Úterý 17 červenec 2018
P.C.Roberts: Je Trump zrádcem proto, že chce mír s Ruskem?   
Pridal tk Úterý 17 červenec 2018 - 18:08:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká Demokratická strana je spíš rozhodnuta svrhnout svět do thermonukleární války, než aby uznala, že Hillary Clintonová prohrála prezidentské volby ve férovém boji.. Demokratická strana byla totálně zkorumpována Clintonovým režimem a nyní je i totálně choromyslná. Vůdcové Demokratické strany jako Nancy Pelosiová či Chuch Schumer, můj někdejší spolupracovník v New York Timesech, zareagovali na skutečnost, že první krok Trumpa v Helsinkách směřoval ke snížení extrémně nebezpečného napětí mezi USA a Ruskem, zcela nedemokraticky.

Ano, Rusko je supermocnost. Ruské zbraně jsou o tolik výš nad zbrojním haraburdím amerického vojenskobezpečnostního komplexu, že se už dnes stává problematickým hovořit o USA jako o druhé nejsilnější světové vojenské mocnosti. Jestliže tedy tupí neokonzervativci jako Max Boot, William Kristola a zbytek neokonzervativní špíny prosadí své, stanou se USA, Britanie a Evropa oblastmi ruin po další tisíce let.

Vůdkyně menšinových demokratů ve sněmovně reprezentatntů Nancy Pelosiová prohlásila, že ovlivněn jakýmsi nedefinovaným strachem z Putina vyprodal Trump americký lid Rusku, protože chce prostě dělat mír. „Zůstává otázkou, co má Putin a co mají Rusové - osobně, politicky či finančně- na Trumpa ve svých složkách, že se chová takovýmto způsobem?“

„Tím způsobem“ míní Pelosiová Trumpovu touhu mít mír a nikoliv válku.

Ve stejném duchu mluví i senátor za stát New York Chuc Schumer: „Miliony Američanů budou chtít vědět, zda jediným vysvětlením Trumpova jednání je možnost, že Putin má o něm v ruce nějaké zničující informace“.

A i John Brennan, zostuzený ředitel CIA, přidává k protitrumpovské kampani svou kapku jedu: „ Prezident je celý v kapse Putina. Republikánští patrioti, kde jste?“

A zde jsou další hlasy proti Trumpovi: https://www.infowars.com/meltdown-left-seething-over-trump-putin-summit/

A zde další z CIA koupené a placené BBC: https://www.bbc.com/news/world-europe-44852812

VŠIMNĚTE SI, ŽE ANI JEDNO ZÁPADNÍ MÉDIUM NEOSLAVUJE A NEDĚKUJE TRUMPOVI A PUTINOVI ZA UVOLNĚNÍ NEPŘIROZENĚ VYTVOŘENÉHO NAPĚTÍ VEDOUCÍHO K NUKLEÁRNÍ VÁLCE. JAK JE TOHLE MOŽNÉ? ČÍM TO JE, ŽE ZÁPAD SE STAVÍ TAK ZÁPORNĚ K MÍRU? ČÍM SI TO LZE VYSVĚTLIT?

Rusové, Číňané, Iránci a Severkorejci a vůbec celý zbytek světa potřebují vidět a přesvědčit se o této extrémně nepřátelské reakci na možnost míru na straně Demokratické stranty, mnoha členů strany republikánské, včetně bezectných republikánských senátorů McCaina a Grahama, i na straně západních médií, tvořených davem lidí, zanesených na výplatní pásku CIA, jak nám prozradil německý žurnalista Udo Ulfkotte, který sám na výplatní pásce CIA figuroval.

Nancy Pelosiová, Chuck Schumer, McCain, Graham a zbytek korupčního amerického bahna, které nám vládne, zas figurují nikoliv na výplatní pásce CIA, ale na výplatní pásce vojenskobezpečnostního komplexu. Jen běžte a zrakem se pokochejte na dary, které tito lidé dostávají od komplexu na své volební kampaně. A naivní Američané mají za to, že je volí.
A proto, a jen proto, nemá americká veřejnost žádnou svou reprezentaci, a má jen lži, ospravedlňující válku a konflikty. Vojenskobezpečnostní komplex, před kterým americký lid marně varoval prezident Eisenhower, zoufale potřebuje nepřítele. A režimy Clintona, Bushe ml. a Obamy, komlexu poslušny, udělaly tohoto nepřítele z Ruska.

