Středa 25 červenec 2018
Evakuace Bílých přileb ze Sýrie proběhla na základě dohody mezi Vladimirem Putinem a Donaldem Trumpem v Helsinkách! Rusko mělo v obklíčení agenty CIA a MI-6 v roli Bílých přileb   
Pridal tk Středa 25 červenec 2018 - 20:17:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evakuace Bílých přileb ze Sýrie proběhla na základě dohody mezi Vladimirem Putinem a Donaldem Trumpem v Helsinkách! Rusko mělo v obklíčení agenty CIA a MI-6 v roli Bílých přileb. Hrozilo odhalení zinscenovaných chemických útoků v Sýrii, západ se tím stává velkým dlužníkem Vladimira Putina! Evakuaci provedl Mossad za dozoru pozorovatelů GRU!

V neděli pronikla na veřejnost neuvěřitelná informace, že izraelská tajná služba Mossad provedla rychlou evakuaci více než 400 pracovníků neziskové organizace White Helmets (Bílé přilby) z území Sýrie. Organizace se dostala do obklíčení syrské a ruské armády na jihozápadě Sýrie nedaleko hranic s Izraelem, kam se neziskovka přesunula spolu s posledními protivládními povstalci a džihádisty Al-Nusrá a zbytkem tzv. Free Syrian Army. Více než 20 tisíc osob se dostalo do obklíčení, což donutilo povstalce k uzavření příměří se syrskou vládou a ke složení zbraní.

Podmínkou dohody ovšem byla evakuace přibližně 400 osob s americkými, britskými a kanadskými pasy, kteří pracují pro neziskovou organizaci Bílé přilby. Evakuace však byla dlouho odkládána, protože se čekalo na souhlas ruských ozbrojených sil. Ruský generální štáb totiž podezřívá představitele Bílých přileb z chemických útoků v Sýrii a z chemických inscenací a zpravodajských her namířených proti syrské vládě a ruské armádě v Sýrii. Kromě toho jsou předáci Bílých přileb obviňováni Moskvou ze spolupráce s Al-Kajdou, Al-Nusrá a ISILem, protože na všech těchto územích pod kontrolou těchto skupin v minulých letech a měsících působili.

Nejnovější informace z americké alternativy však přináší překvapivé rozuzlení celé kauzy. Vrcholný summit 16. července v Helsinkách mezi Donaldem Trumpem a Vladimirem Putinem totiž za zavřenými dveřmi vyřešil i jednu zásadní otázku, osud amerických operátorů CIA a jejich kolegů z britské MI-6, kteří uvízli v obklíčení ruských a syrských vojsk na jihozápadě Sýrie v řadách Bílých přileb. Vladimir Putin povolil po jednání s Donaldem Trumpem jejich evakuaci, a to je jediné štěstí nejen pro Langley, ale především pro Londýn. Evakuaci nakonec provedla izraelská armáda ve spolupráci s Mossadem .

Pokud by totiž američtí neoconi Trumpovi schůzku s Putinem v Helsinkách překazili a ta by se neuskutečnila, ruské ozbrojené síly by zajaly pracovníky Bílých přileb, převezli by je do Ruska postavili je před soud. Došlo by k odhalení jejich identit, statusů operátorů a hodností, jaké mají v CIA a v MI-6. Západ se tak dostal do pasti a musel tupě a se skřípěním zubů sledovat summit Vladimira Putina s Donaldem Trumpem v Helsinkách. Damašek evakuaci Bílých přileb odsoudil a označil ji za kriminální čin a snahu zahladit stopy po pachatelích tvůrců zinscenovaných chemických útoků. Proto neoconi summit v Helsinkách s Putinem nemohou rozdýchat a mstí se Trumpovi ex-post.

Bílé přilby sloužily jako “shielding vehicle” v Sýrii pro západní tajné služby a jejich úkolem byla inscenace chemických útoků, ze kterých vzápětí byla obviňována Bašárova vláda. V čele organizace je agent CIA a Mossadu

Bílé přilby založil bývalý operátor britské MI-6 a pozdější freelance žoldák James Le Mesurier, ale v současné době je šéfem této organizace agent americké CIA a zřejmě i operátor Mossadu Raed Saleh, muž pákistánského původu. Ten byl totiž 18. dubna 2016 na cestě do USA a po příletu na Dullesovo letiště ve Washingtonu zadržen tamní imigrační službou, protože jeho jméno se nacházelo na seznamu teroristů, který vede ICE, americká imigrační služba. Saleh byl přitom na cestě do USA kvůli tomu, aby tam převzal od americké vládní organizace InterAction ocenění za práci v pomoci obětem války v Sýrii.

