Sobota 21 červenec 2018
V rozvědce se ztratil „soudruh Mlíkař“   
Pridal tk Sobota 21 červenec 2018 - 04:13:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vždycky když se někdo nebo něco záhadně ztratí, tak si vzpomenu na Hrabalovu knihu Skřivánky na niti. Také tam se ztratil, po zásahu Státní bezpečnosti, soudruh Mlíkař, poté, co vedl řeči, které STB mohla považovat za protistátní. A soudruh Mlíkař, jak B. Hrabal časem ukázal v knize, se následně objevil v dolech a nebyl sám.

Při kontrole hospodaření české civilní rozvědky (ÚZSI) vyplouvají na povrch smutné věci. Vyšetřování nařídil před půl rokem, jako šéf resortu vnitra, tehdejší ministr vnitra Lubomír Metnar, který je nyní v druhé Babišově vládě ministrem obrany. Nejprve do konce června a nyni v novém termínu do poloviny července má být podána poslanecké sněmovně (Stálé komisi pro kontrolu ÚZSI) zpráva o tom, kam se ztratily odposlouchávací mobilní přístroje Agáta, za něž ÚZSI před nedávnem zaplatila 90 mil. Kč.

Podle zákulisních informací šest z těchto Agát mělo být darováno do Egypta tamním rozvědkám, což pochopitelně z jejich šéfů v Egyptě dodatečně už těžko někdo potvrdí. A další jedna až tři Agáty se „potulují“ po České republice. Řekněme si otevřeně, že to není právě příjemná zpráva. Protože se jedná o Agáty, které jsou v nejnovějším a vylepšeném typu vybaveny počítačem se speciálním softwarem. Tato zařízení umožňují zachytit signál všech telefonních hovorů v širokém okolí včetně čtení zpráv, odposlechů anebo dekódování šifrovaných obsahů telefonních hovorů a SMS zpráv.

Dále se v zákulisí hovoří o tom, že se jaksi stále dohledávají desítky milionu korun, které měly být předány a existují jisté pochybnosti, zda předány byly únoscům, coby výkupné za unesené české občany v zahraničí. Nechci celou věc už dále příliš rozebírat, ale zdá se, že se rýsuje skandál opravdu monumentálních rozměrů, ve kterém jde jednak o bývalé vedení ÚZSI a jeho činnost, která může být posuzována z hlediska trestně právní odpovědnosti, ale jde také o politickou odpovědnost…

A ministrem vnitra, v letech 2015 – 2017, kdy byly zjištěny v civilní rozvědce zmíněné nedostatky, byl první místopředseda ČSSD Milan Chovanec. Být na místě Chovance, věděl bych co je má povinnost. Ale třeba se ještě celá věc nějakým věrohodným způsobem vysvětlí. Pokud ne, přistoupí Stálá komise pro kontrolu ÚZSI ke zmasakrování bývalého vedení ÚZSI a také k vymezení politické odpovědnosti za celou kauzu, která je jasná.
Ještě chci podotknout, že současný premiér A. Babiš, možná trpící jistou obsesí, se domnívá, že tzv. Šuman, který umožňoval veřejnosti, aby se seznamovala s Babišovými intimními rozhovory, nebyl nikdo jiný nežli pracovníci civilní rozvědky. To už by ale bylo nejen porušení zákona, ale také porušení ústavy. Protože civilní rozvědka na území České republiky prostě operovat nesmí. Ale třeba se celá věc nějakým věrohodným způsobem vysvětlí a premiér Babiš se přesvědčí, že měl halucinace.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJsme rasisti (podle ČT)   
Pridal tk Sobota 21 červenec 2018 - 04:09:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ČT to hodně nevyšlo. Na ČT 24 v rámci Horizontu zařadila pořad "Češi nejvíce rasistický národ". Absurdní pořad, přesně dle Goebbelse. Orientovaný proti SPD a celé naší zemi. Asi bychom si měli sypat popel na hlavu.

Jenže smůla. Mezitím si pustil hubu na špacír ministr zahraničí Nizozemí:


"Kdyby migranti jiné barvy pleti přišli do Prahy nebo Varšavy, pravděpodobně by je tam zbili. Na nedávném uzavřeném setkání to řekl nizozemský ministr zahraničí Stef Blok. Záznam z jednání teď unikl do médií. Blok označil multikulturalismus za zkrachovalý koncept a pobouřil i občany jihoamerického Surinamu, když jejich zemi uvedl jako příklad neúspěchu soužití více etnik. Bloka za jeho výroky kritizovala vláda i opozice, politik svých slov lituje."

