk Sobota 23 červen 2018 - 06:12:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Blíží se konec Schengenu? V Bavorsku začaly v noci manévry, země se připravuje na obnovu hraničních kontrol! Angela Merkel připustila, že Dublin IV je mrtvý, ale je třeba přijmout náhradní řešení v podobě výstavby migračních center v Severní Africe. Jenže, kdo bude migranty posuzovat? V plánu jsou neziskovky, Frontex, Úřad vysokého komisaře OSN pro migraci a dokonce Amnesty International!

V noci na dnešek začaly na bavorské straně státní hranice s ČR přípravy na zavedení hraničního, celního a pasového režimu po očekávaném zavedení hraničních kontrol ze strany německého ministra vnitra a šéfa CSU Horsta Seehofera po 1. červenci. Jak nám potvrdilo více než 5 zdrojů, před budovami celnic a pasových průjezdů byly v noci na dnešek registrovány práce, auta, technika, vykládka Unimo buněk, dopravních kuželů a další dopravně-logistické techniky. Stejné operace probíhají i na severu na německé straně v Sasku. Situaci sledujeme. Ministerstvo vnitra Německa se tak podle všeho připravuje na situaci krachu jednání o Dublinu IV na konci příštího týdne během unijního summitu v Bruselu, který by měl na úrovni Evropské rady a na úrovní Rady ministrů EU jednat a posléze hlasovat o kvótách a přerozdělování migrantů.

Angel Merkel svolala na neděli emergency meeting představitelů hlavních migračních zemí, na schůzce budou zástupci Německa, Rakouska, Francie, Řecka, Itálie, Bulharska, Malty, Španělska, Belgie, Nizozemska, Chorvatska, Slovinska, Dánska, Finska, Švédska a Lucemburska. Země V4 se po schůzce v Budapešti dohodly, že se tohoto mini-summitu nezúčastní, protože by se závěry setkání určitě nesouhlasily. Sebastian Kurz, který se za Rakousko jako host zúčastnil setkání představitelů V4, slíbil zástupcům Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, že bude v neděli tlumočit v Bruselu nesouhlasný postoj zemí V4 ke kvótám a mechanismu přerozdělování. Angela Merkel dnes ráno pro ARD připustila, že text Dublinu IV dozná výrazných změn a v podstatě je text v současné podobě mrtvý.

Angela v neděli zahraje africkou kartou, varuje dopředu německá alternativa a lidé z okruhu AfD

Stále častěji se začíná hovořit o novém plánu, kompromisním řešení, které ovšem na německé alternativě vyvolává doslova zděšení a server Aeronet je zřejmě první, který v ČR přináší tuto zásadní informaci, jakým způsobem chtějí evropské elity obejít Dublin v mediální rovině. A je to opravdu síla. Podle návrhu Itálie, který podporuje i rakouský premiér Sebastian Kurz a podle informací nově i země V4, by měla Evropská unie vybudovat záchytná a azylová střediska na území Severní Afriky, kde by evropské úřady rozhodovaly, kdo je ekonomický migrant a kdo je doopravdy uprchlík. Alespoň takto to dnes uvádí německý i rakouský tisk, který jsem procházel a vypadá to velmi slibně, dokonce až neuvěřitelně pozitivně. Jenže už v noci na německé alternativě napojené úzce na německou AfD začaly probublávat dokumenty a informace, ze kterých doslova mrazí.

Podle nového plánu Berlína, který v neděli má kancléřka Angela Merkel předložit v Bruselu na mini-summitu evropským partnerům, by měla Evropská unie vytvořit na základě dohod s africkými zeměmi detašovaná pracoviště Frontexu a Evropského komisaře pro migraci, která by posuzovala žádosti migrantů o azyly v Evropské unii. Až do tohoto okamžiku se to nezdá jako špatný nápad. Jenže informace poslanců německé AfD hovoří o tom, že proces posuzování budou organizovat s pověřením Bruselu lidsko-právní organizace, nevládní a neziskové organizace, a to v úzké spolupráci s Úřadem vysokého komisaře OSN pro migraci. Na seznamu jsou německé, holandské, francouzské a italské lidsko-právní organizace, které ve spolupráci s Amnesty International mají provádět tzv. “background check” žadatelů o azyl přímo na místě v Africe.

