Úterý 24 červenec 2018
Chystá se revize církevních restitucí   
Pridal tk Úterý 24 červenec 2018 - 03:50:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdyby ministr zemědělství Toman, o jehož vysoké odborné kvalifikaci pro tento resort nikdo nemůže pochybovat, uskutečnil „jen“ dvě věci a to: revizi církevních restitucí a atak obchodních řetězců kvůli kvalitě a cenám základních druhů potravin, byly by to jasné politické body pro stranu, která jej nominovala. Tedy pro ČSSD.

Je dlouhodobě známá věc, že kvalita zboží v základním spotřebním koši potravin je v českých supermarketech často podstatně horší a v průměru nepochybně horší nežli v těch německých a rakouských. A pokud se podíváme na ceny v běžném přepočtu podle kurzu, tak významná část cen základních druhů potravin v Německu i v Rakousku je nižší, nežli v českých samoobsluhách. Je to smutné, ale zatím se této problematice nikdo příliš nevěnoval. Ani ČOI ani UOHS, kteří by se tomu věnovat zajisté mohly a měly. Ministerstvo zemědělství přichází dnes také s iniciativou, a to veskrze správnou, kdy dojde k auditu pozemků, které již byly předány v rámci zákona o církevních restitucích z majetku organizací ministerstva zemědělství především do majetku katolické církve a jejích řádů. Jednalo se o státní majetek, který dříve spravovaly Lesy České republiky a zejména Pozemkový fond ČR, ale také další organizace ministerstva zemědělství.

Nyní tedy přichází chvíle, kdy v komisi, která bude posuzovat, zda předání těchto pozemků proběhlo lege artis, tedy v souladu se zákonem a zejména není v kolizi s dekrety prezidenta republiky Edvarda Beneše, dá ministerstvo zemědělství k jednotlivým případům své jasné stanovisko. Je dobře, že se k řešení celé záležitosti odhodlal ministr za ČSSD, silně fortifikovaný v této činnosti zemědělskými experty ČSSD, M. Haškem a K. Machovcem, protože bez velkých nákladů státu může být v krátké době provedena revize převodů majetku na církve (ve zdrcující většině případů na církev katolickou) a případné přehmaty, ke kterým došlo za lidoveckého ministra na ministerstvu zemědělství i předtím mohou být odstraněny.

Je dobře, že se ČSSD vrací ke splnění svého klíčového předvolebního slibu, který měla před sněmovními volbami v roce 2013, avšak k jehož realizaci pod Sobotkovým vedením nikdy nepřistoupila. Premiér a předseda ČSSD Sobotka, se při diskusích s tehdejším hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou před dvěma lety vyjadřoval krajně nevhodně, že se v případě legislativního návrhu jihočeského zastupitelstva pro sněmovnu na zdanění církevních restitucí, jedná o předvolební populismus.

A dále tehdy Sobotka vysvětloval, že musí mít v této věci ohledy na KDU – ČSL, coby koaličního partnera, když předseda lidovců Bělobrádek vcelku jasně tehdy sdělil, že nehodlá dělat z případě přijetí takového zákona casus belli a tedy odejít kvůli tomu s lidovci z vlády. Prostě Sobotka jako věřící katolík byl v této klíčové věci ve vleku katolické církve a nehodlal se ani náznakem pokusit, alespoň částečně splnit klíčový předvolební slib ČSSD. Nyní, díky pánům Tomanovi, Haškovi a Machovcovi, celá věc znovu ožívá a poměry v dnešní koalici jsou takové, že se otevírá cesta ke spravedlivému a férovému vypořádávání církevních restitucí, včetně jejich případného zdanění.

Připomeňme si jen tak mimochodem, že zákon o církevních restitucích byl schválen ve sněmovně většinou jednoho jediného hlasu a to hlasem poslance, který byl pravomocně odsouzen za korupční jednání, trestem odnětí svobody nepodmíněně. Morální hodnota takového zákona se tedy rovná nule a je potřeba to stále připomínat, že takový poslanec mohl být i vydírán.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Írán začíná masově vyrábět vlastní protivzdušné rakety nehledě na USA   
Pridal tk Úterý 24 červenec 2018 - 03:46:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránské ministerstvo obrany v pondělí zahájilo masovou výrobu domácí protivzdušné rakety, informuje agentura Sin-chua.

Raketa Fakour může být umístěna na jakýkoli typ stíhačky.

„Mnoho zemí tu technologii pouze importuje, ale nemohou ji vylepšit, aby vytvořily novou verzi rakety podle jejich potřeb. Nehledě na to Írán jako výrobce raket má schopnost to učinit," řekl íránský ministr obrany Amir Hatami během zahajovacího ceremoniálu.

Nepřátelé si myslí, že můžou Írán připravit o jeho zájmy a zdroje. Írán ale bude čelit jakémukoli šikanování a sankcím vší silou, dodal.

Podle ministra se jedná o raketu středního doletu naváděnou radarem, informuje čínská agentura.

Výroba rakety přichází poté, co se USA snažily zabránit Íránu ve výrobě podobných zbraní.

Zdroj: agentura Sin-chua, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Trestný čin. Damašek reagoval na evakuaci Bílých přileb ze Sýrie   
Pridal tk Úterý 24 červenec 2018 - 03:41:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sýrie považuje činnosti Izraele za trestnou. Oznámil to oficiální mluvčí syrského ministerstva zahraničí.

Poznamenal také, že operace, která byla uskutečněna Izraelem, odhalila skutečný charakter Bílých přileb a jejích skutečné nebezpečí, o kterých varoval Damašek.

