Středa 27 červen 2018
Založme Visegrádskou konfederaci a žijme své vlastní životy!!!   
Pridal tk Středa 27 červen 2018 - 17:07:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Totální „odevropštění“ a naprostá demoralizace a destrukce tradičních hodnot, na kterých naše civilizace po celá staletí stála, v zemích EU neustále pokračuje a nabírá na vyšších a vyšších obrátkách.

Řečičky „neziskovkami“ dotovaných ekonomů, že musíme v EU zůstat, jinak bude ještě hůř, jsou obyčejné lži. Bez evropských zákazů, kvót a nesmyslných sankcí můžeme obchodovat s kýmkoli s čímkoli, co dokážeme vyrobit, nebo vytěžit a nebudeme se muset nikomu zodpovídat za to, s kterou zemí obchodujeme! Visegrádská konfederace by měla mít svou vlastní měnu (třeba Visegradský zlatý), svůj volný trh a kromě vlastních zemských armád, také společnou Visegrádskou legii, která by byla preventivně stále nasazena na ochranu vnější hranice před nežádoucími elementy.

V rámci tohoto uskupení, by měla proběhnout opravdová demokratizace vnitřní politiky a měli by se odstranit veškeré politické a ekonomické neduhy, které k nám byly záměrně zataženy zvenčí. Je potřeba zlikvidovat exekuční mafii schopnou z člověka vydřít klidně i dvacetinásobek jeho původního dluhu a uvrhnout ho tak do celoživotního finančního otroctví a strachu vůbec něco vlastnit.

Je třeba skončit s cíleně podhodnocenou cenou lidské práce a finálních výrobků jen proto, aby je někdo jiný, kdo se vydává za našeho partnera a přítele, mohl koupit za pakatel a mnohonásobně na tom vydělat!!! Je nutné dělat svou vlastní sebevědomou politiku založenou na tom, že svět neřídí jedna korporace (i když se o to někteří moc a moc snaží), nýbrž že je rozdělen do několika ekonomicky a politicky odlišných částí, takže je vždy s kým obchodovat (pokud Vám to někdo cíleně nezakazuje jako je tomu dnes).

V rámci budoucí prosperity takového nového uskupení, by také bylo třeba investovat mnoho úsilí do podpory mladých rodin a pomáhat jim různými státem hrazenými bonusy za každé druhé, třetí a čtvrté dítě, aby to lidi motivovalo k tomu, znovu se vrátit k tradičním rodinným hodnotám a plodit generaci za generací mladé perspektivní lidi, kteří budou hrdí na to, že žijí v zemi svých předků a na odkaz, který jim jejich otcové a dědové zanechali. Jedině uskupení založené na principu rovnosti a solidarity, ve kterém nebudou žádné dnešní supervelmoci, které si vždy činí ambice vše ovládat a řídit, nám může dát šanci žít opravdu svobodným a hlavně svým vlastním životem.

Již kníže Svatopluk věděl, že jeden prut zlomíš snadno, ale tři již zlomit nedokážeš. Visegrádské země jsou zatím čtyři a myslím, že třeba Rakousko, nebo jiné další státy, by mohli následovat tuto myšlenku a postupně se přidat, aby z malých a odstrkovaných nakonec vzniklo silné uskupení, s kterým svět bude muset počítat!!!

Ladislav Kašuka


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOBSE je v rozpacích kvůli jednání Ukrajiny   
Pridal tk Středa 27 červen 2018 - 17:00:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
BU dosud Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě nepředložila vysvětlení ohledně inscenace vraždy novináře Arkadije Babčenka, prohlásil zástupce OBSE pro svobodu masmédií Harlem Désir.

Řekl, že rozhovor mezi představiteli SBU a OBSE neproběhl, a podotkl, že organizace nemůže objektivně zhodnotit tuto situaci, protože nedostala vysvětlení od ukrajinských právních orgánů.

„Nemáme žádná vysvětlení. Proto nemohu tuto záležitost komentovat. Řekl jsem, že potřebujeme informace. Ty ale nemáme," zdůraznil Désir.

Poté, co vyšlo najevo, že Babčenkova vražda byla inscenací, vyjádřil Harlem Désir politování nad tím, že na Ukrajině dezinformují občany.

Ukrajinská masmédia a později také úřady asi před měsícem sdělily, že ruský občan Babčenko byl údajně zastřelen na schodech svého domu. Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman obvinil Moskvu z účasti na této vraždě. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že v Kremlu považují tato obvinění za vrchol cynismu a rusofobské žvanění.

