Středa 04 červenec 2018
Proč z podmínek KSČM pro podporu Babišově vládě potichu zmizel požadavek na nenavyšování vojenských misí NATO?   
Pridal tk Středa 04 červenec 2018 - 05:18:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč z podmínek KSČM pro podporu Babišově vládě potichu zmizel požadavek na nenavyšování vojenských misí NATO? Kroky KSČM lze přirovnat k chlapovi, který chodí se zapalovačem po vlastním hořícím baráku a dělá všechno proto, aby hořelo ještě více! Babiš odebírá KSČM voliče, strana se ještě navíc sama zbavuje kredibility v očích těch, kteří zatím zůstávají. Zatím!

Uvnitř KSČM začínají probublávat na povrch spory v otázce směřování strany v následujícím období. Zatímco počátek prázdnin je obvykle dobou klidu na politické scéně, tento rok je tomu úplně jinak. Příští středu 11. června bude Poslanecká sněmovna hlasovat o důvěře menšinové vládě Hnutí ANO a ČSSD, která se bude opírat o podporu KSČM. A jak potvrdilo víkendové rozhodnutí komunistů, bude se jednat o podporu aktivní, tzn. že poslanci za KSČM aktivně zvednou ruku pro podporu této vládě. Velká část ČSSD vidí tuto koalici jako pohřeb ČSSD, která se vládnutím s Babišem politicky zcela odepíše, protože jak upozorňují skeptici, s Babišem nelze nic získat, pouze ztratit, protože Andrej Babiš se o moc s nikým nikdy nedělil a dělit nebude. Jeho role není rolí politika, ale je to pozice státního manažera, který na sebe přebírá veškerou rozhodovací pravomoc, stejně jako ve firmě.

Jenže, zatímco Lidový dům se soustředí sám na sebe, já si dovolím tvrdit, že daleko více než ČSSD ztratí nakonec KSČM, která aktivně podpoří tuto Babišovu vládu. Komunisté si totiž dali celkem 7 klíčových podmínek pro vyslovení důvěry této vládě. Přestože se jedná o velmi důležité věci, minimálně pro voliče KSČM, tak celá dohoda o podpoře stojí na hliněných nohách, protože Andrej Babiš nebude nikde nucen plnit a dodržovat požadavky komunistů, protože ta dohoda tak prostě nestojí a vyjadřuje pouze deklaratorní postoj a zájem obou stran umožnit vznik menšinové vlády.

KSČM hrozí stejná demontáž voličské základny jaká potkala ČSSD

Jenže určité části voličů KSČM začínají současné kroky vedení strany připomínat situaci, kdy vedení KSČM začíná být odtrženo od reality podobně jako kdysi Sobotkova ČSSD v době předchozí vlády v koalici s Hnutím ANO a KDU-ČSL. Zatímco Andrej Babiš vyjídal a vyzobával volební program ČSSD, Bohuslav Sobotka to zaregistroval pozdě, až půl roku před volbami a minulý rok v květnu chtěl Andreje Babiše odstranit, ale bylo už pozdě. Byl totiž mocensky ukotvený a výsledkem byl propad ČSSD a konec politické kariéry Bohuslava Sobotky. Komunisté pro změnu po zjištění, že jim Babiš odebral ve volbách značnou část voličů, nově po jeho vládě vyžadují splnění těchto 7 kroků:

Trvalý růst minimální mzdy
Valorizace důchodů
Ochrana přírodních zdrojů (např. lithium, ale i voda a uhlí) před vyvedením do ciziny
Zvýšení podílu veřejného sektoru v hospodaření s vodou
Zdanění církevních restitucí
Zabránění nárůstu cen bydlení a podpora bytové výstavby
Zdravotní péče bez zvyšování spoluúčasti pacientů

Přestože se jedná o důležité požadavky uvedené na webu KSČM , spatříme v nich jeden nebezpečný identifikační jmenovatel, neomarxismus Evropské unie. Kromě bodů 3 a 5, které jsou českým specifikem, se všechny ostatní body shodují s akčním plánem Plánovaného rozvoje EU do roku 2030 podle agendy Evropské komise. Agenda totiž požaduje systém trvalého růstu mezd a sjednocování fiskálních systémů zemí EU do jednoho celku. S tím je spojena i valorizace důchodů, která je pouze jinou formu zvyšování mezd, i když se jedná o důchody, tedy “mzdy” pro již nepracující. Pokud jde o hospodaření s vodou, je to jeden z akčních plánů komisaře EU pro klimatickou akci a energie Miguela Ariase Cañety, takže tento komunistický požadavek na Babiše je pouze zopakováním požadavku Evropské komise.

Další podivnou věcí je shoda komunistického požadavku v bodě 6 s požadavkem evropské komisařky pro zaměstnanost, společenské vztahy a pracovní mobilitu Marianne Thyssenové. Ta se v poslední době intenzivně zabývá vlivem a negativním projevem sociální sítě AirBnB, která zvyšuje ceny bytů a realit na volném trhu bytů v EU do takové výše, že to ohrožuje bytovou bezpečnost Evropské unie. Jenom malá odbočka: AirBnB je podobná služba jaku Uber, jenom v tomto případě nejde o sdílení jízd autem, ale o sdílení bytů. Tedy původně to tak platilo, ale dnes už to neplatí ani pro Uber, ani pro AirBnB. Tento systém sdílení bytů se totiž transformoval do obrovské ekonomiky šedého trhu, kdy se developerům už nevyplatí byty prodávat koncovým majitelům, ale raději postavené byty pronajmou cizincům skrze AirBnB. Jenže, tím dochází k útoků na sociální bezpečnost států EU.

Podmínky na Andreje Babiše do značné míry kopírují akční plán Evropské komise, otázka bytové dostupnosti a cen bytů však představuje jalový boj s nasunováním globalizace a shared economy do zemí v Evropě

Celý systém AirBnB funguje následovně: Zahraniční turista, který chce ušetřit, chce přijet do EU a podívat se třeba do Prahy. Jenže se neubytuje v hotelu, ale přes sociální síť AirBnB si pronajme byt 2+kk v Praze. Klíče dostane poštou předem, nebo jiným smluveným způsobem. Noc na hotelu vyjde pro cizince na 300 EUR v centru Prahy. Přes AirBnB si ale lze v tom samém centru za tuto cenu pronajmout byt na celý týden, v přepočtu jedna noc za přibližně 40 EUR. Tyto ceny začínají rujnovat hotelové řetězce v Praze, což mnoho lidí s nadšením ocení a zatleská, jenže jenom do chvíle, než si člověk uvědomí, že když se rozhodne koupit byt v Praze, tak prostě není.

Byty nejsou. Tedy, abych byl přesnější, nejsou na prodej. A když, tak za přemrštěné ceny neodpovídající kvalitě bytu a lokalitě. Dříve byla situace taková, že když o byt nebyl zájem, developer nebo realitka šla s cenou dolů. Jenže dnes je to v době 4. průmyslové revoluce a sdílené ekonomiky úplně jinak. Dnes developer i realitka hodí nemovitost na AirBnB a s obrovskými zisky je pronajímají cizincům. Jenže nehodí tam jenom nezajímavé a neprodejné byty, ale hlavně ty nové, pěkné, čerstvě zkolaudované. A ty potom logicky chybí na trhu s byty. A protože jde o šedou ekonomiku, kterou stát nijak nesleduje, nedochází ani k odvodu daní za toto pronajímaní, protože vše jede na internetu ze serverů v USA.

Nejvíce naříkají pražští hipsteři z náplavky. Život ve městě, které pomalu patří více cizincům než Čechům, začíná likvidovat i zaběhnuté zvyky a stereotypy svěže-třicátníků. Koupit si místo bytu laciný loft a přetvořit si ho k bydlení už dnes není variantou, protože všechno, co šlo k bydlení přetvořit, už přetvořeno bylo a teď je to už dávno v nabídce na AirBnB. Byty už nejde koupit, pouze pronajmout od nadnárodního providera, který nakupuje byty v Praze v obrovském měřítku a ty se obratem ruky objevují na AirBnB. Podnikatelé z izraelské Haify ovládají AirBnB byty v centru Prahy, skupina ze Saúdské Arábie ovládá byty na Žižkově, redakce AE News se postupně prokousává touto chobotnicí a připravujeme článek.

Byty v ČR mizí závratnou rychlostí, nastává “Hawkingův” realitní jev vystřelování cen bytů a hypoték do astronomických výšin, méně lidí dosáhne na hypo a lidé začnou končit v nájemních bytech, právě v těch na AirBnB. Kruh se uzavírá, vítejte ve 4. průmyslové revoluci a její sdílené ekonomice

Nově mizí byty v Plzni, v Českých Budějovicích, v Brně, všechno je postupně stahováno z nabídek realitek, které je přesunují na AirBnB. Znalci si všimli, že z českých inzertních serverů začaly byty mizet z nabídek realitek zhruba před rokem. Přechod k tzv. shared economy, sdílené ekonomice, je nejlépe patrný právě na tom, co se děje s byty v ČR v souvislosti s AirBnB. Proto např. Berlín zakázal už minulý rok pronajímání bytů na území města skrze AirBnB. Komunisté tak kopírují požadavek komisařky Thyssenové na regulaci sdílené ekonomiky v oblasti bytových fondů. Tedy jde o agendu Evropské komise.

A stejně tak sedmý bod je jednou z priorit EU, takže požadavky KSČM de facto kopírují neomarxistický model politiky Evropské komise. Jenže, co potichu zmizelo z požadavků komunistů na Babiše, to je nenavyšování zahraničních misí české armády. Potichu a nenápadně tento požadavek úplně vypadl a je jasné, že ne omylem, ale prostě kvůli tomu, že toto je jediný bod, se kterým by Andrej Babiš nikdy nesouhlasil. Jenže právě toto je jediný bod, který definuje komunistického voliče a jediný bod, kterého by se KSČM měla držet jako klíště, pokud nechce dopadnout jako ČSSD.