Imigrační služba odmítla InterAction vyhovět a vpustit ho na území USA a Saleh byl po 18 hodinách deportován zpátky do Istanbulu, odkud do Washingtonu předtím odletěl. InterAction je podle informací krycí agentura pro interní operace CIA na území USA, což je v rozporu s federálními zákony, protože CIA nesmí operovat na území USA, to může pouze FBI. Raed Saleh je hlavním styčným důstojníkem mezi Bílými přilbami a teroristickými organizacemi v Sýrii a podle zatím neověřených informací došlo z neděle na pondělí k evakuaci právě Raeda Saleha ze Sýrie do Izraele a následně do Jordánska.

Ruská armáda obklíčila Bílé přilby nedaleko Damašku na jihozápadě Sýrie a do věci musel vstoupit Donald Trump a dojednat s Vladimirem Putinem jejich tichou evakuaci

Organizace White Helmets je krycím mechanismem pro zpravodajské krytí tajných služeb hned několika západních zemí, evakuováni byli nejen agenti CIA a MI-6, ale i občané Kanady, kteří slouží v rámci kanadských tajných služeb taktéž pod britskou královnou v rámci Commonwealthu. Jak uvedl ve včerejším televizním vystoupení Benajmin Netanyahu, Izrael provedl evakuaci veskrze arabských Bílých přileb ze Sýrie na základě telefonické žádosti Donalda Trumpa z Helsinek z minulého pondělí.

Spolu s příslušníky Bílých přileb byli evakuováni i jejich rodinní příslušníci. Netanyahu oznámil, že tito lidé budou z Jordánska přemístěni jako uprchlíci do Kanady, Velké Británie a do Německa. Tyto země je přijmou jako uprchlíky. Z pracovníků neziskovky se tak rázem stanou uprchlíci a bez jakéhokoliv prověření tyto tři země přijmou lidi, kteří ještě do minulého týdne operovali v oblastech pod kontrolou ISILu a dalších teroristických organizací. Pracovali pod jejich ochranou a se souhlasem těchto teroristických skupin.

Bílé přilby za celou dobu Syrské války ani jednou nepůsobily na územích ovládaných syrskou vládou, pomáhali a operovali pouze na území Islámského státu, Fronty Al-Nusrá a na územích Free Syrian Army. Jejich operace se vyhýbaly nejen územím pod kontrolou syrské vlády, ale i územím pod kontrolou Kurdů. Veškeré operace se tak soustředily pouze na území pod kontrolou džihádistů.

Raed Saleh a James Le Mesurier jsou hlavní postavy a organizátoři, kteří propojují tuto neziskovku na rozsáhlou chobotnici vztahů, kterou jsme se pokusili rozklíčovat už dříve v článku zde: https://aeronet.cz/news/manzel-jo-coxove-byl-se-zenou-napojeny-na-americkou-cia-a-sorosovu-neziskovku-v-syrii-rodina-vypsala-sbirku-ze-ktere-pujdou-penize-bilym-prilbam/ Zajímavé je především úzké napojení White Helmets na zavražděnou Jo Coxovou a jejího manžela Brendana. Jo Coxová, poslankyně britského parlamentu, byla zavražděna jen pár dní před konáním referenda o Brexitu a její vražda měla na poslední chvíli zvrátit průběh referenda ve prospěch setrvání Británie v EU.

Pokud by neoconi Trumpovi zabránili ve schůzce s Putinem, ruská armáda by převezla obklíčené Bílé přilby do Ruska a obvinila je ze spolupráce s teroristickým Islámským státem

Donald Trump tak přijel 16. července do Helsinek a ještě ten večer volal Benjaminu Netanyahuovi do Tel Avivu, že Vladimir Putin souhlasí s evakuací Bílých přileb ze Sýrie. Na operaci podle informací dohlíželi zástupci ruské vojenské rozvědky GRU. Znovu se tak ukazuje, že Vladimir Putin je dokonalý stratég a použil obklíčené Bílé přilby v jihozápadní Sýrii k tomu, aby neoconi nezabránili Trumpovi ve schůzce s ním.

A právě i z tohoto důvodu museli neoconi držet ústa a krok a nemohli Trumpovi v cestě do Helsinek zabránit, i když Theresa May se do poslední chvíle snažila skrze novou inscenaci s novičokem v Británii zabránit této schůzce. Donald Trump již na to ale nereflektoval, protože šlo o mnohem větší úkol, dostat ze Sýrie operátory CIA a také MI-6. Theresa May podle všeho ani netuší, co dělají její tajné služby, protože jinak by se nesnažila vhodit vidle do schůzky Trumpa a Putina, když by věděla, že ruská vojska drží v Sýrii v obklíčení britské agenty MI-6 v uniformách pracovníků Bílých přileb, které si mohou Rusové “splést” s džihádisty.