Příští den se ale Babčenko objevil na tiskové konferenci SBU. Hlava tohoto úřadu Vasyl Hryščak prohlásil, že informace o Babčenkově „vraždě" byla součástí speciální operace, která měla odvrátit atentát na novináře.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hTrH

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa chorvatskou hranici dorazilo čelo nové migrační vlny, o víkendu vypukly první střety s policií, migranti skandují, ať je pustí, že nechtějí do Chorvatska, ale do Německa!   
Pridal tk Středa 27 červen 2018 - 03:44:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na chorvatskou hranici dorazilo čelo nové migrační vlny, o víkendu vypukly první střety s policií, migranti skandují, ať je pustí, že nechtějí do Chorvatska, ale do Německa! Na prázdniny urychleně vyjeďte už v pátek, v neděli zřejmě uzavře Německo a Rakousko hranice, konec Schengenu se přiblížil!

Chorvatská média už koncem minulého týdne přinesla obrazové záběry z událostí z hraničního přechodu Maljevac, kde ozbrojené bosenské složky policie zastavily skupinu několika stovek migrantů , kteří se pokoušeli vstoupit na území Chorvatska z území Bosny, aby mohli dále pokračovat ve své cestě do Rakouska a odtamtud až do Německa. Podle chorvatské policie se jedná o první předvoj a de facto čelo tzv. letní migrační vlny, která se právě teď formuje v prostoru Řecka a balkánských zemí a na hranice Schengenu by měla dorazit během první dekády v červenci. Nejde však podle informací o čerstvé migranty z Afriky nebo z Asie, nýbrž má jít hlavně o lidi, kteří již dostali v Řecku azylové statusy. Právě tyto migranty už nechce Německo přijímat a chce je vracet. Poté, co Itálie oznámila, že už nebude přijímat žádné nové uprchlíky, protože země je migranty zaplavena a více už nezvládne, vyslalo to do uprchlických táborů v Řecku, v Turecku a hlavně v samotné Itálie velké zděšení mezi migranty, protože uzavřením Itálie se uzavírá tzv. jižní přístup do Rakouska.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/277083716

Migranti se tak začali přesunovat na vedlejší trasu, která vede z Řecka přes země bývalé Jugoslávie, hlavně přes Bosnu, Chorvatsko a Slovinsko, ze kterého se migranti dostávají do Rakouska. A právě tato cesta je hlavní trasou pro každoroční turisty z Evropy, kteří touto cestou jezdí do chorvatských letovisek. Pokud dojde k naplnění hrozby, kterou minulý týden zopakoval německý ministr vnitra Horst Seehofer, že od 1. července Německo uzavře hranice a zavede znovu pasové kontroly, pokud nedojde ve čtvrtek 28. června v Bruselu na summitu EU ke schválení migračních kvót, potom se začne odehrávat proces, který dosud Evropa nezažila.

Německo začne migranty, kteří již mají uprchlický status v Řecku, vracet ze svých hranic. To znamená, že vlna migrantů bude vržena zpět do Rakouska. Jenže rakouský premiér Sebastian Kurz už minulý týden upozornil, že pokud Německo uzavře hranice, Rakousko udělá to samé. A ihned vzápětí se k tomu připojil i Andrej Babiš, který po zasedání bezpečnostní rady státu uvedl, že pokud Německo a po něm Rakousko uzavřou hranice, Česká republika udělá totéž.

Uzavření hranic Německa a Rakouska na začátku prázdnin lze přirovnat k šílenství, ale je to zřejmě promyšlený plán

Největší hrozbou může být právě načasování. Horst Seehofer už včera uvedl, že pokud na summitu EU ve čtvrtek nebude dohoda zemí EU o přerozdělování migrantů, vydá příkaz k ochraně německých hranic okamžitě. To by mohlo znamenat, že na rozdíl od předchozího výroku z minulého týdne by mohlo Německo obnovit pasové kontroly už před víkendem, možná už v pátek, nebo druhý den v sobotu 30. června. Rakousko by zřejmě reagovalo okamžitě.

To by způsobilo naprostý dopravní kolaps v Evropě, protože po rozdání školních vysvědčení pojede velká část Střední Evropy na dovolené směrem na jih. Zdržení na rakouských hranicích by se mohlo protáhnout až na několik desítek hodin, protože rakouská policie se bude zaměřovat hlavně na více-obsazené osobní automobily, které jsou hlavním magnetem pozornosti pro policisty, protože mohou převážet migranty. A protože na dovolené pojedou celé rodiny, je jasné, že načasování uzavření hranic vyvolá kolaps. A začíná být jasné, že jde o záměr.