Putin i Trump mohou být zavražděni – a k tomu prohlášení Pelosiové, Schumera, McCaina, a dalších, že americký prezident prodal Ameriku Rusku, donekonečna opakovaná americkým ministerstvem propagandy, přímo směřují. A Putin zas může být zavražděn operativci CIA, kteří, kryti jako zaměstnanci neziskovek či Západem vlastněných médií, mají ruskou vládou povoleno cestovat po celém území Ruska.

Dnes a přímo v těchto okamžicích, čelíme masivnímu úsílí vojenskobezpečnostního komplexu, neokonzervativců, Demokratické strany a presstitutek zdiskreditovat prezidenta Trumpa s cílem jej svrhnout.

A prezident je téměř bezmocný.
Což by si Putin, Číňané, Iránci a Severkorejci měli uvědomit dřív, než bude pozdě.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSummit Putin-Trump v Helsinkách vyvolal kopřivku v České televizi a Tomáš Klvaňa řekl divákům, že schůzka se vůbec neměla konat, že to byla chyba...   
Pridal tk Úterý 17 červenec 2018 - 04:03:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Summit Putin-Trump v Helsinkách vyvolal kopřivku v České televizi a Tomáš Klvaňa řekl divákům, že schůzka se vůbec neměla konat, že to byla chyba. Rusko se prý vměšovalo do amerických prezidentských voleb a summit v takové chvíli neměl proběhnout a je znakem Trumpovy slabosti! Proč Trump znovu zobrazoval prsty symbol Gaia, signál Svobodných zednářů?

Ve finských Helsinkách dnes proběhl ostře sledovaný summit mezi Vladimirem Putinem a Donaldem Trumpem. Oba dva se shodli na tom, že americké prezidentské volby nikdo neovlivňoval, a že v USA probíhá zfalšovaný hon na čarodějnice. Tím je myšlena snaha americké FBI a Kongresu obvinit skupinu ruských občanů z hackingu proti Demokratické straně, což prý mělo pomoci Donaldu Trumpovi vyhrát volby. Přestože oba státníci probírali různá témata, Vladimir Putin se kromě jiného zmínil i o tom, jak se George Soros vměšuje do politických záležitostí v Rusku a pomáhá financovat protivládní subjekty nelegálními cestami. Je důležité, že se ruský prezident o Sorosovi zmínil, protože to ukazuje, jak moc je tento finanční spekulant nebezpečný pro bezpečnost a stabilitu i tak velké země jako je Rusko.

Schůzka skončila úspěchem a spolupráce byla navázána, ale obsah dohod není úplně veřejný, takže na nějaké hodnocení si musíme počkat. Jenže co se začalo odehrávat na Kavčích horách v Praze, to je opravdu zase něco naprosto nevídaného. Česká televize si pozvala do Studia 24 v podvečer Tomáše Klvaňu, bývalého mluvčího prezidenta Václava Klause. Ten pracuje jako profesor na New York University, kterou vede Jiří Pehe. Jenže kromě toho byl Tomáš Klvaňa i viceprezidentem Aspen Institute Prague , který založil a zafinancoval Zdeněk Bakala. Klvaňa spolupracuje se Zdeňkem Bakalou už od roku 2011 a není divu, že si Česká televize pozvala Tomáše Klvaňu právě dnes do studia, aby okomentoval schůzku obou prezidentů v Helsinkách. O pražské pobočce Aspenu jsme psali zde: https://aeronet.cz/news/uz-vime-proc-cssd-pozadovala-kreslo-ministra-vnitra-na-vnitru-bude-sedet-bakaluv-clovek-z-americkeho-aspen-institute-a-pomalu-se-zacina-rysovat-proc-babis-neposlechl-milose-zemana/ , je to výžívné, ale pozor na zvracení.

Putinův míč a Trumpův vzkaz?

Diváci ČT se po několika minutách dozvěděli neuvěřitelnou informaci, že prý Donald Trump ignoruje informace amerických tajných služeb, že prý Rusové zařídili prohru Hillary Clinton v prezidentských volbách. A v takové situaci, kdy se prý Rusové vměšovali do voleb, by žádný summit v Helsinkách neměl proběhnout. Pokud by na Trumpově místě byl jiný prezident, žádný summit v Helsinkách by nebyl, dokud by se Rusové nepřiznali, co udělali.

