Neděle 15 červenec 2018
Kalousek, Fiala i Pospíšil se totálně ztrapnili. Potvrzeno. Asad nepoužil chemické zbraně. A zde máte další příklady toho, kdy Američané použili lži a manipulace pro rozpoutání války   
Pridal tk Neděle 15 červenec 2018 - 05:13:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Trefný koment, Peter Markup.

Jen bych doplnil, že se stále opakuje stejný scénář, kdy Západ, který tak rád varuje před fake news a propagandou obé používá v míře natolik hrozivé, že pomoci lži a manipulace ospravedlňuje před svými občany to nejhorší, co lze - války.

Zavádějící informace provázely i Pearl Harbour, kde o blížícím se útoku "nikdo předem nevěděl" a mohly tak vzniknout škody na životech, Tonkinský incident, kdy se konflikt se severovietnamci se ukázal být zinscenovaným vlastní zpravodajskou službou, aby se stal příhodným důvodem (stejně jako Pearl Harbour), jak prodat pacifistickým americkým voličům válku, dále hanebnou válkou proti Srbsku, kterou provázela lež a propaganda v míře do té doby nevídané, údajným vražděním neviňátek iráckými vojáky r. 1991 v Kuvajtu, které se vůbec nestalo, ale přesto "ospravedlnilo" intervenci Západu do Iráku, "důkazy" o neexistujících iráckých zbraních hromadného ničení, které měly ospravedlnit druhou válku v Iráku, přes zinscenované chemické útoky v Libyi, provedené tureckou rozvědkou MIT, po nichž se Západní letectvo zasadilo o ochromení libyjské armády a zlomení Kaddáfího režimu, který po desetiletí zadržoval přesun části Afriky do Evropy, přes propagandistickou válku proti Maďarsku a Polsku v posledních letech až po nejnovější prokázaný fake news, vedoucí k válečném aktu proti cizímu státu - údajnému syrskému "útoku chlorem", po němž se mluvící hlavy loutkového divadla západní politiky jedna po druhé přimlouvaly za bombardování Sýrie. Stejně jako kdysi Blair v Iráku, nebo Havel v Bělehradě.

Není větší vinou politika, než připojit se k nespravedlivé útočné válce. Nevím, zda si níže popsaní "velikáni" uvědomují svou nesmazatelnou hanbu a vinu.

Proč a proti jakým fake news tedy Západ bojuje? Aby svůj boj obhájil, upozorňuje na skutečné propagandistické akce Rusů a nejen jich. Nicméně tím jen získává legitimitu bojovat i proti šíření kritiky, nepohodlných názorů i zpráv z oblasti konfliktů, které popisují realitu výrazně objektivněji, než jednotná globální liberální mediální fronta, jejíž výstup cim dal více připomíná Big Mac - všude na světě téměř stejné ingredience, chuť i podání. Forma přitom vítězí nad obsahem. Je jedno, co je pravda a co lež, důležité je, prodat to voličům ve zdánlivě svobodných a demokratických zemích, v nichž elity menších států jen panáčkují a poslušně plní příkazy elit Bruselu, Německa, Francie a donedávna i USA. Do dnešního, stále se širšího rámce tzv. Fake news, se dnes už vejde jakákoliv nehodící se kritika poměrů, či jejich představitelů.

Když jsme se před třiceti lety na Západ hrnuli až s dětinským očekáváním, díky dlouhé informační oponě jsme si nevšimli, že marxismus už dávno změnil strany, zmodernizoval se, přeskupil a jako rakovina prorostl klíčové orgány těla Západu.

Řešení nespočívá v pohledu na Východ, nebo kamkoliv jinam. Je třeba vzít si Západ zpátky. Vyrvat ho neomarxistům, obnovit původní evropské hodnoty, které mají s hodnotami Jakuba Jandy společného asi tolik, jako Michelangelův David s uměleckými fotkami pro pány s Kubojandou v hlavní roli.