Komunisté řeší, jak se přiblížit k Babišovi, zatímco by měli hasit stejný požár rozpadu voličské základny, jaký teď požírá v plamenech Lidový dům

Rozdíl mezi levicovým voličem KSČM a levicovým voličem Hnutí ANO je jenom v jednom jediném bodě: Komunistický volič NATO odmítá, zatímco levicový volič Hnutí ANO to nereflektuje a je mu to jedno. Výsledkem ambivalentního postoje k této otázce bude jediný výsledek, další ztráta voličské základny KSČM. Protože vypustit z požadavků na Andreje Babiše klíčový a jediný rozlišovací praporek v podobě odporu vůči NATO je pro komunistickou stranu politická sebevražda.

Přebíráním požadavků Evropské unie na Andreje Babiš nedokáže KSČM získat své voliče, kteří k Babišovi utekli, nijak zpět. V této chvíli se musí strana snažit, aby neztratila své voličské jádro, protože to by bylo daleko horší, než přijít o levicové liberály, kteří přešli od KSČM do Hnutí ANO. Komunistům hoří střecha nad hlavou, jak trefně připomněl Karel Klimša z Frýdku-Místku v článku PL, ale mně to připadá, že nejde o hašení požáru po říjnových volbách do sněmovny, ale naopak, vypadá to jako absurdní scéna s chlapem, který běhá po vlastním hořícím baráku se zapalovačem v ruce a hledá místa, která se mu zdají, že zatím hoří málo, anebo nehoří vůbec, a tak jim chce tím zapalovačem “pomoci”. Jinak totiž nelze chování vedení KSČM teď hodnotit. Vypuštění požadavku na nenavyšování aliančních kvót do misí NATO ze seznamu podmínek na Babiše je cesta do pekel a povede k další destabilizaci voličské základny komunistů. Jde tedy o stejný destrukční proces, jaký probíhá v ČSSD. Obě dvě levicové strany tak likviduje jedna postava, státní manažer Andrej Babiš.

-VK-
Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/news/proc-z-podminek-kscm-pro-podporu-babisove-vlade-potichu-zmizel-pozadavek-na-nenavysovani-vojenskych-misi-nato-kroky-kscm-lze-prirovnat-k-chlapovi-ktery-chodi-se-zapalovacem-po-vlastnim-baraku/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVláda velkého podrazu   
Pridal tk Středa 04 červenec 2018 - 04:39:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslední článek se zabýval Babišovým vítězným únorem. Dnešní bychom mohli nazvat Filipův prohraný únor, nebo vláda velkého podrazu. Tím je samozřejmě v nadsázce zmíněna především KSČM, bez jejíž pomoci by vláda Babiš-Hamáček s podporou Allbrightové a Bakaly nevznikla. Filip se svojí partou vedoucích nomenklaturních kádrů určitě na podpoře komplotu Babiš – Hamáček neprodělají na rozdíl od řadových členů strany a voličů. Klasičtí věřící komunisté by se asi divili, že takzvaná Komunistická strana Čech a Moravy podporuje největšího oligarchu v zemi.

Strana, která kdysi bojovala za sociální spravedlnost a jejíž členové umírali za český národ v boji proti nacismu. Ještě, že se toho nedožil Ransdorf. Vláda podporující likvidaci státu a národa, především v praxi ČSSD germánskou kolonizaci (a s ní sudeťáky), bez ohledu na Babišovy nedůvěryhodné řeči. Ani Brežněv nám nebral vlast a nevnucoval afroislámské multikulturní obohacení. Bohužel je zcela evidentní, že KSČM se stala pouze výrobní značkou a strana se plně zařadila mezi mnohé demokratické partaje, které bychom mohli označit zkratkou SDK – Strana Držitelů Koryt neboli strana partajní nomenklatury pro sebe. Typickými příklady jsou ČSSD, TOP 09, STAN, KDU-ČSL, Piráti, ANO jako přehlídka přeběhlíků z jiných zavedených partají, dříve rovněž ODA, US a bohužel část ODS vedená v současnosti Fialou a Němcovou. V podstatě mezi nimi není žádný rozdíl a všechny uvedené partaje, či části partají mohou nést jednotné označení SDK. Reálně se jedná o zájmové skupiny, které si udělaly z politiky živnost za peníze spoluobčanů a bez ohledu na sliby, rétoriku a místy i lži podřizují vše svému zisku moci a peněz bez ohledu na širší členskou základnu, o voličích nemluvě. Stačí se zeptat, co za nějakých 25 let udělaly SDK pro svoje voliče.

Díky hlouposti českých voličů, která po téměř třiceti letech vývoje pomalu dosahuje evropského průměru, se vedením SDK stále daří. Politické programy jsou ubohé, ne-li stupidní a naprostá část politických projevů je zaměřena na nadávání a napadání protivníků. Přitom divoké hádky před kamerami a nadávky na internetu jsou z velké části pouze komedie pro lidi před obrazovkami, které mají pouze vzbuzovat emoce a zakrýt fakt, že politici SDK na ně kašlou a potřebují je pouze jako užitečné hlupáky v tahanicích o podíl na kořisti. Využívají k tomu především služeb placených protinárodních médií, počínaje ČT, která rozněcují primitivní vášně, zato pomalu žádné nehájí české zájmy českého občana a podporují hloupost a rozvrat ve společnosti.

Jeden známý ze Slovenska mi s humornou nadsázkou navrhl, abych vyrazil na ulici a každému kolemjdoucímu poklepal hůlkou na hlavu. Většina bude podle něj znít dutě. Podle nadšené podpory mnoha obyvatel oligarchickému multimiliardářovi na tom něco bude. Je to kombinace práce politiků, médií a lenosti používat vlastní mozek. Z tohoto hlediska je navíc šokující, že i některá jinak vlastenecká média, myšleno internetová, stupidně jásají nad novou protinárodní vládou a další z nich blokují články, které tuto vládu kritizují. Do boje se zapojují politické neziskovky a jejich takzvaní aktivisté na školách, kteří rovněž nepřínosně parazitují na práci druhých a představují si tak i svoji budoucnost.

Důležité je, že jak SDK, tak média i neziskovky slouží zájmům eurokoncentráku řízeného z Bruselu, Berlína a Paříže a vytvořeného s cílem ničení Evropy a jejích národů jako konkurence zájmovými skupinami z USA. To už části obyvatel Evropy dochází, ale kupodivu mnohým nedochází, že reprezentantem uvedených zájmových skupin, reprezentovaných u nás Aspen Institutem a pražskou havlérkou jsou jak Babiš, tak Allbright Hamáček. Vzhledem k tomu, že jejich komplot podpořil i předseda SDK-KSČM Filip, ať už z jakéhokoli důvodu skrývaného před veřejností, můžeme mluvit o definitivním konci levice v Českých zemích.

Bez ohledu na to, zda je pan Okamura někomu sympatický, či nikoli, zůstává v parlamentu pouze jedna politická strana s dlouhodobě a jednoznačně vlasteneckým programem, a to SPD. Mimo ni zůstává obrana národa před eurokoncentrákem, islámskou invazí a nesvobodou zůstává na nevelkém počtu vlasteneckých politiků, kteří působí v SDK, typickým příkladem je Václav Klaus mladší a vlasteneckých občanech. Desítky pidistraniček, mnohdy rozbíjených nátlakem a zastrašováním ze strany BIS zvenčí a jejími agenty, případně poskoky eurokoncentráku zevnitř mají minimální šance cokoli prosadit, pokud se nespojí v jedno politické těleso. Příkladem je italská Liga, která se postavila Bruselu, Berlínu a Paříži.

V takovém případě by ovšem musela zmizet z vedení většina lídrů, kteří z nich svými názory dělají extrémistické, místy i komické organizace napadnutelné ze zákona a zároveň nejsou schopni potlačit svoje primitivní ego a arogantní touhu po moci a korytech, což je v podstatě myšlenkově řadí k SDK. Takoví lidé nejsou schopni se dohodnout a vytvořit něco takového jako je italská Liga, místy pravděpodobně záměrně. Vzorovou ukázku vidíme ve vedení takzvané Národní domobrany, ale nejen tam. Kdo má v současnosti náladu na Sládka, nebo Vítovou, která je pečená vařená v Bruselu, nebo dokonce politiky z vlád vytvořených dříve SDK?

Opravdu by mne zajímalo, jak se k vládě Babiš-Hamáček staví takový spolek BOS, tvořený bývalými vojáky z povolání, jestliže všichni kdysi přísahali věrnost této republice. Přitom jak Babiš, tak Hamáček jsou evidentní slouhové cizích zájmů. Filip je velký přítel jednoho z lídrů BOS, plukovníka v záloze, či výslužbě Zbytka. Opravdu si pánové, či soudruzi z BOS myslí, že komplot Babiš-Hamáček bude hájit národní zájmy pod prapory Allbrightové, Bakaly, Pavla, či Pocheho, možná i Sorose a jejich neziskovek? Chtějí nám snad tvrdit, že Babiš a Hamáček jsou vlastenci, nehledě na takového Metnara jako ministra obrany. Jak nám zdůvodní podraz, který na členské základně a voličích KSČM a celém národu spáchal Filip? Není nakonec BOS také jen připravovaná SDK, která má podporovat eurokoncentrák, afroislámskou invazi a válku v Evropě výměnou za koryta svých šéfů? Nebudou se soudruzi důstojníci nakonec klanět Pavlovi, Stropnickému, Šlechtové a Metnarovi jako velkým vlastencům? Hodlají se páni, či soudruzi důstojníci vrhnout střemhlav s výkřiky „za vlast a koryta“ mezi Babišovy půlky? Bohužel i mezi vojáky se najdou bezcharakterní křiváci a podvodníci, jak jsem se v praxi přesvědčil ve vedení BOS.

