Čtvrtek 28 červen 2018
Kterak mecenáš Václava Havla a zakladatel morálních majáků mediální skupiny Economia Zdeněk Bakala ke štěstí přišel... A protože už to smrdí kriminálem...   
Pridal tk Čtvrtek 28 červen 2018 - 05:20:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kterak mecenáš Václava Havla a zakladatel morálních majáků mediální skupiny Economia ke štěstí přišel:

"V roce 2003 pak premiér Vladimír Špidla pověřuje ministra financí Bohuslava Sobotku, aby prodej zbytkových akcií OKD uskutečnil. Sobotka pověřil předsedu FNM Jana Juchelku, kamaráda Sobotkova nejbližšího kamaráda, Radka Pokorného.
V té době Pokorný a Juchelka spolu sedí v dozorčí radě Komerční banky. V lednu 2004 si stát nechá udělat posudek od společnosti Vox Consult. Podíl v OKD má podle posudku hodnotu 2,08 miliardy korun. A protože o náhody není nouze, tak autor posudku tak nějak zapomene ocenit i desítky dalších dceřiných společností, mezi nimi také byty, nemovitosti. A protože už to smrdí kriminálem, tak honem přispěchá Komerční banka. Ta jen tři dceřiné společnosti OKD ocení na 1,4 miliardy korun. Ale Fond národního majetku na to kašle, dělá, že to neexistuje.
Jak je možné, že znalecký posudek dělá banka? V momentě, kdy došlo na lámání chleba a začalo to smrdět, tak světe div se, Komerční banka najednou o ničem nevěděla. Novou zprávou je, že v čachrech s majetkem OKD jede podle všeho i tahle finanční instituce. V březnu 2004 přichází od Karbon Investu opravdu velkorysá nabídka na odkup státního podílu za 2,25 miliard korun. To se nelíbí ÚOHS, který upozorňuje, že cena je podezřele nízká. Tvrdí, že by měla být nejméně o miliardu vyšší.

Jednání pokračují až do září, kdy vláda Stanislava Grosse rozhodla na návrh ministra financí Bohuslava Sobotky o privatizaci menšinového podílu státu za 4,1 miliardy korun. A vítězem se stává Karbon Invest.

Jediným členem tehdejší vlády, který si materiály prostudoval a s transakcí nesouhlasil, byl ministr kultury Pavel Dostál. Krátce po rozhodnutí o prodeji OKD do rukou Karbon Investu prozrazuje pan Bakala, že mu patří dvě třetiny Karbon Investu.
V roce 2005 se lidem z Karbon Investu přihodil malý zázrak. Z podílu v hodnotě 4,1 miliardy korun se v novém znaleckém posudku, zpracovaném v listopadu 2004, stal podíl s hodnotou 10,3 miliardy korun. K takovému nárůstu došlo za pouhé dva měsíce. A to není všechno. V březnu 2006 ocenila auditorská firma Ernst and Young stejný balík akcií na 24,01 miliardy korun.

Evropská komise na základě podivných posudků požaduje vysvětlení a zahajuje správní řízení ohledně privatizace OKD.
Ministr financí Bohuslav Sobotka pověřil zpracováním posudku pro správní řízení právníka Radka Pokorného, který byl v té době zároveň právním zástupcem firmy Karbon Invest. Stejný kozel se znovu stává zahradníkem.

Vláda pět let odmítala zveřejnit smlouvu o prodeji podílu v OKD. Byla zveřejněna až na základě soudního příkazu.
Ještě smutnější je příběh bytů ve vlastnictví OKD. V posudcích, které měla vláda k dispozici, byly byty ohodnoceny částkou 40.000 korun za bytovou jednotku. Navíc Bakala dostal od státu zadarmo na 1200 bytů a k tomu nádavkem různé hotely, komerční prostory a další nemovitosti. Znalci je v posudcích prostě opomenuli. Znalci ocenili pouze 3 ze 32 dceřiných společností OKD.