Z tohoto kolapsu bude obviněna skupina V4, veškerý hněv Evropy se obrátí na Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko kvůli tomu, že tyto země blokují evropskou dohodu o redistribuci migrantů. A dá se očekávat, že Evropská komise v případě selhání vyjednávání o Dublinu IV začne proces uvalování sankcí na skupinu 4 pro-americky orientovaných zemí ve Střední Evropě. Emanuel Macron na posledním setkání s Angelou Merkel zopakoval, že Evropská unie musí v případě krachu jednání o Dublinu IV vyvodit sankce proti těm zemím, které nepodpoří systém přerozdělovacích kvót. Macron vyjmenoval sankce v podobě zablokování dotací z fondů EU, suspendace hlasovacích práv v Evropské radě, omezení přístupu občanů sankcionovaných zemí k volnému trhu práce v EU (Češi a Slováci by už nemohli v EU pracovat) a v poslední fázi i omezení přístupu firem z těchto zemí na společný Evropský trh, což by se rovnalo svým rozsahem k stejně brutálním sankcím, jaké jsou uvaleny na Rusko, jenom trochu v jiném kabátu.

Krach ve vyjednáváni o Dublinu povede v EU k lámání chleba o tom, které země v EU zůstanou, a které budou dříve či později následovat příklad Velké Británie

Pokud by došlo k uvalení těchto sankcí, všechny 4 země by během několika týdnů až měsíců padly do náruče USA a amerických elit. Je téměř jisté, že Američané by tím získali nejvěrnější spojence a rovnou celkem 4 trojské americké koně v celé EU, což by byla fatální rána Berlínu, který se snaží o poválečnou emancipaci a odpoutání se od amerického područí po II. sv. válce. Angela Merkel nechce zajít takto daleko, protože uvalením sankcí na země V4 by se nějaký Dublin IV a migrace rázem stala banálním problémem ve srovnání s tím, že uvnitř EU a uprostřed Evropy by vznikl mohutný a pevný americký politicko-vojenský blok, který by byl fundamentem plánovaného amerického projektu Trojmoří a rozpadu EU.

A mnoho politiků v ČR, v Polsku, v Maďarsku, ale i na Slovensku, má ideově mnohem blíže do Washingtonu než do Bruselu, resp. do Berlína. Samozřejmě, že po událostech na Slovensku a po zpackaném státním převratu na pozadí bizarní a zinscenované vraždy novináře Jána Kuciaka, bude slovenská vláda opatrná v přístupu k americkým partnerům, pro Bratislavu je garantem bezpečnosti před “maďarskou otázkou” Berlín, nikoliv Washington.

Takže paradoxně, Slovensku hrozí, že sankce uvalené na země V4 kvůli odmítání migrantů povedou k oslabení berlínských garancí Bratislavě v otázce územního statusu quo na jižní hranici a Američané využijí svého vlivu ve prospěch Orbánovy vlády. Riziko, jaké to s sebou pro Slovensko ponese, je doslova děsivé. Posílení Maďarska v prostoru Střední Evropy povede ke znovuoživení debat o Trianonské dohodě, kterou došlo k zániku velkého území Uherska a vytyčení nových hranic, ze kterých profitovalo Slovensko. Česku hrozí revize Benešových dekretů, Slovensku hrozí revize Trianonu. Pokaždé, když začnou Američané vozit do Budapešti své emisary, nevěští to pro Slovensko nic dobrého. Berlín si nemůže dovolit revize Trianonu, protože to by posílilo americké elity v Evropě, které se snaží o rozklad uvnitř Střední Evropy, aby tím vrazily blok a klín mezi mocenské spojování Berlína a Moskvy.

Evropa není o budoucnosti jednotlivých samostatných zemí, ale o společné cestě evropských národů k jednotě (i pod hrozbou násilí a sankcí) pod společnou vlajkou. Otázkou je, pod kterou?

Ovšem zavírání hranic je možné chápat jako nový proces argumentace v úsvitu nového světového řádu, kde jednotlivec a jednotlivé země nesmí stát v cestě celku, i kdyby ten celek přišel o rozum a ve svém šílenství vedl své kroky k zániku. Znovu je třeba zopakovat to, co Angela Merkel opakovala už tolikrát, že neexistuje pokračování členství v EU pro ty země, které se nechtějí podílet na přerozdělování migrantů. Seehoferovy výhrůžky na uzavření německých hranic tak plně zapadají do tohoto konceptu. Bude to znít absurdně, ale nastávající Babišova vláda bude možná už brzy v pozici vlády, která bude postavena před otázku, jestli jít proti svým občanům a začít přijímat tisíce migrantů ročně, anebo zahájit procesy vedoucí k vystoupení z EU.