Myslí si snad obhájci komplotu Babiš-Hamáček, že toto pánové jsou vlastenci a jde jim o zájem českého národa? Babiš se pokouší sehrávat s podporou médií komedii jako-obránce národních zájmů. Bohužel to není charismatická osobnost, ale pouze úspěšný cizí zbohatlík a mazaný kupčík, podporovaný ze zahraničí. Proto před sebe nastrkuje pacholky na špinavou práci, typu Stropnického, který předal polovinu naší armády Německu, nebo Metnara, který podepsal Marákeš. Něco takového, že je vlastenec a bude hájit zájmy občanů, nebo dokonce pracujících? Přitom pitomci vytvářející antibabišovskou propagandu nám ho popisují téměř jako komunistu. Ječí o ohrožení komunismem v době, kdy KSČM se stala i veřejně SDK, jen aby nemuseli projevit jako vlastenci ba bránit vlast a národ před eurokoncentrákem, který reprezentují jak Babiš, tak Hmáček. Jedna velká komedie velkého komplotu partají SDK.

Obě strany, jak komplot Babiš-Hamáček s podporou Filipa, tak TOP 09, STAN, KDU-ČSL, Piráti a část ODS nám nabízejí totéž-eurokoncentrák, afroislámskou invazi, kolonizaci sudeťáky a válku. Jen se to snaží prodat v různém balení.

Udivující je rovněž jednání prezidenta Zemana. Podporou Allbrighta-Hamáčka a jeho morálně rozvrácené ČSSD jako vzorové SDK, stejně jako akceptováním Metnara jako ministra se i prezident Zeman stává nedůvěryhodnou osobou z hlediska vlasti a národa. Na jedné straně hlasitý odpor proti afroislámské invazi a válce proti Rusku a na druhé dlouhodobé akceptování Stropnického jako ministra obrany (který předal polovinu armády Německu), následně ministra zahraničí a jmenování Metnara ministrem obrany (který podepsal deklaraci v Marákeši a údajně navrhl na summitu o migraci pokračování jednání o přesunech migrantů na naše území, oboje v zastoupení Babiše)? Zeman je známý svým nesolidním jednáním vůči přátelům a spojencům. Zdaleka nejde jen o Martina Konvičku, nebo dlouholetého spolupracovníka Šloufa, který mu pomohl politiky, zajišťováním financí, ale i z hlediska osobního života, což je známé podstatně méně. Ale o tom posledním někdy jindy, možná právě proto pan prezident zavírá oči nad podrazy a komplotem vůči národu. Obávám se, že začíná jednat nesolidně i s občany a svými voliči, kteří rozhodně nechtěli vládu ČSSD. Žádný slušný, cti dbalý a vlastenecký politik by nenavrhl a nejmenoval do pozice ministra Metnara, který podepsal Marákeš.

Nicméně pro podporu komplotu Babiš-Hamáček si Zeman, stejně jako Filip zvolil nejvhodnější dobu, kdy většina občanů se starala o konec školního roku a dovolené, nikoli o politickou špínu. Je vidět, že je to protřelý politik, bohužel se praktickými činy začíná přibližovat svému volebnímu protivníku Drahošovi. A člověka, zvláště politika bychom měli hodnotit nikoli podle keců, ale podle činů. Z tohoto hlediska lze hodnotit rovněž komedii kolem novopečené ministryně Malé (rozené Veličkové-není není příbuznou partyzánky Tamary Veličko?) a jejího vzdělání, jako bychom neměli všemožných polovzdělanců a horších v politice plno. Stačí si připomenout diplomovou práci Bendy, studia Grosse, nebo genialitu reprezentanta pražské havlérky a neziskovek Rumla, který absolvoval vysokou školu bez maturity, a nikomu to porušení zákona nevadilo. To vše má jen zakrývat špinavost komplotu a odvádět pozornost od Metnara a protinárodní politiky komplotu Babiš-Hamáček. Ilustrativní je z tohoto hlediska fakt, že proti jmenování Metnara neprotestovali ani politici takzvaně protibabišovských SDK (TOP 09, STAN, KDU-ČSL, Piráti).

Z hlediska komplotu si musíme připomenout historii sociální demokracie, či evropských sociálních demokracií. Vedení českých socialistů spolu s německými (!) podpořilo rakouskou monarchii v době vyhlášení první světové války a zahájení tažení zaměřenému na kolonizaci Srbska a genocidu Srbů. Ještě v létě 1918 se čeští socani vyjadřovali pro zachování Rakouska-Uherska. Po vzniku republiky podporovali nároky takzvaných sudetských a dalších Němců na odtržení území. Zároveň se snažili rozvracet nový stát a vyvolat revoluci. V meziválečném období však podporovali pravicové vlády proti vlastním voličům, což vedlo k odtržení části vedení a voličů a vzniku KSČ. V roce 1948 se dobrovolně spojili s KSČ, čímž umožnili legální vznik komunistické vlády. Po roce 1989 podporovali především KDU-ČSL a bránili se spolupráci s KSČM, čímž zlikvidovali možnost jednotné levice bojující za zájmy pracující většiny občanů. Zároveň dlouhodobě posilovali a posilují svoje kontakty na německou sociální demokracii, která je jednak oporou německé koloniální politiky vůči slovanským zemím a spolupracuje z tohoto hlediska se sudeťáky a zároveň podporuje multikulturalismus a afroislámskou invazi. Ve stejném období posilovali svoje postavení ve vedení bruselského protinárodního eurokoncentráku vedeného euromarxisty zaměřenými na ničení bílých a křesťanských Evropanů a zároveň zmařili volbu vlastního předsedy Miloše Zemana prezidentem. V současnosti jsou vzorovou SDK a v souladu s politikou svého vůdce Hamáčka, člena Aspen Institutu ovládaného Allbrightovou a Bakalou, podlézají eurokoncentráku a podporují největšího oligarchu. ČSSD není levicová ani vlastenecká strana a komplot Babiš-Hamáček je jednoznačně protinárodní bez ohledu na mediální komedie na jeho podporu.

Ve volbách propadli, ale vedení ČSSD je natolik propojeno s eurokoncentrákem a nadnárodními zájmovými skupinami, že Babiš i Zeman plivli do obličeje voličům a posvětili protinárodní komplot. Tím nás stále více zatahují do podřízenosti eurokoncentráku, jeho afroislámské invazi, kolonizaci a válce v Evropě. Zároveň se budou snažit nás zatáhnout do eurozóny, protože ta se zmítá v rostoucích problémech. Mnozí pravděpodobně přehlédli snížení ratingu Deutsche Bank. Jenže to je doklad počátku hospodářské krize Německa, což je zároveň start krize celého eurokoncentráku. Francie je v krizi už dávno. Německo nemá peníze, protože se stalo vzorem ekonomiky řízené ideologicky, nikoli odborně, jako celý eurokoncentrák a nestačí ani ožebračování kolonií ve střední a východní Evropě. Aby se snížily dopady krize, bude se eurokoncentrák, především Německo a Francie snažit o maximální provázanost se slovanskými zeměmi a Maďarskem, aby východní kolonie nesly část dopadu ekonomické krize zaviněné ideologiemi euromarxistů.

Musíme se zeptat, proč nevznikla logicky a na základě výsledků voleb vláda Babiš-Okamura Filip? Kombinace financí, vlastenectví, sociálního přístupu? Proč Filip obětoval vlastní stranu, podrazil vlastní voliče i národ? Odpověď je logická. Všichni politici SDK mají strach z vlastních národů, a proto podporují bezohledně a bezostyšně v rozporu se zájmy členské základny a voličů vládu eurokoncentráku, která jim zajišťuje zisky a ochranu. Všichni na sebe něco vědí z minulosti svých rodin, nebo současnosti a jsou vydíratelní. Nejsou mezi nimi žádné osobnosti, jen slouhové, což platí pro celý eurokoncentrák. Vlastenectví, na němž byla postavena v říjnu 1918 Československá republika, je jim zcela cizí. Co kdy udělali Babiš a Hamáček pozitivního pro tuto zemi? Hamáček svoje nadšení eurokoncentrákem ani nezastírá. Babiš s velkou reklamou odstranil konkurenty v boji o kořist a tupá propaganda jeho protivníků mu ještě zajišťuje podporu s tím, že je komunista (asi stejný jako Allbrightová, Bakala, či Soros). Dokázal pouze svoji komedii pro voliče lépe mediálně prodat, a používá na kydání špíny cizí ruce bezskrupulózních pacholků, ale jinak se z výsledného hlediska chtivosti moci, peněz a podlézání cizím zájmům jeho praktická politika od antibabišovských SDK v ničem neliší. Jako výsledek jeho všemožných slibů můžeme čekat prosazování zájmu eurokoncentráku, chudnutí, růst byrokracie a nesvobody, růst počtu parazitů v politických neziskovkách, inkluzi, afroislámskou invazi, kterou za něj podepíše nějaký Metnar, další kolonizaci, v níž se schovají i zájmy sudeťáků podporovaných z Bruselu a Berlína, zavedení ideologické měny Euro, vyhazování peněz na nákupy zbraní a válku. Proto mohl vzniknout komplot Babiš-Hamáček s podporou Filipa a Zemana jako výsměch české historii, voličům, zájmům vlasti a národa.

K stému výročí republiky jsme od našich politiků dostali protinárodní vládu jako doklad pohrdání voliči, podrazu a posílení protektorátu a koloniálního postavení v eurokoncentráku. Počátek doby temna.

Autor: Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA je to tu. Česká televize je dezinformačním médiem, úmyslně šíří fake news, zuří expert   
Pridal tk Středa 04 červenec 2018 - 04:35:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Publicista, bezpečnostní analytik a někdejší ředitel Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost Jan Schneider s neskrývanou kritikou zhodnotil vysílání České televize. Tvrdí, že se "šířením fejku zařadila mezi dezinformační média".

Podle analytika se Česká televize zařadila mezi dezinformační média tím, že v pořadu Newsroom podrobila kritice Asociaci nezávislých médií, která uděluje Krameriovy ceny. To je podle něj v rozporu s jejím veřejnoprávním statutem. Uvedl to na serveru Česká pozice.

Odborník podotýká, že zatímco Evropská unie a celý svobodný svět bojují s dezinformacemi, Česká televize v pořadu Newsroom podrobila kritice Asociaci nezávislých médií, která uděluje Krameriovy ceny. Za asociací podle redaktorů stojí třeba web AC24, o němž redaktoři ČT uvedli, že je na seznamu dezinformátorů ministerstva vnitra.

