Sobota 07 červenec 2018
Lež, stejně jako před útokem na Irák   
Pridal tk Sobota 07 červenec 2018 - 07:02:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní chemičtí experti organizace OPCW dnes zveřejnili výsledek svého šetření o možném použití chemických zbraní při letošním útoku v Důmě. Závěr ?? Organizace NATO a její členové lhali opět celému světu. Žádné nervově paralytické zbraně typu Sarin nebyly v Důmě použity, nalezly se jen zbytky chloru, což je ovšem látka, kterou doslova na koleně vyrobí kdejaký ušmudlaný prosťáček, který s odřenýma ušima absolvoval základní školu. Chlor tedy mohl v Důmě vypustit doslova kdokoliv!

Žádný problém pro nikoho! NATO ovšem tehdá tvrdilo, že použití na výrobu velmi složitých nervově paralytických látek může zvádnout jen stát, nikoli jednotlivec či nějaká organizace! Tedy prý Bašár Asad jediný mohl zaůtočit v Důmě .

P.S. NATO se znovu pokusilo obelhat celý svět, stejně jako při útoku na Irák 2003. Je dobře , že nyní celý svět opět vidí , co je to za odpornou organizaci. Pokud nebude NATO včas zrušeno, pak zatáhne celý svět do nesmírné katastrofy. Rakety USA, Francie a Británie byly za huronského potlesku ubohých servilních pocmrdů (to jsme my = ČR), odpáleny na Sýrii a opět pod vylhanou záminkou ! Svět stál na prahu Třetí světové války. Zase vinou NATO. Jednou se jim tu válku povede rozpoutat. Hajzlové !

Jaroslav Loudil
7. 7. 2018

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/552675/pri-utoku-v-dume-nebyla-pouzita-nervove-paralyticka-latka-tvrdi-odbornici.html


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritové lhali v případu Litvinenko a v případu Skripal a budou lhát i dál. Putinův problém: hodní anglosasové z USA a zlí anglosasové z GB   
Pridal tk Sobota 07 červenec 2018 - 07:00:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Litvinenko byl otráven α-zářičem poloniem Po210 r. 2006.
Oficiální verze: Po210 vyrábí a mají v množství použitelném k vraždě jen Rusové, vraždu spáchali Lugovoj-bývalý zaměstnanec FSB a Kovtun. Lugovoj se údajně pokusil o vraždu týden před Kovtunovým vpravením polonia do čaje, který Litvinenko vypil. Mělo jít o Putinem iniciované umlčení jeho odpůrce a kritika a zběha. Vyšetřování policíí r.2006-7 bylo stvrzeno soudním šetřením r.2014-2015 ZDE: http://webarchive.nationalarchives.gov.uk/20160613090305/https://www.litvinenkoinquiry.org/

Fakta: Většinu produkce Polonia Rusové exportovali. Po210 je užíváno v průmyslu - výroba textilu a umělohmotných folií; eliminátory elektrostatické elektřiny obsahovaly polonium v množství, které by otrávilo několik lidí.

Po r. 2007 je v USA, dle wikipedie, povinná registrace prodeje Po210 s množstvím přes 590 GBq (5000 smrtelných dávek). Organizace OTHEA na svém webu v r.2008 pro ilustraci uvádí a popisuje hlášené ztráty 3 kusů statických eliminátorů ve Velké Británii s celkovým množstvím 3,77 GBq ( http://othea.net ) Podle IAEA bylo v l. 2005-2006 hlášeno 13 ztrát a krádeží Po210 – viz důkaz INQ015782 ze soudního vyšetřování. Co a jak dělat s poloniem sděluje každá učebnice a příručka radiochemie nejméně od 60tých let 20. století. Teoretický fyzik ve vědecké penzi N. Dombey nic o praktické fyzice a chemii radionuklidů nevěděl – snad proto byl vybrán jako svědek, aby - bez znalosti věci, bezostyšně lhal- při vyšetřování i do novin.