Na hranicích Schengenu se formuje nová migrační vlna, Německo a Rakousko hodlají zavřít hranice a všichni přitom ukazují na 4 země, které za to prý všechno mohou. Tento tlak lze přirovnat k noži na krku, protože země V4 se už brzy dočkají čelního střetu s realitou, už ve čtvrtek. Czexit je možná blíže, než si kdokoliv z nás dokáže pomyslet. Nejvíce může v této chvíli ale ztratit Andrej Babiš a jeho Agrofert. Je otázkou, jestli si to vůbec uvědomuje. Země V4 budou přehlasovány, ale mohou zablokovat Dublin IV. Pokud se tak stane, Czexit bude nastartován, protože všechny země V4 se rázem stanou nepřátelskými zeměmi pro celou Novou Evropu.

-VK-
Šéferedaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-na-chorvatskou-hranici-dorazilo-celo-nove-migracni-vlny-o-vikendu-vypukly-prvni-strety-s-policii-migranti-skanduji-at-je-pusti-ze-nechteji-do-chorvatska-ale-do-nemecka/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDěs a hrůza: Kouzelnický trik děsí psy k smrti, když jejich páníček náhle zmizí   
Pridal tk Středa 27 červen 2018 - 03:22:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Chlupatá výzva“ zaplavila internet. Páníčkové si střílejí ze svých pejsků a natáčejí jejich zábavnou reakci.

Výzva začala videem, na které si holčička vystřelila ze svého huskyho. Pes nejdříve sleduje, jak se děvče schovává za velký ručník. Ten náhle spadne a nikdo nikde. Zatímco dívka rychle zmizela do dalšího pokoje, pes nevěřícně zírá a myslí si, že se prostě zčistajasna vypařila.

To inspirovalo mnoho lidí, aby tento trik zopakovali. Někteří psi vypadají prostě překvapeně, jiní začnou zběsile skákat po bytě. Jiný pes byl ale příliš líný, než aby se otočil a podíval se, co jeho páníček podniká s ručníkem.


Zdroj: Youtube, SputnikSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické MZV: USA uvalí na Turecko sankce, pokud si pořídí ruské systémy S-400   
Pridal tk Středa 27 červen 2018 - 03:08:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dříve tento měsíc turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu obvinil Washington z „vytváření umělých krizí", když mluvil o snaze amerického Senátu zabránit dodávkám letounů F-35 do Turecka kvůli tomu, že Ankara plánuje koupit ruské protiraketové systémy S-400.

Asistent amerického ministra zahraničí pro Evropu a Eurasii Wess Mitchell v úterý řekl, že obnovení vztahů mezi Tureckem a USA nebude jednoduché, pokud si Ankara pořídí systémy S-400.

„Dali jsme jasně najevo, že pokud Turecko koupí S-400… přijdou následky. Zavedeme sankce v souladu se zákonem o odporu americkým nepřátelům (CAATSA)," sdělil Mitchell senátnímu výboru pro zahraniční věci.

Podle něj Spojené státy mohou zablokovat dodávky letounů F-35 z důvodů národní bezpečnosti, pokud se Ankara odhodlá ke koupi ruských protiraketových systémů.

V dubnu generální ředitel Rosoboronexportu uvedl, že Rusko již zahájilo výrobu systémů S-400 pro Turecko.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hTj5

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRRTV se stížnostem občanů vysmívá, i kdyby Rosí (nejen) všem občanům nadával do šmejdů - odpověď RRTV   
Pridal tk Středa 27 červen 2018 - 03:04:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Místo, aby hvězdná pěchota z České televize přinášela informace, část redaktorů jako Nora Fridrichová, Rosí či Václav Moravec si prakticky zprivatizovali část Čt1 a Čt24 k nadávkám, výhrůžkám nejen vůči konkurentům, ale dokonce vůči divákům, kteří jsou s propagandou a jednostranným, totalitním způsobem jejich výběru hostů (kamarádíčků) nespokojeni.

Věřili jste, že alespoň proti demagogii dokonce jasně definované při volbě prezidenta RRTV konečně zasáhne?