Když se podíváme na fotografii Bílých Přileb níže, jedná se o muže arabského původu, ovšem s cestovními pasy západních zemí. V tomto ohledu potom není laikům jasné, proč Netanyahu hovořil o tom, že tito lidé dostanou statusy uprchlíků v Kanadě, v Británii a v Německu, když tito pracovníci Bílých přileb mají cestovní pasy těchto zemí.

Všechno to vypadá na neuvěřitelnou blamáž a maskírovku, kdy hrozilo zajetí mnoha desítek důstojníků západních tajných služeb v řadách Bílých přileb a Vladimir Putin to věděl, Donald Trump to věděl, Benjamin Netanyahu to ví, ale nikdo jiný se to nesmí dozvědět. Takže operátoři CIA a MI-6 byli potichu, se souhlasem Vladimira Putina, evakuováni ze Sýrie jako uprchlíci, protože není možné veřejně a na rovinu médiím sdělit, že jde o občany Kanady, Velké Británie a Německa.
Netanyahu v neděli oznámil, že mu volal Trump ohledně evakuace už v pondělí, tzn. přímo z Helsinek v době, kdy byl na summitu s Putinem

Pokud by se to řeklo takto nahlas, okamžitě by na povrch logicky vyplavala druhá a mnohem zásadnější otázka, co tam proboha občané těchto západních zemí dělali v Sýrii na územích pod kontrolou ISILu? A najednou by se provalilo, že oficiální pohádka o zlém ISILu a západní koalici proti ISILu jaksi pořádně drhne. Pravdou a faktem totiž je, že Bílé přilby operovaly na územích ISILu exkluzivně, se souhlasem vedení Islámského státu.

A těžko by se vysvětlovalo lidem na západě, jak je možné, že ti džihádisté z ISILu nechali na svých územích skoro 4 roky působit organizaci, kterou založil Brit, kterou financuje George Soros, NSA a CIA a jejíž šéf Raed Saleh si létá z Istanbulu do USA pro přebírání humanitárních cen od americké vládní organizace, která je krycí schránkou CIA. To by se prostě západní veřejnosti opravdu vysvětlovalo hodně těžko.

Takže evakuace Bílých přileb byla provedena jako humanitární akce, agenti pod krytím byli označení za humanitární pracovníky a historka byla zasazena do rámce uprchlické vlny, aby se nikdo nedivil, že tito lidé budou převezení do Kanady, Velké Británie a do Německa. Izraelský Mossad se tak postaral o evakuaci kolegů ze CIA a MI-6. Rusové znovu ukázali, že jsou mistři diplomacie, kterým ostatní země nesahají ani po paty. Však to bylo naprosto geniální od Vladimira Putina.

Obklíčit v Sýrii pracovníky Bílých přileb, o kterých všichni vědí, že to jsou agenti CIA a MI-6, potom následně si dohodnout s Trumpem vrcholný summit, a kdyby neoconi se cukali a nechtěli Trumpa do Helsinek pustit, Rusko mělo v ruce trumf v podobě obklíčených Bílých přileb v Sýrii. Pro neocony bylo lehčí schválit Trumpovi summit s Putinem, než riskovat zajetí a převoz Bílých přileb do Ruska k soudům. Opět se ukazuje, že i taková banální věc jako summit dvou prezidentů má ve svém pozadí dramatické souvislosti.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/evakuace-bilych-prileb-ze-syrie-probehla-na-zaklade-dohody-mezi-vladimirem-putinem-a-donaldem-trumpem-v-helsinkach-rusko-melo-v-obkliceni-agenty-cia-a-mi-6-v-roli-bilych-prileb-hrozilo-odhaleni/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZ nového programu ND: Oddlužení státu a obyvatelstva   
Pridal tk Středa 25 červenec 2018 - 05:18:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zásadním bodem našeho programu je rychlé snižování českého státního dluhu. Dnes činí více než 1 bilion 600 miliard Kč! To je asi 32% podíl vůči HDP!

Neméně důležité je i oddlužení obyvatelstva. To dosáhlo díky liberálním pobídkám katastrofických rozměrů a ohrožuje společenskou stabilitu v samé podstatě. Dále nespravedlivě ničí život i okolí a rodinám dlužníků a generuje kriminalitu.

Tomuto tématu bude ND do budoucna věnovat svoji přednostní pozornost. Národní demokracie zveřejnila již v létě 2017 svůj propracovaný program oddlužení pro 800 tisíc lidí(!) v exekucích. Program je pojmenovaný Milostivé léto a má okamžitý potenciál pomoci milionům občanů v ČR, kteří jsou buď dlužníci, nebo věřitelé, ale i českým firmám a tím ihned ozdravit atmosféru ve společnosti.