Nikam se nepohneme, dokud nepochopíme, že primárním nástrojem, jak udržovat lidí ve lži a manipulaci jsou média hlavního proudu, která ve své většině na pravdu už dávno rezignovala. Velké mediální domy jsou dávno ve vleku korporátního fašismu, který je převládajícím směrem evropského vývoje posledních desetiletí, ve fascinující symbióze s neomarxismem. Není to jen otázkou Bakalových médií, ale většiny evropských mediálních domů. Brzy o tom napíšu víc.
***

Peter Markup
7. červenec v 8:28

Zpráva Organizace pro zákaz chemických zbraní o údajném útoku bojovou chemickou látkou proti civilistům, který se stal záminkou k raketovému útoku USA, UK a Francie proti Sýrii (zveřejněno 6. července 2018):

"OPCW designated labs conducted analysis of prioritised samples. The results show that no organophosphorous nerve agents or their degradation products were detected in the environmental samples or in the plasma samples taken from alleged casualties." (Určené laboratoře OPCW provedly analýzu upřednostněných vzorků. Výsledky prokázaly, že ani ve vzorcích, odebraných z okolního prostředí, ani ze vzorků krevní plazmy údajných obětí NEBYLY NALEZENY organofosforické nervově paralytické látky nebo jejich degradované produkty).

Ponechme teď stranou mezinárodně-právní a politické implikace raketového útoku (který by byl z hlediska mezinárodního práva nelegálním i v případě, že by se prokázalo takové použití) a nechme promluvit české politiky a analytiky:

Miroslav Kalousek: "Vrazi a zločinci proti lidskosti rozumí jen síle. I když je každé bombardování hrozná věc, souhlasím s tím, že naši spojenci v tomto případě vojenskou sílu použili".

Petr Fiala: "Zpochybňování cíleného raketového útoku demokratických zemí je buďto naivní, nebo vědomou službou Rusku. A ptám se, zda je toto skutečně český národní zájem? Není, je to nebezpečná pozice, s níž máme ty nejhorší historické zkušenosti."

Jiří Pospíšil: "USA, Francie a Velká Británie daly nočním raketovým útokem na Sýrii Asadovi, ale i celému světu, jasný vzkaz, že použití chemických zbraní proti občanům je překročením Rubikonu a nemůže zůstat bez reakce Západu. Odpovědnost za stav v Sýrii nese Asad a jeho spojenci Rusko a Írán."

TAK CO, KLUCI UPOVÍDANÍ, UŽ JSTE SE ZA SVÉ VÝKOKY OMLUVILI? Sýrii, Rusku, Íránu i Vašim spoluobčanům a voličům, které jste v cizím zájmu či žoldu mystifikovali?

Autor: Zbyněk Passer

Zdroj: https://www.opcw.org/news/article/opcw-issues-fact-finding-mission-reports-on-chemical-weapons-use-allegations-in-douma-syria-in-2018-and-in-al-hamadaniya-and-karm-al-tarrab-in-2016/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHamáček kašle na mítink ministrů vnitra k ochraně EU před migranty - raději jel s Babišem na summit NATO řešit Rusko   
Pridal tk Neděle 15 červenec 2018 - 05:03:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
12.-13. 7. proběhla v Innsbrucku Rada pro spravedlnost a vnitřní věci (Justice and Home Affairs Council), která je složená z ministrů spravedlnosti a ministrů vnitra členských států EU.

Ve čtvrtek 12. 7. se na setkání ministrů vnitra jednalo například o ochraně evropských hranic, azylovém systému nebo policejní spolupráci.

Na této radě předložila Itálie svou dohodu s Libyí o boji proti ilegální migraci do EU.

Ministra vnitra (a zahraničí) Hamáčka ovšem tento důležitý summit nezajímal.

Nezajímá ho, zda nám někdo vnutí společnou azylovou politiku, která bude kopírovat připravovaný Globální kompakt pro uprchlíky a ekonomickou migraci.

Zřejmě sdílí názor, že migranti jsou spíše vítaným obohacením než bezpečnostní hrozbou.

Poslal tedy místo sebe svého prvního náměstka Jiřího Nováčka.
Hamáček se místo toho zúčastnil po boku Babiše summitu NATO (11.-12. 7.), kde se řešila "skutečná" ochrana České republiky před "skutečnými" hrozbami jako je např. Rusko.
Na summitu NATO se tísnili tito všehoschopní hoši z ČR hned dva.
______
Tou největší hrozbou pro Českou republiku jsou ovšem oni sami: Babiš na místě premiéra, který dopustil, že Bakalův poskok Hamáček obsadil pozici ministra vnitra i zahraničí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimské dívce bylo horko a chtěla si sundat šátek. Manžel ji okamžitě zmlátil. Toto je dnešní Itálie ...   
Pridal tk Neděle 15 červenec 2018 - 04:52:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
INTEGRACE PO ISLÁMSKU: 26-leté muslimské dívce původem z Bangladéše bylo horko a chtěla si sundat šátek. Manžel ji okamžitě zmlátil. A nebylo to poprvé. Již dříve dívku napadl např. za to, že chtěla podstoupit preventivní prohlídku rakoviny prsu.