"Hana Malá z odboru PR ministerstva vnitra však oficiálně sdělila, že „ministerstvo vnitra neposuzuje konkrétní weby, ale konkrétní informace. Žádné seznamy tedy resort vnitra nevytváří.“ A podle definice ministerstva vnitra „dezinformace“ znamená šíření záměrně nepravdivých informací s cílem ovlivnit rozhodování nebo názory těch, kteří je přijímají," upozornil analytik.

Česká televize se tak podle něj "úmyslným šířením přejatého fejku sama zařadila mezi dezinformační média". To je ale nejen v rozporu s jejím veřejnoprávním statutem, ale také tak činí za peníze široké veřejnosti, upozornil odborník.

Podle něj navíc nejde o první případ, kdy televize rozšiřuje "nepravdivé informace"- V době kampaně pro umístění amerického radaru v Česku šířila "dezinformaci, že by radar měl být namířen proti íránským a severokorejským raketám, přestože severokorejské rakety by oblétaly zeměkouli opačným směrem, jak dnes ví každé vzdělavatelné individuum," dodal.

Domnívá se, že si veřejnost musí zvykat, že demokracie není jednohlas a soulad a nerozborná jednomyslnost a podobné severokorejské libůstky. "Jádrem demokracie je inteligentní řešení sporů, proto je náročná a musí být i dost tvrdá. Podle Chestertona je dokonce velmi demokratické srazit soka ze schodů, když se mu dopřeje výsady čelního souboje," míní.

Závěrem upozornil, že je třeba hájit zásadní právo zpochybňovat a přehodnocovat v politické oblasti vše a periodicky a nenechat se převálcovat "tsunami lží ruděprávního střihu." "Ale zvykneme-li si na to, nic jiného si nezasloužíme. Už jednou jsme to totiž zažili. Ale kdo si lže o vlastních dějinách, spadne do toho znovu," uzavřel.

Ika

Zdroj: EuroZprávy.cz


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV čem se Národní demokracie liší od SPD aneb Nabídka zklamaným členům Tomia Okamury   
Pridal tk Středa 04 červenec 2018 - 04:30:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K sepsání tohoto článku mne vedly informace, které se jednak dozvídám od svých přátel a kolegů, jednak ty, které není těžké dohledat na mainstreamových zpravodajských webech, protože neuplyne týden, aby média nepsala o sporech v jednotlivých buňkách SPD a o odchodech jejich členů. Nemá smysl vyjmenovávat všechny případy, které vypluly na veřejnost v posledních měsících, myslím, že každý zaznamenal v SPD určité pnutí a neshody.

Nejsem ten, kdo by se z toho škodolibě radoval a zdůrazňuji, že tímto článkem nechci na nikoho útočit. Chtěl bych jen nabídnout pomocnou ruku těm, kteří s upřímným vlastenectvím, zápalem, horlivostí a obětavostí pracovali pro SPD a najednou se ocitli mimo ni – ať už kvůli tomu, že byli vyloučeni, nebo pro intriky vedení té které místní organizace, nebo odešli sami znechuceni z těchto a jiných podobných sporů.

Mnozí z nich přitom odvedli neocenitelnou práci a strana by jim měla být vděčná za volební úspěch, který byl založen na tomto masivním zapojení „lidí dobré vůle“, abych použil trochu zprofanovaný termín pro označení srdcařů, tedy lidí, kterým jde o budoucnost této země, ale nejde jim už tolik o pozice a funkce ve straně a naopak těmi, kterým jde hlavně o to druhé jmenované, se cítí podvedeni, vystrnaděni a znechuceni. Někdy je to i přímo vedení SPD, které se ke svým členům nezachovalo zrovna nejlépe.

Všem těmto lidem, kteří tolik pracovali a nyní mají pocit, že to bylo zbytečné, nebo přesněji, že už tak nechtějí činit pro stranu, která si toho neváží, chci vzkázat jedno. Vím, jak se cítíte, dovedu si to představit. Mrzí mne to a štve zároveň, protože skutečných vlastenců, navíc ochotných hnout pro tuto zemi nejen prstem, ale vším, co máme k dispozici, je tak málo, že je neskutečně trestuhodné je takto cynicky zneužít nebo neocenit a nedocenit jejich práci. Dovést je k pocitu, že jejich úsilí bylo marné a že by byli udělali lépe, kdyby ten drahocenný čas, který kampani věnovali, věnovali raději sobě či své rodině.

Ano, v politice to tak bývá a lidé jsou z politiky pravidelně rozčarováváni a přicházejí o iluze, ale u vlasteneckých stran by se to dít nemělo. Vlastenecké strany jsou vedeny idejemi, přitahují proto vesměs idealisty, tedy lidi upřímné a altruistické, ty, kteří pevně věří v něco, co přesahuje jejich osobní život a osobní zájmy. Takoví lidé budou často táhnout za jeden provaz, než aby si šli po krku a intrikovali proti sobě. Pokud se v takové straně přesto objeví „pragmatik“ či „reál-politik“, kterému o ideje zase až tolik nejde, měl by o to více respektovat to, že ostatní okolo něj dávají do oné politické práce, na rozdíl od něj, ještě srdce a měl by si jich proto vážit, nepohrdat jimi a chovat se k nim ohleduplně. To tím spíše, čím výše ve struktuře takové strany tento „pragmatik“ působí.

Každý člověk, který se upřímně angažoval pro SPD a nyní z jakéhokoli důvodu odešel a hrozí u něj, že na politiku či práci pro národ zanevře, by byl pro tuto zemi velkou a nenahraditelnou ztrátou. Dobře víme, že nás, národovců a vlastenců, je málo, že na každém z nás záleží a že si nemůžeme dovolit přijít ani o jednoho z nás. I proto bych chtěl ty, kteří odešli z SPD a přitom by rádi pracovali pro národ dál, pozvat do Národní demokracie. Chtěl bych tam pozvat i ty, kteří se třeba už vnitřně rozhodli, že po své neblahé zkušenosti se už nechtějí politicky angažovat vůbec – byla by to škoda a přál bych si, aby si to tito lidé ještě rozmysleli. Pro národ musíme bojovat nehledě na šrámy, které utržíme.

Protože jsem sám idealista, moc bych si přál, aby těch ran a šrámů bylo minimum, které si uštědříme sami navzájem. Že nám mnoho ran uštědří Systém či naši ideoví nepřátelé, o tom nepochybuji, s tím počítáme a mnozí z nás jsme to už zakusili. Ale abychom mezi sebou bojovali my, kteří bychom se přitom měli vzájemně podpírat a krýt v boji proti společnému nepříteli, je to poslední, co bych chtěl. Taková strana dříve či později zahyne. I proto se snažím v Národní demokracii o to, abychom mezi sebou měli přátelské vztahy a vážili si sebe navzájem. Samozřejmě jako v každém lidském společenství, i v Národní demokracii, byli dříve lidé, kteří měli za úkol spíše vyvolávat nesváry, než usilovat o naši věc, případně notoričtí kverulanti, kteří při prvních potížích utíkají od práce. Obě skupiny časem odpadly, takže je naše strana dnes jednotná a drží při sobě víc, než když vznikla. Ani my jsme se nevyhnuli vnitřním sporům, přežil jsem tři pokusy o puč ve straně, ale jdeme dál, posilněni a poučeni. Právě proto si vážím každého, kdo to nevzdal a dál bojuje, a to tím více, že si jsem vědom i toho, jak velkou ztrátou byl odchod některých z nás. To je to, o čem tu mluvím – každý se počítá, každý je důležitý, každý má něco, čím pomáhá společné věci a v čem je neocenitelný a téměř nenahraditelný.

Ačkoli se svým členům zdaleka nevěnuji tak, jak bych si přál (především proto, že nejsem placený předseda, který by měl péči o stranu tzv. na plný úvazek a nemám tudíž tolik času), přesto si myslím, že se snažím, aby nejen nově příchozí, ale i zasloužilí členové strany věděli, že si jich vážím. Samozřejmě, že záleží také na velikosti strany – pečovat o sto členů jde lépe, než když jich je tisíc, ale věřím tomu, že při jakémkoli množství členské základny je možné nastavit mechanismy vnitřního fungování strany tak, aby se na nikoho nezapomnělo, aby si každý připadal důležitý a využitý a aby se měl ve straně dobře. Strana je společenství a vlastenecká strana je něco, co přechází téměř až do něčeho mysteriózního. Jsme vpravdě bratry a sestrami, spolubojovníky, nebo jak to budeme nazývat.

Národní demokracie je v tomto smyslu skoro rodinnou stranou. Nejen, že se snažím znát členy jménem a být s nimi v kontaktu, ale přátelství funguje i mezi námi všemi vespolek. Když má někdo problém, snaží se mu další pomoci; když se nachází v těžké životní situaci, snažíme se ho povzbudit. Většinou si všichni tykáme a dá se říci, že si tykám s většinou členů a s kým si netykám, s tím si potykám co nevidět. Snažím se i vymýšlet společné akce, které nás více stmelí, takže tento víkend jedeme například společně na víkend k Máchovu jezeru a těším se na to, jak budeme mít více času si pokecat u piva a u něčeho dobrého, než když se po skončení stranické akce musíme rychle loučit, abychom stihli své spoje domů. Každý rok slavíme narozeniny strany a snažím se místa vybírat tak, abych do těchto akcí zapojil co nejvíc místních organizací, které jsou tak poctěny, že mohou ostatní členy přivítat ve svém městě. A také vymýšlíme netradiční místa, aby to bylo pro lidi zajímavé a nevšední, aby to pro ně byl i zážitek.

Politika se vždy dělala, dělá a bude dělat v hospodě a schůze v hospodě je tak vždy společenskou událostí, kdy se členové sejdou a kromě projednání nezbytných věcí si chtějí i popovídat. Snažím se být na těchto našich sezeních až do konce, protože by bylo neslušné zmizet a nechat ostatní jen tak. A snažím se spravedlivě s každým popovídat, posedět u každého stolu, když jich je víc. K tomu vedu i své kolegy a předsedy místních organizací, aby se takto chovali i oni ke svým členům a také k sympatizantům a našim přátelům, které stále více a více zveme na naše setkání (protože jsem přesvědčen, že členská legitimace není až tak rozhodující v boji za národ, takže na našich schůzích jsou poslední dobou vítáni i ti, kteří členy strany nejsou nebo dokonce i ti, kteří ani neuvažují o tom, že by kdy chtěli být. Ale pokud jim je s námi dobře a nám s nimi, je to tak správně a dobré věci to pomůže víc, než když se budeme uzavírat do sebe).

