Pátek 20 červenec 2018
P.C.Roberts: Tah ke svržení prezidenta Trumpa – hon vrcholí   
Pridal tk Pátek 20 červenec 2018 - 17:42:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Roční rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu činí tisíc miliard dolarů – čili jeden bilion. Tato obrovská suma peněz se pro komplex shromažďuje tak, že každému občanovi USA se z kapsy vytáhne určitá peněžní částka, kterou by on, samozřejmě, využil pro věc pro sebe potřebnou, na kterou mu ovšem po onom provětrání kapsy komplexem už peníze nezbudou.

Ale zpět k rozpočtu komplexu ve výši jednoho bilionu dolarů. K ospravedlnění tak fantastické sumy na zbrojní výdaje je třeba nepřítele. Nu a vojenskobezpečnostní komplex USA, média a politikové rozhodli, že tímto nepřítelem bude Rusko. A proto tento komplex a jeho političtí a mediální agenti nedovolí Trumpovi vztah s Ruskem normalizovat.

Aby prezidentu Trumpovi znemožnil nebezpežné napětí, Washingtonem vyprovokované, snížit, zorganizoval vojenskobezpečnostní komplex prokázaný podvod Russiagate, kterému však mnozí díky jeho vytrvalému opakování uvěřili. A aby toho nebylo málo, zaranžoval komplex v posledních dnech i falešnou obžalobu 12 ruských občanů a navíc i zatčení další ruské občanky Marie Butinové: https://www.nytimes.com/2018/07/18/us/politics/maria-butina-russia-espionage.html

Vojenskobezpečnostní komplex jednající rukama i ústy politiků a presstitutek, jež řídí, převrátil každodenní povinnost prezidenta zmírňovat mezinárodní napětí, jež by mohlo vést k nukleární válce, v těžký zločin. Prezident Trump byl nařknut ze zrady za to, že se pokusil udržet mír.

Člověk neseznámen s okolnostmi by to mohl považovat za hloupé i směšné zároveň, ale jak dokazuje Finian Cunningham: http://thesaker.is/coming-coup-against-trump/, nestalo se nic menšího než to, že prezident Trump byl občanům USA představen jako zrádný nepřítel Ameriky.

Prožíváme dnes štvanici nevídaných rozměrů a vojenskobezpečnostní komplex zahajuje svůj puč proti zvolenému prezidentu Spojených států.

V roce 1961 a ve svém posledním prezidentském projevu k americké veřejnosti prohlásil Dwight Eisenhower, že vojenskoprůmyslový komplex USA je pro americkou demokracii hrozbou - a nevyšla z úst amerických prezidentů ještě nikdy pravdivější slova, než byla tato.

Brzy poté zavraždil vojenskobezpečnostní komplex prezidenta J.F. Kennedyho za to, že společně se sovětským vůdcem Chruščovem usiloval o mír, a aby se zbavil prezidenta Nixona, který se Sověty uzavřel několik odzbrojovacích dohod a otevřel i vztahy s Čínou, nastrojil ve spolupráci s deníkem Washington Post krizi Watergate, jež vedla až k Nixonově rezignaci. Nu a dnes tento vojenskobezpečnostní komplex otevřeně iniciuje štvanici na prezidenta Trumpa. Jestliže štvanice uspěje, což je pravděpodobné, stane se Amerika totálním diktátorským státem, ve kterém všechny nezávislé hlasy umlknou.

O koho se může v této situaci Trump opřít? Nikoliv o svou politickou stranu. Nikoliv o svou vlastní vládu. Nikoliv o Evropu. Nikoliv o tajné služby. Nikoliv o Pentagon a nikoliv o neinformovaný americký lid. Má za sebou jen „odrbance“, kteří ovšem nejsou zorganizováni a po odstranění Trumpa je čeká potrestání.