Milostivé léto 2018: Principy oddlužení a výhody pro společnost a dlužníky

Principy:

– Okamžité zastavení exekucí na dlužníky, občany ČR, kteří o to požádají a splňují podmínky tohoto návrhu
– Dlužník musí nastoupit nejpozději do 3 měsíců od podání žádosti do zaměstnání a musí v následujícím běžném roce pracovat v zaměstnaneckém poměru minimálně 9 měsíců.
– Dlužník by pobíral běžnou mzdu jako ostatní zaměstnanci, pouze s rozdílem, že by si nemohl za sebe odečíst daňovou slevu 2.070 Kč.
– Na umořování dluhu věřitelům by byla každý měsíc poukazována částka zálohové měsíční daně za poplatníka (dlužníka) povýšená o uvedenou neuplatněnou daňovou slevu 2.070 Kč. V segmentu hrubých mezd od min. hrubé mzdy 11 tisíc Kč po hrubou mzdu 27 tisíc Kč se jedná se o částky 2.070 Kč – 5.430 Kč. – viz

KALKULAČKA: Výpočet doby splácení

– Pokud by součet sociálního a zdravotního pojištění placeného zaměstnavatelem a zaměstnancem a k tomu připočtená a věřitelům odvedená daň dosáhla výše dluhů občana s exekucí (nebo exekucemi), bylo by odvádění daně na účet věřitelů ukončeno. Bývalý dlužník s exekucemi by tím byl oddlužen. Zbytek dluhu by za občana uhradil stát z vybraného sociálního a zdravotního pojištění.
– Pokud by dlužník neprošel ze své viny celým procesem oddlužení a bezdůvodně ho přerušil, tento oddlužovací program by pro něj skončil, na pokrytí dluhů by byly započítány pouze stržené částky daně z příjmu a stát by si ponechal vybrané sociální a zdravotní pojištění.
– Dlužník, který by úspěšně prošel programem by, v závislosti na hrubé mzdě od 11 tisíc Kč do 27 tisíc Kč, splácel měsíčně od 7.020 Kč do 17.580 Kč, což by znamenalo jeho poměrně rychlé a jednoduché oddlužení v porovnání se současným osobním bankrotem. Například při dluhu 200 tisíc Kč by to bylo (v závislosti na hrubé mzdě) v průměru necelé 2 roky, při dluhu 500 tisíc Kč v průměru 4 roky.
– Určitou nevýhodou pro stát se může jevit to, že nebude za dlužníka inkasovat daň z příjmu a po ukončení jeho oddlužení přijde o platby sociálního a zdravotního pojištění, ale je třeba si uvědomit, že tito dlužníci stejně z mnoha procent nepracují legálně, ale přivydělávají si k sociálním dávkám na černo, takže stejně nikdy žádnou daň, ani pojištění neplatí.

Výhody:

– Okamžitě řeší nedostatek zaměstnanců, jichž se dnes nedostává do průmyslu, stavebnictví, zemědělství ani do dalších oborů. Současní nezaměstnaní jsou dle sdělení médií nepoužitelní.
– Má potenciál velmi rychle ozdravit sociální ovzduší ve společnosti (zařadit znovu do společnosti vyloučené jedince a jejich rodiny a s tím související okolnosti)
– Má výchovný a blahodárný efekt na děti, které dnes nespravedlivě trpí sociálním postavením v rodinách dlužníků a častou rozvodovostí svých rodičů.
– Má potenci zrychlit hospodářský růst a růst životní úrovně nejen dlužníků, ale i ostatních občanů.
– Stát okamžitě přestává dlužníkům platit různé dávky (v nezaměstnanosti, životní minimum, příspěvky na bydlení, otop, apod.)
– Do budoucna, po oddlužení, získává stát potenciální řádné zaměstnance, kteří budou platit daně a přispívat na sociální a zdravotní účely.

více zde http://www.rozumni2017.cz/milostive-leto-2018/
celý nový program ND najdete zde

zdroj: http://narodnidemokracie.cz/z-noveho-programu-nd-oddluzeni-statu-a-obyvatelstva/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakousko: Africký imigrant brutálně znásilnil Rakušanku a pokusil se ji upálit ...   
Pridal tk Středa 25 červenec 2018 - 05:13:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V době kdy u nás v ČR opět začínají na veřejnosti neziskovky a multikulturalisté z Žit Brno (s podporou například senátora za ČSSD Bublana), tak se v sousedním Rakousku objevil další případ brutálního sexuálního násilí. Afričan z Keni znásilnil mladou rakouskou ženu a pokusil se ji i upálit. Rakouští lékaři v současné době bojují o život ženy, píše web Wochenblick.at

Podle informací německých medií je celá věc klasickým scénářem, kdy si rakouská dívka našla "hřebce" z Afriky a nepochopila, že v Africe mají trochu jiné mravy a morálku ohledně chovaní k ženám ....