Důvody zlosti byly opravdu malicherné: výprask za to, že v noci nevařila po manželově příchodu tak, jak si představoval, či za to, že požádala manžela o vyřešení půjčky, kterou dostal od její rodiny na rozjezd podnikání. Místo kloudné odpovědi ji opět zbil. Když byla při dalším incidentu zmlácena tak, že potratila, řekla si dost a vše oznámila na policii...

Zdroj: newnotizie.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN schválila pakt o řízené migraci. USA se stáhly, Maďaři ho odmítají, Češi ne   
Pridal tk Neděle 15 červenec 2018 - 04:48:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pátek schválilo více než 190 zemí světa globální pakt o migraci. Tato dohoda, jež bude oficiálně přijata na schůzce ministrů v prosinci v Marrákeši v Maroku, má za cíl podpořit bezpečnou, řízenou a legální migraci. Dalším cílem je snížení počtu pašování a obchodu s lidmi.

Z jednání se v jeho průběhu stáhly USA. Pakt je pro ně neslučitelný s jejich migrační politikou. Konečnou podobu dále odsouhlasilo 192 zemí OSN.

„Migrace je fakt. Existuje po staletí. A další staletí existovat bude," cituje portál slova předsedy Valného shromáždění OSN Miroslava Lajčáka, který dodal, že: „Nikdy jsme ale neměli nástroj, který by nám pomáhal tento proces řídit."

Péter Szijjártó, maďarský ministr zahraničí, ovšem po jednání prohlásil, že vláda jeho země nesouhlasí s páteřními body paktu a je možné, že od dohody odstoupí. Dokument podle něho obsahuje bod, jenž migraci definuje jako základní lidské právo, čímž ji de facto propaguje.

Podle informací OSN je ve světě nyní 250 milionů migrantů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jbhN

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov vysvětlil Západu rozdíl mezi Krymem a Kosovem   
Pridal tk Neděle 15 červenec 2018 - 04:44:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf ruského MZV Sergej Lavrov promluvil o zvyku západních zemí stanovovat pravidla, a pak je v určitých situacích porušovat. Takto vysvětlil rozdíl mezi Kosovem a poloostrovem Krym, který byl na summitu NATO označen za „nezákonně anektované území“.

„O nynějším statutu Krymu rozhodli jeho obyvatelé v průběhu svobodného a čestného referenda, které se provádělo za přítomnosti velkého počtu zahraničních pozorovatelů. Nebyly tam sice oficiální delegace jiných států nebo mezinárodních organizací, byli tam však pozorovatelé z celého světa a ochránci lidských práv. To všechno bylo mnohem průzračnější a legitimnější, než jednostranné uznání nezávislosti Kosova bez jakéhokoli referenda," prohlásil Lavrov v interview Larrymu Kingovi.

Ministr podotkl, že „naši západní přátelé rádi mluví o nutnosti dodržovat jasná pravidla, avšak pro každou konkrétní situaci si vymýšlejí nová pravidla".

Lavrov uvedl jako příklad Falklandské ostrovy, o jejichž osudu rozhodovalo Valné shromáždění OSN. Britské MZV nařídilo tehdy svým velvyslancům, aby přesvědčili země o tom, že obyvatelé sami rozhodli o osudu souostroví v rámci referenda, a že sankce ze strany Argentiny byly nezákonné.

„Doufám, že paralela, kterou se pokouším provést, je vám jasná," řekl na závěr ruský ministr zahraničí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jaXe

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKam by šel americký technický hegemonismus?   
Pridal tk Neděle 15 červenec 2018 - 04:37:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy jsou světově uznávanou vědeckou a technologickou mocí velmocí a jejich vědecké a technologické inovace jsou na předním místě. Dokonce i v oblastech, které Spojené státy si myslí, že čelí největší hrozbě z konkurence, jako je informační komunikace, umělá inteligence, biologická medicína atd., jejich převahu ve vědecké a technologické inovaci je bezkonkurenční v krátké době. Nicméně pomoci obchodních sporů Spojené státy nedávno přijaly řadu opatření, která omezují vědeckou a technologickou výměnu a spolupráci mezi Čínou a Spojenými státy. Vydává zprávu o tom, jak hospodářská agrese Číny ohrožuje technologie a práva duševního vlastnictví Spojených států a světa. A pak byl schválen zákon o omezení investice zahraničních podniků v USA, což má charakteristiky technologického hegemonismu.