Při pachtění za dohodou s Washingtonem buší Putin s Lavrovem hlavami do kamenné zdi a dříve nebo později si to budou muset uvědomit. A teprve až si to uvědomí, pochopí, že jejich jedinou možností je buď válka, nebo ruce vysoko zdvižené nad hlavou.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHudební skladatel a pohotový muzikant   
Pridal tk Pátek 20 červenec 2018 - 17:40:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jaromír Vomáčka se narodil 23. března 1923 v Dašicích u Pardubic. Už odmala se projevoval jako mimořádný hudební talent, který mu pomáhala rozvíjet jeho teta, místní učitelka hudby.

Vystudoval reálné gymnázium v Pardubicích, maturoval v roce 1941 a v pardubickém divadle se stal korepetitorem, kdy jako hudebník studoval se zpěváky a tanečníky jejich role. V té době se nebránil ani hře na klavír v kavárenské kapele. Jako student už také napsal řadu písniček, ke kterým skládal vlastní texty, vedle klavíru hrál ještě na housle, na harmoniku a dokonce i na trubku.

Po válce (tedy po znovuotevření vysokých škol) začal sice studovat filozofii, ale zároveň se nechal zapsat na pražskou konzervatoř, do abiturientského kurzu dirigování a skladby, který úspěšně dokončil, zatímco filozofii po dvou semestrech opustil.

Vojenskou základní službu si odbyl u Posádkové hudby Praha, takže měl vlastně za zbraň křídlovku, na kterou uměl výborně hrát. Po vojně se již hudbou živil profesionálně a byl angažován v několika pražských kapelách. Všiml si ho i Jiří Suchý, s kterým spoluzakládal Divadlo Na zábradlí, kde působil jako pianista a herec asi dvě sezóny, když v roce 1958 přešel do nově vzniklého souboru Laterny Magiky. Zde se jednalo o kombinaci živých herců i muziky, černého divadla, filmových dotáček a dalších, na svou dobu nevídaných, seskupení a vztahů. S Laternou projel, jak se říká, půl světa. Soubor vystupoval kupř. v Berlíně, Londýně, Tbilisi, Egyptě a dalších místech.

Jaromír Vomáčka se později seznámil, s tehdy již velice známou zpěvačkou Yvetou Simonovou, pro kterou napsal nemálo nádherných písniček, např. Zastavte čas, Já jsem zamilovaná, Malá černá kočička, Zhasněte lampiony, Šel chlapeček na procházku a dalších. Samozřejmě, nezůstalo vše bez odezvy. Oba dva se rozvedli, pár let spolu žili „nadivoko“, opět se vzali a zase rozvedli – údajně kvůli neskutečné Vomáčkově žárlivosti na profesionálního partnera Simonové Milana Chladila.

J. Vomáčka skládal vokální muziku jak pro Václava Neckáře (známá a velice slavná byla Lékořice), tak i pro M. Chladila (Volání divokých husí), ale i pro tehdy mladší interprety.

Skladatel spolupracoval také s filmem, svou hudbou „podložil“ filmovou veselohru Komedie s klikou z roku 1964, ve které zazněl jeho nejslavnější hit Vánoce, vánoce přicházejí. Jeho skladatelská filmografie jak k samotným filmům, tak i TV seriálům, je značně široká. Vybírám povídkový snímek Každý mladý muž z roku 1965 a kriminální komedii Přísně tajné premiéry. Bylo ještě mnoho dalších filmů, ke kterým skládal hudbu. Nesmíme zapomenout ani na, v tomto ohledu, jím proslavené TV seriály, jako byl Pan Tau, Jak sluníčko rozdávalo stíny, Kamarádi a Kocour a dalekohled.

Jaromír Vomáčka prodělal dva infarkty, tomu třetímu podlehl.
Zemřel v Praze 7. července 1978 ve věku pouhých 55 let.


Miloslav Samek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritánie: Za otravou Skripala a ovlivňováním voleb v USA je stejná agentura   
Pridal tk Pátek 20 červenec 2018 - 03:21:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je těžké být prozápadním a současně bez přemýšlení přebírat všechny ty „pravdivé“ informace z FBI a britské policie, Muellerovy komise v USA a vyšetřovatelů v britském parlamentu.