Viz: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2542045-barevne-migranty-v-praze-nebo-varsave-akorat-tak-zbili-pronesl-sef-nizozemske

Zpychlost, nabubřelost, arogance, indolence. Pan nizozemský ministr zahraničí vůbec nezaregistroval (ale to z titulu své funkce měl!) toto:

"Vyšetřování případu číšníka napadeného na konci dubna v centru Prahy skupinou nizozemských turistů, převzalo pražské oddělení vražd, tedy 1. oddělení pražské krajské policejní správy.

Převzalo ho na základě závěrů znalce. Ten vypracoval posudek, v němž hodnotil zranění, jež agresoři napadenému způsobili.
Jak řekl Seznamu mluvčí pražské policie Jan Daněk, převzetí případu nutně neznamená, že by měl být případ překvalifikován na pokus o vraždu.

1. oddělení totiž řeší i případy těžkého ublížení na zdraví, kde hrozí minimálně 5 let vězení. Nizozemcům hrozí až dvanáct let. Nicméně možné překvalifikování v budoucnu policie nevylučuje. Bude záležet na dalších poznatcích z vyšetřování.
Skupinu sedmi turistů z Nizozemska, kteří byli při činu, zadržela policie dva dny po útoku. Dva z nich den poté propustila, protože se na útoku nepodíleli. Další tři soud ve zrychleném řízení odsoudil k podmíněným trestům a vyhostil je z České republiky.

Dva hlavní útočníci jsou ve vazbě v ruzyňské věznici a jsou obviněni z těžkého ublížení na zdraví. A právě tento případ nyní 1. oddělení převzalo."

Viz: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pripad-nizozemcu-kteri-zbili-cisnika-prebiraji-specialiste-na-vrazdy-51914

(Mj. – byli to "barevní Nizozemci".)

Co je moc, to je příliš...

To jsem zvědav, co udělá náš trojnásobný ministr (mj. i zahraničí) Hamáček. Ozve se proti této nehoráznosti?

Ovšem není to jediné dnešní selhání ČT, která se po setkání Putin-Trump pěkně vybarvila.

Ještě v 18.30 na ČT 24 zase hovořila o "nezvratných důkazech", že za Novičokem stojí Rusové. Přitom, jak dokonce informovala již většina našich mainstreamových medií před několika mnoha hodinami od tohoto pořadu, to dementovalo britské ministerstvo vnitra. Holt "naše" ČT. - Je to na vyhazov či přinejmenším na pořádnou pokutu těm, co takové pochybení (účelovou manipulaci?) dopustili.

Nejlépe celý ten prohnilý spolek rozpustit a nenutit nás ho platit.

"Za divokou spekulaci označil ve čtvrtek náměstek britského ministra vnitra pro otázky bezpečnosti Ben Wallace zprávu tamní agentury PA (Press Association), podle které se podařilo identifikovat pachatele útoku na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru Juliji."Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/478270-o-zapojeni-rusu-do-otrav-novicokem-nevime-vyvraci-spekulace-britsky-politik.html

A co je přespříliš, to je moc.

Autor: Radim Valenčík

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč některé neziskovky stojí nad zákonem?   
Pridal tk Sobota 21 červenec 2018 - 04:02:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč některé neziskovky stojí nad zákonem?

Všimli jste si, že některé neziskovky, které se starají o staré, nemocné a vůbec potřebné lidi (na které se náš stát vykašlal) zápasí s každou korunou, zatímco politické a promigrační neziskovky si žijí v klidu a pohodě ze státních peněz a z peněz ze zahraničí? Všiml si některý z pravdoláskovaných novinářů, jak se tyto neziskovky se snaží ovlivňovat chod státu a zpochybňovat hlavní orgány vedení země? Že na to zatím „novináři“ nesebrali odvahu? No, oni ji vlastně po roce 90 už nikdy nesebrali.

Napadá mne neodbytná otázka: Máme tedy tady demokracii nebo ne? Protože kdybychom ji měli, nebylo by možné, aby státními penězi placení samozvaní svazáci z politických neziskovek nám říkali, že výsledky demokratických voleb jsou špatné, říkali nám jaká „správně“ má být vláda, kdo má být prezidentem, kdo má být v jaké komisi a podobně. Protože jinak by chápali, že hlas lidu v demokracii zazní o volbách. Přijali by skutečnost, že v demokracii, rozhodují VOLBY, kde občané jasně řeknou, jak to má být.