Dobře si uvědomuji, že lidé jsou to nejdůležitější, co strana má. Strana by neměla být jen výtah k moci ani stroj na vysávání peněz ze státního rozpočtu. Virtuální strany, které se domnívají, že se obejdou bez lidí, vystačí si jen s úzkým týmem a žijí vesměs jen na facebooku, nikdy ničeho nedosáhnou. Snažím se s lidmi pracovat, hledat jejich dovednosti, zkušenosti a přednosti. Více je chválím, než kárám, vím totiž, že vše, co pro stranu děláme, děláme z dobrovolnosti, ve svém volném čase a na úkor jiných svých povinností a často i na úkor svých případných ušlých příležitostí. Snažím se lidi povzbuzovat, propojovat je, vnukávat jim nápady. Někdy to chce více času, protože ještě nenadešla ta správná chvíle, a tak si jen dělám poznámky a čekám na správný čas. Teď chci například několik našich členů, kteří k Máchovu jezeru přijedou na motorce, přimět k tomu, aby založili vlastní národně orientovaný motorkářský klub. Baví mne sledovat jejich reakce, když jim řeknu o jejich vzájemných shodných zálibách, o kterých třeba dosud neměli tušení. A baví mne to sledovat, když taková přátelství a skupiny ve straně vznikají i spontánně, bez mého přičinění.

Vážím si toho, že máme v Národní demokracii zastoupeny všechny generace. Těší mne objevovat mladé talenty a rád se nechávám poučit od starších lidí, kteří už mají životní zkušenosti a moudrost. V ND máme nejmladší kandidátku v republice, která nám dělá tajemnici (21 let), přemýšlíme, jak založit mládež a máme zde i členy, kterým je 86 let. Když s něčím potřebují pomoci, naplánujeme si tam výlet, spojíme příjemné s užitečným, posekáme zahradu a uděláme si tam stranickou párty. Vedení ND je ideálně nakombinované – já jsem čtyřicátník, místopředseda ještě studuje, kolega Ivan měl padesátku a Alena si čerstvě užívá důchod. Dám na politické rady Honzy Skácela, kterému je 84, stejně jako si vážím přátelství s Petrem Hannigem. Takové vedení zaručuje, že nesklouzneme do extrému, svá stanoviska formulujeme s ohledem na všechny generace a nikdo o nás nemůže říci, že jsme stranou jen mladých nebo naopak jen starších ročníků. Jsme stranou pro všechny, kteří milují národ a láska k národu kvete v každému věku.

Nepíšu to proto, abych se chválil. Udělal jsem chyby a chci se z nich poučit. Přesvědčení o tom, že strana bude jen tak dobrá a schopná dosáhnout svých politických cílů, nakolik se její vedení a členové i její členové navzájem budou respektovat a vzájemně povzbuzovat, je to, co jsem se za ty čtyři roky naučil. Jsem rád a vděčný za členy, které Národní demokracie má. Mnohdy mi i velmi pomohli v osobním životě a já jim to nezapomenu. Jsem vděčný za jejich pozvání, za jejich pohostinnost, jsem rád, když vidím, že je práce ve straně baví a že si v ní našli další přátele. Je to taková moje druhá rodina.

Ani jsem se nechtěl až tak moc rozepsat. Chtěl jsem jen napsat, že ti lidé, kteří hledají vlasteneckou stranu, která by si jejich práce vážila a dala jim možnost předvést, co v nich je (pro ty ambicióznější) nebo jenom stranu, kde by našli obyčejné lidské přátelství, jsou v Národní demokracii vítáni. Jako v každé straně máme i zde svá pravidla. Nejsme debatní klub, nejsme spolek zahrádkářů, máme svůj program, své vize, plány a cíle a k cestě za jejich naplněním patří loajalita a disciplína. Ale myslím, že mohu říci, že jsme stranou, kde se každý normální člověk bude cítit dobře a získá zde pocit, že je přínosem a že jeho práce bude odměněna.

Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVměšování, protektorát, kolonizátoři. Bývalý policejní prezident sepsal, co všechno tu provádí ambasáda USA   
Pridal tk Středa 04 červenec 2018 - 04:25:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
“Jak si toto nevměšování představoval SSSR, to jsme se dověděli hned záhy z chování jeho pražského velvyslanectví v roce 1968. Úmluvu považoval v zemích Varšavské smlouvy za cár papíru a tento postoj pro jistotu Brežněv stvrdil vyhlášením doktríny omezené suverenity. Všichni pochopili. Cizí vládce s armádou za zády nám bude se svými nohsledy závazně vykládat, jak vypadá a jak nevypadá vměšování,” píše Novotný.

Po listopadové revoluci podle jeho slov lidé věřili, že podobné praktiky jsou za námi a nyní se budou všechna pravidla dodržovat. “A tak když se na stránkách Velvyslanectví USA v ČR objevují ve stále hojnější míře informace o ambasádou placených českých nestátních organizacích, které se pasují do role kriteriálních osob v oblasti médií, nikoho z odpovědných politiků to ani nezvedne ze židle.

Ale mělo by. Jedná se o jasný zásah do našeho vnitřního politického systému. Skrze tzv. neziskové organizace totiž USA otevřeně vnášejí do českých médií speciální politickou agendu a podporují faktické omezování svobody slova. V čím zájmu se tak děje, je snad jasné,” píše exšéf policie a předseda Asociace nezávislých médií.

Novotný je přesvědčen, že USA zde podporují instituce a spolky, které mají silný vliv na naši zahraniční politiku nebo vnucují záležitosti týkající se tzv. genderové či migrační politiky.

“Úřad zastupující cizí velmoc tak těmito granty rozhodně nepodporuje přátelské vztahy mezi USA a ČR, ani nerozvíjí hospodářské, kulturní a vědecké styky v duchu, jenž předpokládá článek 3 úmluvy. Najde se politická autorita, která novému americkému velvyslanci Stephenu Kingovi alespoň vysvětlí, že ostentativní porušování zmíněné úmluvy uráží naší národní hrdost a že narušuje vzájemně deklarované spojenectví?” ptá se Stanislav Novotný.

Podobně se prý začal do našich vnitřních záležitostí nedávno vměšovat také ukrajinský velvyslanec, když požadoval, abychom zakázali plánované vystoupení klavíristky, protože ta má podle něho “nevhodné politické názory”.

Pokud prý jde českým politickým předákům o suverenitu naší země, měli by se proti těmto praktikám jednoznačně ohradit. “Nebavím se o těžko dokazatelných operacích cizích tajných služeb, ale o vměšování, jež je každému na očích. Když na zjevné protektorátní, sovětské a kolonizátorské manýry nebudeme reagovat, nebude si nás nikdo vážit,” dodává Novotný.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vmesovani-protektorat-kolonizatori-Byvaly-policejni-prezident-sepsal-co-vsechno-tu-provadi-ambasada-USA-542418

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExkluzivní rozhovor s Ovčáčkem, který česká média odstranila   
Pridal tk Středa 04 červenec 2018 - 04:16:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sputnik přináší v původním znění interview s tiskovým mluvčím prezidenta ČR Jiřím Ovčáčkem. Rozhovor byl původně zveřejněn v Literárních novinách.

Ačkoli tiskový mluvčí prezidenta ČR autorizoval text, navzdory tomu, že interview prošlo redakcí literarky.cz, již během několika hodin po zveřejnění 25. 6. 2018 byl rozhovor z Literárních novin odstraněn. Nejprve byl článek antedatován (jako by vyšel již 22. 6. 2018) a přemístěn do archivu. Tiskový mluvčí Hradu poté souhlasil, aby dotyčné interview převzal Sputnik, který tak získal řádný souhlas pro jeho zveřejnění. Inu svoboda slova „po česku".

„Umělci" ze Ztohoven nechali nad Hradem zavlát červené trenýrky. Takto s vlajkou nakládá jen agresor. Ve Starých pověstech českých čteme: „Všem nepřátelům české země hlavy dolů!" Ani Hitlera nenapadlo rozstříhat českou standartu, když si v Praze pochutnával na šunce a pivu. Nevyfasovali „Ztohovňáci" mírné tresty?

Je to agresivní akt. V každém případě za něj padla pravomocná odsouzení. Ti lidé dostali podmínky. Pověstné červené trenýrky na základě rozsudku propadly jako předmět doličný státu. My jsme je zcela legálně získali. Při vhodné příležitosti jsme plánovali určitý happening. Pan prezident událost nazval „Autodafé". Chtěli jsme zkrátka uzavřít příběh, totiž příběh zneuctění Hradu, českých králů, československých prezidentů a českých prezidentů. Proto došlo minulý týden ve čtvrtek ke spálení trenýrek v zahradě Lumbeho vily. Když Hitler vstoupil do Pražského hradu, tak nad Hradem zavlála vlajka s hákovým křížem. To bylo zneuctění české státnosti, její pošlapání. Pak se to opakovalo až v roce 2015. Zatímco zničení Standarty prezidenta české republiky vyvolalo u některých politiků shovívavé úsměvy, tak spálení červených trenýrek u jisté části společenského spektra vyvolalo pohoršení. Komu chtějí tito politici vyjádřit úctu, českému státu, nebo červeným trenýrkám?

Když jsme spolu minule v lednu 2017 hovořili, tvrdil jste, že je naší prioritou setrvání v EU a NATO. Nyní jsme svědky toho, jak NATO i EU rozdmýchávají štvavé kampaně. Bez důkazů, eskalují vojenské napětí. Kdepak jsou principy Washingtonské smlouvy o založení NATO, kdy státům bylo zakázáno používat sílu, ba dokonce jen silou v mezinárodních vztazích vyhrožovat? František Nevařil ve stati „Demokracie nebo demokratura?" (2010) píše, že jeden voják na zahraničních misích nás stojí tolik, kolik roční důchody 15 důchodců. Za co bojujeme v těchto misích?