Každý člověk, který sleduje mezinárodní politiku, je vtažen do obrovské mediální hry. Ovlivňování amerických prezidentských voleb Ruskem se v USA řeší na pozadí obrovské protiruské hysterie a vnitropolitického zápasu Demokratické strany s administrativou Donalda Trumpa.

Očekávám, že ještě před podzimními volbami do Kongresu Spojených států dosáhne aktivita „nezávislé“ Muellerovy komise svého vrcholu. Velmi ale pochybuji, že kromě různých „agentů“, kteří napadli počítače Demokratické strany, přijde tato komise s něčím, co ukáže na Donalda Trumpa a řekne – Trump měl tajnou dohodu s Ruskem (Putinem) a ten zmanipuloval veřejné mínění v USA a proto Trump vyhrál volby.

Vůbec se v amerických liberálních médiích fandícím Demokratické straně vytratila zpětná vazba – to by totiž znamenalo současně toto: Americká média přes společnou souhru na podporu Hillary Clintonové absolutně selhala. Jejich propaganda se ukázala naprosto k ničemu a stačilo Putinovo přání a Američané volili tak, jak si přál.

Otravu Sergeje Skripala ruskými agenty považuji za naprosto reálně možnou. Vše, co kolem této otravy vyplavalo na povrch, však tuto možnost relativizuje stále více. Nejde vůbec o to, zda například Německo po předložení „důkazů“ tvrdilo, že tyto důkazy jsou nedostatečné. Jde zejména o následnou otravu dalších dvou osob, z nichž jedna zemřela. To, že se „novičok“ povaloval někde v popelnici, ona dvojice ho našla a žena, která zemřela, si tímto jedem pomazala zápěstí (jak jsem se dočetl), je stěží k uvěření. A tvrzení britské vyšetřovací komise, že za otravou Skripala a za ovlivňováním amerických voleb je „stejná agentura“, je tvrzení ignorující veškerou soudnost nás, jako spotřebitelů mediálních zpráv.

Vypadá to, a bohužel stále více, že potíže britské politiky s Brexitem a amerických „liberálů“ s Trumpem, se na informacích o ruském „vlivu“ podepisují mírou větší než vrchovatou. Čím víc v úzkých jsou liberálové v USA i Velké Británii (kde jsou proti Brexitu a proti konzervativcům), tím více fantasmagorických zpráv na téma ruského vlivu se objevuje. Tato protiruská politika amerických i britských liberálů však není vůbec neškodnou hrou. Směšuje totiž události, které jsou sami o sobě podivné, aby z nich narýsovala jakési mezinárodní spiknutí Ruska proti Západu a, světe div se, Západ dostává na frak.

Sestřelení dopravního letadla letu MH17 nad Ukrajinou ruským systémem BUK je zřejmě velmi dobře potvrzeno. Spekulace, zda to byl BUK patřící Rusku nebo Ukrajině, sice zůstanou, nicméně radiové relace proruských povstalců na Ukrajině v době sestřelení letadla jsou silným podpůrným argumentem k tomu, že za sestřelením letadla bylo Rusko, tj. ruská armáda. Jakmile se ovšem tato tragédie zapojí do mediální propagandy ve stylu honu na čarodějnice, jak o tom mluví americký prezident, i to se stává předmětem pochybností.