Chyba lávky, vezme si jako vždy čas na rozmyšlenou a pak oznámí, že divák je tupec, který má držet ústa a krok, platit a neprotestovat, nebo ho nechá hvězdná pěchota odkráglovat! „Řekli jsme, že to už přecházet nebudeme, takže jsme dali podnět na policii,“ sdělil šéfredaktor Erik Tabery. Policie však odpověděla, že jde o veřejnou kritiku a případem se zabývat nebude. „Někdo si plete pojmy,“ zareagoval na to šéfredaktor publicistiky České televize Marek Wollner. „Kritika je jedna věc, výhrůžka je druhá věc,“ dodal Wollner.

Přitom jaksi zapomínají, že stalking, urážky, vyhrůžky a pronásledování každého z odlišným názorem vychází z České veřejnoprávní televize a nikoliv naopak.

Vážená rado, neprosím, ale ostře protestuji a žádám prošetření neuvěřitelné masáže předvolební veřejnoprávní televize: analytik Luboš Rosí ve 21:53 přímo před volbou prezidenta neuvěřitelně zmanipuloval prapodivný průzkum Čt a Demagoga.cz, kdy všechny zápory na kandidáta přečetl v přímém přenosu, takže prezident Zeman z tohoto průzkumu vyšel málem jako zločinec.

Celý ostrý protest a žádost na prošetření zde:

Ostrý protest zaslán na RRTV - Rosí manipuloval volby! Nejvíce posunutých zpráv je na Čt 24, lživých na FORUM 24

http://skrytapravda.cz/domaci/1405-ostry-protest-zaslan-na-rrtv-rosi-manipuloval-volby-nejvice-posunutych-zprav-je-na-ct-24-lzivych-na-forum-24

A výsledek? Opět jako vždy.

Provozovatel na žádost Rady řádně ve stanovené lhůtě reagoval a s podaným vysvětlením se Rada následně seznámila na svém 9. zasedání konaném dne 15. května 2018. Po zvážení obsahu podaného vysvětlení a audiovizuálního záznamu vysílání předmětného pořadu dospěla Rada k závěru, že jeho odvysíláním nedošlo k porušení zásad objektivity a vyváženosti a neshledala důvod pro zahájení řízení o přestupku.

Zdroj: http://skrytapravda.cz/domaci/1724-rrtv-se-stiznostem-obcanu-vysmiva-i-kdyby-rosi-nejen-vsem-obcanum-nadaval-do-smejdu-odpoved-rrtv

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon7 dceřiných společnosti Agrofertu neoprávněně čerpalo finanční podporu   
Pridal tk Středa 27 červen 2018 - 02:59:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Praha, 26. června 2018 - Česká pirátská strana dnes vyzvala dopisem koncern Agrofert, aby vrátil státu finanční prostředky i s úroky, které získal prokazatelně neoprávněně v rámci finanční podpory pojištění Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF), který je podřízen Ministerstvu zemědělství ČR. Jedná se o minimálně 4 miliony Kč od roku 2015. Tyto prostředky totiž byly určeny pouze pro malé a střední podniky, nikoliv pro největší zemědělský komplex v zemi. Tento závěr mají Piráti doložený několika experty a opakuje se tak podobný scénář jako v kauze Čapí hnízdo.

Pirátský poslanec Radek Holomčík, který je členem sněmovního Zemědělského výboru, podal v této věci interpelaci na ministra zemědělství v demisi Jiřího Milka a premiéra Andreje Babiše. Piráti zveřejňují v příloze emailu rovněž podrobný přehled tohoto maléru a zvažují některé právní kroky.

Tento závažný případ byl odhalen díky registru smluv, který Piráti brání a rozvíjejí do funkční podoby. Jestliže se malý podnik stane součástí velkého podniku (například koncernu Agrofert), pak je okamžitě zařazen mezi velké podniky. Tento postup explicitně určují dokumenty publikované Evropskou komisí, dále experti 3 vysokých škol (VŠE, UK, ČZU), představitel Ministerstva průmyslu a obchodu, Státního zemědělského intervenčního fondu a řada dalších expertů. Pirátský dotační expert Lukáš Wagenknecht navíc doplňuje, že tento postup je již obsažen v judikatuře evropského soudního dvora z roku 2014. Jediný, kdo tvrdí opak, je ředitel PGRLF. „Tento postoj pana ředitele je neudržitelný a Piráti proto dnes dopisem vyzvali rovněž PGRLF, aby tuto chybu co nejdříve uznal a začal jednat aspoň na její částečné nápravě,” reaguje předseda poslaneckého klubu České pirátské strany Jakub Michálek.