Diváci České televize tak slyšeli namísto ocenění summitu a zmírnění napětí mezi dvěma jadernými velmocemi pouze snůšku blábolů o tom, jak vlastně je summit špatný a chybný, protože Donald Trump je špatný prezident, kterému nevadí, že Rusové ovlivnili volby v USA. Klvaňa doslova vykreslil Trumpa jako Putinova agenta. Pokud by tohle zaznělo od někoho jiného, asi by nás to překvapilo, ale slyšet tyto názory od Tomáše Klvani jsou pouze potvrzením toho, že Zdeněk Bakala si do hnízda v Aspenu nenasazuje jalové figury, ale pouze tvrdé pro-neoconské marionety.

Velmi zajímavý byl symbol, který vyslal Vladimir Putin na závěr tiskové konference. Předal Donaldu Trumpovi oficiální míč FIFA 2018 s poukazem na to, že pokud jde o zlepšení americko-ruských vztahů, teď je míč na Trumpově straně. Trump nakonec míč odhodil mezi novináře. Ale tento symbol je zcela výmluvný, protože Donald Trump bude muset zlepšení vztahů s Ruskem prosadit v americké zahraniční politice, kterou ale tvrdě ovládá a kontroluje americký Kongres, který stojí za současným protiruským éthosem v USA.

Donald Trump to bude mít opravdu velmi těžké a dá se očekávat, že neoconi nebudou marnit čas a už za pár dní přijde krok, který opět vztahy USA s Ruskem zhorší. Můžeme se dohadovat, jaký krok to bude, ale jisté je, že neoconi nedovolí Trumpovi faktické zlepšení vztahů s Ruskem a míč tak definitivně zůstane na Trumpově straně a nebude ho moci odehrát.

Kabalistické symboly v rukách Trumpa, Merkelové a dalších vyvolávají znepokojení

Musíme si všimnout načasování summitu, protože to je velmi důležité. Včera skončil fotbalový šampionát v Rusku a hned druhý den dnes proběhlo setkání mezi Trumpem a Putinem v Helsinkách. Symbolika předání fotbalového míče Trumpovi tak má velmi zásadní významový přesah a není úplně jasné, jestli jde o vzkaz z Ruska Trumpovi, anebo o vzkaz globalistů skrze Putina Trumpovi. Včerejší vrcholná událost globalistů v Moskvě dopadla tak, že zvítězila islamizace Evropy, černá Evropa a francouzský kohout, který porazil Jihoslovany. To není dobrý signál pro Evropu, protože takový výsledek FIFA 2018 bude mít brutální přesah do procesů v EU a v otázkách migrace. Co se týče projektu Nové Evropy, očekávám převzetí procesů Emanuelem Macronem. A to není dobrá zpráva. Tedy, je to ještě horší zpráva, než kdyby procesy dál ovlivňovala Angela Merkel, ale Němci dopadli na šampionátu katastrofálně.

Co bude pro čtenáře v ČR asi depresivní jsou komentáře v německém tisku, které oceňuji vítězství Francie a poukazují na klíčového černošského hráče Mbapého, který je prý vzorem toho, že černý fotbal je kvalitativně jinde než zbytek světa. Najednou vidíme, jak novináři berou do ruky téma genetiky a míchání ras. Fotbal jako vzorec pro mladé lidi, aby obdivovali černé fotbalisty.

Porážka Jihoslovanů tak má dalekosáhlý dopad, protože symbolicky bylo poraženo nejen křesťanství, ale hlavně slovanský genom. Ukázal se jako slabší. Po vyřazení Ruska drželi Chorvaté slovanský prapor na bitevním poli globalistů v Moskvě, ale ukázalo se, že Slované si umí škodit sami sobě, což reprezentoval vlastní gól Chorovatů. Symbolika je více než zjevná. Předání míče Trumpovi tak do značné míry reprezentuje výsledek bitvy o Moskvu na zeleném poli 2×11 a Trump má teď v ruce tento proces v USA.