Je velmi pravděpodobné, že ruská jednotka obsluhující systém BUK sestřelila letadlo a způsobila smrt bezmála tří set lidí. Je možné, že ruská rozvědka otrávila Sergeje Skripala. Je možné, že ruská tajná služba napadla počítače Demokratické strany. Tomu všemu jsem ochoten věřit. Nevěřím ale tomu, že tyto akce ovlivnily prezidentské volby ve Spojených státech, hlasování Britů o Brexitu ve smyslu toho, že byly tím rozhodujícím momentem. To je naprosto nesmyslné tvrzení, které je založeno na zpolitizování výše uvedených faktů ve vnitropolitickém boji jak v USA, tak v Británii. Fabulaci o „stejné agentuře“, která má na svědomí otravu Skripala a ovlivnění amerických prezidentských voleb pak považuji za politicky motivovanou. Považuji podobné výroky za mediálně vykalkulované, které mají dokázat prsty Ruska ve všem, co se na Západě děje. Současně však a jaksi nechtěně, dělají z ruské zákulisní politiky něco, čím zdaleka není – totiž nejlepší politiku na světě, bez níž se na světě nic důležitého nestane. A to považuji za zcela vyloučené.

Autor: Jan Bartoň

Zdroj: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=671331

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVazalské státy NATO trpí Stockholmským syndromem   
Pridal tk Pátek 20 červenec 2018 - 03:09:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stockholmský syndrom se týká jednotlivců, držených jako rukojmí. Po určité době rezignují na své zajetí a vstoupí do spojenectví se svým věznitelem. Je to podobné, jako když vězni, kteří jsou dlouhou dobu uvězněni, nakonec nechtějí opustit vězení. Vězení se stává jejich „přirozeným“ domovem a oni si vytvářejí strach z opravdové svobody a vnějšího světa.

Přesně tak je to i se zeměmi, a týká se to i vazalských států NATO.


NATO byla vytvořena po 2. světové válce jako obranná aliance, jejímž cílem bylo čelit hrozbě nyní zaniklého SSSR. Varšavská smlouva byla ekvivalentní obrannou aliancí SSSR, která byla v roce 1991 s rozpadem SSSR rozpuštěna. Aliance NATO měla být také rozpuštěna, avšak v duchu amerického triumfalismu dostala novou roli. I nadále ji ovládají USA, a stala se součástí globalizované válečné mašinérie.

Evropa byla osvobozena od Hitlerova Německa, jen aby ji hned vzápětí kolonizoval americký imperialismus. NATO sloužila tehdy i dnes jako efektivní způsob, jakým Spojené státy ovládají Evropu. Ovládání Evropy také brání tomu, aby samotná Evropa vytvořila pakt s Ruskem, který by představoval mocenský blok a otřesení dominance USA.

V Bruselu kanadský premiér Trudeau nabubřele prohlásil, že aliance NATO je dnes stejně důležitá, jako v době, kdy byla založena… „Zítřejší schůzka bude příležitostí pro všechny naše země znovu zasvětit své úsilí NATO, abychom tak demonstrovaly, že aliance je skutečně důležitá, že vykonává důležité věci, a že soubor hodnot a pravidel, které byly před více než 75 lety zavedeny kvůli obraně, jsou stejně tak důležité dnes, jako předtím,“ řekl Trudeau.

Je to ten stejný Trudeau, který propustil nejvyššího člena svého kabinetu a bývalého šéfa strany. Ministr zahraničí Stéphane Dion byl propuštěn, protože přišel s novými nápady na vytvoření kanadské zahraniční politiky, která by byla více nezávislá. S příchodem Trumpa však Dion musel odejít, aby vláda uklidnila Washington. Diona nahradila nekompromisní a rusofobní Chrystia Freelandová. Jak Trudeau, tak Freelandová v souladu s hlasitou západní protiruskou propagandou nespravedlivě útočí na Rusko, což se děje zcela pravidelně („hlasitý“ je zde nejdůležitější výraz, neboť očerňování Ruska na Západě je tak pandemické, stejně jako když je někdo podezřelý, protože se rozčiluje nad falešnými zprávami).

Když Trudeau napochodoval do Bruselu, choval se jako nováčkovský vedoucí pracovník koloniální správy, který poslušně pracuje ve službách mocných elit. Není obchodníkem s mocí, ale vášnivým obdivovatelem moci. Je schopen obětovat dobro své země pro větší slávu nefunkčního a zcela zkorumpovaného impéria, stejně jako ostatní lídři dalších vazalských států NATO. Všichni tito představitelé trpí Stockholmským syndromem.