Obvinění Lugového bylo založeno na nálezu vysoké radiace v apartmánu hotel Sheraton, kde Lugovoj přebýval týden před vraždou Litvinenka, zejména v koupelně, kde jakoby došlo k rozlití polonia na podlahu, jeho utření 5ti papírovými ubrousky vhozenými do koše a ručníkem objeveným až v lednu 2007 v hotelové prádelně . Všechna provedená měření α-záření během vyšetřování v r.2006-7 jsou v tabulkách – viz důkaz INQ017934 . Jenže – první měření v Lugového apartmánu č. 848 provedená 27.11.2006 nedávají přesvědčivé výsledky použitelné pro obvinění – jsou vysoké hodnoty nad klíčovou dírkou vstupních dveří a na tlačné destičce koupelnových dveří, cca 1800 – 2000 cps, ale podlaha koupelny – pouze 50 – 150 cps. Přesto v následujících dnech se kromě sousedících pokojů proměřují prádelny na patrech hotelu a hlavní prádelna v suterénu. 7-17.12.2006 proběhla opět měření v č. 848. Na vstupních dveřích – 15x více – 30000 cps a více (vnitřní strana), na podlaze koupelny až 9700 cps = 60x více, nejsilnější kontaminace je v odpadkovém koši. V chodbičce je silně kontaminován telefonní seznam v policové skříni – 9000 cps, ale žádné údaje o dveřích této skříně. Kobereček před skříní 3000 cps, ale kobereček u velmi silně kontaminovaných vstupních dveří (30 000 cps¨) vyzařoval jen 280 cps. Dveře z chodbičky do pokoje – žádné údaje. Porovnání kontaminace Lugového apartmá v Sheratonu a kontaminace Kovtunova pokoje v hotelu Millenium, kde bydlel Kovtun v době otrávení Litvinenka dává rovněž výrazné diskrepance – kontaminace umyvadla, kontaminace polštáře na lůžku i lůžka. U Lugového - bez významných hodnot, u Kovtuna vysoké hodnoty. Usuzuji logicky, že kontaminaci v Sheratonu nezpůsobil Lugovoj ničením nějaké své lahvičky nebo jejího obsahu s poloniem.

Závěr: Hlavní důkazy, že vraždu Litvinenka organizoval Putin a provedla ji FSB jsou vyvráceny. Polonium si mohl opatřit kdekdo. Ani Britové nepředpokládali, že Kovtun je agent FSB a konstrukci účasti FSB na vraždě opírali o nevěrohodné důkazy, které měly svědčit proti Lugovému, který býval agent FSB a podle názoru Britů jej FSB (či Kreml) vybrala pro tuto akci.

Otrava Skripalových neznámou látkou 4.3.218 v Salisbury.

Oficiální verze: Skripalovi byli otráveni nervově-paralytickou látkou(NPL) „Novičok“ nanesenou na vnější stranu vchodových dveře Skripalova domu, když tyto dveře zavírali při svém odchodu v 9 hod. ráno. Novičok je ruského původu, nikdo jiný jej nemá.

Fakta: Skripalovi byli nalezeni na lavičce, kde kolabovali do bezvědomí po čtvrté hodině odpolední. Od jejich odchodu z domu uplynulo zhruba 7 hodin. Podle dostupných informací NPL schopné působit přes kůži účinkují v minutách až nejvýše v 3 hodinách (britsko-americká příručka toxikologie bojových chem. látek). Britská media hýřila podrobnostmi – jed byl nanesen na kliku dveří auta (u řidiče, do klimatizace auta, byl vložen do kufříku slečny Skripalové agenty v Rusku, byl v pohance, byl na hrobě na hřbitově v Salisbury, byl nanesen na dveře v podobě gelu. Žádná z bulvárních zpráv nebyla potvrzena. Británie aktivně utajuje, o jakou jde látku, OPCW směla zveřejnit, že jde o látku vysoce čistou. To svědčí pro to, že šlo laboratorní, dobře přečistěný, produkt určený k získání fyzikálně chemických dat a nebo ke studiu biologických účinků a nešlo o produkt kilogramové průmyslové výroby.