Vyznavači Baala v nejvyšší politice

Čeho si všimlo mnoho lidí, to je Trumpův symobl sepjatých rukou, znak úhelníku a kružítka zaklesnutých do sebe v protisměru, čímž vytvářejí symbol vagíny a princip G, Gaia, tzn. symbol Stavitelů Země, symbol Svobodných zednářů. Tento symbol prsty často vytváří i Angela Merkel a celá řada dalších politiků. Pokud při sezení člověk zaklesne prsty rukou do sebe tak, že vytváří jakoby pěst, vytváří symbol svazku, uzel.

Ovšem opření prstů špičkami o sebe a vytvoření “vagíny” je sjednaným symbolem zednářstva. A pokud jde o zednáře, jejich rituály vychází z Kabaly a krevních rituálů a Kabala (ka-ba’lah znamená v hebrejštině “chrám Baala”, resp. “shromáždění následovníků Baala”) je starý židovský kult z doby dávno před Kristem, kdy vyvoláváním démonů a ďábla se skupina vyvolených propůjčovala peklu výměnou za pozemskou vládu nad světem. Baal odhalil synům padlých andělů způsoby, jak ovládnout lidstvo skrze hříchy, touhy, emoce, tužbu po majetku a zážitcích a požitcích.

Pokaždé, když někdo začne zobrazovat rukama zednářský symbol Gaia, nemám z toho dobrý pocit, protože existují dvě varianty. Buď daná osoba neví, co dělá, což není vyloučené, anebo pouze vysílá dopředu stanovené symboly a signály, které mají působit jako vzkazy pro zasvěcené. Když se podíváte na Trumpa, drží symbol Gaia svými rukami velmi dlouho, i když je to pro ruce a prsty silně nepohodlné. V tomto ohledu spíš mám silný pocit, že globalisté poslali skrze míč Stavitelům vzkaz, kulatý míč jako planeta, matka Země, Gaia. Teď ji máte v rukách a ukažte, co s ní dovedete udělat. Tandemové přepřažení. Vladimir Putin uspěl, šampionát dopadl skvěle a globalisté dovedou být vděční. Otázku teď je, nakolik Donald Trump podléhá Stavitelům, protože on sám je “stavitel” a developer, ale pokud opravdu je pod vlivem a řízením zednářů, kterým vysílá tyto vzkazy, potom budování a perestrojka USA může proběhnout pěkně odzdola, kompletní asanací a rozpadem USA. Míč je každopádně teď na jeho straně.-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/summit-putin-trump-v-helsinkach-vyvolal-koprivku-v-ceske-televizi-a-tomas-klvana-rekl-divakum-ze-schuzka-se-vubec-nemela-konat-ze-to-byla-chyba-rusko-se-pry-vmesovalo-do-americkych-voleb/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProvokace od Teličky? A principál Hrušínský jako vždy jízlivý, sarkastický a hlavně zase hodně, ale hodně ubohý   
Pridal tk Úterý 17 červenec 2018 - 03:53:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je všeobecně znám, že pan europoslanec Pavel Telička pana prezidenta Zemana zrovna nemusí, když už si do něj zrovna (s radostí) nekopne. Je o něm známo, že do Evropského parlamentu byl zvolen za hnutí ANO, avšak na základě postoje hnutí ANO ve volbách prezidenta se jejich vztah zpřetrhal. Pan Telička tehdy prohlásil, že „Hnutí ANO si dalo gól do vlastní brány, když podpořilo prezidenta Zemana.“

Na druhé straně se zase o frau A. Merkelové vyjádřil, že prý „Musíme si ji vážit, je to lídr. A terorismus s uprchlickou krizí vůbec nesouvisí!“ Tyto jsou perly fakt hodny zaznamenání „černou křídou do komína“!

Nicméně k návštěvě M. Zemana, jak uvádí níže zmíněný zdroj, pan Telička na twitteru uvedl následující slova „uznání“ „Oceňuji, že M. Zeman se na summitu NATO připojil k odsouzení nelegální anexe Krymu a označení chování Ruska za agresivní. Jasný signál občanům ČR, jeho voličům i Kremlu!“ (Zdroj: https://stars24.cz/zpravy/politika/4261-zeman-uz-to-nezvlada-prasklo-co-delal-na-summitu-nato) .