Vláda do smlouvy o prodeji akcií OKD vložila i 4 závazky, které měly ochránit nájemníky bytů. Karbon Invest tenkrát všechny podmínky přijal a zavázal se je dodržet. Po dobu 5 let od privatizace musí být byty spravovány firmou OKD a výnosy z jejich pronájmu se do nich musí zpět investovat. Nájemci bytů mají také při případném prodeji předkupní právo za zvýhodněnou cenu ze znaleckého posudku, tedy 40.000 korun za jeden byt, s přihlédnutím k aktuálním cenám bytů na trhu. Zdeněk Bakala se tehdy za smluvní závazky zaručil. Řekl tehdy, že chce byty připravit k prodeji nájemníkům. Vydává o tom dokonce prohlášení.

V rámci svého prohlášení oznámil i částky, za které je připravený byty prodat. Horníci podle jeho slibu měli za jeden byt zaplatit mezi 30 až 50 tisíci korun. Horníci v té době neměli důvod nevěřit. Ani to ale nestačilo utlumit všechny pochybnosti, tak se Zdeněk Bakala vydá do České televize a tam znovu ujistí nájemce o svých čistých úmyslech.

V roce 2006 bez souhlasu Ministerstva financí vyvedl Bakala byty z OKD do zcela nové firmy, kterou pojmenoval RPG Byty. Ta byty dál prodala společnosti Pražská správa nemovitostí.
I když měli nájemníci výše uvedené státní garance, tak PSN jim byty prodávala za takřka tržní ceny. Část nájemníků skončila na ulici a část u příbuzných.

Lubomír Zaorálek tehdy označil chování Bakaly vůči nájemníkům za „gaunerské“. Bakala podal na Zaorálka žalobu na ochranu osobnosti, v níž se domáhal omluvy a odškodného. Městský soud v Praze žalobu zamítl. Od té doby je to černé na bílém – Bakala je podle soudu gauner.

Soud konstatoval, že nájemci 44.000 bytů na severní Moravě důvodně očekávali, že jim byty budou převedeny. Proto se nezajímali o jiné bydlení a navíc do majetku pana Bakaly investovali své peníze, protože věřili, že byty budou jejich. Zdeněk Bakala poté své činy neměl vůbec snahu napravit.
I když byl Bakala byl pod nepříjemným tlakem za nesplnění slibu horníkům, přesto následně udělal jednu z největších prasáren. Firmu RPG Byty, která vlastnila těch 40.000 bytů horníků, celou prodal. Dle slibů horníkům jim měl prodat byty, místo toto prodal celou firmu firmě Residomo. Ta patří firmě Fondy Bydlení 3, registrované v Lucembursku. Tam se totiž nedá najít skutečný vlastník. Ta firma Fondy Bydlení 3 patří firmě Fondy Bydlení 2, registrované v Lucembursku. Ta patří zase firmě Fondy Bydlení 1, registrované v Lucembursku. Tato firma patří firmě Round Hill Czech Residential Investment, registrované v Lucembursku. Ta patří firmě RH Czech

Residential, registrované v Lucembursku. A tahleta firma patří dvěma firmám – CZ Investments, registrované na Kajmanských ostrovech, a firmě BTO Ripple Holding, registrované tamtéž.
Nikdo nedokáže dopátrat ani jednoho vlastníka těchto firem. Pan Bakala tvrdí, že to převedl investorovi. Co když za těmito firmami stál sám pan Bakala, aby se mu nic nemohlo stát?“ říká Soukup.

Residomo vydala v dubnu 2018 dluhopisy na 680 milionů eur, tyto peníze si tedy půjčila. Residomo tedy získala byty, které měly patřit horníkům. Všechny byty jsou nyní v zástavě za peníze. „Koupím levně firmu, zatížím ji úvěry a nechám ji padnout,“ glosuje to Soukup. Bohuslav Sobotka, který stál za prodejem OKD, označil transakci za velké morální i podnikatelské selhání pana Bakaly.