Berlín podle informací chce nově odsunout migranty z moře a řešit je v tichosti už v Africe

Jenže největší perla, kterou Angela Merkel v neděli předloží v Bruselu, je garance tohoto nového plánu ze strany afrických zemí v rámci tzv. Rabatského procesu, tedy v souladu s Marakéšskou deklarací. A právě v této deklaraci je ukotvena migrace jako lidské právo, bez ohledu na to, jestli faktorem této migrace je válka, anebo ekonomická či ekologická krize. Migrantům ve střediscích EU v Severní Africe tak stačí uvést, že prchají ze svých domovů kvůli suchu a nedostatku vody a podle Rabatského procesu a Marakéše to bude dostatečný důvod pro udělení azylu. A to je něco úplně jiného, než co je veřejně v mainstreamových médiích uváděno v těchto hodinách v německém, rakouském, ale potažmo i v českém informačním prostoru. Jediné, co se tímto dosáhne, je zmizení nafukovacích člunů ze Středozemního moře a tiché dopravování již legalizovaných migrantů ze Severní Afriky do zemí EU.

Pokud se totiž v neděli potvrdí, že Berlín plánuje vybudovat azylová centra v Severní Africe na základech Rabatského procesu, tak to bude ještě horší, než jsme čekali. Bude to ještě nebezpečnější, než celý Dublin IV se svými kvótami a přerozdělováním, bude to horší než hordy migrantů na barevných člunech ve Středozemí, protože do Severní Afriky evropská média nedosáhnou, nedostanou se do pouště, do odlehlých měst v písečných dunách, protože tam budou mít neziskovky klid na práci a budou certifikovat a legalizovat tisíce a tisíce migrantů, kteří s azyly a vízy budou proudit do Evropy, ne okatě na lodích jako uprchlíci, ale s největší pravděpodobností letecky, kdy letadla budou přistávat v noci na speciálně oddělených a upravených terminálech evropských letišť. Jeden takový terminál se chystá i v Praze na Ruzyňském letišti, přinesli jsme o tom informace už dříve ve článku zde: https://aeronet.cz/news/investigativni-bomba-letiste-ruzyne-a-sprava-uprchlickych-zarizeni-se-potaji-chystaji-na-1-migracni-vlnu-v-cr-ceske-kontraktorske-firmy-zahajily-rekonstrukce-budov-a-staveb-suz-za-ucelem-rozsireni/

Migranti neutíkají z Afriky před válkou, ale před změnami klimatu a důsledky z toho plynoucími, včetně důsledků ekonomických, tvrdí Marakéšska deklarace, neziskovky a Vysoký komisař OSN pro migraci. Nikdo z evropských politiků nechce ve skutečnosti migraci zastavit, pouze ji manažovat a řídit, podle potřeb a možností

“Největším problémem dnešní migraci je mediálně negativní profilace migrantů.” Takto to nazvala nedávno německá ministryně obrany Ursula von der Leyen. V překladu do hovorové řeči to znamená, že obrázky migrantů na nádražích, v ulicích, na lodičkách na moři a v ulicích a na silnicích vykreslují negativní emoce a vzniká tím odpor vůči migrantům. Pokud se tyto obrázky nebudou do médií v Evropě dostávat, veřejné mínění se uklidní a migrace přestane být problém. Když se o migrantech nebude rozhodovat v Bruselu, ale někde v Severní Africe uprostřed pouště, veškerá migrace zmizí ze sdělovacích prostředků, protože migranti budou proudit do EU už jako obyčejní turisté, s vízy a dokumenty, pouze nebudou mít zpáteční letenky. Jednotlivé země EU dostanou kompenzace za přijetí azylantů, za jejich ochranu a integraci. Kompenzace podle informací má představovat vyšší dotační rámce z fondů EU pro léta 2020 až 2035.

Všimněte si, co se děje v EU, ale i v České republice. Všechny evropské televize začínají vysílat pořady o nedostatku vody, o problémech s vodou a Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky už několik let argumentuje, že útěk lidí z Afriky a arabských zemí nastává nejen kvůli válkám, ale hlavně kvůli změnám klimatu. V České republice se na Jižní Moravě objevili nilští komáři, kteří přenášejí tzv. nilskou horečku. Jak se dostali do ČR, to není úplně jasné, ale skutečnost, že přežívají a dokonce se množí, naznačuje jasný fakt, že Česká republika a její klima se postupně přesunuje z mírného pásu do pásu semi-subtropického až subtropického.