Účelem této finanční podpory je pojištění před nepředvídatelnými škodami, které může způsobit například sucho, silný déšť, sesuv půdy či různí škůdci. Podpora je určena s odvoláním na evropské standardy pouze malým zemědělcům, pro které mohou být tyto neočekávané situace likvidační a přitom působí v oblastech, kam se velké podniky nedostanou. Naopak velký podnik těží díky úsporám z rozsahu či lepší vyjednávací pozici. „Vrcholem absurdity je ovšem fakt, že celá řada dceřiných společnosti Agrofertu odevzdalo PGRLF v žádosti o finanční podporu čestné prohlášení o tom, že jsou malým a středním podnikem,” dodává Michálek.

Udělení této finanční podpory dceřiným společnostem Agrofertu není ovšem výsledkem nepozornosti. PGRLF dle Pirátů zcela mylně a nesmyslně interpretoval nařízení Evropské komise i po tom, co v letech 2014-2015 vydaly evropské či národní úřady dokonce podrobné příručky či stanoviska ke správnému výkladu evropského nařízení. Piráti ve svém přehledu uvedli finanční podpory 7 dceřiných společností Agrofertu, jejichž žádost byla registrovaná od roku 2015 do současnosti v celkovému objemu přesahující 4 miliony Kč. Dceřiné společnosti Agrofertu ovšem tyto podpory určené výhradně malým a středním podnikům získávaly i dříve, a proto celkový rozsah těchto prostředků je mnohem větší nemluvě o tom, že neoprávněně putovaly i do dalších velkých zemědělských koncernů.

Zatímco vůči malým a středním podnikům přistupují úřady často velice přísně a nekompromisně, obrovský koncern Agrofert ovládaný premiérem v demisi Andrejem Babišem má podle Pirátů poněkud jinou pozici. Ministerstvo zemědělství navíc ohlásilo, že zásady poskytování této finanční podpory změní od příštího roku tak, aby na ně mohli dosáhnout rovněž velké podniky a obdobně postupuje i u dalších dotačních titulů. „Takovýto postup již vskutku zavání možným zneužitím střetu zájmů. Nakonec si připomeňme, že v nedávné zprávě NKÚ konstatoval, že podmínky čerpání dotací u vybraných dotačních titulů v rozsahu několika miliard podstatně zvýhodňovaly velké podniky. Nelze se tedy divit, že Evropská komise kvůli nefunkčnímu kontrolnímu mechanismu při čerpání zemědělských dotací navrhla České republice sankce ve výši 7,5 miliard Kč,” uvádí protikorupční analytik České pirátské strany Janusz Konieczny.

Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOvčáček: „Pražská kavárna“ převzala komunistické vidění světa a nahradila si USA Ruskem   
Pridal tk Středa 27 červen 2018 - 02:53:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Literární noviny v rozhovoru s prezidentovým mluvčím Jiří Ovčáčkem projednaly otázky současných problémů České republiky a vztahů s Ruskem.

Ovčáček zhodnotil situaci s obviněními na adresu Ruska z podpory terorismu a otrávení Skripalů a s potřebou, aby se Česká republika v rámci členství v NATO účastnila různých misí, které neodpovídají jejím zájmům. Politik řekl, že „pražská kavárna" změnila svoje vidění na komunistické a pokládá Rusko za „nepřítele" a tím se nevykládají věci správně.

„Rusko je naším spojencem v boji proti mezinárodnímu terorismu. Česká pseudodebata o Rusku je příliš ideologizovaná. Pokládám to za důsledek oněch 40 let komunismu, který ovládal tuto zemi. Zvykli jsme si vše zjednodušovat. Díky tomu pověstná „pražská kavárna" převzala komunistické vidění světa a jen si nahradila USA Sovětským svazem, respektive Ruskem. Místo USA je tu nový „nepřítel" v podobě Ruska. Imperialisty nahradilo Rusko. Takto věci dezinterpretuje pražská kavárna," uvádí Ovčáček.

Ovčáček tvrdí, že i přes skutečnost, že mnoho lidí nazývá Rusko nepřítelem, všichni vidí potřebu dialogu s ním. «I generální tajemník NATO Jens Stoltenberg říká, že s Ruskem je třeba mluvit a všichni to na Západě činí. Jen u nás ideologizace zabraňuje jakékoliv rozumné debatě. Dialog je přitom vždy potřebný.»

Politik uvedl, že všechny snahy o zapojení se do dialogu s Ruskem jsou chápány jako pokusy jednat proti vládě.