Radek Pokorný a přátelé z Knihovny Václava Havla by jistě souhlasili, i kavárna souhlasně mručí a mne si pěstěný vous, lehce omočený ve flat white.

A vy tu řešíte trenky, žabaři.

Autor: Zbyněk Passer

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Haviri-zbystrete-Jaromir-Soukup-zakrocil-proti-Zdenku-Bakalovi-Gaunere-budes-potrestan-539089

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDesatero sluníčkáře: Pohrdejte bližními, jste přece elita, které prostý člověk ani nemůže rozumět...   
Pridal tk Čtvrtek 28 červen 2018 - 05:17:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
26. června proběhla v Obecním domě v Praze debata o obraně demokracie před liberální demokracií. Podkladem pro tuto debatu byl manifest Institutu Václava Klause, v němž autoři prohlašovali, že zastánci používají liberální demokracii jako klacek na skutečné demokraty.

Na akci ale nevystoupili jen zástupci Institutu Václava Klause. O slovo se přihlásil také římskokatolický duchovní Milan Badal. Ten přednesl demokratické Desatero liberálního demokrata, za něž se mu dostalo velké pochvaly od druhého českého prezidenta Václava Klause. Toto desatero by se prý dokonce mělo tesat do kamene.

Otec Badal se na sociální síti Facebook pochlubil, že za své desatero sklidil vedle pochvaly od Václava Klause i několik potlesků. A jak by tedy mělo znít Desatero liberálního demokrata?

1. Chcete-li diskutovat, nikdy nedefinujte pojmy, se kterými budete operovat, vždy mluvte jen o svých dojmech a pocitech, dojmologie je nový vědní obor.
2. Pokud byste už museli užít nějaký známý pojem, vyprázdněte jeho obsah a naplňte něčím jiným, tím dokonale zmatete protivníka.
3. Pohrdejte bližními, jste přece elita, které prostý člověk ani nemůže rozumět.
4. Vždy stůjte na straně menšiny, protože ta má vždy pravdu.
5. Ostatně každý má svou pravdu, nikdy se nevztahujte k absolutnu, vše je třeba relativizovat.
6. Diskutujte jen o podružných tématech, přistupujte k nim ideologicky, ne logicky.
7. Tradice jsou jen zajímavost, folklor, který patří do skanzenu, vše nové je lepší než to staré, vše je třeba modernizovat.
8. Při volbách nepřijímejte rozhodnutí většiny, je třeba volby opakovat, dokud nezvítězí vaše strana, a pokud to nejde, zpochybňujte výsledky, mluvte o rozdělení společnosti a prosazujte svoji pravdu všemi prostředky.
9. Buďte proti cenzuře, ale podporujte dohled nejen nad tím, co lidé veřejně hlásají, ale i nad tím, co si myslí v soukromí, jen tak jim zajistíte ráj na zemi, když ne jim, tak sobě určitě.
10. Podílejte se na koordinaci mediální i politické masáže klanů, které v této zemi vládnou jako marxisté, maoisté či reformní komunisté už desetiletí a s úspěchem předávají štafetu vládnutí svým dětem a vnoučatům.

Autor: Milan Badal

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurci v Německu vyvěsili na oslavu plakáty s Erdoganem. Další důkaz proměny Německa v turecký pašalík   
Pridal tk Čtvrtek 28 červen 2018 - 05:13:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turci si zvolili ve volbách staronového sultána (prezidenta) Erdogana a pořádně to oslavili. Například v německém městě Duisburg vyvěsili obrovské jeho plakáty.