Jak je ale tedy možné, že například na Slovensku údajných 40.000 komparsistů (z toho mnozí ze zahraničí, k tomu jsou přímá svědectví) si vynutí demisi premiéra, kterého zvolila většina voličů? Jak je možné, že neziskovky, placené ze zahraničí a odmítající výsledky demokratických voleb stále ještě smějí beztrestně provozovat svou podvratnou činnost proti vládám vlastních zemí a rozhodnutí občanů evropských zemí?

Stojí snad nad zákonem? Pokud ano, pak jsou prvním pevným důkazem rozpadu právního státu (protože v demokracii platí zákony pro všechny stejně).

Potom se ptám: kdo je tedy řídí, kdo je úkoluje a kdo je odměňuje za jejich jidášskou službu? Co je cílem jejich „činnosti“?

Tož kde je, kurňa, tá demokracie? Kam se nám ta mrška schovala? Neschovala, milé děti, umřela! Demokratické není to, co si zvolí občané, ale to, co se mi zrovna hodí!

Proč potom ale vůbec chodíme k volbám, když je státem placené nikým nevolené, neodvolatelné a trestně neodpovědné podivné organizace zvané neziskovky negují? Je to snad celé jeden veliký podvod, který má nás ukonejšit zdáním demokracie? Nebo je to jen výraz strachu před hlasem lidu, jak jasně ukazuje podobný vývoj nejenom ve V4 ale i v Rakousku a v Itálii, kde se právě prostřednictvím voleb občané vzbouřili proti takové manipulaci? Není to strach těchto samozvanců o obrovskou moc a dobře placená místa, o která mohou přijít právě výsledkem voleb?

Jak je ale možné, že představitelé jisté politické strany, co se jen tak tak dostala do sněmovny, se dali slyšet, že chybějící hlasy ve sněmovně hravě doženou kraválem na ulicích? Je toto snad demokracie?

Nesmíme se podvolit, nesmíme se vzdát, musíme ten tlak ustát a bojovat za zachování demokratických principů společnosti, vždyť na nich stojí naše civilizace! I když máme čím dál více nepřátel, musíme nadále nazývat věci správnými jmény a stejně jako mistr Jan Hus bojovat za pravdu.

Politické neziskovky, podrývající demokratické principy a odmítající výsledky voleb, nejsou nic jiného, než záškodnickou 5. kolonou a já věřím, že jednou s jejich vedením, členy a dalšími pomahači bude naloženo podle zákona, stejně jako bylo naloženo například s vedením Henleinovců.

Termín „občanská společnost“ za který se skrývají právě tyto podivné organizace, se ukazuje být zase jenom zástěrkou skutečnosti, že se jedná o samozvanou šlechtu dnešních dní, která si usurpuje značnou moc (která jí nepatří).

Autor: Jiří Kobza

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA se snaží zachránit Bílé přilby před ofenzívou syrské armády   
Pridal tk Sobota 21 červenec 2018 - 03:58:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy spolu se svými spojenci připravují rychlou evakuaci aktivistů Bílých přileb, které Damašek obviňuje z podpory teroristů.

Aktivisté ze skupiny Bílé přilby tvrdí, že jsou záchranáři, kteří pomáhají civilním obětem války. Syrská vláda však organizaci obviňuje ze spolupráce s teroristickými skupinami. Podle Damašku se jedná pouze o mediální odnož džihádistů.

S postupující ofenzivou na jihu země proto vznikají obavy o jejich osud a připravuje se jejich evakuace z regionu Kunejtra. Agentuře AP to uvedly zdroje v americké vládě.

Dva zdroje, které jsou obeznámeny s přípravou plánů, agentuře potvrdily, že Spojené státy spolu s Británií a Kanadou stojí v čele operace na evakuaci stovek členů Bílých přileb a jejich rodin do sousedních zemí a západních států včetně Británie, Německa, Nizozemska a možná i Kanady.

Operace nejspíše začne co nevidět, neboť vládní síly pokračují v nátisku na povstalce na jihu země.

„Jsou to těžké hodiny a minuty. Je to nejhorší den mého života. Doufám, že nás zachrání, než bude příliš pozdě," řekl jeden z členů Bílých přileb agentuře AP.

Zdroj Sputniku v ozbrojených silách varoval, že podle jejich pozorování aktivit této skupiny, se může připravovat chemický útok, ze kterého bude obviněna syrská armáda.

Bílé přilby byly založeny bývalým britským důstojníkem Jamesem Le Mesurierem v roce 2014 a deklarují, že jejich posláním je zachraňovat životy v oblastech, které jsou pod kontrolou povstalců. Damašek a Moskva však tvrdí, že se jedná o propagandistickou odnož Fronty an-Nusrá.