Novičoky umí syntetizovat řada laboratoří. Zařízení k testování chemických zbraní, včetně Novičoků, odvezli Američané z Uzbekistánu do USA v 90tých letech – je to notoricky známo. Podle britského vědce Chrise Busbyho se v r.1998 objevila data Novičoků v databázi NIST (Národní Institut Standardů a Technologií USA), odkud ovšem po nějaké době zmizela. Nepřímé důkazy, že Novičoky umí připravit kdekdo – viz http://www.novarepublika.cz 11.05. „Zeman jako bystrý chlapec…“. Že to umí i Češi a ví se to, – tak za to nejspíš vykopla Šlechtová kvalitního vědce a organizátora Bohuslava Šafáře z funkce ředitele vojenského výzkumáku (údajně z mnoha, nespecifikovaných, důvodů). Novičok na dveřích Skripalova domu se dobře detekoval. Kdyby byl jen na klice od dveří nemusel být prokázán vůbec. Až příliš ta záležitost připomíná „důkaz“, že Lugovoj se pokusil zavraždit Litvinenka. Ostatně v obou případech jsou indicie možné spolupráce těchto přeběhlíků s vlastí – s Ruskem a to už může být silný argument pro eliminaci obou pro odstrašení dalších kandidátů na dublérství.

Závěr: Neexistuje důkaz, že by otravu Skripalových provedl či zorganizoval Kreml.

Otrava dvojice Britů neznámou látkou 30.6. 2018 v Amesbury.

Oficiální verze: Byli otráveni Novičokem, případ je spojován se Skripalovými a nebo s Ruskem. Policie uzavřela přístup do baptistického centra a lékárnu v Amesbury a několik dalších míst v Amesbury a Salisbury. Ministr vnitra Sajid Javid vyzval Rusko, aby vysvětlilo, jak přišli pan Rowley a sl. Sturgess do kontaktu s Novičokem. Mluvčí ministerstva jen konstatoval, že nynější otrava je jen nešťastným následkem ruského útoku na Skripalovy. Ubytovna pro bezdomovce, kde měla sl. Sturgess-ová svůj pokoj, byla 5.7. evakuována. Byt pana Rowleyho v Amesbury je uzavřen.

Fakta: Amesbury leží 14 km severně od Salisbury. Severně od Amesbury je Stonehenge a tři cvičné vojenské prostory, jihozápadně od Amesbury je Porton Down. Otravu Novičokem určila laboratoř v Porton Down. Obvinění Rusko odmítlo ústy mluvčí Zacharovové i Peskova, Připomnělo odmítnutí opakované nabídky ruské pomoci při vyšetřování otravy Skripalových. Rusko nabídlo pomoc i při nynějším vyšetřování prostřednictvím své ambasády v Londýně. Čtenáři britských tabloidů považují mnohdy incidenty v Salisbury a Amesbury za dílo vlastní vlády. Nynější incident dávají do souvislosti s úspěšně zorganizovaným a úspěšně probíhajícím mistrovstvím světa v Rusku, který dokonce může ruský tým vyhrát. Sajid Javid chce najít společný postup vůči Rusku s britskými spojenci

Závěr: Otrava dvou Britů v Amesbury je neobjasněná. Spekulace, že k ní došlo v důsledku odhození obalu se zbytkem Novičoku ruským atentátníkem v Salisbury kdesi v parku či na ulici v březnu je nesmyslná. Odpadkové koše na ulicích a na toaletách jsou spolehlivá místa, vodní toky a plochy jsou ideální pro předměty, které neplavou na hladině. Sovětští či ruští agenti umí přeběhnout k protivníkovi, ale při práci v terénu nikdy nebyli tak mimořádně blbí jak se domnívají Britové v případech Litviněnko, Skripal a Rowley. Jestli Británie dosud trpí mindrákem z éry Kima Philbyho, kdy britské tajné služby byly bezmála filiálkou KGB nebo zda britští představitelé podlehli novinové propagandě o ruských zaostalých mužicích zpitých vodkou, toť otázka.

Ruské vedení bude patrně od otravy v Amesbury brát incidenty v Británii vážně, i když všechna britská obvinění jsou neprůkazná – Anglosasům se totiž nabízí možnost rozehrát vůči Rusku hru na hodné (USA) a zlé (GB). Ostatně – je otázkou co „hodný Trump“ chce nabídnout Putinovi v Helsinkách. Snížení počtu amerických vojsk v Evropě jen povede ke snížení rizika smrtícího napadení USA v případě války ruskými autonomními vzdušnými, kosmickými i podvodními prostředky, fungujícími bez GPS navigace. Naopak - zvýší se odhadovaná míra postižení evropského kontinentu v případě války. Zvláště pokud budou moci Američané rozehrávat závody ve válečných přípravách mezi Británií a dejme tomu Francií a přenesou jadernou odpovědnost na evropské země.