Pokud se divíte, proč zrovna v Německu oslavují, tak asi nevíte, že tam žije několik milionu Turků, kteří pomaličku dělají z Německa další provincií Turecka …


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNásledky obchodního terorismu se začaly projevovat ve Spojených státech   
Pridal tk Čtvrtek 28 červen 2018 - 05:09:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ačkoli Čína, Evropská unie, Kanada a další země opakovaně varovaly Spojené státy, že obchodní válka nemá vítěze, asistenti Bílého domu to vždy ignorovali, dokud nedávno nedostali hlubokou ránu tímto "nožem vyrobeným v Americe", na který jsou tak pyšní.

Americký výrobce motocyklů, společnost Harley-Davidson se stoletou historií, v pondělí 25. června oznámila, že přesune část své výroby motocyklů do zahraničí, aby unikla odvetným tarifům EU na americké motocykly. V důsledku reakce, kterou spustila společnost Harley-Davidson Motors, došlo téhož dne ke „krveprolití na akciovém trhu", během kterého klesla tržní hodnota pěti největších technologických gigantů (Facebook, Amazon, Apple, Netflix a mateřská společnost Google) o 80 miliard amerických dolarů.

Během posledních dvou dnů celý svět cítí hněv prezidenta Donalda Trumpa, který vydal několik komentářů na internetu a obvinil společnost Harley-Davidson Motors, že jako první vyvěsila bílou vlajku, a pohrozil této společnosti, že na ni uvalí bezprecedentní vysokou daň a „Soudný den začne!"

V době, kdy Donald Trump nastupoval do prezidentského úřadu, považoval společnost Harley-Davidson Motors za vynikajícího představitele značky „Vyrobeno ve Spojených státech" a za hrdinu. Bílý dům rozhodl o uložení tarifů na výrobky svých obchodních partnerů a o snížení daní pro domácí společnosti s cílem chránit americké společnosti jako Harley-Davidson, aby přesunuly víc výrobních linek, kapitálu a pracovních míst do USA. Ale teď se "hrdina" stal "zrádcem" a společnost, která měla být chráněná, je první, která utekla. To vše je v rozporu s původním záměrem Donalda Trumpa.

Nicméně, Trump nemá právo obviňovat Harley-Davidson, protože je to jeho jednostranný obchodní protekcionismus, který dostal americké společnosti, jako je Harley-Davidson, do zoufalé situace. Odchod společnosti Harley-Davidson je signálem selhání hospodářské a obchodní politiky Trumpovy administrativy a bude následovat řetězová reakce. Americká energetika, zemědělství a zpracovatelské odvětví se potýkají s obtížemi, protože EU, Čína, Indie, Turecko, Mexiko a stále víc zemí zavádí odvetné tarify na americké výrobky, proto Bílý dům pravděpodobně uvidí odcházet víc zástupců značky "Vyrobeno ve Spojených státech". Pokud Spojené státy uvalí vysoké a těžké daně na uprchlé americké společnosti a zahájí program Doomsday (Soudný den), není pochyb o tom, že následkům obchodního terorismu budou nejprve čelit Spojené státy.

V současné době vyvolal tlak Spojených států na zvýšení cla obrovský dopad na globální investice, zaměstnanost, trh a spotřebu. Přeprava zboží z přístavů a letišť v různých regionech se zpomalila, ceny klíčových surovin vzrostly, americké zemědělské produkty ztratily trhy a objednávky od německých továren se snížily. Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell uvedl, že vůdčí společnosti se rozhodly odložit investice, nábory i rozhodnutí.

Americká vláda, která čelí protiopatřením zavedeným EU, Indií, Tureckem, Mexikem, Čínou a stále více dalšími zeměmi, bude muset v budoucnu zaplatit za špatné věci, které vyvolala.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko a Španělsko budou společně podporovat reformy EU   
Pridal tk Čtvrtek 28 červen 2018 - 05:07:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kancléřka Angela Merkelová se včera v Berlíně setkala se španělským premiérem Pedrem Sanchezem. Oba řekli, že budou podporovat bilaterální spolupráci a budou podporovat reformy EU.