Zdroj: web Wochenblick.at

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael vysvětlil zničení syrského letadla   
Pridal tk Středa 25 červenec 2018 - 05:09:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelští vojáci během celého úterý 24. července několikrát varovali, aby cizí letadla nezalétala do jejich vzdušného prostoru bez povolení. Informují o tom ruská média.

„V průběhu dne jsme několikrát v různých jazycích a různými způsoby varovali nelétat na naše území," prohlásili v Izraeli.
Podle Izraelců aktivita syrského letectva vedle hranice byla pozorována již od rána 24. července.

Izrael odpálil dvě protiletadlové rakety systému Patriot na letadlo vyrobené korporací Suchoj, které vletělo do vzdušného prostoru země ze Sýrie.

Sky News informuje, že letadlo spadlo u řeky Jarmúk na území Sýrie. Údajně je pod kontrolou teroristů, informuje Directorate 4.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jfKX

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael požádal Írán, aby stáhl všechny vojenské jednotky ze Sýrie   
Pridal tk Středa 25 červenec 2018 - 05:05:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelský premiér Benjamin Netanyahu včera jednal s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem, který navštívil v Izraeli. Úředník izraelského ministerstva zahraničí řekl, že izraelská strana odmítla ruský návrh, podle něhož se měla íránská vojenská síla stáhnout na vzdálenost 100 kilometrů od syrsko-izraelské hranice. Izrael však požádal, aby Írán stáhl všechny vojáky ze Sýrie.

Izrael si ponechal právo na boj proti íránské střelbě na dlouhou vzdálenost mimo ochrannou zónu. Izrael navíc požádal Sýrii, aby uzavřela hranici s Libanonem a předešla tak transportu zbraní z Libanonu.

Izrael nemůže dovolit, aby Írán měnil Sýrii na přední pozici proti Izraeli.

Sýrie zdůraznila, že Írán pouze poslal vojenské poradce do Sýrie podle požadavků syrské vlády.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČapí hnízda v Marcheggu   
Pridal tk Středa 25 červenec 2018 - 05:01:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V příspěvku nazvaném Nenech(ej)te se oklamat ( 2.6.2018), věnovaném setkání královských Přemyslovských měst (1. a 2. Června v Arcibiskupském paláci v Praze) jsem psal: Problematika 13. století se v mnohém podobá problematice dnešní doby: Nestálá politická situace, rozbouřenost, spojenectví, správa území přes hejtmany (tenkrát ale s přímým objížděním vůdce), demokracie jako násilí nad menšinami (které se transformuje do prokletí), abych jmenoval alespoň některé…. Během uvedeného setkání jsem se mimo jiné seznámil i s představiteli malého rakouského městečka Marchegg. Městskou delegaci vedl rada pro umění, kulturu a turismus, Karl Heinz Klement. Při loučení mě pozval navštívit Marchegg. Pozvání jsem přijal, a nelituji. Vrátil jsem se v neděli večer bohatší, než jsem byl při odjezdu v sobotu ráno. Jsem vděčný novému příteli, jeho manželce Helga a jejich přátelům a všem, se kterými jsem mohl seznámit. Všichni účastníci oslav se společně postarali o nezapomenutelnou dobrou náladu a důkaz, jak málo stačí lidem ke štěstí.

Marchegg je jediným městem v Rakousku, které bylo založeno českým králem Přemyslem Otakarem II a olomouckým biskupem Brunem ze Schauenburgu. Bylo to bezprostředně po bitvě u Kressenbrunnu, dvě míle od města a hradu Hainburg. Od zakladatele dostal Marchegg titul královské město. Toto jediné české město v Rakousku se nachází v okrese Gänserndorf ve spolkové zemi Dolní Rakousko, při hranici se Slovenskem. Hranici tvoří řeka Morava, německy March. Podle Wikipedie žilo v Marcheggu k 1. lednu 2017, 2 908 obyvatel. Z tohoto počtu bylo cca 10 % Slováků a Čechů. Přemyslu Otakarovi II byla 23.6.2018 na hlavním náměstí odhalena nadživotní socha, 21. a 22.7. se oslavovalo převzetí relikvie.