V každém případě stále platí, co jsem říkal před rokem. Naše místo je v NATO a EU. Ale to neznamená, že sklapneme podpatky pomyslně a zasalutujeme. Musíme být kritickým členem obou organizací. Musíme být sebevědomí. Naši partneři nás nebudou brát vážně, když budeme devótní. Musím umět říct svůj názor. Bráni svůj národní zájem. Tedy ano členství, ale za uvedených podmínek. Naše zahraniční mise se ve většině případů týkají boje s mezinárodním terorismem a ono to stojí peníze. Bezpečí je drahé. Chceme bezpečí. Proto mise podporujeme. Jde o bezpečí celé Evropy. Mise mají velký smysl, mají velké poslání. Z tohoto hlediska v žádném případě není na místě jejich kritika.

Ruský stát se tu nicméně obviňuje z podpory terorismu, viz kauza otrávení Skripalových atd. Západní vojenská technika se přesouvá k ruským hranicím… Když jsme byli v rámci Varšavského paktu, v přepočtu jsme nemuseli přispívat tolik, kolik nyní přispíváme do NATO. Nemuseli jsme se podílet na misích, které nebyly součástí našich dlouhodobých historických zájmů. Jak to vidíte?

Varšavský pakt nemusel čelit islámskému terorismu, kterému čelíme teď. Má smysl se podílet zvýšenými prostředky na společné obraně. Je ambicí, abychom dosáhli 2 % DPH podílu na obraně. Je to velmi důležité právě z toho důvodu, že současný svět je mnohem nebezpečnější. Čelíme událostem, které byly v minulosti nepředstavitelné. Mám na mysli terorismus v západní Evropě, které jsme my součástí. Rusko je naším spojencem v boji proti mezinárodnímu terorismu. Česká pseudodebata o Rusku je příliš ideologizovaná. Pokládám to za důsledek oněch 40 let komunismu, který ovládal tuto zemi. Zvykli jsme si vše zjednodušovat. Díky tomu pověstná „pražská kavárna" převzala komunistické vidění světa a jen si nahradila USA Sovětským svazem, respektive Ruskem. Místo USA je tu nový „nepřítel" v podobě Ruska. Imperialisty nahradilo Rusko. Takto respektive věci dezinterpretuje pražská kavárna.

Nicméně někteří představitelé NATO otevřeně říkají, že Rusko je nepřítelem

V každém případě dodávají, že s Ruskem je nutné komunikovat. I generální tajemník NATO Jens Stoltenberg hovoří, že s Ruskem je třeba mluvit a všichni to na Západě činí. Jen u nás ideologizace zabraňuje jakékoli rozumné debatě. Dialog je přitom vždy potřebný. Všichni, kdo si u nás přejí komunikaci s Ruskem, ihned získávají nálepky velezrádců, dezinformátorů či šiřitelů „fake news". To je právě ona ideologizace debaty, která je velmi nebezpečná. Omezuje se tím svoboda prostředí.

Během sovětské okupace měly prioritu naše zákony. NATO nás neokupuje, přesto jsme souhlasili, že US vojáci, způsobí-li exces na našem území, nebudou podléhat českým zákonům; US vojáci nejsou souzeni jinými než US soudy. Řečeno příkladem současným a historickým: vzpomeňme na znásilněnou školačku z Okinawy trojicí US mariňáků (1995) nebo na zavražděnou patnáctiletou Marii Klímovou ze Zvíkova, viz spis č. 48/45 (17. květen 1945), pořízený oddělením bezpečnostní policie v Klatovech. Opravdu jsme suverénní země?

Je tu jeden příklad a ten se netýká vojáků. Byl tu onen vrah, americký státní občan (Kevin Dahlgren, pozn.), který vyvraždil u nás rodinu a který byl vydán do ČR. Je to o důvěře a spojenectví. Musíme důvěru stavět na sebevědomí. Musíme být těmi sebevědomými, kteří trvají na svých národních zájmech. Pak si nás naši přátelé budou vážit. Nebudou si vážit onoho poklonkování, skloněných zad, podlézání. To by byl velký omyl. Naši partneři si vždy budou vážit, když jim do očí řekneme kritickou připomínku. Věřím, že kdyby došlo k fatálnímu činu na území ČR, nebude problém, aby se to řešilo i na území ČR. Důvěra vždy ale stojí na sebevědomí.

Co únosy občanů jiných států k US soudům? Jinak řečeno: není případ s Dahlgrenem spíše výjimkou? Vzpomeňme na politováníhodné incidenty na Okinawě nebo na zcela zbytečnou tragédii z italské Cavalese, která se vůbec nemusela stát. Možná jste už ale odpověděl…

Případ s Nikulinem není jednoduchý. Složitost je právě v tom, že je to případ namířený přesně proti prezidentu USA. Proti Donaldu Trumpovi je veden, jak on sám říká, „hon na čarodějnice". Upozornili jsme, že ten člověk (Nikulin), může být proti Trumpovi zneužit. Jedná-li se o současnou situaci, spolupráce probíhá na výborné úrovni, ať třeba s USA, Velkou Británii nebo třeba se státem Izrael.

Onen hacker Nikulin, řekl Miloš Zeman, se možná jednou objeví časem v USA jako úspěšný podnikatel. Ale co když osud tohoto člověka bude opravdu poškozen a ČR k tomu přispěla?

Celá záležitost nebyla z politického hlediska domyšlena. Je tam několik variant budoucího vývoje. Nad celým případem se najednou zavřela voda. Nejsou informace. Naposledy jsme zaznamenali, že mu byla nabídnuta jakási dohoda. Bylo by smutné, kdyby ČR měla k něčemu takovému přispět. Když o tom pan prezident hovořil, onou poznámkou mínil to, že když bude Nikulin „mluvit", tak mu bude odpuštěno. Varovali jsme, že ten příběh není jednoduchý. To, co se stalo, může mít opravdu neblahé důsledky. Byly splněny všechny právní předpoklady pro vydání? Pan právní zástupce Nikulina tvrdí, že nikoli. Podobně hovoří někteří experti. Vždy je třeba domýšlet ony důsledky. Hra nebyla o tom, zda jsme proruští či proameričtí. Bylo to o tom, zda jsme schopni pochopit složitost dnešního světa. Osud nějakého mladého člověka? Zřejmě padl za oběť geopolitickým hrám.

Miloš Zeman. Dá se jeho celkové směřování označit nějakým jasným heslem? Není tak trochu „proti všem"?

Neřekl bych „proti všem". To poslední období je logické, protože prezident republiky může vykonávat svůj úřad pouze po dva mandáty. V každém případě je to snaha o to, aby Česká republika měla rovnou páteř, aby byla hrdou sebevědomou zemí. I když to zní jako klišé, říkám, že je důležité, abychom se na sebe vůbec mohli podívat do zrcadla. Miloš Zeman se od roku 1989 snaží o posílení důstojnosti. Ať byl Miloš Zeman premiérem nebo pak důchodcem, nebo když se pak stal prezidentem. Tedy: důstojnost — sebevědomí — hrdost!

Důstojný, sebevědomý, hrdý je zpravidla ten, kdo materiálně netrpí. Miloš Zeman řekl v dialogu s ředitelem TV Barrandov Jaromírem Soukupem, že v ČR může pracovat každý, kdo chce. Co si o tom myslíte? Co o tom soudíte v době postprivatizačních zázračně rychle vykvašených miliardářů, kteří nás vyhodí z práce, kdykoli se špatně vyspí a kterým asi bylo už tenkrát známo, že „žádný šlechtic poctivou prací ještě nezbohatl"?

Všechny práce jsou důstojné, ať kopete příkopy či pracujete jako manažer, ať jste tovární dělník a vyrábíte automobily. Všech těchto činností bychom si měli vážit. Nikdy neplatilo, že by se měl stát o každého postarat. Miloš Zeman je v tomto případě upřímný. Bude hovořit tak, jak se domnívá, že je to správné. Dnes je hodně populární hovořit o exekucích, o půjčkách… Dokonce pravicoví politici se snaží tvářit jako zachránci dlužníků. Prostě jednoduše: lidé by měli šetřit než si půjčovat.

Upřesním: u nás funguje „švarcsystém", lidé mají částečné úvazky, jsou vydíráni nevýhodnými smlouvami. Ne každá práce se automaticky rovná dobrému zaměstnání. Jde mi spíše o pracovní podmínky lidí. Dnešní oligarchové namnoze rozkradli státní majetek a nyní bohatnou ze svého majetku „bez práce". Určují podmínky hry. Nakolik je to vůbec korektní přezírat?

V takovém případě platí, říká to pan prezident, navykli jsme si na určité pohodlí a zapomněli jsme, že se musí šetřit, že s každou korunou se má nakládat uváženě. Lidé mají možnost se sdružovat a bránit v odborech. I když se odborům zvyšuje počet členů, upřímně, je stále nedostačující. Lidé by měli i tuto možnost využívat v každém podniku. Každý podnik by měl mít odborovou organizaci. Možná je dědictvím minulého režimu, že je tu antipatie k povinnému ROH. Ale už je to skoro třicet let. To je ono, co by si lidé práce měli uvědomit, že odborové sdružování není jen o placení příspěvků a ježdění na rekreaci. Odbory přece mají stát za zaměstnancem například v situaci, kdy má být z práce neodůvodněně propuštěn. To je to „B", které pan prezident také říká, které zdůrazňuje.

Dobrá, například takoví ústavní soudci: rozhodují o výši svých platů a tím si zlepšují vyhlídky na výši důchodů, kdyby se tedy v potaz brala jen výsluhovost a onen dlouhodobý plat. Neřkuli ti miliardáři, kteří pracovat nemusí, ne vždy dokáží vysvětlit, kterak k majetkům přišli. Samozřejmě, nechci paušalizovat. Jaké jsou vyhlídky tzv. malého českého člověka? Na pozadí uvedeného kontextu?