J.K. Novák
7. 7. 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNárodní svaz novinářů Ukrajiny spočítal zraněné a zbité novináři na Ukrajině   
Pridal tk Sobota 07 červenec 2018 - 06:49:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Národní svaz novinářů Ukrajiny (NSNU) zveřejnil výsledky Monitorování fyzické bezpečnosti zaměstnanců médií v zemi za období od dubna do června letošního roku. Informují o tom oficiální stránky svazu.

„Nejvíce případů se stalo v Kyjevě a jeho okolí — devět případů, v Dněpru a Dněpropetrovské oblasti — tři, na západě, zvláště ve Volyni, v Rovenské oblasti, Užhorodu, ve Lvově — pět vyostřených situací s použitím síly proti novinářům," uvádí se ve zprávě.

Pouze v období od dubna do června letošního roku bylo na Ukrajině spácháno 22 útoků na novináře, od začátku roku 2018 v NSNU spočítali 45 případů.

Jeden z nejkrutějších případů se stal 20 dubna. Sergej Šapoval z Úřadu vyšetřovatelské žurnalistiky Volyň 24 a Roman Charčenko z agentury 12. kanál připravovali materiál o činnosti nelegálních čerpacích stanic v Ternopolské oblasti na západě Ukrajiny. Bylo na ně zaútočeno, byli mláceni, udržováni proti své vůli v místnosti a také jim rozmlátili vybavení.

Šapoval má roztrženou tvář a hodně pohmožděnin. Charčenko má otřes mozku. Když na místo události dorazili policisté, nechtěli vyřizovat nahlášení případu a volat pohotovost.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hXQ9

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRobejšek o aktuálním vlivu KSČM. Zařídil Havel komunistům dnešní politickou moc?   
Pridal tk Sobota 07 červenec 2018 - 06:36:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mentor politické strany Realisté, politolog a publicista Petr Robejšek tvrdí, že „sametoví revolucionáři“ částečně zařídili možnost komunistů účastnit se dnešní vlády díky tomu, že v letech 1989-1990 nezakázali KSČ. Byli sametoví, ale ne revoluční, napsal Robejšek na svém Facebooku.

„Když poslouchám vyčítavý tón některých publicistů kvůli tomu, že KSČM spoluvládne, tak se ptám, kdo z dnešních pokrokových intelektuálů se kriticky zamyslel nad tím, proč sametoví revolucionáři let 1989-90 Komunistickou stranu nezakázali," napsal politolog.

Následuje citát z knihy Petra Pitharta Devětaosmdesátý, ve kterém Robejšek poukázal na část, kde autor knihy říká, že KSČ tehdy nebyla zakázána, jelikož by to v kontextu tehdejších událostí byl „projev slabosti".

Sám Pithart věřil, že daleko lepší, než komunistickou stranu zakazovat, je porážet ji ve svobodných volbách.

„Nebyl jsem na ni (otázku — red.) ani trochu připraven, nikdy nikde do té doby jsme o možnosti zákazu KSČ nemluvili. (…) Pak jsem do hrobového ticha toho obrovského prostoru řekl, co mně přišlo naprosto spontánně na mysl jako sukus mé životní filosofie, jako extrakt mé disidentské zkušenosti, totiž že si myslím, že daleko lepší než je zakázat, by bylo porážet je ve svobodných volbách," cituje Robejšek Pitharta v části, kde hovoří o besedě Václava Havla a členů Občanského fóra s brněnskými studenty, které se Pithart také účastnil, na níž padla otázka o zákazu KSČ.

Politolog následně vyjádřil názor, že lidé, kteří se v roce 1989 chovali příliš mírně a nerevolučně, nesou v dnešní době část odpovědnosti za to, že komunisté mají opět značný politický vliv.

„Podle mého názoru nesou ti, kteří se tehdy chovali hodně sametově, ale ani trochu revolučně, část odpovědnosti za dnešní politickou konstelaci," uzavřel Robejšek svůj post.