Zmiňuji se o Marcheggu nejenom proto, že město je zmiňováno v pracích předního historika přemyslovské doby prof. Josef Žemličky a kvůli účasti na oslavách převezení a instalace ostatku patronky chrámu a města, svaté Markéty Antiochijské, ale i proto, že Marchegg je unikátní lokalita milovaná velkým množstvím čápů (59 párů v tomto roce), bohatou přírodní rezervací, a v neposlední řadě i kvůli nevyužitým možnostem regionální spolupráce, například Jihomoravským krajem.
Chrám svaté Markéty Antiochijské, navržený jako trojlodní katedrála jihofrancouzského typu, představuje sakrální stavba s dominantním raně gotickým presbytářem. Chrám se nachází v centru města. První písemná zmínka o městě a kostele sv. Markéty v něm je z roku 1268. V tomto roce odevzdal PO II patronátní práva řádu Johanitů (dnes Maltézských rytířů). Během první rakousko-turecké války v roce 1529 a švédské války 1634 došlo k těžkým poškozením chrámu. Až do roku 1790 bylo k bohoslužebným účelům používáno pouze kněžiště. Za Karla knížete Pálffyho byla v letech 1789 - 90 postavena menší loď s kůrem. Varhany z roku 1912 byly renovovány a 27.5.2018, včas k oslavám 750 let od založení města, slavnostně posvěceny a použity během slavnostní mše.

Relikvie svaté Markéty Antiochijské získal již biskup Brun. Ostatek byl uchováván v olomoucké katedrále sv. Václava. Díky daru arcibiskupa Mons. Jana Graubnera byla relikvie v sobotu 20. července 2018 převezena (na voru po řece Morava) do Marcheggu a v neděli 21. července slavnostně instalována v chrámu svaté Markéty Antiochijské. Slavnostní mši obohatil profesionálně zpívající místní chór. Jeho kvalita nabízí možnost samostatného, nebo společného vystoupení s českým chórem, například v městech spojených s PO II: České Budějovice, Olomouc, ale i Praha. Kdy? Třeba již na jaře 2019.
Dovedu si představit v době rostoucí nejednoty v Evropě, i vznik středoevropské iniciativy, založené na: 1) historii mocného středoevropského panovníka PO II, 2) skutečnosti, že v Marcheggu je stálá expozice PO II v zámku (nic podobného není v Čechách a na Moravě), 3) na historické skutečnosti dokazující, že podél řeky Moravy procházely cesty již od pravěku. Nejznámější z nich je Jantarová cesta. Ta v tomto úseku spojovala keltské oppidum na Brunbergu, později i římské Carnuntum, se sídlišti na jižní Moravě. Po této cestě opakovaně přicházeli svatí Cyril a Metoděj.

Připomínám, že PO II se nedostal během svého vládnutí do finančních potíží. Zrod městské demokracie ve 13. Století, který on umožnil, vytvořil prostor pro vývoj společnosti, kultury, kvalitních diplomatických schopností a sňatkové politiky. Proto si mohu představit, že zmíněná iniciativa by mohla mít i společné sídlo v Marcheggu, především po ukončení renovace zámku (předpokládám v roce 2021-22). Zámek totiž zachránila před zbouráním sbírka občanů města. Kde tomu bylo podobně, nevím. V roce 2019 se bude konat v Marcheggu přeshraniční výstava (Vídeň – Bratislava) věnovaná bohatství střední Evropy.

Při pohledu do historie vidím, že ukončení rekonstrukce zámku bude spadat do doby oslav kněžny Libuše. Tato mytická česká kněžna byla dcerou vojvody Kroka, manželkou Přemysla Oráče, zakladatele dynastie Přemyslovců. Příběh Lubossa byl poprvé popsán v Kosmově kronice z počátku dvanáctého století. Pro čtenáře vzdálené od historie uvádím, že existuje také opera: Praha založená Libuší a Přemyslem. Opera patří k nejvýznamnějším pracím Antonia Danzima (kolem 1690 - 1763), italského impresária působícího v Praze pod záštitou hraběte Františka Antonína Šporka v první třetině 18. století. Danzi sám zpíval roli rytíře Ctirada, hru uzavíral chvalozpěvem věnovaným Praze a císaři Karlu VI. Novodobou rekonstrukci díla provedl Robert Hugo. Rekonstruovanou operu uvedl jeho soubor Capella Regia Praha poprvé v Míčovně Pražského hradu 22. května 2004 v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. V roce 2007 bylo dílo uvedeno ve Valdštejnském paláci v Praze a na festivalu komorní hudby na zámku v Českém Krumlově.
Marchegg mě překvapil i jinak: Mladý, 14 nebo 15 letý Henok David, adoptovaný hudebník, sportovec a výborný žák ve škole. Nevím, zda se narodil v Africe nebo Karibiku. V každém případě jsem slyšel o něm jenom slova chvály. Pozoroval jsem jeho skromné, přirozené chován během a po koncertu, a tak obdržel další důkaz pro to, co dokáže lásky a respektu plný vztah i v době migrant-fobií, v převážně konzervativní katolické společnosti města.