A aby toho nebylo málo, principálský užvaněný neotesánek Jan Hrušínský si také, jak už to u něj bývá zvykem a když se mu naskytne příležitost, neodpustí rýpnout si do prezidenta. Také on k návštěvě Miloše Zemana svým širokohubým, švejkovským úsměvem prohlásil, že „Vrchní velitel ozbrojených sil ČR dorazil na summit NATO. Česká armáda se blýskla sovětskými vrtulníky Mi-24 a Mi-8, které naši vlast “chránily” před NATO v dobách Varšavské smlouvy. Jak symbolické! Přesto jsou zřejmě v lepší kondici, než vrchní velitel. Neříkal snad před volbami, že je zdravý? Všimli si jeho voliči, že na summitu spolu s ostatními spojenci odsoudil anexi Krymu a chování Ruska označil za agresivní?“

K panu europoslanci Teličkovi ještě jedna věc. Údajně napsal knihu Od Moskvy k Bruselu: vztahy mezi Českou republikou a Evropskou uniií v období 1957-2004 . Nejsem žádný historik, ani politik, ale panem Teličkou zmíněná Evropská unie ještě v r. 1957 neexistovala (nechápu, že mu tato knížka vyšla, pokud vůbec). Pokud se nemýlím, pak v r. 1957 existovala tzv. Římská smlouva, od 1. ledna 1958 vzniklo Evropské hospodářské společenství (EHS) a krátce poté Evropské společenství pro atomovou energii (Euratom). Ale mohu se mýlit, protože pan Telička, ten přece vždy ví a zná všechno lépe.

Přiznávám, že jsem vystoupení Miloše Zemana na summitu NATO nesledoval, nemohu se tedy k jeho údajnému výroku (...odsoudil anexi Krymu a chování Ruska označil za agresivní) vyjádřit, nicméně nemohu se zbavit dojmu, že pokud se k tomu M. Zeman nějak vyjádřil, pak to takto doslova neřekl a ani nemyslel. Nicméně, ví snad někdo, jak to přesně bylo?

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší brutální skupinové znásilnění v Itálií. Ital a tři Afričané znásilnili mladou turistku z Dánska!   
Pridal tk Úterý 17 červenec 2018 - 03:34:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdo si vzpomíná na brutální znásilnění polské turistky v Itálii v loňskem roce, tak je tady aktuálně další případ z tohoto roku. Mladá turistka z Dánska byla obtěžována na diskotéce a poté po odchodu domu ji přepadla banda tvořená jedním Italem a třemi imigranty z Afriky a hromadně brutálně mladou dívku znásilnili na parkovišti.

Mladé turistce z Dánska je sedmnáct roků a nemyslela si, že je Itálie nějak nebezpečnou zemí. Pokud hodláte cestovat do Itálie na dovolenou, tak raději počítejte i s takovým to rizikem ...

Itálie již totiž není zemí bílých Evropanů, ale nových obyvatel z Afriky a původní Italové jsou mnohdy nakaženi novými zvyky z Afriky. Například názorem, že žena je jen věc již si může vzít jakýkoliv muž. Znásilněné ženy z Konga či Súdánu by mohly vyprávět o "obohacující" kultuře Afričanů, kdyby je někdo v Evropě chtěl poslouchat ...

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV jeho domě skončila dynastie Romanovců. Majitel ale zemřel v Praze   
Pridal tk Úterý 17 červenec 2018 - 03:24:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přesně před sto lety v noci z 16. na 17. července roku 1918 se ve sklepě Ipaťjevova domu v ruském Jekatěrinburgu odehrálo vyvraždění ruské carské rodiny. V domě, který se stal posledním útočištěm Romanovců, se posléze nacházelo velitelství armády, ubytovna a antireligiózní muzeum. Osud majitele domu skončil v Praze.

Dvoupatrová kamenná vila s malou zahradou byla postavena na konci osmdesátých let 19. století. V roce 1908 se vlastníkem domu stal stavební inženýr Nikolaj Ipaťjev, který ho koupil od předchozího majitele.

Na jaře roku 1918 bolševici zabrali dům, aby zde ubytovali rodinu bývalého ruského cara Mikuláše II. Romanovci byli v domě umístěni 30. dubna a strávili tam 78 dní, předtím než byli krutě popraveni.

V okolí domu bolševici vybudovali vysoký dvojitý plot a rozmístili několik strážních stanovišť podél obvodu. V podkroví sousedních budov byly umístěny kulomety.