Washington dočasně zmrazil 200 milionů dolarů tzv. stabilizačního programu pro Sýrii, když americký prezident Donald Trump uvedl, že USA odejdou ze Sýrie poté, co dojde k porážce Islámského státu*. Minulý měsíc však uvolnil 6,6 milionu dolarů pro potřeby Bílých přileb.

Zdroj: agentur AP, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVKS Ruska úspěšně vypustily novou raketu systému PRO   
Pridal tk Sobota 21 červenec 2018 - 03:51:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na polygonu Sary-Šagan v Kazachstánu provedli ruští vojáci úspěšné zkoušky nové modernizované rakety systému protiraketové obrany (PRO), která nemá ve světě obdoby. Oznámily to noviny Krasnaja zvezda.

„Na polygonu Sary-Šagan (Republika Kazachstán) bojová obsluha vojsk protivzdušné a protiraketové obrany Vzdušně-kosmických sil úspěšně uskutečnila další zkušební odpálení nové modernizované rakety ruského systému protiraketové obrany," píšou noviny.

Podotýká se, že modernizovaný model zachycovací rakety vyniká nad předchozím ve většině charakteristik. Přitom byly všechny prvky rakety vyrobeny v Rusku. Zdůrazňuje se rovněž, že ve světě nejsou rakety této třídy a určení, které by měly rychlost asi 4 kilometry za sekundu.

Jak dodali odborníci, byl to jeden z nejsložitějších startů vzhledem k tomu, že projektanti využili parametry umožňující zkoušky střely v maximálních režimech. „V reálné situaci to bude znamenat, že nepřátelská bojová hlavice bude zaručeně zničena v maximální výšce a vzdálenosti od chráněného objektu," uvádí se ve zprávě.

Podle slov náměstka velitele sdružení protivzdušné a protiraketové obrany VKS, generálmajora Andreje Prichoďka byl složitý program letu rakety splněn v plném rozsahu. Zdůraznil, že domnělý cíl byl úspěšně zlikvidován.

„V průběhu zkoušek prokázala spojená bojová obsluha PVO a PRO VKS Ruska a zkušebního polygonu Raketových vojsk strategického určení vysokou úroveň koordinovanosti a úspěšně splnila stanovené úkoly," prohlásil Prichoďko, který odpálení osobně kontroloval.

Noviny informovaly o tom, že už v nejbližší době je možné očekávat zahájení sériové výroby a dodávky jednotkám PVO a PRO VKS RF zachycovacích raket určených pro ochranu před útoky ze vzduchu a také varování o raketovém útoku a kontrolu kosmického prostoru.

Zdroj: Krasnaja zvezda, Sputnik


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský prezident Xi Jinping přistál v Abú Zabí a začal státní návštěvu v SAE   
Pridal tk Sobota 21 červenec 2018 - 03:40:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) včera přistál se speciálním letadlem na letišti v Abú Zabí a začal státní návštěvu ve Spojených arabských emirátech.

Xi Jinping vyjádřil srdečné a krásné přání čínské vlády a čínského lidu pro vládu a lid Spojených arabských emirátů. Xi Jinping poukázal na to, že v uplynulých 34 letech po navázání diplomatických styků mezi Čínou a SAE se obě země nadále vzájemně respektují, bilaterální vztahy dostaly značného rozvoje a spolupráce v různých oblastech získala bohatých plodů.

Spojené arabské emiráty jsou první stanicí Xi Jinpingovy návštěvy. Je to také první země, kterou navštívil po znovuzvolení do funkce čínského prezidenta. To ztělesňuje příležitosti čínské strany v bilaterálních vztazích. Očekává se, Xi Jinping bude debatovat s vedoucími činiteli Spojených arabských emirátů ohledně dalšího rozvoje bilaterálních vztahů. Čínský prezident věří, že tato návštěva bude úspěšná a prohloubí přátelství mezi oběma zeměmi a lidmi obou stran.
Viceprezident, premiér Muhammad bin Rašíd Al Maktúm a korunní princ Muhammad vřele uvítali prezidenta Xi ve Spojených arabských emirátech. Různé společenské kruhy SAE očekávaly tuto důležitou a historickou návštěvu čínského prezidenta. Věří, že tato návštěva podpoří další rozvoj bilaterálních strategických vztahů.

Po Spojených arabských emirátech prezident Xi Jinping navštíví Senegal, Rwandu, Jihoafrickou republiku, kde bude přítomen na 10. summitu BRICS v Johannesburgu. Na zpáteční cestě do Číny také uskuteční přátelskou návštěvu na Mauriciu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2641 sec,0.0687 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,950kB