Píši li o vztahu, nemohu nepřipomenout setkání a bohatý, krásný rozhovor se seniorem, Gerhardem Maywaldem, známým jako Storchenvater (otec čápů). Od něho jsem se dověděl hodně nového a zajímavého nejenom ze života čápů. A obdržel další důkaz pro to, co dokáže profesionální vztah člověka k přírodě. Během nedávného bouřkového počasí bylo poškozeno velkým padajícím stromem jedno z mnoha čapích hnízd. Při pádu na zem byli zraněni dva malí bílí adebarové. Prosím nespojovat pojmenování čápa adebar s názvem experimentálního dvouminutového filmového šotu produkovaného Rakušanem Peter Kubelka v roce 1957. Díky zkušenosti, profesionalitě, a pravidelným kontrolám otce čápů, Gerhard Maywald ošetřil zraněného čápa, organizoval další pomoc v nedaleké záchranné stanici pro ptáky a zvířata v Haringsee (www.eulen-greifvogelstation.at) vedené lékařem, veterinářem Hans Freyem. Ošetřený mladý adebar byl brzo po té přijat, tj. adoptován čapím párem bez mladých. V tomto kontextu se nabízí přísloví: Mnoho čápů, málo žab.

Přísloví uvedl již Jan Amos Komenský ve svém díle Didaktika. Možná, že se ale jedná o potvrzení lidové moudrosti a také osobní zkušenosti v Marcheggu, kterou jsem získal: Nehledě na řeku a bažiny, teplo a bohatou přírodu, nejsou tam již několik let komáři. Proč tam nejsou komáři, mi nikdo nevysvětlil. Mé vysvětlení je jednoduché, nemusí být pravdivé: Když je hodně čápů, tak je málo žab. Proč? Čápi je mají rádi. A když je málo žab, tak může být hodně much, protože je méně zvířat, která by je jedla. Ale zase více zůstane pro čápy. Těm se tak může podařit odchovat více mláďat. To indikuje příklad z roku 2015: 36 čapích párů v Marcheggu mělo 97 mladých. V osmi hnízdech, jež každé má váhu okolo 800 kg, největší až do 2.000 kg, se narodili dokonce 4 mladí. A když dospěje víc mláďat čápů, tak se postarají o mouchy, které nás obtěžují. To je koloběh přírody, která si dovede s mnohým poradit. To nelze říci o některých částech projektu WWF v Marcheggu a regionu. Jeví se mi, že projekt je pravděpodobně řízen ze vzdálené kanceláře někým bez potřebných znalostí přírody, jejích zákonů a pravidel. Krátce: Bez vztahu k přírodě a její potřebám.
Po rozhodnutí navštívit Marchegg jsem z časových důvodů ignoroval zkušenost a neprověřil informaci o tom, že Marchegg je železničním uzlem, pohraniční přechodovou stanicí na Slovensko (od 20. Srpna 1848) a má přímé 20 minutové spojení s Bratislavou i Vídní. Proto jsem musel strávit více než 5 hodin v autě na cestě tam a 6 hodin na zpáteční cestě do Prahy, abych si ještě jednou mohl uvědomit, kde, a co je kvalita života a jaká je jeho cena. Čapí hnízda v Marcheggu jsou zcela jistě nejenom pro mne příkladem. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
24.07.2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČasovaná bomba   
Pridal tk Středa 25 červenec 2018 - 04:59:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ještě mám v živé paměti názor francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, že když nebudou chtít přijímat migranty jednotlivé státy EU, měly by je mít možnost přijímat města (obce) těchto států.

Tento plán je vskutku ďábelský. Nejnebezpečnější na tom je ona v podstatě korupční pobídka, protože jde samozřejmě o příslušnou bohatou dotaci na hlavu přijatého migranta z nově formulované dotační politiky EU.

A upřímně řečeno, které město, s jeho mnohdy nepříliš čestným vedením složeným ze stran, které už dávno ztratily důvěru voličů, by rádo neobohatilo městkou pokladnu o tučnou částku z EU? Samozřejmě bez ohledu na to, že to obyvatelům onoho města přinese v budoucnosti velké problémy. Hlavně, že bude z městské pokladny možno sanovat další pochybné investice, z nichž „desátky“ plynou do kapes těch, kteří „spolu mluví“.
Dnes už se většinou nejedná o válečného uprchlíka, kdy člověk, mající v srdci dobré vychování a účast s rodinami a dětmi prchajícími z válečných oblastí, by rád pomohl. Média však nějak pozapomněla referovat o tom, že se nyní jedná převážně o migranty ekonomické.