Na svém blogu, kde se celé otázce věnuje hlouběji a zadává aktérům tehdejší doby otázky na tělo, říká, že „by bylo velmi zajímavé dozvědět se podrobnosti o roli, kterou v této věci sehrál Václav Havel".

Zdroj: https://sptnkne.ws/hXCK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrochu psychologie, nikoho nezabije   
Pridal tk Sobota 07 červenec 2018 - 06:30:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Děkuji paní Taťaně Malé, ministru na dobu odpovídající stavu české společnosti a zatím neformálně obviňované z plagiátorství, za podnět k popsání aktuální problematiky s velkým politickým a geografickým rozměrem, a ireversibilními následky. Problematiku reprezentuje otázka: Proč, nehledě na skandály, prohřešení, či selským rozumem dokazatelnou vinu vyplývající z neschopnosti konat odpovědně v době pokrytectví, fake news a transformace kulturních hodnot, trvat na pozici, nebo se do ní snaží dostat, případně i za každou cenu?

V krátkém příspěvku se pokusím zformulovat jednu z mnoha možných odpovědí s pomocí starých, ale osobně prověřených znalostí a zkušeností psychologie.
Lpět na získané pozici v systému moci, nebo se k ní dostat za každou cenu, není ojedinělý ani nový fenomén. Nové na fenoménu je jeho inflační charakter. Co to znamená? Odpověď zní: V minulosti byly požadavky na demisi, odstoupení nebo zřeknutí se pozice či moci v menším počtu. Ten se v posledních desetiletích na základě korupce, znalosti síly a vlivu networkingu (v systému moci), nízké kvalitě požadavků na profesionální loajalitu (zaměňovanou loajalitou k organizaci, tzv. spojenectví apod.) a charakterů tzv. nezaměnitelných, podstatně zvýšil. Současně klesla úspěšnost žalob a stěžování občanů a počet soudních rozsudků s trestem.

Práh pro odstoupení a zřeknutí se pozice či moci se zvýšil, stává se modelem chování. To v konečném výsledku dovoluje zvyšovat zmíněný práh. Stručně formulováno: Odpovědnost se ředí, z řiditele se stal ředitel, zbytek odpovědnosti se deleguje (ne)voleným a neznámým osobám (viz Brusel). Výsledkem je mnohem riskantnější a bezohlednější jednání nevolených a slepá víra v nadnárodní řešení problémů. Tato chiméra nic nevyřeší. Experimenty ukázaly, že pokud dostanete na ulici infarkt, je mnohem pravděpodobnější, že se vám spíše dostane pomoci, když bude na ulici pouze jeden člověk, než kdyby jich tam bylo pět.

Fenomén lpění na pozici a moci obsahuje pravidlo potvrzující, že cesta k pozici a moci je lemována odporem, nutností se neustále učit z chyb a prosazováním se vůči kritikům všeho druhu. Všeobecně to není špatné, když se to děje v míře, neopakuje se a nestane se pravidlem. Proč všeho moc škodí? Stane-li se totiž popsané chování rutinou, osamostatňuje se, podporuje neústupnost a odpor ke konstruktivní (na faktech založené) kritice.
V tomto okamžiku se objeví na scéně komunikace a kompetence, dovolující účastnit se a pracovat v networku. Bez této kompetence není možné být nikde úspěšným, tím méně v politice. Network, tj. síť kontaktů, tlačí na člověka, aby zůstal, nepřijímal kritiku i proto, že každý člen sítě má co ztratit. Jestliže má network ještě společný zájem, což platí v případě paní Malé, pana Babiše a mnoha jiných, síla a vliv sítě kontaktů se transformuje do neupřímné, nekritické (nejasné) a idealizované zpětné vazby. Empirické analýzy ze Západu a Východu dokazují, že nejbližší spolupracovníci, poradci a podporovatelé osob, které lpějí na pozici a moci často ignorují fakta, idealizují informace a neaplikují kontextové posuzování případů a situací.

Proč?