Bolševické vedení mělo v úmyslu uspořádat otevřený soud nad bývalým carem. Ale údajně existovaly informace o bělogvardějském odboji, který naplánoval únos cara. Kromě toho protibolševické vystoupení Československých legionářů na Sibiři a ofenziva Bílých v Jekatěrinburgu přimělo bolševiky popravit cara.

Organizovat popravu všech členů carské rodiny, včetně jejich lékaře a obsluhy, bylo svěřeno veliteli domu pro speciální účel (jak se jmenoval Ipaťjevův dům) Jakovovi Jurovskému. Kolem půlnoci z 16. na 17. července 1918 nařídili lékaři Romanovců, doktoru Evženu Botkinovi, probudit spící rodinu a požádat je, aby se oblékli pod záminkou, že rodina bude přesunuta na bezpečnější místo kvůli hrozícímu chaosu v Jekatěrinburgu. Mikuláš II., jeho manželka Alexandra, děti Alexej, Olga, Tatjana, Marie a Anastázie, doktor Evžen Botkin, služební Anna Demidová, Alexej Trupp a Ivan Charitonov byli odvedeni do sklepa. O několik minut později do místnosti vešla popravčí četa komunistů. Jurovskij přečetl nahlas rozkaz výkonného výboru a poté bolševičtí kati spustili palbu.

Popravy se zúčastnilo celkem 8 lidí. Podle protokolů z vyšetřování mnozí po zastavení palby zůstávali naživu, ale byli dobiti pistolemi. Poté byla mrtvá těla odvezena na předměstí, zality kyselinou sírovou, aby byly pozůstatky k nepoznání, a poté byly spáleny.

V roce 1927 Ipaťjev poskytl rozhovor českému deníku Venkov. „Když byli car a carevna přesunuti do mého domu na Voznesenském náměstí, napsala carevna na okenním rámu jednoho z pokojů, na památku svého příjezdu, datum: „17/30 dubna 1918." „Můj dům, jak se říká Ipaťjevský, byl postaven v 70. letech minulého století. A po celou tu dobu z něho nebyl vynesen žádný mrtvý člověk. Nikdo v něm neumíral… <… > Jaká těžká ironie osudu… Za padesát let bylo najednou zabito 11 lidí!"

V roce 1938 bylo v nekrologu Ipaťjeva napsáno: „Dne 20. dubna zemřel v Praze a byl pohřben v kryptě chrámu Zesnutí přesvaté Bohorodice na Olšanském hřbitově Nikolaj Nikolajevič Ipaťjev, v jehož domě bolševici zabili cara a celou carskou rodinu." Jeho jméno tedy zůstalo navždy, i když zcela náhodně, spojeno s tragedií v Jekatěrinburgu.

Po popravě se dům, kvůli ústupu sovětské vlády, na krátkou dobu vrátil k majetku Ipaťjeva, ale ten se rozhodl emigrovat a prodal vilu zástupcům bílé armády. Mimo jiné v domě nějakou dobu žil jeden z hlavních velitelů československých legií v Rusku generál Radola Gajda, který tehdy bojoval na straně ruských bělogvardějců.

Bělogvardějci začali vyšetřovat vraždu carské rodiny, ale v létě 1919 Rudá armáda znovu zajala Jekatěrinburg a umístila sem svůj štáb v domě Ipaťjeva.

Po skončení občanské války se v domě nacházela ubytovna pro studenty vysokých škol a apartmány pro sovětské úředníky. Ale v roce 1923 v budově umístili antireligiózní muzeum. Hlavním exponátem muzea byl sklep, ve kterém se odehrály krvavé událostí. Do muzea sváželi pionýry a delegace zahraničních komunistů. Skupiny návštěvníků se fotili naproti zdi, kde členové carské rodiny našli svou smrt.

V roce 1974 byl dům označen za historickou a revoluční památku ruského významu. Ale již v roce 1975 se komunisti rozhodli zbourat dům, což bylo provedeno v září 1977.

Zbourání Ipaťjevova domu je obvykle přičítáno rostoucímu počtu návštěvníků. Dokonce i v den smrti Romanovců lidé nesli k domu svíčky. Tyto činy komunisti považovali za „protisovětské demonstrace". Počet takových případů časem rostl. Předseda KGB Jurij Andropov se obával pozornosti cizinců, kteří navštěvovali Jekatěrinburg. Kromě toho se blížil rok 1978, tedy rok 110. výročí narození Mikuláše II. a 60. výročí jeho popravy. Tato výročí měla přitáhnout pozornost zahraničních médií. Proto vůdce KGB požádal o demolici budovy.