Nechtěl bych hodnotit ústavní soudce. Je to závažná pozice. Myslím, že není třeba je za to kritizovat. Rozhodují o důležitých věcech a stát jako takový by v tomto směru měl k nim přistupovat. Máte pravdu v tom, že tady vznikla jakási kasta, která nejenom že „za hubičku" nebo různými způsoby získala velké miliardy, ale zároveň se snaží ovlivňovat politické dění z pozice finanční moci. Máme tu příklad velké trauma, které se jmenuje Zdeněk Bakala. Ten příklad tíží českou společnost. Skoro to vypadá jako kasta nedotknutelných. Vznikla vyšetřovací komise, kterou vedou Piráti, je to dobře. To trauma je třeba vyřešit. Jde tu o 40 000 bytů, o skutečné lidi, kteří byli poškozeni s tím, že nic se dlouhá léta nedělo a doposud neděje, přiznejme si to. A další: pánové Kožení, ti jsou někde v zámoří… Jako duch nad vodami zde stále plují soudem potvrzení gauneři. Nic se s tím ale neděje.

Ono nakonec nemusí jít ani o miliardáře. Co třeba zmanipulovaná či neférová výběrová řízení.

Tak samozřejmě, je to klíčový prvek a běh na dlouhou trať. Z hlediska tohoto státu by tyto procesy měly být transparentní a čisté. Vlivy jistých lidí by neměly být přípustné. Je to o lidech, o lidech v politice. Mohu hovořit za pana prezidenta. Ten by nikdy nic takového nepřipustil. Jsem rád, že máme prezidenta, který dodržuje ústavní slib a jedná dle svého svědomí.

Andrej Babiš. Komunistická podpora nové vládě. Jen letmo. V jaké korelaci je legálnost, legitimnost, etika? V těchto případech? ČR převzala socialistické právo, přitom je tu antikomunistický zákon. Není to schizoidní situace?

Vůbec ne. I první republika převzala právo Rakouska-Uherska, navázala v těchto věcech z hlediska legislativního. V každém případě, to je právě ta ideologizace. Mnoho zákonů, které byly přijaty za minulého režimu, byly zcela standardními zákony, byť dobovými, avšak neideologickými. Výjimkou, exemplárním příkladem by snad byl ústavní článek o vedoucí úloze strany, ale to jsou už jiné věci. Stát navazuje i z hlediska státoprávního na své předchůdce. Nezačali jsme v roce 1989 novou situaci. Navázali jsme na předchozí republiku, ta navázala na předchozí zřízení. Pokud se ptáte na podporu nové vládě ze strany KSČM. Ta je standardní politickou stranou, je to parlamentní legitimní strana. Neusiluje o obnovení článku o vedoucí úloze tentokrát KSČM. Dnes každý s jiným názorem je označován za proruského zrádce naší skutečnosti. Je to mnohem nebezpečnější než podpora KSČM nové vládě.

Ještě k suverenitě, solidaritě, „držení kroku, úst a basy": Česko vyhostilo ruské diplomaty — solidární akt s jinými evropskými státy v reakci na situaci na východní Ukrajině, která vyhlásila nezávislost. Kdybychom si však připomněli mezinárodní pakt o občanských a politických právech ratifikovaný v OSN 19. prosince 1966 (dále viz československá vyhláška č. 120/1976 Sb.). Jde tu o zakotvení práva všech národů na sebeurčení, vlastní politický statut, svobodný hospodářský, sociální a kulturní rozvoj. Nepanuje v EU diktatura? Když toto nechce dopřát jiným?

Upřímně řečeno máme tu precedent Kosova. Hradním stanoviskem je, že ač Topolánkova vláda rozhodla jinak, Miloš Zeman neuznává nezávislost Kosova; v tomto případě je naším stanoviskem, že Kosovo je součástí Srbska. Nemůžeme připustit oddělování území. Analogicky vzato je ukrajinské území jednotné. Věc se má řešit jednáním. Protiruské sankce jsou neúčinné, kontraproduktivní. Je třeba situaci změnit. Jde-li o východ Ukrajiny, pomůže dialog mezi Kyjevem a skupinami na východně Ukrajiny (Doněck, Luhansk).

Kyjev se ale nebaví s Donbasem. On tam posílá bombardéry. Ostřeluje tyto enklávy z balistických raket Točka-U? Jak by tu mohl být možný dialog v této situaci? Co nacistická hnutí na Ukrajině, s nimiž Donbas nesouhlasí?

Situace nemá vojenské řešení. Je třeba se držet jako helvétské víry tzv. minských dohod. Ukrajinci se mnou budou krutě nesouhlasit, ale to je fakt, který je daný. EU si nemůže dovolit mít ve svém jednom křídle dlouhodobý konflikt. Nyní cítíme ze strany Západu, aby se situace změnila. USA zakázaly financování takových „věcí" jakými jsou třeba Azov. I v USA si uvědomují, že v Evropě nemůže vzniknout ohnisko takovýchto „věcí" (neonacismu, pozn.). Evropa by se neměla kontaminovat nacismem! V tomto smyslu mě šokuje europoslanec Štětina, který se kasal runovým znakem Azovu na tiskové konferenci. Ten znak byl uveden v seznamu neonacistických symbolů. To je ten problém, který musíme vyřešit. Na Ukrajině by se neměli vyvolávat zlí duchové minulosti.

Azov ale byl součástí Majdanu. Na kolik se domníváte, že události na Majdanu byly legitimní? Došlo k legitimní změně moci? Vždyť separatisti z Donbasu argumentují nelegitimností Majdanu?

Zde jedni tvrdí, že to legitimní změna byla, druzí hlásají, že ne. Situace na Ukrajině dlouhodobě nebyla a není dobrá z hlediska vnímání veřejnosti. Viz korupce, nedůvěra ke státu atd. atd. Spíše se bavme o tom, co je teď. Musíme, a je dobře že to zaznívá ze strany Polska, odmítnout adoraci banderovců a glorifikaci neonacistů. Vzpomeňme si na výroky polské strany, že Ukrajina s banderovci do Evropy nevstoupí.

Prezident Porošenko řekl, že Minské dohody jsou pro něj mrtvé.

Jediným řešením je dodržení minských dohod. Jakékoli jiné řešení například vojenského charakteru, je nepřípustné. Ano, můžeme si představit silové dobytí těch území. Přineslo by to tisíce a tisíce mrtvých.

Už tam ale je 10 000 mrtvých.

Takhle by to bylo ještě horší. Došlo by na nepřeklenutelné trauma pro celou ukrajinskou společnost. Přes silná slova, která zaznívají, nakonec pod tlakem Západních států, bude muset dojít k nějakému smírnému řešení, které bude přijatelné pro všechny strany konfliktu. Co je důležité, musí to být řešení ve prospěch obyvatel východní Ukrajiny. Nemůžeme říci, že Donbas není ukrajinské území. Proto by měla Ukrajina k tomuto území přistupovat jako ke svému území.

Kyjev nevyplácí penze Donbasu. Nezaregistroval jsem, že by EU poslala významnější humanitární pomoc tomuto území. Ještě otázka: Je Rusko vůbec součástí tohoto konfliktu?

Rusko není součástí tohoto konfliktu. Proto se také celá situace řeší v jiném formátu, na jiné bázi.

Proč protiruské sankce?

To je důsledek dění po roce 2014. Urychlené jednoduché řešení s Krymem. Jednoduchá řešení někdy nepřináší užitek. Západ se snaží s Ruskem komunikovat. Francouzský prezident, rakouští představitelé, izraelský premiér často jezdí do Moskvy. My to trošku vidíme z pohledu ČR, kde, jak jsem říkal, máme příliš zideologizovanou debatu. Měli bychom přemýšlet jiným způsobem. Pražská kavárna, pseudoelita překlopila to minulé do toho současného. Takto to v západním světě nefunguje. Tam dialog probíhá, je to vidět na mnoha událostech, například na odvetné raketové útoky zklidnily situaci v Sýrii.

Odvetných? USA vystřelily rakety proti suverénnímu státu (nikoli Islámskému státu!), když už se tam situace uklidnila, který navíc USA nenapadl. Použití plynu proti civilistům v Dúmě byl fake. Rusko dopravilo civilní oběti údajného útoku plynem do Evropy, aby si je Evropa poslechla, že šlo o fake. Ale to už nikoho v EU nezajímalo. Mimochodem, ty americké rakety tam všechny ani nedoletěly. Několik desítek jich bylo sestřeleno nikoli státem Daeš, ale syrskou protivzdušnou obranou.

Když to říkáte takto, zní to hrozivě.

Není to tak?

Na svém Twitteru jsem psal, že jsou všichni spokojeni, nedošlo k žádné fatální situaci. Nevypukla třetí světová válka. Evidentně došlo k široké komunikaci. USA naplnily to, co oznámily, vlastně se nic nestalo. Všichni jsou spokojeni, včetně Damašku.

V ústavě USA je zakotveno, že každý národ má právo na sebeurčení od Boha. USA se právě takto secesionisticky odtrhly od Velké Británie. Co se změnilo, že to nejednou neplatí?

Všechno má své hranice, viz exemplární příklad Kosova. Pokud bychom připustili něco jiného, tak se v Evropě vrátíme do doby před třicetiletou válkou. Navzdory tomu, že se Kosovo oddělilo od Srbska, nebo právě proto, prezident Miloš Zeman nebude člověkem, který by jmenoval velvyslancem Kosova v ČR, nikdy také nepřijme kosovského velvyslance či velvyslankyni na území České republiky.

A rozbití Československa? Navzájem jsme se od sebe odtrhli? Bez referenda?

Velmi dobře to pamatuji, nakonec jsme se stejně setkali v EU. Buďme rádi, že díky V. Klusovi a V. Mečiarovi došlo ke smírnému řešení, že jsme se nedostali do situace jako v Jugoslávii, že jsme se rozešli v dobrém, abychom se znovu sešli. Naše přátelství a spojení trvá dál. V každém případě Ukrajina, chce-li do Evropy, musí odmítnout některé necivilizované jevy. Cílem je hovořit s její legitimní vládou.

Otázka závěrem: jaké máte koníčky a záliby? Vaše oblíbená kniha? Film? Hudba? Herec? Politik?