„Všichni, kdo si u nás přejí komunikaci s Ruskem, ihned získávají nálepky velezrádců, dezinformátorů či šiřitelů „fake news," dodává. „To je právě ona ideologizace debaty, která je velmi nebezpečná. Omezuje se tím svoboda prostředí," uzavřel.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hTfV

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPIJAVICE Z ČSSD, POCHE - TOHLE VÁM O NĚM V TV NEŘEKNOU   
Pridal tk Středa 27 červen 2018 - 02:41:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V posledních dnech o něm všichni mluví, ale nikdo neví, co je vlastně zač. Miroslav Poche, který má být ministrem zahraničí, je podle ČSSD vhodným kandidátem, protože „hovoří několika jazyky“. Po Sobotkovi je to určitě pokrok, jinak bychom se ale nejspíš měli začít bát.

Začneme zlehka, od toho nejmírnějšího. Miroslav Poche PRACOVAL PRO MILIARDÁŘE ZDEŇKA BAKALU, který z miliard vyvedených z OKD financoval (kromě štědrých příspěvků na kampaně ODS a TOP 09) časopis Respekt nebo Knihovnu Václava Havla. Je také známé, že ostravským horníkům slíbil, že si budou moci odkoupit své nájemní byty z majetku OKD, ovšem místo toho bytový fond z firmy vyvedl a i s nájemníky prodal britské společnosti Round Hill Capital.

Způsob, jakým se OKD dostalo do majetku Zdeňka Bakaly je vyšetřován soudy (kde byl vyslýchán i bývalý premiér Bohuslav Sobotka), celou kauzu zkoumá i sněmovní vyšetřovací komise a prezident Miloš Zeman Bakalu opakovaně nazval „druhým Viktorem Koženým“, „lidskou hyenou“ a „gaunerem“.

Další Bakalovou „hračkou“, kterou platí z peněz vyvedených z Ostravy, jsou cyklistické týmy. Bakala financoval mezinárodní tým Quick Step Floors a také společnost D-Continental Team, kterou spravoval přes rodinný svěřenecký fond.

Poche v Bakalově firmě fungoval jako člen dozorčí rady od roku 2012 až do roku 2017, kdy byla z obchodního rejstříku vymazána. Poche k tomu tvrdí, že Bakalu za těch pět let nikdy neviděl, ale pochválil ho, že se podporou českého cyklistického týmu předvedl jako dobrosrdečný mecenáš. „Tím, že činnost cyklistického týmu financoval, vracel peníze do České republiky,“ řekl Poche serveru Seznam.

Může být hůř? Ano, může

Není to jediný kostlivec v šatníku tohoto pána. Poche vzešel z klientielistického prostředí pražské komunální politiky, a rozhodně v tomto zapáchajícím rybníce nebyl nějakou „čudlou“, ale jedním z nejvyžranějších sumců.

Komentátor serveru Info.cz Petr Holec o něm dokonce napsal, že v roce 2014 byl ČSSD do Evropského parlamentu víceméně uklizen, protože jeho pověst v Praze už byla tak hrůzná, že ohrožovala celou stranu.

Miroslav Poche vystudoval obor „Evropská agrární diplomacie“ na České zemědělské univerzitě (ano, něco takového se dnes opravdu studuje) a politologii a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Od roku 2002 až do roku 2014 byl členem pražského zastupitelstva, tedy i v nejdivočejších časech koalice ODS- ČSSD za primátora Béma. Jak dnes přiznává třeba i server IDNES.cz, získal si za tu dobu pověst „šíbra“.

„Spolu s Petrem Hulinským a KARLEM BŘEZINOU Poche dlouho tvořil pražskou svatou trojici ČSSD, jež psala politicko-podnikatelské noty Prahy,“ vzpomíná komentátor Holec. Poche prý patřil k nejvýkonnějším „sběračům“ funkcí a peněz, navíc podle něj v roce 2010 sám přiznal, že peníze z firem přes nejrůznější fiktivní dárce posílá na „KRMENÍ BESTIE“, jak se (jak víme už z odposlechů Davida Ratha) přezdívalo v ČSSD stranické pokladně.

Při vysvětlování kauzy se nastávající šéf diplomacie blýskl opravdu mimořádnými vyjadřovacími schopnostmi:

„To je jednoduchý, protože já to prostě... když to napíšete anonymně, tak budu mnohem radši... nebo rozumíte... já jsem ten dar rozepsal na nějakých deset členů tak, aby se z toho nemusela platit daň. Protože když dám dvě stě tisíc straně, tak ta z toho zaplatí patnáct procent daň. Kdežto když to rozepíšu mezi deset svých členů na obvodě a oni zaplatí padesát tisíc jako členský příspěvek, tak se z toho daň neplatí,“ vysvětloval tehdy novinářům z webu IHNED.cz, poté co jim nechtěně prozradil, že statisíce ze svých příjmů posílá do stranické pokladny ČSSD.