Trump je oproti tomu dokonalým obchodníkem s mocí, který si vychutnává zastrašující uplatňování moci a zcela opovrhuje slabostí u druhých - na čemž se přiživuje. Impérium praktikuje nejvíce nevděčný prospěchářský parazitismus, neboť se přiživuje na přátelích i nepřátelích. Trump je skutečně bezostyšný, neboť již začal vyhrožovat, že zvýší výdaje na obranu pro členy NATO ze současných 2% HDP na 4%.

NATO má význam pouze jako jednorázová obranná aliance, která nyní slouží impériu jako součást jejího globálního militarismu. NATO není obráncem zemí, ale ničitelem. Mluví sice o obraně, ale všechno to jsou trestné činy. Vazalské státy NATO vědomě ignorují existenci Wolfowitzovy doktríny a Projektu pro nové americké století. Ignorují fakt, že USA mají celou planetu rozdělenou na vojenské velitelské zóny, že mají téměř tisíc vojenských základen, rozprostírajících se po celém světě. USA a jejich vazalské státy NATO mají přes 65% celosvětových ročních vojenských výdajů.

Není divu, že Trump se zoufale snaží vydolovat ze svých vazalů více peněz. Jeho země coby impérium má velké účty, které je třeba platit.

NATO jako obranná aliance je jen šaráda. Abyste mohli hrát tuto hru, musíte si určit, kdo bude ničema - tento účel splňuje Rusko. Stejně jako v době „studené války I“ Spojené státy opět hrají nejstarší a nejúnavnější hru i ve „studené válce ll“ - „Rozděl a panuj“. USA jsou válečný stát, stejně jako byla kdysi Římská říše. K udržení neustálého militarismu musí existovat nekonečná válka a nekonečná zásoba nepřátel - většinou vykonstruovaných. Svět musí být rozdělen na dobro a zlo. Napětí nemůže polevit, nemůže existovat žádná skutečná mnohostrannost. Progresivismus je blokován a ničen válkami. Ničíme si budoucnost, neboť ze zbabělé hlouposti vedeme nekonečné války.

Aby tato zbabělá hloupost vzkvétala, musí také existovat pandemie Stockholmského syndromu. Spousta bude postižených. Počínaje našimi politickými kariéristy, postiženými jsou i propagandistické mozky médií, ozdobené blábolením našich zhlouplých intelektuálních elit, a bylo to vtlučeno do hlav i lhostejné veřejnosti.

Toto je „psychologická aliance“ zkázy. Je nikým nezpochybňována, a jako taková rozhoduje o naší budoucnosti. Celá existence NATO je jen o velkých lžích, rukojmích a vyděračství, přičemž v dálce zní umíráček pro západní civilizaci.

Robert Billyard

NATO Vassal States Suffering Stockholm Syndrome vyšel 16. července 2018 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/07/7649-vazalske-staty-nato-trpi-stockholmskym-syndromem.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelká Británie vyvrátila informace o identifikovaných pachatelích otravy Skripalových   
Pridal tk Pátek 20 červenec 2018 - 02:59:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Náměstek britského ministra vnitra Ben Wallace vyvrátil informaci o tom, že se policii údajně podařilo identifikovat pachatele otravy bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v Salisbury.

„Myslím si, že takové údaje musí ležet v deskách s označením „neopodstatněné informace a očividné spekulace"," napsal na Twitteru. Wallace tak odpověděl na zprávu Press Association o tom, že policie zjistila totožnost pachatelů, kteří otrávili Skripalovi.

Ještě před tím 19. července ruský velvyslanec v Londýně požádal britské úřady, aby uvedly jména podezřelých, pokud takoví existují.

A ještě před tím se v britských médiích objevily zprávy, že policie identifikovala pachatele otravy Skripalových. Nicméně ve Scotland Yardu odmítli takové tvrzení komentovat.