Informace o evakuaci aktivistů Bílých přileb a jejich rodin se objevily 22. července. Evakuaci uskutečnil Izrael na žádost koalice USA.

Evakuace aktivistů Bílých přileb odhalila jejich pravou podstatu

Aktivisté Bílých přileb mají prsty v „nejhorších provokacích v syrském konfliktu, jejich evakuace ze země odhaluje jejich pravou podstatu a licoměrnost těchto lidí", stojí v komentáři ruského ministerstva zahraničních věcí.

Tiskový mluvčí izraelského ministerstva zahraničí dříve prohlásil, že Izrael evakuoval ze Sýrie aktivisty Bílých přileb spolu s jejich rodinami na základě prosby USA, Kanady a evropských zemí. Místní média psala, že během noční operace bylo evakuováno přibližně 800 lidí do Izraele a Jordánska.

„Je dobře známé, že to právě Bílé přilby se účastnily nejhorších provokací během syrského konfliktu. Operovaly výhradně na území pod kontrolou islámských radikálů, připravovaly otevřené lži, které se následně používaly jako záminky pro obviňování syrské vlády," stojí v komentáři ruského ministerstva zahraničí.

„Symbolicky to, že příslušníci Bílých přileb dali přednost útěku ze Sýrie za pomoci zahraničí, odhaluje jejich skutečnou podstatu a ukazuje celému světu jejich licoměrnost. (…) tito lidé příkladně ukázali, čí objednávky plní a kdo platí jejich existenci," řeklo ruské ministerstvo.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jfqd


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Kdo drží otěže globální obchodní války?   
Pridal tk Úterý 24 červenec 2018 - 03:38:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera v Buenos Aires skončilo dvoudenní zasedání ministrů financí a prezidentů centrálních bank v rámci G20.

Na jednání bylo deklarováno, že všechny země by měly posílit dialog, aby společně čelily obchodnímu konfliktu. Francouzský ministr zahraničí Bruno Le Maire uvedl, že Spojné státy musí nejprve zrušit zvýšenou celní sazbu na výrobky z oceli a hliníku, jinak EU nemůže jednat se Spojenými státy o svobodném obchodu. "Už to nemůže být jasnější, míč je na vaší straně, Ameriko!"

Poté, co Spojené státy v březnu zahájily obchodní válku, přehazují odpovědnost za řešení obchodních sporů na své hlavní obchodní partnery včetně Číny a EU, a říkají, že jsou obětí. Na druhou stranu Spojené státy nejdříve zahájí obchodní útok.

Kdo drží otěže globální obchodní války? Podle zprávy JPMorgan, i když Trumpova vláda oficiálně prosadí všechna opatření na zvýšení celní sazby, bude se to týkat jenom jedné třetiny objemu amerických dovozních produktů. Proto se Washington domnívá, že se jedná o válku, která může pokračovat. Podle předpokladu MMF obchodní válka sníží růstové tempo globálního hospodářství o 0,5 %, které se rovná asi 430 miliardám amerických dolarů. Proč USA jako největší ekonomika na světě používají tohoto sebevražedného extrémistického přístupu? Příčina je jediná, Spojené státy vůbec nechtějí ukončit obchodní válku, protože chtějí kontrolovat obchodní válku a pokračovat se svými principy a způsoby.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



U letiště v Kábulu došlo k explozi, vyžádala si 11 obětí   
Pridal tk Úterý 24 červenec 2018 - 03:37:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
U letiště v afghánském hlavním městě Kábul došlo včera k sebevražedné explozi, která si vyžádala minimálně 11 obětí. Dalších 14 osob bylo zraněno a jsou mezi nimi civilisté i policisté.

Do Kábulu se v té době vracel z Turecka první afghánský viceprezident Abdul Rashid Dostum. Na letišti ho vítala skupina vysokých úředníků i podnikatelů. Atentátník se odpálil poté, co Dostum odjel z letiště. Mluvčí uvedl, že viceprezident nebyl zraněn.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Maria Claudia Lacoutureová: V obchodní válce existuje pouze porážka   
Pridal tk Úterý 24 červenec 2018 - 03:36:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezidentka americké obchodní komory v Kolumbii Maria Claudia Lacoutureová nedávno řekla, že v obchodní válce existuje pouze porážka. Současná mezinárodní situace je převratem v oblasti volného obchodu. Poukázala na to, že obchodní válka mezi dvěma velkými mocnostmi Čínou a Spojenými státy bude mít negativní dopad na celou Latinskou Ameriku, ale také může pinést příležitosti regionálním organizacím, například Tichomořské alianci.

13. summit Tichomořské aliance se koná ode dneška do 24. července v mexickém Port of Vallarta.

Maria Claudia Lacoutureová řekla, že obchodní válka zahájená Spojenými státy je testem Tichomořské aliance, která je nejvýznamnější obchodní organizací v Latinské Americe. Obchodní válká a odvetná opatření způsobily podezření na mezinárodním trhu, snížily životaschopnost výroby a také ovlivnily vývoz surovin a výrobků v Latinské Americe.

Lacoutureová se domnívá, že v obchodní válce existuje pouze porážka. Každé zemi v globálním hodnotovém řetězci pravděpodobně způsobí zpomalení hospodářského růstu a poklesu zahraničního obchodu. Poukázala také na fakt, že americká obchodní válka proti Číně zvýšila náklady na vývoz Číny do USA, což značí, že Čína bude muset hledat nové trhy, což otevírá příležitosti pro latinskoamerické země.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.org



www.slevyusteckykraj.cz



TOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2148 sec,0.0684 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,930kB