Vysychání vodních zdrojů na Moravě má potom s tímto klimatický procesem přímou souvislost. Migrace se tudíž stává objektivním procesem, a tím nemám na mysli migraci jenom lidskou, ale i migraci fauny a flóry. V celé Evropě probíhá boj s tzv. invazními druhy rostlin a živočichů, kteří nepatří do biotopu Střední Evropy, ale prostě najednou tu jsou. Jenže spolu s těmito invazními druhy probíhá ještě jedna invaze, ta skutečná, invaze migrujících etnik, za lepším životem, za ekonomikou, za vodou, za půdou, za mírnějším klimatem.

Přesunutí Dublinu do Rabatu je to nejhorší možné řešení ze všech, migranti zmizí z TV obrazovek v Evropě, z tisku, všechno se schová pod agentury a střediska v afrických pouštích

Tím chci pouze vysvětlit, že nikdo z evropských politiků ani na okamžik nebude prosazovat zastavení migrace, ale pouze úřední přenálepkování migrantů z nelegálních migrantů na obyčejné turisty bez zpáteční letenky nebo lodního lístku. Všichni politici v Evropě dnes sedí na dvou židlích. Jedna židle je národní, kvůli voličům, bez kterých se politici ještě stále neobejdou, a druhá židle je globalistická, ekonomická, hypotéková, bankovní, úvěrová, splátková, osobně-zájmová.

Evropská unie nemůže už před voliči migranty vítat, jako to dělala v roce 2015, ale nikdy nedojde k tomu, že by EU migranty vracela tam, odkud přichází. Kdo si to myslí, je zoufale naivní. Uzavření hranic a pasové kontroly na hranicích jsou tlakem Berlína na země V4, aby přestaly blokovat politiku přijímání migrantů. Horst Seehofer opravdu může od 1. července akci spustit jako varování na několik dnů, ale v této chvíli už nejde o Dublin, ale o tiché přesunutí celé problematiky do Severní Afriky do rukou neziskovek a Vysokého komisaře OSN pro migraci.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/blizi-se-konec-schengenu-v-bavorsku-zacaly-v-noci-manevry-zeme-se-pripravuje-na-obnovu-hranicnich-kontrol-angela-merkel-pripustila-ze-dublin-iv-je-mrtvy-ale-je-treba-prijmout-nahradni-reseni/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanovisko ANS ke slovům A. Merkelové   
Pridal tk Sobota 23 červen 2018 - 05:50:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ANS považuje vyjádření A. Merkelové za naprosto skandální. Zcela jasně jde o snahu o revizi výsledků 2. světové války! Půdu si Německo v ČR připravuje již roky a to za pomoci našich zrádných politiků.

Takzvaný odsun a nároky české strany na válečné reparace stanovily Postupimské dohody. Tyto smlouvy jsou nepromlčitelné a ani my sami se jich nemůžeme zříci. Oproti tomu se v této smlouvě jasně říká, že odsunutí Němci nemají žádné nároky.

Bylo tady několik pokusů, jak celou věc zahrát do autu, počínaje V. Havlem který říkal, že nějaké naše finanční nároky přece nemohou kazit vztah mezi přáteli.

Oficiálně příležitost uplatnit nároky na válečné reparace propásl J. Dienstbier starší v souvislosti s jednáním o sjednocení Německa. Tehdy se prý spokojil s tím, že na tuto otázku „není čas“, že teď se sjednocuje Německo a že tato otázka bude vyřešena později. Tam byla zásadní chyba. Do zaplacení reparací do posledního haléře jsme nikdy neměli souhlasit se sloučením Německa.


Dnes je zřejmé, že šlo o součást již tehdy začínající politiky proti nám, kterou V. Havel, J. Dienstbier a další zastávali. Problém je v neřešení našich nároků před sjednocením Německa ani před vstupem do EU.