V roce 2000 ruská pravoslavná církev prohlásila Mikuláše II. a členy jeho rodiny za svaté. V roce 2003 byl na místě masakru postaven Chrám Všech svatých na krvi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jcae
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko urychlí stažení dolaru ze své ekonomiky   
Pridal tk Úterý 17 červenec 2018 - 03:20:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jedna z největších ruských bank VTB usiluje o snížení podílu domácích transakcí v amerických dolarech, jelikož místní obyvatelé dávají přednost ruskému rublu před dolarem, informuje RT.

„Je tu jedna zajímavá věc, kterou bych chtěl zdůraznit. Od počátku letošního roku se zdá, že lidé mají menší zájem o vklady v dolaru nebo o dolarové úvěry ve srovnání s vklady a úvěry, které jsou denominované v rublech. Domníváme se, že to je důležitý krok směrem k ‚de-dolarizaci‘ ruského finančního sektoru," uvedl vedoucí VTB Andrej Kostin na setkání v Kremlu s prezidentem Vladimirem Putinem.

Podle Kostina navrhli experti VTB balíček návrhů navržených k další propagaci rublu v mezinárodních transakcích. „Myslím, že musíme vytvořit vlastní finanční nástroje. To by sloužilo jako dodatečná záruka ochrany ruského finančního sektoru proti vnějším vlivům a dala by nový impuls jeho rozvoji," dodal Kostin. Finanční nástroje, které Kostin zmínil, jsou například pohyblivé eurobondy, akcie a jiné deriváty, které se nyní používají pouze na Západě.

Rusko hledá způsoby, jak snížit závislost na americké měně poté, co Washington a jeho spojenci uložili sankce proti Moskvě v roce 2014. V květnu prezident Putin řekl, že Rusko nemůže nadále důvěřovat americkému finančnímu systému, který je ovládaný dolarem, protože Amerika ukládá jednostranné sankce a porušuje pravidla Světové obchodní organizace (WTO). Putin dodal, že dolarový monopol je pro světovou ekonomiku riskantní a nebezpečný.

Zdroj: RT, Sputnik


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠokující zpráva! Jaderná energetika v USA je na pokraji kolapsu   
Pridal tk Úterý 17 červenec 2018 - 03:18:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nový výzkum jaderné energetiky USA přinesl šokující zprávy. Atomový průmysl v zemi je na hranici kolapsu.

Výzkum byl zveřejněn pracovníky katedry inženýrství univerzity Carnegie Mellon, Harvardské univerzity a univerzity San Diego v Kalifornii.

Výsledky byly zveřejněny v jednom z nejprestižnějších vědeckých časopisů Národní akademie věd (PNAS). V článku s titulem „Jaderná energetika USA: mizící nízkouhlíková alternativa" se zkoumalo 99 jaderných reaktorů ve 30 státech, které provozovalo 30 různých energetických společností. Od roku 2017 jsou ve výstavbě pouze dva nové reaktory, naopak 34 reaktorů jsou vypnuty natrvalo, jelikož jsou mnohé elektrárny zastaralé a končí jim doba životnosti.

„Usnuli jsme za volantem na velmi nebezpečné cestě," řekl Ahmed Abdulla, spoluautor článku z univerzity San Diego. „Musíme opravdu otevřít oči a pečlivě studovat situaci."

Po více než tři desetiletí kolem 20 % jaderné energie USA pocházelo z elektráren, které pracují s varnými reaktory chlazenými lehkou vodou. Tyto lehkovodné elektrárny jsou již staré a končí jim doba životnosti, přitom náklady na jejich modernizaci a obsluhu se zvýšily kvůli rozhodnutí administrace Trumpa podpořit selhávající uhelné a silně zadlužené ropné a plynárenské společnosti země. Odborníci konstatovali, že jaderný průmysl USA nyní nemůže konkurovat na vnitřním energetickém trhu s ostatními nosiči.

Zatímco pokrok pokračuje v posílení baterií na získávání energie ze slunce a z větru, v USA se také prosazuje těžba zemního plynu. Od roku 2018 produkuje fosilní palivo téměř 32 % energie USA.