Po setkání Merkelová na tiskové konferenci řekla, že Německo a Španělsko dosáhly shod ohledně založení svazu bankovnictví EU, svazu evropského kapitálního trhu a ohledně zvýšení schopnosti eurozóny na vyrovnání se s krizí. Současně obě země společně s Francií vypracovaly příslušné návrhy na ekonomické reformy EU včetně stimulace ekonomického vývoje a rozvoje měnového svazu.
V řešení uprchlické a imigrantské otázce se vedoucí činitelé obou zemí domnívají, že EU potřebuje mít společný způsob. Merkelová konstatovala, že snížení afrických nelegálních uprchlíků je v pozornosti současné evropské práce o uprchlících a imigrantech. EU musí spolupracovat s africkými státy, pomáhat státům a podporovat místní rozvoj.

Pedro Sanchez na tiskové konferenci sdělil, že je potřeba sjednotit státy EU, aby se společně vyrovnaly se s výzvou. Německo-francouzský plán reformy EU je důležitým krokem podporující sjednocení ekonomického a měnového svazu EU a podporující evropskou integraci.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický ministr obrany: Návštěva Číny bude cesta poslechu   
Pridal tk Čtvrtek 28 červen 2018 - 05:06:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo obrany oznámilo, že americký ministr obrany James Mattis před svou návštěvou do Číny uvedl, že cílem návštěvy je vyslechnout čínské návrhy na rozvoj strategických vztahů obou zemí. Současně chce s Čínou zahájit dialog o otázkách společných zájmů.

James Mattis, který navštíví Čínu v těchto dnech od 26. do 28. června, 24. června uvedl, že obě strany si vzájemně vymění názory na vojenskou strategii, budou diskutovat o záležitostech společných zájmů, určí společné zájmy obou stran a také rozdíly a budou pokračovat v dialogu. Mattis dále řekl, že plně vyslechne názory Číny na rozvoj strategických vztahů mezi oběma zeměmi a vysvětlí názory USA.

James Mattis se domnívá, že Čína a Spojené státy mají společné zájmy v oblasti regionální bezpečnosti, prosperity a svobody. Kromě podpory likvidace jaderných zbraní na Korejském poloostrově mohou Čína a Spojené státy také zahájit dialog o spolupráci v oblasti boje proti terorismu v Afghánistánu a v dalších oblastech.

Mattis také navštíví Jižní Koreu a Japonsko.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJižní a Severní Korea rozhodly o co nejrychlejším obnovení vojenské telekomunikace mezi Jižní a Severní Koreou   
Pridal tk Čtvrtek 28 červen 2018 - 05:03:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
25. června proběhlo v jiho-severokorejském imigračním úřadu v Jižní Koreji setkání o skutečných vojenských záležitostech na úrovni vrchního plukovníka. Obě strany se shodly na co nejrychlejším obnovení vojenské telekomunikace mezi Jižní a Severní Koreou.

Podle zprávy, kterou zveřejnilo jihokorejské ministerstvo obrany, se obě strany domnívají, že v zájmu dodržování dohody ve vojenské oblasti v rámci Deklarace z Pchanmundžomu je třeba co nejrychleji obnovit vojenskou telekomunikaci mezi Jižní a Severní Koreou. Obě strany se dohodly na tom, že nejprve obnoví vojenskou telekomunikaci v západní mořské oblasti Korejského poloostrova. Vzhledem k tomu, že telekomunikační zařízení ve východní mořské oblasti bylo zničeno ohněm, budou obě strany nadále jednat o materiálu, provedení práce a termínu projektu.

14. června proběhlo v Pchanmundžomu vysoké vojenské jednání mezi Jižní a Severní Koreou, na kterém se obě strany shodly na obnovení vojenské telekomunikace ve východní a západní mořské oblasti Korejského poloostrova.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2291 sec,0.0610 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,977kB