Slova A. Merkelové jsou důkazem toho, kam až jsme to dosavadním podlézáním našich politiků po r. 1989 dovedli. A pokud nyní neřekneme DOST, bude to pokračovat až do našeho pohlcení Německem a jeho novou Říší. Postupnými ústupky našich zkorumpovaných politiků jsme se dostali až do pozice kolonie. Chceme v této pozici snad setrvat? Pokud ne, máme nyní jedinečnou příležitost to prokázat. Současně s tím mají příležitost i naši politici prokázat, jak hájí české národní zájmy.

Vyzýváme ministerstvo zahraničí a vládu České republiky k podání oficiálního protestu. Nyní je nutné OKAMŽITĚ začít řešit staré problémy. Proto navrhujeme následující:

1. prověřit nejvhodnější způsob uplatnění našich reparačních nároků vůči Německu a podle zjištěných výsledků přistoupit k jejich uplatnění,

2. přistoupit k akci „S Angelou se nemluví“ a tuto akci důsledně provádět, a to na všech frontách,

3. požadovat, aby vláda zaujala jasné stanovisko k záměru sudetských Němců konat u nás provokativně některý ze svých dalších sjezdů,

4. požadovat, aby už nikdy nebyly realizovány tzv. „turistické vyjížďky“ našich ministrů, či jiných představitelů do Německa, kde pod rouškou „soukromí“ zrazují české národní zájmy.

Zákony proti rozvracení našeho státu jsou platné pro všechny naše občany.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKladivo na muže   
Pridal tk Sobota 23 červen 2018 - 05:48:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nějak tu v poslední době máme jednu zahraniční jobovku za druhou. Nejprve značně předimenzované GDPR. Teď zas Istanbulská úmluva.

Jde o mezinárodní smlouvu Rady Evropy z roku 2011, kterou Česká republika podepsala před dvěma lety a v příštích týdnech by ji měl ratifikovat také náš parlament. Správně by se měla nazývat „Úmluva Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí.“

Na první pohled se nejedná o nic špatného. Domácí násilí může chválit jen naprostý idiot. Problémem je, že když čtete mezi řádky smlouvy, pochopíte, že to je něco asi tak nevinného jako Lisabonská smlouva. Lisabonská smlouva přitom nenápadně otočila kormidlem směřování celé evropské integrace, když umožnila vnutit národním státům i věci, které vzbuzovaly jejich odpor – a právě od jejího schválení značně vzrostlo pnutí a ve střední Evropě i protievropské nálady.


Podobný skrytý potenciál má Istanbulská úmluva. Ona totiž sice je o boji proti násilí, ale vedle toho je také o boji proti stávajícímu světu, který se dělí na muže a ženy. Policajta rovných podmínek mají přitom dělat státem placené neziskovky. Je to vlastně skvělý byznys pro genderové fanatiky. Nic víc, nic míň.

Ze 47 zemí jich smlouvu dosud neratifikovalo jedenáct. A podobně jako u kvót na imigranty opět zlobí ty samé, které „nechápou ty pravé liberální hodnoty“. Zatím jsme totiž neratifikovali třeba my, Maďaři nebo Slováci. Ti šli asi nejdál: v únoru hodili smlouvu pod stůl a nic ratifikovat ani nebudou.

Premiér Robert Fico tehdy prohlásil, že text dokumentu zbytečně zpochybňuje přirozené (míněno biologické) rozdíly mezi muži a ženami, tyto přirozené rozdíly nazývá stereotypy a vydává je za kořeny domácího násilí. Tak jak se s Robertem Ficem moc často neshodnu, po přečtení smlouvy mám z dokumentu pocit stejný.

Řada věcí je v dokumentu určitě správná. Jenomže jsou zhola zbytečné. Nepotřebujeme zákon na vycházení a zapadání Slunce. A taky nepotřebujeme nové zákony, které by bojovaly proti domácímu násilí. My už je máme. A obecně platí, že čím méně zákonů, tím lépe.