Z knih mám rád literaturu věnovanou historii. Teď jsem například přečetl vynikající biografii od pana Macháčka o Gustavu Husákovi. Knížku od německého autora o nacistické kulturní politice protektorátu. Četl jsem i Davida Zábranského. Z filmu bych zmínil Dým bramborové natě, Ucho, Šťastnou cestu (1943), Tři přání… to jsou mé oblíbené filmy.
Mým oblíbeným obdobím je druhá půle padesátých let v českém filmu. Jsou to takové ty neorealistické filmy, které se začínají věnovat určitému kritickému pohledu na společnost. Celkově: neorealistické společensko-kritické filmy, předznamenávající jinak módní „novou vlnu", ty mám rád.

Lidé žili, umírali, vytvořily se hodnoty, jmenujme pražské metro. Bavíme-li se o minulém politickém systému, pak ten sám sebe zničil neumožněním plurality. Počátek 50. let — hrůza. Počátek 70. let — kádrování, nemožnost vyjádřit jiný názor. Proto bychom dnes měli o věcech mluvit, tolerovat jiné názory a myslet kriticky. Nedopouštět se minulých chyb. Všimněme si, ti dnešní politicko-kulturní multiträgerové (nositelé moderní totality), jsou až neuvěřitelně podobní komunistům z dřívějška, tyto elementy umrtvují moderní společnost. Nesmíme to tolerovat, musíme se snažit o pravý opak. Klíčovým slovem je pluralita, která dnes existuje v ČR, byť musí svádět těžké boje s mainstreamem.

Vladimír Franta

Zdroj: https://sptnkne.ws/hWwA


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNATO v Česku umístilo své „vesmírné oko“. Proč?   
Pridal tk Středa 04 červenec 2018 - 04:00:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
1. července na území České republiky začalo budování Centra satelitové rozvědky NATO pod kódovým označením SATCEN. Centrum se bude zabývat získáváním a zpracováním satelitních fotografií a údajů z radarů pro Armádu ČR a NATO. Proč bylo pro centrum rozvědky USA vybráno právě Česko?

Není to proto, že se aliance ještě silněji snaží Čechy zatáhnout do svých vojenských akcí po celém světě? Nakolik je právě Česká republika optimální z pohledu geografie pro vytvoření podobného objektu infrastruktury USA, který bude podle zpráv stát český rozpočet několik desítek milionů dolarů?

Tisková mluvčí vojenské rozvědky Alžběta Riethofová při komentáři začátku budování Centra satelitní rozvědky NATO v Česku poznamenala, že kromě jiného zde budou zpracovávány snímky pro potřeby záchranářů během živelných pohrom. Je ale natolik neškodný tento objekt vojenské infrastruktury aliance na českém území i v případě vzniku hypotetické srážky s protivníkem? Centrum rozvědky NATO není pochopitelně radar systému protivzdušné obrany USA, jehož stavbu se české společnosti podařilo zablokovat…

Nakolik je to vážné? V každém případě je to jedno z „vesmírných očí" NATO v Evropě. Je jeho přítomnost nebezpečná pro obyvatelstvo v případě skutečných bojových akcí? Určitě, vždyť je to vojenský objekt. Myslím si, že vybudování Centra satelitní rozvědky Severoatlantické aliance v Česku je pokračování v procesu aktivního zařizování vojenského „jeviště" v Evropě, které provádí Spojené státy a NATO. Rozmisťují tu nejen systémy protivzdušné obrany, ale i nové kontingenty pozemních vojsk, tankovou brigádu a speciální jednotky. Provádí bojové hlídkování, jejich lodě se pohybují u břehů Pobaltských států. Vybudování Centra vesmírné rozvědky NATO v Česku je logicky zařizování předpokládaného „jeviště" vojenských operací na kontinentu, které vedou USA.

Na vybudování Centra vesmírné rozvědky aliance Ministerstvo obrany ČR do roku 2020 pošle desítky milionů dolarů. Nepochybně to odpovídá požadavku Trumpa k evropským partnerům, kteří by měli plnit povinnost uvedenou ve stanovách organizace, která spočívá ve vyčlenění 2 % HDP do společného rozpočtu…

Vojenský rozpočet Česka v tomto roce činí 2,3 miliard dolarů, pokud se nepletu. A ty desítky milionů dolarů, které mají podle expertů jít na vybudování centra rozvědky aliance, je pro takovou zemi, jako je Česká republika, velmi citelná částka. Ale myslím si, že oni zaplatí samotné minimum. Vždyť centrum stejně vybaví Američané, přivezou svoji techniku, své radary a další vybavení. Češi splní roli pohostinné hospodářky.

Jak v Moskvě přijímají budování vojenské infrastruktury NATO na českém území?

V Moskvě pozorně sledují celou tuto historii a to, co říká české vedení, prezident, premiér a ministr obrany o vztazích se Severoatlantickou aliancí. Osobně já, jako ruský důstojník, nemám Česku co vytknout. Dobře chápu, že stát musí přijímat pravidla hry tohoto natovského kolchozu. Já jsem mimochodem důkladně analyzoval systém vesmírné rozvědky NATO v Evropě. A je zřejmé, že USA mohly požádat o vybudování tohoto centra i na jiném místě. Existuje mnoho evropských států s podobnými topografickými podmínkami. Ale zřejmě bylo nutné centrum umístit právě v Česku, aby bylo ještě silněji přivázáno k NATO.

Autor: Jana Petrova


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA plánují rozmístění nové jaderné zbraně v Evropě, uvedl zdroj   
Pridal tk Středa 04 červenec 2018 - 03:55:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy jsou připraveny nabídnout rozmístění modernizovaných jaderných bomb na evropských vojenských základnách. Novináře o tom informoval diplomatický zdroj.
„Očekává se, že tato otázka bude vznesena v rámci nadcházejícího summitu NATO, který se bude konat v Bruselu," upřesnil společník agentury. Summit se uskuteční 11.-12. července.

Jedná se o transformaci amerických strategických bomb B61, které se podle informací evropských médií od roku 1960 nachází v Německu, Holandsku, Belgii, Itálii i Turecku, na jaderné hlavice B61-12 vybavené systémem GPS.

Podle odhadů Rozpočtového úřadu Kongresu plánuje Washington během 30 let (2017-2046) utratit za modernizaci strategických jaderných sil celkem 25 miliard dolarů.

Testování B61-12

V červnu Letectvo Spojených států amerických provedlo první kvalifikační testování nové řízené jaderné bomby B61-12. Při testování byly použity strategické neviditelné bombardéry B-2 Spirit.

Testy na zkušebním zařízení proběhly 9. června na vojenské základně v Nevadě. Uskutečnily se pod vedením 419. raketové jednotky Edwardsovy letecké základny.

Vzdušné bomby B61-12 musí být kompatibilní s platformami víceúčelových stíhaček páté generace F-35 Lightning II.
Očekává se, že první série bomb B61-12 bude v provozu do roku 2020.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hWqbSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Kirkúku byla zlikvidována velká buňka IS   
Pridal tk Středa 04 červenec 2018 - 03:51:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Irácké silové struktury zlikvidovaly velkou buňku teroristické skupiny Islámský stát v Kirkúku a zlikvidovaly 14 teroristů, oznámila místní televizní stanice Al Sumaria s odvoláním na zdroje v rozvědce.

„Bezpečnostní síly provedly operaci v provincii Kirkúk, v jejímž průběhu se podařilo zlikvidovat velkou buňku IS složenou ze 14 lidí," oznámila televize.

Podotýká se, že mezi neutralizovanými teroristy byl vedoucí této sítě Abú Anas al-Irakí. Teroristé se nacházeli v jedné z vesnic této provincie.

„Síť se podílela na řadě vražd, únosů a zřízení falešných kontrolních stanovišť v Kirkúku. Byly u nich nalezeny mapy a plány teroristických útoků v provincii," oznámili zdroje televizní stanice.

Dříve v severní irácké provincii Kirkúku došlo k řadě teroristických útoků. Koncem června byly na silnici Kirkúk — Dijála nalezeny mrtvoly osmi zabitých iráckých vojáků, které zajali teroristé IS jako rukojmí. V neděli bylo 14 lidí zraněno v důsledku tří výbuchů u skladů s volebními lístky.

Guvernér provincie Kirkúk Rakan al-Jabouri v únoru novinářům oznámil nebezpečí tzv. „spících buněk" IS v Kirkúku. Irácké úřady prohlásily koncem roku 2017 vítězství nad IS a přitom podotkly, že v boji s buňkami se bude pokračovat.

Zdroj: TV Al Sumaria

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričtí spotřebitelé ztratí kvůli obchodní válce peníze   
Pridal tk Středa 04 červenec 2018 - 03:46:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Divize Merrill Lynch z Bank of America poukázala na to, že obchodní politika Donalda Trumpa opakuje špatnou politiku USA z 80. let minulého století. Jako před 30 lety pocítí američtí spotřebitelé největší ztrátu při obchodní válce.

Ekonomka Merrill Lynch Bank of America ve své zprávě uvedla, že celní politika a pozornost k pasivní bilanci obchodu jsou podobné jako politika v 80. letech minulého století, zvláště politika vůči Japonsku. Analytici z divize Merrill Lynch řekli, že zkušenosti z tohoto období nejsou v současnosti zaostalé.

Tyto zkušenosti by měly v rámci obchodního ochranářství nutně snížit pasivní bilanci obchodu.

Zadruhé američtí spotřebitelé pocítí ztrátu, výdaje z celní daně. Dokonce obchodní ochranářství obsahuje část příjmu amerických obyvatel, američtí spotřebitelé tak doplatí na obchodní politiku.

Zatřetí zachráněným průmyslům se tolik nepomohlo. Omezila se japonská auta, což vyvolalo snížení podílu japonských aut na americkém trhu jen o 3 %. Zároveň se kvůli zvýšeným cenám hodnota japonských aut na amerického trhu zvýšila. Podobná situace se stala i v průmyslu s ocelí a hliníkem.

Některá malá vítězství vyvolala velkou ztrátu pro americkou ekonomiku a americké spotřebitele.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3468 sec,0.1331 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,987kB