Sergej Skripal a jeho dcera byli nalezeni v bezvědomí v britském Salisbury v březnu tohoto roku. Podle údajů Londýna byli otráveni nervově-paralytickou látkou třídy Novičok, která byla vyvíjena v Sovětském svazu k vojenským účelům, a proto se na události podílelo Rusko. Moskva veškerá obvinění vyvrací. Organizace pro zákaz chemických zbraní nedokázala potvrdit původ toxické látky.

Koncem června byla dvojice Britů z města Amesbury, které sousedí se Salisbury, nalezena se stejnými příznaky otravy. Žena zemřela 9. července, muž nabyl vědomí a jeho zdravotní stav se zlepšuje.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jd6F

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská armáda odrazila útok teroristů v horách Latákie   
Pridal tk Pátek 20 červenec 2018 - 02:55:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrská armáda zaútočila na teroristy z Fronty an-Nusrá v provincii Latákie na severu země.

Zdroj v armádních silách uvedl, že před několika dny několik stovek ozbrojenců zaútočilo na armádní pozice ze směru tureckých hranic. Armáda však pomocí těžkého dělostřelectva a tanků úspěšně útok odrazila. Útočníci nedokázali obsadit vesnici Al Saraf a okolní výšiny.

Zdroj podotkl, že ozbrojenci se obávají začátku protiteroristické operace v provincii Idlib, proto se teď snaží upevnit v provincii Latákie, aby ochránili svou logistiku. Právě přes Latákii teroristé v Idlibu a Hamá dostávají zbraně a munici. Podle zdroje se armáda nachází ve stavu zvýšené bojové pohotovosti a úspěšně odráží útoky.

Syrská armáda kontroluje hlavní výšiny v provincii Latákia. Ozbrojenci z Fronty an-Nusrá se opakovaně snažili vytlačit syrské ozbrojené síly ze strategických výšin.


Zdroj: https://sptnkne.ws/jdwg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChristine Lagardeová apelovala na zlepšení světového obchodního systému   
Pridal tk Pátek 20 červenec 2018 - 02:50:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová včera apelovala na vedoucí představitelé G20, aby zastavili konfliktní opatření celních daní a vypracovali multilaterální plán na zlepšení světového obchodního systému.

Lagardeová včera vydala článek na webu MMF, ve kterém se uvádí, že již v dubnu varovala ohledně toho, že opatření obchodního ochranářství poškodí světovou ekonomiku. Podle údajů z Evropy a Asie se počet objednávek ze zahraničí snížil, důvěra některých zemí vyvážející auta na trhu oslabila.

Zasedání G20 na úrovni ministrů financí a ředitelů centrálních bank se uskuteční v Buenos Aires. Lagardeová tak apelovala, aby členské země G20 u této příležitosti skočily konfliktní opatření celních daní a vypracovaly plán na zlepšení světového obchodního systému.

Mezinárodní měnový fond v dozorčí zprávě pro G20 poukázal na to, že světová ekonomika záleží na otevřeném a spravedlivém mezinárodním obchodním systému ohledně principů. USA by měly vyřešit současné obchodní spory se svými obchodními partnery prostřednictvím konstruktivní spolupráci.

Podle studie Mezinárodního měnového fondu budou poškozeny všechny země v obchodních sporech, pro americkou ekonomiku to však bude mít nejhorší dopad.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHospodářské kruhy EU vítaly podepsání dohody o volném obchodu mezi EU a Japonskem   
Pridal tk Pátek 20 červenec 2018 - 02:49:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hospodářské kruhy EU nedávno vydaly prohlášení, ve kterém uvítaly podepsání dohody o volném obchodu mezi EU a Japonskem. Podepsání této dohody vydalo jasný signál proti protekcionismu USA.

17. července EU a Japonsko podepsaly dohodu EPA (Dohoda pro ekonomickém partnerství), jedná se o doposud největší dohodu pro svobodný obchod. Po vstupu v platnost dohody EPA obě strany zruší většinu tarifů okamžitě nebo postupně. Do té doby budou zemědělské produkty EU vstupovat na japonský trh s nízkými tarify, zatímco japonská auta a elektronika budou na trhu EU také konkurenceschopnější.