Úmluva dráždí kdekoho z rozdílných vrstev. Dráždí kupříkladu české katolické biskupy, kteří 13. května vydali kvůli Úmluvě pastýřský list, ve kterém kritizují rozmělňování přirozené identity pohlaví. Úmluva leze na nervy velké řádce mužů. Logicky. Je totiž skrytým útokem na muže. Bude všude protlačovat ženy, a to silou. Úmluva leze na nervy i mnohým ženám. Daniela Kovářová nedávno napsala, že Úmluva zavede povinné vzdělávání chlapců a mužů v otázkách té správné genderové role. Nařídí padesátiprocentní zastoupení mužů a žen ve všech orgánech, organizacích, spolcích, sportovních klubech, kulturních a jiných (i soukromých) institucích. Má pravdu.

V Jižní Africe mají zákony, které tlačí do všech funkcí černochy, bělochům hrozí vyvlastňování půdy a už se otevřeně hovoří o rasismu vůči bílým. Rasismus se tak otočil o 180 stupňů z jednoho zla do jiného, a přece stejného zla. V rozvinutém světě se zase původní nerovnoprávné postavení žen převrátilo v odsuzování a likvidaci mužů bez soudu v důsledku klidně i vylhaných nařčení z údajného sexuálního obtěžování.

Prý potřebujeme ženy v politice. Mluví se i o kvótách na kandidátky v politice. O kvótách ve vedení firem. Jsem žena a uráží mě to. Podsouvá to totiž dojem, jako bych bez kvót nemohla nic dokázat. Já se nikdy v životě s útlakem kvůli pohlaví nesetkala – nikdy. Přesně naopak. Často se mi stává, že mě někdo přemlouvá, abych přijala tu a tu zakázku, šla přednášet tam a tam, a když odmítnu s tím, že už nestíhám a nabídnu místo sebe manžela nebo kolegu, zadavatel zakázky otráveně ohrne nos s tím, že chtěl ženu. Což lze ovšem považovat za diskriminaci mužů.

Ženy nepotřebují kvóty. Nejsou v politice nikoli proto, že by potřebovali pomoci. Nejsou v politice proto, že mají důležitější věci na práci. Zrušení diskriminace není to, že někdo chce zakázku zadat ženě. Zrušení diskriminace je to, že zadavateli je jedno, kdo jeho zakázku přijme – zda žena či muž. Že to prostě neřeší a bere toho nejlepšího.

Hana Stelzerová, která stojí v čele České ženské lobby, se zlobí, že kritici obsah Úmluvy dezinterpretují a straší veřejnost. Já si to nemyslím. Kritici jen vidí za roh. Například u nás jsme zatím nezažili tak absurdní případy #metoo jako v Americe. U nás se to jako většina věcí zvrhlo do jakési švejkovské parodie. Teď ale na totéž bude zákon. Článek 40 Úmluvy jasně tlačí státy k tomu, aby vše, co je dnes v Americe stíhané, bylo v Evropě stíhané stejně.


Každý racionální člověk dojde k závěru, že tyto americké kauzy vztahy mužů a žen nezlepšují, ale zhoršují. To se projevuje tím, že se muži bojí oslovit ženy a roste počet lidí, kteří nemají rodinu a děti. Úmluva je útokem na rodinu. Nebo snad někdo může demografickými statistikami mé tvrzení vyvrátit?!

Když si přečtete Úmluvu, pochopíte, proč v zemích, které úmluvu ratifikovali, mluví u manželů o jasném (tedy nejlépe písemném) souhlasu před každým sexem. Švédský právní řád tak zná například termín znásilnění z nedbalosti. Když se tedy manželé pohádají, může žena chtít, aby šel manžel až na čtyři roky do vězení, protože mu nedala souhlas se sexem. A když žena nebude mít souhlas na papíře, bude se muži těžko vyvracet nevinna, i kdyby byl nevinen milionkrát. Smysl a význam manželství tak opět torpédujeme. Nemůžeme se divit, že počet sezdaných klesá. Ratifikace Úmluvy je jen další skládačkou do puzzle nového světa, v němž smyslem je zbořit vše, co stojí na evolucí vytvořených základech.

Článek 66 Úmluvy zase mluví o vzniku Expertní skupiny pro potírání násilí vůči ženám a domácího násilí. To až moc připomíná inkvizice a pálení čarodějnic naruby. Zkrátka budeme mít zákonem zřízený orgán, který z býčků udělá voly. Už název skupiny mluví o násilí na ženách. Ono snad nemůže existovat násilí na mužích? Tahle genderová ideologie pod rouškou falešné rovnosti ve skutečnosti původní podřízené postavení žen obrací do další diskriminace naruby.

