Středa 11 červenec 2018
Americký velvyslanec v Německu chce, aby Berlín zablokoval íránské peníze   
Pridal tk Středa 11 červenec 2018 - 05:34:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy tlačí na Berlín, aby znemožnil Íránu návrat svých peněz, které má uložené v německé bance. Teherán se je snaží vybrat kvůli obavám z amerických sankcí.

Íránská vláda oznámila, že chce vybrat 353 milionů dolarů v hotovosti z banky Europaeisch-Iranische Handelsbank AG, kterou spravuje německá centrální banka. Podle listu Bild tomu však Spojené státy chtějí zabránit.

„Vyzýváme nejvyšší vedení německé vlády, aby se do věci vložilo a plán zastavilo," cituje Bild amerického velvyslance v Německu Richarda Grenella.

Teherán chce, aby peníze byly v hotovosti předány íránským představitelům, kteří je pak naloží do íránského letadla, které odletí do Islámské republiky. Transakce musí být schválena německými finančními orgány, které žádost prošetřují v souladu se zákonem o bankovnictví a praní špinavých peněz.

V Íránu uvádí, že peníze potřebují k tomu, aby „mohli zajistit hotovost íránským osobám pro jejich zahraniční cesty poté, co jim byly zablokovány platební karty". Děje se to po obnovení sankcí ze strany Washingtonu, který v květnu odstoupil od jaderné dohody s Íránem.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo varoval, že USA hodlají proti Íránu uvalit nejtvrdší sankce v dějinách, které se dotknou všech odvětví íránského hospodářství.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hZ3C


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa MS vybublala z chorvatského mužstva protiruská nenávist   
Pridal tk Středa 11 červenec 2018 - 05:23:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nenávist letitá, ale jak vidno, s vytrvalými kořínky. Autor druhého chorvatského gólu v ruské síti hráč Vida společně s asistentem hlavního chorvatského kouče Vukovičem natočili po vítězném zápase s Ruskem společné video a rozeslali jej po sociálních sítích. Hráč Vida na něm zvolal „Sláva Ukrajině!“, což je populární heslo účastníků ukrajinského převratu na Majdanu, a asitent hlavního chorvatského trenéra Vukovič k Vidově výkřiku dodal: „Tohle vítězství je pro Dynamo Kyjev a Ukrajinu.“

Protiruské a fašistické emoce, pocházející z dob tzv. chorvatského nezávislého státu, se tak projevily jako živé i po 77 letech, kdy v dubnu 1941 pod patronací hitlerovského Německa Paveličův plnokrevný fašistický stát vznikl, a osmitisícová chorvatská legie pak po boku wehrmachtu dobývala území SSSR a účastnila se i útoku na Stalingrad.

Světová fotbalová asociace naštěstí na tuto první politickou a protiruskou provokaci pohotově zareagovala, A to tak, že asistent trenéra Vukovič od ní obdržel pokutu ve výši 15 000 švýcarských franků a byl šupem poslán domů, zatímco hráči Vidovi prošel delikt s napomenutím.

Doufejme, že obojí bude už k politickému klidu na MS stačit.

Lubomír Man
11. 7. 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSoučasné vzdělávání je znehodnoceno!   
Pridal tk Středa 11 červenec 2018 - 05:21:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Aféry kolem akademických titulů a státních maturit z našeho vzdělávacího systému dělají znehodnocený paskvil, což poškozuje studující, vyučující a náš stát.

To všechno vzniklo z chybného přesvědčení, že řemeslo a učební obor smrdí, tak se mnoho lidí hrnulo na maturitní obory jen z důvodu získání perspektivního povolání, ale pak došlo k masové kumulaci, a tak se stala i maturita devalvovaným (znehodnoceným) stupněm vzdělání, když připočítáme podvody a nešvary vzdělávacího systému.

Taktéž se akademické tituly potýkají s devalvací (znehodnocením). Celkově je znehodnoceno: bez kvalifikace, s řemeslem, s maturitou, s akademickým titulem, právě ty příslušné diplomy v dnešní době mohou absolventi devalvovaného vzdělávacího systému "rovnou spálit!"

Již uvedený stav našeho školství v rozkladu nás vůbec netěší, neboť nezbývá nic jiného než stále přihlížet expandujícímu marasmu. Ideální by bylo se nepovyšovat, ani neponižovat ve vzdělávací a pracovní sféře. Školství by mělo být motivováno pro šťastný život a prosperující stát, též musí být spravedlivé.

Nejedná se o plané řeči, ale dokonalosti mistra, který zodpovědně vzdělává své žáky k dokonalosti. Možnost vybrat si obor k obrazu a talentu svému by měla být samozřejmostí. Základní školství musí naučit žáka - podle J. A. Komenského, číst, psát počítat, čestným a poctivým být.