Hlavní příčinou je strach. Ten působí na kvalitu vztahu. Nízká kvalita vztahu podporuje připravenost osoby riskovat. Riskování zvyšuje hladinu adrenalinu a noradrenalinu, vytváří iluzi, že (osoba) má situaci pod kontrolou. Člověk se cítí silným, rozhodným, což u něho způsobuje příjemný pocit. Jeho rozhodovací schopnost je však snížená. Snížená rozhodovací schopnost podporuje manipulovatelnost. Z uvedených důvodů se proto objednává druhá analýza rizik, a plánování a řízení extrémních situací u osob, které nejsou v pracovním poměru, závislé na platu, nebo jiné vazbě ke společnosti zadavatele. Člověk se strachem nedokáže objektivně posoudit realitu. Proč?

Zvýšená funkce limbického systému v mozku, prefrontální kortex (centrum přemýšlení) trpí nedostatkem kyslíku a glukózy. Analýza rizik dokazuje, že strach a hněv jsou špatnými rádci. Úlevu při uvedených projevech vnímá mozek jako odměnu. Platíme za ni vysokou cenu ve vztazích. Formuje se tradice utopit všechno v kolektivní (ne)vině a falešném sebehodnocení. Ty vedou v mediálním a finančně atraktivním prostředí člověka ke strachu. Výsledkem jsou pak trafiky pro politiky, šéfy koncernů a recyklace osob závislých na pozici a moci apod.

V případě paní Malé, pana Babiše a podobných osobností lze identifikovat konsistentní chování a linearitu snah. Dokazují to odkazy, připomínky a naděje. Například: Opakuji, že jsem na diplomové práci pracovala tvrdě a strávila jsem na ní mnoho času (Právo, 4.7.2018, str.2). Nebo odpověď pana Babiše na otázku, Kde berete jistotu?: Protože opatření Německa vyvolá dominový efekt. Hranice začne kontrolovat Rakousko, a potom snad Řekové a Italové konečně pochopí, že budou muset udělat totéž. (Právo, 4.7.2018, str.1). Linearita snah vede k otázce: Proč si to vlastně dělají, proč jsou ochotni trpět, proč nežijí pohodlnějším životem? Jednou z mnoha odpovědí je, že něco lepšího, hezčího a pohodlnějšího pro tento typ osobností představuje (patologické) lpění na moci, konfrontace (s konkurenty o moc) a potřeba budit pozornost u veřejnosti. Výmluvy takovýchto osob, že jednají v zájmu státu, věci, nebo (nikde nedefinovaném) veřejném zájmu patří do kategorie mýtů.

Proč?

I zde je odpověď jednoduchá: Kdo musí žít s otázkou Proč?, vydrží téměř každou otázku Jak? Případ paní Malé, pana Babiše & Co lze srovnat se situaci v SRN, kancléřkou Merkel, ministrem Seehofer, členy EK, EP a organizací konajících v systému tzv. politické korektnosti, tj. pokrytectví, sebeklamu a novodobé tradici utopit všechno v kolektivní (ne)vině a falešném sebehodnocení. Uvedené osobnosti se nehlásí ke staré pravdě: Poslední košile nemá žádnou kapsu. Pro závislé na moci, hledající pomoc a vědoucí jak o ni prosit, nabízím čínské přísloví: Bohatství a sláva jsou jako plynoucí obláčky. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
06.07.2018


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Americký zbrojařský strach ze schůzky Putin-Trump   
Pridal tk Sobota 07 červenec 2018 - 06:25:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezi vládnoucími zájmy v USA je jeden ještě mocnější než je izraelská lobby. Je to tzv. Hluboký stát vojenskobezpečnostního komplexu, který se v těchto dnech třese strachem z toho, aby nadcházející Summit Putin-Trump nepřivedl na svět dohodu obou velmocí. A to dohodu takovou, která by znamenala konec démonizace Ruska, sloužící až dosud coby argument pro enormní rozpočet a neméně enormní moc amerického vojenskobezpečnostního komplexu.
Ten strach cítíte i z úvodníků, které Hluboký stát předal svým dvěma nejhlasitějším megafónům, kterými jsou deníky Washington Post (WP) a New York Times (NYT). Oba vyjadřují naprosto stejná stanoviska, používají dokonce i stejné fráze a svorně též opakují stejné a dávno už vyvrácené lži o Rusku. Ovšem s takovým humbukem, jako by přinášely nevyvratitelná fakta.
Oba deníky taktéž svorně odsuzují prezidenta Trumpa za „poklonkování“ Kremlu, i když právě poklonkování je to poslední, čím by se jednání Trumpa s kýmkoliv dalo charakterizovat. Ale samozřejmě, fakta, vyplivnutá z úst deníků WP a NYT, propagandě Hlubokého státu nepřekážejí.