Zdá se vám přitažené za vlasy, že vám jednou přijde ložnici zkontrolovat pouliční výbor aktivistek? Brzo nebude! Orwell jim napsal návod.

Autor: Markéta Šichtařová

Zdroj: https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=667829

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko se zbavuje cenných papírů USA a kupuje zlato   
Pridal tk Sobota 23 červen 2018 - 05:43:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké sankce přinutily Rusko hledat způsoby zajištění svých zahraničních rezerv. V posledních letech Moskva zvýšila nákupy zlata a výrazně snížila svůj podíl na amerických dluhopisech. Informuje o tom RT.

Krize se rozhořela v 2014, po vyostření konfliktu na Ukrajině a referendu na Krymu a jeho sjednocení s Ruskem. Pak následovalo několik kol amerických sankcí, přičemž nejdříve postihly velké ruské společnosti a jednotlivce, kteří je provozují.

Podle informací ministerstva financí USA, Rusko v dubnu prodalo polovinu svých suverénních dluhových obligací USA, takovým způsobem se zbavilo cenných papírů ve výši 47 miliard dolarů. Prodej je signálem, že ruští finanční regulátoři diverzifikují devizové rezervy země, cituje RT experty Danske Bank.

"Někteří lidé se ptají, zda je ruská centrální banka prodala, aby podpořila rubl v dubnu, ale jde o změnu alokace, rezervy stále rostou," řekl Vladimír Miklaševský, ekonom z Danske Bank v Helsinkách. "Zvyšující se výnosy v USA vedly k prodeji."

Rusko prodalo více než ostatní hlavní zahraniční držitelé amerického dluhu, nehledě na to, že jeho rezervy rostou na pozadí rostoucích cen ropy. Současný podíl Ruska se snížil zhruba čtyřikrát oproti více než 176 miliardám dolarů před osmi lety.

Podle ruské centrální banky, nejvyššího regulátora devizových rezerv země, při přidělování rezerv jsou zohledněny všechny druhy rizik, včetně finančních, ekonomických a geopolitických.

Mezitím se ruské zlaté zásoby neustále zvyšují, teď jsou na své nejvyšší úrovni za téměř dvě desetiletí.

Rusko se dostalo na 22. místo na seznamu hlavních zahraničních držitelů amerických cenných papírů. Výprodej údajně nebyl kritický pro americký trh dolarů ve výši 14,9 bilionů dolarů. Větší otázkou je, co se stane s americkým trhem cenných papírů, pokud se Čína rozhodne následovat tuto cestu a začne se zbavovat své pozice ve výši 1,18 bilionu dolarů.

Zdroj: RT, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko vydělalo tři miliardy euro na řecké finanční krizi   
Pridal tk Sobota 23 červen 2018 - 05:40:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Eurozóna konečně souhlasila s tím, že Řecko získá svou pátou a poslední tranši ve výši 15 miliard euro v srpnu a tím pádem opustí evropský program ekonomické výpomoci. Tento krok má přinést konec desetileté dluhové krizi v zemi.

„Řecký dluh se dá kontrolovat v budoucnosti," řekl novinářům prezident Euroskupiny Mario Centeno. „Tak a je to tady, podařilo se nám poskytnout měkké přistání pro toto dlouhé a obtížné vyrovnání. V Řecku už neplánujeme žádný program, který by navazoval na tento."

Dohoda povolí Řecku prodloužit splácení úvěrů ve výši 96,9 miliardy eur na deset let. To pokryje zhruba polovinu evropské finanční výpomoci, která byla poskytnuta Aténám od roku 2010. Dohoda také odvádí platby úroků a amortizací na dalších 10 let až do roku 2033.

Řecko rovněž obdrží dalších 15 miliard eur na splácení některých dražších půjček od MMF, a také k tomu, aby si země mohla vytvořit vlastní hotovostní rezervu, aby mohla v příštích dvou letech plnit své finanční potřeby.