To střední by mělo rozvíjet hlubší chápání humanitní a přírodovědecké, vysoké (univerzitní) pak ještě hlubší chápání humanitní a přírodovědecké, což se rovná konkrétnímu směru. Učební obor, případně maturitní, univerzitní by měl místo hyper-přehnaného biflování zajistit výrazný díl praxe v daném oboru.

A teď bych se chtěl vyjádřit k těm státním maturitám, které je třeba reformovat. Měly by obsahovat většinu praktických "potřebných" úloh ze života, maturanti by si vybrali cizí jazyk, anebo matematiku. Z českého jazyka by psali opět praktické "potřebné" úlohy + slohovou práci na zadané téma.

Ústní zkouška by byla ze stanovených předmětů a zvolených předmětů. Zkoušky ústní a písemné by hodnotili přísedící z daného kraje, slohovou práci vyučující z českého jazyka dané střední školy.

U oborových středních škol, učilišť, konzervatoří by maturita byla přizpůsobena vzdělávacímu směru. Možný by byl i učební směr zakončený praktickou učební zkouškou, kde by se počítalo ihned s nástupem do zaměstnání.

Často se setkáváme s národním problémem českých podprůměrných mezd v Evropské unii, který je třeba uměle vyřešit a narovnat do evropské výše, aby to naše vzdělávání nebylo již devalvováno (znehodnocené), ale abychom byli hrdí na svou vzkvétající zemi i vlastní životy - individuálně i společně.

Václav Kovalčík, Zlín

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump odkryl další pokrytectví sluníčkářů. OSN se podobá mafii. Měla by se zrušit   
Pridal tk Středa 11 červenec 2018 - 05:18:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Že spolupráce mezi národy, myšlenka to amerického prezidenta Wilsona, je nejen problematická, ale mnohdy nemožná ukázala již první světová organizace Společnost národů, založená roku 1919, jako reakce na První světovou válku.

Když v roce 1945 vznikla OSN, jako myšlenka dalšího amerického prezidenta Roosevelta, uvedená v Deklaraci národů z Prvního ledna 1942 všichni si mysleli, že nedokonalost první organizace je překonána. Opak ukázalo první vážnější rozhodnutí OSN o vzniku dvou států na bývalém Britském mandatorním území v Palestině, kdy islámské státy toto rozhodnutí nerespektovaly, odmítly vznik islámského státu Palestina a v den vyhlášení státu Izrael tento napadly.

Dalším prubířským kamenem OSN byl rok 1950, kdy komunistická severní Korea za podpory Číny a Sovětského svazu napadla jižní Koreu. Zatímco OSN, přesněji Rada bezpečnosti OSN odsouhlasila vyslání mezinárodních jednotek na zastavení komunistické agrese, tak Sovětský svaz, který se mimochodem hlasování neúčastnil a zasedání Rady bojkotoval, podporoval severní Koreu dodávkami zbraní, ale také přímou, byť tajnou účastí sovětských pilotů, což sice v té době Američané tušili vzhledem k soubojům v Aleji Migů kolem řeky Ja-lu, kdy piloti Migů nevypadali zrovna jako Asiaté, ale nemohli to dokázat. Naplno to vyšlo najevo po rozpadu SSSR a otevření sovětských archívů.

Podobné to bylo během konfliktu veVietnamu, nebo během Jomkipurské válkyv roce 1973, kdy arabské státy napadly Izrael. Stejně jako v během korejské války Spojenci tušili, že za nitky tahá Sovětský svaz, tak zde to bylo obdobné. Veškerá protiletadlová obrana byla řízena sovětskými poradci, podobně v egyptských letadlech seděli piloti ze Sovětského svazu, a dokonce celý plán napadení Izraele byl vypracován sovětskými poradci. Plán mimochodem geniální a to natolik, že izraelská opevnění na břehu Suezu byla zničena podmáčením vodními děly.
Byla to jediná arabská válka proti Izraeli, kterou Arabové mohli vyhrát. Jenomže Arabové. Sovětští poradci nikdy nedokázali pochopit, že oni nechápou naprosto jednoduché strategické věci a šokem pro ně bylo, když byl vyhlášen bojový poplach a arabští muslimští vojáci, místo pohotovosti padli na kolena a začali vzývat Alláha.

Ale nejde jen o Izrael, který to neměl v OSN, kde většina států a všechny islámské státy odhlasují proti Izraeli cokoliv, jen proto, že to je Izrael. Stačí si připomenout poslední události kolem uprchlické krize, která začala v roce 2015. Je to OSN, která vyzývá evropské státy k jejich přijímání a apeluje na lidskost a lidská práva. Zvláště Rada OSN pro lidská práva je v tomto velice aktivní. Co na tom, že v islámských zemích lidská práva nejsou dodržována, co na tom, že země zasažené válečným konfliktem jako Irák či Sýrie sousedí s dalšími islámskými zeměmi, kde žádný konflikt neprobíhá a jediné co tyto země dokázaly, že za peníze evropských zemí, jako Česká republika, trpí na svém území uprchlické tábory, ale tyto země nenabídnou těmto uprchlíkům azyl. Ale apeluje se na Evropu.