Však to je to, o co jde. Vzít národním státům postupně veškeré pravomoci a učinit vůli voličů těchto zemí bezpředmětnou. A proto je nutné, aby volič pečlivě zvažoval, koho bude volit i v oněch „nepolitických“ volbách, jako jsou volby do zastupitelství hlavně velkých měst. Protože jak jsem se dočetl, podobný problém nastává v centru Brna, kde vládnoucí hnutí Žít Brno chce i proti prohlášení vlády pozvat do svých ubytovacích kapacit migranty nacházející se nyní na území Itálie.

Zvýšená aktivita developerů v Praze, kde řadový český občan nemá šanci si při svých možnostech byt pořídit (ceny jsou astronomické vzhledem k platům, které čeští občané pobírají), poukazuje na to, že se počítá s tím, že si byt koupí buď cizinec (pro něhož je cena ještě nižší, než cena za byt v jeho domovské zemi), anebo, a to je ještě horší, že si byty koupí lidé jako byty investiční. Do těchto bytů se může nastěhovat kdekdo.

Všichni jsme se dočetli o obchodnících s chudobou, kde si nakoupí nějaká firma či soukromník byty ve vyloučené lokalitě a ty pak pronajímá za předraženou cenu. Hrazení nájmů jde z příspěvků na bydlení.

Dokážu si představit, že dotace na migranta bude mnohonásobně vyšší, než dosavadní příspěvek na bydlení.

Pražané či návštěvníci Prahy si mohli také všimnou, že v širším centru Prahy je mnoho prázdných domů. Tyto domy v převážné většině patří majitelům z ciziny, kteří si je koupili od restituentů. A zdá se, že nikdo z oněch cizích majitelů nemá zájem, aby jeho nemovitost vydělávala. Proč, když ceny nemovitostí rostou závratnou rychlostí? Čeká se ještě na vyšší ceny?

Ceny bydlení v Praze už teď zvyšuje systém Airbnb, kdy Pražané musí snášet nepořádek a hluk v domě, protože majitel bytu, který v něm nebydlí, pronajme za nemalý peníz byt komukoliv a neohlíží se na ostatní nájemníky domu. Mimochodem ROZUMNÍ navrhují, aby provozování krátkodobých pronájmů podléhalo schválení ostatních nájemníků či majitelů bytů v domě. Tito by měli mít určitý profit z toho, že jejich bydlení se stalo méně komfortním.

Vracím se k otázce: Čekají zahraniční majitelé prázdných domů v centru Prahy na vyšší ceny? Co když čekají na to, že budou moci pronajmout bytové jednotky s příslušnou vysokou dotací právě oněm přerozdělovaným migrantům, které i proti vůli vlády právě podle Macronova plánu budou napřímo přijímat města? Prázdné domy a investiční byty jsou v tomto světle časovanou bombou.

Právě proto je třeba, aby se občané měst také podívali do volebních materiálů jednotlivých stran a hnutí, jak se k otázce přijímání migrantů staví. Onehdy jsem četl v Pirátských novinách, které jsem dostal do poštovní schránky, spoustu zajímavých názorů. Ale ani slůvko o tom, jak se strana postaví k problematice přijímání migrantů. Vzhledem k tomu, že její předseda šel kdysi v čele průvodu aktivistů s názorem, že nikdo není ilegální, vyjadřující vstřícnost k přijímání migrantů, tak bych byl opatrný.

Volič také musí zvažovat, zda volit stranu, se kterou ostatní strany už předem vylučují jakoukoliv koaliční spolupráci pro nevhodné výroky jejích představitelů, které nazývají xenofobními. I při případném vysokém zisku hlasů, bude odsouzena být zase pouze v opozici bez jakéhokoliv vlivu na rozhodování o životě města.

Nadcházející komunální volby, hlavně do velkých měst, nebudou tentokrát nepolitické. Vzhledem k vysoké míře
pravděpodobnosti, že tlak EU na přijímání migrantů bude neustále vzrůstat, je potřeba, aby občané zvažovali i budoucí možná rizika. Chceme zachovat naše města přívětivá a bezpečná i pro příští generace. Kontrolujte, kdo ve svých programech zapomíná na to, zda přijímat či nepřijímat do svých měst migranty. Kdo byl v poslední době ve velkých městech např. Itálie, ví, o čem mluvím.

Autor: Petr Hannig
Autor je předsedou ROZUMNÝCH a kandidát na primátora Prahy

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=671996

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2666 sec,0.0843 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,720kB