Bude to veselé, až toto předvede ostatním ministrům zahraničí...

Ale pokračujme v Pocheho kariéře. V roce 2010 se mu po dvou neúspěšných pokusech podařilo dostat do zastupitelstva Prahy 3 (v Praze patří toto „zdvojování“ funkcí na obvodě a „velkém magistrátě“ k běžným zvyklostem), na které není tak vidět.

Deset milionů pro pijavice...

Třetí obvod byl navíc známý jako „divoký Žižkov“. Média psala, že právě tento obvod je Pocheho „revírem“. Tam měl pod palcem veškeré investice a rozpočet. Na celopražském magistrátě dělal paralelně předsedu klubu zastupitelů ČSSD.

„Je znám svým žižkovským slovníkem a řečí těla prodavače ojetin,“ vzpomínal na jeho tehdejší léta komentátor Holec (tato slova z jeho komentáře později zmizela).

Podle médií si komunální léta Poche „zpříjemňoval“ množstvím funkcí v městských podnicích: „Předseda představenstva Pražské energetiky Holding a.s., předseda dozorčí rady Pražských služeb, a.s., místopředseda představenstva Správy zbytkového majetku MČ Praha 3 a.s. či člen představenstva Investiční a rozvojové Praha 3 a.s.“.

Podle obvykle dobře informovaného ekonomického novináře Miroslava Motejlka si jenom z Pražské energetiky a jenom z průběžných „tantiém“ přišel na přibližně DESET MILIONŮ. Na jednorázových odměnách mu pak přitékaly další miliony. A to byla jenom jedna z firem, ve které seděl. Motejlek jej za to neváhal nazvat „PIJAVICÍ Z ČSSD“.

Po všech těchto skandálech se v roce 2014 Pochemu podařilo „uprchnout“ do Bruselu, když jej Sobotkovo vedení dosadilo na vysoké místo kandidátky a nakonec mandát v Evropském parlamentu získal, i když voliči dali najevo, co si o něm myslí, a získal mnohem méně preferenčních „kroužků“ než kandidáti pod ním.

Bereme velké dotace, tak udělejme humanitární gesto a přijměme uprchlíky

V Bruselu pan Poche rychle načichl tamními názory a neváhal se s nimi veřejně chlubit. Například v roce 2015, když do Evropy proudily miliony běženců, napsal článek nazvaný „NEOTÁČEJME SE K UPRCHLÍKŮM ZÁDY“. V něm vyzýval Českou republiku, aby dodržovala princip evropské solidarity a nevyhýbala se přijímání běženců. Také psal, že pokud přijmeme 525 „zoufalých“ imigrantů, bude to „symbolické humanitární gesto“.

„Česká republika je velkým příjemcem dotací z EU, za evropské peníze stavíme dálnice a silnice, školy a školky, vybavujeme nemocnice, provádíme rekvalifikace nezaměstnaných a mnoho a mnoho dalšího přínosného pro naši zemi. Ale logika, solidarita i základní slušnost mně říká, že nelze ruku natahovat. Proto se osobně přikláním k tomu imigranty v České republice přijmout a poskytnout jim prostor pro nový život,“ napsal tehdy Poche.

Teď tvrdí, že „moje vnímání migrace se v průběhu let vyvíjelo“.

V prezidentských volbách Poche, nyní už jako seriózní bruselský europoslanec, podporoval Jiřího Drahoše. Za sebe i za pražské sociální demokraty před

prezidentskou volbou řekl, že podporují kandidáta, který „nerozděluje společnost, nerozdmýchává nenávist a ctí Ústavu a zákony“. A pro hloupější dodal, že TAKOVÝM KANDIDÁTEM JE PRO NĚJ JIŘÍ DRAHOŠ.

Komentátor Holec si ale myslí, že pokud se Poche stane ministrem čehokoliv, jeho SKANDÁLNÍ MINULOST jednou doběhne celou ČSSD. Tuší to prý i Jan Hamáček s Jiřím Zimolou. „Udělat z Pocheho s jeho minulostí ministra, je jako rozsvítit si doma při náletu. Něco špatného vás určitě nemine,“ napsal komentátor Holec.

A proč vlastně vedení ČSSD na Pochem tolik lpí?

Novináři se shodují, že hlavním důvodem je fakt, že pražská ČSSD, kterou Poche po léta ze zákulisí ovládá, dodala na sjezdu při volbách předsedy KLÍČOVÉ HLASY JANU HAMÁČKOVI.

A teď za to chce svou odměnu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2610 sec,0.0792 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,060kB