Na Evropu, která strká peníze do kapes i těm, kteří je nepotřebují, která sponzoruje kdejakou africkou zemičku, která si vzpomene, že za její bídu může kolonizace.

Proč se někdo nezeptá, co dobrého udělaly arabské a africké země pro svět za celou dobu trvání OSN? Nic, opravdu nic a nic se ani nedá dohledat. Vše, co arabské a africké země, převážně islámské prosadily v OSN bylo vždy a jen ku prospěchu těchto zemí a náklady nesla Evropa a USA. Islámské země a země Třetího světa jen umí natahovat ruku a odvolávat se na svoje „práva“ a odkaz na vinu Evropanů za kolonizaci. Kolonizaci, která skončila před sedmdesáti lety a ti kolonizátory „utlačovaní“ utíkají do zemí svých „utlačovatelů“, zatímco jejich vlády z těch „utlačovatelů“ ždímou peníze.

USA udělaly první krok. Měly by udělat i další, a to vystoupit z OSN jako celku a po nich by to měly udělat další země. OSN se totiž stává zájmovou organizací určitých států ne nepodobnou americké Cosa Nostra. Jenom s tím rozdílem, že americká mafie působila proti zákonům a společenským normám, tedy ilegálně, tak OSN si pravidla tvoří legálně. Mnohdy za potlesku těch, kteří OSN sponzorují a po kterých OSN vyžaduje „výpalné“, v moderním slangu, finanční pomoc.


Autor: Martin Kavka


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPompeo oznámil hlavní témata jednání Putina a Trumpa   
Pridal tk Středa 11 červenec 2018 - 05:13:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v rozhovoru pro arabskou televizní stanici Sky News Arabia oznámil, o čem budou Vladimir Putin a Donald Trump na plánovaném setkání v první řadě hovořit.

„Situace na Ukrajině a v Sýrii bude hlavním tématem jednání Trumpa a Putina na summitu v Helsinkách," uvedl Pompeo.

Ruský prezident se s americkým lídrem setká v pondělí 16. července v hlavním městě Finska. Kreml uvedl, že prezidenti jsou připraveni diskutovat o perspektivách dalšího rozvoje bilaterálních vztahů a aktuálních otázkách mezinárodního programu. Bude se jednat o první plnohodnotné setkání Trumpa s Putinem bez vazby na jiné summity.

Syrský konflikt

V rozhovoru pro Sky News Arabia Pompeo oznámil, že Spojené státy chtějí donutit Rusy, Syřany a Íránce k tomu, aby dodržovali politické dohody. Podle jeho slov je cílem Washingtonu vypracování nové ústavy Sýrie a politické řešení konfliktu. Politik dále dodal, že Írán a proíránské vojenské útvary musí opustit zemi, jelikož neexistují důvody k tomu, aby tam nadále zůstávaly.

Kromě toho ministr zahraničí obvinil Rusko z porušení dohod v jižní zóně deeskalace v Sýrii, které byly v minulém roce na základě dohody mezi Ruskem, USA a Jordánskem vytvořeny. Asad přitom několikrát varoval, že nevylučuje silový scénář osvobození daného území.

Situace na jihu arabské republiky se v posledních několika měsících vyostřila. Vládní vojska za podpory jednotek Hizballáh a proíránských útvarů vedou útok a osvobozují všechny nové osady od nelegálních ozbrojených jednotek a vojáků uskupení Džabhat Fatah aš-Šám (teroristická organizace zakázaná v Rusku, pozn. red.). Toto uskupení se snaží zmařit mírová jednání a zastrašit civilní obyvatelstvo, přičemž denně ostřeluje obytné zóny Dar´a a Suvajda.

Moskva opakovaně věnovala pozornost humanitární situaci na jihu Sýrie. Lidem totiž chybí voda, potraviny a léky.

Situace na Ukrajině

Na jihovýchodě Ukrajiny konflikt trvá už čtvrtým rokem. Kyjev vede vojenskou operaci proti samozvané Doněcké lidové republice a Luhanské lidové republice. Podle posledních informací OSN se oběťmi konfliktu stalo více než deset tisíc lidí.Otázka řešení situace v regionu je projednávána během setkání v Minsku. Právě tam jsou přijímány dokumenty, které stanovují kroky deeskalace. Nicméně i po dohodách o přerušení konfliktu přestřelky mezi stranami pokračují.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hZrn


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2661 sec,0.1329 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,764kB