Vzhledem k blížícímu se kolapsu jaderného průmyslu v USA odborníci chtěli zjistit, zda energie z obnovitelných zdrojů vystačí k vyrovnání ztrát způsobených zánikem jaderných elektráren.

„Ve skutečnosti nemůžete nahradit 20 % spotřeby energie z větru a ze slunečního záření, pokud chcete pokrýt každý čtvereční centimetr mnoha států," řekl Christian Back, viceprezident pro jaderné technologie a materiály společnosti General Atomics.

Back řekl, že s pravou politickou podporou jaderné reaktory, které dnes fungují, by mohly být modernizovány, čím by se zvýšila jejich bezpečnost a životnost, zatímco menší a nákladově efektivnější reaktory by mohly být strategicky umístěny na elektrické síti.

V závěru článku vědci varovali, že „všichni, komu záleží na klimatických změnách, by se měli obávat toho, že se vláda USA vzdává svého jaderného průmyslu, který by mohl být spolehlivou nízkouhlíkovou alternativou fosilním nosičům v příštích několika desetiletích".

Zdroj: https://sptnkne.ws/jbYQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína a Chorvatsko zahájily první společnou policejní hlídku   
Pridal tk Úterý 17 červenec 2018 - 03:15:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera byla jižním Chorvatsku oficiálně zahájena první čínsko-chorvatská společná policejní hlídka, která potrvá jeden měsíc.

Šest čínských policistů bude společně s chorvatskou policií na třech místech na jihu Chorvatska hlídat a pomáhat při bezpečnosti čínských turistů.

Chorvatsko se po Itálii stalo druhou zemí se společnou policejní hlídkou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský duchovní vůdce naléhal na Evropu, aby dala íránské nukleární dohodě jisté záruky   
Pridal tk Úterý 17 červenec 2018 - 03:13:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský duchovní vůdce Ájatolláh Sajjid Alí Chameneí včera naléhal na evropské příslušné strany, aby daly íránské nukleární dohodě nezbytné záruky.

Podle Íránské státní televize Chameneí na zasedání kabinetu řekl, že se řešení íránské ekonomické otázky nemůže plně opírat o dohody ohledně íránské nukleární otázce. Podle něj evropské státy, které podepsaly dohodu, mají povinnost poskytnout Íránu veškeré nezbytné záruky o všestranném plnění dohody. Sajjid Alí Chameneí dále zmínil, aby se urychlilo vypracování opatření na snížení vlivů, které přinesly odstoupení Spojených států od dohody.

Americký prezident Donald Trump 8. května prohlásil, že Spojené státy odstoupily od íránské nukleární dohody a obnovily sankce vůči Íránu. Evropské strany slíbily podporu dohody a nadále udržují spolupráci mezi podniky a Íránem. Až do dneška se však ještě nestanovila konkrétní opatření na ochranu íránských zájmů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚředník OSN vyzývá Palestinu i Izrael, aby zastavili trvající násilí   
Pridal tk Úterý 17 červenec 2018 - 03:12:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 15. července zvláštní koordinátor Organizace spojených národů pro mírový proces na Blízkém východě Nickolay Mladenov v pásmu Gazy vyzval nejrůznější izraelské a palestinské frakce, aby byli zdrženliví a zastavili násilí.

Mladenov téhož dne na tiskové konferenci řekl, že Palestinci v pásmu Gazy zažili v uplynulých deseti letech tři rozsáhlé vojenské stávky. Izraelští obyvatelé v pásmu Gazy a izraelských hranicích žili v posledních deseti letech pod hrozbou raketových útoků. Mladenov vyzval Izrael, aby vynaložil maximální zdrženlivost v pásmu Gazy s ohledem na děti, zatímco povolal Palestince v pásmu Gazy, aby udrželi mír na demonstracích a vyhnuli se provokacím.

Dne 13 července byl 15letý palestinský chlapec zastřelen a zabit izraelskými vojáky v konfliktu na hranici pásma Gazy, v konfliktu bylo ještě zraněno více než 200 Palestinců. Ozbrojené frakce v pásmu Gazy útok odvrátily. Izraelská vojenská letadla bombardovala několik vojenských cílů Hamasu.

Večer 14. července Hamas a Jhad v pásmu Gazy oznámily dosažení dohody o příměří s Izraelem.

Izraelská strana však odmítla dohodu o příměří s Hamasem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2398 sec,0.0503 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,750kB