Úvodník, předaný Hlubokým státem redakci WP uvádí „Důvody napětí mezi USA a Ruskem jsou známé: Rusko ukradlo Ukrajině Krym a podněcovalo válku ve východních oblastech Ukrajiny. Intervenovalo v Sýrii, aby zachránilo diktátorský režim syrského prezidenta Asada. Ovlivnilo americké prezidentské volby v neprospěch Hillary Clintonové a ve prospěch Donalda Trumpa. Na britské půdě otrávilo svého někdejšího zpravodajského důstojníka a i nadále se vměšuje do voleb v dalších demokratických zemích“.

V úvodníku NYT se uvádí totéž co v úvodníku WP a přidává se jen poznámka, že Trump namísto službě USA slouží Rusku. Naznačuje se zde dále, že pro národní bezpečnost nejen USA, ale i všech jejích spojenců (vazalů), představuje Trump hrozbu. Problém spočívá v tom, vyhlašuje NYT, že Trump nenaslouchá svým poradcům.

Ale všimněme si, jak se pojednávané deníky vyjadřují přímo ke schůzce Putin-Trump.

WP píše: „Trump sdílí názory ruského vůdce, což hrozí nebezpečnými důsledky. Když si národy nerozumí, mohou být Summity produktivní. Ale schůzka, jejímž cílem je potěšit Putina, je naivní a nezodpovědná. A má-li jít na úkor tradičních amerických spojenců, je nebezpečná a zničující. Nacházíme se tak na nebezpečné půdě. Buďto prezident ztratil kontakt s určujícími americkými zájmy, nebo se za jeho poklonkováním Putinovi skrývá jiné vysvětlení, které ještě neznáme“.

Šířeji se k helsinskému setkání vyjadřuje NYT: „ Je dobré se s protivníky setkávat. Jenže když spolu usednou Trump s Putinem, půjde o setkání příbuzných duší. A to je problém. Člověk by měl za to, že setkání Trumpa tváří v tvář s ruským diktátorem by se mělo týkat nějakých velkých zájmů Ameriky a jejich spojenců. Např. ruského zmocnění se Krymu a ruského napadení Ukrajiny. Ale na schuzce zemí G-7 Trump řekl, že Krym je ruský, protože každý tam mluví rusky. A samozřejmě, Trumpovi spolupracovníci hovořili s ruskými činiteli o potřebě zrušit protiruské sankce ještě předtím, než se Trump ujal úřadu.

Člověk by též doufal, že prezident dá Putinovi najevo, že proti němu stojí nikoliv jen on sám, ale spolu s celou spojenou frontou vůdců zemí NATO ( se kterými se měl Trump fakticky setkat ještě před schůzkou P-T v Helsinkách.). Ale on už na setkání G-7 v Kanadě řekl: „NATO je stejně špatné jako je NAFTA (Severoamerická dohoda o obchodě a clech).
Trump by se měl Putinovi zmínit i o tom, že vedoucí pracovníci amerických zpravodajských služeb mají za to, že Rusko ovlivnilo americké prezidentské volby, ale on místo toho nedávno zatweetoval: „Rusko stále říká, že s americkými volbami nemá nic společného“. A nejen to: Členům G-7 dal vědět, že by na svá jednání měli Rusko znovu přizvat.

Dalším námětem schůzky v Helsinkách bude Sýrie a Trump už signalizoval, že by odtud americké jednotky rád stáhl. Čímž by se se Sýrie samozřejmě ještě pevněji ocitla v rukou prezidenta Asada.

Trumpovi poradci jsou, pokud jde o ruskou hrozbu, jasnozřivější, než je on sám, a jasnozřivější jsou i republikáni, kteří řídí Senát. Měli by se tedy pokusit přesvědčit Trumpa, že národní bezpečnost USA se jeho setkáním s Putinem ocitne v sázce. A měl by se proto na ně připravit co nejobezřetněji“.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2209 sec,0.0763 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,826kB