Vedoucí představitelé EU věří, že podepsání EPA vyjadřuje silnou snahu po spolupráci k boji proti protekcionismu USA. Předseda Evropské rady Tusk na tiskové konferenci, která se konala 17. července v Tokiu, uvedl, že podepsání dohody EPA má velký strategický význam pro mezinárodní řád založený na pravidlech.

Prezident Evropské komise Juncker uvedl, že EPA je prohlášení o budoucím svobodném a spravedlivém obchodu.

Organizace zemědělských potravinových řetězců EU se domnívá, že tato dohoda je důležitým krokem k posílení vztahů mezi EU a jejími obchodními partnery.

Jednání o dohodě EPA mezi Japonskem a Evropou začalo v roce 2013 a tato dohoda zahrnuje 27 oblastí, včetně daní, práv duševního vlastnictví a pravidel pro obchodování s elektronikou. Podle předběžných odhadů japonské vlády se díky této dohodě zvýší HDP Japonska o 1% a počet pracovních míst v Japonsku se zvýší 290 tisíc. Podle očekávání EU se po vstupu dohody v platnost zvýší vývozy EU do Japonska o 20 miliard eur ročně.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričtí výrobci se obávají tarifní politiky   
Pridal tk Pátek 20 červenec 2018 - 02:48:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Federální rezervní systém (FED) včera zveřejnil průzkumný referát o celostátní ekonomické situaci. Podle tohoto dokumentu se americké hospodářství od května do začátku července mírně obnovilo, ale američtí výrobci se všeobecně obávají růstu cen zboží a přerušení dodávky, které způsobují tarifní politiky.

Referát poukázal na to, že se dále zvyšuje cena hlavních surovin včetně paliva, stavebních materiálů a kovů. Zejména zvýšení ceny kovu a dřeva bylo ovlivněno zvýšením tarifů. Podle dokumentu FED jsou dopady zvýšených nákladů u suroviny na spotřebitelské ceně poměrně mírné.

Předseda FED Jerome Powell uvedl, že kdyby odvetné tarify ostatních států vůči Spojeným státům způsobily zpomalení amerického ekonomického růstu, FED by mohl stabilizovat ekonomiku prostřednictvím snížení úroků. Kdyby zvýšené tarify vyvolaly zrychlenou inflace, přineslo by to FED velkou politickou výzvou, protože inflace se brzdí zvýšením úroků.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská unie uložila Googlu pokutu v hodnotě 4,34 miliardy eur   
Pridal tk Pátek 20 červenec 2018 - 02:46:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská komisařka pro hospodářskou soutěž v Evropské komisi Margrethe Vestagerová včera řekla, že Evropská unie uložila společnosti Google pokutu v hodnotě 4 miliard 340 milionů eur.

Google od roku 2011 podnikal opatření ohledně nelegálního omezení vůči výrobcům zařízení Android i operátorům mobilních sítí, aby upevnil vlastní postavení na poli vyhledávače. Tato opatření porušila antimonopolní práva EU, i proto je tato částka nejvyšším rekordem peněžní pokuty od EU.

Margrethe Vestagerová konstatovala, že tak vysoká pokuta ukazuje na to, že společnost Google vážně porušila antimonopolní práva EU v dlouhodobém horizontu. Požádali jsme Google, aby urychleně zastavil nelegální činnosti, a to do 90 dní.

„Google je odpovědný za změnu a musí účinně zastavit nelegální činnosti. Tomuto případu budeme věnovat velkou pozornost. Pokud Google neuposlechne naše rozhodnutí, bude muset platit další pokutu. Díky každodenní činnosti porušující ustanovení se mohl celosvětový denní průměrný obrat společnosti Alphabet zvýšit o 5 %."

Společnost Google popřela obvinění Evropské unie a uvedla, že se odvolá.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4096 sec,0.1477 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,038kB