Smlouvy uzavřené v rámci finanční pomoci Řecku za posledních osm let umožnily Německu, největší ekonomice v EU, vydělat přibližně 2,9 miliard euro. Zisk vyplýval z úrokových sazeb prostřednictvím nákupu řeckých státních dluhopisů v rámci Programu trhů s cennými papíry (SMP) Evropské centrální banky (ECB).

Podle dohod v rámci SMP by veškeré zisky z nákupu řeckých cenných papírů jinými státy měly být převedeny do Řecka v případě, že se Aténám podaří splnit všechny požadavky ohledně úspory a reformy.

K roku 2017 Bundesbanka údajně získala z SMP nákupů přibližně 3,4 miliardy euro. Nicméně teprve v letech 2013 a 2014 byly tyto prostředky převedeny do Atén, říká federální vláda. V posledních čtyřech letech peníze zůstávaly v Německu.

V roce 2013 bylo téměř 527 milionů euro převedeno zpět do Řecka, přičemž Německo obdrželo celkový zisk ve výši 2,5 miliardy. Kromě toho se státní bance KfW podařilo získat z úvěru úrokový zisk ve výši 400 milionů eur.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hRvE

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolsko znovu dodává České republice otrávená jablka   
Pridal tk Sobota 23 červen 2018 - 05:35:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila v síti Albert jablka z Polska s nadlimitním obsahem pesticidů. Jedná se celkově čtvrtý případ za letošní rok u jablek polského původu, uvádí se v tiskové zprávě.

„Výsledky z akreditované laboratoře SZPI potvrdily nadlimitní přítomnost pesticidu chlorpyrifos v šarži nebalených jablek odrůdy Gala, označení šarže V805223456, země původu: Polsko," píše se v tiskové zprávě inspekce.

Uvádí se též, že jablka obsahovala rezidua pesticidu chlorpyrifos v množství 0,20 mg/kg, což je dvacetinásobek maximálního povoleného limitu.

Zdroj: SZPI ČR

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIndie zvýší tarif na určité americké produkty   
Pridal tk Sobota 23 červen 2018 - 05:29:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Indie se rozhodla od 4. srpna zvýšit clo vůči některým americkým zemědělským produktům vyráběných z oceli. Jedná se o protiopatření americké akce.

Spojené státy jsou největším vývozním trhem Indie, která každý rok do USA vyváží výrobky z oceli a hliníku v hodnotě 1,5 miliardy amerických dolarů. Spojené státy oznámily, že uvalily tarif ve výši 25 % a 10 % na indické výrobky z oceli a hliníku, což negativně ovlivňuje dovoz Indie přibližně o 241 milionů dolarů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní olympijský výbor podporuje účast KLDR na mezinárodních soutěžích   
Pridal tk Sobota 23 červen 2018 - 05:28:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na dnešní den 23. června připadá Mezinárodní olympijský den. Předseda mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach uvedl, že po zimní olympiádě v Pchjongčchangu Mezinárodní olympijský výbor začal podporovat další účast Severní Koreje na mezinárodních sportovních akcích.

Bach opět vyjádřil vděčnost za přípravné práce na zimní olympijské hry v Pekingu v roce 2022 a řekl, že veškeré práce jsou modelem účinnosti Číny.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponReferát OSN ukazuje, že globální problém hladu se zhoršuje   
Pridal tk Sobota 23 červen 2018 - 05:25:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
OSN 20. června zveřejnila referát, ve kterém poukázala na to, že globální problém hladu se zhoršuje. Hlavní příčiny jsou konflikty, přírodní katastrofy a problémy související s klimatickými změnami, včetně sucha.

OSN téhož dne zveřejnila referát o cílech udržitelného rozvoje do roku 2018. Podle tohoto referátu se populace trpící podvýživou zvýšila ze 777 milionů v roce 2015 na 815 milionů v roce 2016. Podíl hladovějících na globální populaci se zvýšil z 10,6 % na 11 %. V roce 2017 trpělo na světě v důsledku podvýživy 151 milionů dětí do věku 5 let problémy s růstem do výšky a 51 milionů dětí problémy souvisejícími s tělesnou hmotností. Současně je 38 milionů dětí na světě obézních.

Generální tajemník OSN v referátu apeloval na zvýšení naléhavosti a zrychlení realizace různých cílů udržitelného rozvoje.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2701 sec,0.0934 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,909kB