Zaprvé, použily jádrové technologie k potlačení potenciálních konkurentů a k získání vysokých zisků.

Za druhé, pod záminkou státní bezpečnosti přerušily normální tržní konkurence, ochránily jádrové techniky a trh, poškodily tržní spravedlivost a investice. bychom měli zasáhnout do normální tržní hospodářské soutěže na základě národní bezpečnosti, chránit základní technologie a trhy a narušit spravedlnost a investice na trhu.

Za třetí, prostřednictvím zvýšení tarifu omezily vývoz vysoce kvalitních výrobků z jiných zemí do Spojených států a potlačily rozvoj špičkových technologií v jiných zemích.
Spojené státy již po dlouhou dobu pevně pochopily dominantní postavení jádrových technologií a zaujímají vysoký konec globálního hodnotového řetězce. V rámci mezinárodních pravidel je nevyhnutelné úsilí o zachování vlastní technické výhody. I když americké nadnárodní podniky založily v cizině mnoho firem se smíšeným kapitálem, investovaly do výzkumu a vývoje, dokonce i nakoupily mnoho zahraničních podniků, USA stále zachovávají tuto převahu.

V tomto případě, i kdyby Spojené státy ztratily převahu v některých oblastech, nemohou být považovány za ohrožení bezpečnosti. Podle americké logiky by jiné země mohly říci, že neexistuje žádná "bezpečnost" vůbec. Je politováníhodné, že americká vláda s ohledem na své vlastní ekonomické a sociální problémy přijala jednostranná opatření k omezení technologického odlivu a potlačování technologického pokroku v jiné zemi. Technikami přinutí ostatní zemi s cílem osáhnout svého vlastního cíle.

Ve skutečnosti je to technické hegemonie a způsobí vážné následky.

Jedním z nich je způsobit spory v technikách a obchodu, které mají velký negativní dopad na celosvětový technologický pokrok a mezinárodní hospodářský rozvoj, mohou vést k recesi globálního hospodářského rozvoje a přinést stín na oživení světové ekonomiky po finanční krizi.

Druhým z nich je takové počínání velmi extrémní, které je proti moderní mezinárodní dělbě práce a mezinárodním pravidlům.

Třetím z nich je takové počítání nerespektující potřeby jiných zemí rozvoje techniky a vede k "izolované" situaci.

Čtvrtým z nich je takové počínání v rozporu se životním cyklem techniky a otevřeným základem vědeckotechnického pokroku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump tvrdí, že každý souhlasí s navýšením vojenských výdajů, spojenci NATO to však odmítají   
Pridal tk Neděle 15 červenec 2018 - 04:35:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V minulém týdnu se v Bruselu uskutečnila schůze vedoucích představitelů členských států NATO ohledně navýšení vojenských výdajů. Během diskuze se ukázalo, že Trump a spojenci NATO mají ohledně tohoto tématu rozdílné názory.

Po konferenci americký prezident Donald Trump uvedl, že se spojenci NATO dohodli na výrazném zvýšení vojenských výdajů a na rychlejším plnění v dané výši 2 % svého HDP. Vedoucí představitelé členských států NATO včetně kanadského premiéra Justina Trudeaua ale uvedli, že dosud žádné takové dohody nedosáhli.

Trudeau řekl, že se opět potvrdil konsensus dosažený na summitu ve Walesu v roce 2014, kdy se ujednalo, že se vojenské výdaje přestanou snižovat, a naopak se budou postupně zvyšovat až na 2 % HDP.

Francouzský prezident Emmanuel Macron i italský premiér Giuseppe Conte rovněž uvedli, že členové NATO nedosáhli nového konsensu o zvýšení výdajů na obranu. Současným cílem je až do roku 2024 dosáhnout 2 % svého HDP.

USA nejsou spokojeny s vojenskými výdajy, NATO uspořádalo pohotovostní schůzku

Hlavním cílem Trumpa na tomto summitu NATO bylo, aby spojenci zvýšili částku na vojenské výdaje. Trump, který nebyl spokojen s výsledkem summitu, podle médií dokonce vyhrožoval, že Spojené státy odejdou z NATO. Na základě toho pak generální tajemník NATO Stoltenberg svolal pohotovostní setkání představitelů členských států NATO.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2213 sec,0.0628 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,969kB